Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 2-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 3 мамырда № 4371 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 12-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 12-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4230 тіркелген, 2016 жылғы 18 ақпанда "Сырым елі" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер -3 755 101 мың теңге:
салықтық түсімдер - 286 715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 2 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 720 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3 465 166 мың теңге;
2) шығындар - 3 774 383 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -31 316 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 44 541 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13 225 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -50 598 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 50 598 мың теңге;
қарыздар түсімі - 44 541 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 13 225 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 19 282 мың теңге.".
3 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 401 163 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы - 758 459 мың теңге:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 11 390 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 33-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 апреля 2016 года № 2-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 3 мая 2016 года № 4371. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 12-4
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 12-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2015 года №33-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4230, опубликовано в газете "Сырым елі" 18 февраля 2016 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 755 101 тысяча тенге:
налоговые поступления - 286 715тысяч тенге;
неналоговые поступления - 2 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 720 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 465 166 тысяч тенге;
2) затраты - 3 774 383 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 31 316 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 44 541 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 13 225 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -50 598 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 50 598 тысяч тенге;
поступление займов - 44 541 тысяча тенге;
погашение займов - 13 225 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 19 282 тысячи тенге.".
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 401 163 тысячи тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме - 758 459 тысяч тенге:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 11 390 тысяч тенге;

азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға - 1 627 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 171 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге - 3 363 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 556 746 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбек ақысының денгейін арттыруға - 48 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органының бөлімшесін ұстауға - 5 366 мың теңге;
экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге - 42 746 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға - 89 050 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы - 598 163 мың теңге:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге - 14 300 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға - 1 022 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау жүйесін орнатуға - 1 600 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерге компьютер сатып алуға - 12 192 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге - 26 330 мың теңге;
Аралтөбе ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 24 922 мың теңге;
Жамбыл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 15 534 мың теңге;
Қарақұдық ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 1 133 мың теңге;
Көздіқара ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 9 250 мың теңге;
Қызылағаш ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 10 678 мың теңге;
Тамды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 11 150 мың теңге;
Бұлдырты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 67 138 мың теңге;
Көгеріс ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 8 088 мың теңге;
Қоңыр ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 25 439 мың теңге;
Бұлан ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 61 521 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қаратаев көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге - 18 902 мың теңге;
Жымпиты ауылының С.Датов көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге - 41 153 мың теңге;
Жымпиты ауылының Амангельді көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге - 43 965 мың теңге;

на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния - 1 627 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов - 171 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 3 363 тысячи тенге;
на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным - 556 746 тысячи тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих - 48 000 тысяч тенге;
на содержание подразделения местного исполнительного органа агропромышленного комплекса - 5 366 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности - 42 746 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 89 050 тысяч тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме - 598 163 тысячи тенге:
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению - 14 300 тысяч тенге;
на государственную поддержку по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях - 1 022 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования - 1 600 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ - 12 192 тысячи тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту - 26 330 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Аралтобе - 24 922 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Жамбыл - 15 534 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Каракудык - 1 133 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Коздикара - 9 250 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Кызылагаш - 10 678 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Тамды - 11 150 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Булдырты - 67 138 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Когерис - 8 088 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Коныр - 25 439 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Булан - 61 521 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Каратаева села Жымпиты - 18 902 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице С.Датова села Жымпиты - 41 153 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Амангельды села Жымпиты - 43 965 тысяч тенге;

Жымпиты ауылының Сейфуллин көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге - 63 457 мың теңге;
Жымпиты ауылының Абай және Есенжанов көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге - 56 996 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға - 26 000 мың теңге;
Жымпиты ауылына "Кенащы" жер асты су-кен орнынан сумен қамту жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге - 12 284 мың теңге;
Қособа ауылының мектеп-балабақшасын күрделі жөндеуге - 45 109 мың теңге.
3) бюджеттік кредиттер сомасы - 44 541 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер - 44 541 мың теңге.".

на средний ремонт автомобильной дороги по улице С.Сейфуллина села Жымпиты - 63 457 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Х.Есенжанова и Абая села Жымпиты - 56 996 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения - 26 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство водоснабжения села Жымпиты из месторождения подземных вод "Кенащы" и инженерно-геодезические, инженерно-геологические исследования – 12 284 тысячи тенге;
на капитальный ремонт школы-сада села Кособа - 45 109 тысяч тенге.
3) бюджетные кредиты в сумме - 44 541 тысяч тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 44 541 тысяча тенге.