2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Мақат ауданы мәслихатының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 80-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 3746 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2017–2019 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017–2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2017 жылға келесі көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 4 768 423 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 820 584 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 531 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 090 171 мың теңге;
2) шығындар – 4 918 572 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 13 614 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 13 614 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 13 614 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -13 614 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 378 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 278 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Мақат ауданы мәслихатының 29.03.2017 № 93-VI; 30.06.2017 № 118-VI; 29.09.2017 № 125-VI; 14.12.2017 № № 138-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2017 жылға келесі көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
аудандық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
аудандық бюджетке – 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50%.
3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2017 жылға 1 629 830 мың теңге сома болып көзделсiн.
4. 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 13 декабря 2016 года № 80-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 5 января 2017 года № 3746.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2017-2019 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 768 423 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 820 584 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 531 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 090 171 тысяч тенге;
2) затраты – 4 918 572 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 378 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –16 378 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 13 614 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -13 614тысяч тенге:
поступление займов – 13 378 тысяч тенге;
погашение займов – 6 278 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Макатского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2017 № 93-VI; от 30.06.2017 № 118-VI; от 29.09.2017 № 125-VI; от 14.12.2017 № 138-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить на 2017 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
районному бюджету – 100%;
по социальному налогу:
районному бюджету – 50%.
3. Предусмотреть на 2017 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 1 629 830 тысяч тенге.
4. Установить на 2017 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 595 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге - 2 924 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 2 296 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 –2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 5 297 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 19 537 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін.
6. 2017 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 34 844 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 13 614 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға – 13 419 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеу және жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға – 6 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
2 595 тысяч тенге –на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2 924 тысяч тенге –на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
2 296 тысяч тенге –на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
5 297 тысяч тенге –на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
19 537 тысяч тенге –на развитие рынка труда.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2017 год в сумме 34 844 тысяч тенге.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены кредиты в сумме – 13 614 тысяч тенге кредиты местным исполнительным органам на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
13 419 тысяч тенге - реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
6 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт автомобильных дорог.

9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен:
автомобиль жолдарын жаңғыртуға және жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға – 100 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделсін.
10. Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру мөлшері 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөліндісі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Из областного бюджета в районный бюджет на 2017 год:
предусмотреть 100 000 тысяч тенге – целевые трасферты развития на разработку проектно-сметной документации и реконструкцию автомобильных дорог.
10. Утвердить объем финансирования бюджетных программ аппарата акима поселок, села, сельских округов согласно приложению 4.
11. Утвердить расшифровку трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 5.

12. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына (Б. Аманғалиев) жүктелсін.
14. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
ІХ сессиясының төрағасы
А. Балашева
Мәслихат хатшысы Қ. Исмагулов

12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 6.
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности (Б. Амангалиев).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель очередной
ІХ сессии районного маслихата
А. Балашева
Секретарь маслихата К. Исмагулов

1392
74777
2016 жылғы 13 желтоксандағы аудандық мәслихаттың № 80-VI шешіміне № 6 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі
Атауы
Білім
Жалпы білім беру

1392
74777
Приложение № 6 к решению районного маслихата от 13 декабря 2016 года № 80-V
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение