"Жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу қағидасы мен мерзімін және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 27 сәуірдегі № 492 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 мамырда № 15179 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу қағидасы мен мерзімін және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 болып тіркелген, 2013 жылғы 2 қазанда "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған, № 286 (27560) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы";
бұйрықтың 1-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдері осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;";
Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу қағидалар мен мерзімдері қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156 "Об утверждении Правил и сроков проведения государственного технического обследования недвижимого имущества и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 апреля 2017 года № 492. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2017 года № 15179
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156 "Об утверждении Правил и сроков проведения государственного технического обследования недвижимого имущества и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8469, опубликованный в газете "Казахстанская правда" 2 октября 2013 года, № 286 (27560) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости";
подпункт 1) пункта 1 приказа изложить в следующей редакции:
"1) Правила и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
Правила и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М.Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
____________ Д. Абаев
2017 жылғы "__"_________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________Т. Сүлейменов
2017 жылғы "__"_________
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
2017 жылғы 27 сәуірдегі
№ 492 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
2013 жылғы 6 мамырдағы
№ 156 бұйрығына 1-қосымша
Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың
және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке
сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық
тексеріп-қарау жүргізу қағидасы мен мерзімдері
1 Тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрi - Қағида) "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрi - Заң) сәйкес әзiрлендi және құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне өткізілген техникалық тексеріп-қараудың нәтижелері бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтықтарын анықтау туралы қорытынды беру (бұдан әрі - Қорытынды) және жылжымайтын мүлiктердi мемлекеттiк техникалық тексеріп-қарау жүргiзудiң тәртiбi мен мерзiмдерiн айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) абрис – жер учаскесiнiң, күрделi құрылыстың (ғимарат, құрылысжай), оқшау үйжайдың, аяқталмаған, уақытша тоқтатылған күрделi құрылыстың (ғимарат, құрылысжай) көлік қою орнының сызбалық жоспары, жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң және оның сындарлы элементтерiнiң сұлбасы, өлшеу нәтижелерi, атауы және жылжымайтын мүлiк объктiсiнiң нақты жоспарын жасауға қажеттi басқа да мәлiметтерi көрсетiледi;
2) дала жұмыстары - жылжымайтын мүлiк объектiсiн өлшеу, абристы құрастыра отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң орналасқан жерiне маман шыға отырып жүргiзiлетiн жұмыс;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
___________Д. Абаев
"__" ________ 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
___________Т. Сулейменов
"__" ________ 2017 года
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 апреля 2017 года № 492
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 6 мая 2013 года № 156
Правила и сроки
внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" (далее - Закон) и определяют порядок и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдачи заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости (далее – Заключение) и проведения государственного технического обследования недвижимого имущества.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) абрис - схематический план земельного участка, капитального строения (здания, сооружения), изолированного помещения, незавершенного законсервированного капитального строения (здания, сооружения), парковочное-место, на котором показываются контуры объекта недвижимого имущества и его конструктивных элементов, результаты измерений, названия и другие сведения, необходимые для составления точного плана объекта недвижимого имущества;
2) полевые работы - работы по обмеру объекта недвижимости с выездом специалиста на место нахождения объекта недвижимости с составлением абриса.

3) жылжымайтын мүлiк – жер учаскелерi, ғимараттар, құрылысжайлар және жермен тығыз байланысты өзге де мүлiк, яғни мақсатына шамадан тыс зиян келтiрiлмей көшiрiлуi мүмкiн болмайтын объектiлер;
4) камералдық жұмыстар - жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң барлық көлемi және ауданын есептеу, жер телiмдерiн және қабат бойынша жоспарды сызу, техникалық паспорт нысандарын толтыру, түгендеу iстерiн қалыптастыру, деректердi ақпараттық жүйеге енгiзу бойынша жұмыстар;
5) кадастрлық нөмiр – жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң Қазақстан Республикасының аумағында жеке, қайталанбайтын нөмiрi;
6) тұрғын бөлме - адамдардың тұруына арналған тiкелей күндiзгi жарықтандырғышы бар және жылытатын құралдары бар алаң;
7) тұрғын емес үй жай – тұрақты тұруға қарағанда басқалай мақсат үшiн пайдаланылатын тұрғын үйдi қоспағандағы жеке үйжай;
8) көлік қою орны - ғимараттың ішкі кеңістігінде орналасқан көлікті уақытша және тұрақты сақтау үшін арналған орын;
9) техникалық сипаттамалар - құқықтық кадастрды жүргiзу үшiн қажеттi мемлекеттiк техникалық тексеріп-қарау немесе қайта жабдықтау, қайта жоспарлау, қайта жабдықтау нәтижесiнде жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң сындарлы элементтерiнiң сипаттамасын жүргiзу;
10) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру үшін, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ететін заңды тұлға.
2 Тарау. Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың,
құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу
тәртiбi мен мерзiмдерi
3. Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша қызметтi Мемлекеттiк корпорация жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң орналасқан жерi бойынша тиісті жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелерінде есепке алынуға жататын, объектіні пайдалануға қабылдау актісінің негізінде осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттар түскен күннен кейiнгi бір жұмыс күнінен кешiктiрмей жүзеге асырады.
4. Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу үшін меншік иесі немесе оның уәкілетті өкілі уәкілеттігін растайтын құжатты және келесі құжаттарды:

3) недвижимое имущество (недвижимость) – земельные участки, здания, сооружения и иное имущество, прочно связанное с землей, то есть объекты, перемещение которых без несоразмерного ущерба их назначению невозможно;
4) камеральные работы - работы по подсчету всех площадей и объемов объекта недвижимости, вычерчиванию земельного участка и поэтажного плана, заполнению форм технического паспорта, формированию инвентарного дела, вводу данных в информационные системы;
5) кадастровый номер – индивидуальный, неповторяющийся на территории Республики Казахстан, номер объекта недвижимости;
6) жилая комната - предназначенная для проживания людей площадь с непосредственным дневным освещением, при наличии отопительных приборов;
7) нежилое помещение - отдельное помещение, используемое для иных, чем постоянное проживание целей, за исключением жилых помещений;
8) парковочное место – место для временного и постоянного хранения автотранспорта, расположенное во внутреннем пространстве здания;
9) технические характеристики - описания конструктивных элементов объекта недвижимости в результате государственного технического обследования или реконструкции, перепланировки, переоборудования необходимых для ведения правового кадастра;
10) Некомерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, оказывающее государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме.
Глава 2. Порядок и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество
3. Деятельность по внесению в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество осуществляется Государственной корпорацией по месту нахождения объекта недвижимого имущества на основании акта приемки объекта в эксплуатацию, подлежащих учету в структурных подразделениях соответствующих местных исполнительных органов не позднее одного рабочего дня следующего за днем поступления документов указанных в пункте 4 настоящих Правил.
4. Для внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество собственник или его уполномоченный представитель предъявляет:

1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі - Өтініш);
2) меншік иесі (жеке тұлға) немесе оның уәкілетті өкілінің жеке басын анықтайтын құжат (түпнұсқа жеке басын анықтау үшін ұсынылады), сондай-ақ өкілдің уәкілеттігін растайтын құжат;
3) құқық белгілейтін құжат;
4) жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісі орналасқан жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты;
5) құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізуге алым төлегенін растайтын құжат ұсынылады.
5. "Электрондық үкімет" порталы арқылы жүгінген кезде осы Қағиданың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмесі ұсынылады.
6. Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне мәліметтерді енгізу нәтижесі бойынша қызмет алушыға құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтері енгізілгендігі туралы белгі қойылған құқық белгілейтін құжат беріледі.
"Электрондық үкімет" порталы арқылы жүгінген жағдайда меншік иесіне немесе оның уәкілетті өкіліне сәйкестендіру және техникалық мәліметтер енгізілгендігі туралы хабарлама жіберіледі.
Осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттар түскен және құжаттардың электрондық көшірмелері жолданған күннен кейiнгi бір жұмыс күнінен кешiктiрмей құқық белгілейтін құжат беріледі, ал хабарлама жолданады.
3 Тарау. Қорытынды беру тәртiбi мен мерзімдері
7. Құқық иеленуші Заңның 18-бабының 3-тармағына сәйкес құқық белгілейтін құжатта қамтылған сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің нақты деректерінен алшақтығын анықтау мақсатында Мемлекеттік корпорацияға мұндай алшақтықтарды анықтау үшін Қағидалардың 4-тармағының 2,) 3) 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, сондай-ақ мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізуге алым төлегенін растайтын құжатты қоса ұсынып өтініш беруге құқылы.
8. Алшақтықтарды анықтау жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау негізінде жүзеге асырылады, нәтижесі бойынша Заңның 18-бабының 3-тармағында белгіленген нысан бойынша қорытынды ресімделеді.
9. Алшақтықтар анықталғандығы туралы мәліметтер құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке техникалық тексеріп-қарау жүргізілгеннен кейінгі жұмыс күні енгізіледі және меншік иесі немесе оның уәкілетті өкіліне техникалық паспорт қоса ұсынылып қорытынды беріледі.
4 Тарау. Жылжымайтын мүлiкке мемлекеттiк техникалық тексеріп-қарау жүргiзу тәртiбi мен мерзімдері

1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Заявление);
2) документ, удостоверяющий личность собственника (физического лица) или его уполномоченного представителя (оригинал предоставляется для идентификации личности), а также документ, подтверждающий полномочия представителя;
3) правоустанавливающий документ;
4) идентификационный документ на земельный участок, занятый вновь созданным объектом недвижимости;
5) документ, подтверждающий оплату за внесение в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество.
5. При обращении через портал "электронное правительство" предъявляются электронные копии документов указанных в пункте 4 настоящих Правил.
6. По результатам внесения сведений в информационную систему правового кадастра собственнику или его уполномоченному представителю выдается правоустанавливающий документ с отметкой о внесении в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества.
В случае обращения через портал "электронное правительство" собственнику или его уполномоченному представителю направляется уведомление о внесении идентификационных и технических сведений.
Правоустанавливающий документ выдается, а уведомление направляется не позднее одного рабочего дня следующего за днем поступления документов и направления электронных копий документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
Глава 3. Порядок и сроки выдачи заключения
7. Правообладатель в соответствии с пунктом 3 статьи 18 Закона в целях установления расхождений идентификационных и технических сведений, содержащихся в правоустанавливающем документе, с фактическими данными вновь созданного недвижимого имущества вправе подать заявление в Государственную корпорацию на выявление таких расхождений с предоставлением документов, указанных в подпунктах 2), 3) 4) пункта 4 настоящих Правил, в том числе документ, подтверждающий оплату за проведение государственного технического обследования.
8. Выявление расхождений осуществляется на основании государственного технического обследования недвижимого имущества, по результатам которого оформляется заключение, по форме установленной пунктом 3 статьи 18 Закона.
9. Сведения о выявленных расхождениях вносятся в информационную систему правового кадастра на следующий рабочий день после проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости и собственнику или его уполномоченному представителю выдается заключение с приложением технического паспорта.
Глава 4. Порядок и сроки проведения государственного технического обследования недвижимого имущества

10. Жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау:
1) қорытынды алу үшін;
2) ғимараттарға, құрылысжайларға және (немесе) олардың құрамдастарына кадастрлық нөмір беру ғимараттарды, құрылысжайларды және (немесе) олардың құрамдастарын реконструкциялау, қайта жоспарлау, қайта жарақтандыру нәтижесінде олардың техникалық және (немесе) сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген кезде мұндай сипаттамалардың өзгеруі техникалық паспортта зерттеп-қарау жүргізбестен көрсетілуі мүмкін болатын жағдайларды ескермегенде;
3) кадастрлық нөмірдің, мекенжайдың, мекенжайдың тіркеу кодының (бар болған жағдайда) өзгерген кезінде жүргізіледі.
11. Мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу барысында жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтардың бірыңғай мемлекеттік тізілімін жүргізу үшін қажетті техникалық, идентификациялық сипаттамалар айқындалады.
12. Жылжымайтын мүліктерге мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу, жер телімін түсіру және жер телімі бойынша сызба түріндегі жоспарды сызуды (дала және камералдық жұмыстар) және түсіру (өлшеу) және қабаттар бойынша жоспарларды сызуды (дала және камералдық жұмыстары) қамтиды.
13. Мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу маманның міндетті түрде сол жерге шығуымен жүргізіледі және тексеріп-қарау жүргізудің нәтижелері бойынша техникалық паспорт жасалады.
14. Жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу жұмыстары мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) маман берілген өтініш шеңберінде қайта құрылған, қайта жабдықталған, қайта жоспарланған, жаңадан салынған және жапсарлас салынған құрылыстар мен құрылысжайларды анықтау мақсатында жылжымайтын мүлік объектісіне тексеріп-қарау жүргізеді;
2) жер учаскесінің сыртқы шекаралары өзгерген немесе жаңа салынған құрылысқа немесе ескі құрылыстар мен құрылысжайларын бұзуға, не қайта қалпына келтірілген объектілердің конфигурациясы өзгеруіне байланысты жер учаскесінің ішкі жағдайлары өзгерген кезде, осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша абрис жасалады;
3) абрис жасай отырып, қайта жаңғыртылған, жаңадан салынған және жапсарлас салынған құрылыстар мен құрылыс жайларға тексеріс жүргізіледі;
4) жер учаскесінің қазіргі жоспарына жаңадан, жапсарлас салынған құрылыстар мен құрылыс жайлар, сондай-ақ олардың конфигурациясы өзгерген жағдайда қайта жаңартылған объектілерді енгізеді және анықталған өзгерістерді ескере отырып, оның экспликациясын толтырады;
5) белгіленген өзгерістерді ескере отырып, әр қабаттық жоспарды сызады және оған экспликацияны толтырады;
6) есептер жасайды;
7) қайта жаңартылған, жаңадан және жапсарлас салынған құрылыстар мен құрылысжайларға техникалық паспорт нысандары толтырылады және олар бар түгендеу ісіне тігіледі;

10. Государственное техническое обследование недвижимого имущества проводится:
1) для получения заключения;
2) при изменении технических и (или) идентификационных характеристик зданий, сооружений и (или) их составляющих в результате их реконструкции, перепланировки, переоборудования, за исключением случаев, когда изменения таких характеристик могут быть отражены в техническом паспорте без проведения технического обследования;
3) при изменении кадастрового номера, адреса, регистрационного кода адреса (при его наличии).
11. В ходе государственного технического обследования определяются технические, идентификационные характеристики, необходимые для ведения единого государственного реестра зарегистрированных прав на недвижимое имущество.
12. Государственное техническое обследование на недвижимое имущество проводится путем съемки земельного участка и вычерчивания схематичного плана на земельный участок (полевые и камеральные работы) и съемки (обмера) и вычерчивания поэтажных планов (полевые и камеральные работы).
13. Работы по государственному техническому обследованию объектов недвижимости производятся с обязательным выходом специалиста на место и по результатам обследования оформляется технический паспорт.
14. Работы по государственному техническому обследованию недвижимого имущества производятся в следующем порядке:
1) специалист обследует объект недвижимости с целью установления реконструированных, переоборудованных, перепланированных, вновь построенных и пристроенных строений и сооружений в рамках поданного заявления;
2) составляет абрис по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам при изменении внешних границ земельного участка или изменений внутренних ситуаций земельного участка, связанных с возведением или сносом строений и сооружений, либо изменением конфигурации реконструированных объектов;
3) производит обследование реконструированных, вновь построенных и пристроенных строений и сооружений с составлением абриса;
4) вносит в существующий план земельного участка пристроенные строения и сооружения, а также реконструированные, вновь построенные объекты в случае изменения их конфигурации и заполняет экспликацию с учетом выявленных изменений;
5) вычерчивает поэтажный план с учетом изменений и заполняет экспликацию к нему;
6) производит расчеты;
7) заполняет формы технических паспортов на реконструированные, вновь построенные и пристроенные строения и сооружения и подшивает их в существующее инвентарное дело;

8) бұрынғы техникалық тексеріп-қарау жүргізу кезінде әзірленген техникалық паспорттарда, оның ішінде меншік иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің данасында күні, маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолын қоя отырып, "ӨТЕЛДІ" деген белгі қойылады;
9) барлық жаңа және өтелген материалдар түгендеу ісінде қалыптастырылады, өтелген материалдар жойылмайды, хронологиялық тәртіппен түгендеу ісіне тігіледі;
10) осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мұрағат істері құжаттарының тізімдемесі жасалады.
15. Мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізілген кезде жаңа абрис жасалады.
Сонымен қатар жылжымайтын мүліктің негізгі құрылысының техникалық сипаттамасы осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша және қызметтік (шаруашылық) құрылыстардың және құрылысжайлардың техникалық сипаттамасы осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылады.
Бұрын жасалған абрис күшін жоймайды, онда түзету жүргізуге жол берілмейді. Абрис электронды түрде немесе жай қарындашпен сызылады, онда көрсетілген құрылыстар мен құрылысжайлардың бейнесі барлық кесінділері бойынша шын мәніне жақын болуы және салыстырмалы масштабтарда орналастырылуы қажет.
16. Жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу мынадай мерзімдерде:
1) пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспорт екі жұмыс күнi ішінде;
2) жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорт төрт жұмыс күнi ішінде;
3) жалпы алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорт алты жұмыс күні ішінде;
4) жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын жылжымайтын мүліктің объектiлеріне техникалық паспорт тоғыз жұмыс күні ішінде;
5) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерін қоспағанда, бірінші күрделілік санатына жататын жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорты төрт жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
6) осы тармақтың 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт әзірлеу мерзімдері күрделілік санатына байланысты тараптардың келісімдері бойынша екі айға дейін ұзартылады.
17. Жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының "Техникалық паспорттардың нысандарын бекіту туралы" 2007 жылдың 24 тамыздағы № 235 бұйрығына сәйкес нысан бойынша техникалық паспорт жасалады (№ 4937 Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген).

8) на технических паспортах, изготовленных в ходе предыдущего технического обследования, в том числе на экземпляре собственника или его уполномоченного представителя, проставляется отметка "ПОГАШЕНО" с указанием даты, фамилии и подписи специалиста;
9) все новые и погашенные материалы формируют в инвентарное дело, погашенные материалы не уничтожаются, а в хронологическом порядке подшиваются в инвентарное дело;
10) составляет опись документов архивного дела по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
15. При производстве работ по государственному техническому обследованию составляется абрис.
Также заполняются технические характеристики основного объекта недвижимости по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и технические характеристики служебных (хозяйственных) строений и сооружений по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Ранее составленный абрис сохраняется, внесение в него исправлений не допускается. Абрис составляется в электронном виде или простым карандашом, чтобы изображаемые на нем строения и сооружения по своему очертанию были близки к действительности и располагались в относительной масштабности.
16. Государственное техническое обследование в зависимости от вида объекта недвижимости проводится в следующие сроки:
1) технический паспорт на квартиры, комнаты в общежитиях в течение двух рабочих дней;
2) технический паспорт на индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения в течение четырех рабочих дней;
3) технический паспорт на остальные объекты недвижимости общей площадью менее 1000 квадратных метров в течение шести рабочих дней;
4) технический паспорт на объекты недвижимости общей площадью более 1000 квадратных метров в течение девяти рабочих дней;
5) технический паспорт на объекты недвижимости за исключением объектов недвижимости указанных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, относящиеся к первой категории сложности в течение четырех рабочих дней;
6) сроки изготовления технического паспорта на объекты недвижимости указанных в подпунктах 3) и 4) в зависимости от категории сложности по соглашению сторон продлеваются до двух месяцев.
17. По результатам государственного технического обследования объектов недвижимости оформляется технический паспорт, по форме согласно приказу и.о. Министра юстиции Республики Казахстан 24 августа 2007 года за № 235 "Об утверждении форм технического паспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4937).

18. Техникалық паспорт алу үшін жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң меншік иесi немесе оның уәкiлеттi өкiлi Қағидалардың 4-тармағының 1), 2,) 3) 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, сондай-ақ техникалық паспорт алуға алым төлегенін растайтын құжатты ұсынады.
Пәтерлер, жатақханадағы бөлмелер және іштен жапсыра салынған тұрғын емес үй-жайларға техникалық тексеріп-қарауға жүгінген жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылмайды.
"Электрондық үкімет" порталы арқылы жүгінген кезде осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмесі ұсынылады.
19. Жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесі ауысқан кезде техникалық паспорт өзінің заңдық күшін сақтайды. Меншік иесі туралы мәліметті жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын аумақтық әділет органдары техникалық паспорттың қосымшасына толтырады.
20. Объектінің техникалық сипаттамалары өзгерумен байланысты мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу кезінде техникалық паспортта, жер учаскесінің шекараларының өзгеруі, құрылыстардың бұзылуы, жаңадан салынған құрылыстарды көрсете отырып, күнін, тексеріп-қарау жүргізген маманның тегі мен қолын көрсете отырып, ағымдағы тексеріп-қарау жүргізілгені туралы белгі қойылады.
21. Жергілікті өкілетті және атқарушы органдардың бірлескен шешімдері бойынша болатын жылжымайтын мүліктердің идентификациялық сипаттамалары өзгерген кезде, оның ішінде елді мекендердің атаулары, көшелердің атаулары, сондай-ақ ғимараттар мен өзге де құрылыстардың (мекенжайлардың) реттік нөмірлері өзгерген немесе кадастрлық нөмірлері өзгерген кезде тегін жүргізіледі. Мемлекеттік корпорация түзетулерді техникалық паспортқа ол жерге шықпай-ақ, тегін 1 жұмыс күні ішінде енгізеді.
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне
ғимараттардың,
құрылысжайлардың және
(немесе) олардың
құрамдастарының жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке сәйкестендіру және
техникалық мәліметтерін енгізу,
мемлекеттік техникалық
тексеріп-қарау жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
1-қосымша
Нысан
Өтініш
Жеке тұлғалар үшiн:
Азамат (ЖСН)____________________________атынан, сенiм бiлдiрiлген адам_____________
_________________________________________(ЖСН)_________________________________
________________________________________________________________________________
(Тегi, аты, (болған кезде) әкесiнiң аты (бұдан әрi – ТАӘ (болған кезде) туған жылы)
___________________________________________негiзiнде_____________________________
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың деректемелерi)
атынан әрекет етедi_______________________________________________________________
Заңды тұлғалар үшiн:
Заңды тұлғаның толық атауы_______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Мемлекеттiк тiркеу күнi___________________БСН____________________________________
Заңды мекенжайы________________________________________________________________
Тегi, аты, (болған кезде) әкесiнiң аты (басшының немесе уәкiлеттi өкiлдiң)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
____________________________________________негiзiнде____________________________
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың деректемелерi)
атынан әрекет етедi_______________________________________________________________
Сұраймын: қажеттісі белгіленеді
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізуді;
жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық тексеріп-қарау жүргізу нәтижесі бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын анықтау қорытындысын беруді;
жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортын беруді.
Тексерiс жүргiзiлетiн жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң мекенжайы:
________________________________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың тiзбесi: (атауы, сериясы, қашан және кiм бердi):

18. Для получения технического паспорта на объект недвижимости собственник или его уполномоченный представитель предъявляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3) 4) пункта 4 настоящих Правил, в том числе документ, подтверждающий оплату за выдачу технического паспорта.
В случае обращения за техническим обследованием квартиры, комнат в общежитиях и встроенных помещениях идентификационный документ на земельный участок не предоставляется.
При обращении через портал "электронное правительство" предъявляются электронные копии документов указанные в части первой настоящего пункта.
19. При смене собственника объекта недвижимости технический паспорт сохраняет юридическую силу. Сведения о собственнике заполняются в приложении к техническому паспорту территориальными органами юстиции, осуществляющими государственную регистрацию прав на недвижимое имущество.
20. При государственном техническом обследовании в связи с изменением технических характеристик объекта в техническом паспорте, отражаются выявленные изменения, изменение границ земельного участка, снос строений, возведение новых строений, делается отметка о проведении текущего обследования с указанием даты, фамилии и подписи специалиста производившего обследование.
21. При изменении идентификационных характеристик недвижимого имущества происходящих по совместному решению местных представительных и исполнительных органов, в том числе при изменении наименования населенных пунктов, названия улиц, а также порядкового номера зданий, иных строений (адреса) или кадастровых номеров, Государственной корпорацией вносятся исправления в технический паспорт в течение 1 рабочего дня, без выезда на место, на безвозмездной основе.
Приложение 1
к Правилам и срока внесения в
информационную систему
правового кадастра
идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования
Форма
Заявление
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________ доверенное лицо (ИИН) ___________
__________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О (при его наличии), год рождения)
От имени, которого действует ________________________________________
на основании ______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ______________________________
__________________________________________________________________
Дата государственно регистрации _________________, БИН_______________
Юридический адрес_________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии) (руководителя или уполномоченного
представителя)_____________________________________________________
__________________________________________________________________
От имени, которого действует ________________________________________
на основании_______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
__________________________________________________________________
Прошу предоставить: нужное отметить
внести в информационную систему правового кадастра идентификационные и технические сведения зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;
выдать заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости;
выдать технический паспорт объекта недвижимого имущества.
Адрес обследуемого объекта недвижимости: ___________________________
__________________________________________________________________
Перечень принятых документов: (наименование, серия, когда и кем выдан):

1. Төлем туралы құжат: түрi _________________№________________күнi_________________
сомаға________________________(жазбаша)_________________________________________
2. Қолда бар техникалық паспортты (бар болса) және жер учаскесiне сәйкестендiру құжатын
қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжаттар (түпнұсқада)
________________________________________________________________________________
3. Өзге де құжаттар_______________________________________________________________
4. Байланыс телефоны_____________________________________________________________
Мынадай жұмыстарды орындауды:__________________________________________________
________________________________________________________________________________
Ескертпе________________________________________________________________________
Жұмысты бiтiрген соң төлемнiң толық төленуiне (қосымша ақы) кепiлдiк беремiн.
Өтiнiш берушiнiң қолы _________________жылы______________күнi____________________
Қабылдады _____________________________________________________________________
(маманның, инспектордың тегi, аты (болған кезде) әкесiнiң аты және қолы)
жылы______________күнi_______________уақыты:_____ сағат.___минут.
Маманның шығу күнi_____________________________________________________________
Құжаттарды беру күнi ___________________ Тiзiлiмдiк нөмiр __________________________
бұл бағана қосымша құжаттар болған жағдайда толтырылады
Ақпараттық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді қолдануға келісім беремін
_________________ 20__ж. "___"_____________
(қолы)
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне
ғимараттардың,
құрылысжайлардың және
(немесе) олардың
құрамдастарының жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке сәйкестендіру және
техникалық мәліметтерін енгізу,
мемлекеттік техникалық
тексеріп-қарау жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
2-қосымша
Нысан
АБРИС
Өтiнiштiң нөмiрi:_________________________________________________________________
Объектiнiң мекенжайы:____________________________________________________________
Иесiнiң фамилиясы, аты, (болған кезде) тегi:__________________________________________
Тексеріп қарау жүргiзiлген (литер):_________________________________________________
Бұзылған (құрылыстар мен құрылыс жайларды тiзiп шығу (литерi):______________________
Тұрғызылған жылы:______________________________________________________________
Ескертпе:_______________________________________________________________________
Сызба күнi______________________________________________________________________
Абристi толтырған маман__________________________________________________________
Өтiнiш берушi___________________________________________________________________
Тексерген _______________ Бөлiм басшысы __________________________________________
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне
ғимараттардың,
құрылысжайлардың және
(немесе) олардың
құрамдастарының жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке сәйкестендіру және
техникалық мәліметтерін енгізу,
мемлекеттік техникалық
тексеріп-қарау жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
3-қосымша
Нысан
№___________мұрағат iстерi құжаттарының (түгендеу нөмiрi)
ТIЗIМДЕМЕСI
Реттiк нөмiр
Құжаттың нөмiрi
Құжаттың күнi
Құжаттың тақырыбы
Iс парақтарының нөмiрлерi
Ескертпе
Құжаттардың________________________________________________________қорытындысы
(санмен және жазумен)
Тiзiмдеме парақтарының саны______________________________________________________
(цифрмен және жазумен)
Құжаттары тiзiмдемесiн толтырған тұлғаның лауазымының атауы.
Мұрағат iсiн тiгу____________________ қолтаңбасы
(жеке қолы)
20___жылғы "___"___________.
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне
ғимараттардың,
құрылысжайлардың және
(немесе) олардың
құрамдастарының жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке сәйкестендіру және
техникалық мәліметтерін енгізу,
мемлекеттік техникалық
тексеріп-қарау жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
4-қосымша
Нысан
Негiзгi жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң техникалық сипаты
Тапсырыс нөмiрi:_________________________________________________________________
Объектiнiң мекен жайы:___________________________________________________________
Тапсырыс берушiнiң тегi, аты, (болған кезде) әкесiнiң аты:______________________________
Тексерiс жүргiзу (литер):__________________________________________________________
Тұрғызылған жылы:______________________________________________________________
Ескертпе:_______________________________________________________________________
Литердiң атауы "_______"
Элементтiң сипаттамасы
Элеметтiң техникалық жағдайының сипаттамасы
тозу %
1
Iргетасы
2
Сыртқы және iшкi негiзгi қабырғалары
3
Арақабырғалары
4
Жабыны
Шатыры
Қабат арасы
5
Шатыр
6
Еденi
1-шi қабат
Кейiнгi қабат
7
Ойықтары
Терезе
Есiктер
8
Әрлеу жұмыстары
Сыртқы
Iшкi
9
Жылытылуы
10
Электрмен қамтамасыз етiлуi
11
Кәрiздерi
12
Сумен жабдықтау
Салқын
Ыстық
13
Баспалдақ
14
Әртүрлi жұмыстар
Жер телiмiнде орналасқан барлық құрылыстар мен құрылысжайлардың техникалық
сипаттары жеке жеке толтырылады.
Тексеріп-қараудың уақыты мен күнi 20__ жылғы "___" _________________
Өтiнiш берушi:___________________________________________________________________
Орындаушының қолы:____________________________________________________________
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне
ғимараттардың,
құрылысжайлардың және
(немесе) олардың
құрамдастарының жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке сәйкестендіру және
техникалық мәліметтерін енгізу,
мемлекеттік техникалық
тексеріп-қарау жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
5-қосымша
Нысан
Қызметтiк (шаруашылық) құрылыстар мен ғимараттардың техникалық сипаттары
Тапсырыстың нөмiрi:_____________________________________________________________
Нысынның мекен жайы:___________________________________________________________
Тегi, аты, (болған кезде) әкесiнiң аты:________________________________________________
Тексерiс жүргiзiлген (құрылыстар мен құрылысжайлар литерi)__________________________
Бұзылған (құрылыстар мен құрылысжайлардың тiзiмi (литерi) __________________________
Тұрғызылған жылы:______________________________________________________________
Ескертпе:_______________________________________________________________________
Литер атауы "_______"
Элемент сипаттамасы
Элементтiң техникалық жағдайының сипаттамасы
тозу %
1
Iргетас
2
Сыртқы қабырға
3
Жабыны
4
Шатыры
5
Сыртқы әрлеуi
Жер телiмiнде орналасқан барлық құрылыстар мен құрылысжайлардың техникалық
сипаттары жеке жеке толтырылады.
Тексеріп-қараудың күнi мен уақыты: 20__ жылғы "___"____________
Өтiнiш берушi:___________________________________________________________________
Орындаушының қолы:____________________________________________________________

1. Документ об оплате: вид __________ № _________ дата__________
на сумму __________ (прописью) _____________________________________
2. Правоустанавливающие документы (в оригинале) на объект недвижимости с
приложением (при наличии) существующего технического паспорта и идентификационного
документа на земельный участок______________________________________
3. Иные документы*___________________________________________
4. Контактный телефон ________________________________________
Прошу выполнить нижеследующую работу:_____________________________
___________________________________________________________________
Примечание________________________________________________________
Полную оплату (доплату) после выполнения работ гарантирую.
Подпись заявителя _________________ дата "_____" __________ год.
Принял____________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии) и подпись специалиста, инспектора)
дата "____" ___________ год, время: ____ часов _______ минут.
Дата выхода специалиста ____________________________________________
Дата выдачи документов ___________ Реестровый номер _________________
*данная графа заполняется при наличии дополнительных документов
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 2
к Правилам и срока внесения в
информационную систему
правового кадастра
идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования
Форма
АБРИС
Номер заказа:______________________________________________________
Адрес объекта:_____________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя:___________________________________
Обследовано (литер) ________________________________________________
Снесено (перечислить строения и сооружения (литера) ___________________
___________________________________________________________________
Год постройки______________________________________________________
Примечание:_______________________________________________________
Дата съемки________________________________________________________
Абрис составил специалист___________________________________________
Заявитель__________________________________________________________
Проверил _______________ Руководитель отдела ________________________
Приложение 3
к Правилам и срока внесения в
информационную систему
правового кадастра
идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования
Форма
ОПИСЬ
документов архивного дела № ____________________
(инвентарный номер)
п/п
Номер документа
Дата документа
Заголовок документа
Номера листов дела
Примечание
Итого __________________________________________________ документов
(цифрами и прописью)
Количество листов описи ______________________________________
(цифрами и прописью)
Наименование должности лица, заполнившего опись документов.
Расшивка архивного дела ____________________________________ подписи
(личная подпись)
"___"______________20 __ год.
Приложение 4
к Правилам и срока внесения в
информационную систему
правового кадастра
идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования
Форма
Техническая характеристика основного объекта недвижимости
Номер заказа: ______________________________________________________
Адрес объекта: _____________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя: ___________________________________
Обследовано (литер): ________________________________________________
Год постройки: _____________________________________________________
Примечание: _______________________________________________________
___________________________________________________________________
Наименование литера "_______"
Описание элемента
Описание технического состояния элемента
% износа
1
Фундамент
2
Наружные и внутренние капитальные стены
3
Перегородки
4
Перекрытие
Чердачное
Между этажом
5
Крыша
6
полы
1-го этажа
Последующего этажа
7
проемы
Окна
Двери
8
Отделочные работы
Внутренняя
Наружная
9
Отопление
10
Электричества
11
Канализация
12
Водоснабжение
холодная
горячее
13
Лестницы
14
Разные работы
Таблица технических характеристик заполняется на все строения и
сооружения расположенные на земельном участке по отдельности.
Дата и время обследования: "_____" _______ 20__года
Заявитель: _________________________________________________________
Подпись исполнителя: _______________________________________________
Приложение 5
к Правилам и срока внесения в
информационную систему
правового кадастра
идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования
Форма
Техническая характеристика служебных
(хозяйственных) строений и сооружений
Номер заказа: ______________________________________________________
Адрес объекта:_____________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии): ____________________________
Обследовано (строение или сооружение (литера)________________________
Снесено (перечислить строения и сооружения (литера) ___________________
__________________________________________________________________
Год постройки:_____________________________________________________
Примечание:_______________________________________________________
__________________________________________________________________
Наименование литера - "_______"
Описание элемента
Описание технического состояния элемента
% износа
1
Фундамент
2
Наружные стены
3
Перекрытия
4
Крыша
5
Наружная отделка
Таблица технических характеристик заполняется на все строения и
сооружения расположенные на земельном участке по отдельности.
Дата и время обследования: "_____" __________________20__года
Заявитель: _________________________________________________________
Подпись исполнителя: _______________________________________________