"Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 31 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 ақпанда № 14814 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар ) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ж. Қасымбек

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2017 года № 14814. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11223, опубликованный 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
__________ Ж. Касымбек

2017 жылғы 31 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 30 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 31 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 27 қаңтардағы
№ 31 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 6 сәуірдегі
№ 4-4/305 бұйрығымен
бекітілген
Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджетте көзделген қаражат есебiнен және шегiнде тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау (бұдан әрі – субсидиялар) тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) отандық тыңайтқыштарды өндiрушi (бұдан әрi – тыңайтқыштарды өндіруші) – Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын, Қазақстан Республикасында тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) өндiрудi жүзеге асыратын және оларды тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
2) тыңайтқыштарды жеткізуші – шетелдік өндіріс тыңайтқыштарын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) өткізуді жүзеге асыратын және оларды тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
3) тыңайтқыштарды сатушы – тыңайтқыштарды өндіруші, тыңайтқыштарды жеткізуші немесе шетелдік тыңайтқыштарды өндіруші;
4) тыңайтқыштардың ең төмен нарықтық құны – тыңайтқыштарға субсидия номаларын белгілеу үшін олардың бағаларына талдау жүргізу арқылы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы айқындайтын тиісті жылға тиісті тыңайтқыш түрлері бойынша қалыптасқан тыңайтқыштардың ең аз нарықтық құны;
5) шетелдiк тыңайтқыштарды өндiрушi – шетелдік өндіріс тыңайтқыштарын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) тіркеген Қазақстан Республикасының бейрезиденті.
3. Тыңайтқыштарды өндірушілер, жеткізушілер және шетелдік тыңайтқыштарды өндірушілер тізбесін (бұдан әрі – жеткізушілер тізбесі) инвестициялар және даму саласындағы уәкiлеттi орган облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарына кейінгі жылға өткен жылдың 1 желтоқсанынан және тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей бередi. Бұл ретте инвестициялар және даму саласындағы уәкiлеттi орган жеткізушілер тізбесін тиісті интернет-ресурста орналастырады, сондай-ақ жеткізушілер тізбесіне жаңа тыңайтқыштарды өндірушілердің, жеткізушілердің және шетелдік тыңайтқыштарды өндірушілердің қосылуына қарай оны интернет-ресурста жаңартып отырады.

31 января 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
30 января 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Т. Сулейменов
31 января 2017 года
Приложение
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 27 января 2017 года № 31
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 6 апреля 2015 года № 4-4/305
Правила
субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических) (далее – Правила) определяют порядок субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических) за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) отечественный производитель удобрений (далее – производитель удобрений) – физическое или юридическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан, осуществляющее производство удобрений (за исключением органических) в Республике Казахстан и зарегистрировавшее их;
2) поставщик удобрений – физическое или юридическое лицо, осуществляющее реализацию удобрений (за исключением органических) иностранного производства и зарегистрировавшее их;
3) продавец удобрений – производитель удобрений, поставщик удобрений или иностранный производитель удобрений;
4) минимальная рыночная стоимость удобрений – наименьшая рыночная стоимость удобрений, сложившаяся по соответствующим видам удобрений на соответствующий год, определяемая местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы путем анализа цен на удобрения для установления норм субсидий на них;
5) иностранный производитель удобрений – нерезидент Республики Казахстан, зарегистрировавший удобрения (за исключением органических) иностранного производства.
3. Перечень производителей, поставщиков и иностранных производителей удобрений (далее – перечень поставщиков) предоставляется уполномоченным органом в области инвестиций и развития местным исполнительным органам области, города республиканского значения, столицы не позднее 1 декабря предыдущего года на последующий год и не позднее 1 июля соответствующего года. При этом уполномоченный орган в области инвестиций и развития размещает на соответствующем интернет-ресурсе перечень поставщиков, а также по мере включения в перечень поставщиков новых производителей, поставщиков и иностранных производителей удобрений обновляет его на интернет-ресурсе.

4. Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормалары (бұдан әрі – тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормалары) екі данада жасалады және облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің, олар болмаған жағдайда, олардың міндеттерін атқарушы адамдардың қолы қойылған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) келісуге тиісті жылдың 15 қарашасынан кешіктірілмей беріледі.
Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын Министрлікке келісуге берген кезде, кейінгі жылға өткен жылдың 1 қарашасынан кешіктірілмей ұсынылатын тиісті тыңайтқыш түрлеріне қалыптасқан нарықтық бағаларды растайтын құжаттарды қоспағанда, субсидиялардың белгіленген нормасын негіздейтін құжаттар (Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған тыңайтқыштарды ғылыми негізделген енгізу нормаларын ескере отырып субсидиялауға жататын тыңайтқыш түрлерінің көлемдері бойынша есептемелер) қоса беріледі.
Оң шешім шығарған жағдайда, Министрлік тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларының бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың 25 қарашасынан кешіктірмей кері қайтарады. Теріс шешім шығарған жағдайда, Министрлік тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларының екі данасын да дәлелді негіздемесі бар хатпен пысықтауға тиісті жылдың 25 қарашасынан кешіктірмей жолдайды.
Пысықталған тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормалары екі данада облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің, олар болмаған жағдайда, олардың міндеттерін атқарушы адамдардың қолы қойылған ілеспе хатпен Министрлікке қайта келісуге тиісті жылдың 30 қарашасынан кешіктірілмей беріледі.
Министрлік мақұлданған тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларының бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың 7 желтоқсанынан кешіктірмей кері қайтарады.
Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормалары облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен тиісті жылдың 14 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (бұдан әрі – ауылшартауарөндіруші) немесе ауыл шаруашылығы кооперативі (бұдан әрі – ауылшаркооперативі) тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларына қосылмаған тыңайтқыштар түрлеріне субсидия алуға өтiнiм берген немесе тыңайтқыштарды өндіруші, жеткізуші және шетелдік тыңайтқыштарды өндіруші облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына тыңайтқыштардың жаңа түрлерін өткізу туралы хат ұсыну арқылы бастамашалық еткен жағдайда, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларына осы тармақтың бірінші – алтыншы бөліктерінде көзделген тәртіппен толықтырулар енгізуді жүзеге асырады.

4. Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений (далее – перечень удобрений и нормы субсидий) составляются в двух экземплярах и предоставляются сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае их отсутствия лицами, исполняющими их обязанности на согласование в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) не позднее 15 ноября соответствующего года.
При предоставлении на согласование Министерству перечня удобрений и норм субсидий прилагаются документы, обосновывающие установленную норму субсидий (расчеты по объемам подлежащих субсидированию видов удобрений с учетом научно-обоснованных норм внесения удобрений, размещенных на официальном интернет-ресурсе Министерства), за исключением документов, подтверждающих сложившиеся рыночные цены на соответствующие виды удобрений, которые предоставляются не позднее 1 ноября предыдущего года на последующий год.
В случае положительного решения Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр перечня удобрений и норм субсидий не позднее 25 ноября соответствующего года. В случае отрицательного решения Министерство письмом с мотивированным обоснованием направляет на доработку оба экземпляра перечня удобрений и норм субсидий не позднее 25 ноября соответствующего года.
Доработанный перечень удобрений и нормы субсидий в двух экземплярах предоставляется сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае их отсутствия лицами, исполняющими их обязанности на повторное согласование в Министерство не позднее 30 ноября соответствующего года.
Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр одобренного перечня удобрений и норм субсидий не позднее 7 декабря соответствующего года.
Перечень удобрений и нормы субсидий утверждаются постановлением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы не позднее 14 декабря соответствующего года.
В случае заявки сельскохозяйственным товаропроизводителем (далее – сельхозтоваропроизводитель) или сельскохозяйственным кооперативом (далее – сельхозкооператив) на получение субсидий на виды удобрений, не включенные в перечень удобрений и норм субсидий и (или) инициирования письма о реализации новых видов удобрений производителем, поставщиком или иностранным производителем удобрений в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы, местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы вносит дополнения в перечень удобрений и нормы субсидий в порядке, предусмотренном частями первой – шестой настоящего пункта.

5. Облыстың (бұдан әрі – облыс басқармасы), республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары (бұдан әрі – қала басқармасы) тыңайтқыштар құнын субсидиялау жөніндегі ай сайынғы жеке қаржыландыру жоспарын бекіткеннен кейін оны үш жұмыс күні ішінде тиісті интернет-ресурста орналастырады.
2-тарау. Субсидиялар алушылар
6. Субсидиялар ағымдағы жылы және өткен жылғы 4 (төртінші) тоқсанда тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштарға жұмсалған шығындарды өтеу үшін ауылшартауарөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне төленеді.
3-тарау. Субсидиялар алу шарттары
7. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарөндірушінің немесе ауылшаркооперативінің осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құнымен сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiмді (бұдан әрі – өтінім):
ауданның, республикалық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөліміне (бұдан әрі – бөлім) немесе қала басқармасына не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) қағаз түрінде;
не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде беруі.
Ауылшартауарөндіруші немесе ауылшаркооперативі тыңайтқышты шарт негізінде тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алған жағдайда, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтiнiмді (бұдан әрі – төлеу туралы өтінім):
бөлімге немесе қала басқармасына не Мемлекеттік корпорацияға қағаз түрінде;
не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде береді.
Бұл жағдайда, субсидиялар тыңайтқыштарды өндірушіге төленеді;
2) ауылшартауарөндірушіде немесе ауылшаркооперативінде жерді пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Ауылшаркооперативінде жерді пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері болмаған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарөндірушілердің субсидия алуына өтінім немесе төлеу туралы өтінім береді. Бұл ретте ауылшартауарөндірушілер субсидия алушылар болып табылады.
Жерді пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бар ауылшаркооперативі өтінімді немесе төлеу туралы өтінімді өз жер учаскелеріне, сондай-ақ ауылшаркооперативі мүшелерінің жер учаскелеріне сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алуға береді. Бұл ретте ауылшаркооперативі және ауылшартауарөндіруші субсидия алушылар болып табылады.

5. Управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области (далее – управление области), города республиканского значения, столицы (далее – управление города) в течение трех рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию стоимости удобрений размещают его на соответствующем интернет-ресурсе.
Глава 2. Получатели субсидий
6. Субсидии выплачиваются сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам для возмещения затрат на приобретенные удобрения в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года у продавца удобрений.
Глава 3. Условия получения субсидий
7. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подача сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом заявки на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка):
в бумажном виде в отдел сельского хозяйства района, города областного значения (далее – отдел) или управление города, либо в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
либо в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства".
При приобретении удобрения по удешевленной стоимости у производителя удобрений на основании договора сельхозтоваропроизводитель или сельхозкооператив подает заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявка об оплате):
в бумажном виде в отдел или управление города, либо в Государственную корпорацию;
либо в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю удобрений;
2) наличие у сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности.
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку или заявку об оплате на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители.
Сельхозкооператив, имеющий на праве землепользования и (или) частной собственности земельные участки, подает заявку или заявку об оплате на получение субсидий за приобретенные удобрения под собственные земельные участки, а также земельные участки членов сельхозкооператива. При этом получателями субсидий являются сельхозкооператив и сельхозтоваропроизводитель.

4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
8. Субсидиялар ауылшартауарөндіруші немесе ауылшаркооперативі өтінім берген тыңайтқыштардың түрлеріне және көлеміне (өтінімдерде көрсетілген егіс алаңына енгізудің ғылыми негізделген нормаларын ескере отырып) және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы бекіткен тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларына сүйене отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Nв х S х Nc, мұнда
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Nв – 1 гектарға арналған тыңайтқыш енгізу нормасы (нақты салмақпен тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар) (Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған тыңайтқыштарды енгізудің ғылыми негізделген нормаларын ескере отырып);
S – тыңайтқышты қолдану алаңы, гектар;
Nс – тыңайтқышқа арналған субсидиялар нормасы, теңге (осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес айқындалады).
9. Тыңайтқыштарға арналған субсидиялар нормалары тыңайтқыштың ең төменгі нарықтық құнының жартысына сәйкес мөлшерде абсолюттік мәнде (теңге) белгіленеді.
10. Ауылшартауарөндіруші немесе ауылшаркооперативі құны субсидиялар нормасы есептелген тыңайтқыштың құнынан төмен болатын тыңайтқышқа өтінім немесе төлеу туралы өтінім берген жағдайда, субсидияларды есептеу нақты сатып алынған тыңайтқыш құнынан жүргізіледі.
Ауылшартауарөндіруші немесе ауылшаркооперативі құны субсидиялар нормасы есептелген тыңайтқыштың құнынан жоғары болатын тыңайтқышқа өтінім немесе төлеу туралы өтінім берген жағдайда, субсидиялар облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы бекіткен субсидиялар нормасы есептелген тыңайтқыш құны бойынша төленеді.
11. Тыңайтқыштар құнында қосылған құн салығы, қаптау, таңбалау құны, республиканың тиiстi өңiрiндегi межелі (босату) пунктке дейiнгi көлiк шығыстары ескеріледі.
5-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі
12. Өтінімдерді немесе төлеу туралы өтінімдерді қабылдауды бөлiм (қала басқармасы) тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырады.
13. Бөлім (қала басқармасы) ауылшартауарөндіруші немесе ауылшаркооперативі өтінім немесе төлеу туралы өтінім ұсынған сәттен бастап екі жұмыс күнi iшiнде олардың осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкестігін тексереді.
Өтінімді немесе төлеу туралы өтінімді қабылдау кезінде ауылшартауарөндірушіге немесе ауылшаркооперативіне күні мен уақыты, өтінімді немесе төлеу туралы өтінімді қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
14. Бөлім өтінімді немесе төлеу туралы өтінімді тексеру аяқталғаннан кейін субсидиялар беруде оң шешім қабылданған жағдайда бір жұмыс күні ішінде ауылшартауарөндірушіні немесе ауылшаркооперативін жазбаша хабардар етеді және:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштарды сатушыдан толық құнымен тыңайтқыш сатып алған кезде мақұлданған ауылшартауарөндірушіге немесе ауылшаркооперативіне тиесілі субсидиялар өтінімдерінің тізімін (бұдан әрі – мақұлданған өтінімдер тізімі) жасайды және оны бір уақытта облыс басқармасына жолдайды;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен тыңайтқыш сатып алған кезде мақұлданған ауылшартауарөндірушіге немесе ауылшаркооперативіне тиесілі субсидиялар төлеу туралы өтінімдердің тізімін (бұдан әрі – мақұлданған төлеу туралы өтінімдер тізімі) жасайды және оны бір уақытта облыс басқармасына жолдайды.
Теріс шешім қабылданған жағдайда бөлім өтінімді немесе төлеу туралы өтінімді тексеру аяқталғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып, ауылшартауарөндірушіні немесе ауылшаркооперативін жазбаша түрде хабардар етеді.

Глава 4. Порядок расчета субсидий
8. Субсидии рассчитываются, исходя из заявленных сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом видов и объема удобрений (с учетом научно-обоснованных норм внесения на указанную в заявках посевную площадь) и утвержденных местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы перечня удобрений и норм субсидий по следующей формуле:
С = Nв х S х Nc, где
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
Nв – норма внесения удобрения на 1 гектар (тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар в физическом весе,) (с учетом научно-обоснованных норм внесения удобрений, размещенных на официальном интернет-ресурсе Министерства);
S – площадь применения удобрения, гектар;
Nc – норма субсидий на удобрение, тенге (определяется в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил).
9. Нормы субсидий на удобрения устанавливаются в абсолютном выражении (тенге) в размере соответствующем половине минимальной рыночной стоимости удобрений.
10. В случае подачи сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом заявки или заявки об оплате на удобрение, стоимость которого ниже стоимости удобрения, по которой рассчитана норма субсидий, расчет субсидий производится от стоимости фактического приобретенного удобрения.
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом заявки или заявки об оплате на удобрение, стоимость которого выше стоимости удобрения, по которой рассчитана норма субсидий, субсидии выплачиваются по стоимости удобрения, по которой рассчитана норма субсидий, утвержденная местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы.
11. В стоимости удобрений учитываются налог на добавленную стоимость, стоимость упаковки, маркировки, транспортные расходы до пункта назначения (отпуска) в соответствующем регионе республики.
Глава 5. Порядок выплаты субсидий
12. Прием заявок или заявок об оплате осуществляется отделом (управлением города) с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года.
13. Отдел (управление города) в течение двух рабочих дней с момента предоставления сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом заявки или заявки об оплате проверяет их на предмет соответствия условиям, указанным в пункте 7 настоящих Правил.
Сельхозтоваропроизводителю или сельхозкооперативу при приеме заявки или заявки об оплате выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего заявку или заявку об оплате.
14. Отдел в течение одного рабочего дня после окончания проверки заявки или заявки об оплате в случае положительного решения в предоставлении субсидии письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператив и:
составляет список одобренных заявок, причитающихся сельскохозяйственным товаропроизводителям или сельскохозяйственным кооперативам субсидий при приобретении удобрений у продавца удобрений по полной стоимости по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – список одобренных заявок) и одновременно направляет его в управление области;
составляет список одобренных заявок об оплате причитающихся сельскохозяйственным товаропроизводителям или сельскохозяйственным кооперативам субсидий при приобретении удобрений у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – список одобренных заявок об оплате) и одновременно направляет его в управление области.
В случае отрицательного решения отдел в течение одного рабочего дня после окончания проверки заявки или заявки об оплате письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператив с указанием причин непредоставления субсидий.

Бұл ретте субсидиялар беруде теріс шешім "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 2-тармағында белгіленген негіздер бойынша қабылданады.
Бөлім субсидиялар бермеудің себебін көрсете отырып, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар беруде теріс шешім қабылданған ауылшартауарөндірушілердің немесе ауылшаркооперативтерінің тізбесін жасайды және оны ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-іне дейінгі мерзімде облыс басқармасына беріп отырады.
15. Облыс басқармасы екі жұмыс күні ішінде:
бөлім мақұлданған өтінімдер тізімін бергеннен кейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштарды сатушыдан толық құнымен сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алушылардың тізілімін жасайды және қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ауылшартауарөндірушілердің немесе ауылшаркооперативтерінің шоттарына тиесілі субсидияларды аудару үшін төлем шоттарының тізілімін және (немесе) төлем шотын береді;
бөлім мақұлданған төлеу туралы өтінімдер тізімін бергеннен кейін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алынатын тыңайтқыштар үшін субсидия алушылардың тізілімін жасайды және оны тиісті интернет-ресурста орналастырады және бір уақытта тыңайтқыштарды өндірушіге жібереді.
16. Тыңайтқыштарды өндіруші отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алушылардың тізілімі келіп түскеннен кейін ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-іне дейінгі мерзімде облыс басқармасына осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тыңайтқыштардың нақты өткізілген көлемдері жөніндегі тізілімді береді.
17. Облыс басқармасы нақты өткізу тізілімі келіп түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне тыңайтқыштарды өндірушілердің шоттарына тиесілі субсидияларды аудару үшін төлем шоттарының тізілімін және (немесе) төлем шотын береді.
18. Қала басқармасы өтінімді немесе төлеу туралы өтінімді тексергеннен кейін субсидиялар беруде оң шешім қабылданған жағдайда, екі жұмыс күні ішінде ауылшартауарөндірушіні немесе ауылшаркооперативін жазбаша хабардар етеді және:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштарды сатушыдан толық құнымен сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алушылардың тізілімін жасайды және қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ауылшартауарөндірушілердің және ауылшаркооперативтерінің шоттарына тиесілі субсидияларды аудару үшін төлем шоттарының тізілімін және (немесе) төлем шотын береді;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алушылардың тізілімін жасайды және оны тиісті интернет-ресурста орналастырады және бір уақытта тыңайтқыштарды өндірушіге жібереді.
Теріс шешім қабылданған жағдайда қала басқармасы өтінімді немесе төлеу туралы өтінімді тексергеннен кейін екі жұмыс күні ішінде субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып, ауылшартауарөндірушіні немесе ауылшаркооперативін жазбаша түрде хабардар етеді.

При этом отрицательное решение в предоставлении субсидий принимается по основаниям, установленным пунктом 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Отдел составляет перечень сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий с указанием причин их непредоставления по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и предоставляет его в управление области ежемесячно, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
15. Управление области в течение двух рабочих дней:
после представления отделом списка одобренных заявок составляет реестр получателей субсидий за приобретенные удобрения у продавца удобрений по полной стоимости по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам и предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и (или) счет к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей или сельхозкооперативов;
после представления отделом списка одобренных заявок об оплате составляет реестр получателей субсидий за приобретаемые удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и размещает его на соответствующем интернет-ресурсе и одновременно направляет производителю удобрений.
16. Производитель удобрений после поступления реестра получателей субсидий за приобретаемые удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости, ежемесячно, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, предоставляет в управление области реестр по объемам фактической реализации субсидируемых удобрений по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
17. Управление области в течение двух рабочих дней после поступления реестра фактической реализации предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и (или) счет к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета производителей удобрений.
18. Управление города в течение двух рабочих дней после проверки заявки или заявки об оплате в случае положительного решения в предоставлении субсидий письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператив и:
составляет реестр получателей субсидий за приобретенные удобрения у продавца удобрений по полной стоимости, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и (или) счет к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей и сельхозкооперативов;
составляет реестр получателей субсидий за приобретаемые удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам и размещает его на соответствующем интернет-ресурсе и одновременно направляет производителю удобрений.
В случае отрицательного решения управление города в течение двух рабочих дней после проверки заявки или заявки об оплате письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя и сельхозкооператив с указанием причин непредоставления субсидий.

Бұл ретте субсидиялар беруде теріс шешім "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 2-тармағында белгіленген негіздер бойынша қабылданады.
Қала басқармасы субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар беруде теріс шешім қабылданған ауылшартауарөндірушілердің немесе ауылшаркооперативтерінің тізбесін жасайды.
19. Тыңайтқыштарды өндіруші отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алушылардың тізілімі келіп түскеннен кейін ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-іне дейінгі мерзімде қала басқармасына осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тыңайтқыштардың нақты өткізілген көлемдері жөніндегі тізілімді береді.
20. Қала басқармасы нақты өткізу тізілімі келіп түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне тыңайтқыштарды өндірушілердің шоттарына тиесілі субсидияларды аудару үшін төлем шоттарының тізілімін және (немесе) төлем шотын береді.
6-тарау. Субсидиялау жөніндегі есептілік
21. Облыс (қала) басқармасы тиiстi жылдың 5 шілдесіне және 25 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде Министрлікке осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпаратты және субсидиялар бермеудің себебін көрсете отырып, субсидиялар беруде теріс шешім қабылданған ауылшартауарөндірушілер және ауылшаркооперативтері туралы ақпаратты береді.
Субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының интернет-ресурсында тиісті жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірілмей орналастырылады.
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
(кімге) ______________ облысының ______________________________________________
(ауданның, облыстық маңызы бар қаланың
жергілікті атқарушы органының толық атауы)
республикалық маңызы бар қаланың, астананың _______________________________
(кімнен) _______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Тыңайтқыштарды сатушыдан __________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде сатып алынған
____________________ үшiн маған _______________________ теңге
(тыңайтқыш түрi) (сома санмен және жазбаша)
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
Деректер көзі*
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Заңды тұлға үшін – мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама
БСН
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
2.
Жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжат
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
ЖСН
кім берді
берілген күні
3.
Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін – мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама**
БСН
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
4.
Жер учаскесiне сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжат**
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаң, гектар
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендiру құжатының нөмірі мен берілген күні, кім берді
жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
5.
Ағымдағы шоттың бар екендiгi туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе почтаның ұлттық операторының анықтамасы**
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
6.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен тыңайтқыштарды сатушының арасындағы сатып алу-сату шарты***
шарттың нөмірі
шарт жасалған күн
тыңайтқыштарды сатушының атауы
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы
тыңайтқыштың атауы
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр)
төлеу мерзімі
межелі (босату) пункт
7.
Тыңайтқыштарды сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте) төлем құжаттары (шот-фактуралар және тауарды жеткізу туралы жүкқұжат (акт)***
шот-фактура нөмірі
берілген күні
тыңайтқыштарды сатушының атауы
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы
тыңайтқыштарды сатушының ЖСК-сі
тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі (шетелдік өндіріс тыңайтқыштары үшін)
тауарды қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі (отандық өндіріс тыңайтқыштары үшін)
8.
Жүктік кедендік декларация (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін)***
тыңайтқыштың атауы
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
ҚҚС-мен бағасы (теңге)
өткізу құны, барлығы
нөмірі
берілген күні
тыңайтқыштарды сатушының атауы
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы
9.
Тауар Еуразиялық экономикалық одақтан әкелінгенін растайтын салық органы берген құжат***
нөмірі
берілген күні
тыңайтқыштарды сатушының атауы
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы
10.
Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификаты***
сертификаттың нөмірі
сертификаттың қолданылу мерзімі
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)
кім берді
11.
Тауардың шыққан жері сертификаты***
нөмірі мен берілген күні
тауардың атауы
экспорттаушы/жүк жөнелтуші
импорттаушы/жүк алушы
12.
Химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік***
куәлік нөмірі
химиялық өнімнің толық атауы
өндіруші фирма
куәліктің қолданылу мерзімі
тіркелген күні
кім берді
Ескертпе:
* өтінім берушіден көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын және көшірмелерін талап етуге жол берілмейді;

При этом отрицательное решение в предоставлении субсидий принимается по основаниям, установленным пунктом 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Управление города составляет перечень сельхозтоваропроизводителей и сельхозкооперативов, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий с указанием причин их непредоставления по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
19. Производитель удобрений после поступления реестра получателей субсидий за приобретенные удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости, ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, предоставляет в управление города реестр по объемам фактической реализации субсидируемых удобрений по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
20. Управление города в течение двух рабочих дней после поступления реестра фактической реализации предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и (или) счет к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета производителей удобрений.
Глава 6. Отчетность по субсидированию
21. Управление области (города) в срок до 5 июля и 25 декабря соответствующего года предоставляет в Министерство сводную информацию об использовании субсидий по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам и информацию о сельхозтоваропроизводителях и сельхозкооперативах, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий, с указанием причин не предоставления субсидий.
Сводная информация об использовании субсидий размещается на интернет-ресурсе местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы не позднее 31 декабря соответствующего года.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
В ______________________________________________________________________ области,
(полное наименование местного исполнительного органа района,
города областного значения)
_________________________________________ города республиканского значения, столицы
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии в документе, удостоверяющем личность) физического лица)
Заявка
на получение субсидий за приобретенные удобрения
по полной стоимости
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные удобрения у продавца удобрений в
объеме _____________ тонн (килограммов, литров) ____________________ , в размере ______
(вид удобрений)
________________________тенге.
(сумма цифрами и прописью)
Источник данных*
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
БИН
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер документа, удостоверяющего личность
ИИН
кем выдано
дата выдачи
3
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для сельскохозяйственных кооперативов**
БИН
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
наименование члена
сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
4
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок**
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование собственника земельного участка или землепользователя
5
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета**
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
6
Договор купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и продавцом удобрений***
номер договора
дата заключения договора
наименование продавца удобрений
адрес местонахождения продавца удобрений
наименование удобрения
объем удобрения, тонн (килограммов, литров)
срок оплаты
пункт назначения (отпуска)
7
Платежные документы (счета-фактуры или накладная (акт) о поставке товаров), подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение удобрений***
номер счет-фактуры
дата выдачи
наименование продавца удобрений
адрес местонахождения продавца удобрений
ИИК продавца удобрений
номер товарно–транспортной накладной (для удобрений иностранного производства)
номер акта приема-передачи товара (для удобрений отечественного производства)
8
Грузовая таможенная декларация (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива), который приобрел удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз)***
наименование удобрения
единица измерения
количество (объем)
цена с НДС (тенге)
всего стоимость реализации
номер
дата выдачи
наименование продавца удобрений
адрес местонахождения продавца удобрений
9
Документ, выданный налоговым органом, подтверждающий, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза***
номер
дата выдачи
наименование продавца удобрений
адрес местонахождения продавца удобрений
10
Сертификат соответствия на приобретенные удобрения***
номер сертификата
срок действия сертификата
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес)
кем выдан
11
Сертификат происхождения товара***
номер и дата выдачи
наименование товара
экспортер/грузоотправитель
импортер/грузополучатель
12
Свидетельство о регистрации химической продукции***
номер свидетельства
полное название химической продукции
фирма-производитель
срок действия свидетельства
дата регистрации
кем выдано
Примечание:
* истребование оригиналов и копий указанных документов у заявителя не
допускается;
** в случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на
получение субсидий также сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения,

** осы өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің де субсидия алуына берген жағдайда, жоғарыда көрсетілген кестенің 3, 4 және 5-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.
Ағымдағы шот ашқан немесе оның реквизиттері өзгерген жағдайда, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші және ауыл шаруашылығы кооперативі өтінімге қоса ағымдағы шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банк немесе ұлттық пошта операторы анықтамасының түпнұсқасын береді;
*** көрсетілген құжаттардағы мәліметтер әр тыңайтқыш түріне толтырылады.
Тиесілі субсидиялар есептемесі
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы, сүрі жер
Алаңы, гектар
Тыңайтқыш түрі
1 гектарға тыңайтқыш қолданудың ғылыми ұсынылған нормалары
(нақты салмақтағы килограмм, литр)
Тыңайтылатын алаң, гектар
Тыңайтылатын алаңға арналған тыңайтқыш көлемі
(тонна, килограмм, литр)

указанные в строках 3, 4 и 5 вышеизложенной таблицы заполняются на каждого члена
сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.
В случае открытия текущего счета или изменения его реквизитов
сельскохозяйственный товаропроизводитель и сельскохозяйственный кооператив прилагает
к заявке оригинал справки банка второго уровня или национального оператора почты о
наличии текущего счета;
*** сведения в указанных документах заполняются на каждый вид удобрения.
Расчет причитающихся субсидий
Наименование сельскохозяйственной культуры, пар
Площадь, гектар
Вид удобрения
Научно-рекомендованные нормы применения удобрений на 1 гектар (килограмм, литр в физическом весе)
Удобряемая площадь, гектар

(5-баған х 6-баған)
1 тонна
(килограмм, литр) бағасы, теңге
Жалпы құны, теңге
(7- баған х 8- баған)
1 тоннаға
(килограммға, литрге)
арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы,
теңге (7-баған х 10-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Басшы ___________ ________________________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер (бар болса) ________ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болған жағдайда)
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "___" ______________
Өтiнiм 20__жылғы "___" ____________қарауға қабылданды.
_________________ ________________________________________________________
(қолы)            (өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің
аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кесу сызығы
Талон
№ _______________________
Өтінім қарастыруға 20__ жылғы "__" ______ _______ сағат ___ минутта қабылданды.
______________________________________________________ _________________
(өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің             (қолы)
аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
(кімге) ______________ облысының ______________________________________________
(ауданның, облыстық маңызы бар қаланың
жергілікті атқарушы органының толық атауы)
республикалық маңызы бар қаланың, астананың _______________________________
(кімнен) _______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алған жағдайда тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтiнiм
Осымен ________________________________________________ арзандатылған құнмен
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде __________________ тыңайтқыш
(тыңайтқыш түрi)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және маған тиесілі
_______________________________________________ теңге мөлшеріндегі субсидияны
(сома санмен және жазбаша)
отандық тыңайтқыштарды өндіруші ___________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
тыңайтқыштардың нақты өткізілген көлемдері жөніндегі тізілімді ұсынғаннан кейін отандық
тыңайтқыштарды өндіруші _____________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.
Деректер көзі*
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Заңды тұлға үшін – мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама
БСН
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
2.
Жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжат
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
ЖСН
кім берді
берілген күні
3.
Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін – мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама**
БСН
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ ЖСН-сы
4.
Жер учаскесiне сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжат
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаң, гектар
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендiру құжатының нөмірі мен берілген күні, кім берді
жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
5.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен отандық тыңайтқыштарды өндіруші арасындағы сатып алу-сату шарты***
шарттың нөмірі
шарт жасалған күн
тыңайтқыштарды сатушының атауы
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы
тыңайтқыштың атауы
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр)
төлеу мерзімі
межелі (босату) пункт
Ескертпе:
* өтінім берушіден көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын және көшірмелерін талап етуге жол берілмейді;

Объем удобрений на удобряемую площадь (тонна, килограмм, литр) (графа 5 х графу 6)
Цена 1 тонны (килограмма, литра), тенге
Общая стоимость, тенге (графа 7 х графу 8)
Норма
субсидий на 1
тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма, причитающейся субсидии, тенге (графа 7 х графу 10)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами
Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну.
Руководитель ____________________ _______________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии в
документе, удостоверяющем личность)
Главный бухгалтер (при наличии) ________ __________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии
документе, удостоверяющем личность))
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем
личность) ответственного лица, принявшего заявку)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Линия отрыва
Талон
№ _______________________
Принята заявка к рассмотрению "__" ______ 20__года _______ часов ___ минут.
_______________________________________________________ ________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем
личность), ответственного лица, принявшего заявку) (подпись)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
В ______________________________________________________________________ области,
(полное наименование местного исполнительного органа района, города
областного значения)
_________________________________________ города республиканского значения, столицы
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии в документе, удостоверяющем личность) физического лица)
Заявка
об оплате причитающихся субсидий при приобретении
удобрения у отечественного производителя удобрений
по удешевленной стоимости
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи удобрений по
удешевленной стоимости с ________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в объеме ___________ тонн (килограммов, литров) ____________________________________
(вид удобрений)
и прошу перечислить отечественному производителю удобрений
_____________________________________________________ причитающиеся мне субсидии,
(наименование отечественного производителя удобрений)
в размере __________________________________ тенге после представления отечественным
(сумма цифрами и прописью)
производителем удобрений ________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
реестра по объемам фактической реализации удобрений.
Источник данных*
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
БИН
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер документа, удостоверяющего личность
ИИН
кем выдано
дата выдачи
3
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для сельскохозяйственных кооперативов**
БИН
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
4
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок**
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование собственника земельного участка или землепользователя
5
Договор купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и отечественным
производителем удобрений***
номер договора
дата заключения договора
наименование продавца удобрений
адрес местонахождения продавца удобрений
наименование удобрения
объем удобрения, тонн (килограммов, литров)
срок оплаты
пункт назначения (отпуска)
Примечание:
* истребование оригиналов и копий указанных документов у заявителя не
допускается;
** в случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на
получение субсидий также сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения,

** осы өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің де субсидия алуына берген жағдайда, жоғарыда көрсетілген кестенің 3 және 4-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.
Ағымдағы шот ашқан немесе оның реквизиттері өзгерген жағдайда, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші және ауыл шаруашылығы кооперативі өтінімге қоса ағымдағы шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банк немесе ұлттық пошта операторы анықтамасының түпнұсқасын береді;
*** көрсетілген құжаттағы мәліметтер тыңайтқыштың әрбір түріне толтырылады.
Тиесілі субсидиялар есептемесі
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы, сүрі жер
Алаңыы, гектар
Тыңайтқыш түрі
1 гектарға тыңайтқыш қолданудың ғылыми ұсынылған нормалары
(нақты салмақтағы килограмм, литр)
Тыңайтылатын алаң, гектар
Тыңайтылатын алаңға арналған тыңайтқыш көлемі
(тонна, килограмм, литр)

указанные в строках 3 и 4 вышеизложенной таблицы заполняются на каждого члена
сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.
В случае открытия текущего счета или изменения его реквизитов
сельскохозяйственный товаропроизводитель и сельскохозяйственный кооператив прилагает
к заявке об оплате оригинал справки банка второго уровня или национального оператора
почты о наличии текущего счета;
*** сведения в указанном документе заполняются на каждый вид удобрения.
Расчет причитающихся субсидий
Наименование сельскохозяйственной культуры, пар
Площадь, гектар
Вид удобрения
Научно-рекомендованные нормы применения удобрений на 1 гектар (килограмм, литр в физическом весе)
Удобряемая площадь, гектар

(5-баған х 6- баған)
1 тонна
(килограмм, литр) бағасы,
теңге
Жалпы құны, теңге
(7- баған х 8- баған)
1 тоннаға
(килограммға, литрге)
арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге (7- баған х 10- баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Басшы ___________ ________________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер (бар болса) ______________ _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар
болған жағдайда)
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "___" ______________
Өтiнiм 20__жылғы "___" ____________қарауға қабылданды.
_________________ ________________________________________________________
(қолы)            (өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің
аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кесу сызығы
Талон
№ _______________________
Өтінім қарастыруға 20__ жылғы "__" ______ _______ сағат ___ минутта қабылданды.
______________________________________________________ _________________
(өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің (қолы)
аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________ облысы ______________________________________________________________________ бойынша
(республикалық маңызы бар қала, астана, аудан, облыстық маңызы бар қала)
тыңайтқыштарды сатушыдан толық құнымен тыңайтқыш сатып алған кезде мақұлданған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге немесе ауыл шаруашылығы кооперативтеріне тиесілі субсидиялар өтінімдерінің тізімі
Р/с
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің БСН/ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің ағымдағы шоты
Сатып алу-сату шартының күні, №
Тыңайтқыш түрі
Өлшем бірлігі
(тонна, (килограмм, литр)
Сатып алынған тыңайтқыштар көлемі, тонна (килограмм, литр)
Межелі (босату) пункт
1 тоннаға (килограммға, литрге) арналған субсидиялар нормасы,
теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны:
______________________ ауданының, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы
бөлімінің, республикалық маңызы бар қаланың астананың жергілікті атқарушы органының
ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы ______________________________
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Мөр (бар болса) орны
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
____________________________ облысы ______________________________________________________________________ бойынша
(республикалық маңызы бар қала, астана, аудан, облыстық маңызы бар қала)
отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен тыңайтқыш сатып алған кезде мақұлданған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге немесе ауыл шаруашылығы кооперативтеріне тиесілі субсидиялар төлеу туралы өтінімдердің тізімі
Р/с
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің БСН/ЖСН
Отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы
Сатып алу-сату шартының күні, №
Тыңайтқыш түрі
Өлшем бірлігі
(тонна, (килограмм, литр)
Сатып алынған тыңайтқыштар көлемі, тонна (килограмм, литр)
Межелі (босату) пункт
1 тоннаға (килограммға, литрге) арналған субсидиялар нормасы,
теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
1
2
3
4
Жиыны:
______________________ ауданының, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы
бөлімінің, республикалық маңызы бар қаланың астананың жергілікті атқарушы органының
ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы ______________________________
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Мөр (бар болса) орны
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Субсидиялар беруде теріс шешім қабылданған ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң және ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тiзбесі
Аудандардың атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің БСН/ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің өтінімін қабылдау күні
Субсидиялар бермеу себептері
Субсидиялар бермеу туралы хабарламаның нөмірі және күні
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі, республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы маманының, тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы
1
2
3
4
5
6
7
8
Облыс бойынша жиыны:
Аудан, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі
___________ ____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Мөр (бар болса) орны
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Тыңайтқыштарды сатушыдан толық құнымен сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алушылардың тізілімі
Р/с
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің БСН/ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің ағымдағы шоты
Сатып алу-сату шартының күні, №
Тыңайтқыш түрі
Өлшем бірлігі
(тонна,
(килограмм, литр)
Сатып алынған тыңайтқыш көлемі, тонна (килограмм, литр)
Межелі (босату) пункт
1 тоннаға (килограммға, литрге) арналған субсидиялар нормасы,
теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Жиыны:
______________________ облысының, республикалық маңызы бар қаланың астананың
жергілікті атқарушы органы ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Мөр (бар болса) орны
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алынатын тыңайтқыштар үшін субсидия алушылардың тізілімі
Р/с
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің БСН/ЖСН
Отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы
Сатып алу-сату шартының күні, №
Тыңайтқыш түрі
Өлшем бірлігі
(тонна,
(килограмм, литр)
Сатып алынатын тыңайтқыш көлемі, тонна (килограмм, литр)
Межелі (босату) пункт
1 тоннаға (килограммға, литрге) арналған субсидиялар нормасы,
теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
1
2
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны:
______________________ облысының, республикалық маңызы бар қаланың астананың
жергілікті атқарушы органы ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Мөр (бар болса) орны
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Субсидияланатын тыңайтқыштардың нақты өткізілген көлемдері жөніндегі тізілім
___________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
Тыңайтқыш түрі
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің БСН/ЖСН
Өлшем бірлігі
(тонна, (килограмм, литр)
Жасалған шарттар

Объем удобрений на удобряемую площадь (тонна, килограмм, литр) (графа 5 х графу 6)
Цена 1 тонны (килограмма, литра), тенге
Общая стоимость, тенге (графа 7 х графу 8)
Норма субсидий на 1 тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма, причитающейся субсидии, тенге (графа 7 х графу 10)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности
за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и
даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну.
Руководитель ____________________ _______________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии в
документе, удостоверяющем личность)
Главный бухгалтер (при наличии) ________ __________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии
документе, удостоверяющем личность))
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем
личность) ответственного лица, принявшего заявку)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Линия отрыва
Талон
№ _______________________
Принята заявка к рассмотрению "__" ______ 20__года _______ часов ___ минут.
_______________________________________________________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем             (подпись)
личность), ответственного лица, принявшего заявку)
Приложение 3
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Список одобренных заявок,
причитающихся сельскохозяйственным товаропроизводителям или
сельскохозяйственным кооперативам субсидий при приобретении удобрений
у продавца удобрений по полной стоимости
по ________________________________________________________________ области
(город республиканского значения, столица, район, город областного значения)
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Текущий счет сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Дата, № договора купли-продажи
Вид удобрения
Единица измерения (тонна, (килограмм, литр)
Объем приобретенных
удобрений тонн (килограмм, литр)
Пункт назначения (отпуска)
Норма субсидий на 1 тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма, причитающихся субсидии, тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого:
Руководитель отдела сельского хозяйства района, города областного значения, управления
сельского хозяйства местного исполнительного органа города республиканского значения,
столицы
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Список одобренных заявок об оплате причитающихся
сельскохозяйственным товаропроизводителям или сельскохозяйственным
кооперативам субсидий при приобретении удобрений у отечественного
производителя удобрений по удешевленной стоимости
по ________________________________________________________________ области
( город республиканского значения, столица, район, город областного значения)
Наименование сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива
ИИН/БИН сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива
Наименование отечественного производителя удобрений
Дата, № договора купли-продажи
Вид удобрения
Единица измерения (тонна, (килограмм, литр)
Объем приобретаемых удобрений тонн (килограмм, литр)
Пункт назначения (отпуска)
Норма
субсидий на 1 тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма, причитающихся субсидии, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого:
Руководитель отдела сельского хозяйства района, города областного значения, управления
сельского хозяйства местного исполнительного органа города республиканского значения,
столицы
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии)
Приложение 5
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Перечень сельскохозяйственных товаропроизводителей
и сельскохозяйственных кооперативов, по которым принято отрицательное
решение в предоставлении субсидий
Наименование районов
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Дата приема заявки сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Причины непредоставления субсидий
Номер и дата уведомления о непредоставлении субсидий
Ф.И.О. и должность специалиста отдела сельского хозяйства района, управления сельского хозяйства города республиканского значения, столицы
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого по области:
Аким района, города
республиканского значения, столицы
________ __________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии)
Приложение 6
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Реестр получателей субсидий за приобретенные удобрения у продавца
удобрений по полной стоимости
Район (город)
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Текущий счет сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Дата, № договора купли-продажи
Вид удобрения
Единица измерения (тонна, (килограмм, литр)
Объем приобретенных удобрений тонн (килограмм, литр)
Пункт назначения (отпуска)
Норма
субсидий на 1
тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма, причитающихся субсидии, тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Итого:
Руководитель управления сельского хозяйства местного исполнительного органа
области, города республиканского значения, столицы
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии)
Приложение 7
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Реестр
получателей субсидий за приобретаемые удобрения
у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости
Район (город)
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Наименование отечественного производителя удобрений
Дата, № договора купли-продажи
Вид удобрения
Единица измерения (тонна, (килограмм, литр)
Объем приобретаемых удобрений тонн (килограмм, литр)
Пункт назначения (отпуска)
Норма
субсидий
на 1 тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма, причитающихся субсидии, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого
Руководитель управления сельского хозяйства местного исполнительного органа
области, города республиканского значения, столицы
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии)
Приложение 8
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Реестр
по объемам фактической реализации субсидируемых удобрений
___________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
Вид удобрения
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Единица измерения (тонна, (килограмм, литр)
Заключено договоров

1 тоннаның (килограмның, литрдің) құны, теңге (1 тоннаға (килограммға, литрге ) тиесілі субсидия нормасын шегеріп тастағанда)
Тиеп жөнелтілген тыңайтқыштар көлемі
Төлем құжаттары
сатып алу-сату шартының күні, №
көлемі, тонна
(килограмм, литр)
көлемі, тонна
(килограмм, литр)
субсидия сомасы,
мың теңге
Шот-фактураның немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) нөмірі
Берілген күні
Ескертпе: көрсетілген тізілімге сапасыз тауар жеткізу себебімен не өзге де себептермен сатып алу-сату шартын орындаудан бас тартқан және сатып алынған тыңайтқыштар үшін қаражатты қайтаруды талап еткен ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер мен ауыл шаруашылығы кооперативтері енгізілмейді.
Отандық тыңайтқыштарды өндірушінің деректемелері
Мәліметтер
Деректер
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Отандық тыңайтқыштарды өндіруші (бірінші басшы)
__________ _____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Мөр (бар болса) орны
Отандық тыңайтқыштарды өндірушінің бас бухгалтері
__________ _____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда)
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
__________ облысы, республикалық маңызы бар қала, астана бойынша ____ жылы субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат
Аудандардың атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің БСН/ЖСН
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы, сүрі жер
Тыңайтқыш түрі
Отандық тыңайтқыштарды өндірушінің, жеткізушінің немесе шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы
Нақты салмақта тыңайтқыш енгізу нормасы, килограмм/ гектар (литр/ гектар)
Субсидиялау шеңберінде тыңайтылған алаң, гектар
Сатып алынған субсидияланған тыңайтқыш көлемі, тонна
Төленген субсидиялар көлемі, теңге
Енгізілген тыңайтқыштар көлемі, тонн
Жалпы тыңайтылған алаң, гектар
Отандық өндіріс тыңайтқыштары
Ірі ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтері ( 1000 гектардан жоғары)
Орташа ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтері (300-1000 гектар)
Ұсақ ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтері (300 гектарға дейін)
Шетелдік өндіріс тыңайтқыштары
Ірі ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтері ( 1000 гектардан жоғары)
Орташа ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтері (300-1000 гектар)
Ұсақ ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтері (300 гектарға дейін)
Жиыны:
______________________ облысының, республикалық маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органы ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда)
Мөр орны

Стоимость 1 тонны (килограмма, литра), тенге (за вычетом причитающейся нормы субсидии на 1 тонну (килограмма, литра)
Количество отгруженных удобрений
Платежные документы
дата, № договора купли-продажи
объем, тонн (килограммов, литров)
объем, тонн (килограммов, литров)
на сумму субсидий, тыс. тенге
Номер счет-фактуры или накладной (акт) о поставке товаров
Дата выдачи
Примечание: в указанный реестр не включаются сельскохозяйственные
товаропроизводители и сельскохозяйственные кооперативы, отказавшиеся от исполнения
договора купли-продажи по причине поставки некачественного товара, либо по другим
причинам и потребовавшие возврата денежных средств за приобретенные удобрения.
Реквизиты отечественного производителя удобрений
Сведения
Данные
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Отечественный производитель удобрений (первый руководитель)
____________ ___________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии в
документе, удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии)
Главный бухгалтер отечественного производителя удобрений
___________ ____________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность)
Приложение 9
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Сводная информация об использовании субсидий за ______ год по ________________
области, города республиканского значения, столицы
Наименование районов
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Наименование сельскохозяйственной культуры, пар
Вид удобрения
Наименование отечественного производителя, поставщика или иностранного производителя удобрений
Норма внесения удобрений в физическом весе, килограмм/гектар (литр/гектар)
Удобренная площадь в рамках субсидирования, гектар
Объем приобретенных субсидированных удобрений, тонна
Объем выплаченных субсидий, тенге
Объем внесенных удобрений, тонн
Общая удобренная площадь, гектар
Удобрения отечественного производства
Крупные сельскохозяйственные производители или сельскохозяйственные кооперативы (свыше 1000 гектаров)
Средние сельскохозяйственные производители или сельскохозяйственные кооперативы (300-1000 гектаров)
Мелкие сельскохозяйственные производители или сельскохозяйственные кооперативы (до 300 гектаров)
Удобрения иностранного производства
Крупные сельскохозяйственные производители или сельскохозяйственные кооперативы (свыше 1000 гектаров)
Средние сельскохозяйственные производители или сельскохозяйственные кооперативы (300-1000 гектаров)
Мелкие сельскохозяйственные производители или сельскохозяйственные кооперативы (до 300 гектаров)
Итого:
Руководитель управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области,
города республиканского значения, столицы
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем личность)
Место печати