"Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 96 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының м.а. 2017 жылғы 25 мамырдағы № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 маусымда № 15267 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № 173 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 08.12.2020 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14632 болып тіркелген, 2017 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нәтижелерін беру:
1) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) көрсетілетін қызмет беруші.";
4-тармақтың 1) тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталған сәттен бастап – 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күн ішінде;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жоғары білім туралы құжаттың көшірмесі қосымшасымен (магистратураға түсу үшін) немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттың көшірмесі қосымшасымен (докторантураға түсу үшін);
APTIS, IELTS немесе TOEFL тестін тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесі (ағылшын тілі оқыту тілі болып табылатын білім беру мекемелерінде дәреже алған талапкерлер бұл талаптан босатылады);
еңбек қызметін растайтын құжат (мемлекеттік қызметшілер үшін қызметтік тізім, басқа адамдар үшін кадр есебі жөніндегі жеке іс парағы немесе еңбек кітапшасының көшірмесі);

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 декабря 2016 года № 96 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам государственной службы"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 25 мая 2017 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2017 года № 15267. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2020 года № 173.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 08.12.2020 № 173 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 декабря 2016 года № 96 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам государственной службы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14632, опубликован 17 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в стандарте государственной услуги "Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал);
2) услугодателя.";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента срока завершения приема документов – в течение 29 (двадцать девять) календарных дней;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги:
1) При обращении к услугодателю:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
копия документа о высшем образовании с приложением (для поступления в магистратуру) или копия документа о послевузовском образовании с приложением (для поступления в докторантуру);
копия сертификата о сдаче теста APTIS, IELTS или TOEFL (абитуриенты, получившие степень в образовательных учреждениях, где английский язык является языком обучения, освобождаются от данного требования);
документ, подтверждающий трудовую деятельность (послужной список для государственных служащих, личный листок по учҰту кадров или копия трудовой книжки для других лиц);

Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысаны бойынша медициналық анықтама (бұдан әрі – денсаулығы туралы медициналық анықтама);
мемлекеттік органның саяси мемлекеттік қызметшісі немесе жауапты хатшысы немесе аппарат басшысы, ал жоғарыда аталған лауазымдар енгізілмеген мемлекеттік органдарда мемлекеттік органның басшысы қол қойған осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолдама (мемлекеттік білім тапсырысы бойынша оқуға түсушілер үшін);
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі эссе (магистратураға түсушілер үшін);
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бар болған жағдайда эссе, зерттеу жұмысының жоспары (research proposal), ғылыми еңбектердің тізімі (докторантураға түсушілер үшін).
Шетелдік оқу орындары берген білім туралы құжаттар қазақ немесе орыс тілдеріндегі нотариалды расталған аудармасымен бірге ұсынылады. Бұл құжаттар Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылданған күннен бастап үш ай ішінде нострификациялау рәсімінен өтуі тиіс.
Шетелдік жоғары оқу орындарының Қазақстан Республикасының азаматтарына – "Болашақ" халықаралық стипендиясының иегерлеріне берген, сондай-ақ халықаралық шарттар (келісімдер) шеңберіндегі білім туралы құжаттар Қазақстан Республикасында тану немесе нострификациялау рәсімінен өтпей-ақ танылады.
Осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелерімен қоса салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі. Түпнұсқалары салыстырып тексерілгеннен кейін қайтарылады.
2) Қазақстан Республикасының азаматтары порталға жүгіну кезінде:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жоғары білім туралы құжаттың электрондық көшірмесі қосымшасымен (магистратураға түсу үшін) немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттың электрондық көшірмесі қосымшасымен (докторантураға түсу үшін);
APTIS, IELTS немесе TOEFL тестін тапсырғаны туралы сертификаттың электрондық көшірмесі (ағылшын тілі оқыту тілі болып табылатын білім беру ұйымдарында дәреже алған талапкерлер бұл талаптан босатылады);
еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (мемлекеттік қызметшілер үшін қызметтік тізім, басқа адамдар үшін кадр есебі жөніндегі жеке іс парағы немесе еңбек кітапшасының көшірмесі);
денсаулығы туралы медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік органның саяси мемлекеттік қызметшісі немесе жауапты хатшысы немесе аппарат басшысы, ал жоғарыда аталған лауазымдар енгізілмеген мемлекеттік органдарда мемлекеттік органның басшысы қол қойған осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолдаманың электрондық көшірмесі (мемлекеттік білім тапсырысы бойынша оқуға түсушілер үшін);
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі эссенің электрондық көшірмесі (магистратураға түсушілер үшін);
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бар болған жағдайда эссенің, зерттеу жұмысы жоспарының (research proposal), ғылыми еңбектер тізімінің электрондық көшірмесі (докторантураға түсушілер үшін).
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.

медицинская справка по форме первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее – медицинская справка здоровья);
направление, подписанное политическим государственным служащим государственного органа или ответственным секретарем или руководителем аппарата, а в государственных органах, в которых не введены вышеуказанные должности, руководителем государственного органа по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту (для поступающих на обучение по государственному образовательному заказу);
два эссе по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту (для поступления в магистратуру);
эссе, план исследовательской работы (research proposal) и список научных трудов при их наличии по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту (для поступления в докторантуру).
Документы об образовании, выданные зарубежными учебными заведениями, предоставляются вместе с нотариально заверенным переводом на казахский или русский языки. Данные документы должны пройти процедуру нострификации в течение трех месяцев с даты зачисления в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
Документы об образовании, выданные зарубежными высшими учебными заведениями гражданам Республики Казахстан - обладателям международной стипендии "Болашак", а также в рамках международных договоров (соглашений) признаются в Республике Казахстан без прохождения процедур признания или нострификации.
Вместе с копиями документов, указанных в настоящем пункте, представляются оригиналы для сверки. После проведения сверки оригиналы возвращаются.
2) При обращении на портал граждан Республики Казахстан:
заявление в форме электронного документа согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
электронная копия документа о высшем образовании с приложением (для поступления в магистратуру) или электронная копия документа о послевузовском образовании с приложением (для поступления в докторантуру);
электронная копия сертификата о сдаче теста APTIS, IELTS или TOEFL (абитуриенты, получившие степень в образовательных учреждениях, где английский язык является языком обучения, освобождаются от данного требования);
электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность (послужной список для государственных служащих, личный листок по учҰту кадров или копия трудовой книжки для других лиц);
электронная копия медицинской справки здоровья;
электронная копия направления, подписанного политическим государственным служащим государственного органа или ответственным секретарем или руководителем аппарата, а в государственных органах, в которых не введены вышеуказанные должности, руководителем государственного органа по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту (для поступающих на обучение по государственному образовательному заказу);
электронные копии двух эссе по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту (для поступления в магистратуру);
электронные копии эссе, плана исследовательской работы (researchproposal) и списка научных трудов при наличии по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту (для поступления в докторантуру).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

Көрсетілетін қызметті беруші осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөнін, қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып беретін талон осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдаудың расталуы болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметтер көрсету үшін сұратуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес пакетін және (немесе) әрекет ету мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.".
10-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым осы стандартқа 12-тармақта көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе Агенттік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33а, телефоны: 8(7172) 75-34-86.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-34-06, Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.";
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес редакцияда 7, 8 және 9-қосымшалармен толықтырылсын.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызмет департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

Подтверждением приема документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта, является талон, выдаваемый услугодателем, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
В случае обращения через портал в "личном кабинете" услугополучателя отражается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим стандартом, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодателем выдается расписка об отказе в приеме документов, по форме, согласно приложению 6 к настоящему стандарту.";
часть первую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта, либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33а, телефон 8(7172) 75-34-86.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя: 8 (7172) 75-34-86, Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.";
приложения 1, 2 и 3 к стандарту государственной услуги изложить в редакции, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
дополнить стандарт государственной услуги приложениями 4, 5 и 6 в редакции, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Төрағасының міндетін атқарушы
А. Шайымова
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
___________ Д. Абаев
2017 жылғы 26 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 29 мамыр
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасы
міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 112 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасы
міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 112 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасы
міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 112 бұйрығына
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасы
міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 112 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясына оқуға
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
стандартына 1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясының ректоры
___________________________
(тегі және аты-жөні)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
________________________________________________________________________ тұратын
(тұрғылықты жерінің мекенжайын көрсету)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
жеке куәлігінің немесе төлқұжатының мәліметтері_____________________________________
________________________________________________________________________________
(№, қашан және кім берді, әрекет ету мерзімі)
Өтініш
Мені ___________________________________________________ мамандығы бойынша
(мамандықты көрсетіңіз)
___ жыл оқу мерзімімен магистратураға/докторантураға бюджеттік/ақылы
(қажеттісінің астын сызыңыз)
негізде оқуға түсу үшін қабылдау емтихандарына жіберуіңізді сұраймын.
Өзім туралы мына мәліметтерді хабарлаймын:

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, курирующего вопросы государственной службы.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
А. Шаимова
"СОГЛАСОВАН":
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________ Д. Абаев
26 мая 2017 года
"СОГЛАСОВАН":
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Т. Сулейменов
29 мая 2017 года
Приложение 1
к приказу исполняющей
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 25 мая 2017 года № 112
Программы тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу исполняющей
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 25 мая 2017 года № 112
Программы тестирования на оценку личных качеств кандидатов на должности корпуса "Б"
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу исполняющей
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 25 мая 2017 года № 112
Заявление
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу исполняющей
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 25 мая 2017 года № 112
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Прием на обучение в
Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Форма
Ректору Академии
государственного управления
при Президенте
Республики Казахстан
___________________________
(фамилия, инициалы)
От ___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
проживающего (ей) ____________________________________________________________
(указать адрес постоянного местожительства)
данные удостоверения личности или паспорта _____________________________________
_____________________________________________________________________________
(№, когда и кем выдан, срок действия)
Заявление
Прошу допустить меня к вступительному экзамену для поступления в
магистратуру/докторантуру на бюджетной / платной основе
(нужное подчеркнуть)
по специальности __________________________________________________
(указать специальность)
со сроком обучения ___ год(а).
О себе сообщаю следующие сведения:

1. туған күні (күні, айы, жылы)______________________________________________________
2. ұлты__________________________________________________________________________
3. азаматтығы ____________________________________________________________________
4. жынысы_______________________________________________________________________
5. отбасы жағдайы________________________________________________________________
6. ЖОО атауы, мамандығы және бітірген жылы________________________________________
________________________________________________________________________________
7. диплом бойынша жалпы рейтинг балы (дипломның № көрсетіңіз)_______________________
________________________________________________________________________________
8. жұмыс орны___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
9. лауазымы_____________________________________________________________________
10. жалпы еңбек өтілі ____, оның ішінде мемлекеттік қызметтегі өтілі_____________________
11. саяси немесе мемлекеттік әкімшілік қызметші
(қажеттісінің астын сызыңыз)
12. санаты (мемлекеттік әкімшілік қызметшілер үшін)__________________________________
13. кім жіберді (жолдамасы болған жағдайда)_________________________________________
________________________________________________________________________________
14. телефон нөмірлері:
қызметтік_______________________________________________________________________
үй______________________________________________________________________________
ұялы____________________________________________________________________________
қосымша байланыс _______________________________________________________________
15. электрондық пошта мекенжайы:__________________________________________________
16. жатақхана қажет/қажет емес (қажеттісінің астын сызыңыз)
Мен күмәнді мәліметтерді берген жағдайда, бұл жайт қабылдау емтихандарына жібермеуге немесе кейіннен Академиядан оқудан шығаруға негіз болатындығы жөнінде хабардармын және онымен келісемін.
Академияға оқуға Қабылдау қағидаларының талаптарымен таныстым және оларды сақтауға міндеттенемін.
"____" ___________ 20__ ж.                              _________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасы
міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 112 бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясына оқуға
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
стандартына 2-қосымша
Нысан
(фирмалық бланкіде
толтырылады)
Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясы
Жолдама
________________________________________________________________________________
(қызметкерді оқуға жіберетін мемлекеттік органның немесе ұйымның атауы)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, санаты, өтілі)
магистратураға/докторантураға (қажеттісін сызып көрсету) __________________ мамандығы

1. дата рождения (число, месяц, год) ______________________________________
2. национальность ___________________________________________________
3. гражданство ______________________________________________________
4. пол __________________________________________________________________
5. семейное положение ______________________________________________
6. наименование ВУЗа, специальность и год окончания ___________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
7. общий рейтинговый балл по диплому (с указанием № диплома)
________________
___________________________________________________________________
8. место работы ____________________________________________________
________________________________________________________________
9. должность_______________________________________________________
10. общий стаж работы _______, из них стаж государственной службы ______
11. политический или административный государственный служащий
(нужное подчеркнуть)
12. категория (для административных государственных служащих)
13. кем направлен (при наличии направления)____________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________________________
14. номера телефонов:
служебный ________________________________________________________
домашний _________________________________________________________
сотовый____________________________________________________________
дополнительный контактный _________________________________________
15. адрес электронной почты:
____________________________________________________
16. нуждаюсь / не нуждаюсь в общежитии (нужное подчеркнуть)
Я проинформирован(-а) и согласен(-на) с тем, что предоставление недостоверных
сведений может послужить основанием для отказа в допуске к вступительному экзамену
или последующего исключения из Академии.
Ознакомлен(-а) с требованиями Правил приема в Академии и обязуюсь их
соблюдать.
"____" ___________ 20__ г.                                     _______________
(подпись)
Приложение 5
к приказу исполняющей
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 25 мая 2017 года № 112
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Прием на обучение в
Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Форма
(заполняется на фирменном бланке)
Академия государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан
Направление
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа или организации, направляющей
работника на обучение)
направляет _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, категория, стаж)
на обучение в магистратуру/докторантуру (нужное подчеркнуть)
по специальности ___________________________________________________ со

бойынша 1 жылдық /2 жылдық/3 жылдық оқу мерзіміне (қажеттісін сызып көрсету) оқуға
жібереді.
Үміткер оқуға қабылданған жағдайда, Академия, оқуға жіберген мемлекеттік орган
және білім алушылар арасында үш жақты шарт жасасуға кепілдік береміз.
"____" ___________ 20__ ж.
_________________                  __________            _______________________________
(лауазымы)                         (қолы)            (мемлекеттік органның саяси мемлекеттік
қызметшісінің немесе жауапты хатшысының
не аппарат басшысының, жоғарыда аталған
лауазымдар енгізілмеген мемлекеттік
органдарда мемлекеттік орган басшысының
тегі және аты-жөні)
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасы
міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 112 бұйрығына
6-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясына оқуға
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
стандартына 3-қосымша
Нысан
Эссе
Магистратураға оқуға түсушілер үшін
эссе жазу бойынша ұсынымдар
1. Мотивациялық эссе.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға түсу себептері мен дәлелдері көрсетілуі қажет. Мемлекеттік қызметтегі жеке мансаптық жоспарлау мақсаттары мен міндеттеріне магистратура бағдарламасының қаншалықты сәйкес келетінін, оқу аяқталғаннан кейін алған білімі мен құзыреттерін кәсіби қызметте қалай пайдалануға болатынын түсіндіру қажет. Эссе көлемі 500 сөзден аспауы тиіс.
2. Мамандық бойынша берілген тақырыпқа эссе.
Эссе мақсаты сыни ойлаудан, академиялық хат пен зерттеудің пәндік саласын кәсіби түсіну дағдыларын көрсетуден тұрады. Эссе көлемі 500 сөзден (библиографияны қоспағанда) аспауы тиіс.
Талаптар:
1) эссе құрылымы кіріспеден, негізгі және қорытынды бөлімнен тұрады;
2) эссе осы тақырып бойынша нормативтік құқықтық актілерді, мемлекеттік бағдарламалық құжаттарды, ғылыми және басқа дереккөздерді талдауды қамтиды;
3) эсседе ойды логикалық және дәлелді баяндау дағдыларын меңгергені көрсетіледі;
4) қажет болған жағдайда, әртүрлі талдау әдістерін, мысалы, "шығындар-пайдалар" (cost-benefitanalysis), pest-талдау (pestanalysis), көптеген критерийлер бойынша шешімдерді талдау (multi-criteriadecisionanalysis) және басқаларды қолданады;
5) дереккөздерге кемінде бес сілтемеден тұратын библиография көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасы
міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 112 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясына оқуға
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
стандартына 4-қосымша
Нысан
Эссе
Докторантураға оқуға түсушілер үшін
эссе жазу бойынша ұсынымдар
Мотивациялық эсседе Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға түсу себептері мен дәлелдері көрсетілуі қажет. Мемлекеттік қызметтегі жеке мансаптық жоспарлау мақсаттары мен міндеттеріне докторантура бағдарламасының қаншалықты сәйкес келетіні, оқу аяқталғаннан кейін меңгерген құзыреттері мен зерттеу нәтижелерін кәсіби қызметте қалай пайдалануға болатыны түсіндіріледі. Эссе көлемі 500 сөзден аспауы тиіс.
Зерттеу жұмысының жоспары (Research proposal)
Зерттеу жұмысының жоспарын (Research proposal)
рәсімдеу бойынша нұсқаулық
Зерттеу жоспары конкурстық комиссияның мыналарды айқындауына мүмкіндік береді:

сроком обучения 1год / 2 года / 3 года (нужное подчеркнуть).
Гарантируем заключение трехстороннего договора между Академией,
направляющим государственным органом / организацией и обучающимся в случае
зачисления претендента на обучение.
"____" ___________ 20__ г.
_________             _________            _____________________________________
(должность)             (подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его
наличии) политического государственного
служащего государственного органа или
ответственного секретаря или руководителя
аппарата, а в государственных органах, в
которых не введены вышеуказанные должности,
руководителя государственного органа)
Приложение 6
к приказу исполняющей
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 25 мая 2017 года № 112
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Прием на обучение в
Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Форма
Эссе
Рекомендации по написанию эссе
для лиц, поступающих в магистратуру
1. Мотивационное эссе
Необходимо отразить причины и мотивы поступления в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан. Требуется дать пояснение, каким образом программа магистратуры соответствует целям и задачам личного карьерного планирования на государственной службе, каким образом полученные знания и компетенции могут быть использованы в профессиональной деятельности после завершения обучения. Объем эссе не должен превышать 500 слов.
2. Эссе по специальности на заданную тему
Цель эссе состоит в демонстрации навыков критического мышления, академического письма и профессионального понимания предметной области. Объем эссе не должен превышать 500 слов (без учета библиографии).
Требования:
1) cтруктура эссе состоит из вводной, основной и заключительной частей;
2) эссе содержит анализ нормативных правовых актов, государственных программных документов, научных и других источников по заданной теме;
3) в эссе продемонстрировано владение навыками логичного и аргументированного изложения мысли;
4) при необходимости применяются различные методы анализа, например, анализ "затраты-выгоды" (cost-benefit analysis), pest-анализ (pest-analysis), анализ решений по множественным критериям (multi-criteria decision analysis) и другие.
5) указана библиография, содержащая не менее пяти ссылок на источники.
Приложение 7
к приказу исполняющей
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 25 мая 2017 года № 112
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Прием на обучение в
Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Форма
Эссе
Рекомендации по написанию мотивационного эссе
для лиц, поступающих в докторантуру
В мотивационном эссе необходимо отразить причины и мотивы поступления в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан. Требуется дать пояснение, каким образом программа докторантуры соответствует целям и задачам личного карьерного планирования на государственной службе, каким образом полученные компетенции и результаты исследования могут быть использованы в профессиональной деятельности после завершения обучения. Объем эссе не должен превышать 500 слов.
План исследовательской работы (research proposal)
Руководство по оформлению
плана исследовательской работы (research proposal)
План исследования должен позволить конкурсной комиссии определить следующее:

1) талапкер өзінің зерттеу тақырыбы бойынша әдебиеттер мен зерттеулерді жақсы біледі;
2) ғылыми тақырыбының өзектілігі дәлелденген;
3) зерттеу тақырыбы мемлекеттік басқару мен дипломатияның басты бағыттарына сәйкес келеді;
4) талапкердің өзінің зерттеу жұмысын жоспарлауға қабілеттілігі.
Зерттеу жоспары міндетті түрде мынадай компоненттерді қамтуы тиіс:
1) зерттеу жұмысының жұмыс атауы;
2) зерттеуші қарастыратын мәселелерді (сұрақтарды) белгілеу;
3) әдебиеттерге қысқаша шолу және зерттеу жаңалығын негіздеу;
4) зерттеу әдіснамасы – деректерді жинау, өңдеу және талдау әдістері;
5) алдын ала зерттеу сызбасы кесте түрінде – зерттеу кезеңдерінің жүйелілігі және әрбір кезеңді іске асыру үшін қажет болатын уақыт;
6) библиография – жобаның сипаттамасында көрсетілген әдебиет, сондай-ақ зерттеу тақырыбы бойынша басқа да маңызды ғылыми зерттеулер.
Нысан
Ғылыми еңбектердің тізімі
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
р/с
Атауы
Жұмыстың сипаттамасы *
Басып шығару мәліметтері
Жалпы көлемі, б.т., оның ішінде ізденушінің үлесі
Теңавторлар
1
2
3
4
5
6
* монография, оқулық, оқу құралы, мақала және т.с.с.
"____" ___________ 20__ ж.                               _________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасы
міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 112 бұйрығына
8-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясына оқуға
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
стандартына 5-қосымша
Нысан
____________________________
(Үміткердің тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)
Құжаттарды қабылдау туралы талон
1) өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың көшірмесі қосымшасымен (магистратураға түсу үшін) немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттың көшірмесі қосымшасымен (докторантураға түсу үшін);
3) жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмесі;
4) APTIS, IELTS немесе TOEFL тестін тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесі (ағылшын тілі оқыту тілі болып табылатын білім беру ұйымдарында дәреже алған талапкерлер бұл талаптан босатылады);
5) еңбек қызметін растайтын құжат (мемлекеттік қызметшілер үшін істеген қызметтерінің тізімі, басқа тұлғалар үшін кадр есебі жөніндегі жеке іс парағы немесе нотариалды расталған еңбек кітапшасы);
6) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелген) денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысаны бойынша медициналық анықтама;

1) хорошее знание абитуриентом литературы и исследований по проблематике собственного исследования;
2) обоснованность актуальности исследовательской проблематики;
3) соответствие тематики исследования приоритетным направлениям государственного управления и дипломатии;
4) способность абитуриента спланировать свою исследовательскую работу.
План исследования обязательно должен содержать следующие компоненты:
1) рабочее название исследовательской работы;
2) обозначение проблемы (вопроса), которая будет решаться исследователем;
3) краткий обзор литературы и обоснование новизны исследования;
4) методология исследования – методы сбора, обработки и анализа данных;
5) предварительный график исследования в виде таблицы – последовательность этапов исследования и время, которое понадобится на реализацию каждого из этапов;
6) библиография – литература, которая была указана в описании работы, а также другие важные научные исследования по тематике исследования.
Форма
Список научных трудов
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
№ п/п
Наименование
Характер работ*
Выходные данные
Общий объем, п.л., в том числе вклад соискателя
Соавторы
1
2
3
4
5
6
* монография, учебник, учебное пособие, статья и т.п.
"____" ___________ 20__ г.                         __________________________
(подпись)
Приложение 8
к приказу исполняющей
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 25 мая 2017 года № 112
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Прием на обучение в
Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Форма
________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
претендента)
Талон
о приеме документов
1) заявление;
2) копия документа о высшем образовании с приложением (для поступления в магистратуру) или копия документа о послевузовском образовании с приложением (для поступления в докторантуру);
3) копия удостоверения личности или паспорта;
4) копия сертификата о сдаче теста APTIS, IELTS или TOEFL (абитуриенты, получившие степень в образовательных учреждениях, где английский язык является языком обучения, освобождаются от данного требования);
5) документ, подтверждающий трудовую деятельность (послужной список для государственных служащих, личный листок по учҰту кадров или копия трудовой книжки для других лиц);
6) медицинская справка по форме первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907;

7) мемлекеттік органның саяси мемлекеттік қызметшісі немесе жауапты хатшысы немесе аппарат басшысы, жоғарыда аталған лауазымдар енгізілмеген мемлекеттік органдарда мемлекеттік органның басшысы қол қойған жолдама (мемлекеттік білім тапсырысы бойынша оқуға түсушілер үшін);
8) екі эссе (магистратураға түсетін абитуриенттер үшін);
9) эссе, зерттеу жұмысының жоспары (research proposal), ғылыми еңбектердің тізімі бар болған жағдайда (докторантураға түсетін абитуриенттер үшін).
Құжаттарды тапcырды ______________ Құжаттарды қабылдады ____________
"____"______20___ ж.                                          "____"______20___ж.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасы
міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 112 бұйрығына
9-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясына оқуға
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
стандартына 6-қосымша
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
____________________________
(мекенжайы)
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 19-бабын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметті көрсетуге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес пакетін және (немесе) әрекет ету мерзімі өткен құжаттарды ұсынуыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың және (немесе) әрекет ету мерзімі өткен құжаттардың атауы:
1)____________________________;
2)____________________________;
3)____________________________.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Тапсырдым: Т.А.Ә./ көрсетілетін қызметті берушінің қолы__________________
Алдым: Т.А.Ә./ көрсетілетін қызметті алушының қолы_____________________
20____ жылғы "___" _________

7) направление, подписанное политическим государственным служащим государственного органа или ответственным секретарем или руководителем аппарата, а в государственных органах, в которых не введены вышеуказанные должности, руководителем государственного органа (для поступающих на обучение по государственному образовательному заказу);
8) два эссе (для абитуриентов, поступающих в магистратуру);
9) эссе, план исследовательской работы (research proposal) и список научных трудов при их наличии (для абитуриентов, поступающих в докторантуру).
Документы сдал (а) _____________       Документы принял (а) _______________
"____"______20___ г.                  "____"______20___ г.
Приложение 9
к приказу исполняющей
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 25 мая 2017 года № 112
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги "Прием на обучение в
Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Форма
_____________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________
(адрес проживания)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь статьей 19 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года № 88-V "О государственных услугах", Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан" (далее – государственная услуга), ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов и (или) документов с истекшим сроком действия:
1. ___________________________________;
2. ___________________________________;
3. ___________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Выдал (а): Ф.И.О./ подпись услугодателя _________________________________
Получил (а): Ф.И.О. / подпись услугополучателя___________________________
"____"______20___ г.