"2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 54/411-5с шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 55/425-5с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 қаңтарда № 3550 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабаның 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 46/382-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3530 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 54/411-5с "2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3484 тіркелген, 2016 жылғы 8 қаңтардағы "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
"69 290 618" деген сандар "85 891 434" деген сандармен ауыстырылсын;
"25 033 632" деген сандар "41 634 448" деген сандармен ауыстырылсын;
"69 129 810" деген сандар "85 730 626" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. 2016 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 7 230 532 мың теңге;
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 38 298 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 10 335 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 7 046 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 122 596 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 17 202 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 6 216 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 198 119 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 54/411-5с "О бюджете города Шымкент на 2016-2018 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22 января 2016 года № 55/425-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 25 января 2016 года № 3550. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 15 января 2016 года № 46/382-V "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3530 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 54/411-5с "О бюджете города Шымкент на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3484, опубликовано 8 января 2016 года в газете "Панорама Шымкента") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
цифры "69 290 618" заменить цифрами "85 891 434";
цифры "25 033 632" заменить цифрами "41 634 448";
цифры "69 129 810" заменить цифрами "85 730 626";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 7 230 532 тысяч тенге;
внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу – 38 298 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 10 335 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг – 7 046 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 122 596 тысяч тенге;
содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 17 202 тысяч тенге;
содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 6 216 тысяч тенге;
повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 198 119 тысяч тенге;

жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 6 876 978 мың теңге.";
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2016 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
қаланы абаттандыруды дамытуға – 336 412 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 866 918 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 2 558 332 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру – 3 028 145 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 2 128 327 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 2 046 686 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 3 430 071 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамыту – 931 455 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 7 325 653 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2016 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау мақсатына – 594 724 мың теңге нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.";
мынадай мазмұндағы 3-2 тармақпен толықтырылсын:
"3-2. 2016 жылға арналған қала бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттері келесідей мақсатқа қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 298 770 мың теңге;

для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 6 876 978 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
развитие благоустройства города – 336 412 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 866 918 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 2 558 332 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 028 145 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 2 128 327 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 2 046 686 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 3 430 071 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 931 455 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 7 325 653 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на цели проектирования и (или) строительства, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 594 724 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 3-2 следующего содержания:
"3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 298 770 тысяч тенге;

1 728 902
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 486
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
803 309
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
179 036
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
25 452
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
40 475
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
623 144
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 972 085
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
757 253
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
733 868
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8 990
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
686 580
025
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
38 298
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
23 385
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
23 385
2
Әлеуметтiк көмек
1 022 635
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 022 635
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
113 048
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
29 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
289 107
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 205
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
98 492
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
121 137
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
363 646
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
192 197
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
192 197
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145 940
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1 728 902
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
57 486
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
803 309
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
179 036
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25 452
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
40 475
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
623 144
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 972 085
1
Социальное обеспечение
757 253
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
733 868
005
Государственная адресная социальная помощь
8 990
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
686 580
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
38 298
464
Отдел образования района (города областного значения)
23 385
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
23 385
2
Социальная помощь
1 022 635
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 022 635
002
Программа занятости
113 048
006
Оказание жилищной помощи
29 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
289 107
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 205
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
98 492
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
121 137
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
363 646
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
192 197
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
192 197
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
145 940
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат