Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 54/411-5с "2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 10/88-6с шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 7 желтоқсанда № 3900 болып тiркелдi. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 109 бабының 1 және 5 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 7/67-VІ "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3881 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 54/411-5с "2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3484 тіркелген, 2016 жылғы 8 қаңтардағы "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 99 818 787 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 990 496 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 486 465 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 204 913 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 136 193 мың теңге;
2) шығындар – 103 310 920 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 711 906 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 711 906 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -57 732 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 57 732 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -8 146 307 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 8 146 307 мың теңге.";
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2016 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
қаланы абаттандыруға – 70 145 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге – 25 452 мың теңге;

О внесении изменений в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 54/411-5с "О бюджете города Шымкент на 2016-2018 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 2 декабря 2016 года № 10/88-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 7 декабря 2016 года № 3900. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктами 1 и 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 18 ноября 2016 года № 7/67-VІ "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3881 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 54/411-5с "О бюджете города Шымкент на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3484, опубликовано 8 января 2016 года в газете "Панорама Шымкента") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 818 787 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 47 990 496 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 486 465 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 204 913 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 48 136 193 тысяч тенге;
2) затраты – 103 310 920 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 711 906 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 711 906 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -57 732 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 57 732 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -8 146 307 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 8 146 307 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
благоустройство города – 70 145 тысяч тенге;
выплату единовременных денежных средств Казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту, и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей - 25 452 тысяч тенге;

эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 76 012 мың теңге;
сарып ауруымен ауратын ірі қара малдың санитарлық союға (30%-дан 50%-ға дейін өтеу құнын көбейту) – 11 907 мың теңге;
сарып ауруымен ауратын ұсақ малды санитарлық сою және жоюдың құнын 50% өтеуге – 2 567 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық–медициналық–педагогикалық консультациялық көмек көрсету шығындарын өтеуге – 8 501 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу үшін шығындарын өтеуге – 24 085 мың теңге;
автомобиль жолдардын және көпірлерді күрделі жөндеуге – 1 450 000 мың теңге;
автомобиль жолдардын және көпірлерді орташа жөндеуге – 682 213 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде білім беру объектілерін жөндеуге – 37 614 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін аббаттандыруға – 63 328 теңге.";
2-1 тармақта:
"143 094" деген сандар "136 875" деген сандармен ауыстырылсын;
2-2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-2. 2016 жылға арналған қала бюджетінде жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуге және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
жылумен қамтамасыз етуге – 604 689 мың теңге;
тұрғын үйлерді сейсмикалық күшейтуге – 246 012 мың теңге;
жолдарды жөндеу және аяқжолдарды орнатуға – 1 271 916 мың теңге.";
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2016 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
қаланы абаттандыруды дамытуға – 361 422 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 986 918 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 2 279 126 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 2 353 421 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 2 239 099 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 1 811 987 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 2 065 619 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 1 383 386 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 7 169 492 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға – 221 538 мың теңге.";

проведение противо-эпизоотических мероприятий – 76 012 тысяч тенге;
проведение санитарного убоя крупного рогатого скота, больного бруцеллезом (увеличение размеров возмещения с 30% до 50%) – 11 907 тысяч тенге;
проведение санитарного убоя мелкого рогатого скота, больного бруцеллезом (замена обязательного изъятия и уничтожения на санитарный убой с 50% возмещением стоимости) – 2 567 тысяч тенге;
компенсацию потерь по обследованию психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 8 501 тысяч тенге;
компенсацию потерь по содержанию ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 24 085 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог и мостов – 1 450 000 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильных дорог и мостов – 682 213 тысяч тенге;
ремонт объектов образования в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 37 614 тысяч тенге;
благоустройство объектов жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 63 328 тысяч тенге.";
в пункте 2-1:
цифры "143 094" заменить цифрами "136 875";
пункт 2-2 изложить в следующей редакции:
"2-2. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на обеспечение
компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов на следующие цели:
теплоснабжение – 604 689 тысяч тенге;
сейсмоусиление домов – 246 012 тысяч тенге;
ремонт дорог и устройство тротуаров – 1 271 916 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
развитие благоустройства города – 361 422 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 986 918 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 2 279 126 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 353 421 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 2 239 099 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 1 811 987 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 2 065 619 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 1 383 386 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 7 169 492 тысяч тенге;
строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкцию общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 221 538 тысяч тенге.";

3-3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-3. 2016 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен кредиттер тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға – 1 650 000 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.";
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қала әкімдігінің 2016 жылға арналған резерві 104 214 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Г.Құрманбекова
Қалалық мәслихат
хатшысы Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2016 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 10/88-6с шешiмiне
№ 1 қосымша
Шымкент қалалық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 54/411-5с шешiмiне
№ 1 қосымша
2016 жылға арналған Шымкент қаласының бюджетi
Санаты
Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
І. Кірістер

пункт 3-3 изложить в следующей редакции:
"3-3. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены кредиты из областного бюджета на проектирование и (или) строительство жилья – 1 650 000 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить резерв акимата города на 2016 год в сумме 104 214 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
городского маслихата Г.Курманбекова
Секретарь городского
маслихата Н.Бекназаров
Приложение № 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 2 декабря 2016 года № 10/88-6с
Приложение № 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 22 декабря 2015 года № 54/411-5с
Бюджет города Шымкент на 2016 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
I. Доходы