"Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 2 наурыздағы № 81 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 233 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 3 шілдеде № 15297 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 103 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 26.03.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 2 наурыздағы № 81 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 31 наурызда №14964 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 4 сәуірде жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесінде:
17 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Көтермелеу балдары Министрліктің және оның ведомстволарының қызметшілеріне ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштері, сондай-ақ мазмұндық және (немесе) ұйымдастырушылық жағынан күрделі болып табылатын қызмет түрлері үшін қойылады. Оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін – әрбір құжатқа "+3"-тен "+5" балға дейін.
Қазақстан Республикасы Президентінің екі немесе одан да көп тапсырмаларын орындаған жағдайда, көтермелеу балы 3-ке көбейтіледі, бұл ретте көрсетілген құжаттардың орындалу сапасы мен уақтылығы ескеріледі;
2) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін – әрбір құжатқа "+2"-ден "+4" балға дейін.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының екі және одан да көп тапсырмаларын орындаған жағдайда, көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі, бұл ретте көрсетілген құжаттардың орындалу сапасы мен уақтылығы ескеріледі;

О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 2 марта 2017 года № 81 "Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 233. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2017 года № 15297. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 103.
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26.03.2018 № 103 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 2 марта 2017 года № 81 "Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14964, опубликованный 4 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения:
в Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
пункты 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"17. Поощрительные баллы служащим корпуса "Б" Министерства и его ведомств выставляются за показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы, а также виды деятельности, являющиеся сложными в содержательном и/или организационном плане. В том числе:
1) своевременное и качественное исполнение поручений Президента Республики Казахстан от "+3" до "+5" баллов за каждый документ.
В случае исполнения двух и более поручений Президента Республики Казахстан поощрительный балл умножается на 3, при этом учитывается качество и своевременность исполнения указанных документов;
2) своевременное и качественное исполнение поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан от "+2" до "+4" баллов за каждый документ.
В случае исполнения двух и более поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан поощрительный балл умножается на 2, при этом учитывается качество и своевременность исполнения указанных документов.

Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген, кемінде 3 жұмыс күні мерзімі бар әрбір орындалған құжат үшін көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі.
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің құзыретіне кірмейтін Үкімет мүшелерінің дауыс беруге жолдаған құжаттар бойынша көтермелеу балы қойылмайды.
Аталған тармақша бойынша жалпы көтермелеу балы "+30" балдан аса алмайды;
3) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы орынбасарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі бөлімінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының және оның орынбасарының тапсырмаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалдарына жауап дайындауды уақтылы және сапалы орындағаны үшін – әрбір құжатқа "+1"-ден "+3" балға дейін.
Аталған тармақша бойынша жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды;
Осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларындағы құжаттарды дайындауда елеулі үлес әрі жүйелі ұсыныстар қосқан, оның ішінде Министрлік ішінде бірлесіп орындаушыға "+1" балл қойылады. Тапсырмалардың орындалу уақтылығы және сапасы ескеріледі; сондай-ақ оларға ағымдағы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген талаптар да қолданылады.
4) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде жеке және заңды тұлғалардың қарастырылған өтініштер санына байланысты қойылады:
5-тен 10-ға дейін – "+2" балл;
11-ден 15-ке дейін – "+3" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+4" балл;
20-дан жоғары – "+5" балл;
5) Министрдің блогына келіп түскен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде қарастырылған өтініштер санына байланысты қойылады:
3-тен 5-ке дейін – "+2" балл;
6-дан 7-ге дейін – "+3" балл;
8-ден 10-ға дейін – "+4" балл;
10-нан жоғары – "+5" балл;
6) мемлекеттік органдар келісуге жолдаған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде қарастырылған нормативтік құқықтық актілер жобаларының санына байланысты қойылады:
10-нан 15-ке дейін – "+3" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+5" балл;
20-дан жоғары нормативтік құқықтық актілерді уақтылы және сапалы қарастырған кезде аталған критерий бойынша ең жоғарғы көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі. Егер, аталған тармақ бойынша Заң департаментінің қызметкерлері бірлесіп орындаушы болса, оларға көтермелеу балының жартысы қойылады;
7) осы тармақтың 1) - 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды есептемегенде, бақылаудағы кіріс хат-хабарларды уақтылы және сапалы орындағаны үшін. Балл есептік кезеңде орындалған кіріс құжаттар санына байланысты қойылады:

За каждый исполненный документ со сроком менее 3 рабочих дней указанный в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта поощрительный балл умножается на 2.
По документам, направленным на голосование членов Правительства, не входящих в компетенцию Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, поощрительный балл не выставляется.
По данному подпункту общий поощрительный балл не может превышать "+30";
3) своевременное и качественное исполнение поручений заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан, отдела Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителя, а также подготовка ответов на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан от "+1" до "+3" баллов за каждый документ.
По данному подпункту общий поощрительный балл не может превышать "+10" баллов.
Соисполнителям, в том числе внутри Министерства внесшим значительный вклад и системные предложения в подготовку документа по подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта, выставляется "+1" балл. Учитывается своевременность и качество исполнения поручения; а также на них распространяются условия, указанные в подпункте 2) текущего пункта;
4) своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных обращений физических и юридических лиц в отчетном периоде:
от 5 до 10 – "+2" балла;
от 11 до 15 – "+3" балла;
от 16 до 20 – "+4" балла;
свыше 20 – "+5" баллов;
5) своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц поступивших на блог Министра. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных обращений в отчетном периоде:
от 3 до 5 – "+2" балла;
от 6 до 7 – "+3" балла;
от 8 до 10 – "+4" балла;
свыше 10 – "+5" баллов;
6) своевременное и качественное рассмотрение проектов нормативных правовых актов, направленных на согласование государственными органами. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных проектов нормативных правовых актов в отчетном периоде:
от 10 до 15 – "+3" балла;
от 16 до 20 – "+5" баллов.
При своевременном и качественном рассмотрении свыше 20 нормативных правовых актов максимальный поощрительный балл данного критерия умножается на 2. В случае если сотрудники юридического департамента являются соисполнителями по данному пункту, им выставляется половина поощрительного балла;
7) своевременное и качественное исполнение входящей контрольной корреспонденции, за исключением документов, указанных в подпунктах 1) - 5) настоящего пункта. Балл выставляется в зависимости от количества исполненных входящих документов в отчетном периоде:

30-дан 40-қа дейін – "+1" балл;
41-ден 50-ге дейін – "+2" балл;
51-ден 60-қа дейін – "+3" балл;
61-ден 70-ке дейін – "+4" балл;
70-тен жоғары – "+5" балл.
Кемінде 3 күн орындалу мерзімі бар әрбір құжатқа олардың санына қарамастан Министрліктің және оның ведомстволарының қызметшілеріне қосымша "+2" көтермелеу балы қойылады;
8) осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғалардың тапсырмаларында көзделмеген құқықтық актілердің жобаларын әзірлегені үшін әрбір құжатқа көтермелеу "+2" балы қойылады. Аталған критерий бойынша жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды;
9) әзірлеу күрделілігі, еңбек шығыны және мазмұнының жаңалығы сияқты белгілері бар, Министрліктің салаларын немесе қызметтерін дамытудың өзекті мәселелерін шешуге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінен қайтарусыз сапалы дайындаған кезде нормативтік құқықтық акті жобасының негізгі орындаушысына және құжатты бірлесіп орындаған Заң департаментінің қызметкеріне әрбір құжат үшін "+3"-тен "+5"-ке дейін көтермелеу балдары қойылады, ал Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеуден қайтарусыз орындаған әрбір құжат үшін "+1"-ден "+3"-ке дейін көтермелеу балдары қойылады. Аталған критерий бойынша жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды. Аталған көрсеткіш бойынша көтермелеу балдары құжаттарды көрсетілген мемлекеттік органдарға бірінші рет ұсынған жағдайда ғана есептеледі;
10) жоғары тұрған мемлекеттiк органдардың тапсырмаларына жауап жобаларының, нормативтік құқықтық актілер, ұйымдық-өкімдік құжаттар және Министрліктің қызметінде құрылатын басқа да құжаттар жобаларының қазақ және орыс тілдеріндегі мәтіндерінің теңтүпнұсқалығын сапалы тексергені үшін. Балл есептік кезеңде редакцияланған құжаттардың баспа парақтар санына байланысты қойылады:
1000-нан – 1300-ге дейін баспа парақ - "+2" балл;
1301-ден – 1600-ге дейін баспа парақ - "+3" балл;
1601-ден – 2000-ға дейін баспа парақ - "+5" балл;
Парақ саны 2000-нан асқан жағдайда, аталған критерий бойынша ең жоғарғы көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі;
11) Министрмен немесе оның міндеттерін атқарушы адаммен, жауапты хатшымен және вице-министрлермен бекітілген хаттамалық тапсырмаларды және іс-шаралар жоспарларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін. Балл есептік кезеңде орындалған тапсырмалар санына байланысты қойылады:
10-нан 20-ға дейін – "+1" балл;
21-ден 30-ға дейін – "+2" балл;
31-ден 40-қа дейін – "+3" балл;
41-ден 50-ге дейін – "+4" балл;
50-ден жоғары – "+5" балл;
12) конкурстық комиссия мүшелерінің, сондай-ақ конкурстық комиссия хатшысының әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде әрбір лотқа бөлек ұсынылған өтінімдер санына байланысты қойылады:

от 30 до 40 – "+1" балл;
от 41 до 50 – "+2" балла;
от 51 до 60 – "+3" балла;
от 61 до 70 – "+4" балла;
свыше 70 – "+5" баллов.
За каждый документ со сроком исполнения менее трех рабочих дней независимо от количества документов, служащему корпуса "Б" Министерства и его ведомств дополнительно присваивается "+2" поощрительных балла;
8) разработку проектов правовых актов, не предусмотренных в поручениях лиц, указанных в подпунктах 1), 2) и 3) настоящего пункта, присваивается поощрительные "+2" балла за каждый документ. По данному критерию общий поощрительный балл не может превышать "+10" баллов;
9) при качественной подготовке проектов нормативных правовых актов, имеющих такие признаки как сложность, трудозатратность разработки и новизну содержания, направленных на решение актуальных вопросов развития отрасли или деятельности Министерства без возвратов с Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан основному исполнителю проекта нормативного правового акта и сотруднику Юридического департамента – соисполнителю документа выставляются поощрительные баллы от "+3" до "+5" за каждый документ, а с Министерства юстиции без отказа в государственной регистрации от "+1" до "+3" баллов. По данному критерию общий поощрительный балл не может превышать "+10" баллов; Поощрительные баллы по данному показателю засчитываются только при внесении документов в указанные государственные органы в первый раз;
10) качественную проверку аутентичности текстов проектов ответов на поручения вышестоящих государственных органов, проектов нормативных правовых актов, организационно-распорядительных документов и других документов создаваемых в деятельности Министерства на казахском и русском языках. Балл выставляется в зависимости от количества редактированных печатных листов документов в отчетном периоде:
от 1000 до 1300 печатных листов – "+2" балла;
от 1301 до 1600 печатных листов – "+3" балла;
от 1601 до 2000 печатных листов – "+5" баллов;
свыше 2000 печатных листов максимальный поощрительный балл по данному критерию умножается на 2;
11) своевременное и качественное исполнение протокольных поручений и планов мероприятий, утвержденных Министром или лицом исполняющим его обязанности, ответственным секретарем и вице министрами. Балл выставляется в зависимости от количества исполненных поручений в отчетном периоде:
от 10 до 20 – "+1" балл;
от 21 до 30 – "+2" балла;
от 31 до 40 – "+3" балла;
от 41 до 50 – "+4" балла;
свыше 50 – "+5" баллов;
12) своевременное и качественное рассмотрение конкурсных заявок от потенциальных поставщиков, членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии. Балл выставляется в зависимости от количества поданных заявок на каждый лот в отдельности в отчетном периоде:

10-нан 15-ке дейін – "+1" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+2" балл;
21-ден 25-ке дейін – "+3" балл;
26-дан 30-ға дейін – "+4" балл;
30-дан жоғары – "+5" балл;
13) техникалық ерекшеліктерді уақтылы және сапалы әзірлегені және қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде құжаттар санына байланысты қойылады:
10-нан 15-ке дейін – "+1" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+2" балл;
21-ден 25-ке дейін – "+3" балл;
26-дан 30-ға дейін – "+4" балл;
30-дан жоғары – "+5" балл;
14) мемлекеттік сатып алу және мемлекеттік тапсырмалар шеңберінде орындалған жұмыс актілерін, сараптамаларды уақтылы және сапалы тексергені үшін. Балл есептік кезеңде мемлекеттік сатып алу және мемлекеттік тапсырмалар шеңберінде орындалған жұмыс актілерінің және сараптамалардың санына байланысты қойылады:
5-тен 10-ға дейін – "+2" балл;
11-ден 15-ке дейін – "+3" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+4" балл;
20-дан жоғары – "+5" балл;
15) заңнамалық актілердің талаптарын іске асыру шеңберінде салалық қорытындыларды уақтылы және сапалы бергені үшін. Балл есептік кезеңде заңнамалық актілердің талаптарын іске асыру шеңберінде берілген салалық қорытындылардың санына байланысты қойылады:
5-тен 10-ға дейін – "+1" балл;
11-ден 15-ке дейін – "+2" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+3" балл;
21-ден 25-ке дейін – "+4" балл;
25-тен жоғары – "+5" балл;
16) аудит қорытындысы бойынша бұзушылық тізілімінде көрсетілген сома көлемін аудитпен қамтылғанның пайыздық қатынастағы бұзушылықтар сомасын анықтағаны үшін. Балл есептік кезеңде аудитпен қамтылған бұзушылық тізілімінде көрсетілген сома көлеміне байланысты қойылады:
10%-дан - 15%-ға дейін – "+3" балл;
15 %-дан - 30 %-ға дейін – "+4" балл;
30% -дан жоғары – "+5" балл;
17) ішкі аудит барысында республикалық бюджетке немесе ведомстволық бағынысты ұйымдардың бюджетіне өтеуге жататын соманы өтеуді қамтамасыз еткені үшін. Балл есептік кезеңде өтелген соманың пайызына байланысты қойылады:
10%-дан - 15%-ға дейін – "+3" балл;
15%-дан - 30%-ға дейін – "+4" балл;
30%-дан жоғары – "+5" балл.
Бұл ретте ішкі аудит барысында өтеу сомасы кемінде 1 миллион теңге болған жағдайда, көтермелеу балы қойылады.
18) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 278 бұйрығымен бекітілген Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің ашық деректер тізбесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14608 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес "Ашық ақпарат" интранет-порталында, Министрліктің интернет-ресурсында орналастыру үшін ақпаратты уақтылы және толық ұсынғаны үшін "+2" балл қойылады;

от 10 до 15 заявок – "+1" балл;
от 16 до 20 – "+2" балла;
от 21 до 25 – "+3" балла;
от 26 до 30 – "+4" балла;
свыше 30 – "+5" баллов;
13) своевременную и качественную разработку и согласование технических спецификаций. Балл выставляется в зависимости от количества документов в отчетном периоде:
от "10" до "15" – "+1" балл;
от "16" до "20" – "+2" балла;
от "21" до "25" – "+3" балла;
от "26" до "30" – "+4" балла;
свыше 30 – "+5" баллов;
14) своевременную и качественную проверку экспертиз, актов выполненных работ в рамках государственных закупок и государственных заданий. Балл выставляется в зависимости от количества экспертиз и актов выполненных работ в рамках государственных закупок и государственных заданий в отчетном периоде:
от 5 до 10 – "+2" балла;
от 11 до 15 – "+3" балла;
от 16 до 20 – "+4" балла;
свыше 20 – "+5" баллов;
15) своевременную и качественную выдачу отраслевых заключений в рамках реализации требований законодательных актов. Балл выставляется в зависимости от количества выданных отраслевых заключений в рамках реализации требований законодательных актов в отчетном периоде:
от 5 до 10 – "+1" балл;
от 11 до 15 – "+2" балла;
от 16 до 20 – "+3" балла;
от 21 до 25 – "+4" балла;
свыше 25 – "+5" баллов;
16) выявление по итогам аудита суммы нарушений в процентном соотношении от охваченного аудитом объема суммы, указанной в реестре нарушений. Балл выставляется в зависимости от охваченного аудитом объема суммы, указанной в реестре нарушений в отчетном периоде:
от 10% до 15% – "+3" балла;
от 15 % до 30 % – "+4" балла;
свыше 30% – "+5" баллов;
17) обеспечение возмещения в ходе внутреннего аудита в республиканский бюджет или в бюджет подведомственной организации суммы, подлежащей возмещению. Балл выставляется в зависимости от процентов возмещенной суммы в отчетном периоде:
от 10% до 15% – "+3" балла;
от 15 % до 30 % – "+4" балла;
свыше 30% – "+5" баллов.
При этом поощрительный балл выставляется, в случае если сумма возмещения в ходе внутреннего аудита составила не менее 1 миллиона тенге;
18) своевременное и полное представление информации для размещения на интернет-портале "Открытые данные", интернет - ресурсе Министерства согласно Перечню открытых данных Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных, утвержденному приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 278 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14608) (далее – Перечень) выставляется "+2" балла;

19) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1271 бұйрығымен бекітілген Ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12803 болып тіркелген) (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес қалыптастыру мерзімі өткеннен кейін он бес жұмыс күні ішінде шоғырландырылған қаржы есептілігін; бюджет есептілігін; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органынан алғаннан кейін он бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау нәтижелері туралы ақпаратты; өткен қаржы жылына бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептерді және бюджеттік бағдарламалар жобаларын "Ашық бюджеттер" интернет-порталында орналастыру үшін ақпаратты уақтылы және толық ұсынғаны үшін "+2" балл қойылады;
20) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 қазандағы № 214 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14463 болып тіркелген) (бұдан әрі – Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидалары) сәйкес нысаналы индикаторларға жету бөлігінде стратегиялық жоспарларды іске асыру туралы есептерді "Мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалау" интернет-порталында орналастыру үшін ақпаратты уақтылы ұсынғаны үшін, сондай-ақ мемлекеттік органның қызметін жария талқылау өткізгені үшін "+2" балл қойылады;
21) байланыс саласындағы мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсеткені үшін (радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, рұқсатты қайта рәсімдеу немесе беруден дәлелді бас тарту, байланыс саласында қызмет көрсетуге лицензия беру және нөмірлеу ресурсын бөлу және де қайтарып алу). Балл есептік кезеңде байланыс саласында көрсетілген қызметтердің (рұқсаттар, бас тарту туралы хаттар, лицензиялар және нөмірлеу бұйрықтары) санына байланысты қойылады:
200-ден 250-ге дейін – "+1" балл;
251-ден 300-ге дейін – "+2" балл;
301-ден 350-ге дейін – "+3" балл;
351-ден 400-ге дейін – "+4" балл;
400-ден жоғары – "+5" балл;
22) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2016 жылғы 16 наурыздағы № 274 бұйрығымен бекітілген Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын жасау, ұсыну және қарау жөніндегі нұсқаулықтың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13631 болып тіркелген) (бұдан әрі – Нұсқаулық) талаптарына сәйкес электрондық құжат нысанында архитектура порталы арқылы ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейінгі мерзімде ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын уақтылы ұсынғаны үшін "+3" балл қойылады;

19) своевременное и полное представление информации для размещения консолидированной финансовой отчетности, бюджетной отчетности в течение пятнадцати рабочих дней по истечении сроков ее формирования, информации о результатах государственного аудита и финансового контроля в течение пятнадцати рабочих дней после их получения от органов государственного аудита и финансового контроля, проектов бюджетных программ и отчетов о реализации бюджетных программ за истекший финансовый год на интернет-портале "Открытые бюджеты" согласно Правилам размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1271 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12803) (далее – Правила) выставляется "+2" балла;
20) своевременное представление информации для размещения отчетов о реализации стратегических планов, в части достижения целевых индикаторов, а также проведение публичного обсуждения деятельности государственного органа на интернет-портале "Оценка эффективности деятельности государственных органов" согласно Правилам размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов утвержденным приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 октября 2016 года № 214 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14463) (далее - Правила размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов) выставляется "+2" балла;
21) своевременное и качественное оказание государственных услуг в области связи (выдача, переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра или мотивированный отказ в их выдаче, лицензия на предоставление услуг в области связи и выделение ресурса нумерации, а также их изъятие). Балл выставляется в зависимости от количества оказанных услуг (разрешений, письма об отказе, лицензии и приказов) в области связи в отчетном периоде:
от 200 до 250 – "+1" балл;
от 251 до 300 – "+2" балла;
от 301 до 350 – "+3" балла;
от 351 до 400 – "+4" балла;
свыше 400 – "+5" баллов;
22) своевременное представление расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации в срок до 1 марта текущего финансового года посредством архитектурного портала в форме электронного документа согласно требованиям Инструкции по составлению, представлению и рассмотрению расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 марта 2016 года № 274 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13631) (далее – Инструкция) выставляется "+3" балла;

23) Министрліктің пайдасына соттың оң шешімін шығарғаны үшін. Балл есептік кезеңде соттың шығарған оң шешімдері санына байланысты қойылады:
1-ден 5 шешімге дейін – "+3" балл;
6-дан 10-ға дейін – "+4" балл;
10-нан жоғары – "+5" балл;
24) сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг жүргізгені үшін "+3" балл қойылады;
25) уәкілетті жұмыс тобы мүшелерінің сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне талдау жасағаны үшін "+3" балл қойылады;
26) телерадио хабарларын тарату саласындағы республикалық және өңірлік телеарналардың эфирінде, бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы республикалық және өңірлік баспасөз бұқаралық ақпарат құралдарында, интернет-ресурстарда заңнама бұзушылықтарын уақтылы және сапалы жойғаны үшін. Балл есептік кезеңде жойылған бұзушылықтардың санына байланысты қойылады.
100-ден 110-ға дейін – "+1" балл;
111-ден 120-ға дейін – "+2" балл;
121-ден 130-ға дейін – "+3" балл;
131-ден 140-қа дейін – "+4" балл;
141-ден жоғары – "+5" балл;
27) Қазақстан Республикасының халықаралық келіссөздерге қатысу кезінде Министрліктің атынан қазақстандық ұстанымын келісудің әрбір фактісі үшін "+2" балл қойылады.
Аталған критерий бойынша жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды;
28) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының және оның орынбасарларының, Премьер-Министрдің және оның орынбасарларының қатысуымен мемлекеттік органдар басшыларын, азаматтық қоғам өкілдерін, Парламент депутаттарын, шетел делегаттарын, бұқаралық ақпарат құралдарын шақыра отырып, ірі іс-шараларды ұйымдастырып, сәтті өткізгені үшін, сондай-ақ Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы арнайы ақпараттық жобалар үшін – "+1"-ден "+5" балға дейін. Көтермелеу балы іс-шараны ұйымдастыруға және өткізуге тікелей жұмылдырылған қызметшісіне қойылады; Аталған критерий бойынша жалпы көтермелеу балы "+15" балдан аса алмайды.
Бағалау кезінде іс-шараны ұйымдастыру сапасы, оның ішінде материалдардың сапасы және дайындау уақтылығы, іс-шараға қатысушылар тарапынан ескертулердің болмауы, іс-шараларда қабылданған шешімдердің өзектілігі және Министрліктің салаларын немесе қызметтерін дамыту үшін нәтижелердің тиімділігі ескеріледі.
18. Әрбір көтермелеу көрсеткіші мен қызмет түрі үшін тікелей басшы қызметшіге бекітілген шәкілге сәйкес "+1"-ден "+5"-ке дейін балл қояды.
Қызметшінің сыйақысын есептеу үшін қызметкердің тиімділік коэффициенті (бұдан әрі – Коэффициент) келесі схема бойынша жалпы көтермелеу балдарына байланысты анықталады:

23) вынесенное положительное решение суда в пользу Министерства. Балл выставляется в зависимости от количества вынесенных положительных решений суда в отчетном периоде:
от 1 до 5 решений – "+3" балла;
от 6 до 10 – "+4" балла;
свыше 10 – "+5" баллов;
24) проведение антикоррупционного мониторинга выставляется "+3" балла;
25) проведение анализа коррупционных рисков членами уполномоченной рабочей группы выставляется "+3" балла;
26) своевременное и качественное устранение нарушений законодательства в эфире республиканских и региональных телеканалов в области телерадиовещания, в республиканских и региональных печатных средствах массовой информации в области средств массовой информации, на интернет-ресурсах. Балл выставляется в зависимости от количества устраненных нарушений в отчетном периоде:
от 100 до 110 - "+1" балл;
от 111 до 120 - "+2" балла;
от 121 до 130 - "+3" балла;
от 131 до 140 - "+4" балла;
свыше 141 – "+5" баллов;
27) каждый факт согласования казахстанской позиции при участии в международных переговорах Республики Казахстан от имени Министерства присваивается "+2" балла.
По данному критерию общий поощрительный балл не может превышать "+10" баллов;
28) организация и успешное проведение крупных мероприятий с участием Президента Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и его заместителей, Премьер-Министра и его заместителей с приглашением руководителей государственных органов, представителей гражданского общества, депутатов Парламента, иностранных делегатов, средств массовой информации – от "+1" до "+5" баллов за мероприятие, а также специальные информационные проекты в области средств массовой информации. Поощрительный балл выставляется служащему, непосредственно задействованному в организации и проведении мероприятия; По данному критерию общий поощрительный балл не может превышать "+15" баллов.
При оценке учитываются качество организации мероприятия, в том числе качество и своевременность подготовки материалов, отсутствие нареканий со стороны участников мероприятия, актуальность принятых на мероприятии решений и эффективность результатов для развития отрасли или деятельности Министерства.
18. За каждый поощряемый показатель или вид деятельности служащему непосредственным руководителем присваивается в соответствии с утвержденной шкалой от "+1" до "+5" балла.
Коэффициент эффективности сотрудника для расчета премирования служащих (далее – Коэффициент) (по итогам квартала) определяется в зависимости от общих поощрительных баллов по следующей схеме:

100 балдан төмен – 0,75
100-109 балл – 0,8
110-119 балл – 0,85
120-129 балл – 0,9
130-139 балл – 0,95
140 балл және одан жоғары – 1 және айыппұл балдарын ескере отырып, қорытынды бағалау нәтижесіне көбейтіледі.
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің қызметін бағалауды жүзеге асыру кезінде өте жақсы бағасының ең жоғары балын алған кезде, құрылымдық бөлімшелердің, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің басшыларының қорытынды балы 1,2-ге (Коэффициентке) көбейтіледі.
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің қызметін бағалауды жүзеге асыру кезінде қанағаттанарлық деген баға алған кезде, құрылымдық бөлімшелердің, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің басшыларының қорытынды балы 0,75-ке (Коэффициентке) көбейтіледі.
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің қызметін бағалауды жүзеге асыру кезінде қанағаттанарлықсыз деген баға алған кезде, құрылымдық бөлімшелердің, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің басшыларының қорытынды балы 0,5-ке (Коэффициентке) көбейтіледі.
Бұл ретте, осы тармақта көрсетілген шарттар жыл қорытындысы бойынша сыйақы есептеу үшін қолданылмайды. Жыл қорытындысы бойынша сыйақы есептеу осы Әдістеменің 46-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес айқындалады."
21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Министрліктің және оның ведомстволарының қызметшілерінің орындау тәртібін бұзуға келесілер жатады:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмаларын орындамау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері енгізбегенге, уақтылы енгізбегенге, не жоғарыда аталған тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға сапасыз ақпарат енгізгенге тең.
Аталған фактілер екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 20-ға көбейтіледі;
2) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының тапсырмаларын орындамау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері енгізбегенге, уақтылы енгізбегенге, не жоғарыда аталған тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға сапасыз ақпарат енгізгенге тең. Айыппұл балы аталған критерий бойынша кемінде үш жұмыс күн (қоса алғанда) орындау мерзімі бар құжаттарға қойылмайды;
Аталған бұзушылық фактілері екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;

менее 100 баллов – 0,75;
от 100 до 109 баллов – 0,8;
от 110 до 119 баллов – 0,85;
от 120 до 129 баллов – 0,9;
от 130 до 139 баллов – 0,95;
от 140 баллов и выше – 1 и умножается на итоговый результат оценки с учетом штрафных баллов.
При получении оценки отлично с максимальным баллом при осуществлении премирования по итогам оценки деятельности структурных подразделений Министерства и территориальных подразделений ведомства итоговый балл руководителя структурного подразделения, а также территориального подразделения умножается на 1,2 (коэффициент).
При получении оценки удовлетворительно при осуществлении премирования по итогам оценки деятельности структурных подразделений Министерства и территориальных подразделений ведомства итоговый балл руководителя структурного подразделения, а также территориального подразделения умножается на 0,75 (коэффициент).
При получении оценки неудовлетворительно при осуществлении оценки премирования по итогам деятельности структурных подразделений Министерства и территориальных подразделений ведомства итоговый балл руководителя структурного подразделения, а также территориального подразделения умножается на 0,5 (коэффициент).
При этом, условия указанные в данном пункте не распространяются для расчета премирования по итогам года. Расчет премирования по итогам года определяется в соответствии с условиями, указанными в пункте 46 настоящей Методики.";
пункты 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"21. К нарушениям исполнительской дисциплины служащих корпуса "Б" Министерства и его ведомств относятся:
1) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан равно как не внесение, несвоевременное внесение, либо внесение некачественной информации в государственный орган, осуществляющий свод по вышеуказанным поручениям;
При наличии указанных фактов два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 20;
2) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений заместителя руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан равно как не внесение, несвоевременное внесение, либо внесение некачественной информации в государственный орган, осуществляющий свод по вышеуказанным поручениям. Штрафной балл по данному критерию не выставляется по документам со сроком исполнения менее трех рабочих дней (включительно);
При наличии указанных фактов нарушения два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 5;

3) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі бөлімдерінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының орынбасарларының тапсырмаларын орындамау, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалдарына жауаптарын қайтармау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері енгізбегенге, уақтылы енгізбегенге, не жоғарыда аталған тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға сапасыз ақпарат енгізгенге тең. Айыппұл балы аталған критерий бойынша кемінде үш жұмыс күн (қоса алғанда) орындау мерзімі бар құжаттарға қойылмайды;
4) осы тармақтың 1-3) тармақшаларында көрсетілген тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын Министрліктің құрылымдық бөлімшесіне ақпарат енгізбеу, орындау мерзімдерін бұзу не сапасыз ақпарат енгізу фактілері;
5) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің блогына келіп түскен өтініштерді қарастыру мерзімдерін бұзу фактілері.
Аталған бұзушылық фактілері екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 20-ға көбейтіледі;
6) мемлекеттік органдар келісуге жолдаған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарастыру Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің регламентімен көзделген мерзімдерін бұзу фактілері;
7) осы тармақтың 1) - 6) тармақшаларына жатпайтын кіріс хат-хабарларды орындау мерзімдерін бұзу фактілері;
8) Министрліктің ішінде бірлесіп орындаушымен негізгі орындаушыға электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі/мемлекеттік органдардың интранет порталы арқылы негізгі орындаушының орындау тәртібін бұзуына әкелетін ақпаратты уақтылы енгізбеу және/немесе сапасыз енгізу фактілері. Негізгі орындаушыға айыппұл балы қойылмайды;
9) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне нормативтік құқықтық актілер жобаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеуге енгізу мерзімдерінің бұзылу фактілері;
10) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен нормативтік құқықтық акті заңнама талаптарына сәйкес ескертулермен мемлекеттік тіркеуден бас тартылған жағдайда, айыппұл балы негізгі орындаушыға қойылады, ал Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының заңнамасына, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамаға сәйкес келмеуіне қатысты заңдық ескертулері болған жағдайда, айыппұл балы нормативтік құқықтық акті жобасын келіскен Заң департаментінің қызметкерлеріне қойылады;
Әділет министрлігі нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркеуден екі және одан да көп рет бас тартқан жағдайда, айыппұл балы 2-ге көбейтіледі;

3) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений отделов Администрации Президента Республики Казахстан, заместителей Руководителя Канцелярии Премьер-Министра, а также ответов на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан равно как не внесение, несвоевременное внесение, либо внесение некачественной информации в государственный орган, осуществляющее свод по вышеуказанным поручениям. Штрафной балл по данному критерию не выставляется по документам со сроком исполнения менее трех рабочих дней (включительно);
4) факт не внесения, несвоевременного внесения, либо внесения некачественной информации в структурное подразделение Министерства, осуществляющий свод по поручениям, указанным в подпунктах 1-3) настоящего пункта;
5) факт нарушения сроков рассмотрения обращений физических и юридических лиц, в том числе обращений поступивших на блог Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
При наличии указанных фактов нарушения два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 20;
6) факт нарушения сроков предусмотренных регламентом Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан рассмотрения проектов правовых актов, направленных на согласование государственными органами;
7) факт нарушения сроков исполнения входящей корреспонденции, не относящейся к подпунктам 1) - 6) настоящего пункта;
8) факт несвоевременного внесения и (или) внесения некачественной информации посредством единой системы электронного документооборота государственных органов, интернет-портала государственных органов, соисполнителем основному исполнителю внутри Министерства, повлекшее нарушение исполнительской дисциплины. Основному исполнителю штрафной балл не выставляется;
9) факт нарушения сроков внесения в Канцелярию Премьер - Министра Республики Казахстан проектов нормативных правовых актов, а также в Министерство юстиции Республики Казахстан нормативных правовых актов на государственную регистрацию;
10) в случае отказа в государственной регистрации нормативного правового акта Министерством юстиции Республики Казахстан с замечаниями в соответствии с требованиями законодательства, штрафной балл выставляется основному исполнителю, а при наличии юридических замечаний относительно несоответствия Конституции Республики Казахстан и законодательству Республики Казахстан, в том числе законодательству в сфере противодействия коррупции штрафной балл выставляется сотрудникам юридического департамента, согласовавшим проект нормативного правового акта.
В случае отказа в государственной регистрации нормативно правового акта Министерством юстиции два и более раз штрафной балл умножается на 2;

11) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінен нормативтік құқықтық акті заңнама талаптарына сәйкес ескертулермен қайтарылған жағдайда, айыппұл балы негізгі орындаушыға қойылады, ал Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының заңнамасына, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамаға сәйкес келмеуіне қатысты заңдық ескертулер болған жағдайда, айыппұл балы Заң департаментінің қызметкерлеріне қойылады.
Премьер-Министрдің Кеңсесінен нормативтік құқықтық акті екі және одан да көп кері қайтарылған жағдайда, айыппұл балы 3-ке көбейтіледі;
12) жоғарғы тұрған мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілер жобалары мәтіндерінің теңтүпнұсқалығы мәніне және қазақ тілінің грамматикалық ережелеріне сәйкестігіне мемлекеттік тілді дамытуға жауапты қызметшісінің ескертулер алу фактілері;
13) жауапты орындаушының 3 және одан да көп бақылау құжаттарының орындалу карточкаларын уақтылы және сапасыз жабу фактілері болған жағдайда, әрбір факті бойынша "-2" айыппұл балы қойылады;
14) министрмен немесе оның міндеттерін атқарушы адаммен, жауапты хатшымен және вице-министрмен бекітілген хаттамалық тапсырмаларды және іс-шаралар жоспарларын уақтылы және/немесе сапалы орындамау фактілері;
15) құрылымдық бөлімшеге бөлінген жалпы қаражатты субъективті себептер бойынша бюджет құралдарын уақтылы игермеу:
2 %-ға дейін – "-2" балл;
2,1% - 5% – айыппұл балы 2-ге көбейтіледі;
5,1% - 10% – айыппұл балы 3-ке көбейтіледі;
10%-дан жоғары – айыппұл балы 10-ға көбейтіледі;
16) субъективті себептер бойынша ерекшеліктер арасында сомаларды ауыстыру, ағымдағы айдан алдағы айға ерекшелік сомасын ауыстыру немесе бағдарлама/кіші бағдарлама шеңберінде басқа іс-шараларға бюджет құралдарын қайта бөлу бөлігінде қаржыландыру жоспарларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу фактілері.
Аталған тармақ бойынша екі және одан да көп бұзушылық фактілері болған жағдайда, айыппұл балы 2,5-ке көбейтіледі;
17) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мәселелері бойынша ішкі актімен белгіленген рәсімдер мен мерзімді бұзу фактілері.
Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
18) заңнамамен белгіленген мемлекеттік сатып алу веб-порталында дауыс беру, мемлекеттік сатып алу туралы хаттамаға қол қою мерзімдерін бұзу фактілері. Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
19) заңнама актілерінің талаптарын іске асыру шеңберінде салалық қорытындылар берудің мерзімдерін бұзу фактілері. Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;

11) в случае возврата нормативного правового акта с Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан с замечаниями в соответствии с требованиями законодательства, штрафной балл выставляется основному исполнителю, а при наличии юридических замечаний относительно несоответствия Конституции Республики Казахстан и законодательству Республики Казахстан, в том числе законодательству в сфере противодействия коррупции штрафной балл выставляется сотрудникам юридического департамента.
В случае возврата нормативного правового акта с Канцелярии Премьер-Министра два и более раз, штрафной балл умножается на 3;
12) факт получения нареканий вышестоящих государственных органов на предмет аутентичности текстов проектов нормативных правовых актов и соответствия грамматическим правилам казахского языка на служащего, ответственного за развитие государственного языка;
13) несвоевременное и некачественное закрытие карточек исполнения контрольных документов ответственному исполнителю при наличии 3 и более фактов выставляется штрафной балл "-2" за каждый факт;
14) факт несвоевременного и/или некачественного исполнения протокольного поручения и планов мероприятий, утвержденных министром или лицом исполняющим его обязанности, ответственным секретарем и вице-министром;
15) несвоевременное освоение бюджетных средств по субъективным причинам от общего объема выделенных средств структурному подразделению:
до 2 % – "-2" балла;
2,1% - 5% – штрафной балл умножается на 2;
5,1% - 10% – штрафной балл умножается на 3;
свыше 10% – штрафной балл умножается на 10;
16) факт внесения изменений и дополнений в планы финансирования в части переноса сумм между спецификами, переноса сумм специфик с текущего месяца на предстоящие месяцы или перераспределение бюджетных средств на другие мероприятия в рамках программ/подпрограмм по субъективным причинам.
При наличии двух и более фактов нарушений по данному пункту, штрафной балл умножается на 2,5;
17) факт нарушения процедур и сроков, установленных внутренним актом по вопросам организации и проведения государственных закупок.
В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;
18) факт нарушения установленного законодательством сроков голосования на веб-портале государственных закупок, подписание протоколов по государственным закупкам. В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;
19) факт нарушения сроков выдачи отраслевых заключений в рамках реализации требований законодательных актов. В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;

20) есептік кезеңде бақылаушы не жоғары тұрған органдармен тексеру іс-шараларының қорытындысы бойынша анықталған және Министрлік қабылдаған бюджет және өзге де заңнамаларының бұзылу фактілері;
21) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінен және оның аумақтық бөлімшелерінен төлем шоттары және заңнамада белгіленген тәртіппен бұзылып ресімделген басқа да қаржы құжаттарын қайтару фактілері. Айыппұл балы осы құжаттарды ресімдеуге жауапты қызметкерлерге қойылады;
22) заңнама талаптарына сәйкес құпиялылық режимін бұзу фактілері (рұқсатсыз шетелге шығу, рұқсатты ресімдеуге құжаттарды уақтылы тапсырмау, Министрлікте шетел азаматтарын қабылдау бойынша ішкі тәртіпті сақтамау, жұмыс компьютерлерінде құпия файл құжаттармен жұмыс істеу және сақтау және тағы басқа). Аталған тармақ бойынша екі және одан көп бұзушылықтар болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
23) есептік кезеңде Министрлікке берілген және талап қоюшы пайдасына сотпен қанағаттандырылған, не Министрліктің пайдасына Министрлікпен берілген және сотпен қанағаттандырылмаған талаптардың болуы;
24) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен нормативтік құқықтық актілерінің құқықтық мониторингін уақтылы немесе сапалы өткізілмеуі;
25) тікелей қызмет көрсеткен жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында және регламенттерінде көзделген мерзімдерін бұзу фактілері;
26) Министрліктің ресми интернет-ресурсын толықтыру үшін ақпараттық материалдарды уақтылы ұсынбау, не сапасыз ұсыну фактілері;
27) тікелей басшысының тапсырмаларын уақтылы және (немесе) сапалы орындамау фактілері;
28) Тізбеге сәйкес "Ашық деректер" интернет-порталында, Министрліктің ресми интернет-ресурсында орналастыру үшін ақпаратты уақтылы және толық ұсынбау фактілері;
29) Қағидаларға сәйкес шоғырландырылған қаржы есептілігі, бюджет есептілігі туралы ақпаратты, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау нәтижелері туралы ақпаратты, өткен қаржы жылына бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептерді және бюджеттік бағдарламалар жобаларын "Ашық бюджеттер" интернет-порталында орналастыру үшін уақтылы және толық ұсынбау фактілері;
30) Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларына сәйкес нысаналы индикаторларға жету бөлігінде стратегиялық жоспарларды іске асыру, сондай-ақ мемлекеттік органның қызметін жария талқылау өткізу туралы есептерді "Мемлекеттік органның қызметінің тиімділігін бағалау" интернет-порталында орналастыру үшін уақтылы және толық ұсынбау фактілері;

20) факт нарушения бюджетного и иного законодательства, выявленных по итогам проверочных мероприятий контролирующими либо вышестоящими органами и принятых Министерством в отчетном периоде;
21) факт возвратов из Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений счетов к оплате и иных финансовых документов, оформленных в нарушение установленных законодательством порядка. Штрафной балл выставляется сотрудникам ответственным за оформление указанных документов;
22) факт нарушения режима секретности (несанкционированный выезд за границу, не своевременная сдача документов на оформление допусков, не соблюдение внутреннего распорядка по приему иностранцев в Министерстве, отработка и хранение файловых секретных документов на рабочих компьютерах) в соответствии с требованиями законодательства. За нарушения два и более раз по данному пункту, штрафной балл умножается на 5;
23) наличие исков, поданных на Министерство и удовлетворенных судом в пользу истца, либо поданных Министерством и не удовлетворенных судом в пользу Министерства в отчетном периоде;
24) несвоевременное или некачественное проведение правового мониторинга нормативных правовых актов структурными подразделениями Министерства;
25) факт нарушения сроков, предусмотренных стандартами и регламентами оказания государственных услуг, в случае их оказания непосредственно служащим Министерства и его ведомств;
26) факт несвоевременного предоставления либо предоставления некачественных информационных материалов для наполнения официального интернет-ресурса Министерства;
27) факт несвоевременного и (или) некачественного исполнения поручения непосредственного руководителя;
28) факт несвоевременного и неполного представления информации для размещения на интернет-портале "Открытые данные", официальном интернет - ресурсе Министерства согласно Перечню;
29) факт несвоевременного и неполного представления информации о консолидированной финансовой отчетности, бюджетной отчетности, информации о результатах государственного аудита и финансового контроля, проектов бюджетных программ и отчетов о реализации бюджетных программ за истекший финансовый год для размещения на интернет-портале "Открытые бюджеты" согласно Правилам;
30) факт несвоевременного и неполного представления отчетов о реализации стратегических планов, в части достижения целевых индикаторов, а также проведение публичного обсуждения деятельности государственного органа для размещения на интернет-портале "Оценка эффективности деятельности государственного органа" согласно Правилам размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов;

31) сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг жүргізу үшін ақпарат ұсынбау;
32) сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне талдау жасау үшін ақпарат ұсынбау;
33) байланыс саласындағы мемлекеттік қызметтерді уақытылы және сапалы көрсетпеу (радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, рұқсатты қайта рәсімдеу немесе беруден дәлелді бас тарту, байланыс саласында қызмет көрсетуге лицензия беру және нөмірлеу ресурсын бөлу және де қайтарып алу);
34) Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес электрондық құжат нысанында архитектура порталы арқылы ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейінгі мерзімде ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстарды уақтылы ұсынбау фактілері;
35) телерадио хабарларын тарату саласындағы республикалық және өңірлік телеарналардың эфирінде; бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы республикалық және өңірлік баспасөз бұқаралық ақпарат құралдарында; сондай-ақ интернет-ресурстарда заңнама бұзушылықтарын уақтылы және сапалы жоймау фактілері;
36) Қазақстандық ұстанымды келіспегені және өзаратиімді шешімдерге қол жеткізбегені Қазақстан Республикасының халықаралық келіссөздерде Министрліктің атынан қатыспауына тең.
37) шетел іссапарлары бойынша есептілікті уақтылы және сапалы ұсынбау фактілері;
21-тармақтың 1) - 37) тармақшаларында көрсетілген бұзушылықтар бойынша жауапты орындаушы болмаған жағдайда, айыппұл балдары құрылымдық бөлімше басшысына қойылады.
Осы тармақтың 4), 6) - 9), 13), 14), 24-30), 33)-35), 37) тармақшаларында көрсетілген тапсырмалардың орындалу мерзімі 5-тен 10 күнге дейін бұзылған жағдайда, айыппұл балы 2-ге көбейтіледі.
Орындау тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың дереккөздері ретінде құжатайналым қызметінің, жауапты құрылымдық бөлімшелерінің және "Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысының құжатпен расталған мәліметі саналады.
"Б" корпусының қызметшісінде тәртіптік жазасы бар болған жағдайда, есептік кезеңде тәртіптік жазаның мерзімі ішінде әрбір ай үшін қорытынды бағаның жалпы балынан 16% шегеріледі.
Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің аумақтық органдарының (бұдан әрі – аумақтық органдары) қызметшісінің орындау тәртібі бойынша көтермелеу және айыппұл балдары Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес қойылады.
22. Қызметшілердің еңбек тәртібін бұзуға:
1) дәлелді себепсіз жұмысқа кешігу. Дәлелді себепсіз жұмысқа 6 реттен көп немесе кешіккен немесе жиынтығы 60 минуттан асқан жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 3-ке көбейтіледі.

31) не представление информации для проведения антикоррупционного мониторинга;
32) не представление информации для проведения анализа коррупционных рисков;
33) факт несвоевременного и некачественного оказания государственных услуг в области связи (выдача, переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра или мотивированный отказ в их выдаче, лицензия на предоставление услуг в области связи и выделение ресурса нумерации, а также их изъятие);
34) факт несвоевременного представления расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации в срок до 1 марта текущего финансового года посредством архитектурного портала в форме электронного документа согласно требований Инструкции;
35) факт несвоевременного, некачественного устранения, а также не устранения нарушений законодательства в эфире республиканских и региональных телеканалов в области телерадиовещания; в республиканских и региональных печатных средствах массовой информации в области средств массовой информации; а также, на интернет-ресурсах;
36) несогласование казахстанской позиции и недостижение взаимоприемлемого решения, равно не участие на международных переговорах Республики Казахстан от имени Министерства;
37) факт несвоевременного и некачественного представления отчетов по заграничным командировкам.
В случае отсутствия ответственного исполнителя по нарушениям, указанным в подпунктах 1) – 37) настоящего пункта, штрафной балл выставляется руководителю структурного подразделения.
В случае нарушения поручений, указанных в подпунктах 4), 6) – 9), 13), 14), 24) - 30), 33) - 35), 37) настоящего пункта, сроков от 5 дней и выше, штрафной балл умножается на 2.
Источниками информации о фактах нарушения исполнительской дисциплины служат документально подтвержденные сведения от службы документооборота, ответственных структурных подразделений и непосредственного руководителя служащего корпуса "Б".
При наличии дисциплинарного взыскания у служащего корпуса "Б", с итоговой оценки вычитаются 16% от общего количества баллов за каждый месяц в течении срока дисциплинарного взыскания в отчетном периоде.
Поощрительные и штрафные баллы по исполнительской дисциплине служащих территориальных органов Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации выставляются (далее – территориальные органы), согласно приложению 2 к настоящей Методике.
22. К нарушениям трудовой дисциплины служащих относятся:
1) опоздание на работу без уважительной причины. При опоздании на работу без уважительной причины свыше 6 раз или суммарно свыше 60 минут за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 3;

2) қызметшілердің қызметтік әдепті бұзуы жатады.
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың дереккөздері ретінде персоналды басқару қызметінің, қызметшінің тікелей басшысының, аумақтық органдардың қызметшілеріне қатысты Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің құжатпен расталған мәліметі саналады."
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Құрылымдық бөлімшенің басшысы әрбір қызметшісіне жеке көтермелеу ("+1"-ден - "+5" балға дейін) және айыппұл ("-2" балл) балдарын қоя алады. Бұл ретте, Министрліктің мақсаттарына жету мен міндеттерін іске асыруда қызметшінің пайдалылығы мен жұмысының оң әсері, қарастырылған құжаттардың күрделілігі, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері, есептік кезеңде жұмыс жүктемесі және оның іскерлік қасиеттері (жоғары ұйымдастырушылық және талдау қабілеттері, бастамашылық, орындаушылық, жауапкершілік) ескеріледі. Бұл ретте, осы балдар айыппұл балдары шегерілгеннен кейін қойылады. Сонымен бірге, нақты негіздемелері бар ескертпелерді толтырған жағдайда, аталған балдар есепке алынады. Орындау немесе еңбек тәртібін бес және одан да көп бұзу фактілері болған жағдайда, осы тармақ бойынша көтермелеу балы қойылмайды. Аталған критерий бойынша қызметшінің жалпы көтермелеу балы "+15" балдан аса алмайды."
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Персоналды басқару департаменті (А.Ә. Рахымбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің жауапты хатшысына (Ж.М. Қожахметов) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
Д. Абаев

2) нарушения служащими служебной этики.
Источниками информации о фактах нарушения трудовой дисциплины служат документально подтвержденные сведения от службы управления персоналом, непосредственного руководителя служащего, в отношении служащих территориальных органов сведения от Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Руководитель структурного подразделения индивидуально по каждому служащему может выставлять поощрительные ("+1" - "+5" баллов) и штрафные ("-2" балла). При этом, учитывается полезность, эффективность работы, сложность рассмотренных документов, в том числе обращений физических и юридических лиц, достижение целей и реализация задач Министерства, загруженность сотрудников в оцениваемый период и его деловые качества (высокие организаторские и аналитические способности, инициативность, исполнительность, ответственность). При этом, эти баллы выставляются после вычета штрафных баллов. Вместе с тем, данные баллы засчитываются, в случае заполнения примечания с конкретными обоснованиями. При наличии фактов нарушений по исполнительской или трудовой дисциплине пять и более раз, поощрительный балл по данному пункту не выставляется. По данному критерию общий поощрительный балл служащему не может превышать "+15" баллов.".
2. Департаменту управления персоналом Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (Рахимбаев А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (Кожахметов Ж.М.).
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев