Салықтық тексерулер бойынша тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 18 сәуірдегі № 254 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 15 мамырдағы № 200 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 15 маусымда № 15224 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Салықтық тексерулер бойынша тексеру парақтары:
осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес кешенді немесе тақырыптық салықтық тексерулер бойынша;
осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес қарсы салықтық тексерулер бойынша;
осы бірлескен бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жекелеген мәселелер жөніндегі тақырыптық салықтық тексерулер бойынша;
осы бірлескен бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес хронометраждық зерттеп-тексеру бойынша бекітілсін.
2. "Салықтық тексерулер бойынша тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 25 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 40 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10319 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жiберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолдануын;
4) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің Төрағасы
___________________ Б. Мусин
2017 жылғы "____" __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 18 сәуірдегі
№ 254 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 15 мамырдағы
№ 200 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Кешенді немесе тақырыптық салықтық тексерулер бойынша
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ

Об утверждении проверочных листов по налоговым проверкам
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2017 года № 254 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 мая 2017 года № 200. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2017 года № 15224.
В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить проверочные листы по налоговым проверкам:
по комплексным или тематическим налоговым проверкам согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
по встречным налоговым проверкам согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
по тематическим налоговым проверкам по отдельным вопросам согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
по хронометражному обследованию согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу.
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 января 2015 года № 25 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 40 "Об утверждении форм проверочных листов по налоговым проверкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10319, опубликован 2 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан _______________ Б. Султанов
Министр национальной экономики
Республики Казахстан _____________ Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_____________________ Б. Мусин
"____"___________ 2017 год
Приложение 1
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "18" апреля 2017 года № 254
и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от "15" мая 2017 года № 200
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по комплексным или тематическим налоговым проверкам

Ескерту. 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2018 № 560 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 13.06.2018 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Нұсқама ________________________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) немесе атауы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН) _____________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан мекенжайы____________________________________________________________
Талаптар тізбесi
Талап етіледі*
Талап етілмейді*
Талаптарға сәйкес келеді*
Талаптарға сәйкес келмейді*
1
2
3
4
5
6
1
Салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің мынадай түрлері бойынша салық міндеттемелерін орындау мәселесі жөніндегі Қазақстан Республикасының салық заңнамасын сақтау
1.1
корпоративтік табыс салығы
1.2
жеке табыс салығы
1.3
қосылған құн салығы
1.4
акциздер
1.5
экспортқа рента салығы
1.6
жер қойнауын пайдаланушылардың арнаулы төлемдері мен салықтары
1.7
әлеуметтік салық
1.8
көлік құралы салығы
1.9
жер салығы
1.10
мүлік салығы
1.11
ойын бизнесі салығы
1.12
тіркелген салық
1.13
бірыңғай жер салығы
1.14
мемлекеттік баж
1.15
тіркеу алымдары
1.16
автокөлік құралының Қазақстан Республикасы аумағымен жүргені үшін алым
1.17
Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 01.06.2018 № 560 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 13.06.2018 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
1.18
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым
1.19
телевизия және радио тарату ұйымдарына радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру үшін алым
1.20
азаматтық авиация саласындағы сертификаттау үшін алым
1.21
жер учаскесін пайдаланғаны үшін төлемақы
1.22
үстіңгі көздерден су ресурсын пайдаланғаны үшін төлемақы

Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными совместным приказом Министра финансов РК от 01.06.2018 № 560 и Министра национальной экономики РК от 13.06.2018 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Государственный орган, назначивший проверку
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Предписание ____________________________________________________________________
(№, дата)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) _____________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется*
Не требуется*
Соответствует требованиям*
Не соответствует требованиям*
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение налогового законодательства Республики Казахстан по вопросам исполнения налогового обязательства по следующим видам налогов и других обязательных платежей в бюджет
1.1
корпоративный подоходный налог
1.2
индивидуальный подоходный налог
1.3
налог на добавленную стоимость
1.4
акцизы
1.5
рентный налог на экспорт
1.6
специальные платежи и налоги недропользователей
1.7
социальный налог
1.8
налог на транспортные средства
1.9
земельный налог
1.10
налог на имущество
1.11
налог на игорный бизнес
1.12
фиксированный налог
1.13
единый земельный налог
1.14
государственная пошлина
1.15
регистрационные сборы
1.16
сбор за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан
1.17
Исключена совместным приказом Министра финансов РК от 01.06.2018 № 560 и Министра национальной экономики РК от 13.06.2018 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.18
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
1.19
сбор за выдачу разрешения на использование радиочастотного спектра телевизионным и радиовещательным организациям
1.20
сбор за сертификацию в сфере гражданской авиации
1.21
плата за пользование земельными участками
1.22
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников

1.23
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы
1.24
жануарлар әлемін пайдаланғаны үшін төлемақы
1.25
орманды пайдаланғаны үшін төлемақы
1.26
ерекше қорғалатын табиғи аумақты пайдаланғаны үшін төлемақы
1.27
радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемақы
1.28
қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты бергені үшін төлемақы
1.29
Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 01.06.2018 № 560 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 13.06.2018 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
1.30
сыртқы (көрінетін) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы
2
Әлеуметтік төлемдердің толық және уақтылы есептелуi, ұсталуы және аударылуын қамтамасыз етуді сақтау
3
Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 01.06.2018 № 560 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 13.06.2018 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
4
Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 01.06.2018 № 560 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 13.06.2018 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
5
Банктердiң және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың келесі мiндеттердi орындауды сақтау:
5.1
Салық төлеуші заңды тұлғаға, оның құрылымдық бөлімшелеріне, дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғаға, шетелдік пен азаматтығы жоқ адамға банктік шоттар ашқан кезде не банктің қайта ұйымдастырылуына байланысты банктік шоттағы жеке сәйкестендіру коды өзгерген кезде уәкілетті органды хабардар ету бойынша міндетті сақтау
5.2
Уәкілетті органға банктік шоттардың бар екендігі, нөмірлері туралы және бұл шоттардағы ақша қалдықтары туралы мәліметтерді, сондай-ақ өзге мүліктің, оның ішінде металл шоттарда орналастырылған немесе бейрезидент жеке тұлғалардың, бейрезидент заңды тұлғалардың, сондай-ақ бейрезиденттер бенефициарлық меншік иелері болып табылатын заңды тұлғалардың басқаруындағы өзге мүліктің бар екендігі, түрі және құны туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша уәкілетті орган белгілеген тәртіппен және мерзімдерде ұсыну бойынша міндеттерді сақтау
5.3
Уәкілетті органның сұрау салуы бойынша банктік шоттардың бар екендігі, нөмірлері туралы және осы шоттардағы ақша қалдықтары туралы мәліметтерді, сондай-ақ өзге мүліктің, оның ішінде металл шоттарда орналастырылған немесе шет мемлекеттiң уәкілетті органы Қазақстан Республикасының халықаралық шартына сәйкес жіберген сұрау салуында көрсетілген жеке және заңды тұлғалардың басқаруындағы өзге мүліктің бар екендігі, түрі және құны туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша уәкілетті орган белгілеген тәртіппен және мерзімдерде ұсыну бойынша міндеттерді сақтау
5.4
Төлем құжаттарында сәйкестендіру нөмірі жоқ банктік шоттар бойынша операцияларды жүргізбеу жөнінде міндетті сақтау
5.5
Салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, әлеуметтік төлемдерді аударуға арналған төлем құжаттарын қабылдау кезінде сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру қағидаларына және уәкілетті мемлекеттік органның деректеріне сәйкес сәйкестендіру нөмірінің дұрыс көрсетілуін бақылау бойынша міндетті сақтау
5.6
Жеке тұлғалардың көлік құралдарына салық төлеген төлем құжаттарын қабылдау кезінде жол жүру қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша уәкілетті органның деректеріне сәйкес көлік құралының сәйкестендіру нөмірінің дұрыс көрсетілуін бақылау бойынша міндетті сақтау
5.7
Салық төлеушінің банк шоттарының жабылғаны туралы уәкілетті органның хабарлауы бойынша міндетті сақтау
5.8
Дара кәсіпкер ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғаға немесе заңды тұлғаға берiлген кредит (қарыз) бойынша сыйақыны есепке жазуды тоқтата тұру арқылы осындай сыйақы түріндегі кiрiстердi тану тоқтатылған кезде, уәкiлеттi органды хабардар ету бойынша міндетті сақтау
5.9
Клиентке қойылатын барлық талаптарды қанағаттандыруға клиенттің банк шоттарындағы ақшасы жеткілікті болған кезде, бірінші кезектегі тәртіппен банк шотынан салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша салық төлеушінің төлем тапсырмасын және салық берешегінің сомасын өндіріп алу туралы салық органдарының инкассалық өкімдерін орындау бойынша міндетті сақтау

1.23
плата за эмиссии в окружающую среду
1.24
плата за пользование животным миром
1.25
плата за лесные пользования
1.26
плата за использование особо охраняемых природных территорий
1.27
плата за использование радиочастотного спектра
1.28
плата за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи
1.29
Исключена совместным приказом Министра финансов РК от 01.06.2018 № 560 и Министра национальной экономики РК от 13.06.2018 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.30
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы
2
Соблюдение обеспечения полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления социальных платежей
3
Исключена совместным приказом Министра финансов РК от 01.06.2018 № 560 и Министра национальной экономики РК от 13.06.2018 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4
Исключена совместным приказом Министра финансов РК от 01.06.2018 № 560 и Министра национальной экономики РК от 13.06.2018 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5
Соблюдение исполнения банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, следующих обязанностей:
х
х
х
х
5.1
Соблюдение обязанности по уведомлению уполномоченного органа при открытии банковских счетов налогоплательщику - юридическому лицу, включая нерезидента, его структурным подразделениям, физическому лицу, состоящему на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора, иностранцу и лицу без гражданства, либо изменении у банковского счета индивидуального идентификационного кода в связи с реорганизацией банка
5.2
Соблюдение обязанности по представлению в уполномоченный орган сведений о наличии, номерах банковских счетов и об остатках денег на этих счетах, а также сведения о наличии, виде и стоимости иного имущества, в том числе размещенного на металлических счетах или находящегося в управлении, физических лиц-нерезидентов, юридических лиц-нерезидентов, а также юридических лиц, бенефициарными собственниками которых являются нерезиденты, в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан
5.3
Соблюдение обязанности по представлению по запросу уполномоченного органа сведений о наличии, номерах банковских счетов и об остатках денег на этих счетах, а также сведения о наличии, виде и стоимости иного имущества, в том числе размещенного на металлических счетах или находящегося в управлении физических и юридических лиц, указанных в запросе уполномоченного органа иностранного государства, направленном в соответствии с международным договором Республики Казахстан в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан
5.4
Соблюдение обязанности по не проведению операций по банковским счетам, без идентификационного номера в платежных документах
5.5
Соблюдение обязанности по контролю правильности указания идентификационного номера в соответствии с правилами формирования идентификационного номера и данными уполномоченного государственного органа при приеме платежных документов в уплату и перечисление налогов и других обязательных платежей в бюджет, социальных платежей
5.6
Соблюдение обязанности по контролю правильности указания идентификационного номера транспортного средства в соответствии с данными уполномоченного органа по обеспечению безопасности дорожного движения при приеме платежных документов в уплату налога на транспортные средства с физических лиц
5.7
Соблюдение обязанности по уведомлению уполномоченного органа о закрытии налогоплательщику банковских счетов
5.8
Соблюдение обязанности по уведомлению уполномоченного органа при прекращении признания доходов в виде вознаграждения по выданному кредиту (займу) путем приостановления начисления такого вознаграждения физическому лицу, состоящему на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, или юридическому лицу.
5.9
Соблюдение обязанности по исполнению в первоочередном порядке платежных поручений налогоплательщика по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет с банковского счета, а также инкассовых распоряжений налоговых органов о взыскании суммы налоговой задолженности, при достаточности денег клиента на банковских счетах для удовлетворения всех требований, предъявляемых к клиенту

5.10
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, әлеуметтік төлемдердің сомаларын мерзімінде аудару бойынша міндетті сақтау
5.11
Нұсқамасы болған кезде, дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор ретінде тіркеу есебінде тұрған, тексерілетін жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның банк шоттары бойынша ақшасының бар-жоғын және жасалатын операцияларын тексеруге салық органдарының лауазымды адамына рұқсат беру бойынша міндетті сақтау
5.12
Салық кодексінде көзделген жағдайларда, салық органының шешімі бойынша, Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғаның, заңды тұлғаның, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің, Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын бейрезидент заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің банк шоттарындағы (корреспонденттік шоттарын қоспағанда) барлық шығыс операцияларын тоқтату туралы міндетті сақтау
5.13
Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес міндеттеме тоқтатылған күнге дара кәсіпкер ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлға немесе заңды тұлға болып табылатын қарыз алушыға берiлген кредиттер (қарыздар) бойынша мiндеттемелердің тоқтатылуы кезінде қарыз алушының орналасқан (тұрғылықты) жеріндегі салық органына тоқтатылған міндеттеменің мөлшері туралы хабардар етуге міндетті сақтау
5.14
Салық агентінің орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша салық органдарына банк сыйақыларын есептегені туралы есеп пен мәліметтерді беру туралы міндетті сақтау
5.15
салық органының сауал салуын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде банктік шоттарының бар-жоғы және нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдығы және қозғалысы туралы мәліметтерді ұсыну туралы міндетті сақтау
5.16
Әрекетсіз деп танылған салық төлеушіге және осы банкте ашылған, салық органдары инкассолық өкімдер немесе салық төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімдер шығарған банк шоты бар салық төлеушіге банк шоттарын (корреспонденттік шоттарды, сондай-ақ мемлекеттік бюджеттен және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жәрдемақылар мен әлеуметтік төлемдер алуға арналған банк шоттарын қоспағанда) ашудан бас тартуда міндеттерді сақтау
6
Трансферттiк баға белгiлеуді сақтау
6.1
Халықаралық іскерлік операциялар бойынша трансферттік баға белгiлеуді сақтау
6.2
Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық іскерлік операциялармен тікелей өзара байланысты жасалатын мәмілелер бойынша трансферттік баға белгілеуді сақтау
7
Салық төлеушi (салық агентi) мен оның дебиторлары арасындағы өзара есеп айырысуды айқындау
8
Халықаралық шарттардың (келiсiмдердiң) ережелерiн қолдану заңдылығын сақтау
9
Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау
10
Төленген табыс салығын резидент еместiң салықтық өтiнiшiнің және қосарланған салық салуды болдырмау туралы халықаралық шарттың негiзiнде бюджеттен немесе шартты банк салымынан қайтару дұрыстығын сақтау
11
Акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің өндірілуін және айналымын, сондай-ақ авиациялық отынның, биоотынның, мазуттың айналымын мемлекеттік реттеуді сақтау

5.10
Соблюдение обязанности по своевременности перечисления суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет, социальных платежей
5.11
Соблюдение обязанности по допуску должностного лица налоговых органов, при наличии предписания, к проверке наличия денег и совершаемых операций по банковским счетам проверяемого физического лица, состоящего на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора или юридического лица.
5.12
Соблюдение обязанности о приостановлении всех расходных операций по решению налогового органа в случаях, предусмотренных Налоговым кодексом, на банковских счетах (за исключением корреспондентских)
физического лица, состоящего на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора, юридического лица, структурного подразделения юридического лица, структурного подразделения юридического лица-нерезидента, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, в порядке, установленном законами Республики Казахстан.
5.13
Соблюдение обязательства об уведомлении налогового органа по месту нахождения (жительства) заемщика о размере прекращенного обязательства, при прекращении в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан обязательств по кредитам (займам), выданным заемщику, являющемуся физическим лицом, состоящим на дату прекращения обязательства на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, или юридическим лицом
5.14
Соблюдение обязанности о представлении в налоговые органы по месту нахождения (жительства) налогового агента отчета и сведений о начислении банковских вознаграждений
5.15
Соблюдение обязанности о представлении в течение десяти рабочих дней со дня получения запроса налогового органа сведений о наличии и номерах банковских счетов, об остатках и движении денег на этих счетах
5.16
Соблюдение обязанности в отказе в открытии банковских счетов (за исключением корреспондентских счетов, а также банковских счетов, предназначенных для получения пособий и социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и Государственного фонда социального страхования) налогоплательщику, признанному бездействующим и налогоплательщику, имеющему в данном банке открытый банковский счет, на который налоговыми органами выставлены инкассовые распоряжения или распоряжения о приостановлении расходных операций по банковским счетам налогоплательщика
6
Соблюдение трансфертного ценообразования
6.1
Соблюдение трансфертного ценообразования по международным деловым операциям
6.2
Соблюдение трансфертного ценообразования по сделкам, совершаемым на территории Республики Казахстан, непосредственно взаимосвязанным с международными деловыми операциями
7
Определение взаиморасчетов между налогоплательщиком (налоговым агентом) и его дебиторами
8
Соблюдение правомерности применения положений международных договоров (соглашений)
9
Подтверждение достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату
10
Соблюдение правильности возврата уплаченного подоходного налога из бюджета или условного банковского вклада на основании налогового заявления нерезидента и международного договора об избежании двойного налогообложения
11
Соблюдение государственного регулирования производства и оборота отдельных видов подакцизных товаров, а также оборота авиационного топлива, биотоплива, мазута

11.1
Салық салу объектілерінің бухгалтерлік және салықтық есебінде көрсетілгенін анықтау үшін салық төлеушінің мүлкіне (тұрғын үй-жайлардан басқа) түгендеу жүргізу
11.2
Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларының болуын және төлнұсқалығын сақтау
11.3
Түгендеу тізімі мен бухгалтерлік есеп тіркелімдері деректерінің арасында айырмашылықтың болмауын сақтау
11.4
Жазып берілген ілеспе жүкқұжаттары мен бухгалтерлік есеп тіркелімдері деректерінің арасында айырмашылықтың болмауын сақтау
11.5
Жазып берілген ілеспе құжаттары мен жазып берілген шот-фактура арасындағы айырмашылықтардың болмауын сақтау
11.6
Пин кодтар бөлігінде ілеспе жүкқұжаттары бойынша кіріс пен шығыстарын анықтау
11.7
Өндiру және айналым декларациялары мен ілеспе жүкқұжаттары деректерінің арасындағы айырмашылықтарды анықтау
11.8
Мұнай сақтау базаларында және АЖҚС-да журналдардың болуын сақтау және айырмашылықтарды анықтау
12
Соттың заңды күшiне енген үкiмiнiң немесе қаулысының негiзiнде жалған кәсiпорын деп танылған салық төлеушiмен жасасқан операциялар бойынша салық мiндеттемелерiн айқындау
13
Сот жасалуын іс жүзінде жұмыстарды орындамай, қызметтер көрсетпей, тауарларды тиеп-жөнелтпей жүзеге асырылды (асырылған) деп таныған шот-фактура жазып беру бойынша әрекет (әрекеттер) бойынша салық міндеттемесін сақтау
14
Камералдық бақылаудың нәтижелерi бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы мемлекеттік кірістер органдарының хабарламасын салық төлеушiнiң (салық агентiнiң) орындамау
15
Салық төлеушiнiң (салық агентiнiң) салықтық тексерудiң нәтижелерi туралы хабарламаға және (немесе) жоғары тұрған салық органының хабарламаға шағымды қарау нәтижелерi бойынша шығарылған шешiмiне салық төлеушiнiң (салық агентiнiң) шағымында жазылған мәселелер бойынша шағымын қарау мәселелері бойынша
16
Төленген табыс салығын бюджеттен немесе қосарланған салық салуды болдырмау туралы халықаралық шарттың ережелерiне сәйкес шартты банк салымынан қайтаруға бейрезиденттiң салықтық өтiнiшiн қайта қарау туралы өтiнiшiн қарау
17
Белгіленген тәртіпте бекітілген салықтық есепке алу саясатының болуын сақтау
18
Белгіленген тәртіпте бекітілген салықтық тіркелімдердің болуын сақтау
19
Шет мемлекеттерден, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ адамдардан алынған ақшаны және (немесе) өзге де мүлікті алғаны және жұмсағаны туралы салық органдарын хабардар етуге және мәліметтерді салық органдарына ұсыну, содан басқа шет мемлекеттердің, халықаралық және шетелдік ұйымдардың, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың қаражаты есебінен жариялайтын, тарататын және (немесе) орналастыратын ақпарат пен материалдарда тапсырыс берген тұлғалар туралы мәліметтер, ақпарат пен материалдардың орналастырылғаны туралы нұсқауын қамтылу бойынша міндеттерді сақтау
20
Ірі салық төлеушілер мониторингі шеңберінде уәжді шешімді орындауды сақтау
Ескерту:
* Талаптар тізбесіне қосу (+) белгісімен белгі қойылады.

11.1
Проведение инвентаризации имущества налогоплательщика (кроме жилых помещений) для установления отражения в бухгалтерском и налоговом учете объектов налогообложения
11.2
Соблюдение наличия и подлинности акцизных и учетно-контрольных марок
11.3
Соблюдение отсутствия расхождений между данными регистра бухгалтерского учета с инвентаризационной описью
11.4
Соблюдение отсутствия расхождений между данными регистров бухгалтерского учета с данными выписанных сопроводительных накладных
11.5
Соблюдение отсутствия расхождений между выписанными сопроводительными накладными с данными выписанных счетов-фактур
11.6
Установление прихода и расхода по сопроводительным накладным в разрезе Пин-кодов
11.7
Установление расхождений между декларациями по производству и обороту с данными сопроводительных накладных
11.8
Соблюдение наличия и установление расхождений в журналах на нефтебазах и АЗС
12
Определение налогового обязательства по операциям с налогоплательщиком, признанным лжепредприятием на основании вступившего в законную силу приговора или постановления суда
13
Соблюдение налогового обязательства по действию (действиям) по выписке счета-фактуры, совершение которого (которых) признано судом осуществленным (осуществленными) без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки товаров
14
Неисполнение налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления органов государственных доходов об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
15
По вопросу рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки и (или) решение вышестоящего налогового органа, вынесенное по результатам рассмотрения жалобы на уведомление, проводимая по вопросам, изложенным в жалобе налогоплательщика (налогового агента)
16
Рассмотрение обращения нерезидента о повторном рассмотрении налогового заявления на возврат уплаченного подоходного налога из бюджета или условного банковского вклада в соответствии с положениями международного договора об избежании двойного налогообложения
17
Соблюдение наличия налоговой учетной политики, утвержденной в установленном порядке
18
Соблюдение наличия налоговых регистров, утвержденных в установленном порядке
19
Соблюдение обязанности по уведомлению налоговых органов и представлению сведений в налоговые органы о получении и расходовании денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства, а также правильности отражения в информации и материалах сведений о лицах, сделавших заказ, указание об изготовлении, распространении и (или) размещении информации и материалов за счет средств иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства
20
Соблюдение исполнения мотивированного решения в рамках мониторинга крупных налогоплательщиков
Примечание:
* производится отметка перечня требования знаком плюс (+).

4-бағанда қосу (+) белгісі қойылған жағдайда, 5, 6-бағандар толтырылмайды.
Лауазымды тұлға (тұлғалар) ________ _______ ________________________________________
(лауазымы) (қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
__________ _____________________ __________________________________________
(лауазымы)            (қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тексерілетін субъектінің басшысы___________ ___________ ____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 18 сәуірдегі
№ 254 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 15 мамырдағы
№ 200 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қарсы салықтық тексерулер бойынша
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ

В случае отметки знаком плюс (+) в графе 4, графы 5-6 не заполняются.
Должностное (ые) лицо (а) ______________ _________ ________________________________
(должность) (подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________ ________ ___________________________________________________________
(должность) (подпись)             (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель проверяемого субъекта ________________________ ______________ ________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Приложение 2
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "18" апреля 2017 года № 254
и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от "15" мая 2017 года № 200
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по встречным налоговым проверкам

Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2018 № 560 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 13.06.2018 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Нұсқама ________________________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) немесе атауы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН)
________________________________________________________________________________
Орналасқан мекенжайы____________________________________________________________
Талаптар тізбесi
Талап етіледі*
Талап етілмейді*
Талаптарға сәйкес келеді*
Талаптарға сәйкес келмейді*
1
2
3
4
5
6
1
Салық органы, оған қатысты кешендi немесе тақырыптық тексеру жүргiзіп жатырған салық төлеушiмен (салық агентiмен) операцияларды жүзеге асыратын тұлғалардан операциялардың мазмұны мен фактілерді растау операциялары туралы қосымша ақпарат алу
2
Тараптардың бірі Қазақстан Республикасы болып табылатын, салық немесе құқық қорғау органдары арасындағы өзара ынтымақтастық туралы халықаралық шарттарға (келісімдерге), сондай-ақ Қазақстан Республикасы халықаралық ұйымдармен жасасқан шарттарға сәйкес, оларға қатысты басқа мемлекеттердің салық немесе құқық қорғау органдарының, халықаралық ұйымдардың сұрауы келіп түскен салық төлеушіден (салық агентінен) қосымша ақпараттар алу
3
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған қосылған құн салығы бойынша салық міндеттемесі жөнінде және осындай операцияларға байланысты бұзушылықтарды жоймаған не осындай бұзушылықтардың жоқтығын растай алмайтын түсініктеме ұсынған салық төлеушімен (салық агентімен) жасалатын операцияларды жүзеге асыратын тұлғалардан қосымша ақпарат алу
4
Тексерілетін салық төлеушінің бухгалтерлік есепте және салық есептілігінде өзара есеп айырысуларды көрсетуі
Ескерту:
* Талаптар тізбесіне қосу (+) белгісімен белгі қойылады.

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными совместным приказом Министра финансов РК от 01.06.2018 № 560 и Министра национальной экономики РК от 13.06.2018 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Государственный орган, назначивший проверку
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Предписание ____________________________________________________________________
(№, дата)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента) _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) _____________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется*
Не требуется*
Соответствует требованиям*
Не соответствует требованиям*
1
2
3
4
5
6
1
Получение дополнительной информации об операциях, подтверждения факта и содержания операций от лиц, осуществлявших операции с налогоплательщиком (налоговым агентом), в отношении которого налоговым органом проводится комплексная или тематическая проверка
2
Получение дополнительной информации от налогоплательщика (налогового агента), в отношении которого поступил запрос налоговых или правоохранительных органов других государств, международных организаций в соответствии с международными договорами (соглашениями) о взаимном сотрудничестве между налоговыми или правоохранительными органами, одной из сторон которых является Республика Казахстан, а также договорами, заключенными Республикой Казахстан с международными организациями
3
Получение дополнительной информации от лиц, осуществляющих операции с налогоплательщиком (налоговым агентом), которым не устранены нарушения по налоговому обязательству по налогу на добавленную стоимость, выявленные по результатам камерального контроля и связанные с такими операциями, либо представлены пояснения, не подтверждающие отсутствие таких нарушений
4
Отражение взаиморасчетов с проверяемым налогоплательщиком в бухгалтерском учете и налоговой отчетности
Примечание:
* производится отметка перечня требования знаком плюс (+).

Ескерту. 3-қосымшаға өзгерістер енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2018 № 560 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 13.06.2018 № 212 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Нұсқама ________________________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) немесе атауы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН)
________________________________________________________________________________
Орналасқан мекенжайы____________________________________________________________
Талаптар тізбесi
Талап етіледі*
Талап етілмейді*
Талаптарға сәйкес келеді*
Талаптарға сәйкес келмейді*
1
2
3
4
5
6
1
Мемлекеттік кірістер органдарында тіркеу есебіне қою
2
Импортталатын тауарларға тауар-көлік жүкқұжатының болуы және көліктік бақылау немесе жол полициясы бекеттерінде көлік құралдарын тексеру кезінде тауар-көлік жүкқұжаттарында көрсетілген деректерімен тауар атауларының сәйкестігі
3
Бақылау-касса машинасының болуы
4
Төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықтың (құрылғының) болуы
5
Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларының болуы және төлнұсқалығы, алкоголь өніміне, мұнай өнімдеріне және биоотынға ілеспе жүкқұжаттарының болуы және төлнұсқалығы, лицензияның болуы
6
Бақылау-касса машиналарын қолдану тәртiбiн сақтау
6.1
Ақшалай есеп айырысулар кезінде бақылау-касса машиналарын қолдануды сақтау
6.2
Тауар, жұмыс, көрсетілген қызметтер үшін төленген сомаға бақылау-касса машинасының чегін немесе тауар чегін беруді сақтау
6.3
Бақылау-касса машинасының фискалды чегінде Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген деректемелердің толық көрсетілуін сақтау
6.4
Бақылау-касса машиналарын пайдалану орны бойынша мемлекеттік кірістер органдарында есепке қою дұрыстығын сақтау
6.5
қолма-қол ақша есебінің кітабын және тауар чектері кітабының болуын, толықтығын және дұрыстығын сақтау
7
Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасын және акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiн өндiру, сақтау және өткiзу шарттарын сақтау
7.1
Лицензиарға өндіру көлемі туралы ақпаратты автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптарының болуын сақтау
7.2
Этил спиртін өндіруге арналған шикізатты сақтауға, дайындауға (өңдеуге) арналған қойманың болуын сақтау
7.3
Уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде алкоголь өнімінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін іркіліссіз электр энергиясының қоректендіру көздерімен жарақтандырылған есепке алудың бақылау аспаптарының болуын сақтау
7.4
Алкоголь өнімін өндіруге арналған шикізатты сақтауға, дайындауға (өңдеуге) арналған қойманың болуын сақтау
7.5
Мәлімделген қойма үй-жайларында алкоголь өнімдерін сақтау және көтерме саудамен сату бойынша қызметті жүзеге асыратын екі және одан да астам лицензиаттың болуы немесе болмауын сақтау
7.6
сақтау
7.7
Өндіріс паспортында көрсетілген және өндіріс паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін, өтініш берушіге меншік құқығында немесе өзге құқықтағы темекі өнімдерін өндіру үшін қажетті ғимараттар мен үй-жайлар болуын сақтау
7.8
Темекі өнімдерінің өндірісін технологиялық бақылау бойынша зертханалардың болуын сақтау
8
Касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органдары шығарған өкiмнің орындалуын сақтау
9
Электрондық нысанда шот-фактураларды жазып беру тәртібін сақтау
10
Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылуына байланысты кедендік баждардың төмендетілген мөлшерлемелері қолданылатын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлар қалдықтарының болуын растау
11
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тауарларды алып өткен, өткізген және (немесе) тиеп-жөнелткен кезде;
Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі - ЕАЭО) мүше болып табылмайтын мемлекеттердiң және ЕАЭО мүше мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелген кезде;
Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердiң және ЕАЭО мүше мемлекеттердiң аумағына тауарларды әкеткен кезде тауарларға ілеспе жүкқұжаттардың болуы және тауарлар атауының, санының (көлемінің) тауарларға ілеспе жүкқұжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкес келуі
12
Тауар жеткізу құжаты негізінде аймақтық мемлекеттік кірістер органының мөрімен расталған электрондық шот-фактураның көшірмесінің, Қазақстан Республикасы аумағынан ЕАЭО басқа мүше мемлекеттердiң аумағына баждың төмендетілген мөлшері және сондай мөлшерлердің көлемі қолданылатын Тізбеге кіретін тауарларды жеткізу кезінде және де келесі құжаттардың бірінің болуын растау:

Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными совместным приказом Министра финансов РК от 01.06.2018 № 560 и Министра национальной экономики РК от 13.06.2018 № 212 (порядок введения в действие см. п.3).
Государственный орган, назначивший проверку
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Предписание ____________________________________________________________________
(№, дата)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента) _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) _____________________________________________________________________
Адрес места нахождения_______________________________________________
Перечень требований
Требуется*
Не требуется*
Соответствует требованиям*
Не соответствует требованиям*
1
2
3
4
5
6
1
Постановка на регистрационный учет в органах государственных доходов
2
Наличие товарно-транспортных накладных на импортируемые товары и соответствие наименования товаров сведениям, указанным в
товарно-транспортных накладных, при проверке автотранспортных средств на постах транспортного контроля или дорожной полиции
3
Наличие контрольно-кассовой машины
4
Наличие оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек
5
Наличие и подлинность акцизных и учетно-контрольных марок, наличие и подлинность сопроводительных накладных на алкогольную продукцию, нефтепродукты и биотопливо, табачные изделия, наличие лицензии
6
Соблюдение порядка применения контрольно-кассовых машин
6.1
Соблюдение применения контрольно-кассовых машин при осуществлении денежных расчетов
6.2
Соблюдение выдачи чека контрольно-кассовой машины или товарного чека на сумму, уплаченную за товар, работу, услугу
6.3
Соблюдение полноты отражения реквизитов, предусмотренных налоговым законодательством Республики Казахстан, в фискальном чеке контрольно-кассовой машины
6.4
Соблюдение исправности, постановки на учет контрольно-кассовой машины в органе государственных доходов по месту использования
6.5
Соблюдение на наличие, полноты и правильности заполнения книги учета наличных денег и книги учета товарных чеков
7
Соблюдение законодательства Республики Казахстан о лицензировании и условий производства, хранения и реализации отдельных видов подакцизных товаров
7.1
Соблюдение на наличие контрольных приборов учета, обеспечивающих автоматизированную передачу лицензиару информации об объемах выработки
7.2
Соблюдение на наличие хранилища, предназначенного для хранения, подготовки (доработки), передачи сырья на производство этилового спирта
7.3
Соблюдение на наличие контрольных приборов учета, оснащенных источниками бесперебойного питания электроэнергией, обеспечивающих автоматизированную передачу уполномоченному органу и его территориальным подразделениям в режиме реального времени данных об объемах производства алкогольной продукции
7.4
Соблюдение на наличие хранилища, предназначенного для хранения, подготовки (доработки), передачи сырья на производство алкогольной продукции
7.5
Соблюдение на наличие или отсутствие в заявленном складском помещении двух и более лицензиатов, осуществляющих деятельность по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции
7.6
Соблюдение на наличие оборудования, соответствующего требованиям, установленным нормативными документами по стандартизации и обеспечению единства средств измерений по табачной продукции
7.7
Соблюдение на наличие зданий и помещений, принадлежащих заявителю на праве собственности или иных правах, необходимых для производства табачных изделий, указанных в паспорте производства и соответствующих сведениям, указанным в паспорте производства
7.8
Соблюдение на наличие лаборатории по технологическому контролю производства табачных изделий
8
Соблюдение исполнения распоряжения, вынесенного органом государственных доходов, о приостановлении расходных операций по кассе
9
Соблюдение порядка выписки счетов-фактур в электронной форме
10
Подтверждение наличия остатков товаров, включенных в перечень товаров, к которым применяются пониженные ставки таможенных пошлин в связи с присоединением Республики Казахстан к Всемирной торговой организации
11
Наличие сопроводительных накладных на товары и соответствия наименования, количества (объема) товаров сведениям, указанным в сопроводительных накладных на товары: при перемещении, реализации и (или) отгрузке товаров по территории Республики Казахстан; при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза (далее - ЕАЭС) и государств-членов ЕАЭС; при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС и государств-членов ЕАЭС
12
Наличие заверенной печатью территориального органа государственных доходов бумажной копии электронного счета-фактуры в качестве товаросопроводительного документа, при перемещении с территории Республики Казахстан на территории других государств-членов ЕАЭС товаров, входящих в Перечень, к которым могут быть применены пониженные ставки пошлин, а также размеров таких ставок, а также одного из следующих документов: