Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 25 сәуірдегі № 288 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 мамырда № 15176 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха) заңнамада бекітілген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді:
2) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін бір данада мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдауды;
3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (И.В.Лепеха) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң енгізіледі.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Әкімшілік қадағалаудағы адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 11 ақпандағы № 97 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3505 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2005 жылғы 4 қарашада жарияланған) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әкімшілік қадағалаудағы адамдарды есепке алу қағидаларында:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 апреля 2017 года № 288. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2017 года № 15176
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде в одном экземпляре на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З. и Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1) В приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 февраля 2005 года № 97 "Об утверждении Правил учета лиц, состоящих под административным надзором" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3505, опубликованный "Юридическая газета" 4 ноября 2005 года) внести следующие изменение и дополнение:
в Правилах учета лиц, состоящих под административным надзором, утвержденных указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. Заңның 2-бабы В) тармақшасында көрсетілген адамдарға қатысты әкімшілік қадағалау көрсетілген адамдар бір жылдың ішінде кемінде екі рет әкімшілік жазаға тартылғаны не қылмыстық теріс қылықтарға тартылғаны жағдайында белгіленеді.";
мынадай мазмұндағы 7-тараумен толықтырылсын.
"7-тарау. Әкімшілік қадағалауда тұрған адамдарға қатысты электрондық бақылау құралдарын қолдану тәртібі";
55. Тиісті профилактикалық бақылауды қамтамасыз ету және қадағалауға алынған адамның жүрген жері туралы ақпаратты алу үшін ІІО Қылмыстық-атқару кодексінің 172-бабы 4-тармағына сәйкес электрондық бақылау құралдарын пайдалануға құқылы.
56. Жергілікті полиция қызметінің бастығы не оны алмастыратын адам, қадағалауға алынған адамға орнатылған шектеулерге сәйкес оның жеке басын сипаттайтын мәліметтер негізінде, сондай-ақ тиісті құрал-жабдықты орнатудың техникалық мүмкіндіктеріне сүйене отырып, қадағалауға алынған адамды дербес есепке қою кезінде оған электрондық бақылау құралдарын қолдану туралы шешім қабылдайды.
57. Қадағалауға алынған адамға электрондық бақылау құралдарын қолдану туралы шешім осы Қағидалардың 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сотпен әкімшілік қадағалау белгіленген адамға қатысты электрондық бақылау құралдарын пайдалану туралы қаулымен ресімделеді, ол қадағалауға алынған адамға және онымен бірге тұратын адамдарға жарияланады, бұл ретте құрал-жабдықты бұзғаны үшін қадағалауға алынған адамның жауапкершілігі түсіндіріледі. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты ІІО қызметкері, қаулы шығарған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қажетті құрал-жабдық орнатуды жүзеге асырады, қадағалауға алынған адамға электрондық бақылау құралдарын пайдаланудың ерекшеліктерін түсіндіреді, осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік қадағалауға алынған адамның электрондық бақылау құралын пайдалану бойынша жадынама алғаны туралы қол қойғызу арқылы оған оларды пайдалану жөніндегі жадынама береді.
58. Электрондық бақылау құралдарын сот белгілеген шектеулерді сақтауға профилактикалық бақылауды жүзеге асыру мақсатында ІІО тікелей қадағалауға алынған адамға оның тұрғылықты немесе болу орны бойынша орнатады.
59. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты ІІО қызметкері:
1) қадағалауға алынған адамның белгіленген шектеулерді сақтауы туралы мониторингілеу пультінің деректерін пайдалана отырып, ақпарат жинауды жүзеге асырады;
2) электрондық бақылау құралдарын бұзу, рұқсатсыз шешу, сот белгілеген шектеулерді бұзу фактілері туралы ақпарат алған кезде жергілікті полиция қызметі бастығына не оны алмастыратын адамға баяндатпен баяндайды және осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қадағалауға алынған адамдағы электрондық бақылау құралдары арқылы анықталған бұзушылықтарды есепке алу журналына тиісті белгілер жүргізеді.
Жергілікті полиция қызметінің бастығына не оны алмастыратын адамға электрондық бақылау құралдарының жұмысындағы барлық тіркелген жұмыс істемей қалуы және істен шығуы фактілерін дереу баянатпен баяндайды, осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларды қадағалауға алынған адамдағы электрондық бақылау құралдарының бұзылуын есепке алу журналында көрсетеді;

"18. Административный надзор в отношении лиц, указанных в подпункте В) статьи 2 Закона устанавливается в случаях, когда указанные лица не менее двух раз в течение года подвергались административным взысканиям либо привлекались к уголовным проступкам.";
дополнить главой 7 следующего содержания.
"Глава 7. Порядок применения электронных средств слежения в отношении лиц, состоящих под административным надзором.
55. Для обеспечения надлежащего профилактического контроля и получения информации о местонахождении поднадзорного, ОВД в соответствии с пунктом 4 статьи 172 Уголовно-исполнительного кодекса вправе использовать электронные средства слежения.
56. Начальник местной полицейской службы, либо лицо его замещающее, в соответствии с ограничениями, установленными поднадзорному, на основании сведений, характеризующих его личность, а также исходя из технической возможности установки соответствующего оборудования, принимает решение о применении к нему электронных средств слежения при постановке поднадзорного на персональный учет.
57. Решение о применении к поднадзорному электронных средств слежения оформляется постановлением об использовании в отношении лица, которому судом установлен административный надзор электронных средств слежения по форме, согласно приложению 21 к настоящим Правилам, которое объявляется поднадзорному и лицам, проживающим совместно с ним, при этом разъясняется ответственность поднадзорного за порчу оборудования. Сотрудник ОВД, ответственный за использование электронных средств слежения, в течение трех рабочих дней с момента вынесения постановления осуществляет установку необходимого оборудования, разъясняет поднадзорному особенности эксплуатации электронных средств слежения, вручает ему памятку по их эксплуатации под расписку о получении памятки лицом, находящимся под административным надзором по эксплуатации электронных средств слежения по форме, согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
58. Устройства электронных средств слежения устанавливаются ОВД непосредственно на поднадзорного, по месту его жительства или пребывания, в целях осуществления профилактического контроля за соблюдением ограничений установленных судом.
59. Сотрудник ОВД, ответственный за использование электронных средств слежения:
1) осуществляет сбор информации с использованием данных пульта мониторинга о соблюдении поднадзорным установленных ограничений;
2) при получении информации о фактах повреждения, несанкционированного съема электронных средств слежения, нарушений ограничений, установленных судом, докладывает рапортом начальнику местной полицейской службы либо лицу, его замещающему, и производит соответствующие отметки в журнале учета нарушений, выявленных посредством электронных средств слежения на поднадзорных по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
Незамедлительно докладывает рапортом начальнику местной полицейской службы либо лицу, его замещающему обо всех зафиксированных фактах отказов и сбоев в работе электронных средств слежения, отражает их в журнале учета неисправностей электронных средств слежения на поднадзорного по форме, согласно приложению 24 к настоящим Правилам;

3) электрондық бақылау құралдарының жұмысында істен шығу болған жағдайда, оның себебін анықтау және оларды жою бойынша шаралар қабылдайды.
60. Cот белгілеген шектеулер өзгерген кезде не техникалық себептер бойынша электрондық бақылау құралдарын қолдану мүмкін болмаған жағдайда жергілікті полиция қызметінің бастығы не оны алмастыратын адам осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотпен әкімшілік қадағалау белгіленген адамға қатысты электрондық бақылау құралдарын пайдаланудан бас тарту (ауыстыру) туралы тиісті дәлелденген қаулы қабылдай отырып, электрондық бақылау құралдарын пайдалануды тоқтатады не оларды пайдалану тәртібін және қолданатын техникалық құралдар жиынтығын өзгертеді. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты ІІО қызметкері қаулыны шығарған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қажетті құралды алып тастауды (ауыстыруды) жүзеге асырады.
61. Егер қадағалауға алынған адам бұзу фактісін теріске шығарған жағдайда учаскелік полиция инспекторы электрондық бақылау құралдарының көмегімен алынған жол берілген бұзушылық фактісі туралы мәліметтерді зерделеу арқылы тексеру жүргізеді.
62. Қадағалауға алынған адам электрондық бақылау құралын бұзған (бүлдірген) жағдайда учаскелік полиция инспекторы осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық бақылау құралдарының бұзылуын анықтау актісін жасайды.";
Осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес 21, 22, 23, 24, 25 және 26-қосымшалармен толықтырылсын.
2) "Ішкі істер органдарында профилактикалық есепте тұратын адамдарды профилактикалық бақылауды жүзеге асыру жөніндегі қағиданы бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 15 шілдедегі № 432 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9695 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2014 жылғы 25 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарында профилактикалық есепте тұратын адамдарды профилактикалық бақылауды жүзеге асыру қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Кәмелетке толмағандарды тәрбиелеу, оқыту және (немесе) ұстау бойынша өз міндеттерін орындамайтын кәмелетке толмағандардың, сондай-ақ олардың мінез-құлқына теріс әсер ететін ата-аналары немесе басқа да заңды өкілдеріне профилактикалық бақылау тоқсанда бір реттен кем емес жүзеге асырылады.
Ішкі істер органы жергілікті полиция қызметі бастығының не оның орынбасарының шешімімен профилактикалық есепке қою мерзімі бір жылға ұзартылған жағдайда профилактикалық бақылауды жүзеге асыру кезеңі тиісінше көрсетілген мерзімге ұзартылады.".

3) в случае сбоя в работе электронных средств слежения принимает меры по установлению его причин и их устранению.
60. При изменении судом установленных ограничений либо невозможно использовать электронные средства слежения по техническим причинам начальник местной полицейской службы либо лицо, его замещающее отменяет использование электронных средств слежения либо изменяет порядок их использования и набор применяемых технических средств, приняв соответствующее мотивированное постановление об отмене (замене) использовании в отношении лица, которому судом установлен административный надзор электронных средств слежения по форме, согласно приложению 25 к настоящим Правилам. Сотрудник ОВД, ответственный за использование электронных средств слежения, в течение трех рабочих дней с момента вынесения постановления осуществляет снятие (замену) необходимого оборудования.
61. В случаях, если поднадзорный отрицает факт нарушения, участковый инспектор полиции проводит проверку путем изучения сведений о факте допущенного нарушения, полученных при помощи электронных средств слежения.
62. В случае повреждения (порчи) поднадзорным электронных средств слежения участковый инспектор полиции составляется акт установления неисправностей электронных средств слежения по форме, согласно приложению 26 к настоящим Правилам.";
дополнить приложениями 21, 22, 23, 24, 25 и 26 согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
2) в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 июля 2014 года № 432 "Об утверждении Правил осуществления профилактического контроля за лицами, состоящими на профилактическом учете в органах внутренних дел" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9695, опубликованный "Юридическая газета" 25 сентября 2014 года) внести следующее изменение:
в Правилах осуществления профилактического контроля за лицами, состоящими на профилактическом учете в органах внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Профилактический контроль за родителями или другими законными представителями несовершеннолетних, не исполняющими своих обязанностей по воспитанию, обучению и (или) содержанию несовершеннолетних, а также отрицательно влияющих на их поведение, не реже одного раза в квартал.
В случае продления срока постановки на профилактический учет на один год, решением начальника местной полицейской службы органа внутренних дел либо его заместителем, период осуществления профилактического контроля продлевается соответственно на указанный срок.";

3) "Көлік құралдары жүргізушілерін даярлау жөніндегі кәсіптік бірлестіктерді аккредиттеу қағидаларын, Біліктілік комиссиясын қалыптастыру және оның қызметін жүзеге асыру қағидаларын, Көлік құралдары жүргізушілерін даярлау бойынша оқытушы, өндірістік оқыту шебері және білім беру процесі кезінде жүргізуге оқыту шебері болуға кандидаттарды аттестаттаудан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 367 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 24 шілдеде № 9609 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2014 жылғы 9 қыркүйекте № 134 (2702) жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Біліктілік комиссиясын қалыптастыру және оның қызметін жүзеге асыру қағидаларында:
15-тармақтың 10) тармақшасы алып тасталсын;
4) "Қазақстан Республикасының аумағында пайдаланылатын жолдардың тәуекелдер дәрежесін бағалауды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 383 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 26 маусымда № 9635 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2014 жылғы 4 қыркүйекте № 132 (2700), 2014 жылғы 5 қыркүйекте № 133 (2701) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында пайдаланылатын жолдардың тәуекелдер дәрежесін бағалауды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында пайдаланылатын жолдардың тәуекелдер дәрежесін бағалауды ұйымдастыру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жол жүрісі туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 17 сәуірдегі Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағындағы халықаралық, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар пайдаланылатын жолдардың (бұдан әрі – автомобиль жолдары) тәуекелдер дәрежесін бағалауды ұйымдастыру және жүргізу тәртібін айқындайды.".
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Ұйым лауазымды адамға пайдаланылатын автомобиль жолдарының тәуекел дәрежесін бағалау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті мынадай құжаттарды:
1) алдын ала толтырылған шығыс деректері (автомобиль жолының атауы, санаты, учаскенің мекенжайы, талап етілетін күтіп ұстау деңгейі) бар пайдаланылатын автомобиль жолының жұмыстарын қабылдау актілерін;
2) көпір құрылыстарын, көпірлерді тексеру журналдарын, жасанды құрылыстарды ағымдық тексеру журналдарын;
3) жұмыстарды жүргізу журналдарын және автомобиль жолдарын тексеру журналдарын ұсынады.".

3) в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 367 "Об утверждении Правил аккредитации профессиональных объединений по подготовке водителей транспортных средств, Правил формирования и осуществления деятельности квалификационной комиссии, Правил проведения аттестации кандидатов в преподаватели, мастера производственного обучения и мастера обучения вождению во время образовательного процесса по подготовке водителей транспортных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9609, опубликованный "Юридическая газета" 9 сентября 2014 года № 134 (2702), следующее изменение:
в Правилах формирования и осуществления деятельности квалификационной комиссий, утвержденных указанным приказом:
подпункт 10) пункта 15 исключить;
4) в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 383 "Об утверждении Правил организации и проведения оценки степени рисков эксплуатируемых дорог на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9635, опубликованный "Юридическая газета" 4 сентября 2014 года № 132 (2700) внести следующие изменения:
в Правилах организации и проведения оценки степени рисков эксплуатируемых дорог на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила организации и проведения оценки степени рисков эксплуатируемых дорог на территории Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 апреля 2014 года "О дорожном движении" и определяют порядок организации и проведения оценки степени рисков эксплуатируемых дорог международного, республиканского, областного и районного значения на территории Республики Казахстан (далее – автомобильные дороги).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Организация представляет должностному лицу следующие документы, необходимые для проведения работ по оценке степени риска эксплуатируемых автомобильных дорог:
1) акты приемки работ эксплуатируемой автомобильной дороги с предварительно заполненными исходными данными (название, категория автомобильной дороги, адрес участка, требуемый уровень содержания);
2) журналы осмотров мостовых сооружений, мостов, журналы текущих осмотров искусственных сооружений;
3) журналы производства работ и журналы осмотров автомобильных дорог.";

5) "Жазасын өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 622 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9839 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2015 жылғы 15 қазанда жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жазасын өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру қағидасы:
мынадай мазмұндағы 3-тараумен толықтырылсын:
"3-тарау. Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдарға қатысты электрондық бақылау құралдарын қолдану тәртібі";
38. Тиісті профилактикалық бақылауды қамтамасыз ету және шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның орналасқан жері туралы ақпарат алу үшін ІІО Қылмыстық-атқару кодексінің 169-бабы 1-тармағына сәйкес электрондық бақылау құралдарын пайдалануға құқылы.
39. Жергілікті полиция қызметінің бастығы не оны алмастыратын адам шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға белгіленген шектеулерге сәйкес, оның жеке басын сипаттайтын мәліметтер негізінде, сондай-ақ тиісті құрал-жабдықты орнатудың техникалық мүмкіндіктеріне сүйене отырып, шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамды дербес есепке алу кезінде оған электрондық бақылау құралдарын қолдану туралы шешім қабылдайды.
40. Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға электрондық бақылау құралдарын қолдану туралы шешім осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға қатысты электрондық бақылау құралдарын пайдалану туралы қаулымен ресімделеді, ол шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға және онымен бірге тұратын адамдарға жарияланады, бұл ретте құрал-жабдықты бұзғаны үшін шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның жауапкершілігі түсіндіріледі. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты ІІО қызметкері қаулы шығарған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қажетті құрал-жабдық орнатуды жүзеге асырады, шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға электрондық бақылау құралдарын пайдаланудың ерекшеліктерін түсіндіреді, осы Қағидаға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның электрондық бақылау құралдарын пайдалану бойынша жадынама алғаны туралы қол қойғызу арқылы оларды пайдалану жадынамасын береді.
41. Электрондық бақылау құралдарының құрылғысын сот белгілеген шектеулерді сақтауға профилактикалық бақылауды жүзеге асыру мақсатында ІІО тікелей шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға оның тұрғылықты немесе болу орны бойынша орнатады.

5) в приказ и.о. министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 622 "Об утверждении Правил осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9839, опубликованный "Казахстанская правда" 15 октября 2015 года № 197/28073) внести следующие дополнения:
в Правилах осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания, утвержденных указанным Приказом:
дополнить главой 3 следующего содержания:
"Глава 3. Порядок применения электронных средств слежения в отношении условно-досрочно освобожденных.
38. Для обеспечения надлежащего профилактического контроля и получения информации о местонахождении условно-досрочно освобожденного, ОВД в соответствии с пунктом 1 статьи 169 Уголовно-исполнительного кодекса вправе использовать электронные средства слежения.
39. Начальник местной полицейской службы, либо лицо его замещающее, в соответствии с ограничениями, установленными условно-досрочно освобожденному, на основании сведений, характеризующих его личность, а также исходя из технической возможности установки соответствующего оборудования, принимает решение о применении к нему электронных средств слежения при постановке условно-досрочно освобожденного на персональный учет.
40. Решение о применении к условно-досрочно освобожденному электронных средств слежения оформляется постановлением об использовании в отношении условно-досрочно освобожденного электронных средств слежения по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, которое объявляется условно-досрочно освобожденному и лицам, проживающим совместно с ним, при этом разъясняется ответственность условно-досрочно освобожденного за порчу оборудования. Сотрудник ОВД, ответственный за использование электронных средств слежения, в течение трех рабочих дней с момента вынесения постановления осуществляет установку необходимого оборудования, разъясняет условно-досрочно освобожденному особенности эксплуатации электронных средств слежения, вручает ему памятку по их эксплуатации под расписку о получении памятки условно-досрочно освобожденным по эксплуатации электронных средств слежения по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
41. Устройства электронных средств слежения устанавливаются ОВД непосредственно на условно-досрочно освобожденного, по месту его жительства или пребывания, в целях осуществления профилактического контроля за соблюдением ограничений, установленных судом.

42. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты ІІО қызметкері:
1) шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға белгіленген шектеулерді сақтауы туралы мониторингілеу пультінің деректерін пайдалана отырып, ақпарат жинауды жүзеге асырады;
2) электрондық бақылау құралдарын бұзу, рұқсатсыз шешу, сот белгіленген шектеулерді бұзу фактілері туралы ақпарат алған кезде жергілікті полиция қызметі бастығына не оны алмастыратын адамға баяндатпен баяндайды және осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдардағы электрондық бақылау құралдары арқылы анықталған бұзушылықтарды есепке алу журналына тиісті белгілер жүргізеді.
Жергілікті полиция қызметі бастығына не оны алмастыратын адамға электрондық бақылау құралдарының жұмысындағы барлық тіркелген жұмыс істемей қалуы және істен шығуы фактілерін дереу баянатпен баяндайды, осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларды шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдағы электрондық бақылау құралдарының бұзылуын есепке алу журналында көрсетеді;
3) электрондық бақылау құралдарының жұмысында істен шығу болған жағдайда, оның себебін анықтау және оларды жою бойынша шаралар қабылдайды.
43. Cот белгілеген шектеулер өзгерген кезде не техникалық себептер бойынша электрондық бақылау құралдарын қолдану мүмкін болмаған жағдайда жергілікті полиция қызметінің бастығы не оны алмастыратын адам осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға қатысты электрондық бақылау құралдарын пайдаланудан бас тарту (ауыстыру) туралы тиісті дәлелденген қаулыны қабылдай отырып, электрондық бақылау құралдарын пайдалануды тоқтатады не оларды пайдалану тәртібін және қолданатын техникалық құралдар жиынтығын өзгертеді. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты ІІО қызметкері қаулыны шығарған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қажетті құралды алып тастауды (ауыстыруды) жүзеге асырады.
44. Егер шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адам бұзу фактісін теріске шығарған жағдайда учаскелік полиция инспекторы электрондық бақылау құралдары көмегімен алынған жол берілген бұзушылық фактісі туралы мәліметтерді зерделеу арқылы тексеру жүргізеді.
45. Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адам электрондық бақылау құралын бұзған (бүлдірген) жағдайда учаскелік полиция инспекторы осы Қағидаға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акті жасайды.";
Осы бұйрыққа 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес 14, 15, 16, 17, 18, 19-қосымшалармен толықтырылсын.
6) "Жолдарды жобалауға, салуға, жөндеуге, күтіп-ұстауға және оларды жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде басқаруға арналған нормативтік, жобалау және техникалық құжаттаманы келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 12 наурыздағы № 208 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 10 сәуірде № 10690 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 30 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жолдарды жобалауға, салуға, жөндеуге, күтіп-ұстауға және оларды жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде басқаруға арналған нормативтік, жобалау және техникалық құжаттаманы келісу және бекіту қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

42. Сотрудник ОВД, ответственный за использование электронных средств слежения:
1) осуществляет сбор информации с использованием данных пульта мониторинга о соблюдении условно-досрочно освобожденным установленных ограничений;
2) при получении информации о фактах повреждения, несанкционированного съема электронных средств слежения, нарушений ограничений, установленных судом, докладывает рапортом начальнику местной полицейской службы либо лицу, его замещающему, и производит соответствующие отметки в журнале учета нарушений, выявленных посредством электронных средств слежения на условно-досрочно освобожденных по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
Незамедлительно докладывает рапортом начальнику местной полицейской службы либо лицу, его замещающему обо всех зафиксированных фактах отказов и сбоев в работе электронных средств слежения, отражает их в журнале учета неисправностей электронных средств слежения на условно-досрочно освобожденного по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
3) в случае сбоя в работе электронных средств слежения принимает меры по установлению его причин и их устранению.
43. При изменении судом установленных ограничений либо невозможно использовать электронные средства слежения по техническим причинам начальник местной полицейской службы либо лицо, его замещающее отменяет использование электронных средств слежения либо изменяет порядок их использования и набор применяемых технических средств, приняв соответствующее мотивированное постановление об отмене (замене) использовании в отношении условно-досрочно освобожденного электронных средств слежения по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам. Сотрудник ОВД, ответственный за использование электронных средств слежения, в течение трех рабочих дней с момента вынесения постановления осуществляет снятие (замену) необходимого оборудования.
44. В случаях, если условно-досрочно освобожденный отрицает факт нарушения, участковый инспектор полиции проводит проверку путем изучения сведений о факте допущенного нарушения, полученных при помощи электронных средств слежения.
45. В случае повреждения (порчи) условно-досрочно освобожденным электронных средств слежения участковый инспектор полиции составляется акт установления неисправностей электронных средств слежения по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам.";
дополнить приложениями 14, 15, 16, 17, 18, 19 согласно приложению 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему приказу;
6) в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 марта 2015 года № 208 "Об утверждении Правил согласования и утверждения нормативной, проектной и технической документации на проектирование, строительство, ремонт, содержание дорог и управление ими в части обеспечения безопасности дорожного движения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10690, опубликованный информационно-правовой системе "Әділет" 30 апреля 2015 года) внести следующие изменения:
в Правилах согласования и утверждения нормативной, проектной и технической документации на проектирование, строительство, ремонт, содержание дорог и управление ими в части обеспечения безопасности дорожного движения, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Нормативтік, жобалау және техникалық құжаттаманы, сондай-ақ аумақтық-көліктік жоспарлау және жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттаманы келісу өтінішті уәкілетті органда тіркеген сәттен бастап он жұмыс күн ішінде жүргізіледі.".
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9.Мыналар:
1) уәкілетті орган – халықаралық және республикалық маңыздағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын, ақылы автожолдарды жобалау, салу, қайта жөндеу, жөндеу және оңалту жөніндегі нормативтік, техникалық және жобалау құжаттамасын, аумақтық-көліктік жоспарлау және жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттаманы;
2) уәкілетті органның аумақтық бөліністері – осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жолдарды қоспағанда, автомобиль жолдарын, сондай-ақ осы автомобиль жолдарындағы жол құрылыстарын, теміржол өтпелерін, қалалық электр көлігі желілерін жобалау, салу, қайта жөндеу, жөндеу және оңалту жөніндегі жобалау құжаттамасын, аумақтық-көліктік жоспарлау, жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттаманы;
3) жоғары тұрған уәкілетті органның нұсқауы бойынша уәкілетті органның аумақтық бөліністері – халықаралық және республикалық маңыздағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын, ақылы автожолдарды жобалау, салу, қайта жөндеу, жөндеу және оңалту жөніндегі жобалау құжаттамасын, аумақтық-көліктік жоспарлау және жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттаманы келіседі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Әзірлеуші келісуден бас тарту себептерін жойғаннан кейін нормативтік, жобалау және техникалық құжаттама, сондай-ақ аумақтық-көліктік жоспарлау және жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттама жазбаша бас тарту алынған күннен бастап екі айдан кешіктірмей қайта келісуге жолданады. Қайта келісу өтініш уәкілетті органда тіркелген сәттен бастап бес жұмыс күннен аспайтын мерзімде жүргізіледі.".
7) "Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды есепке алуды жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 30 қаңтардағы № 89 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 3 наурызда № 13373 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 24 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды есепке алуды жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларында:
26-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"ІІД-нің ЖПҚ "Бүркіт" базасына ҚАІІб(Б) ЖПҚ-дан тапсырма алған күннен бастап екі тәулік ішінде оларға қатысты әкімшілік қадағалау орнатылған және шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдарды енгізеді.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. ҚАЖД тоқсан сайын аумақтылығы бойынша ІІД Көші-қон полициясы басқармасына (бұдан әрі – ІІД КҚПБ) осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚАЖ мекемелерінде жазасын өтеп жатқан шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдардың тізімін жолдайды.
Шетелдіктер немесе азаматтығы жоқ адамдар босаған кезде ҚАЖД мерзімі аяқталуына байланысты босатылғанға дейін алты ай бұрын, ал оны шартты түрде мерзімінен бұрын босатуға өтініш берген кезде – сотталғанның өтінішхат берген сәтінен бастап үш тәулік ішінде ІІД КҚПБ-ны ақпараттандырады.".
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік қадағалаудағы
адамдарды есепке алу
қағидасына 21-қосымша
Нысан
Сотпен әкімшілік қадағалау белгіленген адамға қатысты электрондық бақылау құралдарын пайдалану туралы қаулы
Мен, _____________________________________________________________________
(бастықты алмастыратын адам, ІІО атауы)
_______________________________ бастығы _________________________________________
(тегі, аты-жөні)
20_ жылғы "___"________ _________________________________________________________
(сот атауы)
________________________ мерзімде "___" тармақ бойынша әкімшілік қадағалау белгіленген
(қадағалау мерзімі)
_____________________________________________________________ материалдарын қарап,
(тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
Анықтадым:
________________________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралдарын орнатудың қажеттілігін дәлелдейтін
________________________________________________________________________________
себептер мен шарттар көрсетіледі)
Баяндалғанның негізінде және Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің
172-бабы 4-тармағын басшылыққа ала отырып,
Қаулы еттім:
___________________________________________________ электрондық бақылау құралдары
(электрондық бақылау құралдарының атауы)
қадағалауға алынған адам ___________________________________ қатысты пайдаланылсын.
(тегі, аты-жөні)
Тұрғылықты жері бойынша электрондық бақылау құралдарын орнату (күні) мерзімі
_________________________________________________________ (_____________________)
(электрондық бақылау құралдарын орнату күнімен таныстыру туралы оператордың қолы)
________________________________________________________________________________
(орган атауы)
Бастығы
_____________________________________ _____________ _____________________________
(атағы)                                    (қолы)                  (аты-жөні, тегі)
20__ жылғы "___" __________
М. О.
Қаулымен таныстым: __________ ___________________________
(қолы)            (аты-жөні, тегі)
20__жылғы "____"____________
Мен, __________________________________, электрондық бақылау құралын
(тегі, аты-жөні)
жоғалтқан не зақым келтірген, жойған кезде және осыған байланысты ерікті түрде келтірілген
залалды өтеуден бас тарту жағдайда осы мәселе белгіленген заң тәртібінде шешілетіні туралы
таныстым.
________________________________
(қадағалауға алынған адамның қолы)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік қадағалаудағы
адамдарды есепке алу
қағидасына 22-қосымша
Нысан
Әкімшілік қадағалауға алынған адамның электрондық бақылау құралдарын пайдалану жөніндегі жадынаманы алуы туралы қолхаты
Қадағалауға алынған адам____________________________________________________
(қадағалауға алынған адамның тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
________________________________________________________________________ мерзімге
________________________________________________________________________________
(құралдың түрі көрсетіледі)
___________________________________________ электрондық бақылау құралдары тағылды.
________________________________________________________________________________
(іс-әрекет ету аумағы, қуат беру затын ауыстыру мерзімі, басқа да сипаттамасы)
_______________________________________ аталған құралды пайдалану тәртібі түсіндірілді.
Таныстырған:
_______________________________
(органның атауы)
Бастығы _________________________________________            ______________
(атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))                  (қолы)
20__ жылғы "___" __________
Жадынаманы алған: ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
20___жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік қадағалаудағы
адамдарды есепке алу
қағидасына 23-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________________
(ІІО атауы
Қадағалауға алынған адамдағы электрондық бақылау құралдары арқылы анықталған заң бұзушылықтарды есепке алу журналы
20___жылғы "____" ______ басталды
20___жылғы "____" ______ аяқталды
(журналдың ішкі жағы)
р\с
Қадағалауға алынған адамның Т.А.Ә (бар болса)
Заң бұзушылық жасаған күні, уақыты, орны
Жол берілген бұзушылықтың қысқаша мазмұны
Тексеріс жүргізу үшін материалдарды алған күні, қызметкердің тегі, қолы
Қабылданған шешім
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік қадағалаудағы
адамдарды есепке алу
қағидасына 24-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________________
(ІІО атауы
Қадағалауға алынған адамның электрондық бақылау құралдарының бұзылуын есепке алу журналы
20___жылғы "____" ______ басталды
20___жылғы "____" ______ аяқталды
(журналдың ішкі жағы)
р\с
Аудиовизуальдық, электрондық бақылау құралының сәйкестендіру нөмірі
Анықталған бұзылудың күні,уақыты және сипаты
Қабылданған шаралар
Бұзылуды қалпына келтірген күні және уақыты
Бұзылуды қалпына келтірген адамның тегі және қолы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік қадағалаудағы
адамдарды есепке алу
қағидасына 25-қосымша
Нысан
Сотпен әкімшілік қадағалау белгіленген адамға қатысты электрондық бақылау құралдарын қолдануды алып тастау (алмастыру) туралы қаулы
Мен, ___________________________________________________________________________
(ІІО атауы, бастықты алмастыратын адам)
________________________ бастығы ________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
20_ жылғы "___"_____________ ____________________________________________________
(соттың атауы)
_________________________ мерзімге "___"тармақ бойынша әкімшілік қадағалау орнатылған
(жаза мерзімі)
қадағалаудағы ________________________________________________материалдарын қарап,
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Анықтадым:
________________________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралдарын қолдануды алып тастау (ауыстыру) қажеттілігін
________________________________________________________________________________
дәлелдейтін себептер мен шарттар көрсетіледі)
Баяндалғанның негізінде және Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің
172- бабы 4-тармағын басшылыққа ала отырып,
Қаулы еттім:
Қадағалауға алынған адам _________________________________________________ қатысты
(тегі, аты-жөні)
____________________________________________________ электрондық байқау құралдары
(электрондық бақылау құралдарының атауы)
алып тасталсын (ауыстырылсын).
(қажетсізін сызу керек)
Бастық
________________________________________________________________________________
(атағы)                  (қолы)(аты-жөні, тегі)
20__ жылғы "___" _________
М.О.
Қаулымен таныстым: __________ ___________________________________________________
(қолы)            (қадағалауға алынған адамның аты-жөні,тегі)
20__жылғы "__"____________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік қадағалаудағы
адамдарды есепке алу
қағидасына 26-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________________
(ІІО атауы)
Электрондық бақылау құралдарындағы бұзылуды анықтау туралы акті
Мен, _____________________________________________________________________
(ІІО атауы, бастықты алмастыратын адам)
_______________________________бастығы__________________________________________
(тегі, аты-жөні
Куәгерлер:

"7. Согласование нормативной, проектной и технической документации, а также документации по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения проводится в течение десяти рабочих дней с момента регистрации обращения в уполномоченном органе.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Согласовывают:
1) уполномоченный орган – нормативную, техническую и проектную документацию по проектированию, строительству, реконструкции, ремонту и реабилитации автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, платных автодорог, документации по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения;
2) территориальные подразделения уполномоченного органа – проектную документация по проектированию, строительству, реконструкции, ремонту и реабилитации автомобильных дорог, за исключением дорог, указанных в подпункте 1) настоящего пункта, а также дорожных сооружений, железнодорожных переездов на данных автомобильных дорогах, линий городского электрического транспорта, документации по территориально-транспортному планированию, организации дорожного движения;
3) территориальные подразделения уполномоченного органа по указанию вышестоящего уполномоченного органа - проектную документацию по проектированию, строительству, реконструкции, ремонту и реабилитации автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, платных автодорог, документации по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. После устранения разработчиком причин отказа в согласовании, нормативная, проектная и техническая документация, а также документация по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения направляются на повторное согласование не позднее двух месяцев со дня получения письменного отказа. Повторное согласование проводится в срок не более пяти рабочих дней с момента регистрации обращения в уполномоченном органе.".
7) в приказ Министра внутренних дел от 30 января 2016 года № 89 "Об утверждении Правил взаимодействия подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по осуществлению учета лиц, освобожденных из мест лишения свободы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13373, опубликованный информационно-правовой системе "Әділет" 24 марта 2016 года) внести следующие изменения:
в Правилах взаимодействия подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по осуществлению учета лиц, освобожденных из мест лишения свободы, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 26 изложить в следующей редакции:
"МПС ДВД вносят в базу "Беркут" лиц, в отношении которых установлен административный надзор и условно-досрочно освобожденных в течении двух суток со дня получения из МПС ГОР(У)ОВД задания.";
в пункте 27 в казахском языке вносится изменение, в русском языке текст не меняется.
Приложение 1
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 21
к Правилам учета лиц,
состоящих под
административным надзором
Форма
Постановление
об использовании в отношении лица, которому судом установлен
административный надзор электронных средств слежения
Я, начальник ____________________________________________________________
(лицо, замещающее начальника, наименование ОВД)
______________________________________________________________________________
(инициалы, фамилия)
рассмотрев материалы на _______________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
которому(ой) "____"__________20___ году________________________________________
(наименование суда)
установлен административный надзор по пункту "______", сроком_____________________
(срок надзора)
Установил:
______________________________________________________________________________
(указываются причины и условия, свидетельствующие о необходимости
______________________________________________________________________________
установления электронных средств слежения)
На основании изложенного и руководствуясь пунктом 4 статьи 172 УИК РК,
Постановил:
Использовать в отношении поднадзорного(ой) _____________________________________
(фамилия, инициалы)
электронных средств слежения __________________________________________________
(наименование электронных средств слежения)
_____________________________________________________________________________
Срок (дата) установки электронных средств слежения по месту жительства
_______________________________________________________ (____________________)
(подпись оператора об ознакомлении с датой установки электронных средств слежения)
Начальник
__________________________________________
(наименование органа)
_________________________ ______________________ ____________________________
(звание)                   (подпись)                  (инициалы, фамилия)
"____"____________20___год
М.П.
С постановлением ознакомлен(а): ________________ ______________________________
(подпись)            (инициалы, фамилия)
"____"____________20___год
Я, ____________________________________________, ознакомлен(а) с тем, что в случае
(фамилия, инициалы)
утраты либо повреждения, уничтожения электронных средств слежения и отказа от
добровольного возмещения ущерба данный вопрос будет решаться в установленном
законодательством Республики Казахстан порядке.
____________________________________
(подпись поднадзорного(ой)
Приложение 2
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 22
к Правилам учета лиц,
состоящих под
административным надзором
Форма
Расписка
о получении памятки лицом, находящимся под административным надзором
по эксплуатации электронных средств слежения
Поднадзорному(ой)________________________________________________________
(фамилия имя отчество поднадзорного(ой) (при его наличии))
установлено электронное средство слежения ________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать какое)
на период ______________________________________________________________________
разъяснен порядок эксплуатации данного средства ___________________________________
_______________________________________________________________________________
(радиус действия, периодичность смены элементов питания, другие характеристики)
Ознакомил:
Начальник
______________________________________
(наименование органа)
________________________________________________________ ______________________
(звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии))                  (подпись)
"__" ________________ 20__ год
Памятку получил (а): ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" _________20___ год
Приложение 3
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 23
к Правилам учета лиц,
состоящих под
административным надзором
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ОВД)
Журнал учета
нарушений, выявленных посредством электронных средств слежения
на поднадзорных
Начат "____" ________20___году
Окончен "____" ________20____году
(внутренняя сторона журнала)
п\п
ФИО (при его наличии) поднадзорного
Дата, время и место совершения нарушена
Краткое описание допущенного нарушения
Дата, фамилия и роспись сотрудника, получившего материалы для проведения проверки
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 4
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 24
к Правилам учета лиц,
состоящих под
административным надзором
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ОВД)
Журнал учета
неисправностей электронных средств слежения на поднадзорного
Начат "____" ________20___году
Окончен "____" ________20____году
(внутренняя сторона журнала)
п\п
Идентификационный номер аудиовизуального, электронного средства слежения
Дата, время и характер выявленной неисправности
Принятые меры
Дата и время устранения неисправности
Фамилия и роспись лица, устранившего неисправность
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 5
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 25
к Правилам учета лиц,
состоящих под
административным надзором
Форма
Постановление
об отмене (замене) использовании в отношении лица, которому судом
установлен административный надзор электронных средств слежения
Я, начальник ____________________________________________________________________
(лицо, замещающее начальника, наименование ОВД)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы)
рассмотрев материалы на ________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
которому(ой) "____"__________20___ году _________________________________________
(наименование суда)
установлен административный надзор по пункту "___", сроком ________________________
(срок надзора)
Установил:
______________________________________________________________________________
(указываются причины и условия, свидетельствующие о необходимости отмены (замены)
_____________________________________________________________________________
использования электронных средств слежения)
На основании изложенного и руководствуясь пунктом 4 статьи 172 УИК РК,
Постановил:
Отменить (заменить) в отношении поднадзорного(ой) _______________________________
(ненужное зачеркнуть)                               (фамилия, инициалы)
электронные средства слежения __________________________________________________
(наименование электронных средств слежения)
______________________________________________________________________________
Начальник
__________________________________ _________________ __________________________
(звание)                   (подпись)       (инициалы, фамилия)
"___"__________20____год
М.П.
С постановлением ознакомлен(а): ___________ _____________________________________
(подпись)       (инициалы, фамилия поднадзорного(ой)
"____"____________20___год
Приложение 6
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 26
к Правилам учета лиц,
состоящих под
административным надзором
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ОВД)
Акт установления неисправностей электронных средств слежения
Я, начальник ______________________________________________________________
(лицо, замещающее начальника, наименование ОВД)
________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы)
В присутствии понятых:

1. ______________________________________________________________________________
(тегі,аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) тұрғылықты жері)
2. ___________________________________________________________________ қатысуымен
(тегі,аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) тұрғылықты жері)
Қадағалауға алынған адам ____________________________________ бекітілген
(тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
________________________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралының атауы көрсетіледі)
_____________________________ электрондық бақылау құралының ақауының себебін қарап,
Анықтадым:
________________________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралы ақауының себебі көрсетіледі, қадағалаудағының кінәлі дәрежесі)
________________________________________________________________________________
Баяндалғанның негізінде,
Қаулы еттім:
Электрондық бақылау құралдары қадағалауға алынған адамның кінәсі
(қадағалаудағыға тәуелсіз себептер бойынша) бойынша жарамсыз болған, осыған байланысты,
(қажеттіні сызу)
________________________________________________________________________________
(қадағалауға алынған адамның кінәсі анықталған жағдайда, азаматтық тәртіпте қадағалауға
алынған адам____________________________________________________________________
келтірген залалды өтеу үшін материалдар жолданады, анық ақаулардың болмаған кезде құрал сараптамаға жолданады).
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(орган атауы)
Бастығы
___________________________ _________________ ___________________________________
(атағы)                        (қолы)                        (тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "___" __________
М.О.
Актімен таныстым: __________ _____________________________________________________
(қолы)                  (қадағалауға алынған адамның аты-жөні,тегі)
Куәгерлер: 1. _______________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
2. ______________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
20__жылғы "___"___________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
7-қосымша
Жазасын өтеуден шартты
түрде мерзімінен бұрын
босатылған адамдардың мінез
құлқын бақылауды жүзеге асыру
қағидасына 14-қосымша
Нысан
Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылғандарға қатысты электрондық бақылау құралдарын қолдану туралы қаулы
Мен, _____________________________________________________________________
(ІІО атауы, бастықты алмастыратын адам)
_______________________________ бастығы _________________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөні)
20_ жылғы "___"_________ ________________________________________________________
(сот атауы)
жазалау мерзімінің өтелмеген бөлігіне ______________________________________________-
(шарты түрде мерзімінен бұрын босау мерзімі)
шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған__________________________________________
_____________________________________________________________ материалдарын қарап,
(тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
Анықтадым:
________________________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралдарын орнатудың қажеттілігін дәлелдейтін
________________________________________________________________________________
себептер мен шарттар көрсетіледі)
Баяндалғанның негізінде және Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің
169-бабы 1-тармағын басшылыққа ала отырып,
Қаулы еттім:
___________________________________________________ электрондық бақылау құралдары
(электрондық бақылау құралдарының атауы)
шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған ______________________ қатысты қолданылсын.
(тегі, аты-жөні)
Тұрғылықты жері бойынша электрондық бақылау құралдарын орнату (күні) мерзімі
___________________________________________________________ (_____________)
(электрондық бақылау құралдарын орнату күнімен таныстыру туралы оператордың қолы)
___________________________
(орган атауы)
Бастығы
__________________________ _______________________ ______________________________
(атағы)                              (қолы)                        (тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "___" __________
М.О.
Қаулымен таныстым: __________ ___________________________
(қолы)                  (аты-жөні. тегі)
20__жылғы "____"____________
Мен, __________________________________, электрондық бақылау құралын (тегі, аты-жөні)
жоғалтқан не зақым келтірген, жойған кезде және осыған байланысты ерікті түрде келтірілген
залалды өтеуден бас тарту жағдайда осы мәселе белгіленген заң тәртібінде шешілетіні туралы
таныстым. ___________________________________________
(шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның қолы)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
8-қосымша
Жазасын өтеуден шартты
түрде мерзімінен бұрын
босатылған адамдардың мінез
құлқын бақылауды жүзеге асыру
қағидасына 15-қосымша
Нысан
Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның электрондық бақылау құралдарын пайдалану жөніндегі жадынаманы алуы туралы қолхаты
Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған____________________________________
(тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
________________________________________________________________________мерзімге
____________________________________________ электрондық бақылау құралы орнатылды
(құралдың түрі көрсетіледі)
аталған құралды пайдалану тәртібі түсіндірілді________________________________________
________________________________________________________________________________
(іс-әрекет ету аумағы, қуат беру затын ауыстыру мерзімі, басқа да сипаттамасы)
Таныстырған:
_______________________________
(органның атауы)
Бастығы ____________________________________ ______________
(атағы, Т.А.Ә)                  (қолы)
20__ жылғы "___" __________
Жадынаманы алған: _____________________________
(тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
20___жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
9-қосымша
Жазасын өтеуден шартты
түрде мерзімінен бұрын
босатылған адамдардың мінез
құлқын бақылауды жүзеге асыру
қағидасына 16-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________________
(ІІО атауы)
Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдағы электрондық бақылау құралдары арқылы анықталған заң бұзушылықтарды есепке алу журналы
20___жылғы "____" ______ басталды
20___жылғы "____" ______ аяқталды
(журналдың ішкі жағы)
п\п
Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның Т.А.Ә (бар болса)
Заң бұзушылық жасаған күні, уақыты, жасаған орны
Жол берілген заң бұзушылықтың қысқаша мазмұны
Тексеріс жүргізу үшін материалдарды алған күні, қызметкердің тегі, қолы
Қабылданған шешім
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
10-қосымша
Жазасын өтеуден шартты
түрде мерзімінен бұрын
босатылған адамдардың мінез
құлқын бақылауды жүзеге асыру
қағидасына 17-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________________
(ІІО атауы)
Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдағы электрондық бақылау құралдарының бұзылуын есепке алу журналы
20___жылғы "____" ______ басталды
20___жылғы "____" ______ аяқталды
(журналдың ішкі жағы)
п\п
Аудиовизуальдық, электрондық бақылау құралының сәйкестендіру нөмірі
Анықталған бұзылудың күні, уақыты және сипаты
Қабылданған шаралар
Бұзылуды қалпына келтірген күні және уақыты
Бұзылуды қалпына келтірген адамның тегі және қолы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
11-қосымша
Жазасын өтеуден шартты
түрде мерзімінен бұрын
босатылған адамдардың мінез
құлқын бақылауды жүзеге асыру
қағидасына 18-қосымша
Нысан
Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға қатысты электрондық бақылау құралдарын алып тастау (алмастыру) туралы қаулы
Мен,______________________________________________________________________
(ІІО атауы, бастықты алмастыратын адам)
_______________________________ бастығы _________________________________________
(тегі, аты-жөні)
"___"__________ 20_ жылғы_______________________________________________________
(сот атауы)
жазалау мерзімінің өтелмеген бөлігіне ______________________________________________-
(шарты түрде мерзімінен бұрын босау мерзімі)
шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған
_____________________________________________________________ материалдарын қарап,
(тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
Анықтадым:
________________________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралдарын қолдануды алып тастау (ауыстыру) қажеттілігін
________________________________________________________________________________
дәлелдейтін себептер мен шарттар көрсетіледі)
Баяндалғынның негізінде және Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің
169-бабы 1-тармағын басшылыққа ала отырып,
Қаулы еттім:
Қадағалауға алынған адам _______________________________________________ қатысты
(тегі, аты-жөні)
____________________________________________________ электрондық байқау құралдары
(электрондық бақылау құралдарының атауы)
алып тасталсын (ауыстырылсын).
(қажетсізін сызу керек)
Бастығы ______________________ ___________________________________
(атағы)                  (қолы)            (аты-жөні, тегі)
20__ жылғы "___" _________
М.О.
Қаулымен таныстым: __________ ___________________________________________________
(қолы)            (қадағалауға алынған адамның аты-жөні, тегі)
20__жылғы "__"____________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
12-қосымша
Жазасын өтеуден шартты
түрде мерзімінен бұрын
босатылған адамдардың мінез
құлқын бақылауды жүзеге асыру
қағидасына 19-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________________
(ІІО атауы
Электрондық бақылау құралдарындағы бұзылуды анықтау туралы акті
Мен, _____________________________________________________________________
(ІІО атауы, бастықты ауыстыратын адам)
_______________________________бастығы__________________________________________
(тегі, аты-жөні
Куәгерлердің:

1. ______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства)
2. ______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства)
Рассмотрев причину неисправности электронных средств слежения, установленного на
поднадзорного __________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(указываются наименование электронных средств слежения)
Установил:
________________________________________________________________________________
(указываются причины неисправности, электронных средств слежения, степень виновности
поднадзорного)
________________________________________________________________________________
На основании изложенного,
Постановил:
Электронные средства слежения пришли в неисправность по вине (по другим
причинам, не зависящим от поднадзорного) в связи с чем, полагаю
(ненужное зачеркнуть)
_______________________________________________________________________________
(в случае установления вины поднадзорного, материалы направляются в суд для взыскания
_______________________________________________________________________________
ущерба с осужденного в гражданском порядке, в случае отсутствия явных повреждений
_______________________________________________________________________________
прибор направляется на экспертизу).
Начальник
_______________________________
(наименование органа)
__________________________________ _________________ __________________________
(звание)                   (подпись)       (инициалы, фамилия)
"____"__________20____год
М.П.
С актом ознакомлены: _______________________ ____________________________________
(подпись)             (инициалы, фамилия поднадзорного(ой)
Понятые: 1. ________________________________________________
(фамилия и инициалы)
2. ________________________________________________
(фамилия и инициалы)
"____"__________20__год
Приложение 7
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 14
к Правилам осуществления
контроля за поведением лиц,
освобожденных условно-досрочно
от отбывания наказания
Форма
Постановление
об использовании в отношении условно-досрочно освобожденного
электронных средств слежения
Я, начальник ______________________________________________________________
(лицо, замещающее начальника, наименование ОВД)
________________________________________________________________________________
(инициалы, фамилия)
рассмотрев материалы на _________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
условно-досрочно освобожденного(ую) "____"___________20___ году___________________
(наименование суда)
на не отбытую часть срока наказания _______________
(срок УДО)
Установил:
________________________________________________________________________________
(указываются причины и условия, свидетельствующие о необходимости
________________________________________________________________________________
установления электронных средств слежения)
На основании изложенного и руководствуясь пунктом 1 статьи 169 УИК РК,
Постановил:
Использовать в отношении условно-досрочно освобожденного(ой)
________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы)
электронных средств слежения _____________________________________________________
(наименование электронных средств слежения)
________________________________________________________________________________
Срок (дата) установки электронных средств слежения по месту жительства
_________________________________________________________ (_____________________)
(подпись оператора об ознакомлении с датой установки электронных средств слежения)
Начальник
_____________________________________________
(наименование органа)
_______________________________ _________________ _______________________________
(звание)                   (подпись)             (инициалы, фамилия)
"____"____________20___год
М.П.
С постановлением ознакомлен(а): _______________ ___________________________________
(подпись)                  (инициалы, фамилия)
"____"____________20___год
Я, _______________________________________________, ознакомлен(а) с тем, что в случае
(фамилия, инициалы)
утраты либо повреждения, уничтожения электронных средств слежения и отказа от
добровольного возмещения ущерба данный вопрос будет решаться в установленном законом
порядке.
___________________________________________
(подпись условно-досрочно освобожденного (ой)
Приложение 8
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 15
к Правилам осуществления
контроля за поведением лиц,
освобожденных условно-досрочно
от отбывания наказания
Форма
Расписка
о получении памятки условно-досрочно освобожденным по эксплуатации
электронных средств слежения
Условно-досрочно освобожденному(ой)_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
установлено электронное средство слежения _________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать какое)
на период ______________________________________________________________________
разъяснен порядок эксплуатации данного средства ___________________________________
_______________________________________________________________________________
(радиус действия, периодичность смены элементов питания, другие характеристики)
Ознакомил:
Начальник
__________________________________________
(наименование органа)
______________________________________ ________________________
(звание, Ф.И.О.)                        (подпись)
"____" ______________ 20__ год
Памятку получил(а): ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" _-____________20___ год
Приложение 9
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 16
к Правилам осуществления
контроля за поведением лиц,
освобожденных условно-досрочно
от отбывания наказания
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ОВД)
Журнал учета
нарушений, выявленных посредством электронных средств слежения
на условно-досрочно освобожденных
Начат "____" ________20___году
Окончен "____" ________20___году
(внутренняя сторона журнала)
п\п
ФИО (при его наличии) условно-досрочно освобожденного
Дата, время и место совершения нарушена
Краткое описание допущенного нарушения
Дата, фамилия и роспись сотрудника, получившего материалы для проведения проверки
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 10
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 17
к Правилам осуществления
контроля за поведением лиц,
освобожденных условно-досрочно
от отбывания наказания
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ОВД)
Журнал учета
неисправностей электронных средств слежения на условно-досрочно освобожденного
Начат "____" ________20___году
Окончен "____" ________20____году
(внутренняя сторона журнала)
№п\п
Идентификационный номер аудиовизуального, электронного средства слежения
Дата, время и характер выявленной неисправности
Принятые меры
Дата и время устранения неисправности
Фамилия и роспись лица, устранившего неисправность
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 11
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 18
к Правилам осуществления
контроля за поведением лиц,
освобожденных условно-досрочно
от отбывания наказания
Форма
Постановление
об отмене (замене) использовании в отношении условно-досрочно
освобожденного электронных средств слежения
Я, начальник ____________________________________________________________________
(лицо, замещающее начальника, наименование ОВД)
________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы)
рассмотрев материалы на _________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
условно-досрочно освобожденного(ую) "__"_________20___ году_______________________
(наименование суда)
на не отбытую часть срока наказания _______________
(срок УДО)
Установил:
________________________________________________________________________________
(указываются причины и условия, свидетельствующие о необходимости отмены (замены)
________________________________________________________________________________
использования электронных средств слежения)
На основании изложенного и руководствуясь пунктом 1 статьи 169 УИК РК,
Постановил:
Отменить (заменить) в отношении осужденного(ой) ___________________________________
(ненужное зачеркнуть)                              (фамилия, инициалы)
электронные средства слежения ____________________________________________________
(наименование электронных средств слежения)
________________________________________________________________________________
Начальник
_________________________________ _________________ _____________________________
(звание)                   (подпись)                  (инициалы, фамилия)
"___"__________20____год
М.П.
С постановлением ознакомлен(а): _________________ _________________________________
(подпись) (инициалы, фамилия поднадзорного(ой)
"____"____________20___год.
Приложение 12
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Приложение 19
к Правилам осуществления
контроля за поведением лиц,
освобожденных условно-досрочно
от отбывания наказания
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ОВД)
Акт установления неисправностей электронных средств слежения
Я, начальник ______________________________________________________________
(лицо, замещающее начальника, наименование ОВД)
________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы)
В присутствии понятых:

1. ______________________________________________________________________________
(тегі,аты-жөні,тұрғылықты жері)
2. ___________________________________________________________________ қатысуымен
(тегі,аты-жөні,тұрғылықты жері)
Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылғанға________________________________________
(тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
__________________________Бекітілген_____________________________________________
________________________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралының атауы көрсетіледі)
_______________________ электрондық бақылау құралының ақауының себебін қарап,
Анықтадым:
________________________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралы ақауының себебі көрсетіледі, ШМББ кінәсінің дәрежесі)
____________________________________________________________________
Баяндалғанның негізінде,
Қаулы еттім:
Электрондық бақылау құралдары шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның
кінәсіне (шартты түде босатылған амдамға тәуелсіз басқа себептер бойынша) байланысты
жарамсыз болған, осыған байланысты,
(қажеттіні сызу)
________________________________________________________________________________
(ШМББ кінәсі анықталған жағдайда, азаматтық тәртіпте ШМББ келтірген залалды
________________________________________________________________________________
өтеу үшін материалдар жолданады, анық бұзылу болмаған кезде құрал сараптамаға
жолданады).
________________________________________________________________________________
________________________________
(орган атауы)
Бастығы
___________________________ _________________ ______________________
(атағы)                  (қолы)                  (тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "___" __________
М.О.
Актімен таныстым: __________ _______________________________________
(қолы)                  (ШМББ тегі, аты-жөні)
Куәгерлер: 1. _______________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
2. ______________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
20__жылғы "___"___________

1. ______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства)
2. ______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства)
Рассмотрев причину неисправности электронных средств слежения, установленного на
условно-досрочно освобожденного(ую)______________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(указываются наименование электронных средств слежения)
Установил:
_______________________________________________________________________________
(указываются причины неисправности, электронных средств слежения,
степень виновности УДО)
_______________________________________________________________________________
На основании изложенного,
Постановил:
Электронные средства слежения пришли в неисправность по вине (по другим причинам не
зависящим от условно-досрочно освобожденного) в связи с чем, полагаю
(ненужное зачеркнуть)
_______________________________________________________________________________
(в случае установления вины УДО, материалы направляются в суд для взыскания ущерба с
_______________________________________________________________________________
УДО в гражданском порядке, в случае отсутствия явных повреждений прибор направляется
_______________________________________________________________________________
на экспертизу).
Начальник
________________________________
(наименование органа)
_________________________________ _________________ ___________________________
(звание)                   (подпись)             (инициалы, фамилия)
"____"__________20____г.
М.П.
С актом ознакомлены: _______________ ___________________________________
(подпись)            (инициалы, фамилия УДО)
Понятые: 1. ________________________________________________
(фамилия и инициалы)
2. ________________________________________________
(фамилия и инициалы)
"____"__________20__года.