"Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 3 наурыздағы № 131 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 5 шілдеде № 15306 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 308 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 28.04.2023 № 308 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12197 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру қағидаларында:
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Рұқсат алу үшiн өтiнiш берушi (не оның сенімхат арқылы өкілі) мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнімнің транзитіне рұқсат алуға арналған өтiнiшті;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы құжатты – шетелдік заңды тұлға үшін;
3) жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжатты – шетелдік жеке тұлға үшін;
4) экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген өнімді шығаруға рұқсатының бар екендігі туралы құжатты;
егер елдің заңнамасында осындай құжатты беру көзделмеген жағдайда, экспорттаушы елдің экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті органынан тиісті растаушы хаты ұсынылады;
5) оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге өнiмнiң номенклатурасы мен көлемi заттай және құндық мәнде міндетті түрде көрсетілген сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылардың арасындағы (сатушы, жүк жөнелтушi, сатып алушы, жүк алушы, делдал) өнімді жеткізуге арналған келісім-шарт;
6) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты;

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 3 марта 2017 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2017 года № 15306. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 308.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 28.04.2023 № 308 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12197, опубликованный 12 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах выдачи разрешения на транзит продукции, утвержденных указанным приказом:
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения разрешения заявитель (либо его представитель по доверенности) представляет следующие документы:
1) заявление для получения разрешения на транзит продукции по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) документ о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность физического лица, документ, подтверждающий право на занятие предпринимательской деятельностью, - для иностранного физического лица;
4) документ, выданный уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
в случае, если законодательством страны выдача такого документа не предусмотрена, представляется письмо-подтверждение от уполномоченного органа в сфере экспортного контроля страны экспортера;
5) контракт на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
6) договор страхования гражданско-правовой ответственности заявителя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";

7) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк актiлерiн бұзу айқындалған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi әрекеттерiне байланысты шығыстарды, сондай-ақ айқындалған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiлігiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісім-шарттың нөмірі мен күні көрсетілген) өтiнiш берушiнің хаты;
8) егер жүк алушыға жүктi беру оған қатысы жоқ себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, транзитпен өтетін өнiмдi оның бұл жүктi қайтадан қабылдауға сөзсіз келiсiмiн растайтын (келісім-шарттың нөмірі мен күні көрсетілген) (уәкілетті органға бағытталған) жүк жөнелтушiнiң хаты;
9) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің транзиттік тасымалдарды жүзеге асыруы кезінде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтер;
10) әскери (қосарлы) мақсаттағы өнім транзитін әскери қарауылмен алып жүрген кезде - әскери қарауыл адамдарының санын, олардың қарулары мен әкелінетін қарудың әр бірлігіне оқ-дәрілер туралы деректерді (маркасы (түрі), калибрі, саны) көрсете отырып, әскери қарауыл туралы ақпарат;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін тұлғалардың (әскери қарауыл құрамынан) құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды тұлғалары бекіткен әскери қарауыл тұлғаларының атаулы тізімін және әскери қарауалдың тиісті ілеспе құжаттары (жазба бұйрық, наряд, қорытынды) ұсынады.
2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларда көрсетiлген құжаттар нотариалды куәландырылған көшірмелерімен қоса ұсынылады. Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiне немесе орыс тiлiне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
5. Егер шет мемлекеттiң мемлекеттiк органы өтiнiш берушi болып шығатын жағдайда:
1) осы Қағидалардың 4-тармағының 2), 6) және 7) тармақшаларында көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
2) осы Қағидалардың 4-тармағының 5) тармақшасында көрсетiлген келiсiм-шарт болмаған кезде өнімді жеткізу қажеттілігін негіздейтін құжаттар ұсынылады;

7) письмо заявителя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
8) письмо грузоотправителя продукции (адресованное уполномоченному органу), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
9) сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявителем транзитной перевозки по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
10) информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия - при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом;
в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 5) и 6), представляются в нотариально засвидетельствованных копиях. Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
5. В случае если заявителем выступает государственный орган иностранного государства:
1) представление документов, указанных в подпунктах 2), 6) и 7) пункта 4 настоящих Правил, не требуется;
2) при отсутствии контракта, указанного в подпункте 5) пункта 4 настоящих Правил, представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции;

3) осы Қағидалардың 4-тармағы 4) тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетiлген құжатты елдің заңнамасында беру көзделмесе, растаушы хат ұсынылады.";
6-тармақ алып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Рұқсат өнiмнiң саны мен номенклатурасына қарамастан, кемiнде он белгiден тұратын деңгейдегi кодты көрсете отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының (бұдан әрі – СЭҚ ТН) кодына сәйкес тауардың бiр түрiне берiледi.";
15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Уәкiлеттi орган өнімнің транзитіне рұқсат беруді "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырады.
16. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өту кезінде өнімнің ұрлануын және заңсыз айналымын болдырмау және оның жолын кесу мақсатында мүдделі органдар оларды қызықтырған ақпаратты "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі арқылы алады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру қағидаларына 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

3) для которого законодательством страны выдача документа, указанного в части первой подпункта 4) пункта 4 настоящих Правил, не предусмотрена, представляется письмо-разъяснение.";
пункт 6 исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Разрешение выдается на один вид товара в соответствии с кодом товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД) с указанием кода на уровне не менее десяти знаков, независимо от количества и номенклатуры продукции.";
пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. Уполномоченным органом выдача разрешения на транзит продукции" производится посредством информационной системы "Государственная база данных "Е-лицензирование".
16. В целях предупреждения и пресечения хищения и незаконного оборота продукции при перемещении по территории Республики Казахстан заинтересованные органы получают интересующую их информацию посредством "Государственная база данных "Е-лицензирование".";
приложения 1, 2 и 3 к Правилам выдачи разрешения на транзит продукции, утвержденным указанным приказом, изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
__________________ Д. Абаев
2017 жылғы 10 наурыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
__________________ А. Мырзахметов
2017 жылғы 24 наурыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
__________________ Е. Сағадиев
2017 жылғы 15 наурыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
______________ Е. Біртанов
2017 жылғы 17 мамыр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
_____________ Б. Атамқұлов
2017 жылғы 5 мамыр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
_____________ С. Жасұзақов
2017 жылғы 29 наурыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
______________ К. Мәсімов
2017 жылғы 7 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 19 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_______________ Қ. Қасымов
2017 жылғы 1 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_____________ Қ. Бозымбаев
2017 жылғы 26 сәуір
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 3 наурыздағы
№ 131 бұйрығына
1-қосымша
Өнiмнiң транзитiне
рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өнім транзитіне берілетін рұқсат
1. Рұқсат №
2. Өтiнiш берушi (толық атауы, елі, заңды мекенжайы, телефоны):
3. Жүк жөнелтушi (толық атауы, елi , заңды мекенжайы, телефоны):
4. Жүк алушы (толық атауы, елi , заңды мекенжайы, телефоны):
5. Рұқсаттың қолданылу мерзiмi:
6. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу бекеті
- кіру:
- шығу:
7. Көлiк түрi:
8. Келiсiм-шарттың валютасы:
9. Өнімнің атауы:
10. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды:
12. Өлшем бiрлiгi:
14. Өнімнің жалпы құны:
- төлем валютасымен:
- теңгемен:
- доллармен (USD):
11. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
13. Саны:
15. Сыртқы сауда келiсiм-шарттың нөмірі және күнi:
16. Келiсiлдi:
17. Сақтандыру компаниясының атауы, сақтандыру шартының нөмiрі және күні:
18. Рұқсаттың ерекше шарттары:
19. Уәкiлеттi орган _________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Қолы, мөрдің орны ______________ (қағаз тасығыштағы рұқсаттар үшін)
Берілген күні: _____ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 3 наурыздағы
№ 131 бұйрығына
2-қосымша
Өнiмнiң транзитiне
рұқсат беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
№ __ өнiмнiң транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________________ Д. Абаев
10 марта 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________ А. Мырзахметов
24 марта 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и
науки Республики Казахстан
__________________ Е. Сагадиев
15 марта 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
__________________ Е. Биртанов
17 мая 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр оборонной и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
__________________ Б. Атамкулов
5 мая 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
__________________ С. Жасузаков
29 марта 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики
Казахстан
__________________ К. Масимов
7 июня 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Т. Сулейменов
19 апреля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________________ К. Касымов
1 июня 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
__________________ К. Бозумбаев
1 июня 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 03 марта 2017 года № 131
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на транзит продукции
Форма
Разрешение на транзит продукции
1. Разрешение №
2. Заявитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
3. Грузоотправитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
4. Грузополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
5. Срок действия разрешения:
6. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан при:
- въезде:
- выезде:
7. Вид транспорта:
8. Валюта контракта:
9. Наименование продукции:
10. Код товара по ТН ВЭД:
12. Единица измерения:
14. Общая стоимость продукции в:
-валюте платежа:
- тенге:
- долларах (USD):
11. Код товара по контрольным спискам:
13. Количество:
15. Внешнеторговый контракт, номер и дата:
16. Согласовано:
17. Наименование страховой компании, номер и дата договора страхования:
18. Особые условия разрешения:
19. Уполномоченный орган __________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Руководитель (уполномоченное лицо) __________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Подпись, место печати ___________ (для разрешений на бумажных носителях)
Дата выдачи: "___" _________ 20__ года.
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 03 марта 2017 года № 131
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на транзит продукции
Форма
Заявление для получения разрешения на транзит продукции № ____

1. __________________________________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
2. Өтiнiш берушi ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендiру
нөмiрі; заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмiрі, шетелдік заңды тұлғаның филиалының немесе
өкілеттілігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлғада бизнес-
сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда; елі, заңды мекен-жайы, телефондар,
электрондық мекенжайы)
3. Жүк жөнелтушi (толық атауы , елi, заңды мекенжайы, телефоны):
4. Жүк алушы (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
5. Рұқсаттың қолданылу мерзiмi:
6. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу бекеті
- кіру:
- шығу:
7. Көлiк түрi:
8. Келісім-шарттың валютасы:
9. Өнімнің атауы:
10. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды:
12. Өлшем бiрлiгi:
14. Өнімнің жалпы құны:
- төлем
валютасымен:
- теңгемен:
- доллармен (USD):
11. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
13. Саны:
15. Сыртқы келiсiм-шарттың нөмірі және күнi:
16. Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға рұқсатты беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің өтініш берілетін түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші рұқсатты беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
17. Сақтандыру компаниясының атауы, сақтандыру шартының нөмiрі және күні:
18. Рұқсаттың ерекше шарттары:
19. Өтініш беруші ________ _______________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" _______________
20. Уәкілетті орган ______________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
Өтініш қарауға қабылданды 20___жылғы "____" _________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 3 наурыздағы
№ 131 бұйрығына
3-қосымша
Өнiмнiң транзитiне
рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтер
Көрсеткіштер
Көрсеткіш мазмұны
Ескертпе
1
Жүктің толық атауы
2
Өлшем бірлігі
3
Саны
4
Қауіптілік сыныбы
5
БҰҰ коды
6
ҮЖН коды
7
ЕЭК СЭҚ ТН коды
8
Өтініш беруші ұйымның толық атауы, елі, заңды мекенжайы, телефоны
9
ҚР аумағы бойынша экспедитор ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
су көлігімен тасымалданған жағдайда талап етілмейді)
шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
10
Тасымалдаушының ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензиясы
лицензияның нөмiрi, берілген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау кезінде
11
Жүктерді күзету ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
(теміржол және су көлігімен тасымалдаған жағдайда талап етілмейді)
күзетілетін өнімнің номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
12
Жүкті физикалық қорғау жөніндегі ұйымының күзет қызметiн жүзеге асыруға берілген құқығын растайтын құжат
күзет қызметiн жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмiрi, берген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
13
Көлік түрі
теміржол, автомобиль немесе су, немесе әуе

1. В ______________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
2. Заявитель ________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица; страна, юридический адрес, телефон, электронный адрес)
3. Грузоотправитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
4. Грузополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
5. Срок действия разрешения:
6. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан при:
- въезде:
- выезде:
7. Вид транспорта:
8. Валюта контракта:
9. Наименование продукции:
10. Код товара по ТН ВЭД:
12. Единица измерения:
14. Общая стоимость продукции в:
-валюте платежа:
- тенге:
- долларах (USD):
11. Код товара по контрольным спискам:
13. Количество:
15. Внешнеторговый контракт, номер и дата:
16. Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения; заявителю не запрещено судом заниматься заявляемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче разрешения.
17. Наименование страховой компании, номер и дата договора страхования:
18. Особые условия разрешения:
19. Заявитель ______________ _____________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
20. Уполномоченный орган ______________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Заявление принято к рассмотрению "____"_________________20__г.
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 03 марта 2017 года № 131
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на транзит продукции
Форма
Сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки
Показатели
Содержание показателя
Примечание
1
Полное наименование груза
2
Единица измерения
3
Количество
4
Класс опасности
5
Код ООН
6
Код ГНГ
7
Код ТН ВЭД
8
Заявитель полное наименование, страна, юридический адрес, телефон
9
Экспедитор по территории РК полное наименование, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора прилагается
10
Лицензия перевозчика на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
номер лицензии, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
при транспортировке ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
11
Охрана груза полное наименование организации, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки железнодорожным и водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора с указанием номенклатуры и объема охраняемой продукции прилагается
12
Документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности организации по физической защите груза
номер лицензии на осуществление охранной деятельности, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
13
Вид транспорта
железнодорожный, автомобильный или водный, или воздушный

1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде көлік құралының деректері қосымша көрсетіледі
14
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсаттың нөмірі (1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде)
Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 770 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің Пиротехникалық бұйымдары бар қауіпті жүктердің сыныптамасына сәйкес 1.4-ішкі сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды тасымалдау кезінде талап етілмейді
рұқсаттың көшірмесі қоса беріледі
15
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушісінің дайындығы туралы куәліктің (жүргізушіге қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік) нөмірі

при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом дополнительно указываются данные транспортного средства
14
Номер специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 (при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом)
не требуется при перевозке пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4 согласно Классификации опасных грузов, содержащих пиротехнические изделия Технического регламент Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий", утвержденного решением Комиссии таможенного союза от 16 августа 2011 года № 770
копия разрешения прилагается
15
Номер свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами)

1.4 көлік қауіптілігінің кіші сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде
куәліктің көшірмесі қоса беріледі
16
Жүк жөнелтуші толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
17
Жүк қабылдаушы толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
Тасымалдау бағыты:
18
Жөнелтуші өткізу бекетінің атауы, елі
19
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы кіру кезіндегі өткізу бекетінің атауы
20
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қозғалу бағыты
темір жол көлігімен тасымалдау кезде толтырылмайды
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде қозғалу бағыты арнайы рұқсатқа сәйкес көрсетіледі
21
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы шығу кезіндегі өткізу бекетінің атауы
22
Жеткізілу өткізу бекетінің атауы, елі
23
Тасымалдау мерзімі күні, айы, жылы - күні, айы, жылы
өтініштің 8-бағанына сәйкес
24
Үшінші адамдарға және қоршаған ортаға келтірген зиянды өтеу жөніндегі өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру туралы деректер
сақтандыру компаниясының атауы, заңды мекенжайы, телефондары, шартты жасау нөмірі және күні
сақтандыру қорғанысының қолданылу мерзімі шарттың қолданылу мерзімімен сәйкес келеді
25
Авариялық карточканың нөмірі
автомобиль көлігімен 1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат бар болған кезінде талап етілмейді
өтініш берушінің қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған авариялық карточканың көшірмесі қоса беріледі
26
Химиялық өнімнің қауіпсіздік паспорты)
"Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі № 302 Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес химиялық өнімге қатысты
өтініш берушінің қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
Өтініш беруші ___________ ________________________________________________________
лауазымы, қолы                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Күні ______________

при перевозке автомобильным транспортом пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4
копия свидетельства прилагается
16
Грузоотправитель полное наименование, юридический адрес, телефон
17
Грузополучатель полное наименование, юридический адрес, телефоны
Маршрут перевозки:
18
Наименование пункта пропуска отправления, страна
19
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при въезде
20
Маршрут передвижения по территории Республики Казахстан
не заполняется при перевозке железнодорожным транспортом
при перевозке автомобильным транспортом опасного груза классов 1, 6 и 7 маршрут указывается согласно специальному разрешению
21
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при выезде
22
Наименование пункта пропуска назначения, страна
23
Сроки перевозки дата, месяц, год - дата, месяц, год
согласно графе 8 заявления
24
Данные о страховании гражданско-правовой ответственности заявителя за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде
наименование страховой компании, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
период действия страховой защиты соответствует сроку действия договора
25
Номер аварийной карточки
не требуется при наличии специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом
копия аварийной карточки, заверенная подписью и печатью (при наличии) заявителя, прилагается
26
Паспорт безопасности химической продукции
применительно к химической продукции в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции"
копия, заверенная подписью и печатью (при наличии) заявителя, прилагается
Заявитель ______________                         _____________________________________
должность, подпись                   (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при ее наличии)
Дата ______________