Жаңадан салынып жатқан жолдардың жұмыс iстеп тұрған кiрме жолдарға жалғасуын келісу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 3 шілдедегі № 433 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 2 тамызда № 15415 болып тіркелді.
"Теміржол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 57-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жаңадан салынып жатқан жолдардың жұмыс iстеп тұрған кiрме жолдарға жалғасуын келісу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 3 шілдедегі
№ 433 бұйрығымен
бекітілген
Жаңадан салынып жатқан жолдардың жұмыс істеп тұрған кірме жолдарға жалғасуын келісу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жаңадан салынып жатқан жолдардың жұмыс iстеп тұрған кiрме жолдарға жалғасуын келісу қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Темір жол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 57-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген және жаңадан салынып жатқан кірме жолдардың жұмыс істеп тұрған кірме жолдарға жалғасуын келісу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил согласования примыкания вновь строящихся путей к существующим подъездным путям
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 3 июля 2017 года № 433. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2017 года № 15415.
В соответствии с пунктом 2 статьи 57 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила согласования примыкания вновь строящихся подъездных путей к существующим подъездным путям.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Утверждены
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 3 июля 2017 года № 433
Правила
согласования примыкания вновь строящихся путей к существующим подъездным путям
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила согласования примыкания вновь строящихся путей к существующим подъездным путям (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 57 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" и определяют порядок согласования примыкания вновь строящихся путей к существующим подъездным путям.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) кірме жолдар – жүк жөнелтушілерге, жүк алушыларға қызмет көрсетуге арналған және тікелей немесе басқа да кірме жолдар арқылы магистральдық және (немесе) станциялық жолдарға жалғасатын теміржолдар;
2) өтініш беруші – тікелей немесе басқа да кірме жолдар арқылы магистральдық және (немесе) станциялық жолдарға жалғасатын жұмыс істеп тұрған кірме жолдарға жалғасуға келісім алу үшін тармақ иеленушіге өтінішпен жүгінген жеке немесе заңды тұлға;
3) тармақ иеленуші – меншік құқығымен немесе өзге де заңды негіздерде теміржолдың кірме жолдарын иеленуші тұлға;
4) Ұлттық инфрақұрылым операторы – акцияларының бақылау пакеті Ұлттық теміржол компаниясына тиесілі, магистральдық теміржол желісін пайдалануды, күтіп-ұстауды, жаңғыртуды, салуды жүзеге асыратын жəне магистральдық теміржол желісі қызметтерін көрсететін, сондай-ақ əскери тасымалдарды бірінші кезекте қамтамасыз етуді жүзеге асыратын заңды тұлға.
2-тарау. Жаңадан салынып жатқан кірме жолдардың жұмыс істеп тұрған кірме жолдарға жалғасуын келісу тәртібі
3. Жаңадан салынып жатқан кірме жолдардың жұмыс істеп тұрған кірме жолдарға жалғасуына тармақ иеленушінің келісімін алу үшін өтініш беруші тармақ иеленушіге мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) жер учаскесіне меншік құқығын белгілеуші және сәйкестендіру құжатының көшірмесін;
3) жүк тасымалдауға жоспарланған жүктің түрін, салмағын көрсете отырып, жоспарланып отырған жылдық тиеу және (немесе) түсіру туралы мәліметтердің көшірмелерін;
4) өтініш берушінің кірме жолдарды станциялық және (немесе) магистральдық теміржол желісіне жалғасқан жағдайда жылжымалы құрамның жүріп тұруы үшін жұмыс істеп тұрған кірме жолдардың барлық тармақ иеленушілердің (контрагенттердің) келісу туралы хаттардың көшірмелерін;
5) мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманың көшірмесін (заңды тұлғалар үшін) не жеке куәліктің (жеке тұлғалар үшін) көшірмесін ұсынады.
4. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттар тігіледі, нөмірленеді және тармақ иеленушіге пошта арқылы жіберіледі немесе құжаттар топтамасын алу күні мен уақытын көрсете отырып, оның қолтаңбасын алып қолма-қол беріледі.
5. Тармақ иеленуші құжаттарды алған күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде өтініш берушіге кірме жолдардың жалғасуына жазбаша түрде келісім береді немесе жазбаша дәлелді келісуден бас тартуды жібереді.
6. Өтініш берушіге мынадай дәлелдер:

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) подъездные пути – железнодорожные пути, предназначенные для обслуживания грузоотправителей, грузополучателей и примыкающие непосредственно или через другие подъездные пути к магистральным и (или) станционным путям;
2) заявитель – физическое или юридическое лицо, обратившийся с заявлением ветвевладельцу для получения согласия на примыкание вновь строящихся путей к существующим подъездным путям, которые примыкают непосредственно или через другие подъездные пути к магистральным и (или) станционным путям;
3) ветвевладелец – лицо, владеющее железнодорожным подъездным путем на праве собственности или иных законных основаниях;
4) Национальный оператор инфраструктуры – юридическое лицо, контрольный пакет акций которого принадлежит Национальной железнодорожной компании, осуществляющее эксплуатацию, содержание, модернизацию, строительство магистральной железнодорожной сети и оказывающее услуги магистральной железнодорожной сети, а также осуществляющее первоочередное обеспечение воинских перевозок.
Глава 2. Порядок согласования примыкания вновь строящихся подъездных путей к существующим подъездным путям
3. Для получения согласия ветвевладельца на примыкание вновь строящихся подъездных путей к существующим подъездным путям заявитель направляет ветвевладельцу следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению к настоящим Правилам;
2) копии правоустанавливающего и идентификационного документов на земельный участок;
3) сведения о планируемой годовой погрузке и (или) выгрузке с указанием рода, веса планируемого к перевозке груза;
4) копии писем о согласии всех ветвевладельцев существующих подъездных путей (контрагентов) на проезд подвижного состава в случаях примыкания подъездного пути заявителя к подъездному пути, примыкающему к станционным и (или) магистральным путям через другие подъездные пути;
5) копию справки о государственной регистрации (для юридических лиц) либо копию удостоверения личности (для физических лиц).
4. Документы, предусмотренные в пункте 3 настоящих Правил, направляются ветвевладельцу прошитыми, пронумерованными по почте либо сдаются нарочно с получением его росписи и с указанием даты и времени получения пакета документов.
5. Ветвевладелец со дня получения документов в течение пятнадцати рабочих дней выдает заявителю письменное согласие на примыкание подъездных путей либо направляет мотивированный письменный отказ.
6. Заявителю отказывают в согласовании на примыкание подъездных путей по следующим основаниям:

1) осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген толық емес құжаттар топтамасын ұсынған;
2) тармақ иеленушінің келісімін алу үшін өтініш берушімен ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
3) жұмыс істеп тұрған кірме жолдың резервтік өткізу қабілеттілігі болмаған жағдайда кірме жолдарға жалғасуға келісуден бас тартады.
7. Өтініш беруші жаңадан салынып жатқан кірме жолдардың жұмыс істеп тұрған кірме жолдарға жалғасуына тармақ иеленушінің жазбаша келісімін алған сәттен бастап жүктің түрін және салмағын көрсете отырып жалғасу станциясындағы жүк тасымалдаудың перспективалық көлемдерінің жоспарын құру үшін Ұлттық инфрақұрылым операторына ол туралы бес жұмыс күні ішінде хабарлайды.
Жаңадан салынып жатқан
кірме жолдардың жұмыс істеп
тұрған кірме жолдарға
жалғасуын келісу
қағидаларына қосымша
Нысан
________________________
(Жаңадан салынып жатқан кірме
жолдардың жұмыс істеп тұрған
кірме жолдарға жалғастыруға
келісім беруді жүзеге асыратын
тармақ иеленушінің толық атауы)
_________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болғанда) /заңды
тұлғаның атауы, мекенжайы
және телефоны)
Жаңадан салынып жатқан кірме жолдардың жұмыс істеп тұрған кірме жолдарға жалғасуын келісуге арналған өтінішті
_______ жылғы _________ № ___ техникалық шарттарына сәйкес _______________________
___________________________________________________________________ станциясында
(мекенжай)
___________________________________________________________________ үшін жанадан
(жүктің түрін көрсету)
жаңадан салынып жатқан кірме жолдардың жұмыс істеп тұрған кірме жолдарға жалғасуын
келісім беруіңізді сұраймын.
Қосымша _________ парақ.
Жеке тұлғаның тегі, аты,             __________            ______________________________
әкесінің аты (бар болғанда)       (қолы)             (мөрмен расталған заңды тұлғаның
/заңды тұлғаның лауазымы                         бірінші басшысының не оны
алмастыратын тұлғаның тегі
(бар болғанда), аты, әкесінің аты
(бар болғанда))
________________________
(өтініш күні)

1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 3 настоящих Правил;
2) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения согласия ветвевладельца, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) отсутствие резерва пропускной способности существующего подъездного пути.
7. Заявитель с момента получения письменного согласия ветвевладельца на примыкание вновь строящихся подъездных путей к существующим подъездным путям в течение пяти рабочих дней информирует об этом Национального оператора инфраструктуры для составления плана перспективных объемов грузоперевозок на станции примыкания с указанием рода и веса груза.
Приложение
к Правилам согласования
примыкания вновь строящихся
подъездных путей к
существующим подъездным
путям
Форма
____________________________
(полное наименование
ветвевладельца, оказывающего
согласования примыкания вновь
строящихся подъездных путей к
существующим подъездным
путям)
от _________________________
(Фамилия, имя, отчество (при
наличии) физического
лица/наименование
юридического лица, адрес и
телефон)
Заявление
на согласование примыкания вновь строящихся подъездных путей к
существующим подъездным путям ветвевладельца
Прошу согласовать примыкание вновь строящихся подъездных путей к
существующим подъездным путям для ______________________________________________
(указать род груза)
на станции ________________________________________________________________
(адрес)
Приложение на ________ листах.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица/
должность юридического лица __________ ____________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
первого руководителя
юридического лица,
либо лица, его
замещающего
заверенная печатью
(при наличии))
__________________________
(дата заявления)