"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 431 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 23 тамызда № 15527 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексі 82-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде (бұдан әрі – Ереже):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттің атқарылу процесінде қаржыландырудың жеке жоспары мемлекеттік мекеменің негізгі құжаты болып табылады, ол: осы Ереженің 1-6-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша шығыстардың функционалдық және экономикалық сыныптамасына сай міндеттемелер бойынша жеке жоспар, төлемдер бойынша жеке жоспар нысанында қалыптастырылады.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына өзгерістер енгізу, қаржыландырудың жиынтық жоспарларына, берілетін нысаналы трансферттер және кредиттер
бойынша жоғары бюджеттің қаржыландыру жоспарларына, атқарушы құжаттарды орындау, бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу, сондай-ақ мемлекеттік борышқа қызмет көрсету және өтеу жөніндегі бюджеттік бағдарламаларға және міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктеріне қатысты жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу жағдайларын қоспағанда, айына бір реттен артыққа жол берілмейді.";
35-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтамаларды бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне осы Ереженің 34 және 36-қосымшаларына сәйкес қағаз және магниттiк (электрондық) тасығыштарда немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электронды түрде мынадай тәртiппен бередi:
қаржыландырудың жиынтық жоспарларына енгiзiлетiн өзгерiстерге қатысты жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама қаржыландырудың жиынтық жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама бекiтiлген күннен бастап 2 жұмыс күнiнен кешiктiрілмей берiледi;
қаржыландырудың жиынтық жоспарларына енгiзiлетiн өзгерiстерге қатысты емес жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтамалар ағымдағы айдың жиырмасыншы күнiнен кешiктiрілмей айына кемiнде бiр рет, ал ағымдағы қаржы жылының соңғы айында – ағымдағы айдың жиырмасыншы күнiнен кешiктiрілмей айына екі реттен асырмай берiледi.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 431. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 августа 2017 года № 15527.
В соответствии с пунктом 8 статьи 82 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9934) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
в пункт 3 внесено изменение на государственном языке, на русском языке текст не изменяется;
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Внесение изменений в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений допускается не более одного раза в месяц, за исключением случаев внесения изменений в сводные планы финансирования, планы финансирования вышестоящего бюджета по передаваемым целевым трансфертам и кредитам, исполнения исполнительных документов, распределения распределяемых бюджетных программ, а также бюджетных программ по обслуживанию и погашению государственного долга и внесения изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам, индивидуальные планы финансирования, касающиеся специфик экономической классификации расходов.";
часть пятую пункта 35 изложить в следующей редакции:
"Справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования администраторами бюджетных программ в территориальное подразделение казначейства предоставляются на бумажном и магнитном (электронном) носителях согласно приложениям 34 и 36 настоящих Правил или электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" в следующем порядке:
справка о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, касающиеся изменений в сводные планы финансирования, предоставляются не позднее двух рабочих дней со дня утверждения справки о внесении изменений в сводные планы финансирования;
справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, не касающиеся изменений в сводные планы финансирования, предоставляются не более одного раза в месяц, не позднее двадцатого числа текущего месяца, а в последнем месяце текущего финансового года - не более двух раз не позднее двадцатого числа текущего месяца.";

"119. Мемлекеттік мекеменің коды осы Ережеге 60-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің өтінімі бойынша, квазимемлекеттік сектор субъектісінің коды және квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоты осы Ережеге 61-қосымшаға сәйкес квазимемлекеттік сектор
субъектісінің өтінімі бойынша, ал ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың ҚБШ, шетел валютасындағы шоттар, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттары, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы
шоттарына ашылатын шоттар осы Ережеге 62-қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекеменің өтініші бойынша:
1) мемлекеттiк мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі таратылған немесе қайта ұйымдастырылған;
2) мемлекеттiк мекемелердiң билiгiнде қалатын олардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) өткiзуден түскен ақшаны мемлекеттiк мекеменiң пайдалану құқығы айқындалатын заңнамалық акті жойылған;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнен тиiстi ҚБШ мен шотты ашуға рұқсат беру үшiн негiз болып табылатын қаржыландыру көзiн алып тастаған;
4) тиiстi ҚБШ мен шотының болу құқығын беретiн заңнамалық негiздеменi жойған;
5) ақылы қызметтер, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттары бойынша операциялар күнтізбелік жыл iшiнде болмаған;
6) қарыз туралы шартта көрсетілген қарызды жабатын күн басталған немесе оның негізінде сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың ҚБШ, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шоты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына шот ашылған байланысты грант туралы шарттың қолданылу мерзімі өткен жағдайларда жабылады.";
123-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"123. Жабылатын ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың ҚБШ, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотында, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотында, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шотта, шетел валютасындағы шотта ақша қалдығы болған кезде мемлекеттік мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі жабылатын:

"119. Код государственного учреждения закрывается по заявке администратора бюджетных программ согласно приложению 60 к настоящим Правилам, код субъекта квазигосударственного сектора и счет субъекта квазигосударственного сектора закрываются по заявке субъекта квазигосударственного сектора согласно приложению 61, а контрольные счета наличности платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счета в иностранной валюте, специальные счета внешних займов или связанных грантов, счета к специальным счетам внешних займов или связанных грантов закрываются по заявлению государственного учреждения согласно приложению 62 к настоящим Правилам в случаях:
1) ликвидации или реорганизации государственных учреждений/субъекта квазигосударственного сектора;
2) отмены законодательного акта, определяющего право государственного учреждения на использование денег, остающихся в распоряжении государственных учреждений, полученных от реализации ими товаров (работ, услуг);
3) исключения из законодательных актов Республики Казахстан источника финансирования, являющегося основанием для выдачи разрешения на открытие соответствующего КСН и счета;
4) отмены законодательного обоснования, предоставляющего право иметь соответствующий КСН и счет;
5) отсутствия в течение календарного года операций по КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетам субъекта квазигосударственного сектора;
6) наступления даты закрытия займа, указанной в договоре о займе или истечения срока действия договора о связанном гранте, на основании которого был открыт контрольный счет наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта, специальный счет внешнего займа или связанного гранта, счет к специальному счету внешнего займа или связанного гранта.";
пункт 123 изложить в следующей редакции:
"123. При наличии остатка денег на закрываемом КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счете субъекта квазигосударственного сектора, специальном счете внешнего займа или связанного гранта, счете к специальному счету внешнего займа или связанного гранта, счете в иностранной валюте государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора представляет (в ИС "Казначейство – клиент" формирует электронный образ) счет к оплате, платежное поручение или заявку на реконвертацию иностранной валюты для перечисления остатка неиспользованных денег на закрываемом:

1) ақылы қызметтердің ҚБШ:
құқықтық мирасқордың ақылы қызметтердің ҚБШ (бұл ретте, егер құқықтық мирасқорға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) сатудан түскен ақшаға иелiк ету құқығы берiлсе);
тиiстi бюджет кiрiсiне мынадай жағдайларда:
құқықтық мирасқор болмағанда;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) сатудан түскен ақшаға иелік ету құқығы берiлмеген құқықтық мирасқор анықталғанда;
құқықтық мирасқорда ол бойынша қалдығы есептелетiн тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) коды болмағанда;
2) қайырымдылық көмектің ҚБШ:
құқықтық мирасқордың қайырымдылық көмектің ҚБШ-на немесе екінші деңгейдегі банктегі шотына;
құқықтық мирасқор болмаған жағдайда, салымшыға;
құқықтық мирасқор мен салымшы болмаған жағдайда, тиiстi бюджеттiң кiрiсiне;
3) уақытша ақша орналастырудың ҚБШ:
салымшыға;
құқықтық мирасқордың ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ;
4) шетел валютасындағы шотта – бюджет ақшасы есебінен операциялар жүргізілген кодқа кейін жүргізілген кассалық шығыстарды қалпына келтіре отырып, шетел валютасының қалдығын қайта айырбастау жөніндегі операцияларды жүзеге асыру жолымен және/немесе айырбасталған валютаны қайырымдылық және/немесе ақшаны шетелдік валютада уақытша орналастыру ҚБШ есептеумен;
құқықтық мирасқордың шетел валютасындағы шотына;
5) квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотына:
құқықтық мирасқордың квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотына;
квазимемлекеттiк сектор субъектiсi құрылтайшысының шотына;
6) жергілікті өзін-өзі басқарудың ҚБШ:
құқықтық мирасқордың жергілікті өзін-өзі басқарудың ҚБШ-на;
бюджет аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық округ аумағында құрылған жағдайда тиісті бюджеттің кірісіне;
7) сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың ҚБШ:
ақша ұлттық валютаға қайта айырбасталған сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына;
республикалық бюджеттің кірісіне – шетел валютасының ең аз ақша бірлігін сатып алу және сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына қалдықты қалпына келтіру үшін ақша жетпеген жағдайда;
құқықтық мирасқордың сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың ҚБШ;
8) сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотында:
қарыз берушіге мемлекеттік қарыз беру туралы халықаралық шарттың талаптарына сәйкес немесе донорға байланысты грант туралы шарттың талаптарына сәйкес;
құқықтық мирасқордың сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына;

1) КСН платных услуг:
на КСН платных услуг правопреемника (при этом, если правопреемнику в установленном законодательством Республики Казахстан порядке предоставлено право распоряжения деньгами от реализации товаров (работ, услуг);
в доход соответствующего бюджета в случаях:
отсутствия правопреемника;
определения правопреемника, которому в установленном законодательством Республики Казахстан порядке не предоставлено право распоряжения деньгами от реализации товаров (работ, услуг);
отсутствия у правопреемника кода товаров (работ, услуг), по которому числится остаток;
2) КСН благотворительной помощи:
на КСН благотворительной помощи или на счет в банке второго уровня правопреемника;
вносителю, в случае отсутствия правопреемника;
в доход соответствующего бюджета, в случае отсутствия правопреемника и вносителя;
3) КСН временного размещения денег:
вносителю;
на КСН временного размещения денег правопреемника;
4) счете в иностранной валюте - путем осуществления процедур по реконвертации остатка иностранной валюты с последующим восстановлением произведенных кассовых расходов на код, по которому производились операции за счет бюджетных денег, и/или зачислением реконвертированной валюты на КСН благотворительной помощи и/или временного размещения денег в национальной валюте;
на счет в иностранной валюте правопреемника;
5) счете субъекта квазигосударственного сектора:
на счет субъекта квазигосударственного сектора правопреемника;
на счет учредителя субъекта квазигосударственного сектора;
6) КСН местного самоуправления:
на КСН местного самоуправления правопреемника;
в доход соответствующего бюджета в случае образования бюджета на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
7) КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта:
на специальный счет внешнего займа или связанного гранта, с которого были реконвертированы деньги в национальную валюту;
в доход республиканского бюджета - в случае недостатка денег для покупки минимальной денежной единицы иностранной валюты и восстановления остатка на специальный счет внешнего займа или связанного гранта;
на КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта правопреемника;
8) специальном счете внешнего займа или связанного гранта:
заимодателю в соответствии с условиями международного договора о государственном займе или донору в соответствии с условиями договора о связанном гранте;
на специальный счет внешнего займа или связанного гранта правопреемника;

9) сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына берілген шотта:
сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына соманы кейіннен қалпына келтіре отырып, шетел валютасындағы ақша қалдығын валютаға қайта айырбастауды жүзеге асыру жолымен пайдаланылмаған ақша
қалдығын аудару үшін төлеуге берілетін шот ("Қазынашылық-клиент" АЖ-да электрондық бейне қалыптастырады), төлем тапсырмасын немесе шетел валютасын қайта айырбастауға өтінімді ұсынады";
124-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқықтық мирасқордың қолдаухаты қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекеменің деректемелерін: мемлекеттік мекеменің атауын, БСН, кодын, ҚБШ нөмірін, сондай-ақ ҚБШ аударуға жататын ақша қалдығының сомасын және аудару үшін барлық қажетті деректемелерді қамтуы тиіс. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі қолдаухатты алған күннен кейінгі күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде осы Ереженің 123-тармағында көзделген жұмсау бағыттары бойынша қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекеменің ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың ҚБШ-ғы ақша қалдығын аударуды жүзеге асырады не қайтару себебін көрсете отырып, хатпен орындаусыз қайтарады";
145-тармақта:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Түсiмдердiң бюджеттiк сыныптамасының кодтары арасында, мемлекеттік кірістер органдары арасында артық төленген немесе қате түскен сомаларды төлеушiлерге бюджеттен қайтару (бұдан әрi - қайтару және (немесе) есептеу) үшiн мемлекеттік кірістер органы "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша "Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысында (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14419 болып тіркелді) (бұдан әрі - № 208 қаулы) белгiленген нысан бойынша мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам және мемлекеттік кірістер органының уәкілетті қызметкері ЭЦҚ қойған төлем тапсырмасының электрондық түрін ұсынады.";
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Аумақтық қазынашылық органдарына төлем тапсырмаларын қағаз тасығышта тапсырған кезде мемлекеттік кірістер органдары екі данада:
1) осы Ереженiң 63-қосымшасына сәйкес нысан бойынша төлем тапсырмаларының тiзiлiмiн;
2) № 208 қаулымен бекітілген нысан бойынша төлем тапсырмасын ұсынады.";
тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Аумақтық қазынашылық бөлімшесі жұмыс күні ішінде сағат 16.00-ге дейін "Қазынашылық-клиент" АЖ немесе қағаз жеткізгіш бойынша мемлекеттік кірістер органдарынан келіп түскен төлем тапсырмаларын қабылдауды жүзеге асырады. Сағат 16.00-ден кейін түскен құжаттар орындалады немесе келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей орындаусыз қайтарылады.";
155-тармақтың екінші абзацында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
162-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

9) счете к специальному счету внешнего займа или связанного гранта:
путем осуществления конвертации остатка денег в иностранной валюте в валюту займа с последующим восстановлением суммы на специальный счет внешнего займа или связанного гранта.";
часть вторую пункта 124 изложить в следующей редакции:
"Ходатайство правопреемника должно содержать реквизиты реорганизованного государственного учреждения:
наименование, БИН, код государственного учреждения, номер КСН, а также сумму остатка денег на КСН, подлежащую перечислению, и все необходимые реквизиты для перечисления. Территориальное подразделение казначейства в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем получения ходатайства, осуществляет перечисление остатка денег, находящегося на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления реорганизованного государственного учреждения, по направлениям расходования, предусмотренным пунктом 123 настоящих Правил, либо возвращает без исполнения письмом с указанием причины возврата.";
в пункте 145:
часть третью изложить в следующей редакции:
"Для возврата из бюджета плательщикам, зачета между кодами бюджетной классификации поступлений, между органами государственных доходов излишне уплаченных, ошибочно поступивших сумм (далее - возврат и (или) зачет) органом государственных доходов по ИС "Казначейство-клиент" представляется электронный образ платежного поручения по форме, установленной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208 "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14419) (далее – Постановление № 208), подписанного ЭЦП руководителя органа государственных доходов или уполномоченного им лица, и уполномоченного сотрудника органа государственных доходов.";
часть пятую изложить в следующей редакции:
"При представлении в территориальные органы казначейства платежных поручений на бумажном носителе, органы государственных доходов предоставляют в двух экземплярах:
1) реестр платежных поручений по форме согласно приложению 63 к настоящим Правилам;
2) платежное поручение по форме, утвержденной Постановлением № 208.";
в часть девятую внесено изменение на государственном языке текст на русском языке не изменяется;
абзац второй пункта 155 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченные органы, ответственные за взимание поступлений в бюджет и обслуживающийся в ИС "Казначейство-клиент", для получения информации о суммах поступивших в бюджет, а также возвратов из бюджета и зачетов излишне (ошибочно) уплаченных сумм, самостоятельно формируют формы отчетов 2-14 "Отчет по сбору поступлений за месяц" и 2-43 "Поступления по коду классификации бюджета" согласно приложениям 70, 71 к настоящим Правилам.";
абзац второй пункта 162 изложить в следующей редакции:

"Бюджет кодексі 97- бабының 4-тармағына сәйкес бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің тізбесін, оның ішінде олар бойынша жасасқан азаматтық-құқықтық мәмілелер аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркеу міндетті болып табылатын шығыстардың түрлерін айқындайды.";
165-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"165. Қолданылу мерзімі ағымдағы қаржы жылынан асатын шартты жасасуға мынадай:
мемлекеттік мекеме шартты қарыз/грант туралы шарт (келісім-шарт) шеңберінде жасасқан;
мемлекеттік мекеме бюджеттік даму бағдарламаларын іске асыру шеңберінде шарттар жасасқан;
мемлекеттік мекеме технологиялық дайындалу мерзімінің ұзақтығы оларды келесі (одан да кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) беруге себепші болатын активтер мен басқа да тауарларды, Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген жағдайларда көрсетілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын қызметтерді сатып алуды көздейтін ағымдағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде шарттар жасасқан;
мемлекеттік мекеме іске асыру мерзімі бір қаржы жылынан асатын Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражаты есебінен іс-шаралар жүргізу шеңберінде шарттар жасасқан;
мемлекеттік мекеме автокөлік құралдарын иеленушілердің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыруға және мерзімді баспасөзді сатып алуға шарттар жасасқан жағдайларда жол беріледі.";
167-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"167. Мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу жағдайларын қоспағанда, міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының шегінде бір бюджеттік бағдарлама аясында шарт жасасады.";
168-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық немесе коммуналдық меншiктегi мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыру кезiнде негiзгi құралдар мен материалдық емес активтердi сатып алу үшiн мемлекеттiк мекеме ағымдағы жылы осы мақсаттарға көзделген соманың 30 пайызынан аспайтын аванстық (алдын ала) төлемдi шығыстардың экономикалық сыныптамасының 418 "Мемлекеттiк кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру" ерекшелiгi бойынша
жүзеге асырады.";
172-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"172. Дайындаудың технологиялық мерзімі бір жылдан асатын инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде күрделі энергетикалық жабдықты сатып алуды, мемлекеттік астық ресурстарын басқару жөніндегі агентке қаражат төлеуді, қазақстандық астықты экспортқа тасымалдау жөніндегі қызметтерге төлемдерді, науқастарды шетелде емдеуге арналған төлемдерді, ауылда алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету қызметіне төлемдерді және коммуналдық қызметтерді қоспағанда, құрылыспен, не ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды реконструкциялаумен, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды және басқа объектілерді күрделі жөндеумен, сондай-ақ ағымдағы шығындар бойынша шарттарда мемлекеттік мекеменің қабылданған тауарлардың, (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) әрбір сомасынан бұрын төлеген авансты тепе-тең ұстау туралы шарты болуы қажет.
Қолдану мерзімі қаржы жылынан асатын шарттар бойынша өткен жылдардан ұсталмаған аванстық сомасы болған жағдайда, жаңа қаржы жылында төленуге жататын аванс, атқарылған жұмыстар көлемімен бұрын төленген аванс толық өтелгеннен кейін төленеді.
Ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты жұмыстарға ақы төлеу тұтастай алғанда шарттың жалпы сомасының тоқсан бес пайызы шегінде жүргізіледі. Қолдану мерзімі ағымдағы қаржы жылынан асатын шарттар бойынша шарттың жалпы сомасынан бес пайызды ұстауды мемлекеттік мекеме объектіні аяқтаудың соңғы жылында жүргізеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның резервінен қаражат бөлінген жағдайда, сондай-ақ қаражат объектіні салуды бастауға бөлінгенде, ағымдағы қаржы жылына аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркелген шарттар бойынша бес пайызды ұстау жүргізілмейді. Бұл ретте көрсетілген жағдайларда объектілер бойынша ағымдағы қаржы жылына түпкілікті төлем аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік мекеме ұсынған орындалған жұмыстардың актісі негізінде жүргізіледі.
Орындалған жұмыстар үшін тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы түпкілікті есеп айырысу ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты жұмыстарды аяқтағаннан және тапсырыс беруші аумақтық қазынашылық бөлімшесіне Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі заңнамасына сәкес қол қойылған объектіні пайдалануға қабылдау актісін ұсынғаннан кейін жүргізіледі.
Егер шарттарда кепілді кезеңде ықтимал ақаулықтарды жоюға бес пайыз мөлшерінде кепілді ұстау туралы талаптар көзделсе, осы кепілді ұстау объектіні пайдалануға қабылдау актісіне сәйкес орындалған жұмыстар үшін түпкілікті төлеуге жататын сомалардан жүргізіледі. Бұл ретте бес пайыз мөлшеріндегі кепілді ұстаудың түпкілікті сомасы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген мемлекеттік мекеменің ақшаны уақытша орналастыру шотына енгізіледі.";
187-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с пунктом 4 статьи 97 Бюджетного кодекса центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета определяет перечень специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной.";
пункт 165 изложить в следующей редакции:
"165. Заключение государственным учреждением договора, срок действия которого превышает текущий финансовый год, допускается в случаях:
заключения договора (контракта) в рамках договора о займе/гранте;
заключения договоров в рамках реализации бюджетных программ развития;
заключения договоров в рамках реализации текущих бюджетных программ, предусматривающих приобретение активов и других товаров, длительность технологического срока изготовления которых обуславливает их поставку в следующем (последующие) финансовом году (годы), услуг со сроком оказания более одного финансового года в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
заключения договоров в рамках проведения мероприятий за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан, со сроком реализации более одного финансового года;
заключения договоров на страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств, страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами и на приобретение периодической печати.";
в часть первую пункта 167 внесено изменение на государственном языке текст на русском языке не изменяется;
в часть третью пункта 168 внесено изменение на государственном языке текст на русском языке не изменяется;
пункт 172 изложить в следующей редакции:
"172. В договорах, связанных со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов, а также по текущим затратам, за исключением приобретения сложного энергетического оборудования в рамках реализации инвестиционных проектов, технологический срок изготовления которых более одного года, выплаты средств агенту по управлению государственными ресурсами зерна, оплаты услуг по транспортировке казахстанского зерна на экспорт, оплаты лечения больных за рубежом, оказание услуг организациями первичной медико-санитарной помощи на селе и оплаты коммунальных услуг, необходимо наличие условия о пропорциональном удержании государственным учреждением ранее выплаченного аванса от каждой суммы принятых товаров (работ, услуг).
По договорам, срок действия которых превышает финансовый год, в случае наличия неудержанной суммы аванса прошлых лет, аванс, подлежащий выплате в новом финансовом году, выплачивается после полного погашения ранее выплаченного аванса объемами выполненных работ.
Оплата работ, связанных со строительством либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, в целом производится в пределах девяноста пяти процентов от общей суммы договора. По договорам, срок действия которых превышает текущий финансовый год, удержание пяти процентов от общей суммы договора производится государственным учреждением на последний год завершения объекта.
Удержание пяти процентов не производится по зарегистрированным в территориальном подразделении казначейства договорам на текущий финансовый год, в случаях выделения средств из резерва Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа, а также когда средства были выделены на начало строительства объекта. При этом окончательная оплата за текущий финансовый год по объектам в указанных случаях производится на основании акта выполненных работ, представленного государственным учреждением в территориальное подразделение казначейства.
Окончательный расчет за выполненные работы между заказчиком и подрядчиком производится после завершения работ, связанных со строительством либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог, других объектов, и предъявления заказчиком в территориальные подразделения казначейства акта приемки объекта в эксплуатацию, подписанного в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
Если в договорах предусмотрены условия о гарантированном удержании в размере пяти процентов на устранение возможных дефектов в гарантийный период, то гарантийное удержание производится из сумм, подлежащих окончательной оплате за выполненные работы согласно акту приемки объекта в эксплуатацию. При этом окончательная сумма гарантийного удержания в размере пяти процентов вносится на счет временного размещения денег государственного учреждения, предусмотренного законодательными актами Республики Казахстан.";
пункт 187 изложить в следующей редакции:

"187. Мемлекеттік мекемелердің азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеу мемлекеттік мекеменің шартын немесе тіркелген шартқа қосымша келісімді тіркеу үшін жасалатын және аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсынылатын ("Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық үлгісі қалыптастырылады және жіберіледі) азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінім негізінде жүзеге асырылады.
Кейінге қалдыру шарты бар жобалар бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне олар бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган шарттарды тіркеуге және төлемдерді жүргізуге рұқсат беретін бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі бар хабарлама-хаттың көшірмесін бергеннен кейін жүзеге асырылады.
Егер кейінге қалдыру шарты бар жобалардың жалпы сомасы тиісті сараптамалардан кейін жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджетте көзделген сомадан асып кеткен жағдайда, азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу ағымдағы қаржы жылына көзделген сома шегінде жүзеге асырылады.
Шартты сот шешімі бойынша бұзған жағдайда, мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне заңды күшіне енген, соттың мөр бедерімен куәландырылған сот шешімінің көшірмесін қоса бере отырып, аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тиісті хатты қағаз жеткізгіште ұсынады.
Шартты басқа негіздер бойынша бұзған не Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе жасалған шарттарда көзделген жағдайларда шартты орындаудан біржақты бас тартқан жағдайда, мемлекеттік мекеме хатпен бірге шарттың бұзылғанын растайтын құжаттың көшірмесін қоса бере отырып, қағаз жеткізгіште (хатта нөмірі, күні, сомасы және шартты тіркеу туралы хабарлама сомасының қалдығы, немесе егер өзгесі Қазақстан Республикасының заңнамасында не тараптардың келісімінде көзделмеген болса, бір айдан кеш емес мерзімде жасалған шарттың орындалуынан
біржақты бас тарту туралы хабарлама-хаттың көшірмесін ұсынады. Бұл ретте хабарлама-хатта шарт бойынша екінші тараптың хабарламаны алғаны туралы белгі (мөртабан не тиісті қол) не Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де растаманы қамтуы тиіс.
Шарт талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімақы) ұсталған жағдайда, мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу үшін қағаз жеткізгіште 2 өтінім (бір өтінімді тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімақыны) есептен шығарған шарт сомасына, екіншісін – ұсталған тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімақының) сомасына) ұсынады. Бұл ретте мемлекеттік мекеменің өтінімдерді беруі негізгі шарт бойынша "түпкілікті" мәртебесі бар төлемді жүргізгенге дейін жүзеге асырылады.
Осы Ереженің 65-тармағында көзделген жоспарлы тағайындаулар мен кассалық шығыстарды көшірген жағдайда тапсырыстарды (хабарландыруларды) жабу (жою) тиісті нормативтік құқықтық актінің, сондай-ақ шартты тіркеу туралы хабарламаның нөмірі, күні, сомасы және қалдық сомасы көрсетіле отырып, мемлекеттік мекеме хатының негізінде жасалады.
Азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімнің шынайылығы және ресімделу дұрыстығын мемлекеттік мекеме қамтамасыз етеді.";

"187. Регистрация гражданско-правовых сделок государственных учреждений осуществляется на основании заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки, которая составляется и представляется (по ИС "Казначейство-клиент" формируется электронный образ и направляется) в территориальное подразделение казначейства для регистрации договора государственного учреждения или дополнительного соглашения к зарегистрированному договору.
Регистрация гражданско-правовых сделок по проектам с отлагательным условием осуществляется после представления в территориальные подразделения казначейства копии письма-уведомления с перечнем бюджетных инвестиционных проектов, по которым разрешаются регистрация договоров и проведение платежей центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
В случае если общая сумма проектов с отлагательным условием после соответствующих экспертиз превышает сумму, предусмотренную в республиканском бюджете на плановый период, то регистрация гражданско-правовых сделок осуществляется в пределах сумм, предусмотренных в текущем финансовом году.
В случае расторжения договора по решению суда, государственное учреждение представляет на бумажном носителе в территориальное подразделение казначейства соответствующее письмо с приложением копии решения суда, вступившего в законную силу, заверенную оттиском печати суда.
В случае расторжения договора по другим основаниям, либо одностороннего отказа от исполнения договора в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или заключенным договором, государственное учреждение представляет на бумажном носителе вместе с письмом копию документа, подтверждающего расторжение договора (в письме обязательно указание номера, даты, суммы и остатка суммы уведомления о регистрации договора), либо копию письма-уведомления об одностороннем отказе от исполнения договора, составленного не позднее чем за месяц, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан либо соглашением сторон. При этом письмо-уведомление должно содержать отметку (штамп либо соответствующую подпись) либо иное подтверждение, предусмотренное законодательством Республики Казахстан о получении уведомления другой стороной по договору.
В случае удержания неустойки (штрафа, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора, государственное учреждение представляет на бумажном носителе две заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки (одна заявка предоставляется на сумму договора, за вычетом суммы удержанной неустойки (штрафа, пени), вторая на сумму удержанной неустойки (штрафа, пени). При этом предоставление государственным учреждением заявок осуществляется до проведения платежа со статусом "окончательный" по основному договору.
В случаях переноса плановых назначений и кассовых расходов, предусмотренных в пункте 65 настоящих Правил, закрытие (отмена) заказов (уведомлений) производится на основании письма государственного учреждения с указанием соответствующего нормативного правового акта, а также номера, даты, суммы и остатка суммы уведомления о регистрации договора.
Государственное учреждение обеспечивает достоверность и правильность оформления заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки.";

187-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"187-1. Кредиторлық берешек секвестр салдарынан және/немесе тиiстi бюджеттердiң ҚБШ-да ақша болмаған не жеткiлiксiз болған кезде пайда болғанда-жасасқан шарттарды тіркеу міндетті болып табылатын шығыстардың түрлері бойынша мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне кредиторлық берешек өтелетін айдың 1-і күніне кредиторлық берешек пайда болған шарттың көшірмелерін қоса беріп (тіркей отырып) кредиторлық берешек сомасына азаматтық-құқық мәмілені тіркеуге өтінімді және кредиторлық берешектің болуын және сомасын растайтын салыстырмалы акті ұсынады. Салыстырмалы актіге мемлекеттік мекеменің және өнім берушінің басшылары қол қоюы тиіс.
Сондай-ақ өтінімдердің және міндеттемені тіркеу туралы хабарламалардың нөмірлері (шарттың № мен күні және болған кезде қосымша келісім № мен күні) мен берешектің пайда болу себебі көрсетілген түсіндірме жазба ұсынылады.
Азаматтық-құқықтық мәмілені міндетті түрде тіркеуді талап етпейтін шығыстардың ерекшеліктері мен түрлері бойынша мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне кредиторлық берешекті өтейтін айдың 1-і күнгі жағдай бойынша салыстырмалы актіні қоса беріп (тіркей отырып) төлеуге берілетін шотты ұсынады.
Төлеуге берілетін шоттың "Төлемнiң мақсаты" деген ашық жолағында қосымша кредиторлық берешектің пайда болу себебі көрсетіледі.
Кредиторлық берешектің өтелуі кредиторлық берешек пайда болған ерекшелік бойынша жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы 187-2-тармақпен толықтырылсын:
"187-2. Мемлекеттік мекеменің есептілігінде көрсету шартымен мемлекеттік мекеменің өткен қаржы жылының халыққа мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін берешекті ағымдағы қаржы жылының қаражаты есебінен берешекті өтеуге шарт жасасу жолымен төлеуіне жол беріледі.
Ол үшін мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне берешекті өтеуге шарт пен берешек өтелетін айдың 1-не берешектің бар екенін және сомасын растайтын салыстырып тексеру актісінің көшірмелерін қоса беріп (тіркей отырып) берешек сомасына азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге өтінім ұсынады. Салыстырып тексеру актісіне мемлекеттік мекеме мен өнім берушінің басшылары қол қоюы тиіс.
Сондай-ақ халыққа көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша берешектің туындау себептерін көрсете отырып, түсіндірме жазба қоса беріледі.
Халыққа көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша берешектің өтелуі берешек пайда болған ерекшелік бойынша жүргізіледі.";
188-тармақта:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық мемлекеттік сатып алу" АИАЖ-де жасалған азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінім аумақтық қазынашылық бөлімшесіне "Электрондық мемлекеттік сатып алу" АИАЖ-ден тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттың (қосымша келісімнің) деректерін "Қазынашылық-клиент" АЖ арқылы беру жолымен ұсынылады.";
жетінші және сегізінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық мемлекеттік сатып алу" АИАЖ-де жасалған ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шартты тіркеу үшін мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттың деректерін "Қазынашылық-клиент" АЖ арқылы беру жолымен ұсынатын азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімге жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу жөніндегі қызмет, жобалау-іздестіру жұмыстары мен олардың ведомстводан тыс кешенді сараптамасы шарттың құнына енгізілген шартты қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жобалау-сметалық құжаттаманың қолданыс мерзімі шегінде жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының
түпнұсқасынан сканерленген түрін тіркейді.
Электрондық мемлекеттік сатып алу" АИАЖ арқылы түскен азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімге жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын және міндеттемені тіркеу туралы хабарламаның күні мен нөмірі, шарт талаптарының өзгеру себебі көрсетілетін қосымша келісімді тіркеу кезінде мемлекеттік мекеменің түсіндірме жазбасын қоспағанда, осы тармақта көрсетілген құжаттардың түпнұсқасынан сканерленген түрлерін тіркеу талап етілмейді.";

пункт 187-1 изложить в следующей редакции:
"187-1. При наличии кредиторской задолженности, возникшей, вследствие секвестра и/или при отсутствии либо недостаточности денег на КСН соответствующих бюджетов, - по видам расходов, по которым регистрация заключенных договоров является обязательной, государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства заявку на регистрацию гражданско-правовой сделки на сумму кредиторской задолженности с приложением (прикреплением) копии договора, по которому образовалась кредиторская задолженность и акт сверки, подтверждающий наличие и сумму кредиторской задолженности на 1 число месяца, в котором погашается кредиторская задолженность. Акт сверки должен быть подписан руководителями государственного учреждения и поставщика.
Также представляется пояснительная записка, в которой указаны номера заявок и уведомлений о регистрации обязательства (№ и дата договора и при наличии № и дата дополнительного соглашения) и причина образования кредиторской задолженности.
По спецификам и видам расходов, не требующих обязательной регистрации гражданско-правовой сделки, государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства счет к оплате с приложением (прикреплением) акта сверки по состоянию на 1 число месяца, в котором погашается кредиторская задолженность.
В поле "Назначение платежа" счета к оплате дополнительно указывается причина образования кредиторской задолженности.
Кредиторская задолженность погашается по той же специфике, по которой образовалась кредиторская задолженность.";
дополнить пунктом 187-2 следующего содержания:
"187-2. Допускается оплата государственным учреждением задолженности истекшего финансового года за оказанные государственные услуги населению за счет средств текущего финансового года при условии отражения их в отчетности государственного учреждения, путем заключения договора на погашение задолженности.
Для этого государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства заявку на регистрацию гражданско-правовой сделки на сумму задолженности с приложением (прикреплением) копии договора на погашение задолженности и акта сверки, подтверждающего наличие и сумму задолженности на 1 число месяца, в котором погашается задолженность. Акт сверки должен быть подписан руководителями государственного учреждения и поставщика.
Также прилагается пояснительная записка с указанием причины образования задолженности по оказанным государственным услугам населению.
Задолженность по оказанным государственным услугам населению погашается по той же специфике, по которой образовалась задолженность."
в пункте 188:
часть третью изложить в следующей редакции:
"Заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки, заключенной в АИИС "Электронные государственные закупки", предоставляется в территориальное подразделение казначейства путем передачи данных договора (дополнительного соглашения) о государственных закупках товаров, работ, услуг из АИИС "Электронные государственные закупки" посредством ИС "Казначейство-Клиент".";
часть седьмую и восьмую изложить в следующей редакции:
"Для регистрации заключенного в АИИС "Электронные государственные закупки" договора, связанного со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов, к заявке на регистрацию гражданско-правовой сделки, предоставляемой государственным учреждением в территориальное подразделение казначейства путем передачи данных договора о государственных закупках товаров, работ, услуг из АИИС "Электронные государственные закупки" посредством ИС "Казначейство-Клиент", прикрепляется сканированный образ с оригинала положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации, в пределах срока действия ПСД, установленного законодательством Республики Казахстан, за исключением договора, когда услуга по разработке проектной (проектно-сметной) документации, проектно-изыскательных работ и их комплексная вневедомственная экспертиза включена в стоимость договора.
К заявкам на регистрацию гражданско-правовой сделки, поступившим через АИИС "Электронные государственные закупки", прикрепление сканированных образов с оригинала документов, перечисленных в настоящем пункте не требуется, кроме положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации и пояснительной записки государственного учреждения при регистрации дополнительного соглашения, в которой указываются номера и даты уведомлений о регистрации обязательства, причина изменений условий договора";

189-тармақтың 2)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеке тұлға үшін:
жеке басын куәландыратын құжаттың/шетелдіктің ықтиярхат құжатының немесе дара кәсіпкер ретінде ісін бастау туралы хабарлама / "Электрондық үкімет" веб-порталынан немесе "Е-лицензиялау" порталынан растау, жеке нотариус, адвокат, жеке сот орындаушысы ретінде қызмет етуге құқық беретін уәкілетті органмен берілген лицензия немесе "Электрондық үкімет" веб-порталынан немесе "Е-лицензиялау" порталынан растау;
нөмірін көрсете отырып, банктік шоттың болуы туралы банктің анықтамасын;";
191-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"191. Қолданылу мерзімі ағымдағы қаржы жылынан асып кететін шарт ағымдағы қаржы жылының міндеттемелер бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған және жоспарлы кезеңнің екінші және үшінші жылдарына базалық шығыстарының қаржыландырудың жеке жоспарларында бекітілген сомасына аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркеледі.
Келесі жылдары аталған шартты қайта тіркеу азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімнің негізінде жоспарлы кезеңнің екінші және үшінші жылдарына базалық шығыстардың нақтыланған өлшемдерінің сомасына жүргізіледі. Бұл ретте, өтінімге өткен қаржы жылының міндеттемесін тіркеу туралы соңғы хабарламаның күні мен нөмірі көрсетілген мемлекеттік мекеменің түсіндірме жазбасы қоса тіркеледі.
Мемлекеттік мекеме 2009 жылдың 1 қаңтарына дейін жасалған шарттар бойынша азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтініммен бірге аумақтық қазынашылық бөлімшесінің белгісі соғылған шартты қосымша келісімдермен бірге (олар жасалған жағдайда) ұсынады.";
192-тармақ алып тасталсын;
194-тармақтың 8)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктің атауы және БСК" ашық жолағында заңды тұлға үшін толық атауы және жеке тұлғаның толығымен тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және (немесе) бар болса дара кәсіпкер ретінде ісін бастау туралы хабарлама / "Электрондық үкімет" веб-порталынан немесе "Е-лицензиялау" порталынан растау, жеке нотариус, адвокат, жеке сот орындаушысы ретінде қызмет етуге құқық беретін уәкілетті органмен берілген лицензия немесе "Электрондық үкімет" веб-порталынан немесе "Е-лицензиялау" порталынан растау, жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) және оның банктік деректемелері (оған қызмет көрсететін банктің ЖСК, атауы және БСК) көрсетіледі; аумақтық қазынашылық бөлімшесінің, мемлекеттік мекеменің, ақша алушының және қызмет көрсетуші банктің жұмысын қиындатпайтын мемлекеттік мекеменің, ақша алушының және қызмет көрсетуші банктің атауын және ұйымдық-құқықтық нысанының атауын қысқартуға жол беріледі. Қазақстан Республикасының резиденті емеспен шетел валютасында жасалған шартты тіркеген жағдайда, осы жолақта резидент еместің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің деректемелері көрсетіледі. Қазақстан Республикасының резиденті емеспен жасалған және Қазақстан Республикасынан тыс ұлттық валютада одан әрі төлемді көздейтін шартты тіркеу кезінде осы жолақта жолақта делдал-банктің деректемелері көрсетіледі;
"Қазынашылық-клиент" АЖ-да "Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктің атауы және БСК" ашық жолағы Ақша алушылардың анықтамалығынан таңдап алынады;";
199-тармақта:
16)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"16) егер ақша алушы ҚҚС төлеуші болып табылған жағдайда, шарт (шарт сомасын өзгертуге қосымша келісім) талаптарында сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар бойынша ҚҚС сомасын міндетті түрде көрсетудің болуы, егер ақша алушы ҚҚС төлеуші болып табылмаған жағдайда ҚҚС болмауы;";
19)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"19) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес тапсырыс берушінiң үздіксіз қызметiн қамтамасыз ету мақсатында күнделікті немесе апта сайынғы қажеттілік тауарларын, жұмыстарын, қызметтерін мемлекеттік сатып алу туралы шарт қолданысын ұзарту жағдайларын, сондай-ақ құқықтық қатынастарына Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасы қолданылмайтын шарттар жасасқан жағдайларды қоспағанда, шарт деректерінде шарт күшіне енген кезден бастап кемінде күнтізбелік он бес күн мерзімде қызметтерді көрсету (жұмыстарды орындау, тауарларды жеткізу) туралы міндетті талаптың болуы;";
21)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"21) ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шарт сомасының жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысында көзделген сомасынан асып түспеуіне;";
202-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 2) пункта 189 изложить в следующей редакции:
"2) для физического лица:
копия документа, удостоверяющего личность/вид на жительство иностранца, или уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя / подтверждение с веб-портала "Электронного правительства" либо с веб-портала "Е-лицензирование", или лицензия, выданная уполномоченным органом на право занятия деятельностью в качестве частного нотариуса, адвоката, частного судебного исполнителя или подтверждение с веб-портала "Электронного правительства", либо с веб-портала "Е-лицензирование";
справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера;";
пункт 191 изложить в следующей редакции:
"191. Договор, срок действия которого превышает текущий финансовый год, регистрируется в территориальном подразделении казначейства на сумму текущего финансового года, утвержденных индивидуальными планами финансирования по обязательствам на текущий финансовый год, и базовых расходов второго и третьего годов планового периода.
В последующие годы перерегистрация указанного договора производится на сумму уточненных параметров базовых расходов второго и третьего годов планового периода на основании заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки. При этом к заявке прикрепляется пояснительная записка государственного учреждения, в которой указываются номер и дата последнего уведомления о регистрации обязательства прошлого финансового года.
По договорам, заключенным до 1 января 2009 года, вместе с заявкой на регистрацию гражданско-правовой сделки государственное учреждение предоставляет договор с отметкой территориального подразделения казначейства с дополнительными соглашениями, в случае их заключения.";
пункт 192 исключить;
подпункт 8) пункта 194 изложить в следующей редакции:
8) в поле "Наименование, ИИН (БИН), ИИК получателя денег, наименование и БИК банка получателя денег" указываются полное наименование для юридического лица и полностью фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица и (или) при наличии наименование индивидуального предпринимателя согласно уведомлению о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя/ подтверждению с веб-портала "Электронного правительства" либо с веб-портала "Е-лицензирование" или лицензии, выданной уполномоченным органом на право занятия деятельностью в качестве частного нотариуса, адвоката, частного судебного исполнителя или подтверждению с веб-портала "Электронного правительства", либо с веб-портала "Е-лицензирование", индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) получателя денег и его банковские реквизиты (ИИК, наименование и БИК обслуживающего его банка); допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и наименования государственного учреждения, получателя денег и обслуживающего банка, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства, государственного учреждения, получателя денег и обслуживающего банка. В случае регистрации договора, заключенного с нерезидентом Республики Казахстан в иностранной валюте, в данном поле указываются реквизиты нерезидента и Национального Банка Республики Казахстан. При регистрации договора, заключенного с нерезидентом, и предусматривающего дальнейшую оплату в национальной валюте за пределы Республики Казахстан, в данном поле указываются реквизиты банка-посредника;
в ИС "Казначейство-клиент" поле "Наименование, ИИН (БИН), ИИК получателя денег, наименование и БИК банка получателя денег" выбирается из справочника получателей денег"";
в пункте 199:
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) наличие в условиях договора (дополнительного соглашения на изменение суммы договора) обязательного указания суммы НДС по приобретаемым товарам, услугам и работам, в случае, если получатель денег является плательщиком налога на добавленную стоимость, либо отсутствие НДС, в случае, если получатель денег не является плательщиком НДС;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) наличие в данных договора обязательного условия об оказании срока оказания услуг (выполнения работ, поставки товаров) в срок не менее, чем пятнадцати дней с момента вступления договора в силу, за исключением случаев продления действия договора о государственных закупках товаров, работ, услуг ежедневной или еженедельной потребности в целях обеспечения бесперебойной деятельности заказчика согласно законодательству Республики Казахстан о государственных закупках, а также случаев заключения договоров, к правоотношениям по которым законодательство Республики Казахстан о государственных закупках не применяется.";
подпункт 21) изложить в следующей редакции:
"21) не превышение суммы договора, связанного со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов над суммой, предусмотренной в положительном заключении комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации;";
пункт 202 изложить в следующей редакции:

"202. Өтiнiм дұрыс рәсімделмеген және оған қоса берiлген құжаттарға не шарт осы Ереженің 164-185, 194, 198, 199, 201-тармақтарында белгiленген талаптарға сәйкес келмеген кезде, аумақтық қазынашылық бөлiмшесi өтiнiм мен оған қоса берiлген құжаттарды мынадай жағдайларда:
1) қабылдау кезеңiнде сәйкессiздiк байқалса, мемлекеттiк мекеменiң азаматтық-құқықтық мәмiлесiн тiркеуге өтiнiм тiзiлiмiне қайтару туралы соғылған белгiмен хат ресiмдемей;
2) қабылдағаннан кейiн тексеру барысында сәйкессiздiк байқалса, оларды аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне берген күннен бастап 2 жұмыс күнi iшiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi басшысының қойылған қолымен жазбаша түрде қайтарады, бұл ретте өтiнiмнiң екiншi данасы хаттың екiншi данасымен қалады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша өтінімнің электрондық түрі оған тіркелген құжаттарға не осы Ереженің 164-185, 194, 198, 199, 201-тармақтарында белгіленген шарт талаптарына сәйкес келмеген кезде, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтеме жасап, қабылдамау себептерін көрсете отырып, өтінімді қабылдамайды.";
204 және 205-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"204. Хабарлама мемлекеттiк мекемеге аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне өтiнiмдi берген күннен кейін 2 жұмыс күнi iшiнде берiледi.
Шартты (қосымша келісімді) тіркеу кезінде хабарлама осы Ереженің 82-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама) беріледі.
"Қазынашылық-клиент" АЖ қолдану кезінде мемлекеттік мекемелер 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаны дербес қалыптастырады.
205. Шартты (қосымша келісімді) қағаз жеткізгіште тіркеу кезінде 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама үш данада қалыптастырылады.";
209-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"209. Мемлекеттік мекеме шартты (қосымша келісімді) тіркеу кезінде ақша алушыға орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеменің басшысы мен бас бухгалтері қол қойған және мемлекеттік мекеменің елтаңбалы мөр бедерімен куәландырылған осы Қағидаларға 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште алынған екі хабарламаның біреуін береді.";
211-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"202. При неверном оформлении и несоответствии заявки с приложенными к ней документами либо договора требованиям, установленным пунктами 164-185, 194, 198, 199, 201 настоящих Правил территориальное подразделение казначейства возвращает заявку и документы, приложенные к ней, в случаях:
1) обнаружения несоответствия в период приема, без оформления письма с отметкой о возврате в реестре заявок на регистрацию гражданско-правовой сделки государственного учреждения;
2) обнаружения несоответствия после приема, в ходе проверки, в письменном виде за подписью руководителя территориального подразделения казначейства в течение 2-х рабочих дней со дня их предоставления в территориальное подразделение казначейства, при этом второй экземпляр заявки остается со вторым экземпляром письма.
При несоответствии в ИС "Казначейство-клиент" электронного образа заявки с прикрепленными к ней документами либо договора требованиям, установленным пунктами 164-185, 194, 198, 199, 201 настоящих Правил, территориальное подразделение казначейства отклоняет заявку с указанием причины отклонения, со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил.";
пункты 204 и 205 изложить в следующей редакции:
"204. Уведомление выдается государственному учреждению в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем предоставления заявки в территориальное подразделение казначейства.
Уведомление при регистрации договора (дополнительного соглашения) выдается по форме согласно приложению 82 к настоящим Правилам (далее - уведомление по форме согласно приложению 82).
При использовании ИС "Казначейство-клиент" государственные учреждения самостоятельно формируют уведомления по форме согласно приложению 82.
205. При регистрации договора (дополнительного соглашения) на бумажном носителе уведомление по форме согласно приложению 82 формируется в 3-х экземплярах.";
пункт 209 изложить в следующей редакции:
"209. Государственное учреждение при регистрации договора (дополнительного соглашения) передает один из двух полученных на бумажном носителе экземпляров уведомления по форме согласно приложению 82 настоящих Правил получателю денег, подписанный(ое) ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителем и главным бухгалтером государственного учреждения и заверенный(ое) оттиском гербовой печати государственного учреждения.";
абзац первый пункта 211 изложить в следующей редакции:

"220. Аумақтық қазынашылық бөлiмшенiң жауапты орындаушысы осы Ережеде көзделген жағдайларда оларға қоса берiлген төлеуге берiлетін шоттар және қағаз жеткізгіштегі құжаттармен бiрге төлеуге берiлетін шоттармен тiзiлiмiнiң екi данасын қабылдайды, олардың жинақтылығын, осы Ереженің 6-тарауының 8-13-параграфтарында белгiлен-ген талаптарға сәйкестiгiн тексередi. Төлеуге берiлетiн шоттардың тiзiлiмiне қоса берiлген төлеуге берiлетiн шоттар мен құжаттардың саны төлеуге берiлетін шоттар тiзiлiмiнде көрсетiлген санына және осы Ереженің 6-тарауының 8-13-параграфтарында белгiленген талаптарға сәйкес келген кезде тiзiлiмнiң 2 данасына және тiзiлiмге қоса берiлген төлеуге берілетін шоттар тізіліміне қолын, күнiн және мөртабан бедерiн қояды. Төлеуге берiлетiн шоттар тiзiлiмiнiң қол қойылған және мөртаңба қойылған данасы мемлекеттiк мекемеге қайтарылады, төлеуге берiлген шоттарға және құжаттарға қоса берiлген төлеуге берiлетiн шоттар тiзiлiмiнiң екiншi данасы одан әрi орындау үшiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде қалады.
Мемлекеттік мекемеге "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілген кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысы төлеуге берілетін шоттың электрондық түрінің және оған жапсырылған сканерленген құжаттардың түрінің осы Ереженің 6-тарауының 8-13-параграфтарында белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және төлеуге берілетін шоттың электрондық түрін бекітеді.
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) шарт жасаспай не жасасқан шарттың аумақтық қазынашылық бөлiмшелерiнде тiркелуiн талап етпейтiн БСК шығыстары бойынша шарт жасай отырып сатып алған жағдайда, ақша алушы ҚБАЖ-да болмаған кезде, мемлекеттiк мекеме ақша алушыны Ақша алушылардың анықтамалығына енгiзуге арналған өтiнiмдi қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде осы Ережеге 64, 73-қосымшаларға сәйкес (мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойылған сканерленген үлгілерін тіркей отырып) ақша алушының мынадай құжаттарын (жекешелендіру объектілерін сату бойынша аукцион қатысушыларына кепілдік жарналарды қайтару жағдайларынан басқа):
1) заңды тұлға үшін:
заңды тұлғаны тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәліктің/анықтаманың (электрондық үкімет порталынан) көшiрмесiн/салық төлеуші ретінде резидент еместі тіркеу туралы тіркеу куәлігінің көшірмесін;
қолданыстағы банк заңнамасына сәйкес банк шоттарының болуы және нөмірлері туралы анықтаманы;
2) жеке тұлға үшін:
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін/шетелдіктің тұру ықтиярхатын немесе дара кәсіпкер ретінде ісін бастау туралы хабарлама / "Электрондық үкімет" веб-порталынан немесе "Е-лицензиялау" порталынан растау, жеке нотариус, адвокат, жеке сот орындаушысы ретінде қызмет етуге құқық беретін уәкілетті органмен берілген лицензия немесе "Электрондық үкімет" веб-порталынан немесе "Е-лицензиялау" порталынан растау;
қолданыстағы банк заңнамасына сәйкес банк шоттарының болуы және нөмірлері туралы анықтаманы;

"220. Ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства принимает два экземпляра реестра счетов к оплате с приложенными счетами к оплате и документами к ним на бумажном носителе в случаях, предусмотренных настоящими Правилами, проверяет их комплектность, соответствие требованиям, установленными параграфами 8-13 главы 6 настоящих Правил. При соответствии количества счетов к оплате и документов к ним, приложенных к реестру счетов к оплате, их количеству, указанному в реестре счетов к оплате, и требованиям установленными параграфами 8-13 главы 6 настоящих Правил, ставит подпись, дату и оттиск штампа на 2-х экземплярах реестра и на приложенных к реестру счетах к оплате. Подписанный и проштампованный экземпляр реестра счетов к оплате возвращается государственному учреждению, второй экземпляр реестра счетов к оплате с приложенными счетами к оплате и документами к ним на бумажном носителе, остаются в территориальном подразделении казначейства для дальнейшего исполнения.
При обслуживании государственного учреждения по ИС "Казначейство-клиент" ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства проверяет электронный образ счета к оплате и прикрепленные сканированные образы документов к нему на соответствие требованиям, установленными параграфами 8-13 главы 6 настоящих Правил, и утверждает электронный образ счета к оплате.
При отсутствии получателя денег в ИИСК в случае приобретения товаров (работ, услуг) без заключения договора либо с заключением договора по КБК расходов, по которому не требуется регистрация заключенного договора в территориальных подразделениях казначейства, государственным учреждением представляется на бумажном носителе или электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" заявка на ввод получателя денег в Справочник получателей денег согласно приложениям 64, 73 к настоящим Правилам с приложением (прикреплением сканированных образов, подписанных ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения) следующих документов получателя денег (за исключением случаев возврата гарантийных взносов участникам аукционов по продаже объектов приватизации):
1) для юридического лица:
копия свидетельства/справки (с портала электронного правительства) о регистрации (перерегистрации) юридического лица/копия регистрационного свидетельства о регистрации нерезидента в качестве налогоплательщика;
справка о наличии и номерах банковского счета, согласно действующему банковскому законодательству;
2) для физического лица:
копия документа, удостоверяющего личность/вид на жительство иностранца, или уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя / подтверждение с веб-портала "Электронного правительства" либо с веб-портала "Е-лицензирование", или лицензия, выданная уполномоченным органом на право занятия деятельностью в качестве частного нотариуса, адвоката, частного судебного исполнителя или подтверждение с веб-портала "Электронного правительства", либо с веб-портала "Е-лицензирование";
справка о наличии и номерах банковского счета, согласно действующему банковскому законодательству;

3) делдал банк үшін (делдал банк арқылы Қазақстан Республикасынан
тыс жерлерге төлемдерді ұлттық валютада жүргізу кезінде):
делдал банктің деректемелерін ресми растайтын құжаттарды қоса бере отырып ұсынады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ-де тыйым салынған және тәркіленген мүлікті сату жөніндегі аукцион қатысушыларына кепілдікті жарнаны қайтару туралы өтінімді ресімдеу кезінде жоғарыда көрсетілген құжаттар қоса берілмейді, аукцион қатысушысынан соманың түсу фактісін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі қоса беріледі.
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) шарт жасаспай не ол бойынша аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде жасалған шартты тiркеу талап етiлмейтiн БСК шығыстары бойынша шарт жасаса отырып, сатып алған жағдайда, ҚБАЖ-да ақша алушының деректемелерi өзгерген (болмаған) кезде, мемлекеттiк мекеме нөмiрi көрсетiлген банк шотының болуы туралы банктiң анықтамасын қоса бере отырып, осы Ереженiң 65, 75-қосымшаларына сәйкес осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген, олар бойынша өзгерістер енгізілген деректемелерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, (мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойылған сканерленген түрлерін тіркей отырып), ақша алушының деректемелерiне өзгерiстер енгiзуге өтiнiмді қағаз жеткізгіште немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде бередi.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде ұсынылатын төлеуге берілетін шотты ашу кезінде мемлекеттік мекемеде Ақша алушы болмаған жағдайда мемлекеттік мекеме ҚБАЖ-дан ақша алушылар анықтамалығында ақша алушының бар болуын тексеруді жүзеге асырады, ҚБАЖ-дан Ақша алушылар анықтамалығында қажетті ақша алушы бар болған кезде мемлекеттік мекеме осы Ережеге 65, 75-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтінім қалыптастырады.
Өтінімді толтырған кезде осы Ережеге 64, 65, 73, 75-қосымшаларға сәйкес жеке тұлға үшін "Ақша алушының атауы" жолында жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және (немесе) жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес атауы бар болса көрсетіледі.
Ақша алушыны енгізуге және ақша алушының деректемелеріне өзгерістер енгізуге өтінімнің дәйекті, дұрыс ресімделуіне және жасалуына жауапкершілік мемлекеттік мекемеде болады.
Электрондық үкімет порталынан растау құжаттарының қолданылу мерзімі он күнтізбелік күннен аспайды.";
222-тармақта:
21)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"21) осы Ереженің 204 және 210-тармағқтарында көзделген талаптарды сақтамай, төлем шотына "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша хабарлама бекітілген;";
23)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"23) Ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты жұмыстарды аяқталған және орындалған жұмыстар үшін түпкілікті есеп айырысу үшін объектіні пайдалануға қол қойылған қабылдау актісін ұсынбаған жағдайда.";

3) для банка-посредника (при проведении платежей в национальной валюте за пределы Республики Казахстан через банк-посредник):
документы, официально подтверждающие реквизиты банка-посредника.
При оформлении заявки о возвращении гарантийного взноса участникам аукциона по продаже арестованного и конфискованного имущества в ИС "Казначейство-клиент" вышеуказанные документы не прилагаются, прилагается копия платежного поручения, подтверждающего факт поступления суммы от участника аукциона.
При изменении (отсутствии) реквизитов получателя денег в ИИСК, в случае приобретения товаров (работ, услуг) без заключения договора либо с заключением договора по КБК расходов, по которому не требуется регистрация заключенного договора в территориальных подразделениях казначейства государственным учреждением предоставляется на бумажном носителе или электронном образом по ИС "Казначейство-клиент" заявка на внесение изменений реквизитов получателя денег согласно приложениям 65, 75 к настоящим Правилам, с приложением (прикреплением сканированных образов, подписанных ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения) соответствующих документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) настоящего пункта, подтверждающих реквизиты, по которым вносятся изменения;
В случае отсутствия получателя денег у государственного учреждения при создании счета к оплате, предоставляемого электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", государственным учреждением осуществляется проверка на наличие данного получателя денег в Справочнике получателей денег в ИИСК, при наличии необходимого получателя денег в Справочнике получателей денег в ИИСК государственным учреждением формируется заявка по форме, согласно приложениям 65, 75 к настоящим Правилам.
При заполнении заявки согласно приложениям 64, 65, 73, 75 к настоящим Правилам для физического лица в поле "Наименование получателя денег" указываются полностью фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица и (или) при наличии наименование согласно свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя.
Ответственность за достоверность, правильность оформления и составления заявки на ввод получателя денег и на внесение изменений реквизитов получателя денег несет государственное учреждение.
Срок действия подтверждающих документов с портала электронного правительства не более десяти календарных дней.";
в пункте 222:
подпункт 21) изложить в следующей редакции:
"21) Прикрепление уведомления по ИС "Казначейство-клиент" к счету к оплате без соблюдения требований, предусмотренных пунктами 204 и 210 настоящих Правил";
в подпункт 23) внесено изменение на государственном языке текст на русском языке не изменяется;

224-тармақтың 16)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"16) "Төлемнiң мақсаты" ашық жолағында: төлемнiң мақсаты, құжаттың атауы, нөмiрi мен күнi (тауарларды жеткізу туралы шот-фактуралар немесе орындалған жұмыстардың, көрсетiлген қызметтердiң актiсi немесе осының негiзiнде тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатып алу жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа құжат) көрсетіледі. Бұл ретте растайтын құжаттардың күні төлеуге берілетін шотты қалыптастыру күнінен кеш болмауға тиіс. Және қосымша:
тiркелген шарттар (қосымша келiсiмдер) жөнiндегi төлеуге берiлетiн шоттар бойынша - хабарламаның нөмiрi мен күнi;
жасасқан аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде тiркеуге жатпайтын шарттар жөнiндегi төлеуге берiлетiн шоттар бойынша – шарттың нөмiрi мен күнi; банк қызметтерiн төлеу кезiнде – жасалған шарттың талаптарына сәйкес пайыздық төлемнiң мөлшерi;
сот актілерін орындау бойынша ақшаны қайтару/аудару бойынша төлемге берілетін шоттар бойынша ҚБШ ақшаны уақытша орналастыру – ақшаны алу үшін түскен сомаларды растайтын факті, сот шешімі не сот актілерінің негізінде берілген атқарушылық парақ, сот бұйрығы;
төлем жүзеге асырылатын кезең (зейнетақы жарналары мен әлеуметтік
аударымдарды аудару кезінде көрсетiледi);
осы аударымдар жүзеге асырылатын салық және бюджетке төленетiн
басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу кезiнде мемлекеттiк мекеменiң заңды тұлға болып табылатын құрылымдық бөлiмшелерiнiң атауы мен БСН-i;
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде резидент еместердің шотына ұлттық валютада төлемдер жүргізген кезде – ақшаны соңғы алушы – резидент еместің атауы және деректемелері.
Медициналық-әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) ҚБШ ақшаны уақытша орналастыру шотынан ақшаны алу үшін төлеу шотын ұсыну кезінде комиссия шешімінің көшірмесі және құжаттардың көшірмесі (шот-фактуралар немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжат (акт) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе оның негізінде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген басқа құжат).";
225-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"225. Электрондық төлеуге берілетін шоттарды жасау кезінде тиісті
электрондық ашық жолақтарда төлем түрін көрсету қажет:
1 - қарапайым төлем;
2 - қосымшамен зейнетақы (міндетті және мамандандырылған) жарналары;
3 - еңбекақыны және дивидендтерді аудару;
4 - қосымшасы бар әлеуметтік аударымдар;
5 - қосымша мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру үшін төлемдер";

подпункт 16) пункта 224 изложить в следующей редакции:
"16) в поле "Назначение платежа": указываются назначение платежа, наименование, номер и дата документа (счета-фактуры или накладная (акт) о поставке товаров, или акт выполненных работ, оказанных услуг, или другой документ, установленный законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг). При этом дата подтверждающих документов не должна быть позже даты формирования счета к оплате. И дополнительно:
по счетам к оплате по зарегистрированным договорам (дополнительным соглашениям) - номер и дата уведомления;
по счетам к оплате по заключенным договорам, не подлежащим регистрации в территориальных подразделениях казначейства - номер и дата договора; при оплате банковских услуг размер процентной выплаты - в соответствии с условиями заключенного договора;
по счетам к оплате по возврату/перечислению денег по исполнению судебных актов с КСН временного размещения денег - номер и дата платежного поручения, подтверждающего факт поступления суммы для получателя денег, решения суда либо исполнительного листа, судебного приказа, выданных на основании судебных актов;
период, за который осуществляется платеж (указывается при перечислении пенсионных взносов и социальных отчислений);
наименование и БИН структурных подразделений государственного учреждения, являющихся юридическими лицами, при уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет, за которые осуществляются данные перечисления;
при проведении платежей в национальной валюте на счета нерезидентов за пределами Республики Казахстан - наименование и реквизиты конечного получателя денег-нерезидента.
По счетам к оплате на перечисление средств с КСН временного размещения денег, предназначенного для зачисления пенсионных выплат и пособий лиц, проживающих в медико-социальных учреждениях (организациях) и находящихся на полном государственном обеспечении, указывается копия решения комиссии, номер и дата документа (счет-фактура, накладная акт о поставке товаров, или акт выполненных работ, оказанных услуг, или другой документ, установленный законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг).";
часть первую пункта 225 изложить в следующей редакции:
"225. При создании электронных счетов к оплате в соответствующих электронных полях необходимо указывать тип платежа:
1 - обычный платеж;
2 - пенсионные (обязательные и профессиональные) взносы с приложением;
3 - перечисление заработной платы и дивидендов;
4 - социальные отчисления с приложением.
5 - отчисления на обязательное социальные медицинские страхования с приложением.";

"Шығындар бойынша бюджетті атқару" 6-бөлімінің 9-параграфы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы және басқа ақшалай төлемақыларды, жеке тұлғаларға стипендияларды және басқа да төлемақыларды төлеу жөніндегі төлемдерді жүзеге асыру, міндетті зейнетақы жарналарын, кәсіптік және ерікті зейнетақы жарналарын және әлеуметтік аударымдарды, міндетті медициналық сақтандыру үшін жарналар және (немесе) төлемдер аудару тәртібі";
232-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қолдар мен мөр бедерлерінің үлгілері бар құжатты мемлекеттік мекеме "Клиенттердің банктік шоттарын ашу, жүргізу және жабу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 207 қаулысына (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14422 болып тіркелді) (бұдан әрі - № 207 Қаулы) сәйкес ұсынады.";
234 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"234. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне жалақы және басқа да ақшалай төлемдерді, сондай-ақ жеке тұлғаларға стипендиялар мен басқа да төлемдерді олардың ағымдағы шоттарына немесе салымдар, мiндеттi зейнетақы
жарналары, кәсіптік және ерікті зейнетақы жарналары және әлеуметтiк аударымдар, міндетті медициналық сақтандыру үшін жарналар және (немесе) төлемдер бойынша банкте ашылған жинақ ақша шоттарына аудару жөнiндегi төлемдердi жүргiзу үшiн төлеуге қағаз жеткізгіште берiлетiн шоттармен бiрге мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне ҚБЕО белгiлеген хабарламалар пiшiмінде ақшаны алушылардың тізімін ұсынады. "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондыққ түрге төлем шоттарын беру кезінде ҚБЕО белгiлеген хабарламалардың электрондыққ пішімінде ақша алушылардың тізімі қоса тіркеледі және мемлекеттік мекеме бухгалтерінің және/немесе басшысының ЭЦҚ қойылады.
Мемлекеттік мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектілері осы Ережеге 95-қосымшаға сәйкес 5-15А "Ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi" нысаны бойынша ақша алушының тиісті шотына жүргізілген төлемдер бойынша ақша алушылардың тізімін қалыптастыруды қамтамасыз етеді.";
235-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"235. Мемлекеттiк мекемелердiң/квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметкерлерiне жалақы мен басқа да ақшалай төлемдердi, жеке тұлғаларға стипендиялар мен басқа да төлемдердi ағымдағы шоттарға немесе мiндеттi зейнетақы жарналары, кәсіптік және ерікті зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдарды, міндетті медициналық сақтандыру үшін жарналар және (немесе) төлемдер ақша алушылардың жинақ шоттарына аудару жөнiндегi төлемдердi жүргiзгеннен кейiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы осы Ережеге 95-қосымшаға сәйкес 5-15А "Ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi" нысаны бойынша ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi көшiрмені (бұдан әрi - үзiндi көшiрме) қалыптастырады. Үзiндi көшiрме операциялық күн жабылғаннан кейiн қалыптастырылады. Үзiндi көшiрменiң әрбiр бетi төлем жүргiзу күнiн көрсете отырып, жауапты орындаушының қойылған қолымен және мөртабан бедерiмен куәландырылады және осы Ереженің 221-тармағында көзделген құжаттармен бiрге мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектілеріне берiледi.";
236-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

в разделе "6. Исполнение бюджета по расходам" параграф 9 изложить в следующей редакции:
"параграф "Параграф 9. Порядок осуществления платежей по выплате заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, стипендий и других выплат физическим лицам, перечисления обязательных пенсионных взносов, профессиональных и добровольных пенсионных взносов и социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное страхование";
абзац второй пункта 232 изложить в следующей редакции:
"Документ с образцами подписей и оттиска печати предоставляется государственным учреждением в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 207 "Об утверждении Правил открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14422) (далее – Постановление № 207).";
пункт 234 изложить в следующей редакции:
"234. Для проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, а также стипендий и других выплат физическим лицам на их текущие счета или сберегательные счета, открытые в банке, обязательных пенсионных взносов, профессиональных и добровольных пенсионных взносов и социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование вместе со счетами к оплате на бумажном носителе государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства списки получателей денег в формате сообщений, установленном
КЦМР. При передаче по ИС "Казначейство-клиент" к электронному образу счета к оплате прикрепляются списки получателей денег в электронном формате сообщений, установленном КЦМР, и подписываются ЭЦП бухгалтера и/или руководителя государственного учреждения.
Государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора обеспечивает формирование достоверного списка получателей денег по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег по форме 5-15А "Выписка по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег" согласно приложению 95 к настоящим Правилам.";
абзац первый пункта 235 изложить в следующей редакции:
"235. После проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений/ субъектов квазигосударственного сектора, стипендий и других выплат физическим лицам на текущие счета или сберегательные счета, обязательных пенсионных взносов, профессиональных и добровольных пенсионных взносов и социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование ответственным исполнителем территориального подразделения казначейства формируется выписка по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег по форме 5-15А "Выписка по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег" согласно приложению 95 к настоящим Правилам (далее - выписка). Выписка формируется после закрытия операционного дня. Каждая страница выписки заверяется подписью, оттиском штампа ответственного исполнителя с указанием даты обработки документа и передается государственному учреждению/субъекту квазигосударственного сектора вместе с документами, предусмотренными пунктом 221 настоящих Правил.";
пункт 236 изложить в следующей редакции:

"236. Үзінді көшірмелер мемлекеттік мекеме олардың негізінде ақша алушылардың тізімін және тиісінше ақша алушылардың ағымдағы шоттарға немесе жинақ ақша шоттарына, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры аударылған соманы мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы және басқа да ақшалай төлемақылар, міндетті зейнетақы жарналары, кәсіптік және ерікті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар, міндетті медициналық сақтандыру үшін жарналар және (немесе) төлемдер жеке тұлғаларға стипендиялар, төлемақылар бойынша бастапқы құжаттардың деректерімен жолма-жол салыстырып тексеруді
жүзеге асыратын құжаттар болып табылады. Үзінді көшірмелерді мемлекеттік мекеме мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы және басқа ақшалай төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, кәсіптік және ерікті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар, міндетті медициналық сақтандыру үшін жарналар және (немесе) төлемдер жеке тұлғаларға стипендиялар, төлемдер бойынша бастапқы құжаттармен бірге тігеді және олар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімде сақталады.";
237-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"237. Жалақы бойынша төлемдерді және басқа да ақшалай төлемдерді қайтару сомасы осы Ереженің 96-қосымшасына сәйкес 5-56 "Жалақы бойынша төлемдерді және басқа да ақшалай төлемдерді қайтару жөніндегі есеп" нысанындағы есепте көрсетіледі, зейнетақы төлемдерін қайтару сомасы осы Ереженің 97-қосымшасына сәйкес 5-57 "Зейнетақы және әлеуметтік жинақты қайтару жөніндегі есеп" нысанындағы есепте көрсетіледі.";
239-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
"Шығындар бойынша бюджетті атқару" 6-бөлімінің 11-параграфы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. Ерекшеліктер (шығындар түрлері) бойынша шарт жасамай-ақ, немесе олар азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу талап етілмейтін төлемдерді жүргізуге арналған төлеуге берілетін шоттарды ұсыну және орындау тәртібі";
мынадай мазмұндағы 244-1-тармағымен толықтырылсын:
"244-1. Медициналық-әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) ҚБШ ақшаны уақытша орналастыру шотынан ақшаны алу үшін төлеу шотын ұсыну кезінде комиссия шешімінің көшірмесі және құжаттардың көшірмесі (шот-фактуралар немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжат (акт) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе оның негізінде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген басқа құжат).";
245-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"236. Выписки являются документами, на основании которых государственное учреждение осуществляет построчную сверку списков получателей денег и соответственно сумм, перечисленных на текущие счета или сберегательные счета получателей денег, в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", Государственный фонд социального страхования с данными первичных документов по заработной плате и другим денежным выплатам работникам государственных учреждений, обязательным пенсионным взносам, профессиональных и добровольным пенсионным взносам и социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование , стипендиям и другим выплатам физическим лицам. Выписки подшиваются государственным учреждением с первичными документами по заработной плате и другим денежным выплатам, обязательным пенсионным взносам, профессиональным и добровольным пенсионным взносам и социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, стипендиям и другим выплатам физическим лицам и хранятся в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.";
абзац первый пункта 237 изложить в следующей редакции:
"237. Суммы возврата платежей по заработной плате отражаются в отчете формы 5-56 "Отчет по возвратам платежей по заработной плате" согласно приложению 96 к настоящим Правилам, суммы возврата пенсионных платежей отражаются в отчете формы 5-57 "Отчет по возвратам пенсионных и социальных платежей, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование" согласно приложению 97 к настоящим Правилам.";
пункт 239 изложить в следующей редакции:
"239. Для проверки наличия подтверждающего документа при проведении платежа на бумажном носителе, за исключением предварительной (авансовой) оплаты, по зарегистрированной гражданско-правовой сделке и в целях оплаты поставленных товаров (работ, услуг) к счету к оплате прилагается копия подтверждающего документа, заверенная подписью руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного, и оттиском гербовой печати государственного учреждения, в случае заключения Соглашения с территориальным подразделением казначейства - электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" прикрепляется сканированный образ с оригинала подтверждающего документа, подписанного ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения.";
в разделе "6. Исполнение бюджета по расходам" параграф 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Порядок предоставления и исполнения счетов к оплате для проведения платежей по спецификам (видам расходов) без заключения договора, либо по которым не требуется регистрация заключенных гражданско-правовых сделок";
дополнить пунктом 244-1 следующего содержания:
"244-1. При проведении платежа с КСН временного размещения денег, предназначенного для зачисления пенсионных выплат и пособий лиц, проживающих в медико-социальных учреждениях (организациях) и находящихся на полном государственном обеспечении, представляется копия решения комиссии, копия документа (счета-фактуры или накладная акт о поставке товаров, оказанных услуг или другой документ установленный законодательством Республики Казахстан), на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг.";
пункт 245 изложить в следующей редакции:

"245. Төлемдер жүргізу үшін мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне банкте алынған қолма-қол ақшаны қалпына келтіруге және банк қызметтерін өтеуге төлеуге берілетін шоттармен бірге ұсынылатын қолма-қол ақшаны және чекті алуға өтінімдерді қоспағанда, аумақтық қазынашылық бөлімшесімен Келісім – "Қазынашылық-клиент" АЖ арқылы электрондық түрде жасалған жағдайда, осы Ереженің 243, 244, 244-1-тармақтарында санамаланған құжатарды растайтын қағаз жеткізгіштегі қосып төлеуге берілетін шотты, сондай-ақ осы Ереженің 98-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қоса қаржыландыру қаражатын немесе байланысқан гранттарды жұмсаған кезде үкiметтiк сыртқы қарыздар немесе байланысқан гранттар бойынша қоса қаржыландыру қаражатын алуға өтiнiмді ұсынады.";
254-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"254. Мемлекеттік мекемелер банк кассасынан қолма-қол ақша алуына аумақтық қазынашылық бөлімшесі банкке қойылған қолдар мен мөр бедері үлгілері бар құжатты 2 данада банкке береді. Қойылған қолдар мен мөр бедерінің үлгілері бар құжат № 207 Қаулысымен белгілеген нысан бойынша және тәртіппен ресімделеді.";
260-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"260. Мемлекеттік мекеме банкпен корпоративтік төлем карточкаларына банктік қызмет көрсету шартын жасасады, сондай-ақ банкке № 207 Қаулысымен белгіленген құжаттарды ұсынады.";
266-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер 2-38 "Төлем тапсырмасы", 5-17 "Қалпына келтiру және ауыстырулар тiзiлiмi", 5-56 "Жалақы бойынша төлемдерді қайтару жөніндегі есеп", 5-57 "Зейнетақы және әлеуметтік төлемдерін, міндетті медициналық сақтандыру үшін жарналар және (немесе) төлемдерін қайтару жөніндегі есеп" нысанындағы есептерді дербес қалыптастырады.";
"Шығындар бойынша бюджетті атқару" 6-бөлімінің 16-параграфы мынадай редакцияда жазылсын:
"16-параграф. Инкассолық өкімдерді, мемлекеттік кірістер органының өкімдерін, мемлекеттік ішкі аудит жөніндегі уәкілетті органның және атқарушы құжаттарды орындау тәртібі";
278-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Инкассолық өкiм № 208 қаулымен белгiленген нысан бойынша 2 данада мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектісіне қызмет көрсетiлетiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне берiледi. Мемлекеттік кірістер органдарының өкімдерін қоспағанда, оны жасау үшiн негiз болып табылатын атқарушылық құжаттың түпнұсқасы не әрбiр бетi соттың елтаңбалық мөрiмен куәландырылған немесе әр бетте жеке не сот актілерін орындау бойынша аумақтық уәкілетті органның сот атқарушысының мөрімен куәландырылған осы құжаттың көшiрмесi инкассолық өкімге қоса беріледі.";
283-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"245. Для проведения платежей государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства счет к оплате с приложением подтверждающих документов, перечисленных в абзаце втором пункта 243, 244, 244-1 настоящих Правил на бумажном носителе, в случае заключения Соглашения с территориальным подразделением казначейства – электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", а также заявку на получение наличных денег и чека, предоставляемых со счетами к оплате на восстановление полученных наличных денег в банке и оплату банковских услуг, заявку на снятие средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам при расходовании средств софинансирования или связанных грантов по форме согласно приложению 98 к настоящим Правилам.";
пункт 254 изложить в следующей редакции:
"254. На получение наличных денег государственными учреждениями из кассы банка территориальное подразделение казначейства предоставляет в банк документ с образцами подписей и оттиска печати в 2-х экземплярах. Документ с образцами подписей и оттиска печати оформляется по форме и в порядке, установленном Постановлением № 207.";
пункт 260 изложить в следующей редакции:
"260. Государственное учреждение заключает с банком Договор банковского обслуживания корпоративных платежных карточек, а также представляет в банк документы, установленные Постановлением № 207.";
часть вторую пункта 266 изложить в следующей редакции:
"Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС "Казначейство-клиент" самостоятельно формируют отчеты формы 2-38 "Платежное поручение", 5-17 "Реестр восстановлений и переносов", 5-56 "Отчет по возвратам платежей по заработной плате" 5-57 "Отчет по возвратам пенсионных и социальных платежей, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование".";
в разделе "6. Исполнение бюджета по расходам" параграф 16 изложить в следующей редакции:
"Параграф "16. Исполнение инкассовых распоряжений, распоряжений органа государственных доходов, уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и исполнительных документов";
абзац четвертый пункта 278 изложить в следующей редакции:
"Инкассовое распоряжение представляется в территориальное подразделение казначейства, в котором обслуживается государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора, в 2-х экземплярах по форме, установленной Постановлением № 208. К инкассовому распоряжению прилагается оригинал исполнительного документа, являющегося основанием для его составления, либо копии этого документа, заверенной постранично оттиском гербовой печати суда, либо заверенной постранично печатью частного судебного исполнителя либо территориального отдела уполномоченного органа по исполнению судебных актов, за исключением инкассовых распоряжений органов государственных доходов.";
пункт 283 изложить в следующей редакции:

"283. Инкассолық өкімді алғаннан кейін аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысы:
1) мемлекеттік мекемеге инкассолық өкімді тіркеген күннен кейінгі келесі жұмыс күнінен кешіктірмей инкассолық өкімді қою және мына:
мемлекеттік мекемелердің қызметін ұстау жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша;
міндеттемелерді тіркеу және мемлекеттік мекемелердің ақылы қызметтер ҚБШ бойынша төлем жүргізу жөнінде;
мемлекеттік мекемелердің қайырымдылық көмектің және жергілікті өзін-өзі басқарудың ҚБШ бойынша төлем жүргізу жөнінде;
осы Ережеге 278-тармақта көзделген жағдайларда инкассолық өкімнің бірінші данасы мен атқарушы құжаттың көшірмесі қоса беріле отырып, операцияларды тоқтата тұру туралы жазбаша хабарлама (бұдан әрі – хабарлама хат) жібереді. Аумақтық қазынашылық бөлімшесінде инкассолық өкімнің екінші данасы, оны атқарушы құжаттар негізінде қойған жағдайда - инкассолық өкімнің көшірмесімен бірге атқарушы құжаттың түпнұсқасы (көшірмесі) қалады;
2) сол күні мыналар бойынша:
жалақы және басқа да ақша, оның ішінде техникалық персоналдың төлемдері;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген ақшалай өтемақы;
салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер;
міндетті зейнетақы жарналары;
жалақы мен басқа да ақшалай төлемдерден ұстаулар;
әлеуметтік аударымдар;
банк қызметтеріне ақы төлеу бойынша төлемдер мен ақша аударымдары жүзеге асырылатын шығыстардың ҚБШ-ны қоспағанда, қызметтерін қамтамасыз ету жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) пайдаланылмаған қалдықтары бойынша операцияларды тоқтата тұру жүзеге асырылады.";
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген ақшалай өтемақы;
салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер;
міндетті зейнетақы жарналары;
жалақы мен басқа да ақшалай төлемдерден ұстаулар;
әлеуметтік аударымдар;
банк қызметтеріне ақы төлеу бойынша төлемдер мен ақша аударымдары жүзеге асырылатын шығыстардың ҚБШ-ны қоспағанда, қызметтерін қамтамасыз ету жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) пайдаланылмаған қалдықтары бойынша операцияларды тоқтата тұру жүзеге асырылады.";
296-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мекемеде мемлекеттiк мекеменiң қызметiн ұстау бойынша бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) болмаған жағдайда, осы тармақтың 1) тармақшасында берілген шығыстарды қоспағанда, ол арқылы қаулыда көрсетілген мемлекеттік мекемені ұстау жүзеге асырылатын, ол бойынша бюджеттік бағдарлама әкімшісі не мемлекеттік мекеме ұсталатын бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) оқшаулауға жатады. Оқшаулау тиісті орган
Ереженің осы тармағының бірінші абзацында көрсетілген сот актілерін, қаулыларды кері қайтарғанға дейін жүзеге асырылады.";

"283. Получив инкассовое распоряжение ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства:
1) направляет государственному учреждению не позднее следующего рабочего дня за днем регистрации инкассового распоряжения письменное уведомление о выставлении инкассового распоряжения и приостановлении операций (далее - письмо-уведомление):
по бюджетной программе (подпрограмме), по которой осуществляется содержание деятельности государственных учреждений;
по регистрации обязательств и проведению платежей по КСН платных услуг государственного учреждения;
по проведению платежей по КСН благотворительной помощи и местного самоуправления государственного учреждения;
с приложением первого экземпляра инкассового распоряжения и копии исполнительного документа в случае, предусмотренном пунктом 278 настоящих Правил. В территориальном подразделении казначейства остается второй экземпляр инкассового распоряжения, в случае выставления его на основании исполнительного документа - вместе со вторым экземпляром инкассового распоряжения остается оригинал (копия) исполнительного документа;
2) в тот же день осуществляет приостановление операций по неиспользованным остаткам бюджетной программы (подпрограммы), по которой осуществляется содержание деятельности государственных учреждений, за исключением КБК расходов, по которым осуществляются платежи и переводы денег по:
заработной плате и другим денежным выплатам, в том числе технического персонала;
денежной компенсации, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан;
налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
обязательным пенсионным взносам;
удержаниям из заработной платы и других денежных выплат;
социальным отчислениям;
оплате банковских услуг.";
часть третью пункта 296 изложить в следующей редакции:
"В случае отсутствия у государственного учреждения бюджетной программы (подпрограммы) по содержанию деятельности государственного учреждения, блокировке подлежит бюджетная программа (подпрограмма), по которой содержится администратор бюджетных программ либо государственное учреждение, через которое осуществляется содержание указанного в постановлении государственного учреждения, за исключением расходов, указанных в подпункте 1) настоящего пункта. Блокировка осуществляется до отзыва соответствующим органом судебных актов, постановлений, указанных в абзаце первом настоящего пункта Правил.";

315 және 316-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"315. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің клиенттер үшін шетел валютасын айырбастау және қайта айырбастау бойынша операцияларды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 36 қаулысында (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13279 болып тіркелді) (бұдан әрі - № 36 Қаулы) белгілеген сомадан аспайтын сомаға валюта түрлері бойынша шетел валютасын айырбастау жөніндегі операциялар алдын ала мәлімет ұсынбастан жүзеге асырылады.
316. № 36 қаулыда белгіленгеннен асатын сомаға валюта түрлері бойынша шетел валюталарын айырбастау аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне мемлекеттік мекемемен валюта түрі мен сомасын көрсете отырып, шетел валютасын сатып алу қажеттілігі туралы хатты ұсынғаннан кейін, айырбастау күніне дейін мынадай мерзімдерде:
АҚШ доллары, еуро, ағылшын фунт стерлингі, швейцария франкі, ресей рублі - үш жұмыс күні ішінде;
жапон йені - бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.";
341- тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"341. Шетел валютасындағы төлем жұмсалымын анықтауға мүмкіндік бермейтін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен электрондық түрде түскен төлем құжаттарында деректемелерді толық немесе дұрыс көрсетпеген жағдайда бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның жауапты орындаушысы бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган тиісті аумақтық қазынашылық бөлімшесінің шетел валютасындағы төлемдер сомасын "Шетел валютасындағы анықталғанға дейінгі сома" 0900НП ерекшелік кодына, жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған шетел валютасының сомасын 090004 "Мемлекет меншігіне шетел валютасында түсетін (тәркіленген) түсімдер" ерекшелік кодына есепке алады.";
343-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"343. Мемлекеттік кірістер органы төлемдердің деректемелерін анықтау бойынша жұмысты жүргізеді және хабарламаны алғаннан кейін жеті күн ішінде төлемнің жұмсалымы мен деректемелері туралы мәліметтерді қазынашылық бөлімшесіне және/немесе бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға береді. Мемлекеттік кірістер органы деректемелердің уақтылы ұсынылуын және растығын қамтамасыз етеді.
Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған шетел валютасын беретін орган төлем деректемелерін анықтау бойынша жұмыстар жүргізеді және хабарламаны алған күннен бастап он жұмыс күн ішінде төлемнің жұмсалымы мен деректемелері туралы ақпаратты аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсынады. Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған шетел валютасын беретін орган деректемелердің уақтылы берілуін және олардың дұрыс болуын қамтамасыз етеді.";
361-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 315 и 316 изложить в следующей редакции:
"315. Операции по конвертации иностранной валюты по видам валют на суммы, не превышающие суммы, установленные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 36 "Об утверждении Правил проведения Национальным Банком Республики Казахстан операций по конвертации и реконвертации иностранной валюты для клиентов (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13279) (далее – Постановление № 36), осуществляются без предоставления предварительных сведений.
316. Операции по конвертации иностранной валюты по видам валют на суммы, превышающие суммы, установленные Постановлением № 36 осуществляются после представления государственным учреждением в территориальное подразделение казначейства письма о необходимости приобретения иностранной валюты с указанием суммы и вида валюты, в следующие сроки до даты конвертации:
доллары США, евро, английские фунты стерлинги, швейцарские франки, российские рубли - за три рабочих дня;
японские йены - за пять рабочих дней.";
абзац первый 341 изложить в следующей редакции:
"341. При недостаточности или неверном указании реквизитов в платежных документах, поступивших в электронном виде из НБ РК, не позволяющих определить назначение платежа в иностранной валюте, ответственный исполнитель центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета зачисляет сумму поступлений в иностранной валюте на код специфики 0900НП "Суммы до выяснения в иностранной валюте", сумму иностранной валюты, обращенной в собственность государства по отдельным основаниям, на код специфики 090004 "Поступления (конфисковано) в собственность государства в иностранной валюте" соответствующего территориального подразделения казначейства.";
пункт 343 изложить в следующей редакции:
"343. Орган государственных доходов проводит работу по выяснению реквизитов платежа и в течение семи рабочих дней со дня получения уведомления предоставляет в территориальное подразделение казначейства и/или центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета сведения о назначении платежа и реквизитах. Орган государственных доходов обеспечивает своевременность предоставления реквизитов и их достоверность.
Орган, передающий иностранную валюту, обращенную в собственность государства по отдельным основаниям, проводит работу по выяснению реквизитов платежа и в течение десяти рабочих дней со дня получения уведомления предоставляет в территориальное подразделение казначейства сведения о назначении платежа и реквизитах. Орган, передающий иностранную валюту, обращенную в собственность государства по отдельным основаниям обеспечивает своевременность предоставления реквизитов и их достоверность.";
пункт 361 изложить в следующей редакции:

"361. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің ашылған шоттарын тіркеу аумақтық қазынашылық бөлімшесінің ішкі есебінде, осы Ережеге 49-қосымшаға сәйкес 5-19 "Қолма-қол ақшаны бақылау шоттарының тізбесі" нысаны бойынша көрсетіледі.";
367-тармақтың үшінші, төртінші және бесінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлем жұмсалымы" деген ашық жолақта: аванстық төлемді қоспағанда, төлемнің жұмсалымы, атауы, құжаттың нөмірі мен күні (тауарларды жеткізу туралы шот-фактуралар немесе жүкқұжат (акт) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе оның негізінде тауарларды сатып алу (жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету) жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген басқа құжат) көрсетіледі және төлем қандай кезең үшін жүзеге асырылатын болса (зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды аудару кезінде), сол кезең қосымша көрсетіледі. Бұл ретте растаушы құжаттың күні төлем тапсырмасының күнінен кеш болмауға тиіс.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметкерлеріне еңбекақы және басқа да ақшалай төлемдерді, сондай-ақ жеке тұлғалардың ағымдағы шоттарына немесе банктерде ашылған жинақ шоттарына стипендиялар мен басқа да төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарын, кәсіптік және ерікті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды аудару бойынша төлемдерді жүргізу үшін квазимемлекеттік сектор субъектісі қағаз тасығыштағы төлем тапсырмаларымен бірге аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ақшаны алушылардың тізімдерін ҚБЕО-де белгіленген хабарлар форматында ұсынады. "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша беру кезінде төлем тапсырмасының электрондық бейнесіне ҚБЕО-де белгіленген хабарлар форматындағы ақша алушылардың тізімдері қоса тіркеледі және квазимемлекеттік сектор субъектісінің бухгалтерінің және/немесе басшысының ЭЦҚ қойылады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ арқылы электрондық төлем тапсырмаларын жасау кезінде тиісті электрондық жолақтарда төлем түрін көрсету қажет:
1 - қарапайым төлем;
2 - қосымшасымен зейнетақы (міндетті және кәсіптік) жарналары;
3 - еңбекақыны және дивидендтерді аудару;
4 - қосымшасымен әлеуметтік аударымдар;
5 - қосымшасымен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар.";
368-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"368. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметкерлеріне еңбекақы және басқа да ақшалай төлемдерді, сондай-ақ жеке тұлғалардың ағымдағы шоттарына немесе банктерде ашылған жинақ шоттарына стипендиялар мен басқа да төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарын, кәсіптік және ерікті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды аудару бойынша төлемдерді жүргiзгеннен кейiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы осы Ережеге 95-қосымшаға сәйкес 5-15А "Ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi көшiрме" нысаны бойынша ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi көшiрмені қалыптастырады. Үзiндi көшiрме операциялық күн жабылғаннан кейiн қалыптастырылады. Үзiндi көшiрменiң әрбiр бетi төлем жүргiзу күнiн көрсете отырып, жауапты орындаушының қойылған қолымен және мөртабан бедерiмен куәландырылады және осы Ереженің 375-тармағында көзделген құжаттармен бiрге квазимемлекеттік сектор субъектісіне берiледi.";
369-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"361. Регистрация открытых счетов субъектов квазигосударственного сектора отражается во внутреннем отчете территориального подразделения казначейства по форме 5-19 "Перечень контрольных счетов наличности" согласно приложению 49 к настоящим Правилам.";
части третью, четвертую и пятую пункта 367 изложить в следующей редакции:
"В поле "Назначение платежа": указываются назначение платежа, наименование, номер и дата документа (счета-фактуры или накладная (акт) о поставке товаров, или акт выполненных работ, оказанных услуг, или другой документ, установленный законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляется приобретение товаров (выполнение работ, оказание услуг), за исключением авансового платежа, и дополнительно указывается период, за который осуществляется платеж (при перечислении пенсионных взносов и социальных отчислений). При этом дата подтверждающего документа не должна быть позже даты формирования платежного поручения.
Для проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам субъектов квазигосударственного сектора, а также стипендий и других выплат физическим лицам на их текущие счета или сберегательные счета, открытые в банке, обязательных пенсионных взносов, профессиональных и добровольных пенсионных взносов и социальных отчислений, отчислениях и (или) взносах на обязательное социальное медицинское страхование вместе с платежными поручениями на бумажном носителе субъект квазигосударственного сектора представляет в территориальное подразделение казначейства списки получателей денег в формате сообщений, установленном КЦМР. При передаче по ИС "Казначейство-клиент" к электронному образу платежного поручения прикрепляются списки получателей денег в электронном формате сообщений, установленном КЦМР, и подписываются ЭЦП бухгалтера и/или руководителя субъекта квазигосударственного сектора.
При создании электронных платежных поручений посредством ИС "Казначейство-клиент" в соответствующих электронных полях необходимо указывать тип платежа:
1 - обычный платеж;
2 - пенсионные (обязательные и профессиональные) взносы с приложением;
3 - перечисление заработной платы и дивидендов;
4 - социальные отчисления с приложением;
5 - отчисления на обязательные социальные медицинские страхования с приложением";
абзац первый пункта 368 изложить в следующей редакции:
"368. После проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам субъектов квазигосударственного сектора, стипендий и других выплат физическим лицам на текущие счета или сберегательные счета, обязательных пенсионных взносов, профессиональных и добровольных пенсионных взносов и социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование ответственным исполнителем территориального подразделения казначейства формируется выписка по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег по форме 5-15А "Выписка по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег" согласно приложению 95 к настоящим Правилам (далее - выписка). Выписка формируется после закрытия операционного дня. Каждая страница выписки заверяется подписью, оттиском штампа ответственного исполнителя с указанием даты обработки документа и передается субъекту квазигосударственного сектора вместе с документами, предусмотренными пунктом 375 настоящих Правил.";
абзац первый пункта 369 изложить в следующей редакции:

"369. Еңбекақы бойынша төлемдерді қайтару сомасы осы Ережеге 96 -қосымшаға сәйкес 5-56 "Еңбекақы бойынша төлемдерді қайтару жөніндегі есеп" нысанындағы есепте көрсетіледі, зейнетақы төлемдерін қайтару сомасы осы Ережеге 97-қосымшаға сәйкес 5-57 "Зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды қайтару жөніндегі есеп" нысанындағы есепте көрсетіледі.";
369-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"371. Төлемдер мен аударымдарды жүргiзу үшiн квазимемлекеттiк сектор субъектiсi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне мыналарды қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде:
1) жарғылық капиталын ұлғайту/қалыптастыру кезiнде – бағалы қағаздар нарығын қадағалау мен реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi органның куәлiгiн не квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң жарғылық капиталын ұлғайтуға ақша аударылған жағдайда басқару органдарының тиiстi шешiмiн;
2) ағымдағы қаржы жылының сомасынан 30 пайызға дейінгі мөлшердегі аванстық төлемді қоспағанда, инвестициялық жобаны іске асыру кезінде – шот-фактураның немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) немесе орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрінің көшірмелерін.
Инвестициялық жобаны Астана қаласында ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым жүзеге асырған жағдайда, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне көрсетілген ұйымның уәкілетті адамы қол қойған жазбаша өтінім беріледі.
Шығыстарды және/немесе тартылған, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан қарыз қаражатын бұдан бұрын квазимемлекеттік сектор субъектілеріне жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бөлінген қаражат есебінен өтеген жағдайда, квазимемлекеттік сектор субъектісі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының көшірмесін және қарыз қаражатын тартқан жағдайда – кредиттік шарттың көшірмесін қосымша ұсынады.
"Нұрлы жол" бағдарламасы шеңберінде бөлінген жобалардың тізбесі, сондай-ақ ғарыш қызметі саласындағы жобалар бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған соманың 50 пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.
3) аванстық төлемді қоспағанда, мемлекеттік тапсырысты орындау кезінде - шот-фактураның немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (акт) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге де құжат түрінің көшірмелерін ұсынады.";

"369. Суммы возврата платежей по заработной плате отражаются в отчете формы 5-56 "Отчет по возвратам платежей по заработной плате" согласно приложению 96 к настоящим Правилам, суммы возврата пенсионных платежей отражаются в отчете формы 5-57 "Отчет по возвратам пенсионных и социальных платежей, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование" согласно приложению 97 к настоящим Правилам.";
часть первую пункта 371 изложить в следующей редакции:
"371. Для проведения платежей и переводов субъект квазигосударственного сектора на бумажном носителе или электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" представляет в территориальное подразделение казначейства:
1) при увеличении/формировании уставного капитала - свидетельство уполномоченного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг, либо соответствующее решение органов управления в случае перечисления денег на увеличение уставного капитала субъекта квазигосударственного сектора;
2) при реализации инвестиционного проекта, за исключением авансового платежа в размере до 30 процентов от суммы текущего финансового года, копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан.
В случае, когда инвестиционный проект реализуется организацией, осуществляющей деятельность по организации и проведению международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астана, в территориальное подразделение казначейства представляется письменная заявка, подписанная уполномоченным лицом указанной организации.
В случае возмещения расходов и/или привлеченных заемных средств, в том числе из Национального Фонда Республики Казахстан, за счет средств, ранее выделенных субъектам квазигосударственного сектора на формирование или увеличение уставного капитала, субъект квазигосударственного сектора предоставляет в территориальное подразделение казначейства копию Постановления Правительства Республики Казахстан и дополнительно в случае привлечения заемных средств - копию кредитного договора.
По перечню проектов, выделенных в рамках программы "Нұрлы жол", а также проектов в области космической деятельности допускается авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов от суммы на текущий финансовый год.
3) при выполнении государственного задания за исключением авансового платежа, копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан.";

мынадай мазмұндағы 371-1-тармақпен толықтырылсын:
"371-1. Электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйені пайдаланатын квазимемлекеттік сектор субъектісі үшін инвестициялық жобаны іске асыру не мемлекеттік тапсырманы орындау кезінде төлемдерді жүргізу үшін төлем тапсырмасын қалыптастыру және ұсыну үшін электрондық шот-фактура негіз болып табылады."
374 және 375-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"374. Қағаз тасығыштағы төлем тапсырмасы және "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде түскен төлем тапсырмасы орындалады не оны аумақтық қазынашылық бөлімшесі қабылдаған күннен кейінгі бір жұмыс күні ішінде орындалмай қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы төлем тапсырмасы және "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде түскен төлем тапсырмасы квазимемлекеттік сектор субъектісіне:
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тиісті шоттарында ақша қаражаты болмаған не жеткіліксіз болған;
қағаз тасығыштағы төлем тапсырмасын банктік заңнамада белгіленген нысанға сәйкес келмейтін нысанда берілген;
түзетулермен, оның ішінде қолмен түзетулермен ұсынылған;
осы Ережеде көзделген растау құжаттарын қосымшаларсыз ұсынған (сканерленген түрі қоса тіркелмеген немесе қоса тіркелген сканерленген түріне квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң басшысы мен бас бухгалтерінің ЭЦҚ қойылмаған);
талап етілетін жолақтарда қолдар және/немесе мөр бедері болмаған;
қолдар және/немесе мөр белгісі қолдар және мөр бедерінің үлгілері бар құжатқа сәйкес келмеген;
түпнұсқалығын тексеру кезінде ЭЦҚ болмауы не дұрыс болмауы айқындалған;
құжаттың барлық даналарында талап етілген жолақтарда мөр бедері анық (айқын) қойылмаған;
цифрмен жазылған сома жазумен жазылған сомаға сәйкес келмеген;
төлем тапсырмасында көрсетілген, бағдарламалық тексеруге жататын деректемелер ҚБАЖ-ға енгізілген деректемелерге сәйкес келмеген;
төлем тапсырмасы деректемелері (ЖСК, БСК, ақша алушының банкінің атауын қоспағанда) төлем тапсырмасына қоса берілген (осы Ережемен белгіленген жағдайларда құжаттар қоса берілген кезде) растау құжаттарының деректемелеріне сәйкес келмеген;
төлем тапсырмасының бірінші данасының деректемелері төлем тапсырмасының екінші данасының деректемелеріне сәйкес келмеген;
төлем тапсырмасының қолданылу мерзімінен асқан мерзімде ұсынылған;
ҚБЕО белгіленген хабарламалар форматындағы магниттік (электрондық) тасығышта қателер анықталған;
төлем тапсырмасында көрсетілген жұмсалымы қаржылық-экономикалық негіздемеде көрсетілген жоспарланған іс-шараларға сәйкес келмеген жағдайларда орындалмай қайтарылады;
растау құжатына сілтеменің болмауы;
төлем тапсырмасындағы соманың растау құжатындағы сомадан асып түсуі;
төлем тапсырмасы нөмірінің қосарлануы;
төлем тапсырмасындағы төлем жұмсалымының файлмен (шығын түрі, төлем мерзімі және "PERIOD" міндетті ашық жолағының сәйкес келмеуі) сәйкес келмеуі;
төлем тапсырмасында Қазақстан Республикасының банктік заңнамасын бұза отырып, төлем тапсырмасында міндетті ашық жолақтардың толтырылуы;
төлем жұмсалымында қатенің болуы (жыл, ай, төлем кезеңі дұрыс көрсетілмеген және/немесе төлем кезеңі көрсетілмеген);
төлемнің жұмсалымы бюджет түсiмдерi сыныптамасының кодына (төлемдерді бюджетке аудару кезінде) сәйкес келмеген жағдайларда орындалмай қайтарылады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде түскен төлем тапсырмасындағы деректердің қабылдау және өңдеу кезеңінде жоғарыда айтылған талаптарға сәйкес еместігі анықталған жағдайда төлем тапсырмасы осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтемемен, қайтару себептерін көрсете отырып, квазимемлекеттік сектор субъектісіне электрондық түрде қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы төлем тапсырмасындағы деректердің қабылдау және өңдеу кезеңінде жоғарыда айтылған талаптарға сәйкес еместігі анықталған жағдайда төлем тапсырмасы – төлем тапсырмасы тізілімінің бірінші данасында квазимемлекеттік сектор субъектісінің уәкілетті тұлғасының қолымен, екінші данасында – аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты тұлғасының қолымен қайтару туралы белгі қойылған хат ресімдеусіз қайтарылады. Сәйкес еместігі қабылдағаннан кейін, тексеру барысында анықталған жағдайда төлем тапсырмасы жазбаша негіздемемен, аумақтық қазынашылық бөлімшесі басшысының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның қолымен қайтарылады.

дополнить пунктом 371-1 следующего содержания:
"371-1. Для субъекта квазигосударственного сектора, использующего информационную систему по приему и обработке электронных счетов-фактур, основанием для формирования и предоставления платежного поручения для проведения платежей при реализации инвестиционного проекта либо выполнения государственного задания является электронная счет-фактура.";
пункты 374 и 375 изложить в следующей редакции:
"374. Платежное поручение на бумажном носителе и платежное поручение, поступившее электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" исполняются либо возвращаются без исполнения в течение одного рабочего дня со дня, следующего за днем его приема территориальным подразделением казначейства.
Платежное поручение на бумажном носителе и платежное поручение, поступившее электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", возвращаются субъекту квазигосударственного сектора без исполнения в случаях:
отсутствия либо недостаточности денежных средств на соответствующих счетах субъектов квазигосударственного сектора;
представления платежного поручения на бумажном носителе по форме, не соответствующей форме, установленной банковским законодательством;
представления с исправлениями, в том числе от руки;
представления без приложения (без прикрепления сканированного образа или с прикреплением сканированного образа, не подписанного ЭЦП руководителя и главного бухгалтера субъекта квазигосударственного сектора), предусмотренных настоящими Правилами подтверждающих документов;
отсутствия подписей и/или оттиска печати на требуемых полях;
несоответствия подписей и/или оттиска печати документу с образцами подписей и оттиска печати;
выявления отсутствия либо недостоверности ЭЦП при проверке на подлинность;
нечеткого (неясного) проставления оттиска печати на требуемых полях на всех экземплярах документа;
несоответствия суммы цифрами сумме прописью;
несоответствия указанных в платежном поручении реквизитов, подлежащих программной проверке, реквизитам, введенным в ИИСК;
несоответствия реквизитов платежного поручения (за исключением ИИК, БИК, наименования банка получателя денег) реквизитам подтверждающих документов, приложенных к платежному поручению (при приложении документов в случаях, установленных настоящими Правилами);
несоответствия реквизитов первого экземпляра платежного поручения реквизитам второго экземпляра платежного поручения;
представления в срок, превышающий срок действия платежного поручения;
выявленных ошибок на магнитном (электронном) носителе в формате сообщений, установленном КЦМР;
несоответствия назначения платежа, указанного в платежном поручении, планируемым мероприятиям, указанным в финансово-экономическом обосновании;
отсутствия ссылки на подтверждающий документ;
превышения суммы платежного поручения над суммой подтверждающего документа;
дублирование номера платежного поручения;
несоответствие назначение платежа в платежном поручении с файлом (вид расхода, период оплаты и несоответствие обязательного поля "PERIOD");
заполнение обязательных полей в платежном поручении в нарушение банковского законодательства Республики Казахстан;
наличия ошибки в назначении платежа (год, месяц неправильно указан и/или не указан период оплаты);
несоответствия назначения платежа коду классификаций поступлений бюджета (при перечислении платежей в бюджет).
При обнаружении несоответствия данных в платежном поручении, поступившего электронным образом по ИС "Казначейство - клиент", вышеперечисленным требованиям в период приема и дальнейшей обработки, платежное поручение возвращается субъекту квазигосударственного сектора электронным образом с указанием причины отклонения со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил.
При обнаружении несоответствия данных в платежном поручении на бумажном носителе вышеперечисленным случаям в период приема, платежное поручение возвращается без оформления письма с отметкой о возврате в первом экземпляре реестра платежных поручений - за подписью уполномоченного лица субъекта квазигосударственного сектора, во втором экземпляре - за подписью ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства. При обнаружении несоответствия после приема, в ходе проверки, платежное поручение возвращается с письменным обоснованием за подписью руководителя территориального подразделения казначейства или лица, им уполномоченного.

375. Төлем жүргізілгеннен кейін қағаз тасығышта төлем тасырмасының екінші данасы мен осы Ережеге 54-қосымшаға сәйкес 5-20-нысан бойынша қалыптастырылған есеп салыстырылып тексеріледі, төлем тапсырмасында төлем жүргізу күні және 5-20-нысанында салыстырып тексеруді жүзеге асыру күні көрсетіле отырып, аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысының қолымен, мөртабан бедерімен куәландырылады және квазимемлекеттік сектор субъектілеріне беріледі. "Қазынашылық-клиент"
АЖ бойынша қызмет етілетін квазимемлекеттік сектор субъектілері 5-20-нысан
бойынша есепті дербес қалыптастырады.";
443-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"443. Қайырымдылық көмек бойынша ҚБШ бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылады.";
458-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-сынан сот актілерін орындау жөніндегі ақшаны қайтаруды/аударуды атқарушы құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті аумақтық орган қағаз тасығыштағы төлеуге берілетін шот негізінде, атқарушы құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы аумақтық органның мөрімен куәландырылған атқарушы құжаттың көшірмесін қоса бере ("Қазынашылық-клиент" АЖ-да сот актісінің немесе атқарушы құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы аумақтық органның мөрімен куәландырылған атқарушы құжаттың түпнұсқасынан сканерленген электрондық құжаттарды қоса тіркейді) отырып, жүзеге асырады.";
Ережеге 44, 46, 110-қосымшаларға осы бұйрыққа 2, 3, 13-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік тілде өзгеріс енгізілді;
Ережеге 43, 49, 50, 54, 60, 61, 95, 96, 97, 99-1-қосымшалар осы бұйрыққа 1456, 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Төрағасының
міндетін атқарушы
________________ Д. Ғалиева

375. После проведения платежа на бумажном носителе второй экземпляр платежного поручения и сформированный отчет по форме 5-20 согласно приложению 54 к настоящим Правилам сверяются, заверяются подписью, оттиском штампа ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства с указанием даты проведения платежа на платежном поручении и даты осуществления сверки в форме 5-20 и передаются субъектам квазигосударственного сектора. Субъекты квазигосударственного сектора, обслуживающиеся по ИС "Казначейство-клиент", самостоятельно формируют отчет по форме 5-20.";
пункт 443 изложить в следующей редакции:
"443. КСН благотворительной помощи открываются в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета.";
абзац второй пункта 458 изложить в следующей редакции:
"Возврат/перечисление денег по исполнению судебных актов с КСН временного размещения осуществляется уполномоченным территориальным органом в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов на основании счета к оплате на бумажном носителе, который прикладывает (в ИС "Казначейство-клиент" прикрепляет электронные документы, сканированные с оригинала судебного акта или исполнительного документа, заверенные печатью территориального органа в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов) копию исполнительного документа, заверенного печатью территориального органа в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов.";
приложения 44, 46, 110 к Правилам внесено изменение на государственном языке согласно приложениям 2, 3, 13 к настоящему приказу;
приложения 43, 49, 50, 54, 60, 61, 95, 96, 97, 99-1 к Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Председателя Национального
Банка Республики Казахстан
________________ Д. Галиева

5-19-нысан
Есеп жүргізілді:
күні - уақыты
Х-тен №-ге дейінгі парақ
Тиісті бюджеттер, ақылы қызметтер, демеушілік, қайырымдылық көмек, уақытша
ақша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе
байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау
шоттарының және квазимемлекеттік сектор субъектілері шоттарының тізбесі
Өңір: ______________________________________________
Қаржыландыру көзі:__________________________________
Р/с №
ЖСК
Мемлекеттік мекеменің/ квазимемлекеттік сектор субъектісінің коды
БСН
Шоттың атауы
Ашылған күні
Қозғалыс күні
Жабылу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Жауапты орындаушы __________________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 431 бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
50-қосымша
8-08-нысан
Есеп жүргізілді: ХХ.ХХ.ХХХХ ХХ:ХХ:ХХ
Х-тен №-ге дейінгі парақ
Қазынашылықтағы шетел валютасындағы шоттардың, сыртқы
қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарының,
сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы
шоттарына арналған шоттардың тізбесі
Өңір: ____________________________________
Мемлекеттік мекеме коды __________________
Валюта түрі: _____________________________
Қаржыландыру көзі: _______________________
Бюджет түрі
Өңір
Мемле-кет-тік мекеме коды
Мемле-кет-тік мекеме-нің ата-уы
Ерекше-лік ко-ды
Ерекше-лік-тің ата-уы
Ва-лю-та түрі
Қаржыланды-ру көзі
А-шылған күні
Рұқсат етілген шығындардың ба-ғытта-луы
Соңғы о-пе-ра-ция кү-ні
Жа-был-ған кү-ні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жауапты орындаушы ___________________________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 431 бұйрығына
6-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
54-қосымша
5-20-нысан
есеп жүргізілді:
Күні – Уақыты
№ Х-беті
____________ арналған квазимемлекеттік сектор субъектіcінің шотынан/ қолма-қол
ақшаны бақылау шотынан үзiндi
Өңір:
Бюджет түрі:
Қаржыландыру көзі:
Банктің коды (БСК):
Банктің атауы:
Банктік шот нөмірі (ЖСК):
Банктік шоттың атауы:
Мемлекеттік мекеменің атауы/ККС
Қолма-қол ақшаның бақылау шоты:
Өлшем бірлігі: теңге
Жыл басындағы қалдық
Кіріс қалдығы
ДЕБЕТ
КРЕДИТ
Операциялар саны
№ транз
БСК
ЖСК
БІР КҮНГІ АЙНАЛЫМ
ДЕБЕТ
КРЕДИТ
Жиыны
Шыққан қалдық
Аумақтық қазынашылық
Бөлімшесінің
басшысы _______ _____________ ККС /ММ басшысы _______ ___________
(қолы) (Т.А.Ә.) (бар болса) (қолы) (Т.А.Ә.) (бар болса)
М.О. М.О.
Жауапты
орындаушы _____ ______________ККС/ММ ______ _______________
(қолы) (Т.А.Ә.) (бар болса) бас бухгалтері (қолы) (Т.А.Ә.) (бар болса)
М.О. М.О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 431 бұйрығына
7-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
60-қосымша
Нысан
_________________________________________________________________ (бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган/ бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық қазынашылық бөлімшесі) ___________________________________________________________________ (бюджеттік бағдарламалар әкімшісі) ______жылғы "__"____________
мемлекеттік мекемелердің кодтарының әрекеттерін
тоқтатуға арналған өтінім
Мем-ле-кет-тік ме-кеме-нің атауы
Мем-ле-кет-тік меке-менің коды
Бюджет түрі
Салық-тық түсім-дерді есепке алу үшін өңірдің мем-лекет-тік кіріс-тер органының коды
Экономика сек-торы
Мем-лекет-тік мекеменің БСН
Заң тірке-ліміне енгізіл-ген мемле-кеттік мекеме-нің мекен-жайы, телефон, факсі
Кодтың әрекетінің тоқтатылуына негіздеме
1
2
3
4
5
6
7
8
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы _________ ___________________________
М.О. (қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 431 бұйрығына
8-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
61-қосымша
Нысан
______________________________________________________________________
(бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган/бюджетті атқару жөніндегі
орталық уәкілетті органның аумақтық қазынашылық бөлімшесі)
______________________________________________________________________
(квазимемлекеттік сектор субъектісі)
_____ жылғы "___" ___________ _____
Квазимемлекеттік сектор субъектісі кодтарының әрекеттерін
тоқтатуға және шоттарын жабуға арналған өтінім
КСС атауы
КСС коды
Салықтық түсімдерді есепке алу үшін өңірдің мемлекеттік кіріс органының коды
КСС-тің БСН
Заң тіркеліміне енгізілген КСС-тың мекенжайы, телефоны, факсі
Кодтың әрекетінің тоқтатылуына негіздеме
1
2
3
4
5
6
Бір мезгілде _____________________________________ жабуды сұрайды
(квазимемлекеттік сектор субъектісінің ҚБШ нөмірі көрсетіледі)
КСС/бюджетті атқару жөніндегі орталық
уәкілетті органның аумақтық қазынашылық
бөлімшесінің басшысы
_________ __________________________
М.О. (қолы) (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық
қазынашылық бөлімшесінің белгісі
_____________________________ ___ жылғы "___" __________ жабылды
(квазимемлекеттік секторы
субъектісі кодының нөмірі)
___ жылғы "___" __________ __________________________________________
(квазимемлекеттік сектор субъектісінің
ағымдағы шотының нөмірі)
жабылды
Бюджетті атқару жөніндегі орталық
уәкілетті органның аумақтық қазынашылық
бөлімшесінің басшысы
___________ ____________________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 431 бұйрығына
9-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
95-қосымша

Форма 5-19
Отчет произведен:
дата - время
Страница X из №
Перечень
контрольных счетов наличности соответствующих бюджетов,
платных услуг, благотворительной помощи,
временного размещения денег, местного самоуправления,
реконвертации внешнего займа или связанного гранта и счетов субъектов
квазигосударственного сектора
Регион:____________________________________
Источник финансирования: ___________________
№ п/п
ИИК
Код государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора
БИН
Наименование счета
Дата открытия
Дата движения
Дата закрытия
1
2
3
4
5
6
7
8
Ответственный исполнитель
___________________________________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 431
Приложение 50
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового обслуживания
Форма 8-08
Отчет произведен:
ХХ.ХХ.ХХХХ ХХ:ХХ:ХХ
Страница X из №
Перечень
счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних
займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних
займов или связанных грантов в казначействе
Регион: _____________________________________________________
Код государственного учреждения ______________________________
Вид валюты: _________________________________________________
Источник финансирования: _____________________________________
Вид бюджета
Регин
Код государственного учреждения
Наименование государственного учреждения
Код специфики
Наименование специфики
Вид валюты
Источник финансирования
Дата открытия
Разрешенные направления расходов
Дата последней операции
Дата закрытия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ответственный исполнитель __________________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 431
Приложение 54
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 5-20
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница X из №
Выписка с контрольного счета наличности/счета субъекта
квазигосударственного сектора
на _____________________
Регион:
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Код банка (БИК):
Наименование банка:
Номер банковского счета (ИИК):
Наименование банковского счета:
Код государственного учреждения/СКС
Контрольный счет наличности:
Единицы измерения: тенге
Остаток на начало года
Входящий остаток
ДЕБЕТ
КРЕДИТ
Количество операций
№ транз
БИК
ИИК
ОБОРОТЫ ЗА ДЕНЬ
ДЕБЕТ
КРЕДИТ
Итого
Исходящий остаток
Руководитель территориального                                    Руководитель ГУ/СКС
подразделения казначейства
_________ ______________________                  _________ _______________________
(подпись) (Ф.И.О) (при его наличии)                  (подпись) (Ф.И.О) (при его наличии)
М.П.                                                М.П.
Ответственный исполнитель                        Главный бухгалтер ГУ/СКС
________ ______________________                  ________ ________________________
(подпись) (Ф.И.О) (при его наличии)                  (подпись) (Ф.И.О.) (при его наличии)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 431
Приложение 60
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
В ______________________________________________________________________________
(центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета/ территориальное
подразделение казначейства центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета)
________________________________________________________________________________
(администратор бюджетных программ)
Заявка
на прекращение действия кодов государственных учреждений
от "___" ___________ _____ года
Наименование государственного учреждения
Код государственного учреждения
Вид бюджета
Код органа государственных доходов региона для учета налоговых поступлений
Сектор экономики
БИН государственного учреждения
Адрес государственного учреждения, внесенный в юридический регистр, телефон, факс
Основание для прекращения действия кода
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель администратора
бюджетных программ _______ _______________________
М.П.                  (подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 431
Приложение 61
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
В ______________________________________________________________________________
(центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета/территориальное
подразделение казначейства центрального уполномоченного органа по исполнению
бюджета)
________________________________________________________________________________
(субъект квазигосударственного сектора)
Заявка на прекращение действия кодов и закрытие счетов
субъектов квазигосударственного сектора
от "__" __________ ______года
Наименование СКС
Код СКС
Код органа государственных доходов региона для учета налоговых поступлений
БИН СКС
Адрес СКС, внесенный в юридический регистр, телефон, факс
Основание для прекращения действия кода
1
2
3
4
5
6
Одновременно просит закрыть _____________________________________________________
(указывается номер КСН субъекта квазигосударственного сектора)
Руководитель СКС/ территориального
подразделения казначейства
центрального уполномоченного органа
по исполнению бюджета __________ _____________________
М.П.                         (подпись) (расшифровка подписи)
Отметка территориального подразделения казначейства
центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета
______________________________ закрыт "__" ___________ ______ года
(номер кода субъекта
квазигосударственного сектора)
______________________________ закрыт "__"___________ ______ года
(номер текущего счета субъекта
квазигосударственного сектора)
Руководитель территориального
подразделения казначейства
центрального уполномоченного органа
по исполнению бюджета ___________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 431
Приложение 95
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания

5-15-А нысаны
Есеп жүргізілді _______
___тен ____________ бет
Aқша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген
төлемдер бойынша үзiндi
Өңiр: __________________________________________
Бюджет түрi: ____________________________________
Қаржыландыру көзi: ______________________________
Мемлекеттік мекеме/КСС:__________________________
Төлем түрi: ______________________________________
Кезең: __________________________________________
Өлшем бiрлiгi: ___________________________________
р/с№
Тегi
Аты
Әкесiнiң аты
(бар болса)
ЖСН
шоты картасының /ағымдағы шоттың №
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Сомасы
БАРЛЫҒЫ
Жауапты орындаушы ______________________________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 431 бұйрығына
10-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
96-қосымша
5-56-нысан
Жалақы және басқа да ақша төлемдері бойынша
төлемдерді қайтару жөніндегі есеп
Есеп қалыптастырылды: хх.хх.хххх
Мем. мекеменің коды ________________
Мем. мекеменің атауы _______________
Қайтару күні _______________________
Беті х-тан х
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
Карточканың немесе жеке шоттың №
Сомасы
Жиыны
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 431 бұйрығына
11-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
97-қосымша
5-57-нысан
Зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді, міндетті элеуметтік медициналық сақтандыру
аударымдарын және (немесе) жарналарын қайтару жөніндегі есеп
Есеп қалыптастырылды: хх.хх.хххх.
Беті х–тан х
Мем. мекеменің коды _________________
Мем. мекеменің атауы _________________
Қайтару күні _________________________
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
ЖСН
Қайтару себептері
Сомасы
Жиыны
Жауапты орындаушы _______________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 431 бұйрығына
12-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне

Форма 5-15 А
Отчет произведен _______
Страница ____ из _______
Выписка, по проведенным платежам на соответствующие счета
получателей денег
Регион: __________________________________
Вид бюджета: _____________________________
Источник финансирования: _________________
Госучреждение/СКС:________________________
Тип платежа: _____________________________
Период: __________________________________
Единица измерения: _______________________
п/п
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
ИИН
№ карт счета/ текущего счета
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
Сумма
ВСЕГО
Ответственный исполнитель ________________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 431
Приложение 96
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 5-56
Отчет по возвратам платежей по заработной плате и другим
денежным выплатам
Отчет сформирован: хх.хх.хххх
Код гос. учреждения ______________
Наименование гос. учреждения __________________
Дата возврата _______________
Страница х из х
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
№ карточки или лицевого счета
Сумма
Итого
Приложение11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 431
Приложение 97
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 5-57
Отчет по возвратам пенсионных и социальных платежей,
отчислений и (или) взносов на обязательное социальное
медицинское страхование
Отчет сформирован хх.хх.хххх
Стр. х из х
Код гос. учреждения/ СКС _________________
Наименование гос. учреждения/ СКС __________________
Дата возврата ___________________
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
ИИН
Причины возврата
Сумма
Итого
Ответственный исполнитель ______________________
(подпись)
Приложение 12
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 431

140
Қорларды сатып алу
141
Тамақ өнімдерін сатып алу
- спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернат оқушыларының каникул және олардың оқу-жаттығу жиындарында болуы кезеңiнде тамақтануымен;
- донорларға ақысыз негiзде қан тапсыруды (донацияны) жүзеге асыруы үшiн энергетикалық шығындарын толтыруға арналған тегiн тамақ орнына ақшалай өтемақы төлеумен байланысты шығындар бойынша
142
Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алу
Қанды сатып алу;
дәрi қобдишасын толықтыру үшін - дәрілік заттар мен байлап-таңу құралдарын сатып алу

140
Приобретение запасов
141
Приобретение продуктов питания
По затратам, связанным с:
- питанием учащихся школы-интерната для одаренных в спорте детей в период каникул и нахождения их на учебно- тренировочных сборах;
- выплатой денежной компенсации донорам за осуществление дачи (донации) крови на безвозмездной основе взамен бесплатного питания, выдаваемого для восполнения энергетических затрат
142
Приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения
Приобретение крови;
для пополнения аптечки – приобретения лекарственных и перевязочных средств.

144
Жанар-жағар май, отын материалдарын сатып алу
мемлекеттiк мекемелердiң:
- Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi мен Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарының әуе кемелерiне алыс және жақын шет елдерiнде қызметтiк iссапарларда болу кезiнде жанар-жағар май құю үшiн материалдар құнын төлеумен байланысты;
- Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтiлген тiзбеге енгiзiлген ерекше қауiптi мал ауруларының ошақтарын жоюды жүзеге асыратын арнайы автомобиль көлiктерiне жанармай құюға арналған ЖЖМ құнын төлеуге байланысты мемлекеттiк мекемелердiң шығыстарын төлеу кезiнде ветеринарлық бақылау посттарында көлiк құралдарын дезинфекциялау, мемлекеттiк органдардың шешiмi бойынша малдардың аса қауiптi жұқпалы аурулармен
ауырған малдарды алып қою және жою, сондай-ақ сатып алу ЖЖМ, малдардың аса қауiптi жұқпалы аурулармен ауырған малдарды жою мақсатындағы шығыстары бойынша;
149
Өзге де қорларды сатып алу
Мемлекеттiк мекемелердiң:
- мемлекеттiк саясатты және тауарлар үлгiлерiнiң сатылу саласындағы сапасы мен қауiпсiздiгiне мемлекеттiк қадағалауды iске асыру үшiн оларды сатып алумен байланысты техникалық реттеу және метрология саласындағы бақылау–қадағалау өкiлеттiктерiн iске асыратын;
- жабдыққа, көлiк құралдарына арналған қосалқы бөлшектер сатып алумен, байланысты, бiрақ айына 20 айлық есептiк көрсеткiштен артық емес шығыстары бойынша
150
Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу
152
Байланыс қызметтерiне ақы төлеу
телефондар үшiн абоненттiк ақы;
қалааралық сөйлесу;
ұялы байланыс;
почта-телеграф шығындары;
үкiметтiк байланыс;
факс;
электронды почта;
арнайы байланыс;
спутниктi байланыс;
телетайп;
радио және байланыстың басқа да түрлері

144
Приобретение топлива, горюче-смазочных материалов
По затратам государственных учреждений:
- связанным с оплатой стоимости горюче-смазочных материалов для заправки воздушных судов Министерства обороны Республики Казахстан и правоохранительных органов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья при нахождении в служебных командировках;
- связанным с оплатой стоимости ГСМ для заправки специального автомобильного транспорта, осуществляющего ликвидацию очагов особо опасных болезней животных, включенных в перечень, утверждаемый Правительством Республики Казахстан, дезинфекцию транспортных средств на ветеринарных контрольных постах, по решению государственных органов, изъятие и уничтожение животных, больных особо опасными болезнями животных, а также при приобретении ГСМ, в целях уничтожения животных, больных особо опасными болезнями животных;
149
Приобретение прочих запасов
По затратам государственных учреждений:
- реализующих государственную политику и осуществляющих контрольно-надзорные полномочия в области технического регулирования и метрологии, связанным с покупкой и испытанием образцов товаров для осуществления государственного надзора за их качеством и безопасностью в сфере их реализации;
- связанным с приобретением запасных частей для оборудования, транспортных средств но не более 20 МРП в месяц
150
Приобретение услуг и работ
152
Оплата услуг связи
абонентная плата за телефоны;
междугородние переговоры;
сотовая связь;
почтово-телеграфные затраты;
правительственная связь;
факс;
электронная почта;
спец связь;
спутниковая связь;
телетайп;
радио;
и другие виды связи.

159
Өзге де қызметтер мен жұмыстар төлеу
Қазақстан Республикасының Әуе қорғанысы күштерiнiң әскери-көлiк авиациясының, құқық қорғау органдарының әуе кемелерiне алыс және жақын шет елдерде iссапарларда болғанда қызмет көрсету жөнiндегi әуежай қызметтерiн төлеуге байланысты мемлекеттiк мекемелердiң шығындары бойынша
160
Басқа да ағымдағы шығындар
161
Ел iшiндегi iссапарлар мен қызметтiк сапарлар
Орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдарға және жедел-iздестiру қызметiн жүзеге асырушы органдар үшiн заңнамамен белгiленген iссапарда болған уақыт үшiн тәулiктiк, баратын жерге және керi қайту жол жүру үшiн шығыстары, тұрғын үй-жайды жалдау шығыстары және заңнамада белгiленген басқа да шығыстар

159
Оплата прочих услуг и работ
По затратам государственных учреждений, связанных с оплатой услуг аэропорта по обслуживанию воздушных судов военно-транспортной авиации Сил воздушной обороны Вооруженных сил, правоохранительных органов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья при нахождении в служебных командировках
160
Другие текущие затраты
161
Командировки и служебные разъезды внутри страны
Суточные за время нахождения в командировке, расходы по проезду к месту назначения и обратно, расходы по найму жилого помещения и прочие затраты, установленные законодательством центральным и местным государственным органам и органам, занимающимся оперативно-розыскной деятельностью

162
Елден тыс жерлерге iссапарлар мен қызметтiк сапарлар
Орталық және жергілікті мемлекеттiк органдарға және жедел-іздестіру қызметін жүзеге асырушы органдар үшін заңнамамен белгіленген іссапарда болған уақыт үшін тәуліктік, баратын жерге және кері қайту жол жүру үшін шығыстары, тұрғын үй-жайды жалдау
шығыстары және заңнамада белгіленген басқа да шығыстар
163
Жалпыға бірдей міндетті орта білім қорының шығындары
Мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің аз қамтылған отбасынан шыққан аса мұқтаж оқушыларына ақшалай көмек көрсету
167
Ерекше шығындар
Мемлекеттік құпиялар, жедел- іздестіру қызметін жүзеге асыру, елдің қорғаныс қабілеті мен ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген міндеттер мен өкілеттіктерге сәйкес мемлекеттік органдар іске асыратын іс-шараларға арналған шығындар

162
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
Суточные за время нахождения в командировке, расходы по проезду к месту назначения и обратно, расходы по найму жилого помещения и прочие затраты, установленные законодательством центральным и местным государственным органам и органам, занимающимся оперативно-розыскной деятельностью
163
Затраты Фонда всеобщего обязательного среднего образования
Оказание денежной помощи остро нуждающимся учащимся государственных общеобразовательных школ из числа малообеспеченных семей
167
Особые затраты
Затраты на мероприятия, реализуемые государственными органами в соответствии с задачами и полномочиями, предусмотренными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими вопросы государственных секретов, осуществление оперативно-розыскной деятельности, обеспечение обороноспособности и национальной безопасности страны