2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 8/49-VI шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 қаңтарда № 3952 болып тіркелді. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VІ "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3919 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қаласының 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 12 110 630 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 1 669 822 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 18 378 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 32 341 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 10 390 089 мың теңге;
2) шығындар – 12 135545 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 13 332 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17017 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 685 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 49 826 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 101 834 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 52 008 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 88073 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 88073 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 14.12.2017 № 17/114-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
қалалық бюджетке – 88,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 12,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
қалалық бюджетке – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша:
қалалық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 19.04.2017 № 12/83-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

О городском бюджете на 2017-2019 годы
Решение Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 8/49-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 6 января 2017 года № 3952. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VІ "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3919, Арысский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Арыс на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 110 630 тысяч тенге, в том числепо:
налоговым поступлениям –1 669 822тысяч тенге;
неналоговым поступлениям –18 378тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала –32 341тысяч тенге;
поступлениям трансфертов –10 390 089 тысяч тенге;
2) затраты –12 135545 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13332 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17017 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –3 685тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 49 826 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 101 834 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 52008 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 88 073 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета– 88073 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 14.12.2017 № 17/114-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в городской бюджет – 88,0 процентов;
в областной бюджет – 12,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
в городской бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты и социальному налогу:
в городской бюджет – 50 процентов;
в областной бюджет – 50 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 19.04.2017 № 12/83-VI (вводится в действие с 01.01.2017).

3. Қала әкімдігінің 2017 жылға арналған резерві 22 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
5. Қаладағы ауылдық округ әкімдерінің аппараттары бойынша 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің Арыс қаласының ауылдық округтер арасында бөлінуі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Утвердить резерв акима города на 2017 год в сумме 22 000 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень местных бюджетных программ,не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год,согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам сельских округов на 2017 год, согласно приложению 5.
6. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между сельскими округами города Арыс на 2017 год, согласно приложению 6.

7. 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
8 . Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Б.Тоқсейтов
Қалалық мәслихат хатшысы А.Байтанаев
Арыс қалалық мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8/49-VI шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған қалалық бюджет

7. Установить на 2017 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
городского маслихата Б. Токсейтов
Секретарь городского
маслихата А. Байтанаев
Приложение 1 к решению
Арысского городского маслихата
от 22 декабря 2016 года № 8/49-VI
Городской бюджет на 2017 год

26305
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7388
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
7388
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52919
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52919
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35989
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3787
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
5754
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
7389
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2819861
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2168647
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1950
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
1950
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
240627
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
23772
004
Азматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
17500
006
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналысқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
5008
041
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
193 334
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
1013
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1915804
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
599728
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1316076
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10266
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10050
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
216
2
Коммуналдық шаруашылық
369685
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

26305
464
Отдел образования района (города областного значения)
7388
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7388
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52919
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52919
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35989
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3787
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
5754
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7389
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2819861
1
Жилищное хозяйство
2168647
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
1950
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1950
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
240627
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
23772
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
17500
006
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
5008
041
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
193 334
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1013
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1915804
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
599728
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1316076
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
10266
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
10050
005
Капитальные расходы государственного органа
216
2
Коммунальное хозяйство
369685
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)