Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 160 "Батыс Қазақстан облысы бойынша жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 1 наурыздағы № 48 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 сәуірде № 4327 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 30 шілдедегі № 178 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 30.07.2020 № 178 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 160 "Батыс Қазақстан облысы бойынша жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3980 тіркелген, 2015 жылғы 28 тамыздағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-тармағының 5) және 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Суармалы егiстікті алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.";
көрсетілген қаулымен бекітілген:
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту";
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту";
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру";
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру";
"Суармалы егiстікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру";
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға шешімін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Ә.Б. Мұханбетжанова) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 30 июня 2015 года № 160 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений по Западно-Казахстанской области"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 1 марта 2016 года № 48. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 8 апреля 2016 года № 4327. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 30 июля 2020 года № 178
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 30.07.2020 № 178 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 30 июня 2015 года № 160 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений по Западно-Казахстанской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов № 3980, опубликованное 28 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
Подпункты 5) и 6) пункта 1 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"5) Регламент государственной услуги "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий";
6) Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой".";
регламенты государственных услуг:
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
"Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
"Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
"Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ";
"Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий";
"Выдача решения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой", утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Западно-Казахстанской области" (А.Б. Муханбетжанова) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары А.К. Өтеғұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
Батыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2016 жылғы 1 наурыздағы
№ 48 қаулысына 1-қосымша
Батыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 160 қаулысымен бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мекенжайлары "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшасында көрсетілген "Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, аудандар мен облыстық маңызды қаланың жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 мамырда № 11050 тіркелді) бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі (бұдан әрі – акт), көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік корпорациясының қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Западно-Казахстанской области Утегулова А.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Приложение 1
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 марта 2016 года № 48
Утвержден постановлением
акимата Западно-Казахстанской
области от 30 июня 2015 года №160
Регламент государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление земельных отношений Западно-Казахстанской области", отделами земельных отношений и сельского хозяйства районов и города областного значения (далее – услугодатель), адреса которых указаны в приложении 1 регламента государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее - регламент), в соответствии со стандартом государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11050) (далее - стандарт).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Департамент "Центр обслуживания населения" - филиал некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Западно-Казахстанской области (далее Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (далее - акт), в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к стандарту государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.

4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтініш беруі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері стандарттың 9-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар топтамасы (бұдан әрі - құжаттар) түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді және бекіту үшін актіні дайындайды және оларды қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде дайындалған актіні тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде актіні тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) құжаттарды қарау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
3) актіні дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу;
4) актіге қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге жолдау;
5) актіні тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.

4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугополучателем согласно приложению 1 стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления пакета документов, необходимых для оказания государственной услуги согласно пункту 9 стандарта, (далее документы) регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет представленные документы и готовит к утверждению акт, и направляет их руководителю услугодателя для подписания;
4) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов проверяет подготовленный акт, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
5) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует акт в журнале регистрации и выдает услугополучателю.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация и направление документов руководителю услугодателя;
2) рассмотрение документов и направление ответственному исполнителю услугодателя;
3) подготовка акта и передача на подпись руководителю услугодателя;
4) подписание акта и направление к сотруднику канцелярии услугодателя на регистрацию;
5) регистрация акта и выдача услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.

4. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорациясының қызметкері 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді.
2) 1 процесс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің 1 (бір) минут ішінде Мемлекеттік корпорациясының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – МК ЫАЖ АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 2 процесс – Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің 2 (екі) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің мәліметтерін (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенімхатының мәліметтері толтырылмайды) енгізуі;
4) 3 процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына немесе заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы, сонымен бірге Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі - БНАЖ) - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат мәліметтері туралы сұранысты 2 (екі) минут ішінде жолдауы;
5) 1 шарт - ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің және БНАЖ сенімхат мәліметтерінің бар болуы 1 (бір) минут ішінде тексеріледі;
6) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да мәліметтерінің және БНАЖ-да сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама 2 (екі) минут ішінде қалыптастырылады;
7) 5 процесс – Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) 2 (екі) минут ішінде жолдауы;
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорациясы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) сотрудник Государственной корпорации в течение 5 (пяти) минут проверяет правильность заполнения заявления и полноту документов, предоставленных услугополучателем.
2) процесс 1 – ввод сотрудником Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее - АРМ ИИС Государственная корпорация) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор сотрудником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности не заполняются) в течение 2 (двух) минут;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц или государственную базу данных юридических лиц (далее - ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему (далее - ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя в течение 2 (двух) минут;
5) условие 1– проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС в течение 1 (одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ или данных доверенности в ЕНИС в течение 2 (двух) минут;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) сотрудника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства (далее - АРМ РШЭП) в течение 2 (двух) минут.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:

1) 6 процесс - 2 (екі) минут ішінде ЭҮАШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
2) 2 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің 2 (екі) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттар топтамасының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
3) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасында кемшіліктердің болуына байланысты 5 (бес) минут ішінде сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы немесе көрсетілетін қызметті алушымен Мемлекеттік корпорациясының қызметкері арқылы тиісті құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат алуы;
4) 8 процесс - көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорациясының қызметкері арқылы ЭҮАШ АЖО-да қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (шешім алу) алуы.
Мемлекеттік корпорациясы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) толық сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары
Атауы
Заңды мекенжайы
1
"Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Хамит Чурин көшесі,116
2
"Орал қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi

1) процесс 6 – регистрация электронных документов в АРМ РШЭП в течение 2 (двух) минут;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов в течение 2 (двух) минут;
3) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя в течение 5 (пяти) минут или получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации расписки о приеме соответствующих документов;
4) процесс 8 - получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации результата государственной услуги (выдача акта) сформированной АРМ РШЭП.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
11. Подробное описание порядка обращения и последовательности процедур (действий), услугодателя и услугополучателя при оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес процессов оказания государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно разделу 3 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных
земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Адреса услугодателей
Наименование услугодателя
Юридический адрес
1
Государственное учреждение "Управление земельных отношений Западно-Казахстанской области"
Западно-Казахстанская область, город Уральск, улица Хамит Чурина, 116
2
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Уральск"

Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 182/1
3
"Ақжайық ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Қонаев көшесi, 70
4
"Бөкей ордасы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданы, Сайқын ауылы, Берғалиев көшесi, 1
5
"Бөрлi ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Бөрлi ауданы, Ақсай қаласы, Советская көшесi, 60/2
6
"Жаңақала ауданының ауылшаруашылық және жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы, Жаңақала ауылы, Халықтар Достығы көшесi, 44
7
"Жәнібек ауданының ауылшаруашылық және жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Жәнiбек ауданы, Жәнiбек ауылы, Ғұмар Қараш көшесi, 35
8
"Зеленов ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Переметный ауылы, Гагарин көшесi, 137
9
"Казталов ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Казталов ауданы, Казталовка ауылы, Жабаев көшесi, 4
10
"Қаратөбе ауданының ауылшаруашылық, ветеринариялық және жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, Кұрманғалиев көшесi, 19
11
"Сырым аудандық ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесi, 13
12
"Тасқала ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Абай көшесi, 23
13
"Теректі ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Теректi ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейная көшесi, 20
14
"Шыңғырлау ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Қылышева көшесi, 93
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік корпорациясы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдарының диаграммасы
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Батыс Қазақстан
облысы әкімдігінің

Западно-Казахстанская область, город Уральск, проспект Достык-Дружбы, 182/1
3
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений Акжаикского района"
Западно-Казахстанская область, Акжаикский район, село Чапаева, улица Конаева, 70
4
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений Бокейординского района"
Западно-Казахстанская область, Бокейординский район, село Сайхин, улица Бергалиев, 1
5
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений Бурлинского района"
Западно-Казахстанская область, Бурлинский район, город Аксай, улица Советская, 60/2
6
Государственное учреждение
"Отдел сельского хозяйства и земельных отношений Жангалинского района"
Западно-Казахстанская область, Жангалинский район, село Жангала, улица Халыктар достыгы, 44
7
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений и сельского хозяйства Жанибекского района"
Западно-Казахстанская область, Жанибекский район, село Жанибек, улица Гумар Караш, 35
8
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений Зеленовского района"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Переметное, улица Гагарина, 137
9
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений Казталовского района"
Западно-Казахстанская область, Казталовский район, село Казталов, улица Жабаева, 4
10
Государственное учреждение
"Отдел сельского хозяйства, ветеринария и земельных отношений Каратобинского района"
Западно-Казахстанская область, Каратобинский район, село Каратобе, улица Курмангалиева, 19
11
Государственное учреждение
"Отдел сельского хозяйства и земельных отношений Сырымского района"
Западно-Казахстанская область, Сырымский район, село Жымпиты, улица Казахстан, 13
12
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений Таскалинского района"
Западно-Казахстанская область, Таскалинский район, село Таскала, улица Абая, 23
13
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений Теректинского района"
Западно-Казахстанская область, Теректинский район, село Федоровка, улица Юбилейная, 20
14
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений Чингирлауского района"
Западно-Казахстанская область,Чингирлауский район, село Чингирлау, улица Клышева, 93
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных
земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных
земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
Условные обозначения:
Приложение 2
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области

2016 жылғы 1 наурыздағы № 48
қаулысына 2-қосымша
Батыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 160 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мекенжайлары "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшасында көрсетілген "Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, аудандар мен облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 мамырда № 11050 тіркелді) бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық (бұдан әрі – бұйрық) немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап) болып табылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтінішті беруі болып табылады.

от 1 марта 2016 года № 48
Утвержден постановлением
акимата Западно-Казахстанской
области от 30 июня 2015 года
№ 160
Регламент государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление земельных отношений Западно-Казахстанской области", отделами земельных отношений и сельского хозяйства районов и города областного значения (далее – услугодатель), адреса которых указаны в приложении 1 регламента государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее - регламент), в соответствии со стандартом государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11050) (далее - стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Департамент "Центр обслуживания населения" - филиал некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Западно-Казахстанской области (далее Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги приказ об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка (далее – приказ), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе) по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугополучателем согласно приложению 1 стандарта.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері стандарттың 9-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасы (бұдан әрі - құжаттар) түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың нақты толық екендігін тексереді және ұсынылған құжаттардың нақты толық еместігі анықталған жағдайда дәлелді бас тарту жөнінде жауап дайындап оларды қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) сағат ішінде әзірленген дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда 4 (төрт) жұмыс күні ішінде бұйрықты дайындап оларды қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде әзірленген бұйрықты тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде бұйрықты тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілген қызметті беруші көрсетілген қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметтерді беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қатыстырудан дәлелді жазбаша бас тартады.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) құжаттарды қарау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
3) бұйрық немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу;

6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления пакета документов, необходимых для оказания государственной услуги, согласно пункту 9 стандарта (далее - документы), регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов готовит мотивированный ответ об отказе и направляет их руководителю услугодателя для подписания;
4) руководитель услугодателя в течение 3 (трех) часов проверяет подготовленный мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
5) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и выдает услугополучателю;
6) ответственный исполнитель услугодателя в случае полноты представленных документов готовит приказ в течение 4 (четырех) рабочих дней направляет их руководителю услугодателя для подписания;
7) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет подготовленный приказ, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует приказ в журнале регистрации и выдает услугополучателю.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация и направление документов руководителю услугодателя;
2) рассмотрение документов и направление ответственному исполнителю услугодателя;
3) подготовка приказа, либо мотивированного ответа об отказе и передача на подпись руководителю услугодателя;

6) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да мәліметтерінің және БНАЖ-да сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама 2 (екі) минут ішінде қалыптастырылады;
7) 5 процесс – Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) 2 (екі) минут ішінде жолдауы;
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорациясы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) 6 процесс - 2 (екі) минут ішінде ЭҮАШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
2) 2 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің 2 (екі) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттар топтамасының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
3) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасында кемшіліктердің болуына байланысты 5 (бес) минут ішінде сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы немесе көрсетілетін қызметті алушымен Мемлекеттік корпорациясының қызметкері арқылы тиісті құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат алуы;
4) 8 процесс - көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорациясының қызметкері арқылы ЭҮАШ АЖО-да қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (шешім алу) алуы.
Мемлекеттік корпорациясы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
11. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш берген кезіндегі іс-қимылдардың реттілігі және шешімдері (портал арқылы қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген):
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сонымен қатар пароль арқылы (порталда тіркелмеген көрсетілген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1 процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталға ЖСН немесе БСН және парольды енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1 шарт – порталда ЖСН немесе БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2 процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ или данных доверенности в ЕНИС в течение 2 (двух) минут;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) сотрудник Государственной корпораций через ШЭП в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства (далее - АРМ РШЭП) в течение 2 (двух) минут.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) процесс 6 – регистрация электронных документов в АРМ РШЭП в течение 2 (двух) минут;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов в течение 2 (двух) минут;
3) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя в течение 5 (пяти) минут или получение услугополучателем через оператора Государственной корпораций расписки о приеме соответствующих документов;
4) процесс 8 - получение услугополучателем через сотрудника Государственной корпораций результата государственной услуги (выдача приказа) сформированной АРМ РШЭП.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию приведена диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
11. Пошаговые действия и решения при обращении услугополучателя через портал (диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через портал приведена в приложении 3 к настоящему регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН или БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН или БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраудың нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды тіркеуі, сонымен қатар сұрауды растау (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сауалда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН немесе БСН арасындағы) тексеру;
7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасы расталмағандықтан сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті беруші сұрауды өңдеу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталған (қол қойылған) электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) ЭҮШ арқылы ЭҮАШ АЖО-ға жіберу;
9) 3 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызметті алушы қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттардың сәйкестігін тексеру және қызмет көрсету үшін негіздемені тексеруі;
10) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтар болғандықтан сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 7 процесс - көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) толық сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөнінде жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары
Атауы
Заңды мекенжайы
1
"Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Хамит Чурин көшесі,116
2
"Орал қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесi

5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН или БИН указанным в запросе, и ИИН или БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и являющихся основанием для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание порядка обращения и последовательности процедур (действий), услугодателя и услугополучателя при оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес процессов оказания государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
13. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно разделу 3 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных
участков"
Адреса услугодателей
Наименование услугодателя
Юридический адрес
1
Государственное учреждение "Управление земельных отношений Западно-Казахстанской области"
Западно-Казахстанская область, город Уральск, улица Хамит Чурина, 116
2
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Уральск"

2016 жылғы 1 наурыздағы № 48
қаулысына 3-қосымша
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 160 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мекенжайлары "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшасында көрсетілген облыстың, аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 мамырда № 11050 тіркелді) бекітілген "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру туралы қаулы (бұдан әрі – шешім) немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап).
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушымен стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтінішті беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

от 1 марта 2016 года № 48
Утвержден постановлением
акимата Западно-Казахстанской
области от 30 июня 2015 года
№ 160
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами области, района (города областного значения) (далее – услугодатель), адреса которых указаны в приложении 1 регламента государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - регламент), в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11050) (далее - стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Департамент "Центр обслуживания населения" - филиал некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Западно-Казахстанской области (далее Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление о выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе) по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугополучателем согласно приложению 1 стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері стандарттың 9-тармағына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасы (бұдан әрі - құжаттар) түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде құжаттарды қарап, орындау үшін мемлекеттік мекемесі "Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" немесе аудандар мен облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімдеріне (бұдан әрі – уәкілетті орган) жолдайды;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттар түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы 2 (екі) сағат ішінде құжаттарды қарайды және уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы 1 (бір) күнтізбелік күні ішінде ұсынылған құжаттардың нақты толық екендігін тексереді және ұсынылған құжаттардың нақты толық еместігі анықталған жағдайда дәлелді бас тарту жөнінде жауап дайындап оларды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді;
6) уәкілетті органның басшысы 2 (екі) сағат ішінде дайындалған дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тексереді, қол қояды және уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне жолдайды;
7) уәкілетті органның кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тіркеу журналында тіркейді және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде дайындалған дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
10) уәкілетті органның жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда 25 (жиырма бес) күнтізбелік күні ішінде шешім беру туралы қаулыны дайындап оларды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді;
11) уәкілетті органның басшысы 4 (төрт) сағат ішінде дайындалған шешім беру туралы қаулыны тексереді, қол қояды және уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне жолдайды;
12) уәкілетті органның кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде шешім беру туралы қаулыны тіркеу журналында тіркейді және шешімге қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления пакета документов, необходимых для оказания государственной услуги, согласно пункту 9 стандарта (далее документы), регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и направляет в государственное учреждение "Управления земельных отношений Западно-Казахстанской области", отделы земельных отношений и сельского хозяйства районов и города областного значения (далее – уполномоченный орган) для исполнения;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов, регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение 1 (одного) календарного дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления фактический неполноты представленных документов готовит мотивированный ответ об отказе и направляет их руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) часов проверяет подготовленное мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует мотивированный ответ об отказе, в журнале регистрации и направляет их руководителю услугодателя для подписания;
8) руководитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут проверяет подготовленное подготовленное мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
9) сотруднику канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует мотивированный ответ об отказе, в журнале регистрации и выдает услугополучателю.
10) ответственный исполнитель уполномоченного органа в случае полноты представленных документов готовит постановление о выдаче решения в течение 25 (двадцати пяти) календарных дней и направляет их руководителю уполномоченного органа для подписания;
11) руководитель уполномоченного органа в течение 4 (четырех) часов проверяет подготовленное постановление о выдаче решения, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
12) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует постановление о выдаче решения, в журнале регистрации и направляет их руководителю услугодателя для подписания решения;

13) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде дайындалған шешім беру туралы қаулыны тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
14) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде шешім тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілген қызметті беруші көрсетілген қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметтерді беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қатыстырудан дәлелді жазбаша бас тартады.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) құжаттарды қарау және орындау үшін уәкілетті органға жолдау;
3) шешім немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу;
4) шешімге немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге жолдау;
5) шешім немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің және уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
4. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорациясының қызметкері 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді.
2) 1 процесс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің 1 (бір) минут ішінде Мемлекеттік корпорациясының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация ЫАЖ АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);

13) руководитель услугодателя в течение 2 (двух) календарных дней проверяет подготовленное постановление о выдаче решения, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
14) сотруднику канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует решение, в журнале регистрации и выдает услугополучателю.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация и направление документов руководителю услугодателя;
2) рассмотрение документов и направление в уполномоченный орган;
3) подготовка решения, либо мотивированного ответа об отказе и передача на подпись руководителю услугодателя;
4) подписание решения, либо мотивированного ответа об отказе и направление к сотруднику канцелярии услугодателя на регистрацию;
5) регистрация решения, либо мотивированного ответа об отказе и выдача услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) сотрудник Государственной корпорации в течение 5 (пяти) минут проверяет правильность заполнения заявления и полноту документов, предоставленных услугополучателем.
2) процесс 1 – ввод сотрудником Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее - АРМ ИИС Государственная корпорация) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги в течение 1 (одной) минуты;

12. Мемлекеттік қызмет көрсету "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) толық сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Заңды мекенжайы
1
"Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы,
Достық-Дружба даңғылы, 179
2
"Орал қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi

12. Подробное описание порядка обращения и последовательности процедур (действий), услугодателя и услугополучателя при оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
13. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно разделу 3 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения на
изменение целевого назначения
земельного участка"
Адреса услугодателей
Наименование услугодателя
Юридический адрес
1
Государственное учреждение "Аппарат акима
Западно-Казахстанской области"
Западно-Казахстанская область, город Уральск, проспект Достык-Дружба 179
2
Государственное учреждение "Аппарат акима города Уральск"

Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 182/1
3
"Ақжайық ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Қонаев көшесi, 70
4
"Бөкей ордасы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданы, Сайқын ауылы, Т. Жароков көшесi, 31
5
"Бөрлi ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Бөрлi ауданы, Ақсай қаласы, Советская көшесi, 99
6
"Жаңақала ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы, Жаңақала ауылы, Халықтар достығы көшесi, 44
7
"Жәнiбек ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Жәнiбек ауданы, Жәнiбек ауылы, Иманов көшесi, 119
8
"Зеленов ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Переметный ауылы, Гагарин көшесi, 139
9
"Казталов ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Казталов ауданы, Казталовка ауылы, Шарафутдинов көшесi, 1
10
"Қаратөбе ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесi, 19
11
"Сырым ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесi, 8
12
"Тасқала ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Абай көшесi, 23
13
"Теректi ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Теректi ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейная көшесi, 18
14
"Шыңғырлау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Қылышев көшесi, 95
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік корпорациясы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдарының диаграммасы
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 4-қосымша
"Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Батыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2016 жылғы 1 наурыздағы
№ 48 қаулысына 4-қосымша
Батыс Қазақстан
облысы әкімдігінің

Западно-Казахстанская область, город Уральск, проспект Достык-Дружба 182/1
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Акжаикского района"
Западно-Казахстанская область, Акжаикский район, село Чапаева, улица Конаева, 70
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Бокейординского района"
Западно-Казахстанская область, Бокейординский район, село Сайхин, улица Т.Жароков, 31
5
Государственное учреждение "Аппарат акима Бурлинского района"
Западно-Казахстанская область, Бурлинский район, город Аксай, улица Советская, 99
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Жангалинского района"
Западно-Казахстанская область, Жангалинский район, село Жангала, улица Халыктар достыгы, 44
7
Государственное учреждение "Аппарат акима Жанибекского района"
Западно-Казахстанская область, Жанибекский район, село Жанибек, улица Иманова, 119
8
Государственное учреждение "Аппарат акима Зеленовского района"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, cело Переметное,
улица Гагарина, 139
9
Государственное учреждение "Аппарат акима Казталовского района"
Западно-Казахстанская область, Казталовский район, село Казталов, улица Шарафутдинов, 1
10
Государственное учреждение "Аппарат акима Каратобинского района"
Западно-Казахстанская область, Каратобинский район, село Каратобе, улица Курмангалиева, 19
11
Государственное учреждение "Аппарат акима Сырымского района"
Западно-Казахстанская область, Сырымский район, село Жымпиты,
улица Казахстан, 8
12
Государственное учреждение "Аппарат акима Таскалинского района"
Западно-Казахстанская область, Таскалинский район, село Таскала, улица Абая, 23
13
Государственное учреждение "Аппарат акима Теректинского района"
Западно-Казахстанская область, Теректинский район, село Федоровка,
улица Юбилейная, 18
14
Государственное учреждение "Аппарат акима Чингирлауского района"
Западно-Казахстанская область, Чингирлауский район, село Чингирлау, улица Клышева, 95
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения на
изменение целевого назначения
земельного участка"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения на
изменение целевого назначения
земельного участка"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения на
изменение целевого назначения
земельного участка"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
Условные обозначения:
Приложение 4
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 марта 2016 года № 48
Утвержден постановлением
акимата Западно-Казахстанской

2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 160 қаулысымен бекітілген
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мекенжайлары "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшасында көрсетілген облыстың, аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 мамырда № 11050 тіркелді) бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өкім (бұдан әрі – рұқсат) немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелденген жауап).
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтініш беруі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

области от 30 июня 2015 года
№ 160
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
1 Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами области, района (города областного значения) (далее – услугодатель), адреса которых указаны в приложении 1 регламента государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее - регламент), в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11050) (далее - стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Департамент "Центр обслуживания населения" - филиал некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Западно-Казахстанской области (далее Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги распоряжение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе) по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугополучателем согласно приложению 1 стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері стандарттың 9-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасы (бұдан әрі – құжаттар) түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде құжаттарды қарастырып, орындау үшін мемлекеттік мекемесі "Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" немесе аудандар мен облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімдеріне (бұдан әрі – уәкілетті орган) жолдайды;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттар түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы 2 (екі) сағат ішінде құжаттарды қарайды және уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың нақты толық екендігін тексереді және ұсынылған құжаттардың нақты толық еместігі анықталған жағдайда дәлелді бас тарту жөнінде жауап дайындап оларды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді;
6) уәкілетті органның басшысы 2 (екі) сағат ішінде дайындалған дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тексереді, қол қояды және уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне жолдайды;
7) уәкілетті органның кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тіркеу журналында тіркейді және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде дайындалған дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді;
10) уәкілетті органның жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда 5 (бес) жұмыс күні ішінде рұқсатты дайындап оларды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді;
11) уәкілетті органның басшысы 4 (төрт) сағат ішінде әзірленген рұқсатты тексереді, қол қояды және уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне жолдайды;
12) уәкілетті органның кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде рұқсатты тіркеу журналында тіркейді және рұқсатқа қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления пакета документов, необходимых для оказания государственной услуги, согласно пункту 9 стандарта (далее - документы), регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и направляет в государственное учреждение "Управления земельных отношений Западно-Казахстанской области", отделы земельных отношений и сельского хозяйства районов и города областного значения (далее – уполномоченный орган) для исполнения;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов, регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления фактический неполноты представленных документов готовит мотивированный ответ об отказе, и направляет их руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) часов проверяет подготовленный мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует мотивированный ответ об отказе, в журнале регистрации и направляет их руководителю услугодателя для подписания;
8) руководитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут проверяет подготовленный мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
9) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и выдает услугополучателю;
10) ответственный исполнитель уполномоченного органа в случае полноты представленных документов готовит разрешение в течение 5 (пяти) рабочих дней и направляет их руководителю уполномоченного органа для подписания;
11) руководитель уполномоченного органа в течение 4 (четырех) часов проверяет подготовленное разрешение, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
12) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует разрешение, в журнале регистрации и направляет их руководителю услугодателя для подписания разрешения;

12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскелерін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Заңды мекенжайы
1
"Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi
Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы,
Достық-Дружба даңғылы, 179
2
"Орал қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi

12. Подробное описание порядка обращения и последовательности процедур (действий), услугодателя и услугополучателя при оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
13. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно разделу 3 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного
участка для изыскательских
работ"
Адреса услугодателей
Наименование услугодателя
Юридический адрес
1
Государственное учреждение "Аппарат акима
Западно-Казахстанской области"
Западно-Казахстанская область, город Уральск, проспект Достык-Дружба 179
2
Государственное учреждение "Аппарат акима города Уральск"

2016 жылғы 1 наурыздағы № 48
қаулысына 5-қосымша
Батыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 160 қаулысымен бекітілген
"Суармалы егiстікті алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Суармалы егiстікті алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мекенжайлары "Суармалы егiстікті алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшасында көрсетілген облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 мамырда № 11050 тіркелді) бекітілген "Суармалы егiстікті алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет", веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру туралы қаулысы (бұдан әрі – рұқсат).
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтініш беруі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері стандарттың 9–тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасы (бұдан әрі – құжаттар) түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;

от 1 марта 2016 года № 48
Утвержден постановлением
акимата Западно-Казахстанской
области от 30 июня 2015 года № 160
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
1 Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами области, района (города областного значения) (далее – услугодатель), адреса которых указаны в приложении 1 регламента государственной услуги "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" (далее - регламент), в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11050) (далее - стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление услугодателя о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий (далее – решения), либо мотивированный ответ об отказе.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугополучателем согласно приложению стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов, необходимых для оказания государственной услуги, согласно пункту 9 стандарта (далее документы), регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде құжаттарды қарастырып орындау үшін мемлекеттік мекемесі "Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" немесе аудандар мен облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімдеріне (бұдан әрі – уәкілетті орган) жолдайды;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттар түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы 2 (екі) сағат ішінде құжаттарды қарайды және уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде ұсынылған құжаттардың нақты толық екендігін тексереді және ұсынылған құжаттардың нақты толық еместігі анықталған жағдайда дәлелді бас тарту жөнінде жауап дайындап оларды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді;
6) уәкілетті органның басшысы 2 (екі) сағат ішінде дайындалған дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тексереді, қол қояды және уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне жолдайды;
7) уәкілетті органның кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тіркеу журналында тіркейді және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде дайындалған дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді;
10) уәкілетті органның жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда 5 (бес) күнтізбелік күні ішінде материалдарды облыстық ауыл шаруашылығы, су шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау органдарымен келіседі және құжаттарды жер қатынастары жөніндегі орталық уәкілетті органға қорытынды алу үшін жолдайды;
11) жер қатынастары жөніндегі орталық уәкілетті орган 14 (он төрт) күнтізбелік күн ішінде құжаттарды қабылдайды, қарайды және қорытындысын әзірлеп, көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
12) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
13) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде ұсынылған құжаттарды қарайды және орындау үшін уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды;

2) руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и направляет в государственное учреждение "Управления земельных отношений Западно-Казахстанской области", отделы земельных отношений и сельского хозяйства районов и города областного значения (далее – уполномоченный орган) для исполнения;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов, регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение 1 (одного) календарного дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления фактический неполноты представленных документов готовит мотивированный ответ об отказе и направляет их руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) часов проверяет подготовленный мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и направляет их руководителю услугодателя;
8) руководитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут проверяет мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
9) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и выдает услугополучателю.
10) ответственный исполнитель уполномоченного органа в случае полноты представленных документов, согласовывает материалы с областными органами сельского и водного хозяйства, охраны окружающей среды и направляет документы в центральный уполномоченный орган по земельным отношениям для заключения в течение 5 (пяти) календарных дней;
11) центральный уполномоченный орган по земельным отношениям в течение 14 (четырнадцать) календарных дней принимает и рассматривает документы, готовит заключение и направляет их услугодателю;
12) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов, регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю услугодателя;
13) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня рассматривает представленные документы и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа для исполнения;

14) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттар түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
15) уәкілетті органның басшысы 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде құжаттарды қарайды және уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды;
16) уәкілетті органның жауапты орындаушысы 4 (төрт) күнтізбелік күн ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді, рұқсатты әзірлейді және оларды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді;
17) уәкілетті органның басшысы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде әзірленген рұқсатты тексереді, қол қояды және уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне жолдайды;
18) уәкілетті органның кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде рұқсатты тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
19) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде әзірленген рұқсатты тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
20) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде рұқсатты тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша дәлелді бас тартады.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) құжаттарды қарау және уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау;
3) құжаттарды қарау және орталық уәкілетті органға жолдау;
4) қорытындыны немесе бас тарту туралы дәлелденген жауапты қарау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
5) рұқсат немесе бас тарту туралы дәлелденген жауапқа қол қою және тіркеуге жолдау;
6) рұқсат немесе бас тарту туралы дәлелденген жауапты тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің және уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;

14) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов, регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю уполномоченного органа;
15) руководитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) календарных дней рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа;
16) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение 4 (четырех) календарных дней проверяет документы и готовит решение и направляет их руководителю уполномоченного органа для подписания;
17) руководитель уполномоченного органа в течение 1 (одного) календарного дня проверяет подготовленное решение, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
18) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует решение в журнале регистрации и направляет их руководителю услугодателя;
19) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов проверяет подготовленное решение, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
20) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует решение в журнале регистрации и выдает услугополучателю.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация и направление документов руководителю услугодателя;
2) рассмотрение документов и направление ответственному исполнителю уполномоченного органа;
3) рассмотрение документов и направление в центральный уполномоченный орган;
4) рассмотрение заключения, либо мотивированного ответа об отказе и направление руководителю услугодателя;
5) подписание решения, либо мотивированного ответа об отказе и направление на регистрацию;
6) регистрация решения, либо мотивированного ответа об отказе и выдача услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудник) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мекенжайлары "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшасында көрсетілген облыстың, аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 271 "Жер қатынастары саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 мамырда № 11052 тіркелді) бекітілген "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру туралы қаулысы (бұдан әрі – рұқсат) немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтініш беруі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері стандарттың 9-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасы (бұдан әрі - құжаттар) түскен сәттен бастап 20 (жиырма) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде құжаттарды қарастырып, орындау үшін мемлекеттік мекемесі "Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" немесе аудандар мен облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімдеріне (бұдан әрі – уәкілетті орган) жолдайды;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами области, района (города областного значения) (далее – услугодатель), адреса которых указаны в приложении 1 регламента государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" (далее - регламент), в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра Национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 271 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11052) (далее - стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление услугодателя о разрешении перевода сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой (далее – разрешение), либо мотивированный ответ об отказе.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугополучателем согласно приложению стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 20 (двадцати) минут с момента поступления пакета документов, необходимых для оказания государственной услуги, согласно пункту 9 стандарта (далее документы), регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и направляет в государственное учреждение "Управления земельных отношений Западно-Казахстанской области", отделы земельных отношений и сельского хозяйства районов и города областного значения (далее – уполномоченный орган) для исполнения;

3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттар түскен сәттен бастап 20 (жиырма) минут ішінде оларды тіркеу журналына тіркейді және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы 2 (екі) сағат ішінде құжаттарды қарайды және уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы 1 (бір) күнтізбелік күні ішінде ұсынылған құжаттардың нақты толық екендігін тексереді және ұсынылған құжаттардың нақты толық еместігі анықталған жағдайда дәлелді бас тарту жөнінде жауап дайындап оларды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді;
6) уәкілетті органның басшысы 2 (екі) сағат ішінде дайындалған дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тексереді, қол қояды және уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне жолдайды;
7) уәкілетті органның кеңсе қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тіркеу журналында тіркейді және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 20 (жиырма) минут ішінде дайындалған дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде дәлелді бас тарту жөнінде жауапты тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді;
10) уәкілетті органның жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда 27 (жиырма жеті) күнтізбелік күні ішінде рұқсат беру туралы қаулыны дайындап оларды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді;
11) уәкілетті органның басшысы 3 (үш) сағат ішінде дайындалған рұқсат беру туралы қаулыны тексереді, қол қояды және уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне жолдайды;
12) уәкілетті органның кеңсе қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде рұқсат беру туралы қаулыны тіркеу журналында тіркейді және рұқсатқа қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
13) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) сағат ішінде дайындалған рұқсат беру туралы қаулыны тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
14) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде рұқсатты тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші аталған мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап береді.

3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 20 (двадцати) минут с момента поступления документов, регистрирует их в журнале регистрации и направляет руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение 1 (одного) календарного дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления фактический неполноты представленных документов готовит мотивированный ответ об отказе, и направляет их руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа в течение 2 (двух) часов проверяет подготовленный мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 20 (двадцати) минут регистрирует мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и направляет их руководителю услугодателя для подписания;
8) руководитель услугодателя в течение 20 (двадцати) минут проверяет мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
9) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 20 (двадцати) минут регистрирует мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и выдает услугополучателю;
10) ответственный исполнитель уполномоченного органа в случае полноты представленных документов готовит постановление о выдаче разрешении в течение 27 (двадцати семь) календарных дней и направляет их руководителю уполномоченного органа для подписания;
11) руководитель уполномоченного органа в течение 3 (трех) часов проверяет подготовленное постановление о выдаче разрешении, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
12) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение 20 (двадцати) минут регистрирует постановление о выдаче разрешение в журнале регистрации и направляет их руководителю услугодателя для подписания разрешение;
13) руководитель услугодателя в течение 3 (трех) часов проверяет подготовленное постановление о выдаче разрешении, подписывает и направляет к сотруднику канцелярии услугодателя;
14) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 20 (двадцати) минут регистрирует разрешение в журнале регистрации и выдает услугополучателю.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.