2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 желтоқсанда № 4773 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2017 - 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 248 974 527,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 858 005,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 053 731,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 219 062 791,0 мың теңге;
2) шығындар – 246 398 466,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 9 652 353,4 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 16 194 996,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 542 643,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 3 299 597,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 3 299 597,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 375 889,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 375 889,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 23.11.2017 № 15/172-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қалалар мен аудандар бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 55 200 796 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Абай ауданына
2 537 874 мың теңге;
Аягөз ауданына
3 354 527 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
2 300 715 мың теңге;
Бородулиха ауданына
2 662 189 мың теңге;
Глубокое ауданына
2 678 312 мың теңге;
Жарма ауданына
3 588 535 мың теңге;
Зайсан ауданына
2 749 386 мың теңге;
Зырян ауданына
2 315 797 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
3 485 095 мың теңге;
Күршiм ауданына
3 447 911 мың теңге;
Көкпектi ауданына
3 276 408 мың теңге;
Риддер қаласына
1 464 549 мың теңге;
Курчатов қаласына
350 093 мың теңге;
Семей қаласына

Об областном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 15 декабря 2016 года № 4773
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 248 974 527,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 858 005,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 053 731,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 219 062 791,0 тысяч тенге;
2) затраты – 246 398 466,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 652 353,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 194 996,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 542 643,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 299 597,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3 299 597,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 375 889,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 375 889,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23.11.2017 № 15/172-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты городов и районов, в сумме 55 200 796 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
2 537 874 тысячи тенге;
Аягозскому району
3 354 527 тысяч тенге;
Бескарагайскому
2 300 715 тысяч тенге;
Бородулихинскому району
2 662 189 тысяч тенге;
Глубоковскому району
2 678 312 тысяч тенге;
Жарминскому району
3 588 535 тысяч тенге;
Зайсанскому району
2 749 386 тысяч тенге;
Зыряновскому району
2 315 797 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
3 485 095 тысяч тенге;
Курчумскому району
3 447 911 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
3 276 408 тысяч тенге;
городу Риддер
1 464 549 тысяч тенге;
городу Курчатов
350 093 тысячи тенге;
городу Семей

4 776 360 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
5 092 634 мың теңге;
Ұлан ауданына
3 018 800 мың теңге;
Үржар ауданына
6 151 082 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
1 950 529 мың теңге.
3. Қалалар мен аудандар бюджеттеріне 2017 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 32,8 пайыз, Аягөз ауданына 60,9 пайыз;
қалалар мен аудандар бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2017 жылға 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.05.2017 № 11/119-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 686 450,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2017 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 47 873 676,8 мың теңге борышы лимиті белгіленсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 06.10.2017 № 14/155-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2017 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
8. 2017 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
9. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу уақытында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге;
2) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
3) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;

4 776 360 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
5 092 634 тысячи тенге;
Уланскому району
3 018 800 тысяч тенге;
Урджарскому району
6 151 082 тысячи тенге;
Шемонаихинскому району
1 950 529 тысяч тенге.
3. Установить:
на 2017 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, городу Усть-Каменогорску 32,8 процентов, Аягозскому району 60,9 процентов;
на 2017 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 30.05.2017 № 11/119-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2017 год в сумме 686 450,0 тысяч тенге.
5. Установить на 31 декабря 2017 года лимит долга местных исполнительных органов области 47 873 676,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 06.10.2017 № 14/155-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
8. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2017 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
1) обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения;
2) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
3) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
4) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;

5) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
6) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
7) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге;
8) жергілікті деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге;
9) саламатты өмір салтын насихаттауға;
10) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
11) амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алуға;
12) алып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 23.11.2017 № 15/172-VI шешімімен;
13) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
14) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
15) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
16) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
17) еңбек нарығын дамытуға.;
18) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
19) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
20) ішкі істер органдарының бөлімшелерін материалдық-техникалық жарақтандыруға;
21) ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға.
22) дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүргізуге;
23) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
24) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
25) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 10.03.2017 № 9/98-VI; 23.11.2017 № 15/172-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2017 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;

5) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
6) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
7) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
8) оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местном уровне;
9) пропаганду здорового образа жизни;
10) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
11) закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне;
12) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23.11.2017 № 15/172-VI;
13) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
14) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
15) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
16) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
17) на развитие рынка труда;
18) на изъятие земельных участков для государственных нужд;
19) на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
20) на материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел;
21) на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел.
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2017 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
"22) на проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
23) на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
24) на субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;
25) на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10.03.2017 № 9/98-VI; от 23.11.2017 № 15/172-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
1) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

2) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
3) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
5) кезекте тұрғандарға тұрғын үй салуға;
6) жас отбасылар үшін тұрғын үй салуға;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге;
8) индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
9) моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
10) көліктік инфрақұрылымды дамытуға;
11) әуе көлігінің инфрақұрылымын дамытуға.
12) жылу-энергетика жүйесін дамытуға.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен 23.11.2017 № 15/172-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте Ұлттық қордың қаржысы есебінен нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) білім беру обьектілерін салуға және реконструкциялауға;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға.
4) индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 10.03.2017 № 9/98-VI; 30.05.2017 № 11/119-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін кредиттер көзделсін:
1) жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін;
2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
3) облыс орталықтарында, Семей қаласында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге;

2) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
3) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
4) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
5) на строительство жилья для очередников;
6) на строительство жилья для молодых семей;
7) на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
8) на развитие индустриальной инфраструктуры;
9) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
10) на развитие транспортной инфраструктуры;
11) на развитие инфраструктуры воздушного транспорта.
12) на развитие теплоэнергетической системы.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23.11.2017 № 15/172-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год целевые трансферты на развитие за счет средств Национального фонда:
1) на строительство и реконструкцию объектов образования;
2) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда.
4) на развитие индустриальной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10.03.2017 № 9/98-VI; от 30.05.2017 № 11/119-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год кредиты из республиканского бюджета:
1) на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения;
2) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
3) на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, в городе Семей и моногородах;

4) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 10.03.2017 № 9/98-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Шаймарданов
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы В. Головатюк
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының

4) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10.03.2017 № 9/98-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Ж. Шаймарданов
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата
В. Головатюк
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата

2 733 247,1
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 733 247,1
3
Мамандандырылған медициналық көмек
14 896 504,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
14 896 504,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
8 171 715,0
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
821 504,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
1 548 071,0
021
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
429 912,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
1 056 202,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
646 466,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 176 521,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
46 113,0
4
Емханалар
5 420 210,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 420 210,4
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
4 975 054,4
038
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
445 156,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
4 274 835,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 274 835,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
4 208 394,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
66 441,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
11 049 812,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 049 812,5
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 490,7
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 057 119,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
187 172,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
52 837,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
81 885,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары

2 733 247,1
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 733 247,1
3
Специализированная медицинская помощь
14 896 504,0
253
Управление здравоохранения области
14 896 504,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
8 171 715,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
821 504,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
1 548 071,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
429 912,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
1 056 202,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
646 466,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 176 521,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
46 113,0
4
Поликлиники
5 420 210,4
253
Управление здравоохранения области
5 420 210,4
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
4 975 054,4
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
445 156,0
5
Другие виды медицинской помощи
4 274 835,0
253
Управление здравоохранения области
4 274 835,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
4 208 394,0
029
Областные базы спецмедснабжения
66 441,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
11 049 812,5
253
Управление здравоохранения области
11 049 812,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
192 490,7
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
1 057 119,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
187 172,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
52 837,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
81 885,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения

11 186,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 467 122,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 633 820,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 005 882,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 627 998,1
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 418 110,1
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
254 149,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 701 386,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
532 551,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
346 192,0
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
375 610,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 372 594,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 204 263,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
168 331,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 290,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
5 290,0
2
Әлеуметтік көмек
494 775,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
494 775,4
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
494 775,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 133 162,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 013 220,1
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 317,6
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 303,0
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

11 186,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 467 122,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 633 820,0
1
Социальное обеспечение
6 005 882,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 627 998,1
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 418 110,1
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
254 149,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 701 386,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
532 551,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
346 192,0
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
375 610,0
261
Управление образования области
1 372 594,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 204 263,0
037
Социальная реабилитация
168 331,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 290,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
5 290,0
2
Социальная помощь
494 775,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
494 775,4
003
Социальная поддержка инвалидов
494 775,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 133 162,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 013 220,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
170 317,6
007
Капитальные расходы государственного органа
8 303,0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг

1 343,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
182 125,0
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы
іс-шараларды іске асыру
2 851,0
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 933 907,5
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
320 057,6
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
974,4
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
39 600,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
282 448,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
1 071 293,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
22 365,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға
арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
22 365,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
97 577,4
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
96 513,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 064,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
26 146 172,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
14 179 737,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
9 558,0
011
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 558,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
129 535,0
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
129 535,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 000,0
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
14 027 644,0
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері

1 343,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
182 125,0
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
2 851,0
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 933 907,5
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
320 057,6
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
974,4
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
39 600,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
282 448,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 071 293,0
263
Управление внутренней политики области
22 365,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
22 365,0
298
Управление государственной инспекции труда области
97 577,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
96 513,4
003
Капитальные расходы государственного органа
1 064,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
26 146 172,9
1
Жилищное хозяйство
14 179 737,0
251
Управление земельных отношений области
9 558,0
011
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на изъятие земельных участков для государственных нужд
9 558,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
129 535,0
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
129 535,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
13 000,0
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
14 027 644,0
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда

4 921 809,0
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 393 514,4
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
712 320,6
2
Коммуналдық шаруашылық
11 966 435,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
11 966 435,9
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
130 183,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 442,1
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 941 501,0
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 112 988,1
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
273 896,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
1 804 947,7
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
678 478,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
12 192 248,2
1
Мәдениет саласындағы қызмет
2 750 940,0
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
2 740 940,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
400 312,0
007
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
1 209 951,0
008
Театр және музыка өнерін қолдау
1 130 677,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 000,0
027
Мәдениет объектілерін дамыту
10 000,0
2
Спорт
6 817 428,2
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 811 791,4
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 440,0
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
105 999,0
003
Әр түрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
5 444 200,9
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
740 689,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
356 643,5

4 921 809,0
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 393 514,4
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
712 320,6
2
Коммунальное хозяйство
11 966 435,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
11 966 435,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
130 183,0
005
Капитальные расходы государственного органа
24 442,1
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 941 501,0
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
6 112 988,1
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
273 896,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 804 947,7
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
678 478,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
12 192 248,2
1
Деятельность в области культуры
2 750 940,0
273
Управление культуры, архивов и документации области
2 740 940,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
400 312,0
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
1 209 951,0
008
Поддержка театрального и музыкального искусства
1 130 677,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 000,0
027
Развитие объектов культуры
10 000,0
2
Спорт
6 817 428,2
285
Управление физической культуры и спорта области
6 811 791,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
40 440,0
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
105 999,0
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
5 444 200,9
005
Капитальные расходы государственного органа
740 689,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
356 643,5

255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
20 042 721,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 475,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
722 880,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
807,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
134 292,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
39 000,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
380 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
10 644,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
1 000 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
33 245,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 343,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 504 152,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 699 995,0
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
8 789 829,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
13 737,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
54 046,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 052 201,0
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
314 790,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
124 208,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

255
Управление сельского хозяйства области
20 042 721,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
133 475,0
002
Поддержка семеноводства
722 880,0
003
Капитальные расходы государственного органа
807,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
134 292,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
39 000,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
380 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
10 644,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
1 000 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
33 245,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 343,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 504 152,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 699 995,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 789 829,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
13 737,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
54 046,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 052 201,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
314 790,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
124 208,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
691 452,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
691 452,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
15 958 386,0
1
Ауыл шаруашылығы
13 629 108,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
12 520 406,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139 494,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
476 397,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 044,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
189 906,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
44 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
63 022,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
650 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
35 578,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 473,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 200 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 368 188,0
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
314 790,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
22 514,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 108 702,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 415,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
321,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
21 561,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
691 452,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
691 452,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
15 958 386,0
1
Сельское хозяйство
13 629 108,0
255
Управление сельского хозяйства области
12 520 406,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
139 494,0
002
Поддержка семеноводства
476 397,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 044,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
189 906,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
44 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
63 022,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
650 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
35 578,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 473,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 200 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 368 188,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
314 790,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
22 514,0
719
Управление ветеринарии области
1 108 702,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
55 415,0
003
Капитальные расходы государственного органа
321,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
21 561,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

257
Облыстың қаржы басқармасы
5 966 117,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
5 966 117,0
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 8/75-VІ шешіміне
4 қосымша
2017 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 8/75-VІ шешіміне
5 қосымша
2017 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

257
Управление финансов области
5 966 117,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
5 966 117,0
Приложение 4 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 9 декабря 2016 года
№ 8/75-VI
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Услуги по охране материнства и детства
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 9 декабря 2016 года
№ 8/75-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь