"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 1 наурыздағы № 60 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 1 сәуірде № 4318 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 20 мамырдағы № 109 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 20.05.2020 № 109 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (М.К.Оңғарбеков) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары А.К.Өтеғұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н.Ноғаев
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2016 жылғы
1 наурыздағы № 60 қаулысымен
бекітілген
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы №9-3/999 "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 желтоқсанда №12520 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді "Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – оператор) жүзеге асырады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 1 марта 2016 года № 60. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 апреля 2016 года № 4318. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20 мая 2020 года № 109
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20.05.2020 № 109 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях".
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области" (М.К.Унгарбеков) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Западно-Казахстанской области Утегулова А.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области Н.Ногаев
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 марта 2016 года № 60
Регламент государственной услуги
"Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области" (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года №9-3/999 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2015 года №12520) (далее - Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется акционерным обществом "Казагромаркетинг" (далее – оператор)

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - инвестициялық субсидиялау мәселелері бойынша облыс әкімі орынбасарының төрағалығымен өткен, комиссия хатшысының қолы қойылған және мөрімен расталған комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірме (бұдан әрі - хаттамасынан үзінді көшірме)
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме Стандарттың 1-қосымшасына инвестициялық субсидиялауға арналған өтініш болып табылады, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) болады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) оператор көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар ұсынған сәттен бастап 30 (отыз) минуттың ішінде оларды қабылдауды, тіркеу журналында инвестициялық бағыттар топтары бойынша тіркеуді жүзеге асырады;
2) оператор 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және сараптамалық комиссия отырысын шақыру туралы оның мүшелеріне жазбаша хабарламаны жібереді, құжаттар топтамасын толықтай ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыны қажетті құжаттардың жоқ екендігі туралы жазбаша нысанда хабардар етеді;
3) сараптамалық комиссия 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде өтініштерді қарайды, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді, олардың сәйкестігін қарайды, субсидиялар есептемелерін жасайды және жобаның инвесторлық субсидиялауға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы сараптамалық комиссияның қорытындысын дайындайды және операторға жолдайды;
4) оператор сараптамалық комиссия қорытындысын алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде комиссия отырысын шақыру туралы жазбаша хабарламаны (құжаттарымен, қорытындысымен және нысанды қарап тексеру актісімен бірге) оның мүшелеріне жолдайды;
5) комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініштерді мақұлдау немесе қайтарып беру туралы шешім қабылдайды, хаттаманы ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші хаттаманы хаттамаларды тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылған комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірмені 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыларға жолдайды және эскроу-шотқа қаражатты аударады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги - выписка из протокола заседания комиссии под председательством заместителя акима области, по вопросам инвестиционного субсидирования с подписью секретаря комиссии и заверенная печатью (далее – выписка из протокола).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является заявление на инвестиционное субсидирование по форме согласно приложению 1 Стандарта, с приложением пакета документов указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) оператор с момента подачи услугополучателем необходимых документов, в течении 30 (тридцати) минут осуществляет прием, регистрацию в журнале регистрации заявок по группам инвестиционных направлений;
2) оператор в течении 20 (двадцати) рабочих дней проверяет полноту представленных услугополучателем документов, в случае предоставлении неполного пакета документов уведомляет услугополучателя в письменной форме об отсутствии необходимых документов. Направляет письменное уведомление о созыве заседания экспертной комиссии ее членам, с информацией о неполном пакете документов;
3) экспертная комиссия в течении 14 (четырнадцати) рабочих дней рассматривает заявление, проверяет полноту представленных услугополучателем документов, рассматривает их на соответствие, производит расчет субсидий и готовит заключение экспертной комиссии о соответствии или несоответствии проекта инвестиционному субсидированию и направляет оператору;
4) оператор после получения заключения экспертной комиссии в течении 5 (пяти) рабочих дней направляет письменное уведомление (с документами, заключением и актом осмотра объекта) о созыве заседания комиссии ее членам;
5) комиссия в течении 1 (одного) рабочего дня принимает решение об одобрении или отклонении заявки, оформляет протокол и передает услугодателю;
6) услугодатель регистрирует протокол в журнале регистрации протоколов и направляет выписку из протокола заседания комиссии заверенную печатью услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней услугополучателю и перечисляет денежные средства на эскроу-счет.

7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс - қимылының) нәтижесі:
1) оператор көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдауды, тіркеу журналында тіркеуді жүзеге асырады;
2) оператор көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді;
3) сараптамалық комиссия өтініштерді қарайды, субсидиялар есептемелерін жасайды және жобаның инвесторлық субсидиялауға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы сараптамалық комиссияның қорытындысын дайындайды;
4) оператор комиссия отырысын шақыру туралы жазбаша хабарламаны оның мүшелеріне жолдайды;
5) комиссия өтініштерді мақұлдау немесе қайтарып беру туралы шешім қабылдайды, хаттаманы ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші хаттаманы тіркейді және хаттаманын үзіндісін көрсетілетін қызметті алушыларға жолдайды және эскроу-шотқа қаражатты аударады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) оператор;
2) сараптамалық комиссия;
3) комиссия;
4) көрсетілетін қызметті беруші.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
10. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар Стандарттың 4-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі инвестициялық
салынымдар кезінде жұмсаған
шығыстардың бір бөлігінің
орнын толтыру бойынша
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) оператор осуществляет прием, регистрацию в журнале регистрации заявок;
2) оператор проверяет полноту представленных услугополучателем документов;
3) экспертная комиссия рассматривает заявление, производит расчет субсидий и готовит заключение экспертной комиссии о соответствии или несоответствии проекта инвестиционному субсидированию;
4) оператор направляет письменное уведомление о созыве заседания комиссии ее членам;
5) комиссия принимает решение об одобрении или отклонении заявки, оформляет протокол и передает услугодателю;
6) услугодатель регистрирует протокол и направляет выписку из протокола заседания комиссии услугополучателю и перечисляет денежные средства на эскроу-счет.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работник) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) оператор;
2) экспертная комиссия;
3) комиссия;
4) услугодатель.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях".
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
11. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги осуществляется согласно разделу 4 Стандарта.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Субсидирование по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных
вложениях"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях".