"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 31 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 ақпанда № 14828 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 19 ақпандағы № 70 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.02.2019 № 70 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту және "Үкіметтік бағдарламалардың тізбесін бекіту және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1136 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 919 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына осы бұйрықтың көшірмелерін баспа және электронды түрде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении Правил обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 января 2017 года № 31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2017 года № 14828. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 70 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 19.02.2019 № 70 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 919 "Об утверждении Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы, внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1136 "Об утверждении перечня правительственных программ и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила обучения основам предпринимательства по проекту "Бизнес Бастау".
2. Департаменту развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ауыл шаруашылығы министрі
______________ А. Мырзахметов
2017 жылғы 3 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
______________ Т. Дүйсенова
2017 жылғы 1 ақпан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 31 қаңтардағы
№ 31 бұйрығымен
бекітілген
"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 919 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасының (бұдан әрі – Бағдарлама) екінші бағыты шеңберінде кәсіпкерлік негіздеріне оқыту тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) "Атамекен" өңірлік кәсіпкерлер палатасы (бұдан әрі – ӨКП) – жергілікті деңгейде қаржылай емес қолдау операторы;
2) "Атамекен" өңірлік кәсіпкерлер палатасының филиалы (бұдан әрі – ӨКП филиалы) – аудандық деңгейде қаржылай емес қолдау операторы;
3) Бағдарлама операторлары – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
4) бизнес-жоспар – қаржы-экономикалық үлгіні, бизнес-операцияларды жүзеге асыру бағдарламасын, фирма, тауар, оның өндірісі, өткізу нарығы, маркетинг, операцияларды ұйымдастыру, шығындар және олардың тиімділігі туралы мәліметтер көрсетілген бизнес-жоба бойынша кәсіпкердің іс-қимылдарын қамтитын құжат;
5) бизнес-тренер – бизнес-менторлық (коучинг) қағидат бойынша жобаға қатысушылардың бизнес-жобаларын дамытуға, сондай-ақ сүйемелдеуге қажетті кәсіби құзырет пен дағдыларға ие жеке тұлға;
6) жоба үйлестірушісі – функциясына кәсіпкерлік негіздері бойынша сабақтар ұйымдастыру, практикалық оқыту тиімділігін талдау, "кері байланыс" ұйымдастыру, сондай-ақ білім алушыларға бизнес-жоспар дайындау кезінде жәрдемдесу кіретін жеке тұлға;
7) жұмыссыздар – жұмыспен қамтылған халыққа жатпайтын, жұмыс іздеп жүрген және еңбек етуге дайын адамдар;
8) ісін жаңа бастаған кәсіпкер – дара кәсіпкер немесе заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелген мерзімі микроқаржы ұйымына/кредиттік серіктестіктерге микрокредит үшін өтініш берген уақытта кемінде үш жылды құрайтын кәсіпкер;

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________А. Мырзахметов
3 февраля 2017 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
______________Т. Дуйсенова
1 февраля 2017 год
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 января 2017 года № 31
Правила обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес" (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О занятости населения" и определяют порядок обучения основам предпринимательства в рамках второго направления Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы (далее – Программа), утвержденной постановлением Правительства Республика Казахстан от 29 декабря 2016 года № 919.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) региональная палата предпринимателей "Атамекен" (далее – РПП) – оператор нефинансовой поддержки на местном уровне;
2) филиал региональной палаты предпринимателей "Атамекен" (далее – филиал РПП) – оператор нефинансовой поддержки на районном уровне;
3) операторы Программы – Министерство национальной экономики Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
4) бизнес-план – документ, который содержит финансово-экономическую модель, программу осуществления бизнес-операций, действий предпринимателя по бизнес-проекту, сведения о фирме, товаре, его производстве, рынках сбыта, маркетинге, организации операций, затратах и их эффективности;
5) бизнес-тренер – физическое лицо, обладающее профессиональными компетенциями и навыками, необходимыми для развития, а также сопровождения бизнес-проектов участников проекта по принципу бизнес-менторства (коучинга);
6) координатор проекта – физическое лицо, в функции которого входит организация занятий по основам предпринимательства, анализ эффективности практического обучения, организация "обратной связи", а также содействие обучающимся при подготовке бизнес-плана;
7) безработные – лица, не относящиеся к занятому населению, ищущие работу и готовые трудиться;
8) начинающий предприниматель – предприниматель, срок государственной регистрации которого в качестве индивидуального предпринимателя или юридического лица составляет на момент обращения в микрофинансовую организацию/кредитные товарищества за микрокредитом менее трех лет;

9) кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган – кәсіпкерлікті дамыту мәселелерін басқару функциясын іске асыратын жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшесі;
10) кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі уәкілетті орган – кәсіпкерлік саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы;
11) қаржылай емес қолдау операторы – "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы;
12) микрокредит беру ұйымы – "Аграрлық кредиттік корпорация" акционерлік қоғамы, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
13) микрокредит – микроқаржы ұйымдары/екінші деңгейдегі банктер/кредиттік серіктестіктер/"Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында ақылылық, мерзімділік, қайтарымдылық және қамтамасыз етілу шарттарында Микрокредит беру туралы шарт бойынша қарыз алушыға ұсынатын қарыз қаражаты;
14) микроқаржы ұйымы – коммерциялық ұйым болып табылатын, ресми мәртебесі әділет органдарында мемлекеттік тіркелумен және есептік тіркеуден өтумен айқындалатын, микрокредиттер беру жөнiндегi қызметтi, сондай-ақ "Микроқаржы ұйымдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңында рұқсат етілген қосымша қызмет түрлерін жүзеге асыратын заңды тұлға;
15) өзін-өзі жұмыспен қамтығандар – кіріс алу үшін тауарлар өндірумен (өткізумен), жұмыстар мен қызметтер көрсетумен жеке айналысатындар, өндірістік кооперативтер мүшелері, отбасылық кәсіпорындардың (шаруашылықтардың) және жалдамалы жұмыскерлердің еңбегін пайдаланушы жұмыс берушілердің еңбекақы төленбейтін жұмыскерлері қатарындағы жеке тұлғалар;
16) ӨКП филиалының жанындағы жұмыс тобы – бизнес-тренердің, жоба үйлестірушісінің, сондай-ақ ӨКП филиалы мен жұмыспен қамту және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдар қызметкерлерінің қатысуымен құрылған уақытша жұмыс органы;
17) субсидиялау жөніндегі оператор – "Аграрлық кредиттік корпорация" акционерлік қоғамы;
18) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган – халықты жұмыспен қамту саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
19) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган – өңірлік еңбек нарығындағы ахуалға сүйене отырып, халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің бағыттарын айқындайтын ауданның, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;

9) местный исполнительный орган по вопросам предпринимательства – структурное подразделение местных исполнительных органов, реализующее функции управления вопросами развития предпринимательства;
10) уполномоченный орган по вопросам предпринимательства – центральный исполнительный орган Республики Казахстан, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области предпринимательства;
11) оператор нефинансовой поддержки – Национальная палата предпринимателей "Атамекен";
12) организация микрокредитования – акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация", акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму";
13) микрокредит – заемные средства, предоставляемые микрофинансовыми организациями/банками второго уровня/кредитными товариществами/акционерным обществом "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" заемщику по Договору о предоставлении микрокредита в национальной валюте Республики Казахстан на условиях платности, срочности и возвратности и обеспеченности;
14) микрофинансовая организация – юридическое лицо, являющееся коммерческой организацией, официальный статус которого определяется государственной регистрацией в органах юстиции и прохождением учетной регистрации, осуществляющее деятельность по предоставлению микрокредитов, а также дополнительные виды деятельности, разрешенные Законом Республики Казахстан "О микрофинансовых организациях";
15) самостоятельно занятые (самозанятые) – физические лица из числа индивидуально занятых производством (реализацией) товаров, работ и услуг для получения дохода, членов производственных кооперативов, неоплачиваемых работников семейных предприятий (хозяйств) и работодателей, использующих труд наемных работников;
16) рабочая группа при филиале РПП – временный рабочий орган, созданный с участием бизнес-тренера, координатора проекта, а также сотрудников филиала РПП и местных исполнительных органов по вопросам занятости и предпринимательства;
17) оператор по субсидированию – акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация";
18) уполномоченный орган по вопросам занятости населения – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере занятости населения;
19) местный исполнительный орган по вопросам занятости населения – структурное подразделение местных исполнительных органов района, городов областного значения, области, городов республиканского значения, столицы, определяющее направления содействия занятости населения, исходя из ситуации на региональном рынке труда;

20) халықты жұмыспен қамту орталығы – ауданның, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру, жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғауды және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларын ұйымдастыру мақсатында құратын мемлекеттік мекеме;
3. "Бастау Бизнес" жобасы (бұдан әрі – жоба) Бағдарламаға қатысушыларды кәсіпкерлік дағдыларына, оның ішінде ауыл шаруашылығы кооперативтерін қалыптастыру қағидаттары бойынша оқытуға бағытталған.
4. Халықты жұмыспен қамту орталықтарында тіркелуіне қарамастан, ауылдық елді мекендерде, аудан орталықтарында (моноқалалар болып табылмайтын) және шағын қалаларда тұратын жұмыссыздар мен кәсіпкерлік әлеуеті бар өзін-өзі жұмыспен қамтығандар жоба бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға қатысушылар болып табылады.
5. 2017 жылы 80 ауданнан, ал 2018 жылдан бастап барлық аудандардан жеке тұлғалар, жұмыс істейтін және ісін жаңа бастаған кәсіпкерлер кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға қатысушылар болып табылады.
6. 2017 жылы кәсіпкерлік негіздеріне оқыту өтетін аудандарды іріктеу жөніндегі ұсыныстарды қаржылай емес қолдау операторымен келісу бойынша жергілікті атқарушы органдар айқындайтын болады. Аудандарды айқындау кезінде жергілікті атқарушы органдар өңірлер арасында өзін-өзі жұмыспен қамтығандар мен жұмыссыз халықтың ең көп санын ескереді.
7. Жобаға қатысу үшін міндетті шарт кәсіпкерлік қызметпен айналысуға ынтасын анықтау үшін тестілеу кезеңінен өту болып табылады.
8. Оқыту жобаға қатысушылар үшін тегін болып табылады.
Осы Қағидалардың 4-тармағының талаптарына жауап беретін жеке тұлға жобаға екі жыл ішінде ең көбі 1 (бір) рет қатыса алады.
2-тарау. Ұйымдастыру кезеңін іске асыру тәртібі
(жобаны бастауға дайындық)
9. Қаржылай емес қолдау операторы ақпараттандыру, тестілеу, оқыту және бизнес-жобаларды сүйемелдеу кезеңдерін іске асыруды қоса алғанда, жоба бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуды өткізу үшін қажетті материалдық-техникалық жағдайлар жасайды.
10. Қаржылай емес қолдау операторы іске асыратын кәсіпкерлік негіздеріне оқыту бойынша жобаны ұйымдастыру кезеңі мыналарды:
1) халықты ақпараттандыруды;
2) тестілеу ұйымдастыру арқылы қатысушыларды кейіннен іріктеуді;
3) оқыту процесін іске қосуға байланысты басқа да ұйымдастырушылық мәселелерді шешуді қамтиды.
11. Жобаның ұйымдастырушылық кезеңін ӨКП филиалының жанындағы жұмыс тобы іске асырады. Жұмыс тобының құрамын жергілікті атқарушы органмен келісу бойынша ӨКП филиалы бекітеді.

20) центр занятости населения – государственное учреждение, создаваемое местным исполнительным органом района, городов областного и республиканского значения, столицы в целях реализации активных мер содействия занятости, организации социальной защиты от безработицы и иных мер содействия занятости в соответствии с Законом Республики Казахстан "О занятости населения".
3. Проект "Бастау Бизнес" (далее – проект) направлен на обучение участников Программы предпринимательским навыкам, в том числе по принципам формирования сельскохозяйственных кооперативов.
4. Участниками обучения основам предпринимательства по проекту являются проживающие в сельских населенных пунктах, районных центрах (не являющихся моногородами) и малых городах безработные, независимо от регистрации в центрах занятости населения, и самозанятые с предпринимательским потенциалом.
5. Участниками обучения основам предпринимательства являются физические лица, действующие и начинающие предприниматели в 2017 году из 80 районов, а с 2018 года – все районы.
6. Предложения по отбору районов в 2017 году, где будет проходить обучение основам предпринимательства, будут определяться местными исполнительными органами по согласованию с оператором нефинансовой поддержки. При определении районов, местные исполнительные органы учитывают наибольшее количество самозанятого и безработного населения между регионами.
7. Обязательным условием для участия в проекте является прохождение этапа тестирования на выявление мотивации к занятию предпринимательской деятельности.
8. Обучение является бесплатным для участников проекта.
Физическое лицо, отвечающее требованиям пункта 4 настоящих Правил, может участвовать в проекте не более 1 (одного) раза в течение двух лет.
Глава 2. Порядок реализации организационного этапа (подготовка к старту проекта)
9. Оператор нефинансовой поддержки создает материально-технические и организационные условия, необходимые для проведения обучения основам предпринимательства по проекту, включая реализацию этапов информирования, тестирования, обучения и сопровождения бизнес-проектов.
10. Организационный этап проекта по обучению основам предпринимательства, реализуемый оператором нефинансовой поддержки, включает в себя:
1) информирование населения;
2) последующий отбор участников посредством организации тестирования;
3) решение других организационных вопросов, связанных с запуском процесса обучения.
11. Организационный этап проекта реализует рабочая группа при филиале РПП. Состав рабочей группы утверждается филиалом РПП по согласованию с местным исполнительным органом.

12. Тестілеу кезеңін бастау туралы хабарландыруды қаржылай емес қолдау операторы қазақ және орыс тілдерінде тиісті ауданның аумағында таралатын жергілікті баспа және өңірлік электрондық бұқаралық ақпарат құралдарында және қаржылай емес қолдау операторының интернет-ресурсында тестілеу басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күн бұрын жариялайды. Хабарландыруда тестілеуді өткізу күні, уақыты және орны көрсетіледі.
3-тарау. Жобаға қатысушыларды іріктеу тәртібі (тестілеу)
13. Оқуға үміткерлер жоба бойынша оқыту мәселелері жөнінде консультация алу үшін ӨКП филиалдарына/халықты жұмыспен қамту орталықтарына/ауылдық округтің немесе елді мекеннің әкіміне қатысуға өтінішпен жүгінеді және мынадай құжаттарды: жеке басты куәландыратын құжат көшірмесін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 332 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасын, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш пен Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған сауалнаманы ұсынады.
ӨКП-ның филиалы/ауылдық округтің немесе елді мекеннің әкімі үміткерлердің құжаттары мен өтініштерін халықты жұмыспен қамту орталықтарына береді.
Халықты жұмыспен қамту орталықтары үміткерлердің тізімін жобаның нысаналы тобына сәйкес келуі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады және үміткерлердің тізімін ӨКП филиалына береді.
14. Қаржылай емес қолдау операторы жыл сайын ақпанның 10-күніне дейінгі мерзімде кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдармен келісу бойынша оқу және тестілеу өткізу күні мен орнын, оның кезеңі мен өтінімдер беру мерзімдерін көрсете отырып, тоқсан сайын түзету енгізу мүмкіндігімен оқытуды өткізу кестесін жасайды.
Оқыту өткізу кестесі бұқаралық ақпарат құралдарында және қаржылай емес қолдау операторының интернет-ресурсында орналастырылуы тиіс.
Қаржылай емес қолдау операторы кәсіпкерлікпен айналысуға ынтаны анықтау үшін тестілеудің техникалық сүйемелденуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ тестілеуден өту рәсімі бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізеді.
15. ӨКП филиалының жанындағы жұмыс тобы тестілеу нәтижелерін қарап, тиісті шешім шығарады.
16. Оқытуға жіберу үшін шекті мән өткізу өңіріне қарай түзету мүмкіндігімен 100 балдық жүйе бойынша 55 балл мөлшерінде айқындалады. Шекті мәнді өзгерту туралы шешімді ӨКП филиалының жанындағы жұмыс тобының ұсынымы бойынша қаржылай емес қолдау операторы бекітеді.
17. Тестілеуге қатысушы апелляцияға берген жағдайда ӨКП жанындағы облыстық комиссия 3 (үш) жұмыс күні ішінде тестілеудің қорытындыларын түсіндіруді жүзеге асырады.

12. Объявления о начале этапа тестирования размещается оператором нефинансовой поддержки на казахском и русском языках в местных печатных и региональных электронных средствах массовой информации, распространяющихся на территории соответствующего района, и на интернет-ресурсе оператора нефинансовой поддержки за 30 (тридцать) календарных дней до начала тестирования. В объявлении указываются дата, время и место проведения тестирования.
Глава 3. Порядок отбора участников проекта (тестирование)
13. Претенденты на обучение обращаются за консультацией по вопросам обучения по проекту в филиалы РПП/центры занятости населения/акиму сельского округа или населенного пункта с заявлением на участие и представляют следующие документы: копию документа, удостоверяющего личность, адресную справку с места жительства по форме, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 332, заявление по форме, согласно приложению 1 к Правилам, и заполненную анкету по форме, согласно приложению 2 к Правилам.
Филиал РПП/аким сельского округа или населенного пункта передают документы и заявления от претендентов в центры занятости населения.
Центры занятости населения осуществляют проверку списка претендентов на предмет соответствия целевой группе проекта и передают список претендентов в филиал РПП.
14. Оператор нефинансовой поддержки ежегодно в срок до 10 числа февраля по согласованию с местными исполнительными органами по вопросам предпринимательства составляет график проведения обучения с возможностью ежеквартальной корректировки, указанием даты и места проведения обучения и тестирования, его периода и сроков сдачи заявок.
Оператор нефинансовой поддержки обеспечивает техническое сопровождение тестирования на выявление мотивации к занятию предпринимательством, а также проводит разъяснительную работу по процедуре прохождения тестирования.
15. Рабочая группа при филиале РПП рассматривает результаты тестирования и выносит соответствующее решение.
16. Пороговое значение для допуска к обучению определяется в размере 55 (пятидесяти пяти) баллов по 100-бальной системе, при возможности корректировки в зависимости от региона проведения. Решение об изменении порогового значения утверждается оператором нефинансовой поддержки по рекомендации Рабочей группы при филиале РПП.
17. В случае подачи апелляции участником тестирования областная комиссия при РПП в течение 3 (трех) рабочих дней осуществляет разъяснение результатов тестирования.

18. Қаржылай емес қолдау операторы қатысушыларды Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеу қорытындылары бар комиссияның хаттамасын тестілеу өткізу жерінде орналастыру, оның ішінде электрондық пошта және/немесе телефон шалу және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында хабарлама жариялау арқылы, сондай-ақ қаржылай емес қолдау операторының ресми интернет-ресурсында орналастыру арқылы тестілеу аяқталғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде таныстырады.
19. Шекті мәнді жинай алмаған тестілеуге қатысушыларға Бағдарламаға сәйкес басқа оқыту бағдарламалары ұсынылады.
20. Тестілеуге қатысушы тестілеу нәтижелерін шекті мәннен төмен алған кезде тестілеуге қайта қатыса алады. Бұл ретте жобаның әлеуетті қатысушысы күнтізбелік бір жыл ішінде ең көбі 2 (екі) рет тестілеуге қатыса алады.
21. Тестілеу қорытындылары шығарылғаннан кейін ӨКП аудандық филиалы 3 (үш) жұмыс күні ішінде қатысушылар қатарынан топ құрады және практикалық оқыту кезеңін бастайды. Топ құрамын ӨКП аудандық филиалы бекітеді.
Топтағы қатысушылардың саны кемінде 15 (он бес) және ең көбі 70 (жетпіс) адамды құрайды.
Тестілеу кезеңінен өткен оқуға қатысушылармен кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қызметтерін көрсетуге арналған шарт жасалады.
4-тарау. Кәсіпкерлік негіздеріне оқыту кезеңін ұйымдастыру
22. Қаржылай емес қолдау операторы/ӨКП филиалы тестілеу қорытындысы жарияланғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде практикалық оқытуды бастауды жүзеге асырады.
23. Қаржылай емес қолдау операторы оқыту кезеңінің басталуына қарай топты бизнес-тренермен және жоба үйлестірушісімен қамтамасыз етеді.
24. Қаржылай емес қолдау операторы/ӨКП аудандық филиалы жоба бойынша оқытуды жүргізуді қамтамасыз етеді: өткізу орнын, топтық практикалық оқыту өткізу үшін қажетті техникалық жабдықтарды (оның ішінде интернет желісіне қолжетімділік), көрнекі материалдарды айқындайды.
25. Топтық практикалық оқытудың жалпы ұзақтығы 80 (сексен) сағат, күнделікті жүктеме кезінде жұмыс күндері кемінде 4 (төрт) сағат. Оқытуды бизнес-тренер қаржылай емес қолдау операторы бекіткен және Бағдарламаның операторымен келісілген оқу жоспарына сәйкес заманауи оқыту әдістемелерін пайдалана отырып, интерактивті нысанда жүргізеді.
26. Оқыту процесінде жобаға қатысушыларға кәсіпкерлік қызметті жүргізу негіздері (салық салу режимдері, маркетинг негіздері), тиісті өңірде сұранысқа ие бизнес-жобалар, кооперативтер құру жөніндегі ақпараттық-әдістемелік материалдар, қаржыландыру алуға арналған құжаттар үлгілері, маркетингтік зерттеулер нәтижелері, стартаптарды іске қосудың халықаралық тәжірибесі бойынша ақпараттар ұсынылады.

18. Оператор нефинансовой поддержки ознакамливает участников с протоколом комиссии по итогам тестирования по форме, согласно приложению 3 к Правилам, посредством размещения его в месте проведения тестирования, в том числе электронной почты и/или телефонного обзвона и размещения объявления в местных средствах массовой информации, а также путем размещения на официальном интернет-ресурсе оператора нефинансовой поддержки в течение 2 (двух) рабочих дней после завершения тестирования.
19. Участникам тестирования, не набравшим порогового значения, рекомендуются другие программы обучения, в соответствии с Программой.
20. Участник тестирования, при получении результатов тестирования ниже порогового значения, может повторно принять участие в тестировании. При этом, потенциальный участник проекта может принять участие в тестировании не более 2 (двух) раз в течение календарного года.
21. В течение 3 (трех) рабочих дней после подведения итогов тестирования филиал РПП формирует группу из числа участников и начинает этап практического обучения. Состав группы утверждается филиалом РПП.
Количество участников в группе составляет не менее 15 (пятнадцати) и не более 70 (семидесяти) человек.
С участниками обучения, прошедшими этап тестирования, заключается договор на оказание услуг обучения основам предпринимательства.
Глава 4. Организация этапа обучения основам предпринимательства
22. Оператор нефинансовой поддержки/филиал РПП в течение 3 (трех) рабочих дней после опубликования результатов тестирования осуществляет старт практического обучения.
23. Оператор нефинансовой поддержки к началу старта этапа обучения обеспечивает группу бизнес-тренером и координатором проекта.
24. Оператор нефинансовой поддержки/филиал РПП обеспечивает проведение обучения по проекту: определяет место проведения, техническое оборудование (в том числе доступ в сеть Интернет), наглядные материалы, необходимые для проведения группового практического обучения.
25. Общая продолжительность группового практического обучения составляет 80 (восемьдесят) часов, при ежедневной нагрузке не менее 4 (четырех) часов в будние дни. Обучение проводится бизнес-тренером в интерактивной форме с использованием современных методик обучения в соответствии с учебным планом, утвержденным оператором нефинансовой поддержки и согласованным с оператором Программы.
26. В процессе обучения участникам проекта предоставляется информация по основам ведения предпринимательской деятельности (режимы налогообложения, основы маркетинга), о востребованных в соответствующем регионе бизнес-проектах, информационно-методические материалы по созданию кооперативов, образцы документов на получение финансирования, результаты маркетинговых исследований, международный опыт запуска стартапов.

27. Оқыту процесін қамтамасыз ету шеңберінде жоба үйлестірушісі:
1) оқуға қатысушыларға телефон шалуды және сабақтардың бейнежазбасын жүзеге асыруды ұйымдастыру жолымен сапаны мониторингілеуді;
2) оқуға қатысушылардың сабақтарға қатысуын есепке алуды;
3) жеке консультациялар кестесін жасауды;
4) оқуға қатысушыларды қажетті ақпараттық-әдістемелік материалдармен қамтамасыз етуге жәрдемдесуді жүзеге асырады.
28. Жобаға қатысу кезеңінде қатысушы кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қызметтерін көрсетуге арналған шартқа сай өзіне міндеттемелер алады.
29. ӨКП филиалының жанындағы жұмыс тобы жобаға қатысушылар дәлелді себептерсіз қатарынан үш оқу күнінен артық сабақтарды босатқан және оқытатын ұйымның ішкі тәртібін бұзған жағдайда халықты жұмыспен қамту орталығымен келісу бойынша оларды оқудан шығарады.
30. Оқыту кезеңі бизнес-тренер жүзеге асыратын дербес практикалық консультация беруді, оның ішінде жобаға қатысушының бизнес-объектісіне шыға отырып, консультация беруді қамтиды.
31. Дербес оқыту бизнес-жоспар әзірлеу және/немесе бизнес-жобаны дамыту бойынша консультация беруді қамтиды. Дербес практикалық консультация беру сессияларының саны әрбір оқуға қатысушының қажеттілігіне байланысты. Бұл ретте, консультация берудің жалпы ұзақтығы бір топқа 120 (жүз жиырма) сағаттан аспайды.
32. Оқыту кезеңі ӨКП жанындағы облыстық комиссия алдында бизнес-жобаны одан әрі қорғау (таныстыру), сондай-ақ тиісті қаржы институтында жобаны қорғау мақсатында көпшілік алдында сөз сөйлеу дағдылары бойынша тренингті қамтиды.
33. Практикалық оқыту басталған кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей ӨКП аудандық филиалы жанындағы комиссия жоба үйлестірушісінен алынған есеп негізінде бизнес-жобаларды ӨКП жанындағы облыстық комиссияның алдында қорғауға жіберу және жобаға қатысушыларға тиісті сертификаттар беру туралы шешім қабылдайды. Шешім Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді.
34. Бизнес-жоспарды әзірлеген/дамытқан және оны ӨКП жанындағы облыстық комиссияның алдында қорғаған оқуға қатысушылар оқуды аяқтағаны туралы сертификат алады; құзырет деңгейін арттырған, бірақ оқуды аяқтаған кезінде әзірленген бизнес-жоспары жоқ оқуға қатысушылар жобаға қатысқаны туралы сертификат алады.
35. Бизнес-жобаны қорғамаған оқуға қатысушы ӨКП жанындағы облыстық комиссия алдында бизнес жобаны қорғауға қайта қатыса алады, бірақ бір реттен аспауы тиіс.
36. Қаржылай емес қолдау операторы/ӨКП аудандық филиалы оқыту қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ӨКП жанындағы облыстық комиссияның отырысы шеңберінде бизнес-жобаларды қорғауды (таныстыруды) ұйымдастыруды жүзеге асырады.

27. В рамках обеспечения процесса обучения координатор проекта осуществляет:
1) мониторинг качества путем организации обзвона участников обучения и осуществления видеозаписи занятий;
2) учет посещений занятий участниками обучения;
3) формирует график индивидуальных консультаций;
4) содействует в обеспечении участников обучения необходимыми информационно-методическими материалами.
28. В период участия в проекте участник обучения берет на себя обязательства в соответствии с договором на оказание услуг обучения основам предпринимательства.
29. Рабочая группа при филиале РПП отчисляет участников проекта по согласованию с центром занятости населения в случаях пропуска занятий более трех учебных дней подряд без уважительных причин и нарушения внутреннего порядка обучающей организации.
30. Этап обучения включает в себя индивидуальное практическое консультирование, которое осуществляет бизнес-тренер, в том числе с выездом на бизнес-объект участника проекта.
31. Индивидуальное обучение включает в себя консультирование по подготовке бизнес-плана и/или по развитию бизнеса-проекта. Количество сессий индивидуального практического консультирования зависит от потребности каждого участника обучения. При этом общая продолжительность консультирования не превышает 120 (ста двадцати) часов на одну группу.
32. Этап обучения дополнительно включает в себя тренинг по навыкам публичных выступлений в целях дальнейшей защиты (презентации) бизнес-проекта перед областной комиссией при РПП, а также защиты проекта в соответствующем финансовом институте.
33. Не позднее 30 (тридцати) календарных дней с момента начала практического обучения областная комиссия при РПП на основании отчета, полученного от координатора проекта, принимает решение о допуске бизнес-проектов к защите перед областной комиссией при РПП, и вручении соответствующих сертификатов участникам проекта. Решение оформляется протоколом по форме, согласно приложению 4 к Правилам.
34. Сертификат о завершении обучения получают участники обучения, подготовившие/развившие бизнес-план и защитившие его перед областной комиссией при РПП; сертификат об участии в проекте получают участники обучения, повысившие уровень компетенций, но не имеющие на момент завершения обучения разработанного бизнес-плана.
35. Участник обучения, не защитивший бизнес-проект, может принять участие в защите бизнес-проекта перед областной комиссией при РПП повторно, но не более одного раза.
36. Оператор нефинансовой поддержки/филиал РПП в течение 3 (трех) рабочих дней с момента подписания протокола об итогах обучения осуществляет работу по организации защиты бизнес-проектов (презентаций) в рамках заседания областной комиссии при РПП.

37. ӨКП жанындағы облыстық комиссия отырысының таныстырылған бизнес-жобалар бойынша түпкілікті шешімі бизнес-жобалар қорғалған кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттама түрінде ресімделеді.
38. ӨКП облыстық комиссия отырысының нәтижелері бойынша оқуға қатысушыға ӨКП директорының/ӨКП жанындағы облыстық комиссия төрағасының қолы қойылған тиісті сертификат, хаттамадан үзінді көшірме, сондай-ақ қаржы институттарының алдында өтінішхат ұсынады, мұнда оқытудан өткені және ӨКП жанындағы облыстық комиссияның таныстырылған бизнес-жобаны мақұлдағаны расталады.
5-тарау. Бизнес-жобаларды сүйемелдеу тәртібі
39. Практикалық оқыту кезеңі аяқталғаннан және/немесе қаржыландыру туралы шешім алғаннан кейін қаржылай емес қолдау операторы/ӨКП филиалы іске асырылған бизнес-жобалар іске қосылған кезден бастап 12 (он екі) ай ішінде оларды сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
40. Бизнес-жобаларды сүйемелдеу кезеңі шеңберінде жобаға қатысушылар ӨКП филиалына жүгінген кезде бизнесті қалыптастырудың және дамытудың операциялық және стратегиялық мәселелеріне қатысты ауызша және жазбаша сұрау салуларға жауап алады, оның ішінде маркетинг, өткізу, салықтық реттеу және басқа мәселелер бойынша консультация алады.
41. Бизнес-жобаларды сүйемелдеуді ӨКП филиалының қызметкерлері бизнес-тренерлерді тарта отырып (қажеттілігіне қарай) жүзеге асырады.
42. Бизнес-тренердің жобаға қатысушыға шығуымен байланысты қосымша қаржылай шығыстарды жобаға қатысушы (келісім бойынша) көтереді.
6-тарау. Мониторинг
43. Мониторинг Бағдарламаның іске асырылуының ағымдағы жай-күйі туралы ақпаратты үнемі алу мақсатында жүзеге асырылады.
44. Жоба пайдаланушысының портретін сипаттауға, экономикалық немесе басқарушылық аспектілерде оқыту нәтижелілігінің, сондай-ақ ақпараттық-талдамалық материалдар ұсыну жылдамдығы мен сапасын айқындайтын Бағдарламаның ішкі факторларының жақсаруына/нашарлауына баға беруге қабілетті кешенді талдамалық есеп мониторинг қорытындысы болып табылады.
45. Бір айдағы статистикалық көрсеткіштерді, сапа және нәтижелілік аудитін талдау нәтижелерін пайдалана отырып, жоба тиімділігінің кешенді талдамалық есебін дайындауды қаржылай емес қолдау операторы жүзеге асырады.
46. Жобаның іске асырылу сапасы мен нәтижелілігінің аудитін қаржылай емес қолдау операторы телефонмен және тікелей пікіртерім жүргізу, сондай-ақ оқыту өткізу орнына шығу арқылы жүргізеді. Пікіртерім жүргізу үшін қаржылай емес қолдау операторы көрсетілетін қызметтерді ұсыну сапасына тікелей мониторингті жүзеге асыратын білікті мамандарды айқындайды. Тікелей пікіртерімдер білім алушылар толтыратын сауалнама негізінде жүргізіледі.

37. Окончательное решение заседания областной комиссии при РПП по презентованным бизнес-проектам оформляется в виде протокола в течение 2 (двух) рабочих дней с момента защиты бизнес-проектов по форме, согласно приложению 5 к Правилам.
38. РПП по результатам заседания областной комиссии предоставляет участнику обучения соответствующий сертификат за подписью директора РПП/председателя областной комиссии при РПП, выписку из протокола, а также ходатайство, в котором подтверждается прохождение обучения и одобрение областной комиссии при РПП презентованного бизнес-проекта.
Глава 5. Порядок сопровождения бизнес-проектов
39. После завершения этапа практического обучения и/или получения решения о финансировании оператор нефинансовой поддержки/филиал РПП обеспечивает сопровождение реализованных бизнес-проектов в течение 12 (двенадцати) месяцев с момента запуска.
40. В рамках этапа сопровождения бизнес-проектов участники проекта при обращении в филиал РПП получают ответы на устные и письменные запросы, касающиеся операционных и стратегических вопросов становления и развития бизнеса, в том числе консультирование по вопросам маркетинга, сбыта, налогового регулирования и другие.
41. Сопровождение бизнес-проектов осуществляют сотрудники филиала РПП с привлечением бизнес-тренера (по мере необходимости).
42. Дополнительные финансовые расходы, связанные с выездом бизнес-тренера к участнику проекта, несет участник проекта (по согласованию).
Глава 6. Мониторинг
43. Мониторинг осуществляется с целью регулярного получения информации о текущем состоянии реализации Программы.
44. Итогом мониторинга является комплексный аналитический отчет, способный характеризовать портрет пользователя проекта, дать оценку улучшения/ухудшения результативности обучения в экономическом или управленческом аспектах, а также внутренних факторов Программы, определяющих скорость и качество предоставления информационно-аналитических материалов.
45. Подготовку комплексного аналитического отчета эффективности проекта, используя результаты анализа статистических показателей, аудита качества и результативности за месяц, осуществляет оператор нефинансовой поддержки.
46. Аудит качества и результативности реализации проекта проводит оператор нефинансовой поддержки путем проведения телефонного и прямого опросов, а также выезда на место проведения обучения. Для проведения опроса оператор нефинансовой поддержки определяет квалифицированных специалистов, которые осуществляют непосредственный мониторинг качества предоставления услуг. Прямые опросы проводятся на основании анкеты, которая заполняется обучающимися.

47. Қаржылай емес қолдау операторы/ӨКП филиалы ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 2 (екісі) күніне қарай кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдарға жоба пайдаланушысының портретін сипаттауға қабілетті және оқуға жіберілген адамдар (оның ішінде жұмыссыздар мен өзін-өзі жұмыспен қамтығандар), оқуды аяқтаған адамдар, өз ісін ашқан адамдар, микрокредит алған адамдар саны туралы міндетті ақпаратты қамтитын кешенді талдамалық есепті ұсынады.
7-тарау. Жобаға қатысушылардың шығындарын өтеу тәртібі
48. Жоба шеңберінде кәсіпкерлік негіздеріне оқыту оқушылар үшін тегін болып табылады.
49. Жобаның қаржыландыру Бағдарламаның операторы мен қаржылай емес қолдау операторының арасында тиісті шарт жасау жолымен республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
50. Тестілеуден өткен және оқыту кезеңіне жіберілген, жоба бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытудан өтетін Бағдарламаға қатысушылар стипендия төлеу бойынша мемлекеттік қолдаумен қамтамасыз етіледі.
51. Оқуды аяқтағаны туралы сертификаттар мен оқуға қатысқаны туралы сертификаттар алған Бағдарламаға қатысушыларға 16 759 (он алты мың жеті жүз елу тоғыз) теңге мөлшерінде біржолғы стипендия төленеді.
52. Сертификаттар болған жағдайда төлем Бағдарламаға қатысушының банктік деректемелеріне жүргізіледі.
53. Тестілеу нәтижелері бойынша оқыту кезеңіне жіберілмеген (шекті мәнді жинамаған) Бағдарламаға қатысушыларға стипендия төлеу жүргізілмейді.
54. Бағдарламаға қатысушыларға көтермеақы төленбейді, тұруға арналған шығыстары мен басқа да ілеспе шығыстары өтелмейді.
"Бастау Бизнес" жобасы
бойынша кәсіпкерлік
негіздеріне оқыту қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Халықты жұмыспен қамту орталығының директорына/Өңірлік кәсіпкерлер
палатасы филиалының директорына/елді мекен, аудан (облыс) әкіміне
_____________ мекенжайында тұратын
__________________________________
Өтініш
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы (екінші бағыт) шеңберінде
"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту бойынша тестілеуге қатысушылар тізіміне қосуды сұраймын.
Қосымша ___ парақта (қажеттілігіне қарай):
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі; сауалнама; мекенжай анықтамасы.
Көзделіп отырған жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын алу үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
*ұсынылған құжаттардың анықтығына өтініш беруші жауапты.
Күні                              қолы
---------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Азамат (ша)_____________________________________ өтініші
20___ ж. "___" __________ қабылданып, № ______ тіркелді
Құжаттарды қабылдаған тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), лауазымы және қолы:________________________________________________
*ұсынылған құжаттардың анықтығына өтініш беруші жауапты.
"Бастау Бизнес" жобасы
бойынша кәсіпкерлік
негіздеріне оқыту қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Сауалнама
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
ЖСН
Туған күні
Тұрғылықты жері
Мәртебесі
жұмыссыз
өзін-өзі жұмыспен қамтушы
Бизнес-жоба, бизнес-идея саласы (бар болған жағдайда)
Бизнес-жоба, бизнес-идея сипаттамасы (бар болған жағдайда)
Кепілдік қамтамасыз етудің болуы (микрокредит беру үшін)
Сабаққа қатысу мүмкіндігін растаймын (80 сағат практикалық сабақ)
Осымен дайын екенімді растаймын

47. Оператор нефинансовой поддержки/филиал РПП ежемесячно ко 2 (второму) числу месяца, следующего за отчетным, представляет в местные исполнительные органы по вопросам предпринимательства комплексный аналитический отчет, способный характеризовать портрет пользователя проекта и содержащий обязательную информацию о количестве: допущенных на обучение лиц (в том числе безработных и самозанятых); завершивших обучение лиц; открывших собственное дело лиц; получивших микрокредиты лиц.
Глава 7. Порядок компенсирования затрат участников проекта
48. Обучение основам предпринимательства в рамках проекта для учащихся является бесплатным.
49. Финансирование проекта осуществляется за счет средств республиканского бюджета путем заключения соответствующего договора между оператором Программы и оператором нефинансовой поддержки.
50. Участники Программы, проходящие обучение основам предпринимательства по проекту, прошедшие тестирование и допущенные к этапу обучения, обеспечиваются государственной поддержкой по оплате стипендии.
51. Участникам Программы, получившим сертификаты о завершении обучения и сертификаты об участии в обучении, выплачивается разовая стипендия в размере 16 759 (шестнадцать тысяч семьсот пятьдесят девять) тенге.
52. Оплата производится на банковские реквизиты участника Программы, при наличии сертификатов.
53. Не производится выплата стипендии участникам Программы, не допущенным к этапу обучения по результатам тестирования (не набравшим пороговое значение).
54. Участникам Программы не выплачиваются подъемные, не компенсируются расходы на проживание и другие сопутствующие расходы.
Приложение 1
к Правилам обучения основам
предпринимательства по
проекту "Бастау Бизнес"
Форма
Директору центра занятости населения/
Директору Филиала региональной палаты предпринимателей/
Акиму населенного пункта, района (области)
от __________________________________,
проживающего по адресу:________________
Заявление
Прошу включить в список участников тестирования по проекту по обучению
предпринимательским навыкам в рамках Программы развития
продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы (второе
направление).
Приложение на ___ листах (по необходимости):
копия документа, удостоверяющего личность; анкета; адресная справка.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
получения предусмотренных активных мер содействия занятости.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
Дата                         подпись
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) __________________________________________________
принято "___" __________ 20___ г. зарегистрировано под № __________
Ф.И.О. (при его наличии), должность и подпись принявшего документы:
________________
__________________________________________________________________________
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
Приложение 2
к Правилам обучения основам
предпринимательства по
проекту "Бастау Бизнес"
Форма
Анкета
ФИО (при его наличии)
ИИН
Дата рождения
Место жительства
Статус
безработный
самозанятый с предпринимательским потенциалом
Сфера бизнес-проекта, бизнес-идеи (при наличии)
Описание бизнес-идеи, бизнес-проекта (при наличии)
Наличие залогового обеспечения (для микрокредитования)
Подтверждаю возможность посещения занятий (80 часов практических занятий)
Настоящим подтверждаю готовность