2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Каратөбе аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 4650 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 17-12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 17-12 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 029 217 мың теңге:
салықтық түсімдер – 276 659 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 662 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 657 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 747 239 мың теңге;
2) шығындар – 4 058 197 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 79 513 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 102 216 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 703 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 108 493 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 108 493 мың теңге:
қарыздар түсімі – 102 105 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 703 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 091 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 13.12.2017 № 15-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 15, 17, 19-баптары қатерге және басшылыққа алынсын:
1) 2017 жылға арналған аудандық бюджетте берілген республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 860 944 мың теңге ескерілсін, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 209 мың теңге;

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 9-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2017 года № 4650. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 марта 2018 года № 17-12
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2018 № 17-12 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующем объеме:
1) доходы – 4 029 217 тысяч тенге:
налоговые поступления – 276 659 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 662 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 657 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 747 239 тысяч тенге;
2) затраты – 4 058 197 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 79 513 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 102 216 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 703 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 108 493 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 108 493 тысячи тенге;
поступление займов – 102 105 тысяч тенге;
погашение займов – 22 703 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 091 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.12.2017 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Поступления в районный бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" и пунктом 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 15, 17, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы":
1) Учесть в районном бюджете на 2017 год поступления целевых трансфертов и кредитов республиканского бюджета в общей сумме – 860 944 тысячи тенге, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 1 209 тысяч тенге;

мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту - 2 153 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге - 220 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 6 439 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 4 223 мың теңге;
жастар практикасына - 11 572 мың теңге;
Қаратөбе ауданының Қаратөбе су қоры көзінен Үшана ауылына дейінгі елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына – 732 034 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге - 989 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер - 102 105 мың теңге;
2) 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы – 478 799 мың теңге, соның ішінде:
үштілді білім беруді дамыту "Жол картасын" іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 21 657 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Робототехника" элективті курсын енгізу және робототехника жиынтығына қосымша элементтер алуға – 3 000 мың теңге;
шағын мектептерге мультимедиялық құрал-жабдық және жиынтыққа қосымша элементтер алуға – 3 038 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге – 1 648 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға - 54 018 мың теңге;
Қаратөбе аудандық Қаратөбе ауылының Ғарифолла Құрманғалиев көшесі, №15 үй бойындағы "Қаратөбе аудандық мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің Қаратөбе аудандық демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратын күрделі жөндеуге - 11 194 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 17 698 мың теңге;
жастар практикасына – 3 040 мың теңге;
"Е - Халық" жүйесін енгізуге – 2 833 мың теңге;
Эпизотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 8 500 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Үшана ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп) – 6 899 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қоскөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп және ауылдық дәрігерлік амбулатория) – 20 532 мың теңге;

увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 2 153 тысячи тенге;
оказание услуг специалиста жестового языка - 220 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" - 6 439 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы - 4 223 тысячи тенге;
на молодежную практику - 11 572 тысячи тенге;
на строительство системы водоснабжения населенных пунктов от Каратобинского месторождения до села Ушана Каратобинского района – 732 034 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 989 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов - 102 105 тысяч тенге;
2) Учесть в районном бюджете на 2017 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме – 478 799 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию "Дорожной карты" развития трехъязычного образования в целях повышения квалификации учителей на языковых курсах – 21 657 тысяч тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и на приобретение дополнительных элементов к комплекту робототехника – 3 000 тысяч тенге;
на приобретение мультимедийного оборудования для малокомплектных школ и дополнительных элементов к комплекту – 3 038 тысяч тенге;
для обеспечения учащихся качественной питьевой водой – 1 648 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в детских дошкольных организациях, перевыпуском новых учебников для 1, 2, 5, 7 классов - 54 018 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания государственного коммунального казенного предприятия "Каратобинский районный центр досуга Каратобинского районного отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта" по улице Гарифуллы Курмангалиева №15, села Каратобе Каратобинского района - 11 194 тысячи тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 17 698 тысяч тенге;
на молодежную практику – 3 040 тысяч тенге;
на внедрение системы "Е-Халык" – 2 833 тысячи тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 8 500 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Ушана Каратобинского района Западно - Казахстанской области (школа) – 6 899 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Косколь Каратобинского района (школа и сельская врачебная амбулатория) – 20 532 тысячи тенге;

Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ханкөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп, балабақша, асхана) – 14 192 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Төлен ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп, ауылдық клуб, асхана) – 15 192 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Төлен ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельдшерлік пункт) – 7 774 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Үшана ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельдшерлік пункт) – 8 924 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Алакөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 7 279 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Дайынөткел ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельдшерлік пункт) – 6 204 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ханкөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельдшерлік пункт) – 6 417 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Үшана ауылы әлеуметтік нысандарын газдандыру құрылысы (ауылдық клуб, балабақша) – 12 713 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ханкөл ауылы әлеуметтік нысандарын газдандыру құрылысы (ауылдық клуб) – 10 361 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыру құрылысы – 14 099 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауылындағы бір пәтерлі 8 тұрғын үйдің құрылысы – 64 411 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы 14 бір пәтерлік коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысы – 120 058 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы балалар - жасөспірімдер спорт мектебін газдандыру – 11 773 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы 14 бір пәтерлік коммуналдық тұрғын үйлердің инженерлік коммуникациялық желілер құрылысы – 12 612 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Балдырған" балабақшасына қосымша ағымдағы шығындар – 10 844 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 10-3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2017 № 11-3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.08.2017 № 13-5 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2017 № 14-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2017 №15-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

газификация социальных объектов в селе Ханколь Каратобинского района Западно - Казахстанской области (школа, детский сад, столовая) – 14 192 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Толен Каратобинского района Западно - Казахстанской области (школа, сельский клуб, столовая) – 15 192 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Толен Каратобинского района Западно - Казахстанской области (фельдшерский пункт) – 7 774 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Ушана Каратобинского района (фельдшерский пункт) – 8 924 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Алаколь Каратобинского района Западно - Казахстанской области (сельский клуб) – 7 279 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Дайыноткел Каратобинского района Западно - Казахстанской области (фельдшерский пункт) – 6 204 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Ханколь Каратобинского района Западно - Казахстанской области (фельдшерский пункт) – 6 417 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Ушана Каратобинского района Западно - Казахстанской области (сельский клуб, детский сад) – 12 713 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Ханколь Каратобинского района Западно- Казахстанской области (сельский клуб) – 10 361 тысяча тенге;
газификация социальных объектов в село Актай-Сай Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 14 099 тысяч тенге;
строительство 8-ми одноквартирных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 64 411 тысяч тенге;
строительство 14 одноквартирных коммунальных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 120 058 тысяч тенге;
газоснабжение детско - юношеской спортивной школы в селе Каратобе Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 11 773 тысяч тенге;
строительство инженерно – коммуникационных сетей 14 одноквартирных коммунальных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 12 612 тысяч тенге.
дополнительные текущие расходы детскому садику "Балдырған" село Каратобе Каратобинского района – 10 844 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.03.2017 № 10-3 (вводится в действие с 01.01.2017); от 08.06.2017 № 11-3 (вводится в действие с 01.01.2017); от 07.08.2017 № 13-5 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.10.2017 № 14-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 13.12.2017 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2017).

4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2017 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2017 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 2 509 601 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. 2017 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 2 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.

4. Установить на 2017 год норматив распределения доходов для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2017 год размеры субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2 509 601 тысяча тенге.
7. Установить, что бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2017 год не предусматриваются.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в размере 2 000 тысяч тенге.

9. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% көтеру белгіленсін.

9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2017 года.

10. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2017 жылға арналған Қаратөбе ауданы бойынша ауылдық округтер әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Ж.Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ аппарата акима сельских округов по Каратобинскому району на 2017 год, согласно приложению 5.
12. Руководителю аппарата районного маслихата (Жангазиев Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-3 шешіміне
4-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі, орта және жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 9-3 шешіміне
5-қосымша
2017 жылға арналған Қаратөбе ауданы бойынша ауылдық округтер әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі

от 21 декабря 2016 года № 9-3
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 5
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 21 декабря 2016 года № 9-3
Перечень бюджетных программ аппарата акима сельских округов по Каратобинскому району на 2017 год