Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 9 маусымдағы № 237 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 7 тамызда № 15452 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 408 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 04.10.2018 № 408 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары −
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов

Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 июня 2017 года № 237. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2017 года № 15452. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 408 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 04.10.2018 № 408 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", а также подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства).
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан −
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов

2017 жылғы 27 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 5 шілде
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 9 маусымдағы
№ 237 бұйрығымен
бекітілген
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау Қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығы) айналысатын тауар өндірушілер мен өзге де жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тауар өндірушілер) акваөсірудің (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруға тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде бюджеттік субсидиялар (бұдан әрі – субсидиялар) беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру үшін, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) акваөсіру – балық ресурстарының және басқа да су жануарларының жасанды өсімін молайту және өсіру;
3) балық өсіру – кәсіпкерлік қызмет мақсатында акваөсірудің балықтардың өсімін жасанды жолмен молайту және өсіру бағыты.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Субсидиялар акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өзіндік құнын төмендету үшін бекіре, арқан балық және тұқы тұқымдас балық түрлері мен олардың будандарын өсіру кезінде пайдаланылатын азықты сатып алуға жұмсалатын, Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес есептелетін шығындардың 30 % өтеуге арналады.
4. Бюджеттік субсидиялардың мөлшерін анықтау кезінде пайдаланылатын акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің 1 (бір) килограмын өндіруге жұмсалатын азық шығынының нормативі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес айқындалады.

27 июня 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Т. Сулейменов
5 июля 2017 года
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июня 2017 года № 237
Правила
субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства) (далее – Правила) определяют порядок предоставления бюджетных субсидий на повышение продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства) (далее – субсидии) товаропроизводителям и иным физическим и юридическим лицам, занимающимся аквакультурой (рыбоводством) (далее – товаропроизводители) за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы
по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) аквакультура – искусственное воспроизводство и культивирование рыбных ресурсов и других водных животных;
3) рыбоводство – направление аквакультуры по искусственному воспроизводству и культивированию рыб в целях предпринимательской деятельности.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Субсидии предназначаются товаропроизводителям для снижения себестоимости продукции аквакультуры (рыбоводства) на возмещение 30 % расходов, учитываемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, на приобретение кормов, используемых при выращивании осетровых, лососевых и карповых видов рыб и их гибридов.
4. Норматив расхода кормов на производство 1 (одного) килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства), используемый при определении размера бюджетных субсидий, определяется согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

5. Субсидиялау көлемдері бойынша ұсыныстарды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) нөмірлейді, тігеді, мөрмен бекітеді және екі данада облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімі, ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқарушы адам қол қойған ілеспе хатпен тиісті жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) мақұлдауға ұсынады.
Министрлік ұсынылған субсидиялау көлемдерін Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 14 ақпандағы № 420 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының болжамды көрсеткіштеріне сәйкестігін қарайды.
Оң шешім қабылданған жағдайда Министрлік субсидиялау көлемдерінің бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей қайтарады.
Теріс шешім қабылданған жағдайда Министрлік субсидиялау көлемдерінің екі данасын дәлелді түрде негізделген хатпен тиісті жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей пысықтауға жібереді.
Субсидиялау көлемдері бойынша пысықталған ұсыныстар екі данада облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімі, ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқарушы адам қол қойған ілеспе хатпен Министрлікке тиісті жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей қайта мақұлдауға беріледі.
Министрлік мақұлданған субсидиялау көлемдерінің бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың 5 ақпанынан кешіктірмей қайтарады.
Субсидиялау көлемдері 10 ақпаннан кешіктірмей облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының әкімдігінің қаулысымен бекітіледі.
Қаулы бекітілгеннен кейін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы әкімдігі екі жұмыс күні ішінде оны өзінің ресми интернет-ресурсына орналастырады және екі жұмыс күні ішінде оның орналастырылғаны туралы Министрлікті хабардар етеді. Министрлік субсидиялау көлемдерін олардың бұдан бұрын мақұлданған субсидиялау көлемдеріне сәйкес келуі тұрғысынан салыстырып тексереді.
6. Субсидиялауға мыналар жатпайды:
1) тауар өндірушілердің басқа жеке және (немесе) заңды тұлғалардан одан әрі қайта сату және (немесе) өңдеу үшін сатып алған акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімі;
2) тауар өндірушілердің басқа жеке және (немесе) заңды тұлғалардан одан әрі қайта сату үшін сатып алған балық азығы;

5. Предложения по объемам субсидирования пронумеровываются, прошнуровываются, скрепляются печатью и в двух экземплярах предоставляются управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы (далее – Управление) на одобрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности не позднее 20 января соответствующего года.
Министерство рассматривает представленные объемы субсидирования на соответствие прогнозным показателям Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017-2021 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 14 февраля 2017 года № 420.
В случае положительного решения Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр объемов субсидирования не позднее 25 января соответствующего года.
В случае отрицательного решения Министерство письмом с мотивированным обоснованием направляет на доработку оба экземпляра объемов субсидирования не позднее 25 января соответствующего года.
Доработанные предложения по объемам субсидирования в двух экземплярах предоставляются сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае его отсутствия, лицом, исполняющим его обязанности на повторное одобрение в Министерство не позднее 30 января соответствующего года.
Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр одобренных объемов субсидирования не позднее 5 февраля соответствующего года.
Объемы субсидирования не позднее 10 февраля утверждаются постановлением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы.
После утверждения постановления, местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы в течение двух рабочих дней размещает его на своем официальном интернет-ресурсе и в течение двух рабочих дней уведомляет Министерство о его размещении. Министерство сверяет объемы субсидирования на предмет соответствия их ранее одобренным объемам субсидирования.
6. Субсидированию не подлежат:
1) продукция аквакультуры (рыбоводства), приобретенная товаропроизводителями у других физических и (или) юридических лиц для дальнейшей ее перепродажи и (или) переработки;
2) корма для рыб, приобретенные товаропроизводителями у других физических и (или) юридических лиц для дальнейшей их перепродажи;

3) тауар өндірушілердің өзара есеп айырысу есебіне баспа-бас айырбас бойынша өткізген немесе бұдан бұрын субсидияланған акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімі;
4) балықтардың аса қауіпті аурулары бойынша карантин немесе шектеу іс-шаралары жүргізіліп жатқан кезеңде өсірілген балық және одан дайындалған өнімді өткізу.
7. Субсидиялар тауар өндірушілерге:
1) өсірілген және өңдеу үшін өткізілген балықтың;
2) өсірілген және сауда желісі арқылы өткізілген балықтың нақты көлемдері үшін ғана төленеді.
8. Субсидиялар алуға қойылатын талап балық өсіру шаруашылығы өнімін өндіруді осының алдындағы жылғыдан төмен болмайтындай көлемде қамтамасыз ету болып табылады.
Бұл талап тауар өндірушілерге балық өсіру шаруашылығы саласындағы қызметтің бірінші жылында қойылмайды.
9. Субсидиялар алуды жоспарлап отырған тауар өндірушілер тиісті жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей тиісті ауданың немесе облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы бөліміне (бұдан әрі - Бөлім) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанмен акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығымен) айналысатын тауар өндірушілер бойынша мәліметтер береді. Тиісті жылдың 3 ақпанынан кешіктірмей Бөлім аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығымен)) айналысатын тауар өндірушілер туралы мәліметтерді жинақтап (бұдан әрі – Жиынтық тізбе), Басқармаға жолдайды. Облыс бойынша жиынтық тізбені Басқарма Министрлікке тиісті жылдың 5 ақпанынан кешіктірмей жолдайды.
2-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
10. Балық азығы үшін тиесілі субсидиялар сомасы тауар өндірушілердің өтінімдері басшылыққа алынып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Оп х Нр х Сазық х 30 % , мұнда:
С – балық азығы үшін тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Оп – акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің көлемі, килограмм;
Нр – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес бюджеттік субсидиялардың мөлшерін анықтау кезінде пайдаланылатын акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің 1 (бір) килограмын өндіруге жұмсалатын азық шығынының нормативі;
Сазық – бір килограмм балық азығының құны, теңге.
Балық азығы, орау, таңбалау және республиканың тиісті өңіріндегі жеткізу (босату) бекетіне дейінгі көлік шығындарының құнында қосылған құн салығы ескерілмейді.
11. 1 (бір) килограмм акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өніміне жұмсалған шығынға шаққанда балық азығына бөлінетін субсидиялар сомасы: албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 360 теңгеден; бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 300 теңгеден; тұқы тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 30 теңгеден аспауы тиіс.

3) продукция аквакультуры (рыбоводства), реализованная товаропроизводителями по бартеру, в счет взаиморасчетов или ранее просубсидированная;
4) выращенная рыба и реализация продукции из нее в период действия карантина или ограничительных мероприятий по особо опасным болезням рыб.
7. Субсидии выплачиваются товаропроизводителям только за фактические объемы:
1) выращенной рыбы и реализованной для переработки;
2) выращенной рыбы и реализованной через торговую сеть.
8. Требованием для получения субсидий является обеспечение производства продукции рыбоводства в объеме не ниже предшествующего года.
Требование не распространяется на товаропроизводителей в первый год деятельности в сфере рыбоводства.
9. Товаропроизводители, планирующие получить субсидии, не позднее 1 февраля соответствующего года предоставляют в отдел сельского хозяйства местного исполнительного органа соответствующего района или города областного значения (далее - Отдел) сведения по товаропроизводителям, занимающимся аквакультурой (рыбоводством) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Не позднее 3 февраля соответствующего года Отдел сводит сведения о товаропроизводителях, занимающихся аквакультурой (рыбоводством) (далее – Сводный перечень) по району (городу областного значения) и направляет в Управление. Сводный перечень по области направляется Управлением в Министерство не позднее 5 февраля соответствующего года.
Глава 2. Порядок расчета субсидий
10. Сумма причитающейся субсидии на корма для рыб рассчитывается исходя из заявок товаропроизводителей по следующей формуле:
С = Оп х Нр х Скорма х 30 % , где:
С – сумма причитающейся субсидии на корма для рыб, тенге;
Оп – объем продукции аквакультуры (рыбоводства), килограмм;
Нр – норматив расхода кормов на производство 1 (одного) килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства), используемый при определении размера бюджетных субсидий, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
Скорма – стоимость корма для рыб за один килограмм, тенге.
В стоимости корма для рыб, упаковки, маркировки и транспортных расходов до пункта назначения (отпуска) в соответствующем регионе республики не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
11. Сумма выделяемых субсидий на корма для рыб из расчета расхода на 1 (один) килограмм продукции аквакультуры (рыбоводства) не должна превышать для: лососевых и их гибридов 360 тенге; осетровых и их гибридов 300 тенге; карповых и их гибридов 30 тенге.

3-тарау. Акваөсірудің (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігі мен өнім сапасын
арттыруға субсидиялар алу тәртібі
12. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімі осы Қағидалар қолданысқа енгізілгеннен кейін он бес жұмыс күні ішінде және кейіннен жыл сайын 15 қаңтардан кешіктірмей ауыл шаруашылығы мәселелеріне жетекшілік ететін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімі орынбасарының төрағалық етуімен акваөсірудің (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігі мен өнім сапасын арттыруды субсидиялау мәселелері бойынша облыстық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрады.
Облыстар деңгейінде құрылатын Комиссияның құрамына Басқарманың және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ветеринария басқармасының, Министрліктің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің мамандары кіреді, сондай-ақ құрамға жергілікті өкілді органдардың депутаттары, "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өңірлік кәсіпкерлер палаталарының және жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органда белгіленген тәртіппен аккредиттелген балықшылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығының өкілдері кіруі мүмкін. Комиссияның жұмыс органы Басқарма болып табылады. Комиссия отырыстары он күн сайын өткізіліп тұрады.
13. Тауар өндірушілердің өтінімдерін қабылдау тиісті жылдың 1 наурызынан басталып, 10 желтоқсанында аяқталады.
Өтінімдерді қарау мерзімі оларды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күнінен аспайды.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Субсидиялар алу үшін тауар өндірушілер азықтар сатып алуға жұмсалған шығындардың нәтижелері бойынша Басқармаға не Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз түрінде өтінім (бұдан әрі – Өтінім) ұсынады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тауар өндірушілер Өтінімде көрсетілген деректердің шынайылығын қамтамасыз етеді.
16. Өтінімді қабылдау кезінде Басқарма немесе Мемлекеттік корпорация ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Өтінімде көрсетілген құжаттардың толық ұсынылмау және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Тауар өндірушілер түзетілген немесе толықтырылған Өтінімді қайта енгізе алады.

Глава 3. Порядок получения субсидий повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)
12. Аким области, города республиканского значения, столицы в течение пятнадцати рабочих дней после введения в действие настоящих Правил и в последующем ежегодно, не позднее 15 января создает комиссию по вопросам субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства) (далее – Комиссия), под председательством заместителя акима области, города республиканского значения, столицы курирующего вопросы сельского хозяйства.
В состав Комиссии, создаваемой на уровне областей, входят специалисты Управления, и управления ветеринарии местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, территориальных подразделений Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства, а также в состав могут входить депутаты местных представительных органов, представители региональных палат предпринимателей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" и республиканской ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, в установленном порядке аккредитованной в уполномоченном органе в области охраны, воспроизводства и использования животного мира. Рабочим органом Комиссии является Управление. Заседания Комиссии проводятся ежедекадно.
13. Прием заявок товаропроизводителей начинается с 1 марта и заканчивается 10 декабря соответствующего года.
Срок рассмотрения заявок составляет не более двадцати рабочих дней со дня их приема.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Для получения субсидий товаропроизводители по результатам понесенных затрат на приобретение кормов представляют заявку в бумажном виде по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее - Заявка), в Управление либо в Государственную корпорацию.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Товаропроизводители обеспечивают достоверность данных, указанных в Заявке.
16. При приеме Заявки Управление или Государственная корпорация проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов указанных в Заявке, и (или) документов с истекшим сроком действия выдает расписку об отказе в приеме документов.
Товаропроизводители могут повторно внести исправленную или дополненную Заявку.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Тауар өндірушіге Өтінімді қабылдау кезінде күні және уақыты, Өтінімді қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Басқарма Өтінімдерді олар келіп түскен күні тігілген, нөмірленген және мөрмен бекемделген бөлек журналда тіркейді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Басқарма Комиссия отырысы өткізілгенге дейін екі күн бұрын осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша жиынтық акт қалыптастырады және оны Комиссияның қарауына жібереді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Комиссия екі жұмыс күн ішінде тауар өндірушінің Өтінімін осы Қағидалардың 6, 7 және 8-тармақтарында көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексереді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Комиссия отырысының қорытындылары бойынша тауар өндірушіге субсидия беру туралы оң шешім қабылданған жағдайда, Басқарма бір жұмыс күн ішінде хаттама жобасын және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша оң шешім қабылданған тауар өндірушілердің тізбесін жасайды.
Комиссия отырысының хаттамасына қол қойылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде Басқарма тауар өндірушінің банктегі шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін төлем шоттарының тізілімін қалыптастырады және оны аумақтық қазынашылық бөлімшесіне беру туралы хабарлама жібереді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Товаропроизводителю при приеме Заявки выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего Заявку.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Управление регистрирует Заявки в день их поступления в отдельном прошнурованном, пронумерованном и скрепленном печатью журнале.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Управление за два дня до проведения заседания Комиссии формирует сводный акт по области (города республиканского значения, столице) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и направляет на рассмотрение Комиссии.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Комиссия в течение двух рабочих дней проверяет Заявку товаропроизводителя на предмет соответствия критериям и требованиям, указанным в пунктах 6, 7 и 8 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. В случае положительного решения о предоставлении субсидии товаропроизводителю по итогам заседания Комиссии Управление в течение одного рабочего дня составляет проект протокола и перечень товаропроизводителей, по которым принято положительное решение по форме 1, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В течение одного рабочего дня после подписания протокола заседания Комиссии, Управление формирует и направляет уведомление о предоставлении в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета товаропроизводителя.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

22. Комиссия отырысының қорытындылары бойынша тауар өндірушіге субсидия беру туралы теріс шешім қабылданған жағдайда, Басқарма бір жұмыс күні ішінде хаттама жобасын және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша оларды ұсынбау себептерін көрсете отырып, теріс шешім қабылданған тауар өндірушілердің тізбесін жасайды.
Субсидиялар берудегі теріс шешім "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабы 2-тармағының 1), 2) және 4) тармақшаларында белгіленген негіздер бойынша қабылданады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Хаттамаға Комиссия мүшелері бір жұмыс күні ішінде қол қояды.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Басқарма Комиссия отырысының хаттамасына қол қойылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде кейіннен бір жұмыс күні ішінде тауар өндірушіге (өтінім берушіге) беру үшін қарау нәтижелерін қысқаша сипаттай отырып, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысанмен әрбір тауар өндіруші (өтінім беруші) бойынша Өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама қалыптастырады.
Өтінім Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған жағдайда, Өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама Мемлекеттік корпорацияға жолданады.
Мемлекеттік корпорация филиалына жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте Басқарма мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн қалған кезде Мемлекеттік корпорацияға береді.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Субсидиялау бойынша есептілік
25. Басқарма Өтінімдерді қарау қорытындылары бойынша он күн сайын облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының әкімдігінің ресми интернет-ресурсында тауар өндірушінің атауы және Комиссияның шешімі көрсетіліп, тауар өндірушілердің субсидиялар алуға берген Өтінімдерін қарау нәтижелері туралы ақпарат жариялап тұрады.

22. В случае отрицательного решения о предоставлении субсидии товаропроизводителю по итогам заседания Комиссии Управление в течение одного рабочего дня составляет проект протокола и перечень товаропроизводителей, по которым принято отрицательное решение с указанием причин их непредставления по форме 2, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Отрицательное решение в предоставлении субсидий принимается по основаниям, установленным подпунктами 1), 2) и 4) пункта 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Протокол подписывается членами Комиссии в течение одного рабочего дня.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Управление в течение одного рабочего дня после дня подписания протокола заседания Комиссии формирует уведомление о результатах рассмотрения Заявки по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам индивидуально по каждому товаропроизводителю (заявителю) с кратким описанием результатов рассмотрения для последующей передачи товаропроизводителю (заявителю) в течение одного рабочего дня.
В случае принятия Заявки через Государственную корпорацию уведомление о результатах рассмотрения Заявки направляется в Государственную корпорацию.
При обращении в филиал Государственной корпорации, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги Управлением предоставляется в филиал Государственной корпорации за день до окончания срока оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Отчетность по субсидированию
25. Управление по итогам рассмотрения Заявок ежедекадно публикует информацию о результатах рассмотрения Заявок товаропроизводителей на получение субсидий с указанием наименования товаропроизводителя и решения Комиссии, на официальном интернет-ресурсе местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы.

Басқарма Министрлікке бюджет қаражатының игерілуі бойынша есепті осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейінгі мерзімде және субсидиялар төлеу туралы ақпаратты есепті жылдан кейінгі жылдың 10 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жыл сайын жібереді.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігін және
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Бюджеттік субсидиялардың мөлшерін анықтау кезінде пайдаланылатын акваөсірудің
(балық өсіру шаруашылығы) 1 (бір) килограмм өнімін өндіруге жұмсалатын
азық нормативі
Тауарлы балық өсіру
өнімінің түрі
Акваөсірудің (балық өсіру шаруашылығы) 1 (бір) килограмм өнімін өндіруге жұмсалатын азық мөлшері, килограмм
1.
Албырт және оның буданы
1,2
2.
Бекіре және оның буданы
1,5
3.
Тұқы және оның буданы
4,0
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігін және
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығымен) айналысатын
тауар өндірушілер бойынша мәліметтер
20 __ жылғы есептілік кезеңі
Индексі: 1-БАЛЫҚ
Кезеңділігі: жыл сайын
Акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығымен) айналысатын тауар өндірушілер береді
Қайда жіберіледі: аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы бөлімдеріне
Жіберу мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың ақпан айының біріне (қоса есептегенде) дейінгі мерзімде
Шаруа-шылық атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
мекенжайы
(нақты, заңды, телефондары, электрондық мекенжайы)
шаруашы-лық түрі
құрыл-ған жылы
жұмыс істеуші-лердің жыл-дық орташа саны
су айдынының алқабы, га
/
жобалық қуаты
өсірілетін балық түрлері
балық өсіру материалы-ның көзі
балық азығын жеткізушілер
сумен жаб-дық-тау көзі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Басшы ______________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (мөр) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Ескертпе: толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректер жинауға арналған осы "Акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығымен) айналысатын тауар өндірушілер бойынша мәліметтер" нысанына қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректер жинауға
арналған "Акваөсірумен (балық
өсіру шаруашылығымен)
айналысатын тауар өндірушілер
бойынша мәліметтер" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығымен)
айналысатын тауар өндірушілер бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша
түсіндірме

Управление направляет в Министерство отчет по освоению бюджетных средств по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам ежемесячно в срок до пятого числа месяца следующего за отчетным и информацию о выплате субсидий по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам ежегодно в срок до 10 января следующего года за отчетным годом.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности и
качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Норматив расхода кормов на производство 1 (одного) килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства), используемый при определении размера бюджетных субсидий
Виды товарной рыбоводной продукции
Размер расхода кормов на производство 1 (одного) килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства), килограмм
1.
Лососевые и их гибриды
1,2
2.
Осетровые и их гибриды
1,5
3.
Карповые и их гибриды
4,0
Приложение 2
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности и
качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Сведения по товаропроизводителям, занимающимся аквакультурой (рыбоводством)
Отчетный период 20 ___ года
Индекс: 1-РЫБ
Периодичность: ежегодная
Представляют: товаропроизводители, занимающимся аквакультурой (рыбоводством)
Куда представляется: в отделы сельского хозяйства местных исполнительных органов
районов (городов областного значения)
Срок представления: ежегодно, в срок до первого числа (включительно) февраля года,
следующего за отчетным годом
Наименование хозяйства, индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер
Адрес (фактический, юридический, телефоны, электронный адрес)
вид хозяйства
год образования
среднегодовая численность работающих
площадь водоема/проектная мощность
выращиваемые виды рыб
источник рыбопосадочного материала
поставщики кормов для рыб
источник водоснабжения
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Руководитель
__________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (печать)       (подпись)
Главный бухгалтер
__________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                  (подпись)
Примечание: пояснение по заполнению приведено в приложении к настоящей форме,
предназначенной для сбора административных данных "Сведения по товаропроизводителям,
занимающимся аквакультурой (рыбоводством)".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Сведения по
товаропроизводителям
занимающимся аквакультурой
(рыбоводством)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по товаропроизводителям, занимающимся аквакультурой (рыбоводством)"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әкімшілік деректер жинауға арналған "Акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығымен айналысатын тауар өндірушілер бойынша мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) жүргізудің негізгі міндеті "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) саласында жұмыс істейтін субъектілер жайында ақпараттық сипатта.
2. Толтырылған Нысан аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы бөлімдеріне беріледі.
3. Көрсеткіштер осының алдындағы жылдың нақты деректері бойынша қалыптастырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда - оның міндеттерін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 2-бағанында шаруашылықтың атауы және жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында субъектінің нақты және заңды мекенжайы, телефондары және электрондық мекенжайы көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында шаруашылықтың түрі көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында құрылған жылы көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында жұмыскерлердің жылдық орташа саны көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында су айдынының алқабы және жобалық қуаты көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында өсірілетін балық түрлері көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында балық өсіру материалының көзі көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында балық азығын жеткізіп берушілер көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында сумен жабдықтау көзі көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында ескертпе көрсетіледі.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігін және
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
___________________________
облысының
(республикалық маңызы бар
қаланың, астананың)
Ауыл шаруашылығы басқармасына
Өтінім
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тауар өндіруші: _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ тауар өндірушінің атауы)
2. БСН/ЖСН _____________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3.Тауар өндірушінің мекенжайы: _________________________________________
________________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
4. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі (бар болған жағдайда) _______________
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1.
Алдыңғы жыл үшін өсірілген және өткізілген тауарлы өнім туралы мәліметтер көрсетілген балық аулау және акваөсіру туралы статистикалық есептіліктің "1-балық" нысанынан үзінді-көшірме
Құжат(тар) атауы
Күні және кезеңі
Алдыңғы жыл үшін өткізілген акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің нақты көлемі, тонна
Тіркеу нөмірі және статистика органдарының есепті қабылдаған күні (бар болған жағдайда)
2.
Кәсіпорындардың жобалық қуатын растайтын құжаттар
Ағымдағы кезең үшін өткізілген акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің нақты көлемі, тонна
Ағымдағы жыл үшін акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімін өндірудің болжамды көлемі, тонна
3.
Азық немесе ингредиенттер* сатып алуға арналған шарт немесе сатып алынғанын растайтын құжаттар
Шарттың немесе кассалық чектін/кіріс ордерінің нөмірі (әрбір чек/ордер бойынша көрсетіледі)
Жасалған күні
Сатып алынған азықтың немесе ингредиенттердің* атауы және түрі
Азық немесе ингредиенттер* өткізген ұйымның атауы
Сатып алынған жемнің немесе ингредиенттердің* көлемі, тонна
Өсірілген балықты өткізудің мәлімделген көлеміне жұмсалатын азық немесе ингредиенттер* шығысының көлемі
4.
Өнімнің өткізілгенін растайтын құжаттар
Құжат(тар) атауы
Нөмірі(лері) (бар болған жағдайда)
Құжатта(тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Контрагент (алушы)
5.
Өнім өткізілгенін растайтын құжаттар (өнім дербес өткізілген жағдайда толтырылады)
Кассалық чектің нөмірі мен күні (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
6.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе Ұлттық почта операторының деректемелері:
Банктің немесе Ұлттық почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ескертпе:
* өзі өндірген азық пайдаланылған жағдайда, пайдаланылған ингредиенттерді
растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну қажет.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер бергенім
үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында
хабардармын. Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Басшы
______________________________________________ ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))                   (қолы)
Бас бухгалтер (бар болса)
______________________________________________ ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))                  (қолы)
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "___" _______________
Өтінім қаралуға 20__ жылғы "__" _______ ___сағат ___ минутта қабылданды.
______________________________________________________ ____________
(өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің             (қолы)
аты (барған жағдайда)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Талон
№ _______________________
Өтінім қаралуға 20__ жылғы "__" _______ ___сағат ___ минутта қабылданды.
______________________________________________________ ____________
(өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің       (қолы)
аты (бар болған жағдайда))
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігін және
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_______________________________________ облысы (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша жиынтық акт 20 __ жылғы ___________ үшін (ай)

Глава 1. Общие положения
1. Основная задача ведения данной формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по товаропроизводителям, занимающимся аквакультурой (рыбоводством)" (далее - Форма), носит информационный характер о субъектах, занятых в сфере аквакультуры (рыбоводства)".
2. Заполненная Форма предоставляется в отделы сельского хозяйства местных исполнительных органов районов (городов областного значения).
3. Показатели формируются по фактическим данным предыдущего года.
4. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 Формы указывается наименование хозяйства и индивидуальный идентификационный номер или бизнес идентификационный номер.
6. В столбце 3 Формы указывается фактический и юридический адрес, телефоны и электронный адрес субъекта.
7. В столбце 4 Формы указывается вид хозяйства.
8. В столбце 5 Формы указывается год образования.
9. В столбце 6 Формы указывается среднегодовая численность работающих.
10. В столбце 7 Формы указывается площадь водоема и проектная мощность.
11. В столбце 8 Формы указываются выращиваемые виды рыб.
12. В столбце 9 Формы указывается источник рыбопосадочного материала.
13. В столбце 10 Формы указываются поставщики кормов для рыб.
14. В столбце 11 Формы указывается источник водоснабжения.
15. В столбце 12 Формы указывается примечание.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности и
качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
В Управление сельского хозяйства
______________________ области,
(города республиканского значения,
столицы)
Заявка
1. Товаропроизводитель: __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ наименование товаропроизводителя)
2. ИИН/БИН ____________________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
3. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
4. Учетный номер хозяйства (при его наличии) ___________________________
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1.
Выписка из формы "1-рыба" статистической отчетности о рыболовстве и аквакультуре с указанием сведений о выращенной и реализованной товарной продукции за предыдущий год
Наименование документа(ов)
Дата и период
Фактический объем реализованной продукции аквакультуры (рыбоводства) за предшествующий год, тонн
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики (при его наличии)
2.
Документы, подтверждающие проектную мощность предприятий
Фактический объем реализованной продукции аквакультуры (рыбоводства) за текущий период, тонн
Прогнозный объем производства продукции аквакультуры (рыбоводства) за текущий год, тонн
3.
Договор на покупку или документы, подтверждающие приобретение кормов или ингредиентов*
Номер договора или кассового чека/приходного ордера (указывается по каждому чеку/ордеру)
Дата заключения
Наименование и вид приобретенного корма или ингредиентов*
Наименование организации реализовавшей корма или ингредиенты*
Объем приобретенного корма или ингредиентов*, тонн
Объем расхода корма или ингредиентов* на заявляемый объем реализации выращенной рыбы
4.
Документы, подтверждающие реализацию продукции
Наименование документа(ов)
Номер(а) (при его наличии)
Дата, указанная в документе(ах)
Объем реализованной продукции
Контрагент (получатель)
5.
Документы, подтверждающие реализацию продукции (заполняется в случае самостоятельной реализации продукции)
Номер и дата кассового чека (указывается по каждому чеку)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждому чеку)
6.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или Национального оператора почты:
наименование банка или Национального оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Примечание:
* в случае использования кормов собственного производства необходимо представить копии подтверждающих документов использованных ингредиентов.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель
_______________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))                   (подпись)
Главный бухгалтер (при наличии)
_______________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))                   (подпись)
Место печати (при наличии)
"___" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "__" ______ 20 _ года ___ часов ___ минут.
________________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
ответственного лица, принявшего заявку)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Талон
№ _______________________
Принята заявка к рассмотрению "__" _______ 20__года ___ часов ___ минут.
________________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
ответственного лица, принявшего заявку)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности и
качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауар өндірушінің (өтінім берушінің) атауы
Жеке сәйкестен-дiру нөмiрі/бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Тауар өндірушінің өтінімі қабылданған күн
Субсидияланатын балық түрі
Субсидияланатын балық көлемі, тонна
Азықтың немесе ингредиенттің атауы және түрі
Пайдаланылған азықтық немесе ингредиенттің көлемі, тонна
Азықтың немесе ингредиенттің құны, теңге
Бюджеттік субсидиялардың тиесілі сомасы, теңге
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
Жиыны
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
___________________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)) (мөр)            (қолы)
Қаржы басқармасының басшысы
___________________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)) (мөр)            (қолы)
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігін және
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
1-нысан
"Бекітемін"
___________________________
облысы
(республикалық маңызы бар
қала, астана)
әкімінің орынбасары – комиссия
төрағасы
____________________________
_______________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы,
мөр)
20__жылғы "__"
_______________
Субсидиялар беруде оң шешім қабылданған тауар өндірушілер тізбесі ______________ облысы (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша 20__ жылғы ___________ үшін (ай)

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сводный акт по _______________________________ области, (города республиканского значения, столицы)
за _____________ 20____года (месяц)
Наименование товаропроизводителя (заявителя)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Дата приема заявки товаропроизводителя
Вид субсидируемой рыбы
Объем субсидируемой рыбы, тонн
Наименование и вид кормов или ингредиентов
Объем приобретенных кормов или ингредиентов, тонн
Стоимость кормов или ингредиентов, тенге
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, тенге
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
Итого
Руководитель управления сельского хозяйства
____________________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))            (печать) (подпись)
Руководитель финансового управления
____________________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 5
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности и
качества продукции аквакультуры (рыбоводства)

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауар өндірушінің (өтінім берушінің) атауы
Жеке сәйкестендiру нөмiрі/бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Тауар өндірушінің өтінімі қабылданған күн
Субсидияланатын балық түрі
Субсидияланатын балық көлемі, тонна
Азықтың немесе ингредиенттің атауы және түрі
Пайдаланылған азықтың немесе ингредиенттің көлемі, тонна
Азықтың немесе ингредиенттің құны, теңге
Бюджеттік субсидиялардың тиесілі сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
Жиыны
Комиссия мүшелері:
_________________________________________________ _____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))                        (қолы)
_________________________________________________ _____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))                        (қолы)
2-нысан
"Бекітемін"
____________________________облысы
(республикалық маңызы бар
қала, астана)
әкімінің орынбасары – комиссия
төрағасы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы,
мөр)
20__ жылғы "___"
_______________
Субсидиялар беруде теріс шешім
қабылданған тауар өндірушілер тізбесі
__________ облысы (республикалық маңызы бар қала, астана)
бойынша 20__ жылғы ___________ үшін
(ай)
Аудандардың атауы
Тауар өндірушінің (өтінім берушінің) атауы
Жеке сәйкестендiру нөмiрі/бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Тауар өндірушінің өтінімі қабылданған күн
Субсидияның берілмеу себептері
1
2
3
4
5
6
1
2
Жиыны
Комиссия мүшелері: ______________________________       _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))                         (қолы)
_________________________________________________      _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))                         (қолы)
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігін және
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Өтінімді қарау нәтижелері туралы
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.01.2018 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№_____ хабарлама
20 ____ жылғы "___" _________
Тауар өндіруші _________________________________________________________
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Жүгіну мақсаты _________________________________________________________
(субсидияланатын бағыт)
Жүгінген күні 20 __ жылғы "___" __________________
Комиссияның шешімі _____________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________ облысы
(республикалық маңызы бар қала, астана)
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы _____________________________________
___________________________________________________ ____________________
___________________________________________________ ____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)) (мөр)                  (қолы)
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігін және
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Бюджет қаражатын игеру туралы есеп
20__ жылғы "___"____________ үшін есепті кезең
______________ облысы (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша
Индексі: 3-БАЛЫҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Облыстардың жергілікті атқарушы органдарының (республикалық маңызы бар қала, астана) ауыл шаруашылығы басқармалары береді
Қайда жіберіледі: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың бесіне (қоса есептегенде) дейінгі мерзімде
Тауар
өндіруші-нің (өтінім берушінің)атауы/
Жеке сәйкестен-дiру нөмiрі /бизнес-сәйкестен-дiру нөмiрi
Субсидияла-натын балық-тың түрі
Осының алдындағы жылы сатыл-ған акваөсі-ру (ба-лық өсіру) өнімінің нақты көлемі, тонна
Ағымда-ғы жылы өндіріле-тін акваөсіру(балық өсіру) өнімінің болжам-ды көлемі, тонна
Бір жылға жоспарланған субси-дияланатын балық-тың көлемі, тонна
Бір жылға жоспар-ланған субси-дияланатын азықтың көлемі, тонна
Бір жылға бекітілген субси-диялар сома-сы, мың теңге
Суб-си-дия-лан-ған ба-лық көлемі, тон-на
Ағымдағы күнге мақұл-данған субси-дияланатын азық көлемі, тонна
Ағымдағы күнге мақұлданған субсидия-лар сома-сы, мың теңге
Төленген субсидия-лар сома-сы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
______________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (мөр) (қолы)
Қаржы басқармасының басшысы
______________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (мөр) (қолы)
Ескертпе: толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректер жинауға арналған осы "Бюджет қаражатын игеру туралы есептілік" нысанына қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректер жинауға
арналған "Бюджет қаражатын
игеру туралы есептілік"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған
"Бюджет қаражатын игеру туралы есептілік" нысанын толтыру жөнінде түсіндірме

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма 1
"Утверждаю"
Председатель комиссии – заместитель акима
_________________________________ области
(город республиканского значения, столица)
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать)
"___" ___________ 20__ года
Перечень товаропроизводителей, по которым принято положительное решение в предоставлении субсидий
за _______________ 20____ года (месяц)
по __________ области (городу республиканского значения, столице)
Наименование товаропроизводителя (заявителя)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Дата приема заявки товаропроизводителя
Вид субсидируемой рыбы
Объем субсидируемой рыбы, тонн
Наименование и вид кормов или ингредиентов
Объем приобретенных кормов или ингредиентов, тонн
Стоимость кормов или ингредиентов, тенге
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
Итого
Члены комиссии:
_________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))            (подпись)
_________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))            (подпись)
Форма 2
"Утверждаю"
Председатель комиссии – заместитель акима
________________________________ области
(город республиканского значения, столица)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать)
"___" ____________ 20__ года
Перечень товаропроизводителей, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий
за _______________ 20____ года (месяц) по ____________ области (городу республиканского значения, столице)
Наименование районов
Наименование товаропроизводителя (заявителя)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Дата приема заявки товаропроизводителя
Причины непредставления субсидий
1
2
3
4
5
6
1
2
Итого
Члены комиссии:
_________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))            (подпись)
_________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))            (подпись)
Приложение 6
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности и
качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 11.01.2018 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление о результатах рассмотрения заявки
№________
от "___" _________ 20 ____ года
Товаропроизводитель ____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Цель обращения _________________________________________________________________
(субсидируемое направление)
Дата обращения "___" ___________ 20 ___ года
Решение комиссии _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Руководитель Управление сельского хозяйства _______________________________ области,
(города республиканского значения, столицы)
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________ _____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))            (печать) (подпись)
Приложение 7
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности и
качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Отчет по освоению бюджетных средств
по ___________________ области (городу республиканского значения, столице)
отчетный период за ______________ 20___ года
Индекс: 3-РЫБ
Периодичность: ежемесячная
Представляют: управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей
(города республиканского значения, столицы)
Куда представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления: в срок до пятого числа (включительно) месяца, следующего за
отчетным месяцем
Наименование товаропроизводителя (заявителя) / индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Вид субсидируемой рыбы
Фактический объем реализованной продукции аквакультуры (рыбоводства) за предшествующий год, тонн
Прогнозный объем производства продукции аквакультуры (рыбоводства) за текущий год
Планируемый объем субсидируемой рыбы на год, тонн
Планируемый объем субсидируемых кормов на год, тонн
Утвержденная сумма субсидий на год, тысяч тенге
Просубсидированный объем рыбы, тонн
Одобренный субсидируемый объем корма на текущую дату, тонн
Одобренная сумма субсидий на текущую дату, тысяч тенге
Сумма выплаченных субсидий, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого
Руководитель управления сельского хозяйства
__________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)      (печать)       (подпись)
Руководитель управления финансов
__________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (печать)       (подпись)
Примечание: пояснение по заполнению приведено в приложении к настоящей форме,
предназначенной для сбора административных данных "Отчет по освоению бюджетных
средств".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет по освоению
бюджетных средств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по освоению бюджетных средств"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әкімшілік деректер жинауға арналған "Бюджет қаражатын игеру туралы есептілік" нысанын (бұдан әрі - Нысан) жүргізудің негізгі міндеті акваөсірудің (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігі мен өнім сапасын арттыруға бағытталған бюджет қаражатының игерілуіне мониторинг жасау болып табылады.
2. Толтырылған Нысанды ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-іне облыстардың жергілікті атқрушы органдарының (республикалық маңызы бар қала, астана) ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.
3. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне қаражат игерудің нақты деректері бойынша қалыптасады.
4. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда - оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 2-бағанында тауар өндірушінің (өтінім берушінің) атауы және жеке сәйкестендiру нөмiрі/бизнес сәйкестендiру нөмiрi көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында субсидияланатын балықтың түрі көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында осының алдындағы жылы сатылған акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің нақты көлемі көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында ағымдағы жылы акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімін өндірудің болжамды көлемі көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында бір жылға жоспарланып отырған субсидияланатын балықтың көлемі көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында бір жылға жоспарланып отырған субсидияланатын азық көлемі, тонна, көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында бір жылға бекітілген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында субсидияланған балықтың көлемі көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында ағымдағы күнге мақұлданған субсидияланатын азық көлемі көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында ағымдағы күнге мақұлданған субсидиялар сомасы көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімділігін және
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Субсидиялар төлеу туралы ақпарат
20__ жыл үшін есепті кезең
_____________ облысы (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша
Индекс: 4-БАЛЫҚ
Кезеңділігі: жыл сайын
Облыстардың жергілікті атқарушы органдарының (республикалық маңызы бар қала, астана) ауыл шаруашылығы басқармалары береді
Қайда жіберіледі: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың қаңтар айының онына (қоса есептегенде) дейінгі мерзімде
Субсидия алушының атауы
Жеке сәйкестендiру нөмiрі/бизнес сәй-кестендiру нөмiрi
Субсидиялана-тын балықтың түрі
Субсидияланған балықтың көлемі, тонна
Төленген субсидиялар сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
_________________ ауданы (облыстық маңызы бар қала)
_________________ ауданы (облыстық маңызы бар қала)
Жиыны
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
______________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (мөр) (қолы)
Қаржы басқармасының басшысы
______________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (мөр) (қолы)
Ескертпе: Толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректер жинауға арналған осы "Субсидиялар төлеу туралы ақпарат" нысанына қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректер жинауға
арналған "Субсидиялар төлеу
туралы ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған
"Субсидиялар төлеу туралы ақпарат"
нысанын толтыру туралы түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по освоению бюджетных средств" (далее - Форма) является осуществление мониторинга за освоением бюджетных средств, направленных на повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства).
2. Заполненная Форма предоставляется в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным месяцем.
3. Показатели формируются по фактическим данным освоения средств на первое число текущего отчетного периода.
4. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 Формы указывается наименование товаропроизводителя (заявителя) и индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер.
6. В столбце 3 Формы указывается вид субсидируемой рыбы.
7. В столбце 4 Формы указывается фактический объем реализованной продукции аквакультуры (рыбоводства) за предшествующий год.
8. В столбце 5 Формы указывается прогнозный объем производства продукции аквакультуры (рыбоводства) за текущий год.
9. В столбце 6 Формы указывается планируемый объем субсидируемой рыбы на год.
10. В столбце 7 Формы указывается планируемый объем субсидируемых кормов на год, тонн.
11. В столбце 8 Формы указывается утвержденная сумма субсидий на год.
12. В столбце 9 Формы указывается просубсидированный объем рыбы.
13. В столбце 10 Формы указывается одобренный субсидируемый объем корма на текущую дату.
14. В столбце 11 Формы указывается одобренная сумма субсидий на текущую дату.
15. В столбце 12 Формы указывается сумма выплаченных субсидий.
Приложение 8
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности и
качества продукции
аквакультуры (рыбоводства)
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Информация о выплате субсидий
по __________________ области (городу республиканского значения, столице)
отчетный период за 20___ года
Индекс: 4-РЫБ
Периодичность: ежегодная
Представляют: управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей
(города республиканского значения, столицы)
Куда представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно, в срок до десятого числа (включительно) января года,
следующего за отчетным годом
Наименование получателя субсидий
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Вид субсидируемой рыбы
Просубсидированный объем рыбы, тонн
Сумма выплаченных субсидий, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
_________________ район (город областного значения)
_________________ район (город областного значения)
Итого
Руководитель управления сельского хозяйства
__________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (печать)       (подпись)
Руководитель управления финансов
__________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)      (печать)       (подпись)
Примечание: пояснение по заполнению приведено в приложении к настоящей форме,
предназначенной для сбора административных данных "Информация о выплате субсидий".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Информация о выплате
субсидий"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о выплате субсидий"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер жинауға арналған "Субсидиялар төлеу туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі - Нысан) жүргізудің негізгі міндеті акваөсірудің (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігі мен өнім сапасын арттыруға бағытталған субсидиялар төлеу туралы мониторинг жасау болып табылады.
2. Толтырылған нысанды жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 10 қаңтарына дейін облыстардың жергілікті атқарушы органдарының (республикалық маңызы бар қала, астана) ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.
3. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда - оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру туралы түсіндірме
4. Нысанның 2-бағанында субсидия алушының атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында жеке сәйкестендiру нөмiрі немесе бизнес сәйкестендiру нөмiрi көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында субсидияланатын балықтың түрі көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында субсидияланған балықтың көлемі көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о выплате субсидий" (далее - Форма) является осуществление мониторинга о выплате субсидий, направленных на повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства).
2. Заполненная Форма предоставляется в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), ежегодно в срок до 10 января года, следующего за отчетным годом.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В столбце 2 Формы указывается наименование получателя субсидий.
5. В столбце 3 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес идентификационный номер.
6. В столбце 4 Формы указывается вид субсидируемой рыбы.
7. В столбце 5 Формы указывается просубсидированный объем рыбы.
8. В столбце 6 Формы указывается сумма выплаченных субсидий.