2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 7-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 қаңтарда № 4655 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 қаңтардағы № 17-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 24.01.2018 № 17-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін::
1) кірістер – 7 359 399 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 962 446 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 245 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 125 329 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 264 379 мың теңге;
2) шығындар – 7 672 289 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 523 659 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 582 802 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 143 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 836 549 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 836 549 мың теңге:
қарыздар түсімі – 582 446 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 143 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 313 246 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 8-2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 12.06.2017 № 9-4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.09.2017 № 12-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.10.2017 № 13-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2017 № 15-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 20 желтоқсанда № 4628 тіркелген) және осы шешімнің 4, 5, 6, 7 - тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 7-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 12 января 2017 года № 4655. Утратило силу решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 января 2018 года № 17-2
Сноска. Утратило силу решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.01.2018 № 17-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 359 399 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 962 446 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 245 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 125 329 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 264 379 тысяч тенге;
2) затраты – 7 672 289 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 523 659 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 582 802 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 59 143 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 836 549 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 836 549 тысяч тенге:
поступление займов – 582 446 тысяч тенге;
погашение займов – 59 143 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 313 246 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.03.2017 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2017); с изменениями, внесенными решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.06.2017 № 9-4 (вводится в действие с 01.01.2017); от 05.09.2017 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.10.2017 № 13-2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.12.2017 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Поступления в районный бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" от 29 ноября 2016 года, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрированное 20 декабря 2016 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4628) и согласно пунктам 4, 5, 6, 7 настоящего решения.

3. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабы қаперге және басшылыққа алынсын.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 760 313 мың теңге:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыздандыру нормаларын ұлғайтуға – 5 440 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуіне – 881 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 8 937 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 6 588 мың теңге;
жастар практикасына – 14 295 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 318 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 8 832 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 97 мың теңге;
Володарское ауылының су құбырын реконструкциялауға – 131 046 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 272 280 мың теңге;
Көшім ауылының су құбырын реконструкциялауға бюджеттік кредиттер – 198 374 мың теңге;
Щапов ауылының су құбырын реконструкциялауға бюджеттік кредиттер – 111 792 мың теңге.
техникалық көмекші құралдар тізбесін кеңейтуге – 1 433 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 1 061 524 мың теңге:
үштілді білім беруді дамытудың Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 55 035 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және мектеп алды даярлыққа, 1,2,5,7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 176 686 мың теңге;
Красноармейск ауылындағы ауылдық клубқа күрделі жөндеуге – 4 447 мың теңге;
Шалғай ауылындағы ауылдық клубқа күрделі жөндеуге – 3 074 мың теңге;
Дариян ауылының нақты жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын әзірлеуге – 11 858 мың теңге;
Ақжол ауылының ауылішілік су құбырының құрылысына – 11 253 мың теңге;
Павлов ауылының су құбырын реконструкциялауға - 79 408 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға - 47 938 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің оқу үдересіне "Роботтық техника" элективті курсын енгізуге – 40 693 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству статью 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме 760 313 тысяч тенге:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 440 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 881 тысяча тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 8 937 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 6 588 тысяч тенге;
на молодежную практику – 14 295 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 318 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 8 832 тысячи тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 97 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Володарское - 131 046 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для мер социальной поддержки специалистов – 272 280 тысяч тенге;
бюджетные кредиты на реконструкцию водопровода села Кушум – 198 374 тысячи тенге;
бюджетные кредиты на реконструкцию водопровода села Щапово – 111 792 тысячи тенге.
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 1 433 тысячи тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме 1 061 524 тысячи тенге:
на повышение квалификации учителей на языковых курсах в целях реализации Дорожной карты развития трехъязычного образования – 55 035 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в детских дошкольных организациях, перевыпуском новых учебников для предшкольной подготовки, 1,2,5,7 классов – 176 686 тысяч тенге;
на капитальный ремонт сельского клуба села Красноармейское – 4 447 тысяч тенге;
на капитальный ремонт сельского клуба села Шалғай – 3 074 тысячи тенге;
на разработку генерального плана совмещенного с проектом детальной планировки села Дарьинское – 11 858 тысяч тенге;
на строительство внутрипоселкового водопровода села Акжол – 11 253 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Павлово – 79 408 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах - 47 938 тысяч тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" – 40 693 тысячи тенге;

Дариян ауылындағы ауылдық мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеуге - 173 353 мың теңге;
"Егіндібұлақ ауылындағы су құбырының құрылысы" нысаны бойынша жобалау – сметалық құжаттамасын әзірлеу және инженерлік-геодезиялық, инженерлік - геологиялық зерттеулер жүргізуге - 4 480 мың теңге;
"Мичурин ауылындағы су құбырының құрылысы" нысаны бойынша жобалау - сметалық құжаттамасын әзірлеу және инженерлік - геодезиялық, инженерлік - геологиялық зерттеулер жүргізуге - 8 602 мың теңге;
"Трекин ауылындағы су құбырының құрылысы" нысаны бойынша жобалау – сметалық құжаттамасын әзірлеу және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізуге - 13 500 мың теңге;
"Октябрьское ауылындағы су құбырының құрылысы" нысаны бойынша жобалау – сметалық құжаттамасын әзірлеу және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізуге - 4 480 мың теңге;
"Зеленый ауылындағы су құбырының құрылысы" нысаны бойынша жобалау – сметалық құжаттамасын әзірлеу және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізуге - 4 480 мың теңге;
"Достық ауылындағы су құбырын реконструкциялау" нысаны бойынша жобалау – сметалық құжаттамасын әзірлеу және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізуге - 8 960 мың теңге;
"Үлкен Шаған ауылында су құбырының құрылысы" нысаны бойынша жобалау – сметалық құжаттамасын әзірлеу және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізуге - 6 496 мың теңге;
шағын жинақты мектептерге мультимедиялық құрал-жабдықтар және жиынтыққа қосымша элементтер алуға - 18 848 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге (диспенсерлер, бөтелкедегі суды алуға, ауыз су бұрқақтарын қондыруға) - 12 757 мың теңге;
"Е-Халық" ақпараттық жүйесін енгізуге – 1 397 мың теңге;
газ, су құбырлары, электр желілері, кәріз жүйелеріне құқық белгілейтін құжаттар дайындауға – 28 777 мың теңге;
Жайық ауылының кіре беріс жолын ағымдағы жөндеуге - 11 557 мың теңге;
Макаров ауылының жолдарын ағымдағы жөндеуге – 33 137 мың теңге;
Калинин ауылындағы 160 адамды қабылдайтын дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына – 187 234 мың теңге;
Дариян ауылындағы ауылдық мәдениет үйінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 37 866 мың теңге;
Өркен ауылына кіре беріс автокөлік жолын күтіп ұстау бойынша ағымдағы жөндеуге – 35 336 мың теңге;
жастарды жұмыспен қамту үшін жастар практикасын ұйымдастыруға – 2 300 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 97 мың теңге;

на капитальный ремонт здания сельского дома культуры села Дарьинское – 173 353 тысячи тенге;
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических исследований и разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство водопровода в селе Егіндібұлақ" – 4 480 тысяч тенге;
на проведение инженерно - геодезических, инженерно - геологических исследований и разработка проектно - сметной документации по объекту "Строительство водопровода в селе Мичуринское" – 8 602 тысячи тенге;
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических исследований и разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство водопровода в селе Трекино" – 13 500 тысяч тенге;
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических исследований и разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство водопровода в селе Октябрьское" – 4 480 тысяч тенге;
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических исследований и разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство водопровода в селе Зеленое" – 4 480 тысяч тенге;
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических исследований и разработка проектно-сметной документации по объекту "Реконструкция водопровода в селе Достык" – 8 960 тысяч тенге;
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических исследований и разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство водопровода в селе Большой Чаган" – 6 496 тысяч тенге;
на приобретение мультимедийного оборудования для малокомплектных школ и дополнительных элементов к комплекту - 18 848 тысяч тенге;
на обеспечения учащихся качественной питьевой водой (приобретение диспенсоров, бутилированной воды, установка питьевых фонтанчиков) - 12 757 тысяч тенге;
на внедрение информационной системы "Е-Халық" - 1 397 тысяч тенге;
на изготовление правоустанавливающих документов на электролинии, газопроводы, водопроводы и канализационные системы – 28 777 тысяч тенге;
на текущий ремонт подъездной дороги села Жаик – 11 557 тысяч тенге;
на текущий ремонт дорог села Макарово – 33 137 тысяч тенге;
на строительство физкультурно - оздоровительного комплекса в селе Калининское с посещением на 160 человек - 187 234 тысячи тенге;
на материально-техническое укрепление базы здания сельского дома культуры села Дарьинское – 37 866 тысяч тенге;
на текущий ремонт по содержанию подъездной автомобильной дороги села Өркен – 35 336 тысяч тенге;
на организацию молодежной практики для обеспечения занятости молодежи - 2 300 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 97 тысяч тенге;

эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 9 000 мың теңге.
жеке және заңды тұлғаларға жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауiп төндiретiн, алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзаттың не жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын өтеуге
-26 586 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 8-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2017 № 9-4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.09.2017 № 12-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.10.2017 № 13-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2017 № 15-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 4 024 988 мың теңге көлемінде түсімдер көзделсін.
6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2017 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер, жалпы сомасы 80 047 мың теңге көлемінде 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
9. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 26 722 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 12.06.2017 № 9-4 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын және республикалық, жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

на проведение противоэпизоотических мероприятий – 9 000 тысяч тенге.
на возмещение физическим и юридическим лицам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека, либо обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека - 26 586 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.03.2017 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.06.2017 № 9-4 (вводится в действие с 01.01.2017); от 05.09.2017 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.10.2017 № 13-2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.12.2017 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год поступление субвенции передаваемой из областного бюджета в общей сумме 4 024 988 тысяч тенге.
6. Установить на 2017 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
8. Установить на 2017 год размеры трансфертов, передаваемых из районного бюджета органам местного самоуправления, в общей сумме 80 047 тысяч тенге, согласно приложению 4.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в размере 26 722 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.06.2017 № 9-4 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансирующимся из республиканского и местных бюджетов, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2017 года.

11. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.
12. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г.А.Терехов) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

11. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год, согласно приложению 5.
13. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г.А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

41 374
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 374
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41 374
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 534
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 534
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26 534
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14 676
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
11 858
12
Көлiк және коммуникация
224 119
1
Автомобиль көлiгi
218 189
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
218 189
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
218 189
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
5 930
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 930
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5 930
13
Басқалар
97 236
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
8 919
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8 919
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 919
9
Басқалар
88 317
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
40 840
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
40 840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 397
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
9 397
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38 080
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

41 374
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 374
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41 374
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 534
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 534
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26 534
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
14 676
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
11 858
12
Транспорт и коммуникации
224 119
1
Автомобильный транспорт
218 189
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
218 189
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
218 189
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
5 930
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 930
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5 930
13
Прочие
97 236
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
8 919
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8 919
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8 919
9
Прочие
88 317
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
40 840
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развитие регионов до 2020 года
40 840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 397
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
9 397
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38 080
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов