"Мектепке дейінгі, орта білім беру ұйымдарын, сондай-ақ арнайы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиhазбен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 70 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 3 шілдедегі № 317 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 2 тамызда № 15413 болып тіркеледі.
1. "Мектепке дейінгі, орта білім беру ұйымдарын, сондай-ақ арнайы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиhазбен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 70 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13272 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" Ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 наурызда жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мектепке дейінгі, орта білім беру ұйымдарын, сондай-ақ арнайы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиhазбен жарақтандыру нормаларында:
"Бастауыш білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормалары" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы "Білім алушылардың жеке пайдалануы үшін жабдықтар" деген кіші бөліммен толықтырылсын:
"
Білім алушылардың жеке пайдалануы үшін жабдықтар
477
Оқулықтар, ауыстыратын аяқ киімін және спорттық құралдарын сақтауға арналған жеке шкаф
дана
25
";
"Негізгі орта білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормалары" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы "Білім алушылардың жеке пайдалануы үшін жабдықтар" деген кіші бөліммен толықтырылсын:
"
Білім алушылардың жеке пайдалануы үшін жабдықтар
1157
Оқулықтар, ауыстыратын аяқ киімін және спорттық құралдарын сақтауға арналған жеке шкаф
дана
25
";
"Жалпы орта білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормалары" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы "Білім алушылардың жеке пайдалануы үшін жабдықтар" деген кіші бөліммен толықтырылсын:
"
Білім алушылардың жеке пайдалануы үшін жабдықтар
1198
Оқулықтар, ауыстыратын аяқ киімін және спорттық құралдарын сақтауға арналған жеке шкаф
дана
25
".
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (З.Ә. Мақсұтова) Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде кейінгі мерзімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

О внесении дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 70 "Об утверждении норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего образования, а также специальных организаций образования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 3 июля 2017 года № 317. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2017 года № 15413.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 70 "Об утверждении норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего образования, а также специальных организаций образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 13272, опубликованный в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет" 15 марта 2016 года) следующие дополнения:
в Нормах оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего образования, а также специальных организаций образования", утвержденных указанным приказом:
раздел "Нормы оснащения оборудованием и мебелью организации начального образования":
дополнить подразделом "Оборудование для индивидуального пользования обучающимися" следующего содержания:
"
Оборудование для индивидуального пользования обучающимися
477
Индивидуальный шкаф для хранения учебников, сменной обуви и спортивных принадлежностей
штука
25
";
раздел "Нормы оснащения оборудованием и мебелью организаций основного среднего образования":
дополнить подразделом "Оборудование для индивидуального пользования обучающимися" следующего содержания:
"
Оборудование для индивидуального пользования обучающимися
1157
Индивидуальный шкаф для хранения учебников, сменной обуви и спортивных принадлежностей
штука
25
";
раздел "Нормы оснащения оборудованием и мебелью организаций общего среднего образования":
дополнить подразделом "Оборудование для индивидуального пользования обучающимися" следующего содержания:
"
Оборудование для индивидуального пользования обучающимися
1198
Индивидуальный шкаф для хранения учебников, сменной обуви и спортивных принадлежностей
штука
25
".
2. Департаменту дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Махсутова З.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Э.А. Суханбердиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Суханбердиеву Э.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев