Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 23 ақпандағы № 106 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 ақпандағы № 84 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 2 наурызда № 14860 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 30 наурыздағы № 208 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 143 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.03.2018 № 208 және ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 03.04.2018 № 143 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 301-бабының 4-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

Об утверждении Правил признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов
Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 февраля 2017 года № 106 и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 февраля 2017 года № 84. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 марта 2017 года № 14860. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 марта 2018 года № 208 и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 апреля 2018 года № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2018 № 208 и Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 03.04.2018 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4-1 статьи 301 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов ___________
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек ___________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б.Т.Сұлтанов
201__ жылғы 24 ақпан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 24 ақпандағы
№ 84 және
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 23 ақпандағы
№ 106 бірлескен бұйрығымен
бекітілді
Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2010 жылдың 30 маусымдағы "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Кодексінің 301 бабының 4-1 тармағына сәйкес дайындалған және Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану тәртібін анықтайды.

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Заместитель
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов ___________
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек___________
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________Б.Султанов
24 февраля 2017 года
Утвержден
Совместным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 24 февраля 2017 года № 84
и Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 марта 2017 года № 106
Правила признания целевого использования условно выпущенных товаров,
помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении
которых предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с
ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию
Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4-1 статьи 301 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" и определяют Порядок признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы инвестициялық жоба – бұл Қазақстан Республикасының арнайы экономикалық аймақтар туралы заңнамасына сәйкес 2012 жылғы 1 қаңтарға дейін арнайы экономикалық аймақ қатысушысы ретінде тіркелген, Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы, немесе Қазақстан Республикасының Кеден заңнамасына сәйкес 2012 жылғы 1 қаңтарға дейін тіркелген еркін қойма иесі іске асырған және (немесе) іске асырып жатқан инвестициялық жоба, не моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік жинау туралы келісім жасасқан Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы іске асырған жоба (бұдан әрі – Заңды тұлға);
2) арнайы инвестициялық келісімшарт – арнайы инвестициялық жоба үшін инвестициялық артықшылықтар ұсынуды көздейтін шарт;
3) дайын өнім (қайта өңдеу өнімі) – арнайы инвестициялық келісімшартты іске асыру шеңберінде, оның ішінде шетел тауарларынан дайындалған (алынған) тауар.
2-тарау. Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының (резиденттер) немесе еркін қойма иелерінің тану тәртібі
3. Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының (резиденттер) немесе еркін қойма иелерінің тану аталған тауарларды оларды Кеден Одағы мен Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес дайын өнімнің (қайта өңделген өнімнің) құрамында сәйкестендірген жағдайда дайын өнім өндірісі (қайта өңдеу өнімі) үшін өндіру, алу, жасалу пайдалану (тұтыну) болып табылады.
4. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген тауарларды нысаналы пайдалануды растау Заңды тұлғаның кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және Заңды тұлғаның қолы және мөрімен куәландырылған осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы экономикалық аймақ қатысушысының (резидентінің) немесе бос қойма иесінің, арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді ұсынуы болып табылады.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) специальный инвестиционный проект – это инвестиционный проект, реализованный и (или) реализуемый юридическим лицом Республики Казахстан, зарегистрированным в качестве участника специальной экономической зоны до 1 января 2012 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан о специальных экономических зонах, или владельцем свободного склада, зарегистрированным в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан до 1 января 2012 года, либо проект, реализованный юридическим лицом Республики Казахстан, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств (далее – Юридическое лицо);
2) специальный инвестиционный контракт – договор, предусматривающий предоставление инвестиционных преференций для специального инвестиционного контракта;
3) готовая продукция (продукт переработки) – товар, изготовленный (полученный) в том числе из иностранных товаров, в рамках реализации специального инвестиционного контракта.
Глава 2. Порядок признания целевого использования условно выпущенных товаров,
помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых
предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с
ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию
Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов, участниками (резидентами)
специальной экономической зоны или владельцами свободного склада
3. Целевым использованием условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов участниками (резидентами) специальной экономической зоны или владельцами свободного склада, является использование (потребление) данных товаров для производства, получения, образования, изготовления готовой продукции (продукта переработки), при условии их идентификации в составе готовой продукции (продукта переработки) в соответствии с таможенным законодательством Таможенного союза и Республики Казахстан.
4. Подтверждением целевого использования товаров, указанных в пункте 3 настоящих Правил, является предоставление Юридическим лицом в территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере таможенного дела копии специального инвестиционного контракта и сведений о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта участником (резидентом) специальной экономической зоны или владельцем свободного склада по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, заверенных подписью и печатью Юридического лица.

5. Еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімін немесе бос қойманың кедендік рәсімін аяқтау мақсатында, ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсімімен орналастыру кезінде тауарларды шығарғанға дейін кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы экономикалық аймақ қатысушысының (резидентінің) немесе бос қойма иесінің арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді ұсынуына рұқсат беріледі.
Өзге жағдайларда арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесі және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы экономикалық аймақ қатысушысының (резидентінің) немесе бос қойма иесінің, арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтері кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне дайын өнімді (қайта өңдеу өнімін) пайдалану және (немесе) билік ету, өткізу құқықтарын табыстаған күннен кешіктірмеген мерзімде ұсынылады.
6. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген тауарлар Заңды тұлға арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы экономикалық аймақ қатысушысының (резидентінің) немесе бос қойма иесінің, арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне ұсынғаннан кейін кедендік бақылаудан алынып тасталған болып саналады және Кеден одағының тауарлары мәртебесіне ие болады.
7. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген тауарлардың нысаналы пайдалануды тану мерзімі Заңды тұлғаның арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы экономикалық аймақ қатысушысының (резидентінің) немесе бос қойма иесінің, арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне ұсынған күні болып табылады.
3-тарау. Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғалардың тану тәртібі

5. Допускается предоставление копии специального инвестиционного контракта и сведений о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта участником (резидентом) специальной экономической зоны или владельцем свободного склада по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере таможенного дела до выпуска товаров при помещении под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления в целях завершения таможенной процедуры свободной таможенной зоны или таможенной процедуры свободного склада.
В иных случаях копия специального инвестиционного контракта и сведения о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта участником (резидентом) специальной экономической зоны или владельцем свободного склада по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам представляются в территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере таможенного дела в срок не позднее даты передачи прав пользования и (или) распоряжения, реализации готовой продукции (продукта переработки).
6. Товары, указанные в пункте 3 настоящих Правил, считаются не находящимися под таможенным контролем и приобретают статус товаров Таможенного союза после представления Юридическим лицом копии специального инвестиционного контракта и сведений о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта участником (резидентом) специальной экономической зоны или владельцем свободного склада по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере таможенного дела.
7. Сроком признания целевого использования товаров, указанных в пункте 3 настоящих Правил, является день предоставления Юридическим лицом копии специального инвестиционного контракта и сведений о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта участником (резидентом) специальной экономической зоны или владельцем свободного склада по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере таможенного дела.
Глава 3. Порядок признания целевого использования условно выпущенных товаров,
помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых
предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по
пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Таможенного союза в рамках
реализации специальных инвестиционных контрактов юридическими лицами, заключившими соглашение о
промышленной сборке моторных транспортных средств

8. Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғалардың тану аталған тауарларды дайын өнім өндірісін дайындау (қайта өңдеу өнімі) үшін өндіру, алу, жасалу пайдалану (тұтыну) болып табылады.
9. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген тауарларды нысаналы пайдалануды растау Заңды тұлғаның кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және Заңды тұлғаның қолы және мөрімен куәландырылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғамен арнайы инвестициялық келісімшартының шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді ұсынуы болып табылады.
10. Арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесі және 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғамен арнайы инвестициялық келісімшартының шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді Заңды тұлға кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне дайын өнімді (қайта өңдеу өнімін) пайдалану және (немесе) билік ету, өткізу құқықтарын табыстаған күннен кешіктірмеген мерзімде ұсынады.
11. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген тауарларды нысаналы пайдалануды тану мерзімі Заңды тұлғаның арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғамен арнайы инвестициялық келісімшартының шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне ұсынған күні болып табылады.
Арнайы инвестициялық
келісімшарттарды іске асыру
шеңберінде Кеден одағының
кедендік аумағына әкелінген
тауарларды пайдалану және
(немесе) оларға билік ету
бойынша шектеулермен
ұштасқан кедендік әкелу
баждарын, салықтарды төлеу
бойынша жеңілдіктер берілген
ішкі тұтыну үшін шығарудың
кедендік рәсімімен
орналастырылған тауарларды
шартты түрде шығарылған
нысаналы пайдалануды тану
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Арнайы экономикалық аймақ қатысушысының (резидентінің) немесе бос қойма иесінің, арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтер

8. Целевым использованием условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов юридическими лицами, заключившими соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств является использование (потребление) данных товаров для производства, получения, образования, изготовления готовой продукции (продукта переработки).
9. Подтверждением целевого использования товаров, указанных в пункте 8 настоящих Правил, является предоставление Юридическим лицом в территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере таможенного дела копии специального инвестиционного контракта и сведений о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, заверенных подписью и печатью Юридического лица.
10. Копия специального инвестиционного контракта и сведения о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств по форме, согласно приложению 2 предоставляются Юридическим лицом в территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере таможенного дела в срок не позднее даты передачи прав пользования и (или) распоряжения, реализации готовой продукции (продукта переработки).
11. Сроком признания целевого использования товаров, указанных в пункте 8 настоящих Правил, является день предоставления Юридическим лицом копии специального инвестиционного контракта и сведений о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам в территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере таможенного дела.
Приложение 1
к Правилам признания целевого
использования условно выпущенных
товаров, помещенных под таможенную
процедуру выпуска для внутреннего
потребления, в отношении которых
предоставлены льготы по уплате ввозных
таможенных пошлин, налогов, сопряженные
с ограничениями по пользованию и (или)
распоряжению товарами, ввезенными на
таможенную территорию Таможенного
союза в рамках реализации специальных
инвестиционных контрактов
Форма
Сведения
о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного
контракта участником (резидентом) специальной экономической зоны или владельцем свободного склада

1. Заңды тұлғаның деректемелері____________________________________________
________________________________________________________________________
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі______________________________________________
Еркін кедендік аймақтың/бос қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларға арналған декларациялар нөмірі ***
ЕАЭО СЭҚ ТН коды көрсетілген импортталатын тауардың атауы (10 белгі деңгейінде)*
Ішкі тұтыну үшін кедендік рәсіммен орналастырылған тауарларға арналған декларациялар нөмірі**
ЕАЭО СЭҚ ТН коды көрсетілген дайын өнімнің (қайта өңдеу өнімінің) атауы (10 белгі деңгейінде)*
Дайын өнімді (қайта өңдеу өнімін) шығаруға берілген жүкқұжаттың немесе кәсіпорындағы өндірістік операциялардың аяқталғандығын растайтын өзге құжаттың нөмірі
Басшы __________________________________/______________/
(басшының тегі, аты, әкесінің аты )             (қолы)
Күні 20__ ж. "__"___________                        М.О. (бар болған жағдайда)
Ескертулер:
* ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасы.
** Егер көрсетілген мәліметтер тауарларды шығарғанға дейін берілген жағдайда бұл жол толтырылмайды
*** Егер көрсетілген мәліметтер тауарларды шығарғанға дейін берілген жағдайда бұл жол толтырылады
Арнайы инвестициялық
келісімшарттарды іске асыру
шеңберінде Кеден одағының
кедендік аумағына әкелінген
тауарларды пайдалану және
(немесе) оларға билік ету
бойынша шектеулермен
ұштасқан кедендік әкелу
баждарын, салықтарды төлеу
бойынша жеңілдіктер берілген
ішкі тұтыну үшін шығарудың
кедендік рәсімімен
орналастырылған тауарларды
шартты түрде шығарылған
нысаналы пайдалануды тану
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғамен арнайы инвестициялық келісімшартының шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтер
1. Заңды тұлғаның деректемелері___________________________________________
________________________________________________________________________
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі______________________________________________
Ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларға арналған декларация нөмірі
ЕАЭО СЭҚ ТН коды көрсетілген импортталатын тауардың атауы (10 белгі деңгейінде)*
ЕАЭО СЭҚ ТН коды көрсетілген дайын өнімнің (қайта өңдеу өнімінің) атауы (10 белгі деңгейінде)*
Дайын өнімді (қайта өңдеу өнімін) шығаруға берілген жүкқұжаттың немесе кәсіпорындағы өндірістік операциялардың аяқталғандығын растайтын өзге құжаттың нөмірі
Басшы __________________________________/______________/
(басшының тегі, аты, әкесінің аты )             (қолы)
Күні 20__ жылғы "__"___________                  М.О. (бар болған жағдайда)
Ескерту:
* ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасы.

1. Реквизиты Юридического лица _____________________________________________
__________________________________________________________________________
2. Бизнес идентификационный номер__________________________________________
Номер декларации на иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны/свободного склада***
Наименование импортируемого товара с указанием кода ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне 10 знаков)*
Номер декларации на товары, помещенные под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления**
Наименование готовой продукции (продукта переработки) с указанием кода ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне 10 знаков)*
Номер накладной на выпуск готовой продукции (продукта переработки) или иного документа, подтверждающего завершение производственных операций на предприятии
Руководитель __________________________________/______________/
(фамилия, имя, отчество руководителя)       (подпись)
Дата "__"___________ 20__ г.                               М.П.       (при наличии)
Примечания:
*ТН ВЭД ЕАЭС – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической
деятельности Евразийского экономического союза.
** Графа не заполняется, если указанные сведения представляются до выпуска товаров
*** Графа заполняется, если указанные сведения представляется до выпуска товаров
Приложение 2
к Правилам признания целевого
использования условно выпущенных
товаров, помещенных под таможенную
процедуру выпуска для внутреннего
потребления, в отношении которых
предоставлены льготы по уплате ввозных
таможенных пошлин, налогов, сопряженные
с ограничениями по пользованию и (или)
распоряжению товарами, ввезенными на
таможенную территорию Таможенного
союза в рамках реализации специальных
инвестиционных контрактов
Форма
Сведения
о использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного
контракта юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке
моторных транспортных средств
1. Реквизиты Юридического лица_____________________________________________
__________________________________________________________________________
2. Бизнес идентификационный номер__________________________________________
Номер декларации на товары, помещенные под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления
Наименование импортируемого товара с указанием кода ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне 10 знаков)*
Наименование готовой продукции (продукта переработки) с указанием кода ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне 10 знаков)*
Номер накладной на выпуск готовой продукции (продукта переработки) или иного документа, подтверждающего завершение производственных операций на предприятии
Руководитель __________________________________/______________/
(фамилия, имя, отчество руководителя) (подпись)
Дата "__"___________ 20__ г.                               М.П. (при наличии)
Примечание:
*ТН ВЭД ЕАЭС – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической
деятельности Евразийского экономического союза.