"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 227 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы 10 мамырдағы № 68 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 23 маусымда № 15256 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 2023 жылғы 19 қазандағы № 19 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 19.10.2023 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 3) және 8) тармақшаларына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 17-тармағының 260) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 227 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13485 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 14 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 5), 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
5) көрсетілген бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу іс-шаралары туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7241201, индексі 1-Е (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі айлық) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6) көрсетілген бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу іс-шаралары туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 7241201, индексі 1-Е (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі айлық) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 227 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 10 мая 2017 года № 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2017 года № 15256. Утратил силу приказом и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 19 октября 2023 года № 19.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 19.10.2023 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 3) и 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", а также с подпунктом 260) пункта 17 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 227 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13485, опубликованный 14 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
подпункты 5), 6) пункта 1 изложить в следующей редакции:
5) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет о мероприятиях содействия занятости населения" (код 7241201, индекс 1-Т (трудоустройство), периодичность месячная) согласно приложению 5 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
6) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о мероприятиях содействия занятости населения" (код 7241201, индекс 1-Т (трудоустройство), периодичность месячная) согласно приложению 6 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарына жұмыс бабында басшылыққа алу үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
Н. Айдапкелов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
___________Т. Дүйсенова
2017 жылғы 12 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
Статистика комитеті
төрағасының
2017 жылғы 10 мамырдағы
№ 68 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 227 бұйрығына 5-қосымша
Ақпаратты алушы органдар құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами получателями информации
Приложение 1 к приказу Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 10 мая 2017 года № 68
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тапсырылады
Представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Статистикалық нысанды www.enbek.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.enbek.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысанның коды 7241201
Код статистической формы 7241201
Халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу
іс-шаралары туралы есеп
1-Е (жұмысқа орналастыру)
1-Т (трудоустройство)
Отчет о мероприятиях содействия занятости населения
Айлық
Месячная
Есепті кезең
Отчетный период
ай
месяц
жыл
год
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдардың тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі айдың 2-күні, облыстық жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдардың тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі айдың 4-күні, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ақпараттық-талдау орталығының тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі айдың 7- күні.
Срок представления районными (городскими) уполномоченными органами по вопросам занятости – 2-го числа после отчетного месяца, областными уполномоченными органами по вопросам занятости – 4-го числа после отчетного месяца, центром развития трудовых ресурсов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – 7- го числа после отчетного месяца.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу іс-шаралары туралы есеп
О мероприятиях содействия занятости населения
____________ айына___________________20__ жыл
месяц год
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауыл
В том числе село
айына
за месяц
жыл басынан бастап
с начала года
айына
за месяц
жыл басынан бастап
с начала года
А
Б
1
2
3
4
0
Жыл басынан бастап есепте тұрғандар, барлығы адам
Состоят всего на учете на начало года, человек
х
х
0.1
оның ішінде жұмыссыздар, адам
в том числе безработные, человек
х
х
1
Еңбек делдалдығы үшін халықты жұмыспен қамту органдарына жүгінгендер, бірлік
Обратилось в органы занятости населения за трудовым посредничеством, единиц
1.1
жұмыс іздеген адам ретінде тіркелгендер, адам
зарегистрированы в качестве лица, ищущего работу, человек

2. Управлению планирования статистической деятельности совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Управлению планирования статистической деятельности Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Айдапкелов
"СОГЛАСОВАН"
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
________________ Т. Дуйсенова
12 мая 2017 года
Ақпаратты алушы органдар құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами получателями информации
Приложение 1 к приказу Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 10 мая 2017 года № 68
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы
10 мамырдағы
№ 68 бұйрығына 1-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 227 бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тапсырылады
Представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Статистикалық нысанды www.enbek.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.enbek.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысанның коды 7241201
Код статистической формы 7241201
Халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу
іс-шаралары туралы есеп
1 (жұмысқа орналастыру)
1-Т (трудоустройство)
Отчет о мероприятиях содействия занятости населения
Айлық
Месячная
Есепті кезең
Отчетный период
ай
месяц
жыл
год
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдардың тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі айдың 2-күні, облыстық жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдардың тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі айдың 4-күні, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ақпараттық-талдау орталығының тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі айдың 7- күні.
Срок представления районными (городскими) уполномоченными органами по вопросам занятости – 2-го числа после отчетного месяца, областными уполномоченными органами по вопросам занятости – 4-го числа после отчетного месяца, центром развития трудовых ресурсов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – 7- го числа после отчетного месяца.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
О мероприятиях содействия занятости населения
Халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу іс-шаралары туралы есеп
____________ айына___________________20__ жыл
месяц год
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауыл
В том числе село
айына
за месяц
жыл басынан бастап
с начала года
айына
за месяц
жыл басынан бастап
с начала года
А
Б
1
2
3
4
0
Жыл басынан бастап есепте тұрғандар, барлығы адам
Состоят всего на учете на начало года, человек
х
х
0.1
оның ішінде жұмыссыздар, адам
в том числе безработные, человек
х
х
1
Еңбек делдалдығы үшін халықты жұмыспен қамту органдарына жүгінгендер, бірлік
Обратилось в органы занятости населения за трудовым посредничеством, единиц
1.1
жұмыс іздеген адам ретінде тіркелгендер, адам
зарегистрированы в качестве лица,
ищущего работу, человек

3.10
қоғамдық жұмыстар, адам
общественные работы, человек
3.11
өзге де шаралар
прочие меры
4
Есептен шығарылғандар, барлығы адам
Сняты с учета всего, человек
4.1
оның ішінде жұмыссыздар
в том числе безработные
5
Есепті айдың соңында есепте тұрғандар, адам
Состоят на учете на конец отчетного месяца, человек
х
х
5.1
оның ішінде жұмыссыздар
в том числе безработные
х
х
6
Жұмысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны, адам
Количество получателей социальных выплат на случай после потери работы, человек
7
Жұмысқа орналастыру жөніндегі шаралар көрсетілді, барлығы бірлік
Оказано мер по трудоустройству всего, единиц
оның ішінде:
в том числе:
7.1
жұмысқа орналастырылды, барлығы, адам
трудоустроено всего, человек
Атауы                                          Мекенжайы
Наименование ________________________      Адрес _________________________________
_____________________________________      _______________________________________
Телефон _____________________________
Электрондық пошта мекенжайы
Адрес электронной почты______________
Алғашқы деректерді жариялауға
келісеміз
Согласны на опубликование
первичных данных
Алғашқы деректерді жариялауға
келіспейміз
Не согласны на опубликование
Первичны данных
Орындаушы
Исполнитель ____________________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)            телефоны
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Бас бухгалтер ____________________________________________________ _______________
Главный бухгалтер тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)            қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                  подпись
Басшы
Руководитель_____________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)            қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                  подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
Статистика комитеті
төрағасының
2017 жылғы 10 мамырдағы
№ 68 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 227 бұйрығына 6-қосымша
"Халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу іс-шаралары туралы есеп"
ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі
нұсқаулық (коды 7241201, индексі 1-Е (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі айлық)
1. Осы нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және ведомстволық статистикалық байқаудың "Халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу іс-шаралары туралы есеп" (коды 7241201, 1-Е индексі (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі айлық) статистикалық нысанын (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.

3.10
қоғамдық жұмыстар, адам
общественные работы, человек
3.11
өзге де шаралар
прочие меры
4
Есептен шығарылғандар, барлығы адам
Сняты с учета всего, человек
4.1
оның ішінде жұмыссыздар
в том числе безработные
5
Есепті айдың соңында есепте тұрғандар, адам
Состоят на учете на конец отчетного месяца, человек
х
х
5.1
оның ішінде жұмыссыздар
в том числе безработные
х
х
6
Жұмысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны, адам
Количество получателей социальных выплат на случай после потери работы, человек
7
Жұмысқа орналастыру жөніндегі шаралар көрсетілді, барлығы бірлік
Оказано мер по трудоустройству всего, единиц
оның ішінде:
в том числе:
7.1
жұмысқа орналастырылды, барлығы, адам
трудоустроено всего, человек
Атауы                                          Мекенжайы
Наименование _________________________________ Адрес ____________________________
______________________________________________ _________________________________
Телефоны
Электрондық пошта мекенжайы
Адрес электронной почты _______________________
Алғашқы деректерді жариялауға келісеміз
Согласны на опубликование первичных данных
Алғашқы деректерді жариялауға келіспейміз
Не согласны на опубликование первичных данных
Орындаушы
Исполнитель __________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      телефоны
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Бас бухгалтер ________________________________________________ ____________
Главный бухгалтер      тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись
Басшы
Руководитель __________________________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)            қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от10 мая 2017года № 68
Приложение 6 к приказу
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 227
Инструкция
по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о мероприятиях содействия занятости населения" (код 7241201, индекс 1-Т (трудоустройство), периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о мероприятиях содействия занятости населения" (код 7241201, индекс 1-Т (трудоустройство), периодичность месячная), (далее – статистическая форма).

2. Статистикалық нысанды аудандық (қалалық), облыстық халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі органдар толтырады және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек ресурстарын дамыту орталығына тапсырады.
3. Зерттеудің осы сауалнамасын толтыру мақсатында мынадай анықтамалар қолданылады:
1) әлеуметтiк жұмыс орны – жұмыс беруші жұмыссыздардың жалақысын субсидиялау арқылы оларды жұмысқа орналастыру үшiн халықты жұмыспен қамту орталығымен шарт негізінде құратын жұмыс орны;
2) әлеуметтік кәсіптік бағдарлау – адамның кәсіптік білімін, дағдыларын, қызығушылықтарын және еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, кәсіп таңдауда, кәсіп түрін ауыстыруда және біліктілігін арттыруда практикалық көмек көрсетуге бағытталған өзара байланысқан іс-шаралар кешені;
3) жастар практикасы – техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары, оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының түлектері алған кәсібі (мамандығы) бойынша бастапқы жұмыс тәжірибесін жинақтау мақсатында жүзеге асыратын еңбек қызметінің түрі;
4) жұмысқа орналастыру – халықтың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге септігін тигізуге бағытталған ұйымдық, экономикалық және құқықтық iс-шаралар кешенi;
5) жұмыс іздеген адам – жұмыс іздеп жүрген, жұмысы және (немесе) табысы (кірісі) жоқ адам.
6) жұмыссыздар – жұмыспен қамтылған халыққа жатпайтын, жұмыс iздеп жүрген және еңбек етуге дайын адамдар;
7) қоғамдық жұмыстар – халықты жұмыспен қамту орталықтары ұйымдастыратын, жұмыскердiң алдын ала кәсiптік даярлаудан өтуiн талап етпейтiн, олардың уақытша жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету үшiн әлеуметтiк пайдалы бағыттағы еңбек қызметiнiң түрлерi;
4. Статистикалық нысандағы барлық көрсеткіштер (есепті айдың соңындағы деректер көрсетілетін 5, 5.1-жолдарды қоспағанда) есепті айға және ағымдағы жыл басынан бергі өспелі жиынтықпен келтіріледі. Деректер дәлме-дәл көрсетіледі.
Статистикалық нысанның 3 және 4-бағандарында 1 және 2-бағандардан ауылдық жерлерде тұратын адамдар бойынша деректер бөлінеді, бұған "қалалық үлгідегі кент" санатына жататын жұмыс кенттерінің тұрғындары жатқызылмауға тиіс.
0-жол бойынша ағымдағы жылдың басында жұмыс іздеп жұмыспен қамту орталықтарының есебінде тұрған азаматтардың жалпы саны туралы деректер келтіріледі (жұмыспен қамту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер алған, оқуды жалғастырған, қоныс аударған адамдарды қоса алғанда).
0.1-жол бойынша ағымдағы жылдың басынан бастап жұмыс іздеп жұмыспен қамту орталықтарында есепте тұрған жұмыссыздардың жалпы саны туралы деректер келтіріледі.
1-жол бойынша жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға еңбек делдалдығы үшін өтініш берген және жұмыссыз ретінде сонда есепке қойылған азаматтардың, зейнеткерлерді, оқушыларды, студенттерді, мүгедектерді және еңбек қызметімен айналысатын, бірақ басқа жұмысқа ауысқысы келетін, қосымша табыс (жалақы) тапқысы келетін және бірнеше жеке еңбек шартымен, сондай-ақ оқудан тыс бос уақытта жұмыс істейтін, жұмыс күшіне сұраныс болған жағдайда жұмыс берушілерге жіберілетін басқа да азаматтарды қоса алғанда, жалпы саны туралы деректер келтіріледі.
1.1-жол бойынша (1-жолдағы) жұмысқа орналасуына жәрдем көрсетуі үшін тілек білдірген және жұмыс іздеген адам ретінде тіркелген адамдардың саны көрсетіледі.
1.1.1-жол бойынша жүгінген және тіркелген адамдардың, халықты жұмыспен қамту орталығы кәсіптік бағдарлау бойынша қызметтер көрсеткен адамдардың саны көрсетіледі;

2. Статистическую форму заполняют и представляют ежемесячно районные (городские), областные органы по вопросам занятости населения в Центр развития трудовых ресурсов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Следующие определения применяются в целях заполнения данной анкеты обследования:
1) социальное рабочее место – рабочее место, создаваемое работодателем на договорной основе с центром занятости населения, для трудоустройства безработных с субсидированием их заработной платы;
2) социальная профессиональная ориентация – комплекс взаимосвязанных мероприятий, направленных на оказание практической помощи в выборе профессий, смене рода занятий и повышение квалификации с учетом профессиональных знаний, навыков, интересов личности и потребностей рынка труда;
3) молодежная практика – вид трудовой деятельности, осуществляемой выпускниками организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, с целью приобретения первоначального опыта работы по полученной профессии (специальности);
4) трудоустройство – комплекс организационных, экономических и правовых мероприятий, призванных способствовать обеспечению занятости населения;
5) лицо, ищущее работу – лицо, не имеющее работы и (или) заработка (дохода), ищущее подходящую работу и готовые трудиться;
6) безработные – лица, не относящиеся к занятому населению, ищущие работу и готовые трудиться;
7) общественные работы – виды трудовой деятельности, организуемые центрами занятости населения, не требующие предварительной профессиональной подготовки работника, имеющие социально полезную направленность для обеспечения их временной занятостью.
4. Все показатели в статистической форме (за исключением строки 5 и 5.1, где показываются данные на конец отчетного месяца) приводятся за отчетный месяц и нарастающим итогом с начала текущего года. Данные указываются с точностью до единицы.
В графах 3 и 4 статистической формы из граф 1 и 2 выделяются данные по гражданам, проживающим в сельской местности, куда не должны относится жители рабочих поселков, относящиеся к категории "поселки городского типа".
По строке 0 приводятся данные об общей численности граждан, состоящих на учете центров занятости в поисках работы на начало текущего года (включая лиц, получивших микрокреды, продолжающих обучение, переехавших в рамках программы занятости);
по строке 0.1 приводятся данные об общей численности безработных, состоящих на учете центров занятости в поисках работы на начало текущего года.
По строке 1 приводятся данные об общей численности граждан, обратившихся за трудовым посредничеством в уполномоченные органы по вопросам занятости и поставленных в них на учет в качестве таковых, включая пенсионеров, учащихся, студентов, инвалидов и других граждан, занятых трудовой деятельностью, но желающих найти другую работу, получить дополнительный доход (заработок) и работать по нескольким трудовым договорам, а также в свободное от учебы время, которые будут направлены к работодателям при наличии у них потребности в рабочей силе;
по строке 1.1 (из строки 1) показывается число лиц, изъявивших желание, чтобы им оказали содействие в трудоустройстве и зарегистрированных в качестве лиц, ищущих работу;
по строке 1.1.1 показывается число лиц, обратившихся и зарегистрированных, которым центрами занятости оказаны услуги по профессиональной ориентации;

1.1.2-жол бойынша халықты жұмыспен қамту орталығы жүгінген және тіркелген күннен бастап 10 күн ішінде жұмысқа орналастырған адамдардың саны көрсетіледі.
1.1.3-жол бойынша үш жұмыс күні ішінде кемінде бір рет халықты жұмыспен қамту орталығына, ал ауылдық елді мекендерде тұратындар кент, ауыл, ауылдық округ әкіміне бару бөлігінде халықты жұмыспен қамту туралы заңнама талаптарын орындамаған адамдар көрсетіледі;
2-жол бойынша жұмыс іздегендердің қатарынан өтініш білдірген күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде лайықты жұмыс таңдалмаған адамдардың саны көрсетіледі;
2.1-жол бойынша (2-жолдағы) жұмыссыз ретінде тіркелгендердің саны туралы деректер келтіріледі.
2.2-жол бойынша (2-жолдағы) жұмыс іздеген жұмыспен қамтылған адам ретінде тіркелгендердің саны туралы деректер келтіріледі.
3-жол бойынша жұмыс іздеген адамға қолданылған жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларының саны туралы деректер келтіріледі.
3.1-жол бойынша жұмыс берушілер ұсынған бос жұмыс орындарына жұмысқа орналасқандардың саны туралы деректер көрсетіледі;
3.2-жол бойынша кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға, біліктілік арттыруға жіберілгендердің саны туралы деректер келтіріледі (өңірлерде қолданылатын бағдарламалар шеңберінде);
3.2.1-жол бойынша кәсіптік даярлауды, біліктілік арттыруды аяқтаған адамдардың саны туралы деректер көрсетіледі (өңірдегі қолданыстағы бағдарламалар шеңберінде);
3.3-жол бойынша кәсіптік оқытуды аяқтағаннан кейін жұмысқа орналасқандардың саны туралы деректер келтіріледі;
3.4-жол бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға жіберілген адамдардың саны туралы деректер келтіріледі;
3.5-жол бойынша берілген микрокредиттердің саны (бірлік) (өңірдегі қолданыстағы бағдарламалар шеңберінде), микрокредиттердің саны көрсетіледі, жыл ішінде оларды алу саны бойынша ескеріледі;
3.6-жол бойынша жастар практикасы шеңберінде құрылған жұмыс орындарына жұмысқа орналасқандардың саны туралы деректер көрсетіледі;
3.7-жол бойынша әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасқандардың саны туралы деректер көрсетіледі;
3.8-жол бойынша еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру жөніндегі іс-шаралар шеңберінде қоныс аударған отбасылардың саны көрсетіледі (өлшем бірлік ретінде отағасы алынады);
3.8.1-жол бойынша еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру жөніндегі іс-шаралар шеңберінде қоныс аударған отбасылардың еңбек етуге қабілетті мүшелері көрсетіледі;
3.9-жол бойынша мүгедектерді жұмысқа орналастыру және олардың жұмыспен қамтылуы көрсетіледі (мүгедектер үшін арнайы жұмыс орындары) (жастар практикасын, мүгедектер үшін арнайы жұмыс орындарын, қоғамдық жұмыстарды есептемегенде);

по строке 1.1.2 показываются лица, трудоустроенные центрами занятости населения в течение 10 дней со дня обращения и регистрации в качестве лиц, ищущих работу;
по строке 1.1.3 показываются лица, которые не выполнили требования законодательства о занятости населения, в части посещения не реже одного раза в течение трех рабочих дней центра занятости населения, а для проживающих в сельских населенных пунктах – акима поселка, села, сельского округа.
По строке 2 показываются количество лиц из числа, ищущих работу, которым в течение 10 рабочих дней со дня обращения не подобрана подходящая работа;
по строке 2.1 приводятся данные (из строки 2) о численности зарегистрированных в качестве безработных;
по строке 2.2 приводятся данные (из строки 2) о численности зарегистрированных, ищущих работу занятых лиц.
По строке 3 приводятся данные о численности активных мер занятости, применҰнных к лицам, ищущим работу;
по строке 3.1 показываются данные о количестве трудоустроенных на вакансии, представленные работодателями;
по строке 3.2 приводятся данные о численности направленных на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации (в рамках действующих в регионе программ);
по строке 3.2.1 показываются данные о числе лиц, завершивших профессиональную подготовку, повышение квалификации (в рамках действующих в регионе программ);
по строке 3.3 приводятся данные о числе лиц, трудоустроенных после завершения профессионального обучения;
по строке 3.4 приводятся данные о численности лиц, направленных на обучение основам предпринимательства;
по строке 3.5 показывается число выданных микрокредитов (единиц) (в рамках действующих в регионе программ), число микрокредитов учитывается по количеству их получения в течении года;
по строке 3.6 показываются данные о количестве трудоустроенных на рабочие места, созданные в рамках молодежной практики;
по строке 3.7 показываются данные о количестве трудоустроенных на социальные рабочие места;
по строке 3.8 показывается число семей, переселенных в рамках мероприятий по повышению мобильности трудовых ресурсов, за единицу измерения берется глава семьи;
по строке 3.8.1 показывается число трудоспособных членов семей, переселенных в рамках мероприятий по повышению мобильности трудовых ресурсов;
по строке 3.9 показывается трудоустройство инвалидов и сохранение их занятости (специальные рабочие места для инвалидов) (без учета молодежной практики, специальных рабочих мест для инвалидов, общественных работ);

3.10-жол бойынша бюджеттен субсидиялау есебінен қоғамдық жұмыстарда жұмыс істейтін адамдардың саны көрсетіледі. Шара санына қарай айқындалады.
3.11-жол бойынша мемлекеттік бюджеттен субсидияланатын өзге шаралардың саны көрсетіледі;
4-жол бойынша ағымдағы жылы "жұмыс іздеген адам" ретінде есептен шығарылған адамдардың саны көрсетіледі;
4.1-жол бойынша ағымдағы жылы жұмыссыз ретінде есептен шығарылған адамдардың саны көрсетіледі;
5-жол бойынша есепті айдың соңындағы жағдай бойынша жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда есепте турған жұмыс іздеген адамдардың іс-жүзіндегі саны көрсетіледі;
5.1-жол бойынша есепті айдың соңындағы жағдай бойынша жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда есепте тұрған жұмыссыздардың іс-жүзіндегі саны көрсетіледі.
6-жол бойынша (1.1-жолдағы) міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің қатысушыларына жұмысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алатын адамдардың саны көрсетіледі.
7-жол бойынша. Жұмыспен қамту органдары көрсеткен жұмысқа орналастыру жөніндегі шаралардың санымен айқындалатын жалпы жұмысқа орналастыру көрсетіледі.
Егер есепті ай ішінде өтініш берген адамға әлеуметтік қорғаудың бірнеше түрі көрсетілген болса, онда оны бірнеше рет ескеру қажет екенін атап өткен жөн.
7.1-жол бойынша жұмыспен қамту органдары жұмысқа орналастырған адамдардың санымен айқындалатын жалпы жұмысқа орналастыру көрсетіледі.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бағанның барлық жолдары бойынша (0; 0.1 және 5; 5.1-жолдарды қоспағанда)=есепті кезеңнің 1-бағаны + алдыңғы кезеңнің 2-бағаны;
2) 2-бағанның барлық жолдары бойынша (0; 0.1 және 5; 5.1-жолдарды қоспағанда) ≥1-баған;
3) 2-жол = 1.1-жол-1.1.2-1.1.3;
4) 2-жол = 2.1-жол+2.2;
5) 3-жол = 3.1-жол + 3.2 + 3.3 +3.4 + 3.5 + 3.6 +3.7 +3.8 +3.10 + 3.11;
6) 5-жол = (0+2) жолдар-6;
7) 5.1-жол = (0.1.+2.1.) жолдар - 4.1;
8) 7-жол = 1.1.2-жол+3.1 +3.6 +3.7 +3.9 +3.10.

по строке 3.10 показывается число лиц, занятых на общественных работах, за счет субсидирования из бюджета. Определяется по количеству мер;
по строке 3.11 показывается число прочих мер за счет субсидирования из государственного бюджета.
По строке 4 показывается число лиц, снятых с учета в качестве "лица, ищущего работу" в текущем году;
по строке 4.1 показывается число лиц, снятых с учета в качестве безработных в текущем году.
По строке 5 показывается фактическое число лиц, ищущих работу, состоящих на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости по состоянию на конец отчетного месяца;
по строке 5.1 показывается фактическое число безработных, состоящих на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости по состоянию на конец отчетного месяца.
По строке 6 (из строки 1.1) показывается число лиц, получившие социальные выплаты на случай потери работы, участникам системы обязательного социального страхования.
По строке 7 показывается общее трудоустройство, определяется количеством мер, оказанных по трудоустройству органами занятости.
Если в течение отчетного месяца обратившийся был охвачен несколькими мерами социальной защиты, то он учитывается каждый раз по всем мерам социальной защиты;
по строке 7.1 показывается общее трудоустройство, определяется количеством человек трудоустроенных органами занятости.
5. Арифметико-логический контроль.
1) (за исключением 0; 0.1, и 5; 5.1строки) графа 2 = графа 1 отчетного периода + графа 2 за предыдущий период;
2) по всем строкам (за исключением 0; 0.1 и 5; 5.1 строки) графа 2> графа 1;
3) строка 2 = строка 1.1 - 1.1.2 - 1.1.3;
4) строка 2 = строка 2.1+2.2;
5) строка 3 = строка 3.1 + 3.2 + 3.4 + 3.5 + 3.6 + 3.7 + 3.8 + 3.10 + 3.11;
6) строка 5 = строки (0+2) - 6;
7) строка 5.1 = строки (0.1+2.1) – 4.1;
8) строка 7 = строка 1.1.2 + 3.1 + 3.6 + 3.7 + 3.9 + 3.10.