2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 11/56-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 29 желтоқсанда № 3943 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VІ "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3919 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 31 446 306 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 481 489 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 28 483 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 73 411 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 28 862 923 мың теңге;
2) шығындар – 31 831 337 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 712 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10 210 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 498 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 58 004 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 221 355;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 279 359 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 331 739 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 331 739 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 10 210 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 498 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 327 027 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 11.12.2017 № 22/122-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 100 пайыз болып белгіленсін.

О городском бюджете на 2017-2019 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 11/56-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2016 года № 3943. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3919, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 446 306 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 481 489 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 28 483 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 73 411 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 28 862 923 тысяч тенге;
2) затраты – 31 831 337 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 712 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 210 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 498 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 58 004 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 221 355 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 279 359 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 331 739 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 331 739 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 10 210 тысяч тенге;
погашение займов – 5 498 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 327 027 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2017 № 22/122-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты и социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 100 процентов.

3. 2017 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін субвенция 23 696 441 мың теңге көлемінде белгіленсін.
4. Қала әкімдігінің 2017 жылға арналған резерві 30 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2017 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2017-2019 жылдарға арналған ауылдық округтердің жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөліну тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

3. Предусмотреть на 2017 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет города в объеме 23 696 441 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2017 год в сумме 30 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2017 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ по сельским округам на 2017 – 2019 годы, согласно приложению 6.
8. Утвердить перечень распределения трансфертов органам местного самоуправления между городами районного значения, селами, поселками, сельскими округами на 2017 год, согласно приложению 7;

9. 2017 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

9. Утвердить перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2017 год, согласно приложению 8.
10. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2017 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

11. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы С.Таштеев
Қалалық мәслихат хатшысы Ғ.Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 11/56-VI шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1 – қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 11.12.2017 № 22/122-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа
Санаты
Атауы
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
городского маслихата С. Таштеев
Секретарь городского
маслихата Г. Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 11/56–VІ
Городской бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2017 № 22/122-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Наименование
тысяч тенге
Класс
Подкласс

30 724
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
890 547
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
391 738
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 127
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
39 716
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
85 436
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 658
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
28 141
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
283 577
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50 154
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13 938
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдіктен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
13 938
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
81 951
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 951
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 451
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
17 874
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 059
050
Мүгедектер құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
9 404
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығысдары
3 163
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 475 898
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 573 594
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 417 223
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 312 536
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
104 687
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы
13 036
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 674
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
362
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі

30 724
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
890 547
002
Программа занятости
391 738
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 127
006
Оказание жилищной помощи
39 716
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
85 436
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 658
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28 141
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
283 577
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50 154
464
Отдел образования района (города областного значения)
13 938
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 938
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81 951
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 951
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 451
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
17 874
021
Капитальные расходы государственного органа
5 059
050
Реализация плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
9 404
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 163
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 475 898
1
Жилищное хозяйство
2 573 594
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 417 223
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 312 536
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
104 687
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
13 036
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
12 674
005
Капитальные расходы государственного органа
362
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)