"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2016 жылғы 19 тамыздағы № 11-НҚ нормативтік қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2017 жылғы 24 мамырдағы № 4-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 30 маусымда № 15290 болып тіркелді. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 6-НҚ нормативтік қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 26.02.2018 № 6-НҚ нормативтік қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2016 жылғы 19 тамыздағы № 11-НҚ нормативтік қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14267 тіркелген, 2016 жылғы 12 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген нормативтік қаулымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарының 2-тарауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Есеп комитетінің мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптары
3. В-1 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде төрт жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.

О внесении изменения в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 19 августа 2016 года № 11-НҚ "Об утверждении Типовых квалификационных требований к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внешнего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б"
Нормативное постановление Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 24 мая 2017 года № 4-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2017 года № 15290. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 26 февраля 2018 года № 6-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 26.02.2018 № 6-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 19 августа 2016 года № 11-НҚ "Об утверждении Типовых квалификационных требований к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внешнего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14267, опубликованное 12 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
главу 2 Типовых квалификационных требований к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внешнего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б", утвержденных указанным нормативным постановлением, изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Типовые квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов Счетного комитета
3. К административным государственным должностям категории В-1 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее четырех лет;
наличие сертификата государственного аудитора.

4. В-2 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
5. В-4 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
5-1. В-5 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде бір жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.".
2. Заң бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулы мемлекеттік тіркеген күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің Төрағасы
Н. Әбдібеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Төрағасының міндетін атқарушы
_____________ А. Шайымова

4. К административным государственным должностям категории В-2 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее трех лет;
наличие сертификата государственного аудитора.
5. К административным государственным должностям категории В-4 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее двух лет;
наличие сертификата государственного аудитора.
5-1. К административным государственным должностям категории В-5 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее одного года либо не менее двух лет в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
наличие сертификата государственного аудитора.".
2. Юридическому отделу в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего нормативного постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Н. Абдибеков
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы и
противодействию коррупции
______________А. Шаимова

2017 жылғы 24 мамыр

24 мая 2017 года