Аягөз аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 мамырдағы № 25-176/V "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 8/67-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 16 қаңтарда № 4827 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 4 қыркүйектегі № 52/440-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 04.09.2020 № 52/440-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" Аягөз аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 мамырдағы № 25-176/V (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу бөлімінде 3381 нөмерімен тіркелген, "Аягөз жаңалықтары" газетінің 5 шілде 2014 жыл № 55 жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
1) 1 тармақтың 8) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"8) уәкілетті ұйым - "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалы – "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" департаментінің Аягөз аудандық бөлімшесі";
2) 9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Атаулы күндер мен мереке күндеріне бір реттік әлеуметтік көмек азаматтардың мынадай санаттарына уәкілетті ұйымның дерек қорымен көрсетіледі:
Ауғаныстан аумағынан әскерлерді шығару күні, интернационалист – жауынгерлерді еске алу күні – 15 ақпан – Ауғаныстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери міндетін өтеу кезіндегі әскери қызметшілерге – 75 000 теңге;

О внесении изменений в решение Аягузского районного маслихата от 28 мая 2014 года № 25/176-V "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 8/67-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 16 января 2017 года № 4827. Утратило силу решением Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 4 сентября 2020 года № 52/440-VI
Сноска. Утратило силу решением Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 04.09.2020 № 52/440-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Законам Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлений в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аягозского районного маслихата от 28 мая 2014 года № 25/176-V "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3381, опубликовано в газете "Аягөз жаңалықтары" от 5 июля 2014 года за № 55) следующие изменения:
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
1) подпункт 8) пункта 1 изложить в новой редакции:
"8) уполномоченная организация – Аягозское районное отделение департамента "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Восточно-Казахстанской области";
2) пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Единовременная социальная помощь к памятным датам и праздничным дням предоставляется следующим категориям граждан по базе данных уполномоченной организации:
1) День вывода войск с территории Афганистана, день памяти воинов интернационалистов – 15 февраля - военнослужащим, проходившим воинскую службу в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – 75 000тенге;

2) Ауғаныстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына – 70 000 теңге;
3) Халықаралық әйелдер күні – 8 наурыз:
"Алтын алқа" төс белгісімен, I мен II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған көп балалы аналарға, "Күміс алқа" алқасымен марапатталған көп балалы аналарға сондай-ақ, төрт және одан аса бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға - 12000 теңге;
4) Халықаралық радиациялық авариялар мен апаттар құрбандарын еске алу күні - 26 сәуір - 1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай – ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға – 75000 теңге;
5) Жеңіс күні – 9 мамыр:
Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына – 80000 теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға – 10000 теңге;
Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға – 27000 теңге.";
3) 11 тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) Онкологиялық ауруларға медициналық мекеменің ем қабылдап жатқандығы туралы анықтамасы арқылы комиссияның шешімі бойынша, өкпе ауруының ашық түріне шалдыққан тұлғалар үшін өкпе ауруына қарсы диспансердің тізімі бойынша табыс көзінің есебінсіз әр ауруға ай сайын – 12000 теңге жәрдемақы төленеді.
Табиғи зiлзаланың немесе өрттiң салдарынан өмiрлiк қиын жағдайға түскен адамдар (отбасылар) өтінішті оқиға болған күннен бастап үш ай ішінде береді.".
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Касымжанов
Аягөз аудандық мәслихат хатшысы С. Искаков

2) семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – 70 000 тенге;
3) Международный женский день – 8 марта:
многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа", орденами "Материнская слава" I и II степени или ранее получившим звание "Мать героиня", многодетным матерям, награжденным подвеской "Күміс алқа" а так же, многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей – 12000 тенге;
4) Международный день Памяти жертв радиационных аварий и катастроф – 26 апреля - лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях – 75000 тенге;
5) День Победы - 9 Мая:
Инвалидам и участникам Великой Отечественной войны – 80000 тенге;
Лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 10000 тенге;
Лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны - 27000 тенге.";
3) подпункт 6) пункта 11 изложить в новой редакции:
"6) Онкологическим больным по решению комиссии с предоставлением справки с медицинского учреждения о приеме лечения, больным открытой формой туберкулеза, без учета доходов по спискам противотуберкулезного диспансера, ежемесячно выплачивается социальная помощь в размере – 12 000 тенге на одного больного.
Вследствие стихийного бедствия и пожара, заявление подается в течение трех месяцев со дня наступления события.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Касымжанов
Секретарь Аягозского Районного маслихата С. Искаков