Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 23 ақпандағы № 83 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 наурызда № 14933 болып тіркелді.
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 31) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 08.12.2023 № 423 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқама;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өндеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 23 ақпандағы
№ 83 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасы талаптарының бұзылуын жою туралы нұсқама № ________

Об утверждении формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 февраля 2017 года № 83. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2017 года № 14933.
В соответствии с подпунктом 31) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 08.12.2023 № 423 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.Утвердить:
1) предписание об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве по форме, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) протокол об административном правонарушении по форме, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) постановление по делу об административном правонарушении по форме, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
3. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2017 года № 83

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 08.12.2023 № 423 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________
20 __ жылғы "___" _____
нұсқаманы толтыру орны
Уақыты ________
1. Бақылау органының атауы ____________________________________
________________________________________________________________________________
2. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізілген бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру тағайындау туралы актінің күні мен нөмірі _______________________________________
___________________________________________________________________
3. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізетін (жүргізген) адамның (адамдардың) аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі және лауазымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Бақылау субъектісінің атауы немесе аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізу кезінде қатысқан жеке немесе заңды тұлға өкілінің лауазымы ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізу күні, орны және кезеңі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасының талаптарын бұзғаны үшін мынадай іс-шараларды орындауға нұсқама беремін:
Тексеру парағы талаптарының тармақтарына сәйкес анықталған бұзушылықтардың тізбесі
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттарына сәйкес бұзушылықтың ауырлық дәрежесі
Анықталған бұзушылықтарды жою бойынша нұсқаулар, оларды жою мерзімдері
1.
2.
7. Бақылау субъектісі өкілінің (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның), сондай-ақ, бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізу кезінде қатысқан адамдардың нұсқамамен танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы мәліметтер, олардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартуы
____________________________________________________________________

Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 08.12.2023 № 423 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Предписание об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве
№ ________
______________________
"__"_______20 __ года
место составления предписания
Время _____
1. Наименование органа контроля ______________________________________
___________________________________________________________________
2. Дата и номер акта о назначении профилактического контроля с посещением
субъекта (объекта) контроля и (или) проверки, на основании которого проведен
профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля и (или)
проверка ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность лица (лиц), проводившего (проводивших) профилактический контроль
с посещением субъекта (объекта) контроля и (или) проверку
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) субъекта контроля, должность представителя физического
или юридического лица, присутствовавшего при проведении профилактического
контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и (или) проверки
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Дата, место и период проведения профилактического контроля с посещением
субъекта (объекта) контроля и (или) проверки
___________________________________________________________________
6. За нарушение законодательства Республики Казахстан о семеноводстве
предписываю выполнить следующие мероприятия:
Перечень выявленных нарушений в соответствии с пунктами требований проверочного листа
Степень тяжести нарушения в соответствии с субъективными критериями оценки степени риска
Указания по устранению выявленных нарушений, сроки их устранения
1.
2.
7. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с предписанием
представителя субъекта контроля (руководителя юридического лица либо его
уполномоченного лица, физического лица), а также лиц, присутствовавших
при профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля
и (или) проверке, их подписи или отказ от подписи _________________________
_____________________________________________________________________

8. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізетін (жүргізген) лауазымды адамның (адамдардың) қолы _____________________________________
____________________________________________________________________
9. Нұсқаманы алдым (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі), қолы
____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 23 ақпандағы
№ 83 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттама / Протокол об административном правонарушении № ____
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 08.12.2023 № 423 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Осы әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама (бұдан әрі – хаттама) "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексiнiң (бұдан әрі – Кодекс) 402, 462 және 463-баптарына сәйкес толтырылды/ Настоящий протокол об административном правонарушении (далее – протокол) составлен в соответствии со статьями 402, 462 и 463 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (далее − Кодекс).
1. Хаттама толтырылған күн/Дата составления протокола _____жылғы "__" ____ /"__" ____ _____ года
2. Хаттама толтырылған орын / Место составления протокола
________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала, кент, ауыл/область, район, город, поселок, село)
3. Хаттаманы жасаған адамның лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі / Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, составившего протокол_________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Өзіне қатысты ic қозғалған тұлға туралы мәлiметтер / Сведения о лице, в отношении которого возбуждено дело:
жеке тұлғалар үшiн/для физических лиц:
аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi/фамилия, имя, отчество (при его наличии)________________________________________________________
туған жылы, айы, күні/дата рождения _________________________________
тұрғылықты жерi/место жительства___________________________________
________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері/наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность _________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/индивидуальный идентификационный номер___________________________________________________________
жұмыс орны/место работы__________________________________________
телефонның, факстың, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе) электрондық мекенжайы (егер олар бар болса)/абонентский номер телефона, факса, сотовой связи и (или) электронный адрес (если они имеются)____________________________
заңды тұлғалар үшін/для юридических лиц:
атауы/наименование _______________________________________________
орналасқан жері/место нахождения ___________________________________
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмiрi және күнi/номер и дата государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица______________________________________________________________
__________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi/бизнес-идентификационный номер_____________
банк деректемелері/банковские реквизиты______________________________
телефонның, факстың, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе) электрондық мекенжайы (егер олар бар болса)/абонентский номер телефона, факса, сотовой связи и (или) электронный адрес (если они имеются)________________________________________________________;

8. Подпись должностного лица (лиц), проводившего (проводивших)
профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля и (или)
проверку ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Предписание получил (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
юридического лица либо его уполномоченного лица, физическое лицо), подпись
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
"___"_________20___года
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики
Казахстан–Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2017 года № 83
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 08.12.2023 № 423 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттама /
Протокол об административном правонарушении № ____
Осы әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама (бұдан әрі – хаттама)
"Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексiнiң
(бұдан әрі – Кодекс) 402, 462 және 463-баптарына сәйкес толтырылды/
Настоящий протокол об административном правонарушении (далее – протокол)
составлен в соответствии со статьями 402, 462 и 463 Кодекса Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях" (далее − Кодекс).
1. Хаттама толтырылған күн/
Дата составления протокола _____жылғы "__" ____ /"__" ____ _____ года
2. Хаттама толтырылған орын / Место составления протокола
________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала, кент, ауыл/область, район, город, поселок, село)
3. Хаттаманы жасаған адамның лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, составившего
протокол ________________________________________________________
________________________________________________________________
4. Өзіне қатысты ic қозғалған тұлға туралы мәлiметтер/
Сведения о лице, в отношении которого возбуждено дело:
жеке тұлғалар үшiн/для физических лиц:
аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________
туған жылы, айы, күні/дата рождения ________________________________
тұрғылықты жерi/место жительства__________________________________
_________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері/
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/индивидуальный идентификационный номер
________________________________________________________________
жұмыс орны/место работы__________________________________________
телефонның, факстың, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе)
электрондық мекенжайы (егер олар бар болса)/абонентский номер телефона,
факса, сотовой связи и (или) электронный адрес (если они имеются)
_________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін/для юридических лиц:
атауы/наименование _______________________________________________
орналасқан жері/место нахождения __________________________________
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмiрi және күнi/номер и дата
государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi/бизнес-идентификационный номер__________
банк деректемелері/банковские реквизиты_____________________________
телефонның, факстың, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе)
электрондық мекенжайы (егер олар бар болса)/абонентский номер телефона,
факса, сотовой связи и (или) электронный адрес (если они имеются)
_________________________________________________________________;

18. Өзіне қатысты іс қозғалған адамның хаттаманы алған кезден бастап үш тәулік ішінде оның қайтарылмау фактісі жөнінде хаттама көшірмесіндегі тиісті жазу / Запись в копии протокола о факте невозвращения протокола в течение трех суток с момента получения лицом, в отношении которого возбуждено дело
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(хаттаманы толтырған адамның жазбасы қолы / запись, подпись лица, составившего протокол)
19. Кодекстің 744, 747, 810, 811-баптарына сәйкес өзіне қатысты іс қозғалған адамға, сондай-ақ іс бойынша іс жүргізудің басқа да қатысушыларына олардың құқықтары және міндеттері түсіндірілді/При составлении протокола лицу, в отношении которого возбуждено дело, а также другим участникам производства по делу разъяснены их права и обязанности согласно статьям 744, 747, 810, 811 Кодекса ___________________________________
__________________________________________________________________
Құқықтармен және міндеттермен таныстым:/С правами и обязанностями ознакомлен (а):
/___________________/_____________________/_______________________/
(адамның (жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның) аты, әкесінің аты (бар болса) тегі/фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица (физического лица или юридического лица)
Хаттаманы толтырған адам/Лицо, составившее протокол ____________
__________________________________________________________________
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адам (адамның өкілі)/Лицо (представитель лица), в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении: хаттама мазмұнымен/с содержанием протокола:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(танысты/танысудан бас тартты/ ознакомился/отказался ознакомиться)
Жәбірленушілер (бар болса)/Потерпевшие (если они имеются)________
__________________________________________________________________
Куәлар (бар болса)/Свидетели (если они имеются)__________________
__________________________________________________________________
Қолхат/Расписка
Хаттаманың көшірмесін алдым/Копию протокола получил (а):
_____жылғы "__" ____/года "__" ____ _____
__________________________________________________________________
(оған қатысты ic қозғалған жеке тұлғаның немесе заңды тұлға өкілінің қолы /подпись физического лица или представителя юридического лица, в отношении которого возбуждено дело)
_____жылғы "__" ____/года "__" ____ _____
__________________________________________________________________
(жәбірленуші жеке тұлғаның немесе заңды тұлға өкілінің қолы/ подпись потерпевшего физического лица или представителя юридического лица)
_____жылғы "__" ____/года "__" ____ _____
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 23 ақпандағы
№ 83 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы
№ _________

18. Өзіне қатысты іс қозғалған адамның хаттаманы алған кезден бастап үш тәулік
ішінде оның қайтарылмау фактісі жөнінде хаттама көшірмесіндегі тиісті жазу /
Запись в копии протокола о факте невозвращения протокола в течение трех суток
с момента получения лицом, в отношении которого возбуждено дело
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(хаттаманы толтырған адамның жазбасы қолы/
запись, подпись лица, составившего протокол)
19. Кодекстің 744, 747, 810, 811-баптарына сәйкес өзіне қатысты іс қозғалған адамға,
сондай-ақ іс бойынша іс жүргізудің басқа да қатысушыларына олардың құқықтары
және міндеттері түсіндірілді/При составлении протокола лицу, в отношении которого
возбуждено дело, а также другим участникам производства по делу разъяснены
их права и обязанности согласно статьям 744, 747, 810, 811 Кодекса
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Құқықтармен және міндеттермен таныстым:/
С правами и обязанностями ознакомлен (а):
/___________________/_____________________/__________________________/
(адамның (жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның) аты, әкесінің аты (бар болса)
тегі/фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица (физического лица или
юридического лица)
Хаттаманы толтырған адам/Лицо, составившее протокол __________________
___________________________________________________________________
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адам (адамның өкілі)/
Лицо (представитель лица), в отношении которого ведется производство по делу
об административном правонарушении: хаттама мазмұнымен/с содержанием протокола:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(танысты/танысудан бас тартты/ ознакомился/отказался ознакомиться)
Жәбірленушілер (бар болса)/Потерпевшие (если они имеются)____________
__________________________________________________________________
Куәлар (бар болса)/Свидетели (если они имеются)_______________________
__________________________________________________________________
Қолхат/Расписка
Хаттаманың көшірмесін алдым/Копию протокола получил (а):
_____жылғы "__" ____/года "__" ____ _____
__________________________________________________________________
(оған қатысты ic қозғалған жеке тұлғаның немесе заңды тұлға өкілінің қолы/
подпись физического лица или представителя юридического лица,
в отношении которого возбуждено дело)
_____жылғы "__" ____/года "__" ____ _____
__________________________________________________________________
(жәбірленуші жеке тұлғаның немесе заңды тұлға өкілінің қолы/
подпись потерпевшего физического лица или представителя юридического лица)
_____ жылғы "__" ____/года "__" ____ _____
Приложение 3
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2017 года № 83

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 08.12.2023 № 423 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20____жылғы "___"________ _____________________________
(iстiң қаралған күнi мен орны)
Мен __________________________________________________________
(қаулы шығарған лауазымды адамның лауазымы, тегі, аты-жөні)
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 706, 729-баптарына сәйкес осы қаулы шығарылды.
1. Өзiне қатысты іс қаралған адам туралы мәліметтер:
жеке тұлғалар үшін:
аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi _______________________________________
____________________________________________________________________
туған күні ________________________________________________________
тұрғылықты жері _____________________________________________________
жеке басты куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері______________
________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________
________________________________________________________________
тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәліметтер ____________________
жұмыс орны ______________________________________________________
___________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін:
атауы ___________________________________________________________
ұйымдық-құқықтық нысаны _________________________________________
орналасқан жері ___________________________________________________
заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу нөмірі мен күні ___________________
___________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________________________
банктік деректемелері ______________________________________________
_________________________________________________________________
2. Кодекстік 738-бабына сәйкес іс бойынша іс жүргізу тілі____________
____________________________________________________ анықтады.
3. Мыналар: ____________________________________________________
____________________________________________________________________
(Кодекстің әкімшілік құқық бұзушылық үшін жауапкершілікті көздейтін бабын ______________________________________________________ белгіленді.
көрсету және істі қарау кезінде белгіленген мән-жайларды баяндау)

Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 08.12.2023 № 423 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Постановление по делу об административном правонарушении
№ _________
"___"_________20__года________________________
(дата и место рассмотрения дела)
Мною, _______________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы должностного лица, вынесшего постановление)
в соответствии со статьями 706, 729 Кодекса Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях" (далее – Кодекс) вынесено настоящее
постановление.
1. Сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело:
для физических лиц:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________
___________________________________________________________________
дата рождения ______________________________________________________
место жительства____________________________________________________
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность _________
___________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер ____________________________
сведения о регистрации по месту жительства ____________________________
___________________________________________________________________
место работы _______________________________________________________
___________________________________________________________________
для юридических лиц:
наименование _______________________________________________________
организационно-правовая форма _______________________________________
местонахождение ____________________________________________________
номер и дата государственной регистрации в качестве юридического лица
____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер _____________________________________
банковские реквизиты ________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Согласно статье 738 Кодекса языком производства по делу определен
____________________________________________________________________
3. Установлено: ______________________________________________________
____________________________________________________________________
(указание статьи Кодекса, предусматривающей ответственность за административное
правонарушение и изложение обстоятельства,
____________________________________________________________________
установленные при рассмотрении дела)

Баяндалғанның негізінде, Кодекстің 821, 822-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІМ:
1. _________________________________________________________ адам
(жеке тұлғалар үшін – аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі; заңды тұлғалар үшін – атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Кодекстің ____ бабы ____ бөлігінің ____ тармақшасында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін кінәлі деп танылсын және
__________________________ теңге сомасында ____ айлық есептік көрсеткіш
(жазумен айыппұл сомасы)
мөлшерінде ___________ түрінде әкімшілік жазаға тартылсын.
Кодекстік 893-бабына сәйкес жоғарыда көрсетілген айыппұлды қаулы
заңды күшіне енген күннен бастап отыз тәуліктен кешіктірмей мынадай
деректемелерге енгізу: мемлекеттік кірістер органы
_________________________________________________________________,
(атауын көрсету)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________, жеке сәйкестендіру коды ___________________, бюджеттік сыныптама коды _______________, төлем тағайындау коды ____________, бенефициар коды _____________, бенефициар-банктің атауы ______________, банктік сәйкестендіру коды _______________, және айыппұлды төлеу туралы түбіртекті ұсыну қажеттігі туралы хабарлаймын.
Айыппұл белгіленген мерзімде төленбеген кезде Кодекстің 894, 895-баптарының ережелері қолданылады.
Тәркіленгендер __________________________________________________
____________________________________________________________________
(Кодекстің 822-бабына сәйкес кабылданған алып қойылған заттар мен құжаттар бойынша жазылсын)
2. Әкімшілік іс жүргізуді тоқтату туралы:
____________________________________ адамға қатысты істі қарау кезінде
________________________________________________________________
белгіленген мән-жайларды ескере отырып, ___________________тоқтатылсын.
(жеке тұлғалар үшін – аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі; заңды тұлғалар үшін – атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыға қаулының көшірмесі тапсырылған күннен бастап он тәулік ішінде, ал егер Кодекстің 744, 745, 746, 747, 748 және 753-баптарында көрсетілген адамдар істі қарауға қатыспаған жағдайда – Кодекстің 43-1-тарауына сәйкес қаулыны алған күннен бастап жоғары тұрған органға (лауазымды адамға) шағым жасалуы мүмкін. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыға қаулының көшірмесі тапсырылған күннен бастап он тәулік ішінде, ал егер Кодекстің 744, 745, 746, 747, 748 және 753-баптарында көрсетілген адамдар істі қарауға қатыспаған жағдайда, Кодекстің 44-1-тарауына сәйкес қаулы алған күннен бастап әкімшілік құқық бұзушылық жөніндегі мамандандырылған аудандық және оған теңестірілген сотқа шағым жасалуы мүмкін.
Қаулының көшірмесі 20____жылғы "___" __________ тапсырылды (қаулы жіберілді)
Лауазымды тұлға:
_________       __________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөрдің орны
Қаулының көшірмесін алдым ______________________
(тегi және аты-жөні, қолы)
20____жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 23 ақпандағы
№ 83 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күші жойылды деп тануға жататын кейбір бұйрықтарының тізбесі

На основании изложенного, руководствуясь статьей 821, 822 Кодекса
ПОСТАНОВИЛ:
1. Признать лицо _____________________________________________________
(для физических лиц – фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер; для юридических лиц – наименование,
организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер)
виновным в совершении административного правонарушения, предусмотренного
подпунктом ____ части ____ статьи ____ Кодекса, и подвергнуть административному
взысканию в виде ___________ в размере _________ месячных расчетных показателей
в сумме__________________________. (сумма штрафа прописью)
В соответствии со статьей 893 Кодекса извещаю о необходимости внести
вышеуказанный штраф не позднее тридцати суток со дня вступления постановления
в законную силу на следующие реквизиты: орган государственных доходов
______________________________________________________________________,
(указать наименование)
бизнес-идентификационный номер _______________________________________,
индивидуальный идентификационный код _________________________________,
код бюджетной классификации ___________________________________________,
код назначения платежа _________________________________________________,
код бенефициара _______________________________________________________,
наименование банка-бенефициара ________________________________________,
банковский идентификационный код ______________________________________,
и представить квитанцию об оплате штрафа.
При неуплате штрафа в установленный срок применяются положения статей 894, 895 Кодекса.
Изъятые ______________________________________________________________
______________________________________________________________________
(изложить решение по изъятым вещам и документам, принятое в соответствии
со статьей 822 Кодекса)
2. О прекращении административного производства:
Учитывая обстоятельства, установленные при рассмотрении дела в отношении лица
______________________________________________________________________
___________________________________________________________ прекратить.
(для физических лиц – фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер; для юридических лиц – наименование,
организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер)
Постановление по делу об административном правонарушении может быть
обжаловано в вышестоящий орган (должностному лицу) в течение десяти суток
со дня вручения копии постановления, а в случае, если лица, указанные в статьях
744
, 745, 746, 747, 748 и 753 Кодекса, не участвовали в рассмотрении дела, –
со дня получения постановления, в соответствии с главой 43-1 Кодекса.
Постановление по делу об административном правонарушении может быть
обжаловано в специализированный районный и приравненный к нему суд
по административным правонарушениям в течение десяти суток со дня вручения
копии постановления, а в случае, если лица, указанные в статьях 744, 745, 746, 747,
748 и 753 Кодекса, не участвовали в рассмотрении дела, – со дня получения
постановления, в соответствии с главой 44-1 Кодекса.
Копия постановления вручена (постановление направлено):
"___"_________ 20___ года
Должностное лицо:
_________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Копию постановления получил (а) ___________________________________________
(фамилия и инициалы, подпись)
"___" ______________ 20 ___ года
Приложение 4
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2017 года № 83
Перечень
некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, подлежащих признанию утратившими силу

1. "Тұқым шаруашылығы туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2011 жылғы 15 маусымдағы № 06-2/331 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7061 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2011 жылғы 3 қыркүйектегі № 409-413 (26807) сандарында жарияланған).
2. "Тұқым шаруашылығы туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2011 жылғы 15 маусымдағы № 06-2/331 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 17 ақпандағы № 4-2/101 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9244 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 126 (28350) санында жарияланған).
3. "Тұқым шаруашылығы туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 15 маусымдағы № 06-2/331 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 4-2/861 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12211 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық- құқықтық жүйесінде жарияланған).

1. Приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июня 2011 года № 06-2/331 "Об утверждении форм предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7061, опубликованный 3 сентября 2011 года в газете "Казахстанская правда" № 281-282 (26672-26673)).
2. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 февраля 2014 года № 4-2/101 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июня 2011 года № 06-2/331 "Об утверждении форм предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9244, опубликованный 28 июня 2014 года в газете "Казахстанская правда" № 126 (27747)).
3. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 сентября 2015 года № 4-2/861 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июня 2011 года № 06-2/331 "Об утверждении форм предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12211, опубликованный 3 декабря 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет").