Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 75 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 13 наурызда № 14886 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2024 жылғы 6 қарашадағы № 526-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 06.11.2024 № 526-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 19.06.2021 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-3-бабының 7-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 19.06.2021 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Ақпарат комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Респуликасының
Қаржы министрі
______________ Б.Сұлтанов
2017 жылғы 28 ақпан
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2017 жылғы 28 ақпандағы
№ 75 бұйрығымен
бекітілген
Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары

Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2017 года № 14886. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 526-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 06.11.2024 № 526-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 19.06.2021 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7-1) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 19.06.2021 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
Б.Султанов
28 февраля 2017 года
Утверждены приказом
Министра информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 28 февраля 2017 года № 75
Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 21.12.2021 № 415 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 4-3-бабының 7-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыруды ұйымдастырушы (бұдан әрі – республикалық деңгейде ұйымдастырушы) – ақпарат саласындағы уәкілетті органның ведомствосы;
2) бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) – бұқаралық ақпарат құралдары саласында мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;
3) мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс – мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қызметтер көрсетуге арналған тапсырыс;
4) үміткер – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға немесе мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орындауға өтінім берген заңды тұлға;
5) синопсис – жобаның өзіндік ойы мен идеялығын, сондай-ақ оның тақырыптық бағытқа (идеологиялық міндетке) және үміткердің аудиториялық көрсеткіштеріне сәйкестігін көрсететін мазмұнын баяндау (бір парақ шегінде).
2-тарау. Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібі
3. Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты мынадай тәсілдермен жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес жарғылық капиталына мемлекет қатысатын бұқаралық ақпарат құралдарының меншік иелеріне таратылатын мемлекеттік тапсырманы орындау;
2) мемлекеттік тапсырысты орындау – бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен жұмыс көрсетуге тапсырыс (бұдан әрі – республикалық тапсырыс).
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс мынадай субъектілер түрлеріне:

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 21.12.2021 № 415 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 7-1) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" (далее – Закон) и определяют порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) организатор размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне (далее – организатор на республиканском уровне) – ведомство уполномоченного органа в области информации;
2) уполномоченный орган в области средств массовой информации (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области средств массовой информации;
3) государственный заказ по проведению государственной информационной политики – заказ на оказание услуг за счет средств республиканского и местных бюджетов для проведения государственной информационной политики;
4) претендент – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность или юридическое лицо, подавшее заявку на выполнение государственного заказа по проведению государственной информационной политики;
5) синопсис – изложение содержания проекта (в пределах одной страницы), отражающее его оригинальный замысел и идейность, а также соответствие тематическому направлению (идеологической задаче) и аудиторным показателям претендента.
Глава 2. Порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
3. Государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне осуществляется следующими способами:
1) выполнение государственного задания в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан, которое распространяется на собственников средств массовой информации с участием государства в уставном капитале;
2) выполнение государственного заказа – заказ на оказание услуг за счет средств республиканского бюджета для проведения государственной информационной политики через средства массовой информации (далее – республиканский заказ).
Государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне предоставляется следующим видам субъектов:

1) мерзімді баспа басылымдарына;
2) теле -, радиоарналарға;
3) интернет-ресурстарға беріледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Уәкілетті орган қызметі Заңның 4-6-бабының 3-тармағына сәйкес бекітілетін ережеге сәйкес жүзеге асырылатын Мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі республикалық комиссияны (бұдан әрі – Республикалық комиссия) құрады.
5. Республикалық комиссия жыл сайын, 10 желтоқсанға дейін республикалық деңгейде ұйымдастырушы ұсынған ұсыныстар негізінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатының басым бағыттарын ескере отырып, республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін бекітеді.
6. Республикалық комиссия күнтізбелік жыл ішінде Қазақстан Республикасы мемлекеттік ақпараттық саясатының басым бағыттарын ескере отырып, республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне тиісті өзгерістер енгізеді.
7. Республикалық деңгейде ұйымдастырушы республикалық тапсырыстың өткізілетін күніне дейін он бір жұмыс күні бұрын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарын қоса бере отырып, уәкілетті органның интернет-ресурсында республикалық тапсырысты өткізу туралы ақпараттық хабарды орналастырады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Республикалық тапсырысқа қатысу үшін үміткер Ақпараттық хабарлама орналастырылған келесі күннен бастап Астана қаласының уақыты бойынша сағат 17:00 – ге дейін он жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді (бұдан әрі-өтінім), сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін ұсынады.
Үміткерлер қоса берілген құжаттардың түпнұсқалығы мен дұрыстығы қамтамасыз етеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған республикалық тапсырысқа қатысуға өтінім бар конверт ашылмайды. Егер өтінім салынған конвертте оны берген адам туралы ақпарат, сондай-ақ пошталық мекенжайы көрсетілген жағдайда, ұйымдастырушы осы өтінімді республикалық деңгейде үміткерге қайтарады.
Үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы көрсетілмей ұсынылған республикалық тапсырысқа қатысуға өтінім бар конверт ашылмайды және күнтізбелік жыл бойы сақталуы тиіс.

1) периодическим печатным изданиям;
2) теле-, радиоканалам;
3) интернет-ресурсам.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Уполномоченным органом создается Республиканская комиссия по вопросам государственной информационной политики (далее – Республиканская комиссия), деятельность которой осуществляется согласно положению, утверждаемому в соответствии с пунктом 3 статьи 4-6 Закона.
5. Республиканская комиссия ежегодно, до 10 декабря утверждает перечень тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне на предстоящий календарный год, с учетом приоритетных направлений государственной информационной политики Республики Казахстан на основании предложений, представленных организатором на республиканском уровне.
6. Республиканская комиссия в течение календарного года, с учетом приоритетных направлений государственной информационной политики Республики Казахстан вносит соответствующие изменения в перечень тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне.
7. Организатор на республиканском уровне размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа информационное сообщение о проведении размещения республиканского заказа по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне за одиннадцать рабочих дней до дня его проведения.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Для участия в республиканском заказе претендент в течение десяти рабочих дней со следующего дня размещения информационного сообщения до 17:00 часов по времени города Астана представляет заявку по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявка), а также перечень документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Претендентом обеспечивается подлинность и достоверность приложенных документов.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Конверт с заявкой на участие в республиканском заказе, представленный после истечения установленного срока, не вскрывается. В случае, если на конверте с заявкой указана информация о подавшем ее лице, а также почтовый адрес, данная заявка возвращается организатором на республиканском уровне претенденту.
Конверт с заявкой на участие в республиканском заказе, представленный без указания полного наименования и почтового адреса претендента не вскрывается, и подлежит хранению в течение календарного года.

10. Республикалық деңгейде ұйымдастырушы:
1) қатысуға өтінімдері бар конверттерді қабылдайды;
2) республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін оны кері қайтарып алған жағдайда, қатысуға өтінімді қайтаруды қамтамасыз етеді.
11. Өтінімдерді қабылдау мерзімі өткенге дейін қабылданған өтінімдер жазбаша түрде кері қайтарылып алынуы мүмкін. Республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімді кері қайтарып алу туралы хабарлама үміткер қол қойған және мөрмен (бар болған кезде) бекітілген республикалық деңгейде ұйымдастырушының атына еркін өтініш түрінде ресімделеді.
12. Республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімді ұсыну мерзімі өткеннен кейін оны кері қайтарып алуға жол берілмейді.
13. Республикалық комиссия өтінімдер бар конверттерді тапсырысты орналастыруды өткізу туралы ақпараттық хабарда көрсетілген мерзімде және орында алған жағдайда, өтінімдер бар конверттерді ашады және ашу хаттамасын ресімдейді.
14. Қатысуға өтінімдер бар конверттерді ашу хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы мен қатысып отырған мүшелері қол қояды.
15. Ашу хаттамасына қол койылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтінім мен құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкестігі тексеріледі.
Республикалық тапсырысқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
16. Өтінім мен құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес келмеген жағдайда, республикалық деңгейде ұйымдастырушы алдын ала рұқсат беру хаттамасына қол қойған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде үміткердің өтінімде көрсетілген электрондық мекенжайына алдын ала рұқсат беру хаттамасынан үзінді көшірмені қоса бере отырып, хабарлама жібереді.
Үміткер хабарламаға сәйкес пысықталған өтінім мен құжаттар тізбесін оны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынады.
17. Бұрын ұсынылған өтінімге және хабарламада көрсетілмеген құжаттар тізбесіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілмейді.
18. Республикалық деңгейде ұйымдастырушы хабарлама алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде үміткер пысықтаған өтінім мен құжаттар тізбесін қабылдайды, сондай-ақ Республикалық комиссияның қарауына ұсынады.
Хабарлама бойынша өтінім мен құжаттар тізбесі пысықталмаған жағдайда өтінім мен құжаттар тізбесі үміткерге қайтарылады.
19. Барлық өтінімдер мен құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес келген жағдайда республикалық тапсырысқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы ресімделмейді.

10. Организатор на республиканском уровне:
1) принимает конверты с заявками на участие;
2) обеспечивает возврат заявки на участие, в случае ее отзыва до истечения окончательного срока представления заявок на участие в республиканском заказе.
11. До истечения срока приема заявок, принятые заявки могут быть отозваны в письменном виде. Уведомление об отзыве заявки на участие в республиканском заказе оформляется в виде произвольного заявления на имя организатора на республиканском уровне, подписанного претендентом и скрепленного печатью (при ее наличии).
12. Отзыв заявки на участие в республиканском заказе после истечения срока их представления не допускается.
13. При получении конвертов с заявками в срок и месте, указанном в информационном сообщении о проведении размещении заказа, Республиканская комиссия вскрывает конверты с заявками и оформляет протокол вскрытия.
14. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
15. В течение трех рабочих дней со дня подписания протокола вскрытия, заявка и перечень документов проверяются на соответствие приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам.
Протокол предварительного допуска к участию в республиканском заказе подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
16. В случае не соответствия заявки и перечня документов приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, организатор на республиканском уровне направляет в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска уведомление с приложением выписки из протокола предварительного допуска на электронный адрес претендента, указанный в заявке.
Претендент предоставляет доработанную заявку и перечень документов согласно уведомлению в течение трех рабочих дней со дня его получения.
17. Изменения и (или) дополнения к представленной ранее заявке и перечню документов, не указанных в уведомлении, не вносятся.
18. Организатор на республиканском уровне принимает в течение двух рабочих дней со дня получения уведомления доработанную претендентом заявку и перечень документов, а также предоставляет на рассмотрение Республиканской комиссии.
В случае недоработки заявки и перечня документов по уведомлению, заявка и перечень документов возвращаются претенденту.
19. В случае соответствия всех заявок и перечня документов приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, протокол предварительного допуска на участие в республиканском заказе не оформляется.

20. Үміткер пысықтаған өтінімді және құжаттар тізбесін алған кезде Республикалық комиссия екі жұмыс күнінен кешіктірмей республикалық тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын қалыптастырады, онда республикалық тапсырысқа қатысуға жіберілген, өтінім берген үміткерлерді және осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларда белгіленген және осы Қағидалардың 18-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген негіз бойынша жіберілмеген құжаттар тізбесін айқындайды.
21. Республикалық тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы және қатысып отырған мүшелері қол қояды.
22. Республикалық комиссия республикалық тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасы ресімделген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей, отырыста республикалық тапсырысқа үміткерлерді осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспасөз басылымдарын, интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалау бойынша бағалайды.
23. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспа басылымдарын, интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалауға сәйкес республикалық тапсырыс үміткердің шығармашылық ұсынысы жеңімпазды айқындау үшін шешуші өлшемшарт болып табылады.
Шығармашылық ұсыныстың мәлімделген тақырыптық бағыттарға сәйкес келмеуі республикалық тапсырысты алудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
24. Республикалық комиссияның балдық бағалау нәтижелері бойынша мерзімді баспасөз басылымдары мен интернет-ресурстар арасында бір тақырыптық бағыт бойынша республикалық тапсырыстың көлемі бір және/немесе бір мезгілде бірнеше үміткерге бөлінеді.
Республикалық комиссияның балдық бағалау нәтижелері бойынша теле-, радиоарналар арасында республикалық тапсырыстың көлемі бір тақырыптық бағыт бойынша бір үміткерге бөлінеді.
Мерзімді баспасөз басылымдары мен интернет-ресурстар арасындағы республикалық тапсырыс әрбір жеңімпаздың жинаған балдарының пайыздық қатынасында балдық бағалауға сәйкес бір тақырыптық бағыттың жеңімпаздары арасында бөлінеді.
25. Өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша рұқсат беру хаттамасы ресімделген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қорытындылардың алдын ала хаттамасы ресімделеді және оған республикалық комиссияның төрағасы мен қатысып отырған мүшелері қол қояды.
Республикалық деңгейде ұйымдастырушы республикалық тапсырысты алмаған үміткерлерге қорытындылар хаттамасын қалыптастырғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей қорытындылардың алдын ала хаттамасынан үзінді көшірмені қоса бере отырып, республикалық тапсырысты беруден бас тарту себептерін көрсете отырып, үміткердің өтінімде көрсетілген электрондық мекенжайына хабарлама жібереді.

20. При получении доработанной претендентом заявки и перечня документов Республиканская комиссия формирует не позднее двух рабочих дней протокол допуска к участию в республиканском заказе, в котором определяет претендентов, допущенных на участие в республиканском заказе, предоставивших заявку и перечень документов, установленных в приложении 2 и 3 к настоящим Правилам, и не допущенных по основанию, указанному в части второй пункта 18 настоящих Правил.
21. Протокол допуска к участию в республиканском заказе подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
22. Республиканская комиссия не позднее десяти рабочих дней со дня оформления протокола допуска к участию в республиканском заказе, на заседании оценивает претендентов республиканского заказа по балльной оценке для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
23. Решающим критерием для определения победителя является творческое предложение претендента республиканского заказа в соответствии с балльной оценкой для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Несоответствие творческого предложения заявленным тематическим направлениям являются основанием для отказа в получении республиканского заказа.
24. По результатам балльной оценки Республиканской комиссией объемы республиканского заказа среди периодических печатных изданий и интернет-ресурсов по одному тематическому направлению распределяются одному и/или одновременно нескольким претендентам.
По результатам балльной оценки Республиканской комиссией объемы республиканского заказа среди теле-, радиоканалов по одному тематическому направлению распределяются одному претенденту.
Республиканский заказ среди периодических печатных изданий и интернет-ресурсов распределяется между победителями одного тематического направления согласно балльной оценке в процентном отношении от набранных баллов каждого победителя.
25. По результатам рассмотрения заявок в срок не позднее десяти рабочих дней со дня оформления протокола допуска оформляется предварительный протокол итогов и подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
Организатор на республиканском уровне направляет претендентам, не получившим республиканский заказ, уведомление на электронный адрес претендента, указанный в заявке, с указанием причин отказа в предоставлении республиканского заказа с приложением выписки из предварительного протокола итогов не позднее чем за три рабочих дня до формирования протокола итогов.

26. Үміткерлер хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде бұрын хабарлама жіберілген электрондық мекенжайға қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтарын ұсынады.
27. Қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтар болған кезде Республикалық комиссия бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мынадай шешімдер қабылдайды:
1) үміткерлерден қорытындылардың алдын ала хаттамасына негізделген қарсылықтар келіп түскен жағдайда, қорытындылар хаттамасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтар оларды қабылдамаудың негіздемелері мен себептерін көрсетіле отырып қабылдамайды.
28. Шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қорытындылардың түпкілікті хаттамасы ресімделеді.
29. Қорытындылардың хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
30. Республикалық комиссия шешімінің қорытындылары бойынша республикалық тапсырыстың жеңімпаздарымен қорытындылар хаттамасына қол қойылған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде республикалық тапсырысты өткізуге шарт жасалады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Республикалық тапсырыс мынадай негіздердің бірі бойынша:
1) республикалық тапсырысқа қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайда;
2) егер республикалық тапсырысқа қатысуға бірде бір үміткер жіберілмеген болса, орналастырылмады деп танылады.
32. Республикалық тапсырыс орналастырылмады деп танылған жағдайда, республикалық деңгейдегі ұйымдастырушы осы Қағидалардың 7-29-тармақтарына сәйкес республикалық тапсырысты қайтадан орналастыруды жүзеге асырады.
3-тарау. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібі
33. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс (бұдан әрі – өңірлік тапсырыс) мынадай субъектілер түрлеріне:
1) мерзімді баспа басылымдарына;
2) теле -, радиоарналарға;
3) интернет-ресурстарға беріледі.
34. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыруды ұйымдастырушы (бұдан әрі – өңірлік деңгейде ұйымдастырушы) – облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органы болып табылады;
35. Өңірлік деңгейде ұйымдастырушы қызметі Заңның 4-6-бабының 3-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін үлгілік ережеге сәйкес жүзеге асырылатын мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі өңірлік комиссияны (бұдан әрі – Өңірлік комиссия) құрады.

26. Претенденты в срок не позднее двух рабочих дней со дня получения уведомления представляют возражения к предварительному протоколу итогов на электронный адрес, с которого ранее было направлено уведомление.
27. При наличии возражений к предварительному протоколу итогов, в срок не позднее одного рабочего дня Республиканской комиссией принимаются следующие решения:
1) вносятся изменения и (или) дополнения в протокол итогов, в случае поступления от претендентов обоснованных возражений к предварительному протоколу итогов;
2) отклоняются возражения к предварительному протоколу итогов с указанием обоснований и причин их отклонения.
28. В срок не позднее одного рабочего дня со дня принятия решения оформляется окончательный протокол итогов.
29. Протокол итогов подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
30. По итогам решения Республиканской комиссии с победителями республиканского заказа заключается договор на проведение республиканского заказа в течение двадцати рабочих дней со дня подписания протокола итогов.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Республиканский заказ признается неразмещенным по одному из следующих оснований:
1) отсутствие представленных заявок на участие в республиканском заказе;
2) если к участию в республиканском заказе не допущен ни один претендент.
32. В случае признания республиканского заказа неразмещенным, организатор на республиканском уровне осуществляет повторное размещение республиканского заказа согласно пунктам 7-29 настоящих Правил.
Глава 3. Порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
33. Государственный заказ по проведению государственной информационной политики на региональном уровне (далее – региональный заказ) предоставляется следующим видам субъектов:
1) периодическим печатным изданиям;
2) теле-, радиоканалам;
3) интернет-ресурсам.
34. Организатором размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне (далее – организатор на региональном уровне), является местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы.
35. Организатором на региональном уровне создается Региональная комиссия по вопросам государственной информационной политики (далее – Региональная комиссия), деятельность которой осуществляется согласно типовому положению, утверждаемому уполномоченным органом в соответствии с пунктом 3 статьи 4-6 Закона.

36. Облыстың жергілікті атқарушы органы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары үшін өңірлік деңгейде ұйымдастырушы ретінде әрекет етеді және облыс бойынша бірыңғай өңірлік тапсырысты орналастырады.
37. Өңірлік деңгейде ұйымдастырушы мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ұсыныстары негізінде алдағы күнтізбелік жылға арналған өңірлік деңгейдегі мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының бірыңғай тізбесін қалыптастырады және жыл сайын 20 қарашадан кешіктірмей Өңірлік комиссияның қарауына жібереді.
Егер облыстың жергілікті атқарушы органы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары үшін өңірлік деңгейде ұйымдастырушы ретінде әрекет еткен жағдайда, олардың ұсыныстары ескеріледі, оларды жыл сайын 10 қазанға дейін жібереді.
38. Өңірлік комиссия өңірлік деңгейде ұйымдастырушының ұсыныстары негізінде жыл сайын 20 желтоқсанға дейін өңірлік деңгейдегі мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін Республикалық комиссияның қарауына жібереді.
39. Республикалық комиссия жыл сайын, 25 желтоқсанға дейін өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін қарайды және өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттары тізбесінің мемлекеттік ақпараттық саясаттың басым бағыттарына өзектілігі және оның республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне сәйкестігі жөнінде ұсыныстар әзірлейді.
40. Өңірлік комиссия өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесі жөнінде ұсыныстар алған кезде оған өзгерістер енгізеді және жыл сайын, 10 қаңтарға дейін өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін бекітеді және бекітілген өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттары тізбесінің көшірмесін уәкілетті органға жібереді.
41. Өңірлік комиссия күнтізбелік жыл ішінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатының басым бағыттарын ескере отырып, өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстарды Республикалық комиссияның қарауына енгізеді.

36. Местный исполнительный орган области выступает в качестве организатора на региональном уровне для местных исполнительных органов района (города областного значения), города районного значения, и размещает единый региональный заказ по области.
37. Организатор на региональном уровне формирует на основании предложений заинтересованных государственных органов и организаций единый перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год, и ежегодно не позднее 20 ноября направляет их на рассмотрение Региональной комиссии.
В случае если местный исполнительный орган области выступает в качестве организатора на региональном уровне для местных исполнительных органов района (города областного значения), города районного значения учитываются их предложения, которые направляются ежегодно до 10 октября.
38. Региональная комиссия на основании предложений организатора на региональном уровне, ежегодно до 20 декабря направляет перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год для рассмотрения Республиканской комиссии.
39. Республиканская комиссия ежегодно, до 25 декабря рассматривает перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год и вырабатывает предложения по актуальности перечня тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне приоритетным направлениям государственной информационной политики и его соответствия перечню тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне.
40. Региональная комиссия при получении предложений по перечню тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне вносит в него изменения и ежегодно, до 10 января утверждает перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год, и направляет в уполномоченный орган копию утвержденного перечня тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне.
41. Региональная комиссия в течение календарного года с учетом приоритетных направлений государственной информационной политики Республики Казахстан вносит предложения по внесению изменений в перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на рассмотрение Республиканской комиссии.

42. Республикалық комиссия ұсыныстарды алған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде өңірлік деңгейдегі мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесін қарайды және ұсыныстар әзірлейді.
43. Өңірлік комиссия өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесі жөнінде ұсыныстар алған кезде, оны алған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне өзгерістер енгізеді және өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың бекітілген тақырыптық бағыттары тізбесінің көшірмесін уәкілетті органға жібереді.
44. Ұйымдастырушы өңірлік деңгейде өзінің интернет-ресурсында Мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өңірлік тапсырысты орналастыруды өткізу туралы ақпараттық хабарламаны оны өткізу күніне дейін он бір жұмыс күні бұрын өңірлік деңгейде орналастырады.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Өңірлік тапсырысқа қатысу үшін үміткер Ақпараттық хабарлама орналастырылған келесі күннен бастап сағат 17:00-ге дейін Астана қаласының уақыты бойынша он жұмыс күні ішінде өтінімді, сондай-ақ осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес құжаттардың тізбесін ұсынады.
Үміткерлер қоса берілген құжаттардың түпнұсқалығы мен дұрыстығы қамтамасыз етеді.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінім бар конверт ашылмайды. Егер өтінім бар конвертте оны берген адам туралы ақпарат, сондай-ақ пошталық мекенжайы көрсетілген жағдайда, ұйымдастырушы бұл өтінімді өңірлік деңгейде үміткерге қайтарады.
Үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы көрсетілмей ұсынылған өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінім бар конверт ашылмайды және күнтізбелік жыл ішінде сақталуға тиіс.
47. Өңірлік деңгейде ұйымдастырушы:
1) қатысуға өтінімдер бар конверттерді қабылдайды;
2) өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін оны кері қайтарып алған жағдайда қатысуға өтінімді қайтаруды қамтамасыз етеді.

42. Республиканская комиссия со дня получения предложений в течение десяти рабочих дней рассматривает перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне и вырабатывает предложения.
43. Региональная комиссия при получении предложений по перечню тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне в течение пяти рабочих дней со дня получения вносит изменения в перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне, и направляет в уполномоченный орган копию утвержденного перечня тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне.
44. Организатор на региональном уровне размещает на своем интернет-ресурсе информационное сообщение о проведении размещения регионального заказа по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне за одиннадцать рабочих дней до дня его проведения.
Сноска. Пункт 44 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Для участия в региональном заказе претендент в течение десяти рабочих дней со следующего дня размещения информационного сообщения до 17:00 часов по времени города Астана представляет заявку, а также перечень документов, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Претендентом обеспечивается подлинность и достоверность приложенных документов.
Сноска. Пункт 45 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
46. Конверт с заявкой на участие в региональном заказе, представленный после истечения установленного срока, не вскрывается. В случае, если на конверте с заявкой указана информация о подавшем ее лице, а также почтовый адрес, данная заявка возвращается организатором на региональном уровне претенденту.
Конверт с заявкой на участие в региональном заказе, представленный без указания полного наименования и почтового адреса претендента не вскрывается, и подлежит хранению в течение календарного года.
47. Организатор на региональном уровне:
1) принимает конверты с заявками на участие;
2) обеспечивает возврат заявки на участие, в случае ее отзыва до истечения окончательного срока представления заявок на участие в региональном заказе.

48. Өтінімдерді қабылдау мерзімі өткенге дейін қабылданған өтінімдер жазбаша түрде кері қайтарылып алынуы мүмкін. Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімді кері қайтарып алу туралы хабарлама үміткер қол қойған және мөрмен (ол болған кезде) бекітілген жергілікті атқарушы органның атына ерікті өтініш түрінде ресімделеді.
49. Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімді ұсыну мерзімі өткеннен кейін оны кері қайтарып алуға жол берілмейді.
50. Өңірлік комиссия өтінімдер бар конверттерді тапсырысты орналастыруды өткізу туралы ақпараттық хабарларда көрсетілген мерзімде және орында алған жағдайда оларды ашады және ашу хаттамасын ресімдейді.
51. Қатысуға өтінімдер бар конверттерді ашу хаттамасына отырыста Өңірлік комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
52. Ашу хаттамасына қол койылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтінім мен құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 2 және 5-қосымшаларға сәйкестігі тексеріледі.
Өңірлік тапсырысқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасына отырыста Өңірлік комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
53. Өтінім мен құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 2 және 5-қосымшаларға сәйкес келмеген жағдайда, өңірлік деңгейде ұйымдастырушы ашу хаттамасына қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде үміткердің электрондық өтінімде көрсетілген мекенжайына алдын ала рұқсат беру хаттамасынан үзінді көшірмені қоса бере отырып, хабарлама жібереді.
Үміткер хабарламаға сәйкес пысықталған өтінім мен құжаттар тізбесін оны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынады.
54. Бұрын ұсынылған өтінімге және хабарламада көрсетілмеген құжаттар тізбесіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілмейді.
55. Өңірлік деңгейде ұйымдастырушы хабарлама алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде үміткер пысықтаған өтінім мен құжаттар тізбесін қабылдайды, сондай-ақ Өңірлік комиссияның қарауына ұсынады.
Хабарлама бойынша өтінім мен құжаттар тізбесі пысықталмаған жағдайда, өтінім мен құжаттар тізбесі үміткерге қайтарылады.
56. Барлық өтінімдер мен құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 2 және 5-қосымшаларға сәйкес келген жағдайда өңірлік тапсырысқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы ресімделмейді.
57. Үміткер пысықтаған өтінімді және құжаттар тізбесін алған кезде Өңірлік комиссия екі жұмыс күнінен кешіктірмей өңірлік тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын қалыптастырады, онда өңірлік тапсырысқа қатысуға жіберілген өтінім берген және осы Қағидаларға 2 және 5-қосымшаларда белгіленген құжаттар тізбесін берген және осы Қағидалардың 55-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген негіз бойынша жіберілмеген үміткерлерді айқындайды.

48. До истечения срока приема заявок, принятые заявки могут быть отозваны в письменном виде. Уведомление об отзыве заявки на участие в региональном заказе оформляется в виде произвольного заявления на имя местного исполнительного органа, подписанного претендентом и скрепленного печатью (при ее наличии).
49. Отзыв заявки на участие в региональном заказе после истечения срока их представления не допускается.
50. При получении конвертов с заявками в срок и месте, указанном в информационном сообщении о проведении размещения заказа, Региональная комиссия вскрывает конверты с заявками и оформляет протокол вскрытия.
51. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
52. В течение трех рабочих дней со дня подписания протокола вскрытия, заявка и перечень документов проверяются на соответствие приложениям 2 и 5 к настоящим Правилам.
Протокол предварительного допуска к участию в региональном заказе подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
53. В случае несоответствия заявки и перечня документов приложениям 2 и 5 к настоящим Правилам, организатор на региональном уровне направляет в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска уведомление с приложением выписки из протокола предварительного допуска на электронный адрес претендента, указанный в заявке.
Претендент предоставляет доработанную заявку и перечень документов согласно уведомлению в течение трех рабочих дней со дня его получения.
54. Изменения и (или) дополнения к представленной ранее заявке и перечню документов, не указанных в уведомлении, не вносятся.
55. Организатор на региональном уровне принимает в течение двух рабочих дней со дня получения уведомления доработанную претендентом заявку и перечень документов, а также предоставляет на рассмотрение Региональной комиссии.
В случае недоработки заявки и перечня документов по уведомлению, заявка и перечень документов возвращаются претенденту.
56. В случае соответствия всех заявок и перечня документов приложениям 2 и 5 к настоящим Правилам, протокол предварительного допуска на участие в региональном заказе не оформляется.
57. При получении доработанной претендентом заявки и перечня документов Региональная комиссия формирует не позднее двух рабочих дней протокол допуска к участию в региональном заказе, в котором определяет претендентов, допущенных на участие в региональном заказе, предоставивших заявку и перечень документов, установленных в приложении 2 и 5 к настоящим Правилам, и не допущенных по основанию, указанному в части второй пункта 55 настоящих Правил.

58. Өңірлік тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасына отырыста өңірлік комиссияның төрағасы және қатысып отырған мүшелері қол қояды.
59. Өңірлік комиссия өңірлік тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасы ресімделген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей отырыста өңірлік тапсырыстың үміткерлерін:
1) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес облыстар үшін;
2) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес республикалық маңызы бар қалалар, астана үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырыс көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспасөз басылымдарын, интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалау бойынша бағалайды.
60. Жеңімпазды анықтау үшін шешуші өлшемшарт телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспа басылымдарын, интернет-ресурстарды айқындау үшін:
1) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес облыстар үшін;
2) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес Республикалық маңызы бар қалалар, астана үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырыс көрсетуге арналған балдық бағалауға сәйкес өңірлік тапсырыс үміткерлерінің шығармашылық ұсынысы болып табылады.
Шығармашылық ұсыныстың мәлімделген тақырыптық бағыттарға сәйкес келмеуі өңірлік тапсырысты алудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
61. Балдық бағалау нәтижелері бойынша Өңірлік комиссия бір тақырыптық бағыт бойынша өңірлік тапсырыс көлемін бір және/немесе бір мезгілде бірнеше үміткерге бөледі.
Мерзімді баспа басылымдары мен интернет-ресурстар арасындағы өңірлік тапсырыс бір тақырыптық бағыт жеңімпаздары арасында балдық бағалауға сәйкес әр жеңімпаздың жинаған балына пайыздық қатынаста бөлінеді.
62. Өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша рұқсат беру хаттамасы ресімделген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қорытындылардың алдын ала хаттамасы ресімделеді және отырысқа төраға және өңірлік комиссияның қатысып отырған мүшелері қол қояды.
Ұйымдастырушы өңірлік деңгейде өңірлік тапсырысты алмаған үміткерлерге қорытындылар хаттамасын қалыптастырғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей қорытындылардың алдын ала хаттамасынан үзінді көшірмені қоса бере отырып, өңірлік тапсырысты ұсынудан бас тарту себептерін көрсете отырып, өтінімде көрсетілген үміткердің электрондық мекенжайына хабарлама жібереді.
63. Үміткерлер хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде бұрын хабарлама жіберілген электрондық мекенжайға қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтарын ұсынады.

58. Протокол допуска к участию в региональном заказе подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
59. Региональная комиссия не позднее десяти рабочих дней со дня оформления протокола допуска к участию в региональном заказе на заседании оценивает претендентов регионального заказа по балльной оценке для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики:
1) для областей согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) для городов республиканского значения, столицы согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
60. Решающим критерием для определения победителя является творческое предложение претендентов регионального заказа в соответствии с балльной оценкой для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики:
1) для областей согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) для городов республиканского значения, столицы согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Несоответствие творческого предложения заявленным тематическим направлениям являются основанием для отказа в получении регионального заказа.
61. По результатам балльной оценки Региональной комиссией объемы регионального заказа по одному тематическому направлению распределяются одному и/или одновременно нескольким претендентам.
Региональный заказ среди периодических печатных изданий и интернет-ресурсов распределяется между победителями одного тематического направления согласно балльной оценке в процентном отношении от набранных баллов каждого победителя.
62. По результатам рассмотрения заявок в срок не позднее десяти рабочих дней со дня оформления протокола допуска оформляется предварительный протокол итогов и подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
Организатор на региональном уровне направляет претендентам, не получившим региональный заказ, уведомление на электронный адрес претендента, указанный в заявке, с указанием причин отказа в предоставлении регионального заказа с приложением выписки из предварительного протокола итогов не позднее чем за три рабочих дня до формирования протокола итогов.
63. Претенденты в срок не позднее двух рабочих дней со дня получения уведомления представляют возражения к предварительному протоколу итогов на электронный адрес, с которого ранее было направлено уведомление.

64. Ұйымдастырушы өңірлік деңгейде республикалық комиссияның қарауына үміткерлердің шығармашылық ұсыныстарын және қорытындылардың алдын ала хаттамасының үзінді көшірмесін қоса бере отырып, қорытынды хаттамасы қалыптастырылғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей өтінімдер жібереді.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. Республикалық комиссия ұсынылған құжаттарды қарайды және олардың құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей Заңның 4-7-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес өтінімдер мен шығармашылық ұсыныс бойынша тиісті ұсынымдарды жібереді.
66. Қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтар болған кезде Өңірлік комиссия бір жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде мынадай шешімдер қабылдайды:
1) үміткерлерден қорытындылардың алдын ала хаттамасына негізделген қарсылықтар келіп түскен жағдайда, қорытындылар хаттамасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтар оларды қабылдамаудың негіздемелері мен себептері көрсетіле отырып, қабылдамайды.
67. Шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қорытындылардың түпкілікті хаттамасы ресімделеді.
Қорытындылардың алдын ала хаттамасына Республикалық комиссияның ұсынымдары болған кезде Өңірлік комиссия бес жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қажет болған кезде қорытындылардың түпкілікті хаттамасында көрсетілген ұсынымдарды ескереді.
68. Қорытындылар хаттамасына отырыста Өңірлік комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
69. Өңірлік комиссия шешімінің қорытындылары бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары өңірлік тапсырыс жеңімпаздарымен қорытындылар хаттамасына қол қойылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде өңірлік тапсырысты өткізуге шарттар жасасады.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға дейін өңірлік тапсырысты өткізуге шарт жасалмаған жағдайда шарттың қолданылуы ағымдағы қаржы жылына өңірлік тапсырысты орналастыруға бөлінген жылдық соманың төрттен бір бөлігінен аспайтын көлемде екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылады.
70. Өңірлік тапсырыс мынадай негіздердің бірі бойынша:
1) өңірлік тапсырысқа қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайда;
2) егер өңірлік тапсырысқа қатысуға бірде бір үміткер жіберілмеген болса, орналастырылмады деп танылады.

64. Организатор на региональном уровне направляет на рассмотрение Республиканской комиссии заявки с приложением творческого предложения претендентов и выписку из предварительного протокола итогов не позднее чем за три рабочих дня до формирования протокола итогов.
Сноска. Пункт 64 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. Республиканская комиссия рассматривает представленные документы и не позднее двух рабочих дней со дня получения их документов направляет соответствующие рекомендации по заявкам и творческому предложению в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 4-7 Закона.
66. При наличии возражений к предварительному протоколу итогов, в срок не позднее одного рабочего дня Региональной комиссией принимаются следующие решения:
1) вносятся изменения и (или) дополнения в протокол итогов, в случае поступления от претендентов обоснованных возражений к предварительному протоколу итогов;
2) отклоняются возражения к предварительному протоколу итогов с указанием обоснований и причин их отклонения.
67. В срок не позднее одного рабочего дня со дня принятия решения оформляется окончательный протокол итогов.
При наличии рекомендаций Республиканской комиссии к предварительному протоколу итогов в срок не позднее пяти рабочих дней Региональной комиссией при необходимости учитываются указанные рекомендации в окончательном протоколе итогов.
68. Протокол итогов подписывается на заседании Региональной комиссии председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
69. По итогам решения Региональной комиссии с победителями регионального заказа местными исполнительными органами области, городов республиканского значения, столицы, района (города областного значения), города районного значения заключаются договора на проведение регионального заказа в течение десяти рабочих дней со дня подписания протокола итогов.
В случае не заключения договора на проведение регионального заказа до 1 января следующего года действие договора продлевается на срок не более двух месяцев в объеме, не превышающем одной четвертой от годовой выделенной суммы на размещение регионального заказа на текущий финансовый год.
70. Региональный заказ признается неразмещенным по одному из следующих оснований:
1) отсутствие представленных заявок на участие в региональном заказе;
2) если к участию в региональном заказе не допущен ни один претендент.

71. Өңірлік тапсырыс орналастырылмады деп танылған жағдайда, өңірлік деңгейде ұйымдастырушы осы Қағидалардың 44-68-тармақтарына сәйкес өңірлік тапсырысты орналастыруды қайта жүзеге асырады.
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тапсырысты орналастыру туралы ақпараттық хабар
________________ (ұйымдастырушының толық атауы) ________________ (субъектінің атауы) арасында ________________ (атауы) деңгейінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орналастыру туралы хабарлайды.
Тапсырысқа қатысуға өтінімдер бар конверттер ________________ (ұйымдастырушының толық мекенжайы) мекенжайы бойынша жіберіледі, кеңсе ________ жылғы сағат ________ дейін қабылдайды.
Тапсырысқа қатысуға өтінімдер бар конверттер мына ______________ мекенжай бойынша (мекенжайын толық көрсету) ______________ (күні мен уақытын көрсету) ашылады.
Үміткер құжаттар тізбесі бар өтінімді ______________ (атауы) деңгейде ұйымдастырушыға беттерін нөмірлеп, тігілген түрде және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) расталған, ашылғанға дейін өтінімнің мазмұнын қарауға мүмкіндік бермейтін мөрмен (бар болған кезде) бекітілген, оның беткі жағында үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы, ұйымдастырушының толық атауы мен пошталық мекенжайы, тапсырыстың атауы, сондай-ақ мынадай мазмұндағы: "(субъектінің атауын көрсету) АРАСЫНДА (тапсырыстың атауын көрсету) ТАПСЫРЫСҚА" және "(тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ашу күні мен уақытын көрсету) ДЕЙІН АШПАҢЫЗ" деген мәтін көрсетілуі тиіс жабық конвертте ұсынады.
Өтінімдер ақпараттық хабарда көрсетілген қабылдау мерзімі өткеннен кейін комиссияның қарауына қабылданбайды.
Қағидалардың 8 және 45-тармақтарына сәйкес қатысу үшін Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес өтінімді уақтылы беру қажет. Өтінімге Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларына 3 және 5-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесі қоса беріледі.
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тапсырысқа қатысуға өтінім

71. В случае признания регионального заказа неразмещенным, организатор на региональном уровне осуществляет повторное размещение регионального заказа согласно пунктам 44-68 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на республиканском
и региональном уровнях
Форма
Информационное сообщение о проведении размещения заказа
_________________________________________________________________________
(полное наименование организатора)
объявляет о проведении размещения государственного заказа по проведению
государственной информационной политики на __________________ (наименование)
уровне среди ____________ (наименование субъекта).
Конверты с заявками на участие в заказе направляется по адресу _________________
(указать полный адрес организатора), канцелярия ____________ принимает
до ______ часов ______ года.
Конверты с заявками на участие в заказе вскрываются в ____________ (указать время
и дату) по следующему адресу: ____________ (указать полный адрес).
Претендент представляет заявку с перечнем документов организатору
на ____________ (наименование) уровне в прошитом виде с пронумерованными
страницами, и последняя страница заверяется его подписью и печатью (при ее
наличии) в запечатанном конверте, скрепленном печатью (при ее наличии),
не позволяющем просматривать содержание заявки до вскрытия, на лицевой стороне
которого должны быть указаны полное наименование и почтовый адрес претендента,
полное наименование и почтовый адрес организатора, наименование заказа, а также
текст следующего содержания: "НА ЗАКАЗ (указать наименование заказа) СРЕДИ
(указать наименование субъекта)" и "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО: (указать дату и время
вскрытия заявок на участие в заказе)".
Заявки, направленные после истечения срока приема, указанного в информационном
сообщении, не принимаются на рассмотрение комиссии.
В соответствии с пунктами 8 и 45 Правил для участия необходимо подать заявку
в соответствии с приложением 2 к Правилам размещения государственного заказа
по проведению государственной информационной политики на республиканском
и региональном уровнях. К заявке прилагается перечень документов согласно
приложению 3 и 5 к Правилам размещения государственного заказа по проведению
государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях.
Приложение 2
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на республиканском
и региональном уровнях
Форма
Заявка на участие в заказе ___________________

1. Толық атауы (заңды тұлғалар үшін) \тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) (жеке тұлғалар үшін): ______________________;
2. Орналасқан жері: ________________________________________;
3. Телефон (факс) нөмірі: ____________________________________;
4. Бұқаралық ақпарат құралының атауы (мерзімді баспа басылымдары, теле-,радиоарналар, интернет-ресурстар): _____________________________________.
5. Бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (мерзімді баспа басылымдары, теле -, радиоарналар, интернет-ресурстар үшін): _________________________________________.
6. Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (егер қатысушы қосылған құн салығын төлеуші болып табылған жағдайда).
7. Өтінім берілген тақырыптық бағыттың атауы _________________________________________________________.
8. Электрондық мекенжайы _________________________________.
___________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)             қолы
мөрдің орны (бар болған кезде)
20__ жылғы "__" ____________
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
3-қосымша
Республикалық тапсырысқа қатысуға арналған құжаттар тізбесі
Ескерту. 3-қосымшада орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Телеарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының Қазақстан Республикасының аумағында аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы телеарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) телерадио хабарларын тарату саласындағы Қазақстан Республикасының ұлттық операторы анықтама берген күннің алдындағы бір айдан астам уақытқа созылатын аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату желісі бойынша телеарнаны таратқаны үшін телерадио хабарларын тарату саласындағы Қазақстан Республикасының ұлттық операторына мерзімі өткен берешегінің болмауы туралы анықтама;
3) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудиовизуалды өнім жөнінде портфолио;
4) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;

1. Полное наименование (для юридических лиц) \фамилия, имя, отчество (при его
наличии) (для физических лиц): _____________________________________________;
2. Место нахождения: ______________________________________________________;
3. Номер телефона (факса): _________________________________________________;
4. Наименование средства массовой информации (периодическое печатное издание,
теле-, радиоканал, интернет-ресурс): _________________________________________.
5. Копия свидетельства о постановке на учет средства массовой информации:
(для периодических печатных изданий, теле-, радиоканалов, интернет-ресурсов):
_________________________________________________________________________.
6. Копия свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу
на добавленную стоимость (в случае если претендент является плательщиком налога
на добавленную стоимость).
7. Наименование тематического направления, на которое подана заявка
________________________________________________________________________.
8. Электронный адрес _____________________________________________________.
_________________________________________________________ _______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
место для печати (при ее наличии)
"___" ___________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на республиканском
и региональном уровнях
Перечень документов для участия в республиканском заказе
1. Для телеканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания телеканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания;
2) справка об отсутствии просроченной задолженности национальному оператору Республики Казахстан в области телерадиовещания за распространение телеканала по сети аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания, длящейся более одного месяца, предшествующего дате выдачи справки национальным оператором Республики Казахстан в области телерадиовещания;
3) портфолио по произведенной аудиовизуальной продукции в виде презентации на бумажном носителе;
4) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын өз өндірісіндегі контенттің апта сайынғы (соңғы екі тоқсандағы) хабар тарату көлемі туралы (пайыздық қатынасы және өз өнімінің тізбесі бар) растау хаты;
6) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес балдық бағалауда көзделген жанрлар бойынша телеарнаның меншікті аудиовизуалды өнімінің рейтингі бойынша телеөлшеулер жүргізетін тәуелсіз компанияның растау хаты;
7) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
8) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес көрсетілетін қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтиды. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын қамтитын ақпарат, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
2. Радиоарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының Қазақстан Республикасының аумағында аналогты эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы радиоарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландыратын интернет-ресурсының болуын не болмауын растайтын құжат;
3) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
4) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудио өнім жөнінде портфолио;
5) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;

5) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и перечнем собственной продукции) об еженедельном объеме вещания контента собственного производства (за последние два квартала), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) подтверждающее письмо от независимой компании, проводящей телеизмерения по рейтингу собственной аудиовизуальной продукции телеканала по жанрам, предусмотренной балльной оценкой согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
7) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Для радиоканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания радиоканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного телерадиовещания;
2) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) портфолио по произведенной аудио продукции в виде презентации на бумажном носителе;
5) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

6) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтиды. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету сипаттамасының ауқымын, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын қамтитын ақпаратты үміткер дербес айқындайды.
3. Мерзімді баспа басылымдары үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) әр нөмірдің таралымын көрсете отырып, соңғы айда шығарылған таралымның саны туралы баспаханадан анықтама;
2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын соңғы айдағы мерзімді баспа басылымын шығарудың мерзімділігі туралы анықтама;
3) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын газеттің интернет-ресурсының болуын растайтын құжат;
4) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, газеттің әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (ол болған кезде) куәландырылатын журналдың интернет-ресурсының болуын не болмауын растайтын құжат;
6) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, журналдың әртүрлі әлеуметтік желілерде аккаунттарының болуы немесе болмауы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдар көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
8) жариялау тәсілдерін, жанрының түрлілігін, оның ішінде ақпарат берудің өзекті нысандары мен тәсілдерін сипаттайтын тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасын қамтитын тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.

6) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Для периодических печатных изданий к заявке прилагаются:
1) справка с типографии о количестве выпущенного тиража за последний месяц с указанием тиража каждого номера;
2) справка о периодичности выпуска периодического печатного издания за последний месяц, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) документ, подтверждающий наличие интернет-ресурса газеты, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) справка о наличии у газеты не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса журнала, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) справка о наличии либо отсутствии журналом аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, описывающий способы публикаций, разножанровость, в том числе актуальные формы и способы подачи информации, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.

4. Интернет-ресурстар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) арнайы веб-ресурстан соңғы айдағы бірегей пайдаланушылардың саны туралы растау құжаты, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (болған болған кезде) куәландырылады;
2) арнайы веб-ресурстан интернет-ресурстың мобильді қосымшасының болуын немесе болмауын растау құжаты, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
3) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
4) шығарылған бейне өнімді ауыспалы тасығышта (флеш-карталар, CD, DVD және HDD дискілер) қоса бере отырып, оны өзінің интернет-ресурсында орналастырылғаны туралы сілтеме көрсетілген соңғы жыл ішінде шығарылған бейне өнімнің болуы немесе болмауы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрмен (ол болған кезде) куәландырылады;
5) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
6) жариялау тәсілдерін, жанрының түрлілігін, оның ішінде ақпарат берудің өзекті нысандары мен тәсілдерін сипаттайтын тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасын қамтитын тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
4-қосымша
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
1-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Қазақстан Республикасының аумағында телеарнаның хабар таратуын аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы қамту
1% - дан 20% - ға дейін - 1

4. Для интернет-ресурсов к заявке прилагаются:
1) подтверждающий документ о количестве уникальных пользователей за последний месяц со специального веб-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
2) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие мобильного приложения интернет-ресурса со специального веб-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) справка о наличии либо отсутствии произведенной видеопродукции за последний год с указанием ссылки о ее размещении на собственном интернет-ресурсе, с приложением произведенной видеопродукции на сменном носителе (флеш-карты, CD, DVD и HDD диски), которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, описывающий способы публикаций, разножанровость, в том числе актуальные формы и способы подачи информации, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на республиканском
и региональном уровнях
Балльная оценка для определения телеканалов на оказание государственного заказа
по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 1
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания телеканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания
от 1% до 20% - 1

21%- дан 40% - ға дейін - 2
41%- дан 60% - ға дейін - 3
61%- дан 80% - ға дейін - 4
81% және одан жоғары - 5
2
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1 адамнан 10 адамға дейін - 1
11 адамнан 20 адамнға дейін - 2
21 адамнан 30 адамға дейін - 3
31 адамнан 40 адамға дейін – 4
41 және одан көп адам - 5
3
Өз өндірісіндегі контенттің хабар таратуының апта сайынғы көлемі
1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
4
Телеарнаның өзінің аудиовизуалды өнімдерінің рейтингі (жанр бойынша)
Көркемдік бағдарламалар
<0,10 - 1
0,10 – 0,24 – 2 ≥ 0,25 – 3
Ойын-сауық бағдарламалары
<0,11 - 1
0,11 - 0,39 – 2 ≥0,40 – 3
Ақпараттық бағдарламалар
<0,15 - 1
0,15 - 0,49 - 2 ≥0,50 – 3
Әлеуметтік-саяси бағдарламалар
<0,02 - 1
0,02 - 0,11 – 2 ≥ 0,12 – 3
Гуманитарлық және танымдық бағдарламалар
< 0,5 – 1 ≥ 0,5 - 2
5
Шығарылған аудиовизуалды өнім
Телесериалдар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Деректі фильмдер
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Бағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Бейнероликтер
1-ден 10-ға дейін – 1
11 және одан жоғары - 2
6
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 100 000-ға дейін жазылушы - 1
100 001-ден 300 000-ға дейін жазылушы – 2
300 001-ден 800 000-ға дейін жазылушы - 3
800 001-ден 1 000 000-ға дейін жазылушы – 4
1 000 001 және одан да астам жазылушы – 5
7
Аудиовизуалды өнімдерді шығару жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
1-тармақта Қазақстан Республикасының аумағында аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы хабар тарату ауқымы әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
3-тармақта өзі өндіретін контенттің апта сайынғы хабар тарату көлемі әртүрлі болған жағдайда, есепке соңғы екі тоқсандағы орташа арифметикалық мән алынады.
4-тармақта телеарнаның өзінің аудиовизуалды туындыларының (жанр бойынша) рейтингіне әрбір бағалау өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша телеарнаның өзінің аудиовизуалды өнімінің (жанр бойынша) рейтингі болмаған кезде нөл балл беріледі. 4-тармақ бойынша ортақ баға ішінде берілген балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
5-тармақта шығарылған аудиовизуалды өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудиовизуалды өнім болмаған кезде нөл балл беріледі. 5-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
6-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін радиоарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
2-кесте
Өлшемшарт
Бағалау

от 21% до 40% - 2
от 41% до 60% - 3
от 61% до 80% - 4
от 81% и выше - 5
2
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 10-ти человек - 1
от 11 до 20-ти человек - 2
от 21 до 30-ти человек - 3
от 31 до 40 человек - 4
от 41 человека и выше - 5
3
Еженедельный объем вещания контента собственного производства
от 1% до 20% - 1
от 21% до 30% - 2
от 31% до 40% - 3
от 41% до 50% - 4
от 51% и выше - 5
4
Рейтинг собственной аудиовизуальной продукции телеканала (по жанру)
Художественные программы
<0,10 - 1
0,10 – 0,24 – 2 ≥ 0,25 – 3
Развлекательные программы
<0,11 - 1
0,11-0,39 – 2 ≥ 0,40 – 3
Информационные программы
<0,15 - 1
0,15-0,49 - 2 ≥ 0,50 – 3
Социально-политические программы
<0,02 - 1
0,02-0,11 – 2 ≥ 0,12 - 3
Гуманитарные и познавательные программы
<0,5 – 1 ≥ 0,5 - 2
5
Произведенная аудиовизуальная продукция
Телесериалы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Документальные фильмы
от 1 до 3 - 1
от 4 и выше - 2
Программы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Видеоролики
от 1 до 10 – 1
от 11 и выше - 2
6
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 100 000 подписчиков - 1
от 100 001 до 300 000 подписчиков - 2
от 300 001 до 800 000 подписчиков - 3
от 800 001 до 1 000 000 подписчиков – 4
от 1 000 001 подписчиков и выше - 5
7
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудиовизуальной продукции?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 1 в случае наличия различного охвата вещания телеканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания, в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 3 в случае наличия различного еженедельного объема вещания контента собственного производства в расчет учитывается среднее арифметическое значение за последние два квартала.
В пункте 4 рейтинг собственной аудиовизуальной продукции телеканала (по жанру) по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии рейтинга собственной аудиовизуальной продукции телеканала (по жанру) по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 4 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 5 произведенная аудиовизуальная продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии произведенной аудиовизуальной продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 5 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 6 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
Балльная оценка для определения радиоканалов на оказание государственного заказа
по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 2
Критерий
Оценка

1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Қазақстан Республикасының аумағында радиоарнаның хабар таратуын аналогтік эфирлік хабар тарату арқылы қамту
1 % - дан 10 % - ға дейін - 1
11 % - дан 15 % - ға дейін - 2
16 % - дан 30% - ға дейін - 3
31 % - дан 40% - ға дейін - 4
41 % және одан жоғары - 5
2
Радиоарнаның интернет-ресурсы
жоқ - 0
бар - 1
3
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 1 000-ға дейін жазылушы - 1
1 001 - ден 3 000-ға дейін жазылушы - 2
3 001-ден 8 000-ға дейін жазылушы - 3
8 001-ден 10 000-ға дейін жазылушы – 4
10 001 және одан да астам жазылушы - 5
4
Шығарылған аудио өнім
Радиобағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
Аудиожинглер
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
5
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 10 адамға дейін - 1
11-ден 15 адамға дейін – 2
16-дан 20 адамға дейін – 3
21-ден 30 адамға дейін – 4
31 және одан да астам адам – 5
6
Аудио өнімдерді шығару жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
3-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
4-тармақта шығарылған аудио өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудио өнім болмаған кезде нөл балл беріледі. 4-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін мерзімді баспа басылымдарды айқындауға арналған балдық бағалау
3-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Газет таралымы
1000-нан 3000 данаға дейін - 1
3001-ден 10 000 данаға дейін - 2
10 001-ден 20 000 данаға дейін - 3
20 001-ден 30 000 данаға дейін – 4
30 001 дана және одан жоғары - 5
2
Газеттің әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 5 000-ға дейін жазылушы - 1
5 001-ден 10 000-ға дейін жазылушы – 2
10 001-ден 15 000-ға дейін жазылушы - 3
15 001-ден 20 000-ға дейін жазылушы – 4
20 001 және одан жоғары - 5
3
Газеттің шығару мерзімділігі
аптасына 1 рет - 1
аптасына 2 рет - 2
аптасына 3 рет - 3
аптасына 4 рет - 4
аптасына 5 және одан да көп - 5
4
Журнал таралымы
100-ден 2 000 данаға дейін - 1
2 001-ден 3 000 данаға дейін - 2
3 001-ден 4 000 данаға дейін - 3
4 001-ден 5 000 данаға дейін – 4

1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания радиоканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного вещания
от 1% до 10 % - 1
от 11% до 15 % - 2
от 16% до 30% - 3
от 31% до 40% - 4
от 41% и выше - 5
2
Интернет-ресурс радиоканала
нет - 0
есть - 1
3
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 1 000 подписчиков - 1
от 1 001 до 3 000 подписчиков - 2
от 3 001 до 8 000 подписчиков - 3
от 8 001 до 10 000 подписчиков – 4
от 10 001 подписчиков и выше - 5
4
Произведенная аудио продукция
Радиопрограммы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
Аудиоджинглы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
5
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 10 человек - 1
от 11 до 15 человек – 2
от 16 до 20 человек – 3
от 21 до 30 человек – 4
от 31 человек и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудио продукции?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 3 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 4 произведенная аудио продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии произведенной аудио продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 4 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
Балльная оценка для определения периодических печатных изданий на оказание
государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 3
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Тираж газеты
от 1 000 до 3 000 экземпляров - 1
от 3 001 до 10 000 экземпляров - 2
от 10 001 до 20 000 экземпляров - 3
от 20 001 до 30 000 экземпляров – 4
от 30 001 и выше экземпляров - 5
2
Количество подписчиков аккаунта социальной сети газеты
от 1 до 5 000 подписчиков - 1
от 5 001 до 10 000 подписчиков - 2
от 10 001 до 15 000 подписчиков - 3
от 15 001 до 20 000 подписчиков – 4
от 20 001 подписчиков и выше - 5
3
Периодичность выпуска газеты
1 раз в неделю - 1
2 раза в неделю - 2
3 раза в неделю - 3
4 раза в неделю - 4
5 и более раз в неделю - 5
4
Тираж журнала
от 100 до 2 000 экземпляров - 1
от 2 001 до 3 000 экземпляров - 2
от 3 001 до 4 000 экземпляров - 3
от 4 001 до 5 000 экземпляров – 4

5 001 және одан да көп дана - 5
5
Журналдың интернет-ресурсы
жоқ - 0
бар - 1
6
Журналдың әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
әлеуметтік желілер жоқ - 0
1-ден 300-ға дейін жазылушы - 1
301-ден 500-ге дейін жазылушы - 2
501-ден 1000-ға дейін жазылушы - 3
1001 және одан да астам жазылушы – 4
7
Журналдың шығару мерзімділігі
тоқсанына 1 рет - 1
2 айда 1 рет - 2
айына 1 рет - 3
айына 2 рет - 4
айына 3 рет - 5
8*
Мерзімді баспа басылымын есепке қою немесе қайта есепке қою мерзімі
1 жылдан 3 жылға дейін – 1
4 жылдан 6 жылға дейін – 2
7 жылдан 9 жылға дейін – 3
10 жылдан 12 жылға дейін - 4
13 жыл және одан жоғары - 5
9*
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығы)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 және одан да астам адам - 5
10*
Тақырыптық бағыттарды жария ету жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
* газеттер мен журналдарға қолданылады;
1 және 4-тармақтарда мерзімді баспа басылымы таралымының саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы аз сол алынады.
2 және 6-тармақтарда әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
8-тармақта мерзімді баспа басылымы қайта есепке алынған жағдайда, есепке бастапқы есепке қою күні алынады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалау
4-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Кірушілер саны (бірегей пайдаланушылар)
айына 1-ден 500 000-ге дейін - 1
айына 500 001-ден 1 000 000-ға дейін - 2
айына 1 000 001-ден 2 000 000-ға дейін- 3
айына 2 000 001-ден 5 000 000-ға дейін – 4
айына 5 000 001 және одан жоғары- 5
2
Мобильді қосымшаның болуы не болмауы
жоқ-0
бар-1
3
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 және одан жоғары - 5
4
Бейне өнім шығарудың техникалық мүмкіндігі
жоқ - 0
бар - 1
5
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 50 000-ға дейін жазылушылар – 1
50 001-ден 100 000-ға дейін жазылушылар – 2
100 001-ден 200 000-ға дейін жазылушы – 3
200 001-ден 500 000-ға дейін жазылушы – 4
500 001 және одан көп жазылушы – 5
6
Тақырыптық бағыттарды жария ету жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
5-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
5-қосымша
Өңірлік тапсырысқа қатысуға арналған құжаттар тізбесі
Ескерту. 5-қосымшада орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.11.2023 № 479-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

от 5 001 экземпляров и выше - 5
5
Интернет-ресурс журнала
нет - 0
есть - 1
6
Количество подписчиков аккаунта социальной сети журнала
нет социальных сетей - 0
от 1 до 300 подписчиков - 1
от 301 до 500 подписчиков - 2
от 501 до 1000 подписчиков - 3
от 1 001 подписчиков и выше – 4
7
Периодичность выпуска журнала
1 раз в квартал - 1
1 раз в 2 месяца - 2
1 раз в месяц - 3
2 раза в месяц - 4
3 раза в месяц - 5
8*
Срок постановки на учет или переучет периодического печатного издания
от 1 до 3 лет – 1
от 4 до 6 лет – 2
от 7 до 9 лет – 3
от 10 до 12 - 4
от 13 лет и выше - 5
9*
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
10*
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо – 3
отлично - 4
Примечание:
* применимо для газет и журналов;
В пункте 1 и 4 в случае наличия различного количества тиража периодического печатного издания в расчет учитывается наименьший из них.
В пункте 2 и 6 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 8 в случае переучета периодического печатного издания в расчет учитывается дата первоначальной постановки на учет.
Балльная оценка для определения интернет-ресурсов на оказание государственного
заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 4
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Количество посетителей (уникальных пользователей)
от 1 до 500 000 в месяц - 1
от 500 001 до 1 000 000 в месяц - 2
от 1 000 001 до 2 000 000 в месяц - 3
от 2 000 001 до 5 000 000 в месяц - 4
от 5 000 001 и выше- 5
2
Наличие либо отсутствие мобильного приложения
нет - 0
есть - 1
3
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7 до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
4
Техническая возможность производства видеопродукции
нет - 0
есть - 1
5
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 50 000 подписчиков – 1
от 50 001 до 100 000 подписчиков – 2
от 100 001 до 200 000 подписчиков – 3
от 200 001 до 500 000 подписчиков – 4
от 500 001 подписчиков и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 5 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
Приложение 5
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на республиканском
и региональном уровнях
Перечень документов для участия в региональном заказе

1. Телеарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының және/немесе телерадио хабарларын тарататын операторлардың облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумағында аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы телеарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудиовизуалды өнім жөнінде портфолио;
3) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
4) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын өз өндірісіндегі контенттің апта сайынғы (соңғы екі тоқсандағы) хабар тарату көлемі туралы (пайыздық қатынасы және өз өнімінің тізбесі бар) растау хаты;
5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын интернет-ресурстың болуын не болмауын растайтын құжат;
6) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әлеуметтік желілерде кемінде бір аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (ол болған кезде) куәландырылатын күн сайынғы өңірлік контенттің (соңғы айдағы) көлемі туралы растайтын хат (пайыздық арақатынасы және өнім тізбесі бар), өңірлік контент өтінім берілген әкімшілік-аумақтық бірліктің қызметін жария ету болып табылады;
8) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес көрсетілетін қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтиды. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын қамтитын ақпарат, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын қатысушы дербес айқындайды.
Жаңалық сюжеттері бойынша шығармашылық ұсынысқа тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасы, өндіріс тілі, тұтыну аудиториясы, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуы және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасы, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.

1. Для телеканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания телеканала на территории областей, городов республиканского значения, столицы посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания и/или операторов телерадиовещания;
2) портфолио по произведенной аудиовизуальной продукции в виде презентации на бумажном носителе;
3) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и перечнем собственной продукции) об еженедельном объеме вещания контента собственного производства (за последние два квартала), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) справка о наличии не менее одного аккаунта в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и перечнем продукции) об ежедневном объеме регионального контента (за последний месяц), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии), региональным контентом является освещение деятельности административно-территориальной единицы, где была подана заявка;
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Творческое предложение по новостным сюжетам включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Радиоарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумағында аналогтік эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы радиоарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторымен шарт болмаған жағдайда, үміткердің берілген жиіліктерді пайдалану туралы растайтын құжаты үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрмен (ол болған кезде) куәландырылады;
3) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын интернет-ресурстың болуын не болмауын растайтын құжат;
4) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әлеуметтік желілерде кемінде бір аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
5) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудио өнім жөнінде портфолио;
6) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтилы. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын қамтитын ақпарат, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын қатысушы дербес айқындайды.
Жаңалық сюжеттері бойынша шығармашылық ұсынысқа тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасын, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын қамтиды, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
3. Мерзімді баспа басылымдары үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:

2. Для радиоканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания радиоканала на территории областей, городов республиканского значения, столицы посредством аналогового эфирного телерадиовещания;
2) в случае отсутствия договора с национальным оператором Республики Казахстан в области телерадиовещания подтверждающий документ от претендента об использовании присвоенных частот, которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) справка о наличии не менее одного аккаунта в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) портфолио по произведенной аудио продукции в виде презентации на бумажном носителе;
6) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Творческое предложение по новостным сюжетам включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 30.11.2023 № 479-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Для периодических печатных изданий к заявке прилагаются:

1) газеттер үшін әр нөмірдің таралымын көрсете отырып, соңғы айда шығарылған таралымның саны туралы баспаханадан анықтама, журналдар үшін әр нөмірдің таралымын көрсете отырып, соңғы тоқсанда шығарылған таралымның саны туралы баспаханадан анықтама;
2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын соңғы айдағы мерзімді баспа басылымын шығарудың мерзімділігі туралы анықтама;
3) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын газеттің әлеуметтік желілерде кемінде бір аккаунтының болуы туралы анықтама;
4) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын мерзімді баспа басылымының интернет-ресурсының болуын немесе болмауын растайтын құжат;
5) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, журналдың әлеуметтік желілерде аккаунттарының болуы немесе болмауы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
6) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастырушы адамның қолымен және мөрімен (ол болған кезде) куәландырылатын өңірлік контенттің шығарылатын газет өнімінің көлемі туралы растау хаты (пайыздық арақатынаста алғанда және газет нөмірлерінің әрбір шығарылымының даналары бар), өтінім берілген әкімшілік-аумақтық бірліктің қызметін жария ету өңірлік контент болып табылады;
8) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес жарияланымдардың тәсілдерін, жанрларының әртүрлі болуын , оның ішінде ақпаратты берудің, ресімдеудің өзекті нысандары мен тәсілдерін сипаттайтын көрсетілетін қызметтерді орындау жобасын қамтиды, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
4. Интернет-ресурстар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) арнайы веб-ресурстан соңғы айдағы бірегей пайдаланушылардың саны туралы растау құжаты, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;

1) для газет справка с типографии о количестве выпущенного тиража за последний месяц с указанием тиража каждого номера, для журналов справка с типографии о количестве выпущенного тиража за последний квартал с указанием тиража каждого номера;
2) справка о периодичности выпуска периодического печатного издания за последний месяц, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) справка о наличии у газеты не менее одного аккаунта в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса периодического печатного издания, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) справка о наличии либо отсутствии журналом аккаунтов в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и экземплярами каждого выпуска номеров газет) об объеме регионального контента в выпускаемой продукции газет (за последний месяц), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии), региональным контентом является освещение деятельности административно-территориальной единицы, где была подана заявка;
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, описывающий способы публикаций, разножанровость, в том числе актуальные формы и способы подачи информации, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
4. Для интернет-ресурсов к заявке прилагаются:
1) подтверждающий документ о количестве уникальных пользователей за последний месяц со специального веб-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

1-ден 10-ға дейін – 1
11 және одан жоғары - 2
4
Телеарнаның интернет-ресурсы
жоқ - 0
бар - 1
5
Әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 10 000-ға дейін жазылушы - 1
10 001-ден 20 000-ға дейін жазылушы - 2
20 001-ден 30 000-ға дейін жазылушы - 3
30 001-ден 40 000-ға дейін жазылушы – 4
40 001-ден 50 000-ға дейін жазылушы - 5
50 001-ден 60 000-ға дейін жазылушы -6
60 001-ден 70 000-ға дейін жазылушы – 7
70 001-ден 80 000-ға дейін жазылушы – 8
80 001-ден 90 000-ға дейін жазылушы - 9
90 001 жазылушы және жоғары - 10
6
Өңірлік контенттің күн сайынғы көлемі
1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
7
Аудиовизуалды өнімдерді шығару жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
2-тармақта өзі өндіретін контенттің апта сайынғы хабар тарату көлемі әртүрлі болған жағдайда, соңғы екі тоқсандағы орташа арифметикалық мәні есепке алынады. 3-тармақта шығарылған аудиовизуалды өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудиовизуалды өнім болмаса нөл балл беріледі. 3-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
5-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады;
6-тармақта өңірлік контенттің күн сайынғы көлемі әртүрлі болған жағдайда, есепке соңғы айдағы орташа арифметикалық мәні алынады.
Облыстар үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты көрсетуге радиоарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
2-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Облыстардың аумағында радиоарнаның хабар таратуын аналогтік эфирлік хабар тарату арқылы қамту
1 % - дан 10 % - ға дейін - 1
11 % - дан 15 % - ға дейін - 2
16 % - дан 30% - ға дейін - 3
31 % - дан 40% - ға дейін - 4
41 %-дан бастап және жоғары - 5
2
Радиоарнаның интернет-ресурсы
жоқ - 0
бар - 1
3
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 500-ге дейін жазылушы - 1
501-ден 1 000-ға дейін жазылушы - 2
1 001-ден 1 500-ге дейін жазылушы - 3
1 501-ден 2 000-ға дейін жазылушы – 4
2 001-ден 2 500-ге дейін жазылушы - 5
2 501-ден 3000-ға дейін жазылушы - 6
3 001-ден 3500-ге дейін жазылушы – 7
3 501-ден 4000-ға дейін жазылушы – 8
4 001-ден 4 500-ге дейін жазылушы – 9
4 501 және одан көп жазылушы - 10
4
Шығарылған аудио өнім
Радиобағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
Аудиожинглер
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
5
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)

от 1 до 10 – 1
от 11 и выше - 2
4
Интернет-ресурс телеканала
нет - 0
есть - 1
5
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 10 000 подписчиков - 1
от 10 001 до 20 000 подписчиков - 2
от 20 001 до 30 000 подписчиков - 3
от 30 001 до 40 000 подписчиков – 4
от 40 001 до 50 000 подписчиков – 5
от 50 001 до 60 000 подписчиков – 6
от 60 001 до 70 000 подписчиков – 7
от 70 001 до 80 000 подписчиков – 8
от 80 001 до 90 000 подписчиков - 9
от 90 001 подписчиков и выше - 10
6
Ежедневный объем регионального контента
от 1% до 20% - 1
от 21% до 30% - 2
от 31% до 40% - 3
от 41% до 50% - 4
от 51% и выше - 5
7
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудиовизуальной продукции?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 2 в случае наличия различного еженедельного объема вещания контента собственного производства в расчет учитывается среднее арифметическое значение за последние два квартала.
В пункте 3 произведенная аудиовизуальная продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии опыта произведенной аудиовизуальной продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 3 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 5 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 6 в случае наличия различного ежедневного объема регионального контента в расчет учитывается среднее арифметическое значение за последний месяц.
Балльная оценка для определения радиоканалов на оказание государственного заказа
по проведению государственной информационной политики для областей
Таблица 2
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания радиоканала на территории областей посредством аналогового эфирного вещания
от 1% до 10 % - 1
от 11% до 15 % - 2
от 16% до 30% - 3
от 31% до 40% - 4
от 41% и выше - 5
2
Интернет-ресурс радиоканала
нет - 0
есть - 1
3
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 500 подписчиков - 1
от 501 до 1 000 подписчиков - 2
от 1 001 до 1 500 подписчиков - 3
от 1 501 до 2 000 подписчиков – 4
от 2 001 до 2 500 подписчиков - 5
от 2 501 до 3 000 подписчиков - 6
от 3 001 до 3 500 подписчиков – 7
от 3 501 до 4 000 подписчиков – 8
от 4 001 до 4 500 подписчиков – 9
от 4 501 подписчиков и выше - 10
4
Произведенная аудио продукция
Радиопрограммы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
Аудиоджинглы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
5
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)

1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
11*
Тақырыптық бағыттарды жарықтандыру жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
* газеттер мен журналдарға қолданылады;
1 және 4-тармақтарда бір ай, тоқсан ішіндегі мерзімді баспа басылымының жиынтық апталық таралымының саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы ең көп сол алынады;
2 және 6-тармақтарда әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады;
8-тармақта мерзімді баспа басылымы қайта есепке алынған жағдайда, есепке бастапқы есепке қою күні алынады;
10-тармақта газетте шығарылатын өнімдегі өңірлік контенттің көлемі әртүрлі болған жағдайда, есепке соңғы айдағы орташа арифметикалық мәні алынады.
Облыстар үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалау
4-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Кірушілер саны (бірегей пайдаланушылар)
айына 1-ден 80000-ға дейін - 1
айына 80001-ден 160000-ға дейін - 2
айына 160 001-ден 240000-ға дейін - 3
айына 240 001-ден 320000-ға дейін - 4
айына 320 001 және одан жоғары - 5
2
Мобильді қосымшаның болуы немесе болмауы
жоқ-0
бар-1
3
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 және одан да астам адам - 5
4
Бейне өнім шығарудың техникалық мүмкіндігі
жоқ - 0
бар - 1
5
Әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 30 000-ға дейін жазылушы – 1
30 001-ден 60 000-ға дейін жазылушы – 2
60 001-ден 90 000-ға дейін жазылушы – 3
90 001-ден 120 000-ға дейін жазылушы – 4
120 001 және одан көп жазылушы – 5
6
Тақырыптық бағыттарды жария ету жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
5-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
7-қосымша
Республикалық маңызы бар қалалар, астана үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс көрсетуге телеарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
1-кесте
Өлшемшарт
Бағалау

от 1% до 20% - 1
от 21% до 30% - 2
от 31% до 40% - 3
от 41% до 50% - 4
от 51% и выше - 5
11*
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо – 3
отлично - 4
Примечание:
* применимо для газет и журналов;
В пункте 1 и 4 в случае наличия различного количества совокупного недельного тиража периодического печатного издания в течение одного месяца, квартала в расчет учитывается наибольший из них;
В пункте 2 и 6 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 8 в случае переучета периодического печатного издания в расчет учитывается дата первоначальной постановки на учет.
В пункте 10 в случае наличия различного объема регионального контента в выпускаемой продукции газет в расчет учитывается среднее арифметическое значение за последний месяц.
Балльная оценка для определения интернет-ресурсов на оказание государственного
заказа по проведению государственной информационной политики для областей
Таблица 4
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Количество посетителей (уникальных пользователей)
от 1 до 80 000 в месяц - 1
от 80 001 до 160 000 в месяц - 2
от 160 001 до 240 000 в месяц - 3
от 240 001 до 320 000 в месяц - 4
от 320 001 и выше - 5
2
Наличие либо отсутствие мобильного приложения
нет - 0
есть - 1
3
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7 до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
4
Техническая возможность производства видеопродукции
нет - 0
есть - 1
5
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 30 000 подписчиков – 1
от 30 001 до 60 000 подписчиков – 2
от 60 001 до 90 000 подписчиков – 3
от 90 001 до 120 000 подписчиков – 4
от 120 001 подписчиков и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 5 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
Приложение 7
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на республиканском
и региональном уровнях
Балльная оценка для определения телеканалов на оказание государственного заказа
по проведению государственной информационной политики для городов
республиканского значения, столицы
Таблица 1
Критерий
Оценка