"Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 733 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2017 жылғы 26 мамырдағы № 337 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 маусымда № 15272 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.12.2020 № ҚР ДСМ-274/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабы 1-тармағының 114) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 733 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12185 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 29 қазанда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 сентября 2015 года № 733 "Об утверждении Правил допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2017 года № 337. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2017 года № 15272. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 15.12.2020 № ҚР ДСМ-274/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 114) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 сентября 2015 года № 733 "Об утверждении Правил допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12185, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 29 октября 2015 года) следующее изменение:
Правила допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 26 мамырдағы
№ 337 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 733 бұйрығымен
бекітілген
Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында,
сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында,
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған
адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 1-тармағының 114) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ұйымдарында клиникалық практиканы жүзеге асыруға шетелдік мамандарды жіберу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
клиникалық практика (пациенттермен жұмыс) – орта немесе жоғары медициналық білімі бар мамандар жүзеге асыратын кәсіптік медициналық қызмет;
мамандардың кәсіби дайындығын және біліктілігінің сәйкестігін бағалау (бұдан әрі – Бағалау) – маман біліктілігінің денсаулық сақтау саласындағы кәсіптік стандарт талаптарына сәйкестігін растау мақсатында жүргізілетін білім мен дағдыны бағалау рәсімі;
маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат) – жеке тұлғаға клиникалық мамандыққа сәйкес келу және оны клиникалық практикаға (пациенттермен жұмысқа) жіберу құқығын беретін құжат;
сертификаттау – медицина қызметкерлерінің клиникалық мамандыққа сәйкес келуін айқындауға және оларға тиісті маманның сертификатын бере отырып, оларды клиникалық практикаға (пациенттермен жұмыс істеуге) жіберуге арналған міндетті рәсім;
шетелдік маман – Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес маман сертификатын алуға үміткер медициналық білімі бар жеке тұлға.

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 мая 2017 года № 337
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 18 сентября 2015 года № 733
Правила
допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 114) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок допуска иностранных специалистов к осуществлению клинической практики в организациях здравоохранения Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
клиническая практика (работа с пациентами) - профессиональная медицинская деятельность, осуществляемая специалистами со средним или высшим медицинским образованием;
оценка профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов (далее – Оценка) – процедура оценки знаний и навыков, проводимая в целях подтверждения соответствия квалификации специалиста требованиям профессионального стандарта в области здравоохранения;
сертификат специалиста (далее – сертификат) - документ установленного образца, наделяющий физическое лицо правом соответствия клинической специальности и допуска его к клинической практике (работе с пациентами);
сертификация - обязательная процедура для определения соответствия медицинских работников клинической специальности и допуска их к клинической практике (работе с пациентами) с выдачей им соответствующего сертификата специалиста;
иностранный специалист – физическое лицо, имеющее медицинское образование, претендующее на получение сертификата специалиста в соответствии с требованиями настоящих Правил, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан.

3. Шетелдік мамандар Қазақстан Республикасының аумағында клиникалық практикаға Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң 2009 жылғы 24 қарашадағы № 774 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5885 болып тіркелген) Медицина және фармацевтика мамандықтарының номенклатурасына сәйкес медициналық мамандықтар бойынша жіберіледі.
2-тарау. Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес
ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық
ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға
шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу тәртібі
4. Шетелдік мамандар сертификаттаудан өту үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттеріне (бұдан әрі – аумақтық департаменттер) мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша маман сертификатын беру туралы өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) Қазақстан Республикасының аумағында мәлімделген мамандық бойынша білімі туралы, интернатураны немесе резидентураны не клиникалық ординатураны (олар бар болса) бітіргені туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5135 болып тіркелген) Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау ережелеріне сәйкес берілген құжаттарды тану және (немесе) нострификациялау туралы куәлік;
4) шетелдік маман тұрған елде берілген мәлімделген мамандық бойынша клиникалық практиканы жүзеге асыру құқығын растайтын құжат;
5) жалпы көлемі 108 сағаттан кем емес, соңғы бес жыл ішінде мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін жоғарылатудан өткенін растайтын құжаттар;
6) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжат;
7) шетелдік маманда әкімшілік және қылмыстық құқық бұзушылықтардың және (немесе) медициналық қызметпен айналысудан айырудың (тыйым салудың) жоқтығын растайтын құжат;
8) жұмыс берушіге (денсаулық сақтау ұйымы) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары берген, шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат;
9) білімі туралы құжаттарды алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (ол бар болса) өзгерткен тұлғалар үшін тегін, атын, әкесінің атын (ол бар болса) ауыстырғаны, некеге отырғаны немесе некені бұзу туралы куәлік;

3. Иностранные специалисты допускаются к клинической практике на территории Республики Казахстан по медицинским специальностям, в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 774 "Об утверждении номенклатуры медицинских и фармацевтических специальностей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5885).
Глава 2. Порядок допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан
4. Иностранные специалисты для прохождения сертификации предоставляют в территориальные департаменты Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – территориальные департаменты) следующие документы:
1) заявление о выдаче сертификата специалиста по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя;
3) удостоверение о признании и (или) нострификации документов об образовании, об окончании интернатуры или резидентуры либо клинической ординатуры (при их наличии) по заявляемой специальности на территории Республики Казахстан, выданное в соответствии с Правилами признания и нострификации документов об образовании, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 8 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5135);
4) документ, подтверждающий осуществление клинической практики по заявляемой специальности, выданный в стране проживания иностранного специалиста;
5) документы, подтверждающие прохождение повышения квалификации по заявляемой специальности за последние пять лет, в общем объеме не менее 108 часов;
6) документ, подтверждающий трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан;
7) документ, подтверждающий об отсутствии у иностранного специалиста административных и уголовных правонарушений и (или) лишения (запрещения) заниматься медицинской деятельностью;
8) разрешение на привлечение иностранной рабочей силы, выданное работодателю (организация здравоохранения), местным исполнительным органом областей, городов республиканского значения и столицы;
9) свидетельство о перемене фамилии, имени, отчества (при его наличии) или о заключении брака или о расторжении брака, для лиц, изменивших фамилию, имя или отчество (при его наличии) после получения документов об образовании;

10) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 404 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11449 болып тіркелген) Кәсіптік даярлықты бағалау және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың біліктілікке сәйкестігін растау қағидаларына сәйкес жүргізілетін Бағалаудың оң нәтижесі.
Осы тармақтың 4) тармақшасында көзделген құжатты жұмысқа алғаш қабылданатын тұлғалар ұсынбайды.
Осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген құжатты тұлғалар оқу орнын тәмамдаған күнінен бастап бес жыл өткенге дейін ұсынбайды.
Мәлімделген мамандық бойынша еңбек қызметінде бес жылдан астам үзілісі бар тұлғалар сертификат алу үшін мәлімделген мамандық бойынша жалпы көлемі кемінде 216 сағат біліктілігін жоғарылатудан өтеді.
Осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген құжатта сағаттар көрсетілмеген жағдайда, есеп Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 11 қарашадағы № 691 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5904 болып тіркелген) Медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау қағидаларын және қосымша медициналық және фармацевтикалық білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарының 15-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Осы тармақтың 6) тармақшасында көзделген құжатты оқу орнын тәмамдаған жұмысқа алғаш қабылданатын тұлғалар ұсынбайды.
Осы тармақтың 8) тармақшасында көзделген құжатты Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетел азаматтары, сондай-ақ 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қатысушы мемлекеттердің азаматтары болып табылатын шетел жұмысшылары ұсынбайды.
Осы тармақтың 10) тармақшасында көзделген құжатты лицензия не медициналық қызметпен айналысуды растайтын өзге де құжаты болған жағдайда экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы елінің шетелдік мамандары ұсынбайды.
Осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген өтінішті қоспағанда, түпнұсқамен салыстыру үшін құжаттардың көшірмелері түрінде ұсынады, одан кейін құжаттың түпнұсқасы шетелдік маманға қайтарылады, құжаттардың түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда салыстыру үшін нотариат куәландырған көшірмесі ұсынылады.
Шетел тілінде берілген құжатқа қосымша қазақ және орыс тілдерінде нотариат куәландырған аудармасы ұсынылады.

10) положительный результат Оценки, проводимый в соответствии с Правилами оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 404 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11449).
Документ, предусмотренный в подпункте 4) настоящего пункта не предоставляется лицами, впервые приступающими на работу.
Документ, предусмотренный в подпункте 5) настоящего пункта не предоставляется лицами до истечения пяти лет со дня окончания учебного заведения.
Лица, имеющие перерыв трудовой деятельности по заявляемой специальности более пяти лет, для получения сертификата проходят повышение квалификации по заявляемой специальности в общем объеме не менее 216 часов.
В документе, предусмотренном в подпункте 5) настоящего пункта в случае отсутствия указания часов, расчет проводится в соответствии с пунктом 15 Правил повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, а также квалификационных требований к организациям, реализующим программы дополнительного медицинского и фармацевтического образования, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года № 691 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5904).
Документ, предусмотренный в подпункте 6) настоящего пункта не предоставляется лицами, впервые приступающими на работу по окончанию учебного заведения.
Документ, предусмотренный в подпункте 8) настоящего пункта не предоставляется иностранными специалистами, постоянно проживающими в Республике Казахстан, а также иностранными работниками, являющимися гражданами государств-участников Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
Документ, предусмотренный в подпункте 10) настоящего пункта не предоставляется иностранными гражданами из стран организаций экономического сотрудничества и развития при условии наличия лицензии либо иного документа, подтверждающего занятие медицинской деятельностью.
Документы, за исключением заявления указанного в подпункте 1) настоящего пункта, представляются ввиде копии с оригиналом для сверки, после чего оригинал документа возвращается иностранному специалисту, в случае непредставления оригинала документов для сверки предоставляются нотариально засвидетельствованные копии.
К документу, выданному на иностранном языке, дополнительно предоставляется нотариально заверенный перевод на казахском и русском языках.

5. Шетелдік маман ұсынған құжаттарды қарау нәтижесі оң болған кезде аумақтық департамент осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бес жыл мерзімге сертификат береді.
Сертификатты алу мерзімі осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген кезден бастап он жұмыс күнін құрайды.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған немесе осы Қағидалардың 4-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда аумақтық департамент екі жұмыс күні ішінде сертификат беруден дәлелді бас тартуды жібереді.
Сертификатты беру туралы шешім аумақтық департаменттің басшысының бұйрығымен ресімделеді.
Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншiлес ұйымдарында, сондай-
ақ "Назарбаев Университетінде"
немесе оның медициналық
ұйымдарында, Қазақстан
Республикасы Президентінің Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған адамдарды
қоспағанда, шетелдік
мамандарды клиникалық
практикаға жіберу
қағидаларына 1-қосымша
нысан
Кімге_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
пошталық мекенжайы _____________________________________________________________
контактылы телефон ______________________________________________________________
Маман сертификатын алу туралы өтініш
Қазақстан Республикасының аумағында денсаулық сақтау ұйымдарында жұмыс істеу
үшін____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атын көрсету)
медициналық мамандық бойынша___________________________________________________
(медициналық мамандықты көрсету)
клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беруді сұраймын.
Денсаулық сақтау ұйымы туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны __________________________________________________________
2. Ұйымның мекенжайы_____________________________________________________
(облыс, қала, аудан, көше, үйдің №, телефон)
________________________________________________________________________________
3. Филиалдары, өкілеттіліктері _______________________________________________
(орналасқан жері)
Өтінішке қоса беріліп отырған құжаттар (саны және атауы):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Шетелдік маман __________________ _______________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"__" ______________ 20__ ж.
Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншiлес ұйымдарында, сондай-
ақ "Назарбаев Университетінде"
немесе оның медициналық
ұйымдарында, Қазақстан
Республикасы Президентінің Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған адамдарды
қоспағанда, шетелдік
мамандарды клиникалық
практикаға жіберу
қағидаларына 2-қосымша
нысан
Маман сертификаты
________________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
(номенклатура бойынша мамандық)
мамандығы бойынша клиникалық практикаға жіберуге рұқсат беру үшін осы маман
сертификатын алды.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының 20_____ жылғы
"___"_____________ № _____ бұйрығы
Сертификат 20 ____ жылғы " ___" ____________ дейiн жарамды
Тiркеу № ___________
Берiлген күнi 20__ жылғы "__"___________
Басшының қолы______________
Мөр орны

5. При положительном рассмотрении документов, представленных иностранным специалистом, сертификат выдается территориальным департаментом сроком на пять лет, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Срок получения сертификата составляет десять рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
В случае установления факта неполноты представленных документов или несоответствия требованиям пункта 4 настоящих Правил, территориальным департаментом в течение двух рабочих дней направляется мотивированный отказ в выдаче сертификата.
Решение о выдаче сертификата оформляется приказом руководителя территориального департамента.
Приложение 1
к Правилам допуска иностранных
специалистов к клинической практике,
за исключением лиц, приглашенных
к осуществлению профессиональной
медицинской деятельности в Национальном
холдинге в области здравоохранения и
его дочерних организациях, а также
в "Назарбаев Университет" или его
медицинских организациях, в медицинских
организациях Управления делами
Президента Республики Казахстан
Форма
В________________________________________________________________________
полное наименование государственного органа)
от_______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Почтовый адрес _________________________________________________________________
Контактный телефон _____________________________________________________________
Заявление о выдаче сертификата специалиста
Прошу выдать сертификат специалиста для допуска к клинической практике по
медицинской специальности _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать медицинскую специальность)
на территории Республики Казахстан для работы в организации здравоохранения
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать наименование организации здравоохранения)
Сведения об организации здравоохранения:
1. Форма собственности _____________________________________________________
2. Адрес организации _______________________________________________________
(область, город, район, улица, № дома, телефон)
________________________________________________________________________________
3. Филиалы, представительства _______________________________________________
(местонахождение)
Документы, прилагаемые к заявлению (количество и наименования):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Иностранный специалист _________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"__" ______________ 20__ г.
Приложение 2
к Правилам допуска иностранных
специалистов к клинической практике,
за исключением лиц, приглашенных
к осуществлению профессиональной
медицинской деятельности в Национальном
холдинге в области здравоохранения и
его дочерних организациях, а также
в "Назарбаев Университет" или его
медицинских организациях, в медицинских
организациях Управления делами
Президента Республики Казахстан
Форма
Сертификат специалиста
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действительно получил(-а) настоящий сертификат специалиста для допуска к клинической
практике по специальности
_______________________________________________________________________________.
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче
от "____" ___________ 20 ____ года № ________
Сертификат действителен до "____" ___________ 20____ года
Регистрационный № ____
Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года
Подпись руководителя_____________
Место печати