2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 45 шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 3940 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейiн қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VІ "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 3919 тіркелген шешіміне сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Созақ ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 12 247 094 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 6 453 130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 012 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 47 534 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 742 418 мың теңге;
2) шығындар - 12 407 317 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -23 652 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 34 035 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 383 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 183 875 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -183 875 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 34 035 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 071 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 158 911 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Созақ аудандық мәслихатының 15.12.2017 № 125 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2017 жылға арналған резерві 6 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. Бюджеттік инвеститциялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2017 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қалалық және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Созакского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 45. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 декабря 2016 года № 3940. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-ІV "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3919, Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Созакского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 6 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 247 094 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 453 130 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 012 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 47 534 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 742 418 тысяч тенге;
2) затраты – 12 407 317 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 23 652 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 34 035 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 383 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами -0:
приобретение финансовых активов -0;
поступления от продажи финансовых активов государства -0;
5) дефицит (профицит) бюджета –183 875 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -183 875 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 34 035 тысяч тенге;
погашение займов – 9 071 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 158 911 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Созакского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.12.2017 № 125 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 6 000 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2017 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
4. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 5.
5. Утвердить перечень бюджетных программ горада и сельских округов финансируемого из местного бюджета на 2017 год согласно приложению 6.

6. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің қалалық және ауылдық округтер арасында бөлінуі тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

6. Утвердить перечень распредление трансфертов органом местного самоуаправления между городом и сельских округов на 2017 год согласно приложения 7.
7. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2017 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. Осы шешім 2017 жылдың 1қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Г.Әлімбекова
Аудандық мәслихат хатшысы Б.Байғараев
Созақ аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 45 шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Созақ аудандық мәслихатының 15.12.2017 № 125 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың
теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата Г. Әлімбекова
Секретарь районного
маслихата Б. Байғараев
Приложение 1
к решению Созакского районного
маслихата от 23 декабря
2016 года № 45
Районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Созакского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.12.2017 № 125 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

15 534
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелері үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзу
66 787
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2 300
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14 164
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынлығынсыз қалған баланы (балаларды)асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
364
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
125 712
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
475 042
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
120 924
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120 197
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
500
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
90 184
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
29 513
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
727
030
Патронат тәрбиешілерге берілетін баланы (балаларды) асырап бағу
727
2
Әлеуметтiк көмек
300 943
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
5 391
003
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
5 391
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
295 552
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
32 034
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 943
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 386
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55 593
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 255
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78 142
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
51 560
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қаматамасыз ету
31 639
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
53 175
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53 175
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

15 534
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
66 787
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2 300
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
14 164
022
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
364
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
125 712
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
475 042
1
Социальное обеспечение
120 924
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
120 197
005
Государственная адресная социальная помощь
500
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
90 184
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Орлеу
29 513
1
2
3
464
Отдел образования района (города областного значения)
727
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
727
2
Социальная помощь
300 943
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 391
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 391
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
295 552
002
Программа занятости
32 034
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 943
006
Жилищная помощь
12 386
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55 593
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 255
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78 142
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
51 560
023
Обеспечение деятельности центров занятости
31 639
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
53 175
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53 175
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения