2017 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 4 мамырдағы № 209 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 мамырда № 15183 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысымен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2017 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаменті (Н. Ә. Байжанов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б. А. Асыловаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 4 мамырдағы
№ 209 бұйрығына қосымша
2017 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімін бекіту туралы
Шетелдік жетекші жоғары оқу орындары, шетелдік ұйымдар атауы**
Орналасқан жері
Интернеттегі мекенжайы
1. Академиялық оқу үшін шетелдік жетекші жоғары оқу орындары***.
1
University of Oxford
Oxford
www.ox.ac.uk
2
California Institute of Technology
Pasadena, CA
www.caltech.edu
3
Stanford University
Stanford, CA
www.stanford.edu
4
University of Cambridge
Cambridge
www.cam.ac.uk
5
Massachusetts Institute of Technology
Cambridge, MA
web.mit.edu
6
Harvard University
Cambridge, MA
www.harvard.edu
7
Princeton University
Princeton, NJ
www.princeton.edu
8
Imperial College London
London
www.imperial.ac.uk
9
ETH Zurich-Swiss Federal Institute of Technology Zurich
Zürich
www.ethz.ch
10
University of Chicago
Hyde Park neighborhood of Chicago, IL
www.uchicago.edu
11
University of California
Berkeley, Davis, Irvine, Los Angeles, Riverside, San Diego, San Francisco, Santa Barbara, Santa Cruz, CA
www.universityofcalifornia.edu
12
Yale University
New Haven, CT
www.yale.edu
13
University of Pennsylvania
Philadelphia, PA
www.upenn.edu
14
University College London
London
www.ucl.ac.uk
15
Columbia University
New York City, NY
www.columbia.edu
16
Johns Hopkins University
Baltimore, Maryland
www.jhu.edu
17
Duke University
Durham, NC
www.duke.edu
18
Cornell University
Ithaca, NY
www.cornell.edu
19
Northwestern University
Evanston and Chicago, IL
www.northwestern.edu
20
University of Michigan
Ann Arbor, MI
www.umich.edu
21
University of Toronto
Toronto
www.utoronto.ca
22
Carnegie Mellon University
Pittsburgh, PA
www.cmu.edu
23
National University of Singapore
Singapore
www.nus.edu.sg
24
London School of Economics and Political Science
London
www.lse.ac.uk
25
University of Washington
Seattle, WA
www.washington.edu
26
University of Edinburgh
Edinburgh
www.ed.ac.uk
27
Karolinska Institutet
Solna, Stockholm County
www.ki.se
28
Peking University
Beijing
www.pku.edu.cn
29
Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne
Écublens
www.epfl.ch
30
Ludwig-Maximilians-Universität München
München
www.en.uni-muenchen.de
31
New York University
New York City, NY
www.nyu.edu
32
The University of Melbourne
Melbourne
www.unimelb.edu.au
33
Georgia Institute of Technology
Atlanta, GA
www.gatech.edu
34
Tsinghua University
Beijing
www.tsinghua.edu.cn
35
The University of British Columbia
Vancouver, Kelowna
www.ubc.ca
36
King's College London
London
www.kcl.ac.uk
37
University of Illinois at Urbana-Champaign
Urbana, IL
www.illinois.edu
38
The University of Tokyo
Tokyo
www.u-tokyo.ac.jp
39
KU Leuven
Leuven
www.kuleuven.be
40
McGill University
Montreal
www.mcgill.ca
41
Universität Heidelberg
Heidelberg
www.uni-heidelberg.de
42
The University of Hong Kong
Pokfulam, Hong Kong
www.hku.hk
43
University of Wisconsin-Madison
Madison, WI
www.wisc.edu
44
Technische Universität München
München
www.tum.de
45
Australian National University
Canberra
www.anu.edu.au
46
The Hong Kong University of Science and Technology
Clear Water Bay, Kowloon
www.ust.hk
47
University of Texas at Austin
Austin, TX
www.utexas.edu
48
Brown University
Providence, RI
www.brown.edu
49
University of Minnesota, Twin-Cities
Minneapolis and St. Paul, MN
www.umn.edu
50
Nanyang Technological University
Singapore
www.ntu.edu.sg
51
University of Manchester
Manchester
www.manchester.ac.uk
52
University of North Carolina at Chapel Hill
Chapel Hill, NC
www.unc.edu
53
Humboldt-Universität zu Berlin
Berlin
www.hu-berlin.de
54
Washington University in St Louis
St Louis, MO
www.wustl.ed
55
Delft University of Technology
Delft
www.tudelft.nl
56
The University of Queensland
Brisbane
www.uq.edu.au
57
University of Southern California
University Park neighborhood in Los Angeles, CA
www.usc.edu
58
The University of Sydney
Sydney
www.usyd.edu.au
59
University of Amsterdam
Amsterdam
www.uva.nl
60
Boston University
Boston, MA
www.bu.edu
61
Wageningen University
Wageningen
www.wur.nl
62
École Normale Supérieure, Paris
Paris
www.ens.fr
63
University of Maryland
College Park, MD
www.umd.edu
64
Pennsylvania State University
University Park, Harrisburg, PA
www.psu.edu
65
Purdue University
West Lafayette, IN
www.purdue.edu
66
University of Bristol
Bristol
www.bristol.ac.uk
67
Seoul National University
Seoul
www.snu.ac.kr
68
Monash University
Melbourne
www.monash.edu.au
69
The Chinese University of Hong Kong
Shatin, NT
www.cuhk.edu.hk
70
University of New South Wales
Sydney
www.unsw.edu.au
71
University of Pittsburgh
Pittsburgh, PA
www.pitt.edu
72
The University of Warwick
Coventry
www.warwick.ac.uk
73
Utrecht University
Utrecht
www.uu.nl
74
Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST)
Daejeon
www.kaist.ac.kr
75
Kyoto University
Kyoto
www.kyoto-u.ac.jp
76
University of Helsinki
Helsinki
www.helsinki.fi
77
Uppsala University
Uppsala
www.uu.se
78
University of Copenhagen
Copenhagen
www.ku.dk
79
Université Pierre-et-Marie-Curie
Paris
www.upmc.fr

Об утверждении списка ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2017 год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2017 года № 209. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2017 года № 15183
В соответствии с пунктом 3 Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2017 год, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан (Байжанов Н.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление копий настоящего приказа в периодические печатные издания для официального опубликования, а также в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б. А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 4 мая 2017 года № 209
Список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2017 год*
Наименование высшего учебного заведения, зарубежной организации **
Местонахождение
Адрес в Интернете
1. Ведущие зарубежные высшие учебные заведения для академического обучения***.
1
University of Oxford
Oxford
www.ox.ac.uk
2
California Institute of Technology
Pasadena, CA
www.caltech.edu
3
Stanford University
Stanford, CA
www.stanford.edu
4
University of Cambridge
Cambridge
www.cam.ac.uk
5
Massachusetts Institute of Technology
Cambridge, MA
web.mit.edu
6
Harvard University
Cambridge, MA
www.harvard.edu
7
Princeton University
Princeton, NJ
www.princeton.edu
8
Imperial College London
London
www.imperial.ac.uk
9
ETH Zurich-Swiss Federal Institute of Technology Zurich
Zьrich
www.ethz.ch
10
University of Chicago
Hyde Park neighborhood of Chicago, IL
www.uchicago.edu
11
University of California
Berkeley, Davis, Irvine, Los Angeles, Riverside, San Diego, San Francisco, Santa Barbara, Santa Cruz, CA
www.universityofcalifornia.edu
12
Yale University
New Haven, CT
www.yale.edu
13
University of Pennsylvania
Philadelphia, PA
www.upenn.edu
14
University College London
London
www.ucl.ac.uk
15
Columbia University
New York City, NY
www.columbia.edu
16
Johns Hopkins University
Baltimore, Maryland
www.jhu.edu
17
Duke University
Durham, NC
www.duke.edu
18
Cornell University
Ithaca, NY
www.cornell.edu
19
Northwestern University
Evanston and Chicago, IL
www.northwestern.edu
20
University of Michigan
Ann Arbor, MI
www.umich.edu
21
University of Toronto
Toronto
www.utoronto.ca
22
Carnegie Mellon University
Pittsburgh, PA
www.cmu.edu
23
National University of Singapore
Singapore
www.nus.edu.sg
24
London School of Economics and Political Science
London
www.lse.ac.uk
25
University of Washington
Seattle, WA
www.washington.edu
26
University of Edinburgh
Edinburgh
www.ed.ac.uk
27
Karolinska Institutet
Solna, Stockholm County
www.ki.se
28
Peking University
Beijing
www.pku.edu.cn
29
Ecole Polytechnique Fйdйrale de Lausanne
Йcublens
www.epfl.ch
30
Ludwig-Maximilians-Universitдt Mьnchen
Mьnchen
www.en.uni-muenchen.de
31
New York University
New York City, NY
www.nyu.edu
32
The University of Melbourne
Melbourne
www.unimelb.edu.au
33
Georgia Institute of Technology
Atlanta, GA
www.gatech.edu
34
Tsinghua University
Beijing
www.tsinghua.edu.cn
35
The University of British Columbia
Vancouver, Kelowna
www.ubc.ca
36
King's College London
London
www.kcl.ac.uk
37
University of Illinois at Urbana-Champaign
Urbana, IL
www.illinois.edu
38
The University of Tokyo
Tokyo
www.u-tokyo.ac.jp
39
KU Leuven
Leuven
www.kuleuven.be
40
McGill University
Montreal
www.mcgill.ca
41
Universitдt Heidelberg
Heidelberg
www.uni-heidelberg.de
42
The University of Hong Kong
Pokfulam, Hong Kong
www.hku.hk
43
University of Wisconsin-Madison
Madison, WI
www.wisc.edu
44
Technische Universitдt Mьnchen
Mьnchen
www.tum.de
45
Australian National University
Canberra
www.anu.edu.au
46
The Hong Kong University of Science and Technology
Clear Water Bay, Kowloon
www.ust.hk
47
University of Texas at Austin
Austin, TX
www.utexas.edu
48
Brown University
Providence, RI
www.brown.edu
49
University of Minnesota, Twin-Cities
Minneapolis and St. Paul, MN
www.umn.edu
50
Nanyang Technological University
Singapore
www.ntu.edu.sg
51
University of Manchester
Manchester
www.manchester.ac.uk
52
University of North Carolina at Chapel Hill
Chapel Hill, NC
www.unc.edu
53
Humboldt-Universitдt zu Berlin
Berlin
www.hu-berlin.de
54
Washington University in St Louis
St Louis, MO
www.wustl.ed
55
Delft University of Technology
Delft
www.tudelft.nl
56
The University of Queensland
Brisbane
www.uq.edu.au
57
University of Southern California
University Park neighborhood in Los Angeles, CA
www.usc.edu
58
The University of Sydney
Sydney
www.usyd.edu.au
59
University of Amsterdam
Amsterdam
www.uva.nl
60
Boston University
Boston, MA
www.bu.edu
61
Wageningen University
Wageningen
www.wur.nl
62
Йcole Normale Supйrieure, Paris
Paris
www.ens.fr
63
University of Maryland
College Park, MD
www.umd.edu
64
Pennsylvania State University
University Park, Harrisburg, PA
www.psu.edu
65
Purdue University
West Lafayette, IN
www.purdue.edu
66
University of Bristol
Bristol
www.bristol.ac.uk
67
Seoul National University
Seoul
www.snu.ac.kr
68
Monash University
Melbourne
www.monash.edu.au
69
The Chinese University of Hong Kong
Shatin, NT
www.cuhk.edu.hk
70
University of New South Wales
Sydney
www.unsw.edu.au
71
University of Pittsburgh
Pittsburgh, PA
www.pitt.edu
72
The University of Warwick
Coventry
www.warwick.ac.uk
73
Utrecht University
Utrecht
www.uu.nl
74
Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST)
Daejeon
www.kaist.ac.kr
75
Kyoto University
Kyoto
www.kyoto-u.ac.jp
76
University of Helsinki
Helsinki
www.helsinki.fi
77
Uppsala University
Uppsala
www.uu.se
78
University of Copenhagen
Copenhagen
www.ku.dk
79
Universitй Pierre-et-Marie-Curie
Paris
www.upmc.fr

3. Халықаралық келісімдерге, шарттарға, меморандумдарға сәйкес қосылған жоғары оқу орындары.
Литва Республикасы
1
Kaunas University of Technology
Kaunas
www.ktu.edu
2
Lithuanian University of Health Sciences
Kaunas
www.smuni.lt
3
Vilnius University
Vilnius
www.vu.lt
4
Vytautas Magnus University
Kaunas
www.vdu.lt
Эстония Республикасы
5
Tartu Ülikool
Tartu
www.ut.ee
6
Tallinna Tehnikaülikool
Tallinn
www.ttu.ee
Ресей Федерациясы
7
Мәскеу халықаралық қатынастар мемлекеттік институты
Мәскеу
www.mgimo.ru
8
М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті
Мәскеу
www.msu.ru
9
Н.Э. Бауман атындағы Мәскеу ұлттық зерттеу техникалық университеті
Мәскеу
www.bmstu.ru
10
МАИ Ұлттық зерттеу университеті
Мәскеу
www.mai.ru
11
МФТИ Ұлттық зерттеу университеті
Мәскеу
www.mipt.ru
12
"МИФИ" Ұлттық зерттеу ядролық университеті
Мәскеу
www.mephi.ru
13
И.М.Сеченов атындағы Бірінші Мәскеу мемлекеттік медицина университеті
Мәскеу
www.mma.ru
14
К.А.Тимирязев атындағы Ресей мемлекеттік аграрлық университеті - МАША
Мәскеу
www.timacad.ru
15
И.М. Губкин атындағы Ресей мұнай және газ ұлттық зерттеу университеті
Мәскеу
www.gubkin.ru
16
Санкт-Петербург мемлекеттік университеті
Санкт-Петербург
www.spbu.ru
Аустрия Республикасы
17
Diplomatic Academy of Vienna
Vienna
www.da-vienna.ac.at
18
University of Innsbruck
Innsbruck
www.uibk.ac.at
19
University of Vienna
Vienna
www.univie.ac.at
20
Vienna University of Technology
Vienna
www.tuwien.ac.at
21
University of Graz
Graz
www.uni-graz.at
Ирландия Республикасы
22
Trinity College Dublin
Dublin
www.tcd.ie
23
University College Dublin
Dublin
www.ucd.ie
Канада
24
University of Alberta
Edmonton, Alberta
www.ualberta.ca
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Бірлескен Корольдігі
25
Heriot-Watt University
Edinburgh
www.hw.ac.uk
26
University of Aberdeen
Aberdeen
www.abdn.ac.uk
27
University of Leicester *****
Leicester
www.le.ac.uk
Америка Құрама Штаттары
28
The George Washington University
Washington
www.gwu.edu
4. Әріптестердің ұсыныстары бойынша қосылған жоғары оқу орындары (Франция Елшілігі, Академиялық Алмасудың Германдық Қызметі -DAAD).
Split PhD бағдарламалары бойынша оқу үшін.
Германия Федеративтік Республикасы
29
Technische Universität Berlin
Berlin
www.tu-berlin.de
30
Technische Universität Dresden
Dresden
www.tu-dresden.de
31
Technische Hochschule Wildau
Wildau
www.th-wildau.de
32
Universität Bielefeld
Bielefeld
www.uni-bielefeld.de
33
Universität Ulm
Ulm
www.uni-ulm.de
34
Universität Konstanz
Konstanz
www.uni-konstanz.de
35
Universität Duisburg-Essen
Duisburg und Essen
www.uni-due.de
36
Hochschule Mittweida
Mittweida
www.hs-mittweida.de
37
Hochschule Schmalkalden
Schmalkalden
www.hs-schmalkalden.de
38
Hochschule Zittau-Görlitz
Zittau und Görlitz
www.hszg.de
39
University of Applied Sciences Hamburg
Hamburg
www.haw-hamburg.de
40
Albert-Ludwigs-Universität Freiburg
Freiburg im Breisgau
www.uni-freiburg.de
41
Universität Mannheim
Mannheim
www.uni-mannheim.de
42
Westsächsische Hochschule Zwickau
Zwickau
www.fh-zwickau.de
Франция Республикасы
43
Hautes Etudes-Sorbonne arts et métiers
Paris
www.hesam.eu
44
Université Aix Marseille
Aix-en-Provence, Marseille
www.univ-amu.fr
45
Université Sorbonne Nouvelle – Paris 3
Paris
www.univ-paris3.fr
46
Université de Lorraine
Nancy, Metz
www.univ-lorraine.fr
47
Université fédérale de Toulouse Midi-Pyrénées
Toulouse
www.univ-toulouse.fr
48
Université Grenoble Alpes
Grenoble, Annecy, Chambéry
www.univ-grenoble-alpes.fr
49
Université de Côte d'Azur
Nice
www.unice.fr
50
Université Paris-Saclay
Paris
www.campus-paris-saclay.fr
51
Université Paris Sciences et Lettres
Paris
www.univ-psl.fr
52
Université Sorbonne Paris Cité
Paris
www.sorbonne-paris-cite.fr
53
Université de Lyon
Lyon
universite-lyon.fr
54
Languedoc Roussillon Universités
Montpellier, Nîmes
www.languedoc-roussillon-universites.fr
55
Université de Strasbourg
Strasbourg
www.unistra.fr
56
Université de Poitiers
Poitiers
www.univ-poitiers.fr
57
Université de Perpignan
Perpignan
www.univ-perp.fr
58
École Centrale de Nantes
Nantes
www.ec-nantes.fr
59
École Supérieure d'Agricultures
Angers
www.groupe-esa.com
60
École Supérieure de Commerce
Rennes
www.esc-rennes.fr
61
IESEG School of Management
Lille, Paris
www.ieseg.fr
62
École Nationale d'Administration (ÉNA)
Strasbourg
www.ena.eu
63
Écoles du Réseau n+i
Paris
francais.nplusi.com
64
Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne
Paris
www.univ-paris1.fr
65
Université Jean-Monnet-Saint-Étienne
Saint-Étienne
www.portail.univ-st-etienne.fr

3. Высшие учебные заведения, включенные согласно международным соглашениям, договорам, меморандумам.
Литовская Республика
1
Kaunas University of Technology
Kaunas
www.ktu.edu
2
Lithuanian University of Health Sciences
Kaunas
www.smuni.lt
3
Vilnius University
Vilnius
www.vu.lt
4
Vytautas Magnus University
Kaunas
www.vdu.lt
Эстонская Республика
5
Tartu Ьlikool
Tartu
www.ut.ee
6
Tallinna Tehnikaьlikool
Tallinn
www.ttu.ee
Российская Федерация
7
Московский государственный институт международных отношений
Москва
www.mgimo.ru
8
Московский государственный университет им. М.В. Ломоносова
Москва
www.msu.ru
9
Московский национальный исследовательский технический университет имени Н.Э. Баумана
Москва
www.bmstu.ru
10
Национальный исследовательский университет МАИ
Москва
www.mai.ru
11
Национальный исследовательский университет МФТИ
Москва
www.mipt.ru
12
Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
Москва
www.mephi.ru
13
Первый Московский государственный медицинский университет имени И.М.Сеченова
Москва
www.mma.ru
14
Российский государственный аграрный университет - МСХА имени К.А.Тимирязева
Москва
www.timacad.ru
15
Российский национальный исследовательский университет нефти и газа имени И.М. Губкина
Москва
www.gubkin.ru
16
Санкт-Петербургский государственный университет
Санкт-Петербург
www.spbu.ru
Австрийская Республика
17
Diplomatic Academy of Vienna
Vienna
www.da-vienna.ac.at
18
University of Innsbruck
Innsbruck
www.uibk.ac.at
19
University of Vienna
Vienna
www.univie.ac.at
20
Vienna University of Technology
Vienna
www.tuwien.ac.at
21
University of Graz
Graz
www.uni-graz.at
Ирландская Республика
22
Trinity College Dublin
Dublin
www.tcd.ie
23
University College Dublin
Dublin
www.ucd.ie
Канада
24
University of Alberta
Edmonton, Alberta
www.ualberta.ca
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
25
Heriot-Watt University
Edinburgh
www.hw.ac.uk
26
University of Aberdeen
Aberdeen
www.abdn.ac.uk
27
University of Leicester *****
Leicester
www.le.ac.uk
Соединенные Штаты Америки
28
The George Washington University
Washington
www.gwu.edu
4. Высшие учебные заведения, включенные согласно рекомендациям партнеров (Посольство Франции, Германская служба академических обменов - DAAD).
Для обучения по программам Split PhD.
Федеративная Республика Германия
29
Technische Universitдt Berlin
Berlin
www.tu-berlin.de
30
Technische Universitдt Dresden
Dresden
www.tu-dresden.de
31
Technische Hochschule Wildau
Wildau
www.th-wildau.de
32
Universitдt Bielefeld
Bielefeld
www.uni-bielefeld.de
33
Universitдt Ulm
Ulm
www.uni-ulm.de
34
Universitдt Konstanz
Konstanz
www.uni-konstanz.de
35
Universitдt Duisburg-Essen
Duisburg und Essen
www.uni-due.de
36
Hochschule Mittweida
Mittweida
www.hs-mittweida.de
37
Hochschule Schmalkalden
Schmalkalden
www.hs-schmalkalden.de
38
Hochschule Zittau-Gцrlitz
Zittau und Gцrlitz
www.hszg.de
39
University of Applied Sciences Hamburg
Hamburg
www.haw-hamburg.de
40
Albert-Ludwigs-Universitдt Freiburg
Freiburg im Breisgau
www.uni-freiburg.de
41
Universitдt Mannheim
Mannheim
www.uni-mannheim.de
42
Westsдchsische Hochschule Zwickau
Zwickau
www.fh-zwickau.de
Французская Республика
43
Hautes Etudes-Sorbonne arts et mйtiers
Paris
www.hesam.eu
44
Universitй Aix Marseille
Aix-en-Provence, Marseille
www.univ-amu.fr
45
Universitй Sorbonne Nouvelle – Paris 3
Paris
www.univ-paris3.fr
46
Universitй de Lorraine
Nancy, Metz
www.univ-lorraine.fr
47
Universitй fйdйrale de Toulouse Midi-Pyrйnйes
Toulouse
www.univ-toulouse.fr
48
Universitй Grenoble Alpes
Grenoble, Annecy, Chambйry
www.univ-grenoble-alpes.fr
49
Universitй de Cфte d'Azur
Nice
www.unice.fr
50
Universitй Paris-Saclay
Paris
www.campus-paris-saclay.fr
51
Universitй Paris Sciences et Lettres
Paris
www.univ-psl.fr
52
Universitй Sorbonne Paris Citй
Paris
www.sorbonne-paris-cite.fr
53
Universitй de Lyon
Lyon
universite-lyon.fr
54
Languedoc Roussillon Universitйs
Montpellier, Nоmes
www.languedoc-roussillon-universites.fr
55
Universitй de Strasbourg
Strasbourg
www.unistra.fr
56
Universitй de Poitiers
Poitiers
www.univ-poitiers.fr
57
Universitй de Perpignan
Perpignan
www.univ-perp.fr
58
Йcole Centrale de Nantes
Nantes
www.ec-nantes.fr
59
Йcole Supйrieure d'Agricultures
Angers
www.groupe-esa.com
60
Йcole Supйrieure de Commerce
Rennes
www.esc-rennes.fr
61
IESEG School of Management
Lille, Paris
www.ieseg.fr
62
Йcole Nationale d'Administration (ЙNA)
Strasbourg
www.ena.eu
63
Йcoles du Rйseau n+i
Paris
francais.nplusi.com
64
Universitй Paris 1 Panthйon-Sorbonne
Paris
www.univ-paris1.fr
65
Universitй Jean-Monnet-Saint-Йtienne
Saint-Йtienne
www.portail.univ-st-etienne.fr

5. Бизнес мектептері ******
1
Columbia University: Columbia Business School
New York, NY, USA
www8.gsb.columbia.edu
2
Harvard University: Harvard Business School
Boston, MA, USA
www.hbs.edu
3
INSEAD
Fontainebleau, France;
Singapore, Singapore
www.insead.edu
4
London Business School
London, UK
www.london.edu
5
Stanford University: Stanford Graduate School of Business
Stanford, CA, USA
www.gsb.stanford.edu
6
University of Cambridge: Judge Business School
Cambridge, UK
www.jbs.cam.ac.uk
7
University of Chicago: Booth School of Business
Chicago, IL, USA
www.chicagobooth.edu
8
University of Navarra: IESE Business School
Madrid and Barcelona, Spain
www.iese.edu
9
University of Pennsylvania: The Wharton School
San Francisco, CA, Philadelphia, PA, USA
www.wharton.upenn.edu
10
IE Business School
Madrid, Spain
www.ie.edu
6. "Болашақ" халықаралық стипендиясы иегерлерінің тілдік курстардан өтуі үшін шетелдік ұйымдар.
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Бірлескен Корольдігі
1
Kaplan International
London
Nottingham
Brighton
Bristol
Bournemouth
Liverpool
York
Glasgow
www.kaplaninternational.com
2
University of Aberdeen - University of Aberdeen Language Centre
Aberdeen
www.abdn.ac.uk
3
University of Birmingham - English for International Students Unit
Birmingham
www.bham.ac.uk
4
University of Cambridge - Language Centre
Cambridge
www.cam.ac.uk
5
University of Edinburgh - English Language Teaching Centre
Edinburgh
www.ed.ac.uk
6
University of Oxford - Oxford University Language Center
Oxford
www.ox.ac.uk
7
University of Warwick - Centre for Applied Linguistics
Coventry
www.warwick.ac.uk
8
Cambridge Education Group
London
www.cambridgeeducationgroup.com
9
INTO University Partnerships
Exeter
London
Glasgow
Belfast
Manchester
Newcastle
Norwich
www.intoglobal.com/partnerships/united-kingdom
10
Heriot-Watt University - Language Centre
Edinburgh
www.hw.ac.uk
11
University of Manchester - University Language Centre
Manchester
www.manchester.ac.uk
12
University of Nottingham - Centre for English Language Education
Nottingham
www.nottingham.ac.uk
13
Stafford House International UK
London
Oxford
Brighton
www.staffordhouse.com
Америка Құрама Штаттары
14
ELS Educational Services
New York, Massachusetts, Ohio, Illinois, Texas
www.els.edu
15
University of California, Davis - Extension Intensive English Program
Davis
http://extension.ucdavis.edu
16
University of California, Irvine - Intensive English Program
Irvine
http://unex.uci.edu
17
University of California, Los Angeles - UCLA Extension American Language Center
Los Angeles
www.uclaextension.edu
18
University of California, San Diego - English Language Institute
San Diego
http://extension.ucsd.edu
19
University of Pennsylvania - English Language Programs
Philadelphia
www.upenn.edu
20
University of Southern California - International Academy
Los Angeles
www.usc.edu
21
Cambridge Education Group
New York
www.cambridgeeducationgroup.com
22
Kaplan International
Boston New York Los Angeles San Francisco Chicago centre
www.kaplaninternational.com
23
INTO University Partnerships
Corvalis, Oregon Fort Collins Fairfax, Virginia Tampa, Florida
www.intoglobal.com/partnerships/united-states
24
The International University Alliance
Columbia Washington Auburn New York
www.iua.org
25
Stafford House International USA
San Diego San Francisco Boston Chicago
www.staffordhouse.com
26
FLS International
Los Angeles Philadelphia Boston New York
www.fls.net
Аустралия
27
Navitas English
Sydney Brisbane Perth Darwin Melbourne
www.navitasenglish.com
28
Kaplan International
Adelaide Brosbane Sydney Melbourne Perth
www.kaplaninternational.com
29
The University of Sydney - Center for English Teaching
Sydney
www.sydney.edu.au/cet/
30
The University of Melbourne - Hawthorn Melbourne
Melbourne
www.hawthornenglish.com
31
Monash University - Monash University English Language Centre (MUELC)
Melbourne
www.monash.edu.au
Аустрия Республикасы
32
University of Vienna - Sprachenzentrum der Universität Wien
Vienna
www.univie.ac.at
Италия Республикасы
33
Politechnico di Milano
Milan, Como, Lecco, Mantova, Cremona, Piacenza
www.polimi.it
34
University of Bocconi -The Language Center
Milan
www.unibocconi.eu
Германия Федеративтік Республикасы
35
Goethe-Institut
Göttingen
www.goethe.de
36
Carl Duisburg Centren
Berlin, Köln, München
www.cdc.de
37
SPEAK+ write
Marburg
www.speak-marburg.de
38
Hochschule Mittweida – German Language Courses
Mittweida
https://www.hs-mittweida.de/en/webs/studienkolleg/german-language-courses.html
Қытай Халық Республикасы
39
Peking University - International College for Chinese Language Studies
Beijing
www.pku.edu.cn
40
The Hong Kong Polytechnic University - Chinese Language Centre
Hung Hom, Kowloon
www.cbs.polyu.edu.hk/clc.html
41
Tsinghua University - Chinese Language Program
Beijing
www.tsinghua.edu.cn
42
The Chinese University of Hong Kong – Chinese Languge Centre
Shatin, NT
www.cuhk.edu.hk
Канада
43
The University of British Columbia - English Language Institute
Vancouver, Kelowna
www.ubc.ca
44
University of Alberta - English Language Program
Edmonton
www.ualberta.ca
45
University of Toronto - English Language Program
Toronto
www.utoronto.ca/
46
ILAC
Toronto, Vancouver
www.ilac.com
Нидерланд Корольдігі
47
University of Amsterdam - Academic Language Centre
Amsterdam
www.uva.nl/en/education/master-s/studying-at-the-uva/uva-facilities/learning-languages/learning-languages.html
48
Leiden University - Academic Language Centre
Leiden
http://hum.leiden.edu/languagecentre/
Норвегия Корольдігі
49
NTNU - Trondheim Norwegian University of Science and Technology
Trondheim
www.ntnu.no
Корей Республикасы
50
Korea University - Korean Language and Culture Center
Seoul
http://klcc.korea.ac.kr/school/korea.koreaIntro.action?strIntroMode=001
51
Seoul National University - Korean Language and Culture Program
Seoul

5. Бизнес-школы******
1
Columbia University: Columbia Business School
New York, NY, USA
www8.gsb.columbia.edu
2
Harvard University: Harvard Business School
Boston, MA, USA
www.hbs.edu
3
INSEAD
Fontainebleau, France;
Singapore, Singapore
www.insead.edu
4
London Business School
London, UK
www.london.edu
5
Stanford University: Stanford Graduate School of Business
Stanford, CA, USA
www.gsb.stanford.edu
6
University of Cambridge: Judge Business School
Cambridge, UK
www.jbs.cam.ac.uk
7
University of Chicago: Booth School of Business
Chicago, IL, USA
www.chicagobooth.edu
8
University of Navarra: IESE Business School
Madrid and Barcelona, Spain
www.iese.edu
9
University of Pennsylvania: The Wharton School
San Francisco, CA, Philadelphia, PA, USA
www.wharton.upenn.edu
10
IE Business School
Madrid, Spain
www.ie.edu
6. Зарубежные организации для прохождения языковых курсов обладателями международной стипендии "Болашак"
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
1
Kaplan International
London
Nottingham
Brighton
Bristol
Bournemouth
Liverpool
York
Glasgow
www.kaplaninternational.com
2
University of Aberdeen - University of Aberdeen Language Centre
Aberdeen
www.abdn.ac.uk
3
University of Birmingham - English for International Students Unit
Birmingham
www.bham.ac.uk
4
University of Cambridge - Language Centre
Cambridge
www.cam.ac.uk
5
University of Edinburgh - English Language Teaching Centre
Edinburgh
www.ed.ac.uk
6
University of Oxford - Oxford University Language Center
Oxford
www.ox.ac.uk
7
University of Warwick - Centre for Applied Linguistics
Coventry
www.warwick.ac.uk
8
Cambridge Education Group
London
www.cambridgeeducationgroup.com
9
INTO University Partnerships
Exeter
London
Glasgow
Belfast
Manchester
Newcastle
Norwich
www.intoglobal.com/partnerships/united-kingdom
10
Heriot-Watt University - Language Centre
Edinburgh
www.hw.ac.uk
11
University of Manchester - University Language Centre
Manchester
www.manchester.ac.uk
12
University of Nottingham - Centre for English Language Education
Nottingham
www.nottingham.ac.uk
13
Stafford House International UK
London
Oxford
Brighton
www.staffordhouse.com
Соединенные Штаты Америки
14
ELS Educational Services
New York, Massachusetts, Ohio, Illinois, Texas
www.els.edu
15
University of California, Davis - Extension Intensive English Program
Davis
http://extension.ucdavis.edu
16
University of California, Irvine - Intensive English Program
Irvine
http://unex.uci.edu
17
University of California, Los Angeles - UCLA Extension American Language Center
Los Angeles
www.uclaextension.edu
18
University of California, San Diego - English Language Institute
San Diego
http://extension.ucsd.edu
19
University of Pennsylvania - English Language Programs
Philadelphia
www.upenn.edu
20
University of Southern California - International Academy
Los Angeles
www.usc.edu
21
Cambridge Education Group
New York
www.cambridgeeducationgroup.com
22
Kaplan International
Boston
New York
Los Angeles
San Francisco
Chicago centre
www.kaplaninternational.com
23
INTO University Partnerships
Corvalis, Oregon
Fort Collins
Fairfax, Virginia
Tampa, Florida
www.intoglobal.com/partnerships/united-states
24
The International University Alliance
Columbia
Washington
Auburn
New York
www.iua.org
25
Stafford House International USA
San Diego
San Francisco
Boston
Chicago
www.staffordhouse.com
26
FLS International
Los Angeles
Philadelphia
Boston
New York
www.fls.net
Австралия
27
Navitas English
Sydney
Brisbane
Perth
Darwin Melbourne
www.navitasenglish.com
28
Kaplan International
Adelaide
Brosbane
Sydney
Melbourne
Perth
www.kaplaninternational.com
29
The University of Sydney - Center for English Teaching
Sydney
www.sydney.edu.au/cet/
30
The University of Melbourne - Hawthorn Melbourne
Melbourne
www.hawthornenglish.com
31
Monash University - Monash University English Language Centre (MUELC)
Melbourne
www.monash.edu.au
Австрийская Республика
32
University of Vienna - Sprachenzentrum der Universitдt Wien
Vienna
www.univie.ac.at
Итальянская республика
33
Politechnico di Milano
Milan, Como, Lecco, Mantova, Cremona, Piacenza
www.polimi.it
34
University of Bocconi -The Language Center
Milan
www.unibocconi.eu
Федеративная Республика Германия
35
Goethe-Institut
Gцttingen
www.goethe.de
36
Carl Duisburg Centren
Berlin, Kцln, Mьnchen
www.cdc.de
37
SPEAK+ write
Marburg
www.speak-marburg.de
38
Hochschule Mittweida – German Language Courses
Mittweida
https://www.hs-mittweida.de/en/webs/studienkolleg/german-language-courses.html
Китайская Народная Республика
39
Peking University - International College for Chinese Language Studies
Beijing
www.pku.edu.cn
40
The Hong Kong Polytechnic University - Chinese Language Centre
Hung Hom, Kowloon
www.cbs.polyu.edu.hk/clc.html
41
Tsinghua University - Chinese Language Program
Beijing
www.tsinghua.edu.cn
42
The Chinese University of Hong Kong – Chinese Languge Centre
Shatin, NT
www.cuhk.edu.hk
Канада
43
The University of British Columbia - English Language Institute
Vancouver, Kelowna
www.ubc.ca
44
University of Alberta - English Language Program
Edmonton
www.ualberta.ca
45
University of Toronto - English Language Program
Toronto
www.utoronto.ca
46
ILAC
Toronto, Vancouver
www.ilac.com
Королевство Нидерландов
47
University of Amsterdam - Academic Language Centre
Amsterdam
www.uva.nl/en/education/master-s/studying-at-the-uva/uva-facilities/learning-languages/learning-languages.html
48
Leiden University - Academic Language Centre
Leiden
http://hum.leiden.edu/languagecentre/
Королевство Норвегия
49
NTNU - Trondheim Norwegian University of Science and Technology
Trondheim
www.ntnu.no
Республика Корея
50
Korea University - Korean Language and Culture Center
Seoul
http://klcc.korea.ac.kr/school/korea.koreaIntro.action?strIntroMode=001
51
Seoul National University - Korean Language and Culture Program
Seoul

http://en.snu.ac.kr/admission/adm0701_1.jsp
Француз Республикасы
52
Alliance Française
Paris
www.alliancefr.org
53
Langue Onze Toulouse
Toulouse
www.langueonze.com
54
Azur Lingua
Nice
www.azurlingua.com
55
Centre international d'études de langues (CIEL de Strasbourg)
Strasbourg
www.ciel-strasbourg.org
56
Département de l'enseignement du français à l'international (DEFI) - CentreUniversitaire de FLE/Université Lille 3
Lille
www.univ-lille3.fr/defi
57
Alliance Française Bordeaux Aquitaine
Bordeaux
www.alliance-bordeaux.org
58
Centre d'approches vivantes des langues et des medias (CAVILAM)
Vichy
www.cavilam.com
59
Universite de Franche-Comte - Centre de linguistique appliquee de Besancon (CLA)
Besancon
cla.univ-fcomte.fr
60
Universite de Perpignan Via Domitia (UPVD) - Center universitaire d'etudes francaises (CUEF)
Perpignan
www.univ-perp.fr/fr/pres entation/cuef.html
61
Département de Française Langues Etrangèr (DéFLE-Lorraine) – Universite de Lorraine
Lorraine
www.univ-lorraine.fr/content/fran%C3%A7ais-langue-etrang%C3%A8re-fle
Финляндия Республикасы
62
University of Helsinki - Language Centre
Helsinki
www.helsinki.fi/university
Швейцария Конфедерациясы
63
ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology - Sprachzentrum der Universitat und der ETH Zurich
Zurich
www.ethz.ch
Жапония
64
Kyoto University - The International Center
Kyoto
www.kyoto-u.ac.jp
65
The University of Tokyo - Center for Japanese Language Education
Bunkyo, Tokyo
www.u-tokyo.ac.jp
7. "Халықаралық бағдармалар орталығы" акционерлік қоғамының "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде стипендияттардың оқуың ұйымдастыру бойынша білім беру қызметін көрсету жоніндегі халықаралық серіктестері.
1
British Council
www.britishcouncil.org
2
American Council for International Education
www.americancouncils.org
3
Goethe Institut
www.goethe.de
4
Alliance Francaise
www.alliancefr.org
5
DAAD Information Centre
www.daad.org
6
Campus France
www.campusfrance.org
Ескерту:
Оқу елі ретінде Жапонияны, Корея Республикасын, Қытай Халық Республикасын, Сингапур Республикасын таңдаған стипендиаттар тілдік даярлықты Ұлыбритания тілдік мектептерінде өтеді.
Ағылшын тілі ресми тілі болып табылмайтын елді оқу елі ретінде таңдаған стипендиаттар, ағылшын тілінің тиісті курстары болмаған жағдайда, тілдік дайындықты ағылшын тілі ресми тілі болып табылатын елдердегі тіл мектептерінде өтеді.
Ғылыми тағылымдамадан өту орны Жұмыс органымен жеке тәртіпте белгіленеді.
* Докторантура, резидентура, магистратура бағдарламалары бойынша шығармашылық және медициналық мамандықтар бойынша мамандарды даярлауды жүзеге асыратын мамандандырылған жоғары оқу орындарын жеке тәртіпте жұмыс органы қарайды.
** Бельгия Корольдігі, Дания Корольдігі елдерінде оқуға өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын адамдар үшін ғана.
*** Стипендия иегерлерін осы тізімге кірмеген, бірақ Таймс Хайер Эдьюкейшн Ворлд Юниверсити Рэнкингс (Times Higher Education World University Rankings), Кью Эс Ворлд Юниверсити Рэнкинг (QS World University Ranking), Академик Ранкинг оф Ворлд Юниверситис (Academic Ranking of World Universities) жалпы халықаралық академиялық рейтингтерінің соңғы жарияланымдарына сәйкес жетпіс шетелдік жетекші жоғары оқу орнының қатарына кіретін жоғары оқу орындарында оқыту мүмкін болып табылады.
**** Стипендия иегерлерін осы тізімге кірмеген, бірақ Таймс Хайер Эдьюкейшн Ворлд Юниверсити Рэнкингс бай Сабджект (Times Higher Education World University Rankings by Subject), Кью Эс Ворлд Юниверсити Рэнкинг бай Сабджект (QS World University Ranking by Subject), Академик Ранкинг оф Ворлд Юниверситис - Сабджект (Academic Ranking of World Universities - Subject) пәндік рейтингтерінің соңғы жарияланымдарына сәйкес жиырма шетелдік жетекші жоғары оқу орнының қатарына кіретін жоғары оқу орындарында оқыту мүмкін болып табылады.
***** Осы жоғары оқу орнында оқу конкурсқа өз бетімен түскендер санаты бойынша қатысатын тұлғалар үшін ғана.
****** Іскер әкімшілік магистрі (ІӘМ) (Master of Business Administration (MBA) бағдармалары бойынша оқу үшін ғана.

http://en.snu.ac.kr/admission/adm0701_1.jsp
Французская Республика
52
Alliance Franзaise
Paris
www.alliancefr.org
53
Langue Onze Toulouse
Toulouse
www.langueonze.com
54
Azur Lingua
Nice
www.azurlingua.com
55
Centre international d'йtudes de langues (CIEL de Strasbourg)
Strasbourg
www.ciel-strasbourg.org
56
Dйpartement de l'enseignement du franзais а l'international (DEFI) - CentreUniversitaire de FLE/Universitй Lille 3
Lille
www.univ-lille3.fr/defi
57
Alliance Franзaise Bordeaux Aquitaine
Bordeaux
www.alliance-bordeaux.org
58
Centre d'approches vivantes des langues et des medias (CAVILAM)
Vichy
www.cavilam.com
59
Universite de Franche-Comte - Centre de linguistique appliquee de Besancon (CLA)
Besancon
cla.univ-fcomte.fr
60
Universite de Perpignan Via Domitia (UPVD) - Center universitaire d'etudes francaises (CUEF)
Perpignan
www.univ-perp.fr/fr/presentation/cuef.html
61
Dйpartement de Franзaise Langues Etrangиr (DйFLE-Lorraine) – Universite de Lorraine
Lorraine
www.univ-lorraine.fr/content/fran%C3%A7ais-langue-etrang%C3%A8re-fle
Финляндская Республика
62
University of Helsinki - Language Centre
Helsinki
www.helsinki.fi/university
Швейцарская Конфедерация
63
ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology - Sprachzentrum der Universitat und der ETH Zurich
Zurich
www.ethz.ch
Япония
64
Kyoto University - The International Center
Kyoto
www.kyoto-u.ac.jp
65
The University of Tokyo - Center for Japanese Language Education
Bunkyo, Tokyo
www.u-tokyo.ac.jp
7. Международные партнеры АО "Центр международных программ" по оказанию образовательных услуг по организации обучения стипендиатов в рамках международной стипендии "Болашак".
1
British Council
www.britishcouncil.org
2
American Council for International Education
www.americancouncils.org
3
Goethe Institut
www.goethe.de
4
Alliance Francaise
www.alliancefr.org
5
DAAD Information Centre
www.daad.org
6
Campus France
www.campusfrance.org
Примечание:
Стипендиаты, выбравшие Японию, Республику Корея, Китайскую Народную Республику, Республику Сингапур в качестве страны обучения, проходят языковую подготовку в языковых школах Великобритании.
Стипендиаты, выбравшие страну обучения, где английский язык не является официальным языком, в случае отсутствия соответствующих курсов английского языка, проходят языковую подготовку в языковых школах стран, где английский язык является официальным языком.
Место прохождения научной стажировки определяется Рабочим органом в индивидуальном порядке.
* Специализированные высшие учебные заведения, осуществляющие подготовку специалистов по творческим и медицинским специальностям по программам докторантуры, резидентуры, магистратуры рассматриваются Рабочим органом в индивидуальном порядке.
** Обучение в странах Королевство Бельгия, Королевство Дания только для лиц, участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших.
*** Обучение обладателей стипендии возможно в вузах, не вошедших в данный список, но входящих в число семидесяти ведущих зарубежных высших учебных заведений согласно последним публикациям общих международных академических рейтингов Таймс Хайер Эдьюкейшн Ворлд Юниверсити Рэнкингс (Times Higher Education World University Rankings), Кью Эс Ворлд Юниверсити Рэнкинг (QS World University Ranking), Академик Ранкинг оф Ворлд Юниверситис (Academic Ranking of World Universities).
**** Обучение обладателей стипендии возможно в вузах, не вошедших в данный список, но входящих в число двадцати ведущих зарубежных высших учебных заведений согласно последним публикациям предметных рейтингов Таймс Хайер Эдьюкейшн Ворлд Юниверсити Рэнкингс бай Сабджект (Times Higher Education World University Rankings by Subject), Кью Эс Ворлд Юниверсити Рэнкинг бай Сабджект (QS World University Ranking by Subject), Академик Ранкинг оф Ворлд Юниверситис - Сабджект (Academic Ranking of World Universities - Subject).
***** Обучение в данном вузе только для лиц, участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших.
****** Обучение только по программам "Магистр делового администрирования" (МДА)(Master of Business Administration (МВА).