"Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 640 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 29 наурыздағы № 201 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 сәуірде № 15062 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi жасау қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 640 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 14624 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2017 жылы 10 қаңтарда) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi жасау қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi мен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдар үшiн шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi ұсыну мерзімін бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган белгiлейдi.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) бюджжетті атқару жөніндегі жергiлiктi уәкілетті органдар үшін шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi ұсыну мерзімін облыстардың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары, жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi үшiн – бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдар белгiлейдi.
Шоғырландырылған қаржылық есептiлiкті республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдарының нысандары толық көлемінде электронды түрде АЖ арқылы ұсынады. Есепті берілген күн оны АЖ арқылы тапсырған күн болып есептеледі.
Шоғырландырылған қаржылық есептiлiкті жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi қағаз тасығышта беттерi нөмiрленiп және мазмұны көрсетiлiп, кiтапша түрiнде және нысандардың толық көлемінде электронды түрде АЖ арқылы ұсынады.
Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi бюджеттi атқару жөніндегі тиiстi жергiлiктi уәкiлеттi органға ұсынады.
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдары шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға ұсынады.
Есептiлiктi ұсыну үшiн белгiленген мерзiм демалыс (жұмыс iстемейтiн) күнмен сәйкес келген жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептiлiк одан кейiнгi бiрiншi жұмыс күнi ұсынылады.
Ұсынылған шоғырландырылған қаржылық есептiлiк белгіленген нысандарға сәйкес келмеген кезде бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган орындаусыз қайтарады.
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнің шоғырландырылған қаржылық есептiлiгі негізінде республикалық бюджет бойынша шоғырландырылған қаржылық есептілікті, ал облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдарының шоғырландырылған қаржылық есептiлiгi негізінде жергілікті бюджет бойынша шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасайды.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 640 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 марта 2017 года № 201. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2017 года № 15062.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.07.2017.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 640 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14624, опубликованный в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 10 января 2017 года), следующие изменения:
в Правилах составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"Сроки представления консолидированной финансовой отчетности для администраторов республиканских бюджетных программ и для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета областей, города республиканского значения, столицы устанавливаются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Сроки представления консолидированной финансовой отчетности для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) устанавливаются местными уполномоченными органами по исполнению бюджета областей, для администраторов местных бюджетных программ – местными уполномоченными органами по исполнению бюджета.
Консолидированная финансовая отчетность администраторами республиканских бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета областей, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) представляется в полном объеме форм в электронном виде посредством ИС уполномоченного органа по исполнению бюджета. Датой представления отчета считается дата его передачи через ИС.
Консолидированная финансовая отчетность администраторами местных бюджетных программ представляется на бумажном носителе в сброшюрованном виде с пронумерованными страницами и оглавлением и в электронном виде посредством ИС в полном объеме форм.
Администраторы местных бюджетных программ представляют консолидированную финансовую отчетность соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
Администраторы республиканских бюджетных программ и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета областей, города республиканского значения, столицы представляют консолидированную финансовую отчетность центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетности с выходным (нерабочим) днем, консолидированная финансовая отчетность представляется на следующий за ним первый рабочий день.
При несоответствии представленной консолидированной финансовой отчетности установленным формам центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета возвращает без исполнения.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета на основании консолидированной финансовой отчетности администраторов республиканских бюджетных программ составляет консолидированную финансовую отчетность по республиканскому бюджету, а на основании консолидированной финансовой отчетности местных уполномоченных органов областей, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета области - консолидированную финансовую отчетность по местным бюджетам.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"25. "Қаржылық қызмет нәтижелерi туралы шоғырландырылған есеп" нысанының баптарын шоғырландыру кірістер мен шығыстардың ұқсас баптарын жолма-жол қосу арқылы жүзеге асырылады:
"Айырбас емес операциялардан алынатын кiрiстер" баптары (жол коды 010);
"Ағымдағы қызметтi қаржыландыру" баптары (жол коды 011) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде бюджеттік кредиттерді беру мақсатына арналған айырбас емес операциялардан түсетін кірістер сомасы; нысаналы трансферттер қаражаты есебінен іске асырылатын бюджеттік бағдарламалардан алынған, ағымдағы қызметтi қаржыландыруға бюджеттік бағдарлама әкімшілерінен алынған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің кірістер сомасы алынып тастауға жатады;
"Күрделi салымдарды қаржыландыру" баптары (жол коды 012) шоғырландырылған қаржылық есептілігінде күрделі салымдарды қаржыландыруға бюджеттік бағдарлама әкімшілерінен алынған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің кірістер сомасы алынып тастауға жатады;
"Сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырудан алынатын кірістер" баптары (жол коды 013);
"Трансферттер бойынша кірістер" баптары (жол коды 014), облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде жоғары тұрған бюджеттен аударылған төмен тұрған бюджет алған трансферттерден кіріс сомасы алынып тастауға жатады;
"Жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері" баптары (жол коды 014-1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде жоғары тұрған бюджеттен аударылған төмен тұрған бюджет алған трансферттерден кіріс сомасы алып тастауға жатады;
"Субсидиялар" баптары (жол коды 015);
"Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер" баптары (жол коды 016);;
"Гранттар" баптары (жол коды 017);
"Өзгелер" баптары (жол коды 018);
"Айырбас операциялардан алынатын кiрiстер" баптары (жол коды 020);
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар" баптары (жол коды 123);
"Активтердi басқарудан алынатын кiрiстер" баптары (жол коды 030);
"Сыйақылар" баптары (жол коды 031), облыстың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде төмен тұрған бюджеттерге берілген кредиттер бойынша сыйақылар сомасы алынып тастауға жатады;
"Активтердi басқарудан алынатын өзге де кiрiстер" баптары (жол коды 032);
"Өзге кiрiстер" баптары (жол коды 040), шоғырландырылған қаржылық есептілікте бюджеттік бағдарлама әкімшілері арасындағы, бір бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы, сондай-ақ бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар арасындағы ұзақ мерзімді активтер мен қорларды өтеусіз алу бойынша кірістер сомасы алынып тастауға жатады.
Бұдан басқа, бір бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы, тиісті бюджеттің бюджеттік бағдарлама әкімшілері арасындағы, сондай-ақ бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар (облыс шегінде, сондай-ақ облыстар арасында) арасындағы мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтері мен қорларын орталықтандырылған жабдықтаудан түсетін кірістер сомасы, кредиторлық және дебиторлық берешек өтеусіз алу-беру кірістер сомасы алып тастауға жатады;
"Мемлекеттiк мекеменiң шығыстары" баптары (жол коды 110);
"Еңбекақы төлеу" баптары (жол коды 111);
"Стипендиялар" баптары (жол коды 112);
"Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер баптары (жол коды 113);
"Қорлар бойынша шығыстар" баптары (жол коды 114);
"Iссапар шығыстары" баптары (жол коды 115);
"Коммуналдық шығыстар" баптары (жол коды 116);
"Жалдау төлемдері" баптары (жол коды 117);
"Ұзақ мерзiмдi активтердi ұстау" баптары (жол коды 118);
"Байланыс қызметтерi" баптары (жол коды 119);
"Активтер амортизациясы" баптары (жол коды 120);
"Активтердің құнсыздануы" баптары (жол коды 121);
"Өзге операциялық шығыстар" баптары (жол коды 122), облыстың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде берілген бюджеттік кредиттер, сыйақылар және алынған трансферттердің пайдаланылмаған сомасына есептелінген міндеттемелер сомасы бойынша бюджетке төленетін шығыстар сомасы алынып тастауға жатады; бюджеттік бағдарлама әкімшісінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерге ағымдағы қызметтi қаржыландыру мен күрделі салымдарға қаражат беру кезінде есептелген шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар" (жол коды 123);
"Бюджеттiк төлемдер бойынша шығыстар" баптары (жол коды 130);
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар" баптары (жол коды 131);
"Субсидиялар" баптары (жол коды 132);
"Нысаналы трансферттер" баптары (жол коды 133), облыстың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде трансферттер бойынша шығыстар сомасы алынып тастауға жатады;
"Жалпы сипаттағы трансферттер" баптары (жол коды 134);
"Жеке тұлғаларға трансферттер" баптары (код строки 135);
"Жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері" баптары (жол коды 136) облыстың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері бойынша шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Активтердi басқару бойынша шығыстар" баптары (жол коды 140);
"Сыйақылар" баптары (жол коды 141);
"Активтердi басқару бойынша өзге шығыстар" баптары (жол коды 142);
"Өзге шығыстар" баптары (жол коды 150), шоғырландырылған қаржылық есептілігінде бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар (облыс шегінде, сондай-ақ облыстар арасында) арасындағы, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы, бір бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы қорларды өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы; мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтері мен қорларын орталықтандырылған жабдықтау бойынша шығыстар сомасы, кредиторлық және дебиторлық берешек өтеусіз алу-беру бойынша шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыстар немесе шығындар үлесі" баптары (жол коды 210);
"Ұзақ мерзiмдi активтердiң істен шығуы" баптары (жол коды 220), шоғырландырылған қаржылық есептілікте бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар (облыс шегінде, сондай-ақ облыстар арасында) арасындағы, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы, бір бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы ұзақ мерзімді активтерді өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Бағамдық айырма" баптары (жол коды 230);
"Өзгелер" баптары (жол коды 240).";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"25. Консолидация статей формы "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей доходов и расходов:
статьи "Доходы от необменных операций" (код строки 010);
статьи "Финансирование текущей деятельности" (код строки 011), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа областей, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) по исполнению бюджета подлежит исключению сумма дохода от необменных операций на цели представления бюджетных кредитов; сумма дохода нижестоящих бюджетов от текущего финансирования, полученного по бюджетным программам, реализуемым за счет средств целевых трансфертов; сумма дохода подведомственных государственных учреждений, полученного от администратора бюджетных программ на финансирование текущей деятельности;
статьи "Финансирование капитальных вложений" (код строки 012), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма дохода подведомственных государственных учреждений, полученного от администратора бюджетных программ на финансирование капитальных вложений;
статьи "Доходы от финансирования за счет внешних займов" (код строки 013);
статьи "Доходы по трансфертам" (код строки 014), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) подлежит исключению сумма полученного нижестоящим бюджетом дохода от трансфертов, перечисленных из вышестоящего бюджета;
статьи "Трансферты местного самоуправления" (код строки 014-1), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) подлежит исключению сумма полученного нижестоящим бюджетом дохода от трансфертов местного самоуправления перечисленных из вышестоящего бюджета;
статьи "Субсидии" (код строки 015);
статьи "Доходы от благотворительной помощи" (код строки 016);
статьи "Гранты" (код строки 017);
статьи "Прочие" (код строки 018);
статьи "Доходы от обменных операций" (код строки 020);
статьи "Доходы от управления активами" (код строки 030);
статьи "Вознаграждения" (код строки 031), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа областей, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) по исполнению бюджета подлежит исключению сумма вознаграждений по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам;
статьи "Прочие доходы от управления активами" (код строки 032);
статьи "Прочие доходы" (код строки 040), в консолидированной финансовой отчетности подлежит исключению сумма доходов от безвозмездного получения долгосрочных активов и запасов между администраторами бюджетных программ, между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ, а также между уполномоченными органами по исполнению бюджета.
Кроме того, исключению подлежит сумма доходов от централизованного снабжения долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма доходов по безвозмездной прием - передаче кредиторской и дебиторской задолженностей между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ, между администраторами бюджетных программ соответствующего бюджета, а также между уполномоченными органами по исполнению бюджета (в пределах области, а также между областями);
статьи "Расходы государственного учреждения" (код строки 110);
статьи "Оплата труда" (код строки 111);
статьи "Стипендии" (код строки 112);
статьи "Налоги и платежи в бюджет" (код строки 113);
статьи "Расходы по запасам" (код строки 114);
статьи "Командировочные расходы" (код строки 115);
статьи "Коммунальные расходы" (код строки 116);
статьи "Арендные платежи" (код строки 117);
статьи "Содержание долгосрочных активов" (код строки 118);
статьи "Услуги связи" (код строки 119);
статьи "Амортизация активов" (код статьи 120);
статьи "Обесценение активов" (код строки 121);
статьи "Прочие операционные расходы" (код строки 122), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма расходов по платежам в бюджет по представленным бюджетным кредитам, вознаграждениям и по суммам начисленных обязательств на недоиспользованную сумму полученных трансфертов; сумма расхода администратора бюджетных программ, начисленного при передаче средств подведомственным государственным учреждениям на финансирование текущей деятельности и капитальных вложений;
статьи "Расходы на обязательное социальное медицинское страхование" (код строки 123);
статьи "Расходы по бюджетным выплатам" (код строки 130);
статьи "Пенсии и пособия" (код строки 131);
статьи "Субсидии" (код строки 132);
статьи "Целевые трансферты" (код строки 133), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма расходов по трансфертам;
статьи "Трансферты общего характера" (код строки 134);
статьи "Трансферты физическим лицам" (код строки 135);
статьи "Трансферты местного самоуправления" (код строки 136), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма расходов по трансфертам местного самоуправления;
статьи "Расходы по управлению активами" (код строки 140);
статьи "Вознаграждения" (код строки 141);
статьи "Прочие расходы по управлению активами" (код строки 142);
статьи "Прочие расходы" (код строки 150), в консолидированной финансовой отчетности подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче запасов между уполномоченными органами по исполнению бюджета (в пределах области, а также между областями), между администраторами бюджетных программ, между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ; сумма расходов по централизованному снабжению долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма расходов по безвозмездной прием - передаче кредиторской и дебиторской задолженностей;
статьи "Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия" (код строки 210);
статьи "Выбытие долгосрочных активов" (код строки 220), в консолидированной финансовой отчетности подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче долгосрочных активов между уполномоченными органами по исполнению бюджета (в пределах области, а также между областями), между администраторами бюджетных программ, между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ;
статьи "Курсовая разница" (код строки 230);
статьи "Прочие" (код строки 240).";
пункт 26 изложить в следующей редакции:

"26. "Ақша қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)" нысанының баптарын шоғырландыру ұқсас баптарды жолма-жол қосу арқылы жүзеге асырылады:
"Бюджеттен қаржыландыру" баптары (жол коды 010);
"Ағымдағы қызмет" баптары (жол коды 011);
"Күрделi салымдар" баптары (жол коды 012);
"Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен" баптары (жол коды 013);
"Трансферттер" баптары (жол коды 014);
"Субсидиялар" баптары (жол коды 015);
"Өзгелер" баптары (жол коды 016);
"Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар" баптары (жол коды 017);
"Қайырымдылық көмектен түсетін ақша бойынша" баптары (жол коды 020);
"Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді өткізуден" баптары (жол коды 030);
"Алынған сыйақылар" баптары (жол коды 040);
"Уақытша орналастыру ақша бойынша" баптары (жол коды 050);
"Өзге түсімдер" баптары (жол коды 060);
"Жергілікті өзін-өзі басқару ақшасы" баптары (жол коды 070);
"Еңбекақы төлеу" баптары (жол коды 110);
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар" баптары (жол коды 120);
"Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер" баптары (жол коды 130);
"Өнім берушілерге және мердiгерлерге тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтер үшiн" баптары (жол коды 140);
"Тауарлар мен қызметтер үшiн берiлген аванстар" баптары (жол коды 150);
"Трансферттер, субсидиялар" баптары (жол коды 160);
"Сыйақылар" баптары (жол коды 170);
"Жылдың аяғында жабылатын міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" (жол коды 180);
"Өзге төлемдер" баптары (жол коды 190);
"Ұзақ мерзiмдi активтердi өткізу" баптары (жол коды 310);
"Бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн өткізу" баптары (жол коды 320);
"Бағалы қағаздарды сату" баптары (жол коды 330);
"Қарыздарды өтеу" баптары (жол коды 340);
"Өзгелер" баптары (жол коды 350);
"Ұзақ мерзiмдi активтердi сатып алу" баптары (жол коды 410);
"Бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн сатып алу" баптары (жол коды 420);
"Бағалы қағаздарды сатып алу" баптары (жол коды 430);
"Квазимемлекеттiк субъектiлердiң жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру" баптары (жол коды 440);
"Берiлген қарыздар" баптары (жол коды 450);
"Өзгелер" баптары (жол коды 460).
Қаржылық қызметтен ақшалай қаражаттың түсуіне және шығуына жататын баптарды жинақтау да осыған ұқсас:
"Қарыздарды алу" баптары (жол коды 610);
"Өзгелер" баптары (жол коды 620);
"Қарыздарды өтеу" баптары (жол коды 710);
"Өзгелер" баптары (жол коды 720).";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп", "Ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)" нысандарында 4 "Өткен кезең" деген баған өткен жылдың осындай кезеңі үшін толтырылады.

"26. Консолидация статей формы "Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей:
статьи "Финансирование из бюджета" (код строки 010);
статьи "Текущей деятельности" (код строки 011);
статьи "Капитальных вложений" (код строки 012);
статьи "За счет внешних займов и связанных грантов" (код строки 013);
статьи "Трансферты" (код строки 014);
статьи "Субсидии" (код строки 015);
статьи "Прочие" (код строки 016);
статьи "Внешние займы и связанные гранты" (код строки 017);
статьи "По деньгам от благотворительной помощи" (код строки 020);
статьи "От реализации товаров, работ и услуг" (код строки 030);
статьи "Полученные вознаграждения" (код строки 040);
статьи "По деньгам временного размещения" (код строки 050);
статьи "Прочие поступления" (код строки 060);
статьи "По деньгам местного самоуправления" (код строки 070);
статьи "Оплата труда" (код строки 110);
статьи "Пенсии и пособия" (код строки 120);
статьи "Налоги и платежи в бюджет" (код строки 130);
статьи "Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги" (код строки 140);
статьи "Авансы, выданные за товары и услуги" (код строки 150);
статьи "Трансферты, субсидии" (код строки 160);
статьи "Вознаграждения" (код строки 170);
статьи "Закрытие плановых назначений на принятие обязательства в конце года" (код строки 180);
статьи "Прочие платежи" (код строки 190);
статьи "Реализация долгосрочных активов" (код строки 310);
статьи "Реализация доли контролируемых и других субъектов" (код строк 320);
статьи "Реализация ценных бумаг" (код строки 330);
статьи "Погашение займов" (код строки 340);
статьи "Прочие" (код строки 350);
статьи "Приобретение долгосрочных активов" (код строки 410);
статьи "Приобретение доли контролируемых и других субъектов" (код строк 420);
статьи "Приобретение ценных бумаг" (код строки 430);
статьи "Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора" (код строки 440);
статьи "Выданные займы" (код строки 450);
статьи "Прочие" (код строки 460).
Аналогично суммирование статей, относящихся к поступлению и выбытию денежных средств от финансовой деятельности:
статьи "Получение займов" (код строки 610);
статьи "Прочие" (код строки 620);
статьи "Погашение займов" (код строки 710);
статьи "Прочие" (код строки 720).";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. В формах "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности", "Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)" графа 4 "Прошлый период" заполняется за аналогичный период прошлого года.

"Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы шоғырландырылған есеп" нысанының 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110, 120-жолдары өткен жылдың осындай кезеңі үшін толтырылады.";
1,2,3-қосымшалары осы көрсетілген Қағиданың 2,3,5-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылады.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есебі мен аудит әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялануын;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
________________ Н.Айдапкелов
2017 жылғы 30 наурыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 10 қазандағы
№ 640 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару
жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi
органдардың
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан қаржылық қызмет нәтижелерi туралы шоғырландырылған есеп 20__жылғы "___"________      есепті кезең
Индексі: ШҚЕ-2 нысаны
Кезеңділігі: жарты жылдық, жылдық
Ұсынатындар: Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері __________________
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдар __________________
Нысан қайда ұсынылады:
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға____________________
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға________________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және бюджеттi атқару
жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдар үшiн бюджетті атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган;
жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi үшін – бюджеттi атқару жөнiндегi
жергiлiктi уәкiлеттi органдар белгiлейдi.
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есептi кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
Айырбас емес операциялардан алынатын кiрiстер, оның iшiнде:

Строки 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110, 120 формы "Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала" заполняются за аналогичный период прошлого года.";
приложения 2, 3, 5 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________ Н. Айдапкелов
30 марта 2017 г.
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 января 2017 года № 640
Приложение 2
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и местными
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности
отчетный период
на "___"________20__года
Индекс: форма КФО-2
Периодичность: полугодовая, годовая
Представляют: Администраторы бюджетных программ __________________________
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета ______________________
Куда представляется форма:
Уполномоченному органу по исполнению бюджета _____________________________
Центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета _________________
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ и для местных
уполномоченных органов по исполнению бюджета областей устанавливается
центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
для администраторов местных бюджетных программ – местными уполномоченными
органами по исполнению бюджета.
Единица измерения: тыс.тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
Доходы от необменных операций, в том числе:

142
Өзге шығыстар
150
Шығыстар, барлығы (110, 130, 140, 150-жолдардың сомасы)
200
Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыстар немесе шығындар үлесі
210
Ұзақ мерзiмдi активтердiң есептен шығуы
220
Бағамдық айырма
230
Өзгелер
240
Есептi кезеңнің қаржылық нәтижесi (100 жол минус 200 жол +/- 210, 220, 230, 240 жолдар)
300
Басшы _________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Бас бухгалтер __________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
М.О. "__" _______________ ж.
Ескертпе: Нысанды толтыру түсіндірмесі Қағиданың 25 тармағы бойынша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 10 қазандағы
№ 640 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару
жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi
органдардың
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тiкелей әдiс) 20__жылғы "___"_______ есепті кезең
Индексі: ШҚЕ-3 нысаны
Кезеңділігі: жарты жылдық, жылдық
Ұсынатындар: Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері__________________
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдар__________________
Нысан қайда ұсынылады:
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға___________________
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға____________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және бюджеттi атқару
жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдар үшiн бюджетті атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi
орган;
жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi үшін – бюджеттi атқару жөнiндегi
жергiлiктi уәкiлеттi органдар белгiлейдi.
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
I. Операциялық қызметтен алынатын ақша қаражатының қозғалысы

142
Прочие расходы
150
Расходы, всего (сумма строк 110, 130, 140, 150)
200
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
210
Выбытие долгосрочных активов
220
Курсовая разница
230
Прочие
240
Финансовый результат отчетного года (строка 100 минус строка 200 +/- строка 210, 220, 230, 240)
300
Руководитель _________ ____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Главный бухгалтер _________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П. "___" _______________ г.
Примечание: Пояснение по заполнению к форме согласно пункту 25 настоящих Правил.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 января 2017 года № 640
Приложение 3
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и местными
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)
отчетный период
на "___"________20__года
Индекс: форма КФО-3
Периодичность: полугодовая, годовая
Представляют: Администраторы бюджетных программ __________________________
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета ______________________
Куда представляется форма:
Уполномоченному органу по исполнению бюджета _____________________________
Центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета _________________
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ и для местных
уполномоченных органов по исполнению бюджета областей устанавливаются
центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
для администраторов местных бюджетных программ – местными
уполномоченными органами по исполнению бюджета.
Единица измерения: тыс.тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной
деятельности