"Аумақты аймақтарға бөлу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 767 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 9 ақпандағы № 59 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 10 наурызда № 14884 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Аумақты аймақтарға бөлу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 767 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6027 болып тіркелген, 2010 жылы 7 шілдеде Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағының №10 санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Аумақты аймақтарға бөлу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Аумақты аймақтарға бөлу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аумақты аймақтарға бөлу қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) компартмент – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалаудың, профилактика мен биологиялық қауіпсіздіктің күшейтілген шаралары қабылданатын бір немесе бірнеше ауру бойынша жекелеген ветеринариялық-санитариялық мәртебеге ие биологиялық қауіпсіздікті басқарудың бірыңғай жүйесі бар бір немесе бірнеше шаруашылықтың жануарлар тобы;
2) компартменттеу – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауға жататын объектілердің биологиялық қауіпсіздігін басқару жүйесін бағалау үшін жүзеге асырылатын рәсім.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Жануарлардың аса қауіпті ауруы тараған (туындаған) жағдайда аумақты аймақтарға бөлуге Дүниежүзілік жануарлар саулығы ұйымы белгілеген ұсынымдарға, талаптарға сәйкес жүзеге асырылатын компартментті ескере отырып жол беріледі.
Компартменттеуді есепке алу кезінде ақпарат аумақты аймақтарға бөлу туралы шешімде көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Аумақты вакциналанатын саламатты аймаққа және (немесе) вакциналанбайтын саламатты аймаққа бөлуге Дүниежүзілік жануарлар саулығы ұйымы белгілеген ұсынымдарға, талаптарға сәйкес жүзеге асырылатын компартментті ескере отырып жол беріледі.
Компартменттеуді есепке алу кезінде ақпарат аумақты аймақтарға бөлу туралы шешімде көрсетіледі.".

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 767 "Об утверждении Правил деления территории на зоны"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 февраля 2017 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2017 года № 14884
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 767 "Об утверждении Правил деления территории на зоны" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6027, опубликован 7 июля 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 10) следующие изменения и дополнения:
в заголовок приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах деления территории на зоны, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) компартмент – группировка животных одного или нескольких хозяйств с единой системой управления биологической безопасностью, обладающая отдельным ветеринарно-санитарным статусом по одной или нескольким болезням, по которым принимаются усиленные меры государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, профилактики и биологической безопасности;
2) компартментализация – процедура, осуществляемая для оценки системы управления биологической безопасностью объектов, подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Деление территории на зоны в случае распространения (возникновения) особо опасной болезни животных допускается с учетом компартмента, осуществляемого в соответствии с рекомендациями, требованиями, установленными Всемирной организацией здоровья животных.
При учете компартментализации информация указывается в решении о делении территории на зоны.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Деление территории на благополучную зону с вакцинацией и (или) благополучную зону без вакцинации допускается с учетом компартмента, осуществляемого в соответствии с рекомендациями, требованиями, установленными Всемирной организацией здоровья животных.
При учете компартментализации информация указывается в решении о делении территории на зоны.".

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов

2. Департаменту пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-
Министра Республики
Казахстан – Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов