"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 299 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 238 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 тамызда № 15544 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 299 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11222 тіркелген, 2015 жылғы 14 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету стандартында:
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
17. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ядролық, радиациялық, ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартында:
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
17. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік қызмет көрсету стандартында:
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 299 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере использования атомной энергии"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 238. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2017 года № 15544. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 123 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 299 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере использования атомной энергии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11222, опубликованный 14 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии", утвержденном указанным приказом:
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
17. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.";
в стандарте государственной услуги "Аккредитация организаций на право проведения экспертизы ядерной, радиационной, ядерной физической безопасности", утвержденном указанным приказом:
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
17. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.";
в стандарте государственной услуги "Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:

"16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
17. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_______________ Д. Абаев
2017 жылғы 17 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 26 шілде
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 238 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 299 бұйрығына
1-қосымша
"Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

"16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
17. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.".
2. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и
коммуникаций Республики Казахстан
________________Д. Абаев
17 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
________________Т. Сулейменов
25 июля 2017 года
Приложение 1 к
приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 238
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 299
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии" (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру www.еgov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні мынадай жағдайларда:
заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде;
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгергенде;
Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болғанда;
заңды тұлға-лицензиат бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастырылғанында;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші заңды тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) құжаттарын алған кезден бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және қолданылу мерзімінің өту фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы орналасқан жері бойынша бюджетке лицензиялық алым төлейді:

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня, в случаях:
изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов;
наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 30 (тридцать) рабочих дней.
Услугодатель с момента получения документов юридического лица (далее – услугополучатель) проверяет полноту и срок действия представленных документов. В случае установления факта неполноты и истечения срока действия представленных документов услугодатель в течение двух рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" уплачивается лицензионный сбор за право занятием отдельными видами деятельности:

1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 100 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 % құрайды, бірақ 4 АЕК көп емес.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз нысанында екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүргізіледі.
2) порталдың – тәулік бойы жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, (мемлекеттік қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш берген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған заңды тұлғаның осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі. Лицензияға қосымшаларды беру кезінде лицензиялық алым алынбайды;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметіне құжаттардың электрондық көшірмелері (бұдан әрі – құжаттардың электрондық көшірмелері);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны (бұдан әрі – мәліметтер нысаны).
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
заңды тұлғаның осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайларында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес құжаттардың электрондық көшірмелері;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайларында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, ЭҮТШ арқылы төлеу туралы, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпарат болмағанда халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының электрондық көшірмесі ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы толық қажетті құжаттарды ұсынғанда – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қағаз нысанында берілген болса, көрсетілетін қызметті алушы өтініш бойынша оларды электрондық форматқа көшіреді және лицензияның электрондық нысанын алады.

1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 100 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП.
Уплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятием отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП. При выдаче приложений к лицензии лицензионный сбор не взимается;
электронные копии документов к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии (далее – электронные копии документов) согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии (далее – форма сведений) согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
электронные копии документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения;
форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате через ПШЭП, о санитарно-эпидемиологическом заключении, выданном ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При отсутствии сведений в государственных информационных системах услугополучателем предоставляется электронная копия санитарно-эпидемиологического заключения, выданного ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Если лицензия и (или) приложение к лицензии были выданы в бумажной форме, услугополучатель по заявлению переводит их в электронный формат и получает электронную форму лицензии.

10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздері:
Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
лицензиялық алым енгізілмеуі;
көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы, немесе портал арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды, онда оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), шығыс нөмірі мен күні пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы немесе портал арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
не внесен лицензионный сбор;
услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензии.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни, либо посредством портала.
Жалоба подписывается услугополучателем, в которой указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), исходящий номер и дата, почтовый адрес, контактный телефон.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, либо Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи или портала, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсында – www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.kaenk.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық түрде алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты портал арқылы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Бірыңғай байланыс орталығы: (1414), 8 800 080 7777.
"Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындауға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_____________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары
арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы _____________ ____________________________________________________________
қолы)                        (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындауға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметіне құжаттар

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе услугодателя – www.kaenk.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
16. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
выполнение работ, связанных с
этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта__________________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________________
Факс______________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ ________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
выполнение работ, связанных с
этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Документы к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного
цикла объектов использования атомной энергии

1. Лауазымды адамдар мен радиациялық және ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты адамдардың иерархиясы белгіленген өтініш беруші бекіткен графикалық схема немесе өтініш берушінің ұйымдық құрылымның мәтіндік сипаттамасы - еркін нысанда;
2. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген өндірістік-техникалық базаға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
3. Ядролық қондырғыны және/немесе радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймасының физикалық қорғау жоспары – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын салу жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
4. Өтініш беруші бекіткен қабылдау актілері және сынау хаттамаларының, жүйенің, жабдықтардың және персоналдың физикалық іске қосуға дайындығы жөніндегі акті – бұл тармақ ядролық қондырғыларды пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
5. Өтініш беруші бекіткен объектінің қауіпсіздігін талдау жөніндегі алдын ала есеп – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын салу жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
6. Өтініш беруші бекіткен объектiнi пайдаланудан шығару алдын ала жоспарының көшірмесі – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын, пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
7. Еңбекке қабілеттілікті қолдауға және қауіпсіздік жүйелеріндегі ақаулықтардың алдын алуға бағытталған жабдықтарды, механизмдерді, технологиялық желілерді пайдалануды, техникалық қызмет көрсетуді, тексеруді және сынауды қамтамасыз ететін қызметті құру туралы бұйрықтар және қызмет туралы ережелер – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;

1. Утвержденная заявителем графическая схема или текстовое описание организационной структуры заявителя, в которой определена иерархия должностных лиц и лиц, ответственных за обеспечение радиационной и ядерной безопасности – в произвольной форме;
2. Санитарно-эпидемиологическое заключение на производственно-техническую базу, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
3. План физической защиты ядерной установки и/или хранилища радиоактивных отходов – данный пункт относится только к подвиду деятельности по сооружению ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
4. Утвержденные заявителем акты приемки и протоколы испытаний, акты о готовности систем, оборудования и подготовленности персонала к физическому пуску – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок;
5. Утвержденный заявителем предварительный отчет по анализу безопасности объекта – данный пункт относится только к подвиду деятельности по сооружению ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
6. Утвержденный заявителем предварительный план вывода объекта из эксплуатации – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
7. Приказ о создании службы и положение о службе, обеспечивающей эксплуатацию, техническое обслуживание, проверку и испытания оборудования, механизмов, технологических линий, направленных на поддержание работоспособности и предотвращение отказов в системах безопасности – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;

8. Техникалық қызмет көрсетуді жүргізу нұсқаулығы; техникалық қызмет көрсету жүргізу бағдарламасы және кестесі – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын, пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
9. Өтініш берушінің радиациялық қауіпсіздік қызметін құру туралы бұйрығы, радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже, радиациялық қауіпсіздік бойынша оқу сертификаттары – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
10. Радиациялық қауіпсіздік жөніндегі қызмет басшысын тағайындау туралы бұйрығы, радиациялық бақылау аспаптары мен өлшеу құралдарын тексеру сертификаттары – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын, пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
11. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген қоймаға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді;
12. Өтініш беруші бекіткен сапаны қамтамасыз ету бағдарламасы;
13. Өтініш беруші бекіткен радиациялық қауіпсіздік бойынша; физикалық іске қосуды жүргізу кезінде ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша; жаңа және пайдаланылған отынды тасымалдау, қайта тиеу және сақтау кезінде ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша, персоналдың авариялық жағдайлардағы іс-әрекеті бойынша нұсқаулықтар – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
14. Өтініш беруші бекіткен және облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органымен, радиациялық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк басқаруды, қадағалау мен бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органдармен келiсiлген радиациялық авариядан және оның салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар жоспары – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;

8. Инструкции проведения технического обслуживания; программы и графики проведения технического обслуживания – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
9. Приказ заявителя о создании службы радиационной безопасности, положение о службе радиационной безопасности, сертификаты обучения по радиационной безопасности – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
10. Приказ о назначении руководителя службы по радиационной безопасности, сертификаты поверки средств измерений и приборов радиационного контроля – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
11. Санитарно-эпидемиологическое заключение на хранилище, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
12. Утвержденная заявителем программа обеспечения качества;
13. Утвержденные заявителем инструкции по радиационной безопасности, по обеспечению ядерной безопасности при проведении физического пуска, по обеспечению ядерной безопасности при транспортировке, перегрузке и хранении свежего и отработавшего топлива, по действиям персонала в аварийных ситуациях – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
14. План мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий, утвержденный заявителем и согласованный с местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы), уполномоченными государственными органами, осуществляющими государственное управление, надзор и контроль в области обеспечения радиационной безопасности – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;

15. Өтініш беруші бекіткен авария жағдайында персоналдың іс-қимылын пысықтауға арналған әдістеме, аварияға қарсы жаттығуларды өткізу бағдарламасы мен кестесі – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
16. Өтініш беруші бекіткен радиациялық жағдайды бағалаумен өндірістік бақылау бағдарламасы – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
17. Радиациялық бақылауды жүргізу тәртібін бекітетін құжат; радиациялық бақылауды өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттар – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
18. Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру туралы бұйрық, жеке дозиметрлік бақылау қызметі туралы ереже (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
19. Өлшеу жүргізу, аттестатталған және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркелген әдістемелер, зертхананы түгендеу актілерінен үзінділер, тексеру және жеке сәулелену дозаларын өлшеу үшін жабдықтарды тексеру туралы сертификаттар (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
20. Жеке дозиметрлік өлшеу карточкалары, жеке дозаларды есепке алу журналы (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
"Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындауға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны

15. Утвержденная заявителем методика, программа проведения противоаварийных тренировок для отработки действий персонала в аварийных условиях – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
16. Утвержденная заявителем программа производственного контроля с оценкой радиационной обстановки – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
17. Документ, утверждающий порядок проведения радиационного контроля, сертификат о поверке средств измерений радиационного контроля – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
18. Приказ о создании службы индивидуального дозиметрического контроля и положение о службе индивидуального дозиметрического контроля (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
19. Методика проведения измерений, аттестованных и зарегистрированных в реестре государственной системы обеспечения единства измерений, выписка из актов инвентаризации лаборатории, сертификат о поверке оборудования для измерения индивидуальных доз облучения (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
20. Индивидуальные карточки дозиметрических измерений, журнал учета индивидуальных доз (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
выполнение работ, связанных с
этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Форма сведений к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами
жизненного цикла объектов использования атомной энергии

1. 1-кестеге сәйкес мамандардың білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер.
Мамандардың білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
1-кесте
Маманның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жұмыс орны,атқаратын қызметі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Ұйым жұмысының бағдарына сәйкес келетін техникалық мамандықтар бойынша дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі (дипломды шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер)
Біліктілігін және тиісті лауазымның функционалдық міндеттеріне сәйкес дайындықтан өткенін растайтын сертификаттар мен куәліктердің нөмірі және берілген күні (сертификаттар мен куәліктерді шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер)
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде кемінде 5 жыл жұмыс өтілін растайтың құжат (еңбек кітапшасынан үзінді немесе тоқтату күні мен оны тоқтатудың негізі туралы жұмыс берушінің белгісі бар жеке еңбек шарты)

1. Сведения, содержащие информацию о квалифицированном составе специалистов,
согласно таблице 1.
Форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном
составе специалистов
таблица 1
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) специалиста
Место работы, занимаемая должность
Номер и дата приказа о принятии/ индивидуального трудового договора
Номер и дата выдачи диплома по технической специальности, соответствующей профилю работы организации, наименование учебного заведения, специальность и квалификация
(в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации)
Номер и дата выдачи сертификатов, свидетельств, удостоверений, подтверждающих квалификацию и прохождение соответствующей функциональным обязанностям должности подготовки
(в случае выдачи сертификатов, свидетельств, удостоверений зарубежным учебным заведением – сведения о признании/ нострификации)
Сведения, подтверждающие стаж работы не менее 5 лет на объектах использования атомной энергии (выписка из трудовой книжки или индивидуального трудового договора)

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 086/е нысанды медициналық анықтаманың (бұдан әрі - 086/е нысанды медициналық анықтама) нөмірі және мерзімі
Маманның "А" тобына жатқызылуы (иә/жоқ)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
2. 2-кестеге сәйкес мынадай рұқсат етілген жұмыстармен лицензия туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны: 1. Жер қабатындағы арнаулы жұмыстар, оның ішінде іргетас негіздерді орналастыру; 2. Объектілерді күрделі жөндеу мен реконструкциялауды, оның ішінде: 1) металл конструкцияларды монтаждауды; 2) монолиттi конструкцияларды орналастыру, сондай-ақ құрамабетон және темiр-бетон конструкцияларын монтаждауды, қабырғалар мен аралық қабырғалардың жеке элементтерін қалауды және ойықтарды толтыруды; 3) шатыр жабу жұмыстары. 3. байланыспен, апатқа қарсы қорғанумен, бақылау және дабыл беру жүйесімен, көліктегі, электр энергетикасы және сумен жабдықтау объектілеріндегі, өзге де тіршілікті қамтамасыз ету объектілеріндегі бұғаттаумен, сондай-ақ өндірістік мақсаттағы есепке алу және бақылау аспаптарымен байланысты технологиялық жабдықтарды монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары– бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын салу жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Лицензия туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2-кесте
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі

Номер и дата выдачи справки по форме 086/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее - справка по форме 086/у)
Отнесение специалиста к группе "А" (да/нет)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
2. Сведения, содержащие информацию о лицензии на строительно-монтажные работы со следующими разрешенными работами: 1. Специальные работы в грунтах, в том числе устройство оснований;
2. Возведение несущих и (или) ограждающих конструкций зданий и сооружений (в том числе мостов, транспортных эстакад, тоннелей и путепроводов, иных искусственных строений), включающее капитальный ремонт и реконструкцию объектов, в том числе: 1) монтаж металлических конструкций; 2) устройство монолитных, а также монтаж сборных бетонных и железобетонных конструкций, кладка штучных элементов стен и перегородок и заполнение проемов; 3) кровельные работы. 3. Монтаж технологического оборудования, пусконаладочные работы, связанные со связью, противоаварийной защитой, системой контроля и сигнализации, блокировкой на транспорте, объектах электроэнергетики и водоснабжения, иных объектах жизнеобеспечения, а также приборами учета и контроля производственного назначения, согласно таблице 2 – данный пункт относится только к подвиду деятельности по сооружению ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений, содержащих информацию о наличии лицензии
таблица 2
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1

3. 3-кестеге сәйкес ядролық материалдарды есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық жөнінде ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Ядролық материалдарды есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық жөнінде ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3-кесте
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және атқаратын қызметі
Тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Тағайындау туралы бұйрықтың мерзімі
1
2
3
4. 4-кестеге сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер - бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/дара кәсіпкер/ жеке тұлға атауы
Шарттың нөмірі және күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлер саны
1
2
3
4
5
5. 5-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – шарт жасасу мемлекеттік мекемелер үшін талап етілмейді.
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5

3. Сведения, содержащие информацию о приказе по назначению лица, ответственного за учет и хранение ядерных материалов, согласно таблице 3 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений, содержащих информацию о приказе по назначению лица,
ответственного за учет и хранение ядерных материалов
таблица 3
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) и занимаемая должность
Номер приказа о назначении
Дата приказа о назначении
1
2
3
4. Сведения, содержащие информацию о договоре по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 4 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
таблица 4
Тема договора
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
Номер и дата договора, срок действия договора
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
Количество сотрудников, охваченных по договору индивидуальным дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
5. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования работника от несчастных случаев, согласно таблице 5 – заключение договора не требуется для государственных учреждений.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 5
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5

6. 6-кестеге сәйкес объектiлер иелерiнiң жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру және экологиялық сақтандыру шарттары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күн
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
"Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындауға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері)
толық атауы көрсетiлсiн)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері) берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
(керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші
тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша
берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____

6. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с причинением вреда третьим лицам и договора обязательного экологического страхования, согласно таблице 6 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 6
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
выполнение работ, связанных с
этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В_________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную (ое) (ых)
________________________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
На осуществление __________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов)
деятельности) по следующему(им) основанию(ям) (укажите в
соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ______________________
преобразования _______________
присоединения ________________
выделения ____________________
разделения ___________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ______________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ___________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" __________________________________________________________________

5) объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда_
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы _____________ ____________________________________________________________
қолы)                        (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 238 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 299 бұйрығына
2-қосымша
"Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов ____________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан _________
7) изменение наименования вида деятельности _________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ______________________________
На бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый
индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказав выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель ____________ _________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2 к
приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 238
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 299
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру www.еgov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні мынадай жағдайларда:
заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде;
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгергенде;
Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болғанда;
заңды тұлға-лицензиат бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастырылғанында;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) құжаттарын алған кезден ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және қолданылу мерзімінің өту фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня, в случаях:
изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов;
наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 30 (тридцать) рабочих дней.
Услугодатель с момента получения документов юридического лица (далее – услугополучатель) проверяет полноту и срок действия представленных документов. В случае установления факта неполноты и истечения срока действия представленных документов услугодатель в течение двух рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

1. Өтініш беруші бекіткен лауазымды тұлғалардың және радиациялық және ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты тұлғалардың иерархиясы белгіленген өтініш берушінің графикалық схемасы немесе ұйымдық құрылымның мәтіндік сипаттамасы;
2. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген өндірістік-техникалық базаға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді – бұл тармақ белсінділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдың және плутонийдың изотоптарымен радионуклидті көздерін пайдалану қызметіне қатысты емес;
3. Радиациялық қауіпсіздік қызмет туралы ереже (немесе радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаның қызметтік нұсқаулығының) – радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаның қызметтік нұсқаулығының көшірмесін ұсыну белсінділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдың және плутонийдың изотоптарымен радионуклидті көздерін пайдалану қызметіне ғана қажет;
4. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары;
5. Ядролық материалдарды есепке алу және бақылау жөніндегі нұсқаулық;
6. Ядролық материалдарды физикалық қорғау жоспары – осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес;
7. Өтініш беруші бекіткен экспорттық бақылаудың фирмаішілік жүйесі бағдарламасы – бұл тармақ ядролық материалдарды іске асыру жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты;
8. Өтініш беруші бекіткен физикалық іске қосуды жүргізу кезінде ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулық;
9. Өтініш беруші бекіткен жаңа және пайдаланылған отынды тасымалдау, артық тиеу және сақтау кезінде ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулық;

1. Утвержденная заявителем графическая схема или текстовое описание организационной структуры заявителя, в которой определена иерархия должностных лиц и лиц, ответственных за обеспечение радиационной и ядерной безопасности – в произвольной форме и данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности;
2. Санитарно-эпидемиологическое заключение на производственно-техническую базу, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности;
3. Положение о службе радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность) – предоставление копии должностной инструкции ответственного за радиационную безопасность требуется только для деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности;
4. Сертификат поверки средств измерений и приборов радиационного контроля;
5. Инструкции по учету и контролю ядерных материалов;
6. План физической защиты ядерных материалов – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности;
7. Утвержденная заявителем программа внутрифирменной системы экспортного контроля – данный пункт относится только к подвиду деятельности по реализации ядерных материалов;
8. Утвержденная заявителем инструкция по обеспечению ядерной безопасности при проведении физического пуска;
9. Утвержденная заявителем инструкция по обеспечению ядерной безопасности при транспортировке, перегрузке и хранении свежего и отработавшего топлива;

10. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі ядролық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
11. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авария жағдайындағы іс-қимылы жөніндегі нұсқаулық;
12. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар жоспары;
13. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін қызметті жүзеге асыру кезінде қауіпсіздік сапасын қамтамасыз ету бағдарламасы;
14. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін, операцияларды орындаудың ретті тәртібін, жұмыстың шегі мен жағдайын анықтайтын технологиялық регламент;
15. Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру туралы бұйрық және жеке дозиметрлік бақылау қызметі туралы ереже (жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) – осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес;
16. Аттестатталған және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркелген өлшем жүргізу әдістемесі, зертханаларды түгендеу актілерінен үзінділер, сәулеленудің жеке дозаларын өлшеу үшін жабдықтарды тексеру туралы сертификаттар (жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) – осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес;
17. Дозиметрлік өлшеулердің жеке карточкалар, жеке дозаларды есепке алу журналы (жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) – осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес;
18. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген қоймаға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді.
"Ядролық материалдармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны

10. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
11. Утвержденная заявителем инструкция по действиям персонала в аварийных ситуациях;
12. Утвержденный заявителем план мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий;
13. Утвержденная заявителем программа обеспечения качества безопасности при осуществлении заявляемой деятельности;
14. Утвержденный заявителем технологический регламент выполнения заявляемых работ, определяющий основные приемы работ, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы;
15. Приказ о создании службы индивидуального дозиметрического контроля и положение о службе индивидуального дозиметрического контроля (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
16. Методика проведения измерений, аттестованных и зарегистрированных в реестре государственной системы обеспечения единства измерений, выписка из актов инвентаризации лаборатории, сертификат о поверке оборудования для измерения индивидуальных доз облучения (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
17. Индивидуальные карточки дозиметрических измерений, журнал учета индивидуальных доз (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
18. Санитарно-эпидемиологического заключения на хранилище, выданного ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключений, из соответствующих государственных информационных систем – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению ядерными
материалами"
Форма сведений к деятельности по обращению ядерными материалами

1. 1-кестеге сәйкес радиациялық қауіпсіздік қызметі немесе жауапты тұлға туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер.
Қызмет немесе жауапты тұлға туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
1-кесте
Қызметті құру туралы(немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның тегі, аты-жөні және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының немесе куәліктің нөмірі және берілген күні (сертификатты немесе куәлікті шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострифика циялау туралы мәліметтер)
Оқу курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5

1. Сведения, содержащие информацию о службе или ответственном лице по радиационной безопасности, согласно таблице 1.
Форма сведений, содержащих информацию о службе или ответственном лице
таблица 1
Номер и дата приказа о создании службы (или ответственном лице)
Фамилия, имя, отчество специалиста и занимаемая должность
Номер и дата выдачи сертификата обучения или удостоверения, (в случае выдачи сертификата или удостоверения зарубежным учебным заведением – сведения о признании/ нострификации)
Наименование (тема) курса обучения
Наименование учебного учреждения
1
2
3
4
5

2. 2-кестеге сәйкес Ядролық материалдарды есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық жөнінде ақпаратты қамтитын мәліметтер.
Ядролық материалдарды есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық жөнінде ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2-кесте
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және атқаратын қызметі
Тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Тағайындау туралы бұйрықтың мерзімі
1
2
3
3. 3-кестеге сәйкес Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/дара кәсіпкер/ жеке тұлға атауы
Шарттың нөмірі және күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлер саны
1
2
3
4
5
4. 4-кестеге сәйкес мамандардың біліктілік құрамының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны – осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес
Мамандардың білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4-кесте
Маманның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жұмыс орны,атқаратын қызметі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Ұйым жұмысының бағдарына сәйкес келетін техникалық мамандықтар бойынша дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі (дипломды шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер)
Біліктілігін және тиісті лауазымның функционалдық міндеттеріне сәйкес дайындықтан өткенін растайтын сертификаттар мен куәліктердің нөмірі және берілген күні (сертификаттар мен куәліктерді шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер)
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде кемінде 5 жыл жұмыс өтілін растайтың мәліметтер (еңбек кітапшасынан немесе жеке еңбек шартынан үзінді)

2. Сведения, содержащие информацию о приказе по назначению лица, ответственного за учет и хранение ядерных материалов, согласно таблице 2.
Форма сведений, содержащих информацию о приказе по назначению лица,
ответственного за учет и хранение ядерных материалов
таблица 2
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) и занимаемая должность
Номер приказа о назначении
Дата приказа о назначении
1
2
3
3. Сведения, содержащие информацию о договоре по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала с физическим или юридическим лицом, имеющей соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 3 – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре по индивидуальному
дозиметрическому контролю персонала с физическим или юридическим
лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования
атомной энергии
таблица 3
Тема договора
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
Номер и дата договора, срок действия договора
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
Количество сотрудников, охваченных по договору индивидуальным дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
4. Сведения, содержащие информацию о квалифицированном составе специалистов, согласно таблице 4 – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности.
Форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном составе
специалистов
таблица 4
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) специалиста
Место работы, занимаемая должность
Номер и дата приказа о принятии/ индивидуального трудового договора
Номер и дата выдачи диплома по технической специальности, соответствующей профилю работы организации, наименование учебного заведения, специальность и квалификация
(в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации)
Номер и дата выдачи сертификатов, свидетельств, удостоверений, подтверждающих квалификацию и прохождение соответствующей функциональным обязанностям должности подготовки
(в случае выдачи сертификатов, свидетельств, удостоверений зарубежным учебным заведением – сведения о признании/ нострификации)
Сведения, подтверждающие стаж работы не менее 5 лет на объектах использования атомной энергии (выписка из трудовой книжки или индивидуального трудового договора)

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 086/е нысанды медициналық анықтаманың (бұдан әрі - 086/е нысанды медициналық анықтама) нөмірі және мерзімі
Маманның "А" тобына жатқызылуы (иә/жоқ)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
5. 5-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәлімет – мемлекеттік мекемелер үшін шарт жасасу қажет емес және осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5

Номер и дата выдачи справки по форме 086/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее - справка по форме 086/у)
Отнесение специалиста к группе "А" (да/нет)
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
5. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования работника от несчастных случаев, согласно таблице 5 – заключение договора не требуется для государственных учреждений и данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 5
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5

6. 6-кестеге сәйкес қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру, міндетті экологиялық сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5
"Ядролық материалдармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері) берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
(керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат
үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы
бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____

6. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам и договора обязательного экологического страхования, согласно таблице 6 – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности).
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 6
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению ядерными
материалами"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В_________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную (ое) (ых)
________________________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
На осуществление __________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов)
деятельности) по следующему(им) основанию(ям) (укажите в
соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ______________________
преобразования _______________
присоединения ________________
выделения ____________________
разделения ___________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ______________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ___________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ___________________

1. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген мамандандырылған үй-жайларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді – бұл тармақты егер өтініш беруші тапсырыс берушінің аумағында жұмыс жүргізсе және радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді;
2. Радиациялық қауіпсіздік жөніндегі қызмет туралы ереже (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының), радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды есепке алуға және бақылауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық;
3. Радиациялық бақылау жүргізу жоспарының және соңғы радиациялық бақылау жүргізу хаттамасы (өзінің радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді;
4. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары (өзінің радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді;
5. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
6. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авария жағдайындағы іс-қимылы жөніндегі нұсқаулық;
7. Өтініш беруші бекіткен радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды түгендеу актісінен үзінді немесе өтініш берушінің балансында радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғылар болмаған жағдайда өтініш беруші радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды сатып алғаннан кейін радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды түгендеу актісінен үзінділердің көшірмелерін беру туралы кепілді хат;

1. Санитарно-эпидемиологическое заключение на специализированные помещения, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем – не требуется выполнение данного пункта если заявитель проводит работы на территории заказчика и для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
2. Положение о службе радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность), приказ о назначении лица, ответственного за учет и хранение радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
3. План проведения радиационного контроля и последнего протокола проведения радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля) – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
4. Сертификаты поверки приборов радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля) – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
5. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
6. Утвержденная заявителем инструкция по действиям персонала в аварийных ситуациях;
7. Утвержденная заявителем выписка из акта инвентаризации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества или в случае отсутствия на балансе заявителя радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, гарантийное письмо о предоставлении копии выписки из акта инвентаризации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества после приобретения заявителем радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;

8. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін, операцияларды орындаудың ретті тәртібін, жұмыстың шегі мен жағдайын анықтайтын мәлімделетін жұмыстарды орындаудың технологиялық регламент;
9. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар жоспар – тек ғана І және ІІ категориялы радиациялық қауіптілік нысандарына;
10. Өтініш беруші бекіткен иондаушы сәулелену көздерін есепке алу және бақылау нұсқаулығы;
11. Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру туралы бұйрық және жеке дозиметрлік бақылау қызметі туралы ереже (жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді;
12. Аттестатталған және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркелген өлшем жүргізу әдістемесі, зертханаларды түгендеу актілерінен үзінділер, сәулеленудің жеке дозаларын өлшеу үшін жабдықтарды тексеру туралы сертификаттар (жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді;
13. Дозиметрлік өлшеулердің жеке карточкалары, жеке дозаларды есепке алу журналы (жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді;
14. Өтініш беруші бекіткен фирма ішіндегі экспорттық бақылау жүйесі бағдарламасы – бұл тармақ мәлімделген қызмет құрамында уранды қайта өңдеу өнімдерін Қазақстан Республикасының аумағынан тыс өткізу бойынша жұмыстар болған кезде табиғи уранды өндіру және қайта өңдеу қызметінің кіші түріне ғана қатысты;
15. Медициналық физиктердің шоғырды калибрлеуді жүргізу және сапаны бақылау бойынша дипломының және арнайы даярлығы туралы құжаттар – бұл тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық аспаптар мен қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты;
16. Радиотерапиялық қондырғының сапасын бақылау бағдарламасының және шоғырларды калибрлеу және сапасын бақылау жүргізудің соңғы хаттамасы – бұл тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық аспаптар мен қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты;
17. Шоғырларды калибрлеу және сапаны бақылау үшін пайдаланылатын құралдарды тексеру сертификаттары – бұл тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық аспаптар мен қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты;

8. Утвержденный заявителем технологический регламент выполнения заявляемых работ, определяющий основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы;
9. Утвержденный заявителем план мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий – только для объектов I и II категории радиационной опасности;
10. Утвержденная заявителем инструкция по учету и контролю источников ионизирующего излучения;
11. Приказ о создании службы индивидуального дозиметрического контроля и положение о службе индивидуального дозиметрического контроля (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
12. Методика проведения измерений, аттестованных и зарегистрированных в реестре государственной системы обеспечения единства измерений, выписка из актов инвентаризации лаборатории, сертификат о поверке оборудования для измерения индивидуальных доз облучения (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
13. Индивидуальные карточки дозиметрических измерений, журнал учета индивидуальных доз (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
14. Утвержденная заявителем программа внутрифирменной системы экспортного контроля – данный пункт относится только к подвиду по добыче и переработке природного урана при наличии в составе заявленной деятельности работ по реализации продуктов переработки урана за территорию Республики Казахстан;
15. Дипломы и документы о специальной подготовке медицинских физиков по проведению калибровки пучка и контроля качества – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
16. Программа контроля качества радиотерапевтической установки и последнего протокола проведения калибровки пучков и контроля качества – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
17. Сертификаты поверки приборов, используемых для калибровки пучков и контроля качества – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;

18. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген қоймаға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді – радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды сақтау кіші қызметі үшін жеке меншіктегі қойманың болуы талап етіледі, егер құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар аралық немесе уақытша жеке сақтауды қажет етпейтін болса және әрдайым пайдалану және қайта зарядтау барысында жұмыс орнында болса, онда бұл тармақты орындау талап етілмейді;
19. "Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 261 бұйрығымен" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11205 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосының аумақтық бөлімшелерінен алғаны туралы белгісі бар иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу құқығына ақпараттық карталардың көшірмесін немесе өтініш берушінің балансында радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғылар болмаған жағдайда өтініш беруші радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды сатып алғаннан кейін "Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 261 бұйрығымен" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11205 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу құқығына ақпараттық карталарының көшірмелерін беру туралы кепілді хат – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді.
"Радиоактивті заттармен,
құрамында радиоактивті заттар
бар аспаптармен және
қондырғылармен жұмыс істеу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттіккөрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны

18. Санитарно-эпидемиологическое заключение на хранилище для радиоактивных веществ, приборов и установок, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем – для подвида деятельности хранение радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, требуется наличие собственного хранилища; если приборы, содержащие радиоактивные вещества, не требуют промежуточного или временного отдельного хранения и постоянно находятся на рабочих местах в процессе эксплуатации и перезарядки, то не требуется выполнение данного пункта;
19. Информационная карта на право работы с источниками ионизирующего излучения по форме, утвержденной приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 261 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к обеспечению радиационной безопасности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11205) с отметкой о получении от территориальных подразделений ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения или в случае отсутствия на балансе заявителя радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, гарантийное письмо о предоставлении копии информационной карты на право работы с источниками ионизирующего излучения по форме, утвержденной приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 261 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к обеспечению радиационной безопасности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11205) после приобретения заявителем радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества – не требуется выполнение данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению с радиоактивными
веществами, приборами и
установками, содержащими
радиоактивные вещества"
Форма сведений к деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 086/е нысанды медициналық анықтаманың (бұдан әрі - 086/е нысанды медициналық анықтама) нөмірі және мерзімі
Маманның "А" тобына жатқызылуы (иә/жоқ)
1.
2.
3.
4.
5. 5.
6.
7.
8.
Техниктердің білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2-кесте
Техниктің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жұмыс орны,атқаратын қызметі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Ұйым жұмысының бағдарына сәйкес келетін мамандықтар бойынша жоғары немесе орта білімі (техникалық және кәсіптік) дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі (дипломды шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер)
Техникалық даярлығын және жұмыс істейтін қызмет саласы үшін базалық болып табылатын (физика, химия, математика, термодинамика және т.б.) ғылым мен техника бөлімдерінің білімін растайтын сертификаттар мен куәліктердің нөмірі және берілген күні (сертификаттар мен куәліктерді шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер)
Атқаратын функционалдық және лауазымдық міндеттерге сәйкес құжат түрінде расталған кемінде 2 жыл жұмыс өтілін растайтың мәліметтер
(еңбек кітапшасынан немесе жеке еңбек шартынан үзінді)
086/е нысанды медициналық анықтаманың нөмірі және мерзімі
Техниктің "А" тобына жатқызылуы (иә/жоқ)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
2. 3-кестеге сәйкес радиациялық қауіпсіздік қызметі немесе жауапты тұлға туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер.
Қызмет немесе жауапты тұлға туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3-кесте
Қызметті құру туралы(немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның тегі, аты-жөні және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының немесе куәліктің нөмірі және берілген күні (сертификатты немесе куәлікті шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострифика циялау туралы мәліметтер)
Оқу курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5
3. 4-кестеге сәйкес Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге жұмыс орындарын радиациялық бақылау бойынша қызметтерді көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күні, шарттың қолданылу мерзімі
Техникалық қызмет көрсетумен қамтылған аппараттардың атаулары (берілген мәліметтер иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету туралы келісім үшін толтырылады)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/дара кәсіпкер/жеке тұлға атауы
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5

Номер и дата выдачи справки по форме 086/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее - справка по форме 086/у)
Отнесение специалиста к группе "А" (да/нет)
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
Форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном составе техников
таблица 2
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) техника
Место работы, занимаемая должность
Номер и дата приказа о принятии/ индивидуального трудового договора
Номер и дата выдачи диплома
высшего или среднего образования (технического и профессионального), по специальности, соответствующей профилю работы организации, наименование учебного заведения, специальность и квалификация
(в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации)
Номер и дата выдачи
сертификатов, удостоверений, свидетельств, подтверждающих техническую подготовку и знание разделов науки и техники, являющихся базовыми для той сферы деятельности, в которой они заняты (физика, химия, математика, термодинамика и т.д.)
(в случае выдачи сертификатов, свидетельств, удостоверений зарубежным учебным заведением – сведения о признании/ нострификации)
Сведения, подтверждающие стаж работы не менее 2 лет в соответствии с выполняемыми функциональными и должностными обязанностями (выписка из трудовой книжки или индивидуального трудового договора)
Номер и дата выдачи справки по форме 086/у
Отнесение техника к группе "А" (да/нет)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
2. Сведения, содержащие информацию о службе или ответственном лице по радиационной безопасности, согласно таблице 3.
Форма сведений, содержащих информацию о службе или ответственном лице по
радиационной безопасности
таблица 3
Номер и дата приказа о создании службы (или ответственном лице)
Фамилия, имя, отчество специалиста и занимаемая должность
Номер и дата выдачи сертификата обучения или удостоверения, (в случае выдачи сертификата или удостоверения зарубежным учебным заведением – сведения о признании/ нострификации)
Наименование (тема) курса обучения
Наименование учебного учреждения
1
2
3
4
5
3. Сведения, содержащие информацию о договоре на оказание услуг по обеспечению производственного радиационного контроля на рабочих местах с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 4 – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с
физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в
сфере использования атомной энергии
таблица 4
Тема договора
Номер и дата заключения договора, срок действия договора
Наименования аппаратов, охваченных техническим обслуживанием (данные сведения заполняются для договора о предоставлении услуг по техническому обслуживанию и ремонту приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/ физического лица, с кем заключен договор
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1
2
3
4
5

4. 5-кестеге сәйкес Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізу қызметтерді көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық құралдар мен қондырғыларды және радиоизотоптық тексеру жабдықтарын пайдаланатын жұмыстарға ғана қатысты.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күні, шарттың қолданылу мерзімі
Техникалық қызмет көрсетумен қамтылған аппараттардың атаулары (берілген мәліметтер иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету туралы келісім үшін толтырылады)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/дара кәсіпкер/жеке тұлға атауы
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
5. 6-кестеге сәйкес Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдау бойынша қызметтерді көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақты мәлімделген қызмет құрамында радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдау операциясы болған кезде орындау талап етіледі.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күні, шарттың қолданылу мерзімі
Техникалық қызмет көрсетумен қамтылған аппараттардың атаулары (берілген мәліметтер иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету туралы келісім үшін толтырылады)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/дара кәсіпкер/жеке тұлға атауы
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6. 7-кестеге сәйкес Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
7-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/дара кәсіпкер/ жеке тұлға атауы
Шарттың нөмірі және күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлер саны
1
2
3
4
5

4. Сведения, содержащие информацию о договоре на оказание услуг по проведению технического обслуживания и ремонта приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 5 – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, и радиоизотопного досмотрового оборудования.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с
физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере
использования атомной энергии
таблица 5
Тема договора
Номер и дата заключения договора, срок действия договора
Наименования аппаратов, охваченных техническим обслуживанием (данные сведения заполняются для договора о предоставлении услуг по техническому обслуживанию и ремонту приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/ физического лица, с кем заключен договор
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1
2
3
4
5
5. Сведения, содержащие информацию о договоре на оказание услуг по транспортировке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 6 – данный пункт требует выполнения при наличии в составе заявленной деятельности операции по перевозке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с
физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере
использования атомной энергии
таблица 6
Тема договора
Номер и дата заключения договора, срок действия договора
Наименования аппаратов, охваченных техническим обслуживанием (данные сведения заполняются для договора о предоставлении услуг по техническому обслуживанию и ремонту приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/ физического лица, с кем заключен договор
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1
2
3
4
5
6. Сведения, содержащие информацию о договоре по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала с физическим или юридическим лицом, имеющей соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 7 – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре по индивидуальному
дозиметрическому контролю персонала с физическим или юридическим лицом,
имеющей соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
таблица 7
Тема договора
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
Номер и дата договора, срок действия договора
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
Количество сотрудников, охваченных по договору индивидуальным дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5

7. 8-кестеге сәйкес радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдау үшін лицензия туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақты мәлімделген қызмет құрамында радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдау операциясы болған кезде орындау талап етіледі
Лицензия туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
8-кесте
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі

7. Сведения, содержащие информацию о лицензии по транспортировке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, согласно таблице 8 – данный пункт требует выполнения при наличии в составе заявленной деятельности операции по перевозке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о лицензии
таблица 8
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру www.еgov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні мынадай жағдайларда:
заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде;
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгергенде;
Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болғанда;
заңды тұлға-лицензиат бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастырылғанында;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды және жеке тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) құжаттарын алған кезден бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және қолданылу мерзімінің өту фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня, в случаях:
изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов;
наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 30 (тридцать) рабочих дней.
Услугодатель с момента получения документов юридического и физического лица (далее – услугополучатель) проверяет полноту и срок действия представленных документов. В случае установления факта неполноты и истечении срока действия представленных документов в течение двух рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

1. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген мамандандырылған үй-жайларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді – егер өтініш беруші жұмыстарды тапсырыс берушінің аумағында жүргізсе, онда бұл тармақты орындау талап етілмейді;
2. Радиациялық қауіпсіздік бойынша қызмет туралы ереже (немесе радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығы); радиациялық қауіпсіздік жөніндегі иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды есепке алуға және бақылауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық;
3. Радиациялық бақылауды жүргізу жоспары; соңғы радиациялық бақылау жүргізу хаттамасы (меншікті радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда);
4. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары (меншікті радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда);
5. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
6. Өтініш беруші бекіткен иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптарды және қондырғыларды түгендеу актісінен үзінді немесе өтініш берушінің балансында иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптарды және қондырғылар болмаған жағдайда өтініш беруші иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптарды және қондырғылар сатып алғаннан кейін иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптарды және қондырғыларды түгендеу актісінен үзінділердің көшірмелерін беру туралы кепілдік хат;
7. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін, операцияларды орындаудың ретті тәртібін, жұмыстың шегі мен жағдайларын айқындайтын мәлімделетін жұмыстарды орындаудың технологиялық регламенті;
8. Өтініш беруші бекіткен иондаушы сәулелену көздерін есепке алу және бақылау нұсқаулығы;
9. Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру туралы бұйрық, жеке дозиметрлік бақылау қызметі туралы ереже (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
10. Өлшеу жүргізу, аттестатталған және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркелген әдістемелер, зертхананы түгендеу актілерінен үзінділер, тексеру және сәулелену дозаларын өлшеу үшін жабдықтарды тексеру туралы сертификаттар (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);

1. Санитарно-эпидемиологическое заключение на специализированные помещения, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем – не требуется выполнение данного пункта если заявитель проводит работы на территории заказчика;
2. Положение о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность), приказ о назначении лица, ответственного за учет и контроль, приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение;
3. План проведения радиационного контроля; последний протокол проведения радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля);
4. Сертификаты поверки приборов радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля);
5. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
6. Утвержденная заявителем выписка из акта инвентаризации приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение или в случае отсутствия на балансе заявителя приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение, гарантийное письмо о предоставлении копии выписки из акта инвентаризации приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение после приобретения заявителем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение;
7. Утвержденный заявителем технологический регламент выполнения заявляемых работ, определяющий основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы;
8. Утвержденная заявителем инструкция по учету и контролю источников ионизирующего излучения;
9. Приказ о создании службы индивидуального дозиметрического контроля и положение о службе индивидуального дозиметрического контроля (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
10. Методика проведения измерений, аттестованных и зарегистрированных в реестре государственной системы обеспечения единства измерений, выписки из актов инвентаризации лаборатории, сертификаты о поверке оборудования для измерения индивидуальных доз облучения (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);

11. Жеке дозиметрлік өлшеу карточкалары, жеке дозаларды есепке алу журналы (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
12. Аппараттың пайдалану параметрлерін (сапасын бақылау) бақылау жүргізу хаттамасы немесе өтініш берушінің балансында иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптар мен қондырғылар болмаған жағдайда өтініш беруші иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптар мен қондырғылар сатып алғаннан кейін аппараттың пайдалану параметрлерін (сапасын бақылау) бақылау жүргізу хаттамасының көшірмелерін беру туралы кепілді хат – бұл тармақ иондаушы сәулеленуді генерациялайтын медициналық аспаптарды және қондырғыларды пайдалану және дайындау бойынша жұмыстарға ғана қатысты;
13. "Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 261 бұйрығымен" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11205 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосының аумақтық бөлімшелерінен алғаны туралы белгісі бар иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу құқығына ақпараттық карталар немесе өтініш берушінің балансында иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғылар болмаған жағдайда өтініш беруші радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды сатып алғаннан кейін "Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 261 бұйрығымен" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11205 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу құқығына ақпараттық карталардың көшірмелерін беру туралы кепілдік хат.
"Иондаушы сәуле шығаруды
генерациялайтын аспаптармен
және қондырғылармен жұмыс
істеу жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны

11. Индивидуальные карточки дозиметрических измерений, журнал учета индивидуальных доз (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
12. Протокол проведения контроля эксплуатационных параметров (контроля качества) аппарата или в случае отсутствия на балансе заявителя приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение, гарантийное письмо о предоставлении копии протокола проведения контроля эксплуатационных параметров (контроля качества) аппарата после приобретения заявителем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение – данный пункт относится только к работам по изготовлению и использованию медицинских приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение;
13. Информационная карта на право работы с источниками ионизирующего излучения по форме, утвержденной Приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 261 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к обеспечению радиационной безопасности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11205) с отметкой о получении от территориальных подразделений ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения или в случае отсутствия на балансе заявителя приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение, гарантийное письмо о предоставлении копии информационной карты на право работы с источниками ионизирующего излучения по форме, утвержденной приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 261. "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к обеспечению радиационной безопасности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11205) после приобретения заявителем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
обращение с приборами и
установками, генерирующими
ионизирующее излучение"
Форма сведений к деятельности по обращению с приборами и установками,
генерирующими ионизирующее излучение

3. 3-кестеге сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/дара кәсіпкер/ жеке тұлға атауы
Шарттың нөмірі және күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлер саны
1
2
3
4
5
4. 4-кестеге сәйкес жеке қорғану құралдары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ иондаушы сәулеленуді генерациялайтын медициналық аспаптарды және қондырғыларды пайдаланатын жұмыстарға ғана қатысты.
Жеке қорғану құралдары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4-кесте
Құралдың атауы және қысқаша сипаттамасы
Шыққан жылы
Қорғасын эквиваленті
1
2
3

3. Сведения, содержащие информацию о договоре по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала с физическим или юридическим лицом, имеющей соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 3.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре по индивидуальному
дозиметрическому контролю персонала с физическим или юридическим лицом,
имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
таблица 3
Тема договора
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
Номер и дата договора, срок действия договора
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
Количество сотрудников, охваченных по договору индивидуальным дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
4. Сведения, содержащие информацию о средствах индивидуальной защиты, согласно таблице 4 – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений, содержащих информацию о средствах индивидуальной защиты
таблица 4
Наименование и краткая характеристика средства
Год выпуска
Свинцовый эквивалент
1
2
3

8. 10-кестеге сәйкес қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
10-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5
"Иондаушы сәуле шығаруды
генерациялайтын аспаптармен
және қондырғылармен жұмыс
істеу жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері)
толық атауы көрсетiлсiн)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі (лері) берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі _______________
2) заңды тұлға-лицензиат қайта тіркелген, оның атауының өзгеруі ______
3) заңды тұлға-лицензиаттың қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі ______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші
тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша
берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______

8. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с причинением вреда третьим лицам, согласно таблице 10 – выполнение данного пункта необходимо для промышленных приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 10
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
обращение с приборами и
установками, генерирующими
ионизирующее излучение"
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В_________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную (ое) (ых)
________________________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
На осуществление __________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов)
деятельности) по следующему(им) основанию(ям) (укажите в
соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата ______________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его наименования ___________________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его юридического адреса _____________________________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" __________________________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов ____________________________________________________

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру www.еgov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні мынадай жағдайларда:
заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде;
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгергенде;
Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болғанда;
заңды тұлға-лицензиат бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастырылғанында;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші заңды және жеке тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) құжаттарын алған кезден бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және қолданылу мерзімінің өту фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня, в случаях:
изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов;
наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 30 (тридцать) рабочих дней.
Услугодатель с момента получения документов юридического и физического лица (далее – услугополучатель) проверяет полноту и срок действия представленных документов. В случае установления факта неполноты и истечения срока действия представленных документов услугодатель в течение двух рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсында – www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.kaenk.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық түрде алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты портал арқылы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Бірыңғай байланыс орталығы: (1414), 8 800 080 7777.
"Атом энергиясын пайдалану
саласында қызметтер көрсету
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_____________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қағаз тасығышта ______
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi
сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы_______________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға___________ ___________________________________________________________
(қолы)                        (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Атом энергиясын пайдалану
саласында қызметтер көрсету
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_____________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы _____________ ____________________________________________________________
қолы)                        (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Атом энергиясын пайдалану
саласында қызметтер көрсету
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметіне құжаттар
71. Өтініш беруші немесе лицензиат жұмыс жүргізетін аспаптармен, қондырғылармен, материалдармен, заттармен типтерінің тізбесін көрсетумен жұмыс істейтін болатын түсіндірме жазба – еркін нысанда, түсіндірме жазбаға өтініш беруші немесе лицензиат қол қоюы тиіс;
72. Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының); радиациялық қауіпсіздік қызметінің басшысын тағайындау туралы бұйрық – бұл тармақ персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі қызметтің кіші түріне қатысты;
73. Өтініш беруші бекіткен радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық – бұл тармақ мынадай: құрамында радиоизотоптық иондаушы сәулелену көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу; иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау бойынша қызметтердің кіші түрлеріне ғана қатысты;
74. Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру туралы бұйрық, жеке дозиметрлік бақылау қызметі туралы ереже (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
75. Өлшеу жүргізу, аттестатталған және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркелген әдістемелер, зертхананы түгендеу актілерінен үзінділер, тексеру және сәулелену дозаларын өлшеу үшін жабдықтарды тексеру туралы сертификаттар (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
76. Жеке дозиметрлік өлшеу карточкалары, жеке дозаларды есепке алу журналы (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
77. "Радиациялық қауіпті объектілерге қойылатын біліктілік талаптар санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 260 бұйрығымен белгіленген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11204 болып тіркелген) медициналық рентген жабдықтарының пайдалану параметрлеріне бақылау жүргізу талаптарына сәйкесетін, рентген аппаратының әрбір типінің тексерілетін негізгі параметрлерін, түсірілген суреттерді алу жүйесін және оларды бағалау шарттарын, пайдаланылатын қосалқы жабдықтарды сипаттай отырып сынау бағдарлама – бұл тармақ иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау бойынша қызметтің кіші түріне ғана қатысты;
78. Берілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-қосымшасының 4-кестесіне сәйкес, мәліметтер нысанының 1-бағанында көрсетілген құжаттар – бұл тармақты құрамында иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, кері монтаждау, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу бойынша қызметтердің кіші түрлеріне орындау талап етілмейді;
79. Өлшеу құралдары мен бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары – бұл тармақты құрамында иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, кері монтаждау, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу бойынша қызметтердің кіші түрлеріне орындау талап етілмейді;
80. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді – бұл тармақ өнімдердегі, материалдардағы, қоршаған орта объектілеріндегі радионуклидтердің мөлшерін анықтау; персоналды дозиметрлік жеке бақылау бойынша қызметтердің кіші түрлеріне ғана қатысты.
"Атом энергиясын пайдалану
саласында қызметтер көрсету
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе услугодателя – www.kaenk.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
16. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
предоставлению услуг в области
использования атомной
энергии"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица _____________________________________
(почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта__________________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________________
Факс_____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо__________ _________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
предоставлению услуг в области
использования атомной
энергии"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического
лица), бизнес-идентификационный номер филиала или
представительства иностранного юридического лица – в случае
отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного
юридического лица), область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта__________________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________________
Факс_____________________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ ________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
предоставлению услуг в области
использования атомной
энергии"
Документы к деятельности по предоставлению услуг в области использования
атомной энергии
1. Пояснительная записка о предполагаемых видах услуг с указанием перечня типов приборов, установок, материалов, веществ, с которыми заявитель или лицензиат будет проводить работы – в произвольной форме, пояснительная записка должна быть подписана заявителем или лицензиатом;
2. Положение о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность), приказ о назначении руководителя службы по радиационной безопасности – данный пункт не относится к подвиду деятельности по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала;
3. Утвержденные заявителем инструкции по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ – данный пункт относится только к подвидам деятельности по: техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение; контролю качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение;
4. Приказ о создании службы индивидуального дозиметрического контроля и положение о службе индивидуального дозиметрического контроля (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
5. Методика проведения измерений, аттестованных и зарегистрированных в реестре государственной системы обеспечения единства измерений, выписки из актов инвентаризации лаборатории, сертификаты о поверке оборудования для измерения индивидуальных доз облучения (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
6. Индивидуальные карточки дозиметрических измерений, журнал учета индивидуальных доз (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
7. Утвержденная заявителем программа испытаний с описанием проверяемых основных параметров каждого типа рентгеновского аппарата, систем получения снимков и условий их оценки, используемого вспомогательного оборудования, соответствующая требованиям проведения контроля эксплуатационных параметров медицинского рентгеновского оборудования, установленным приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 260 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к радиационно-опасным объектам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11204) – данный пункт относится только к подвидам деятельности по контролю качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение;
8. Документы, указанные в графе 1 формы сведений, согласно таблице
4 к приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги – не требуется выполнение данного пункта для подвида деятельности по техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение;
9. Сертификаты поверки средств измерений и приборов контроля – не требуется выполнение данного пункта для подвида деятельности по техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение;
10. Санитарно-эпидемиологическое заключение специализированных помещений, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем – данный пункт относится только к подвидам деятельности по: определению содержания радионуклидов в продуктах, материалах, объектах окружающей среды; индивидуальному дозиметрическому контролю персонала.
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
предоставлению услуг в области
использования атомной
энергии"
Форма сведений к деятельности по предоставлению услуг в сфере
использования атомной энергии

4. 4-кестеге сәйкес өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдықтар туралы ақпаратты мәліметтер – бұл тармақты құрамында иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, кері монтаждау, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу бойынша қызметтердің кіші түрлеріне орындау талап етілмейді.
Өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдықтар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4-кесте
Иелік құқығын растайтын немесе өзге заңнамалық құқықтарды растайтың құжат
Өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдықтардың атауы және қысқаша сипаттамасы
Өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдықтардың мақсаты
Шыққан жылы және өндіруші ел
Зауыттық нөмірі және түгендеу күні
Техникалық паспорттың нөмірі
1
2
3
4
5
6

4. Сведения, содержащие информацию о средствах измерений, приборах контроля, вспомогательных материалах и оборудовании, согласно таблице 4 – не требуется выполнение данного пункта для подвида деятельности по техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение
Форма сведений, содержащих информацию о средствах измерений, приборах контроля,
вспомогательных материалах и оборудовании
таблица 4
Документ, подтверждающий право собственности
или документ, подтверждающий иные законные права
Наименование и краткая характеристика средств измерений, приборов контроля, вспомогательных материалов и оборудования
Назначение средств измерений, приборов контроля, вспомогательных материалов и оборудования
Год выпуска и страна-производитель
Заводской номер и дата инвентаризации
Номер технического паспорта
1
2
3
4
5
6

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсында – www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.kaenk.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық түрде алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты портал арқылы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Бірыңғай байланыс орталығы: (1414), 8 800 080 7777.
"Радиоактивті қалдықтармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_____________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қағаз тасығышта ______
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi
сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы_______________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға___________ ___________________________________________________________
(қолы)                        (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Радиоактивті қалдықтармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_____________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы _____________ ____________________________________________________________
қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Радиоактивті қалдықтармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне құжаттар
81. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген үй-жайлар мен жабдықтарға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді;
82. Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының); радиоактивті қалдықтарды жинауды, сақтауды және өткізуді ұйымдастыруға жауапты туралы бұйрық;
83. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
84. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авария жағдайындағы іс-қимылы жөніндегі нұсқаулық;
85. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар жоспары;
86. Өтініш беруші бекіткен радиоактивті қалдықтарды тіркеу журналы;
87. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін, қалдықтарды жинау, сұрыптау, сақтауға беру, өңдеу, қайта өңдеу, сақтау, көму тәсілдерін және кезеңдерін, үй-жайларды, жабдықтарды, материалдарды залалсыздандыруды қоса алғанда, операцияларды орындаудың жүйелі тәртібін, жұмыстың шегі мен жағдайларын айқындайтын мәлімделетін жұмыстарды орындаудың технологиялық регламенті;
88. Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру туралы бұйрықтың, жеке дозиметрлік бақылау қызметі туралы ереже (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
89. Өлшеу жүргізу, аттестатталған және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркелген әдістемелердің, зертхананы түгендеу актілерінен үзінділердің, тексеру және сәулелену дозаларын өлшеу үшін жабдықтарды тексеру туралы сертификаттар (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
90. Жеке дозиметрлік өлшеу карточкалары, жеке дозаларды есепке алу журналы (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
91. Радиоактивті қалдықтарды физикалық қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі жоспар – бұл тармақ радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты;
92. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген қоймаға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді – бұл тармақ радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты.
"Радиоактивті қалдықтармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе услугодателя – www.kaenk.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
16. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению с радиоактивными
отходами"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_______________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ____________________________________
(почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта__________________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________________
Факс_____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо__________ _________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению с радиоактивными
отходами"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного
юридического лица), область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта__________________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________________
Факс______________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ ________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению с радиоактивными
отходами"
Документы к деятельности по обращению с радиоактивными отходами
1. Санитарно-эпидемиологическое заключение специализированных помещений и оборудования, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем;
2. Положение о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность), приказ о назначении ответственного лица за организацию сбора, хранение и сдачу радиоактивных отходов;
3. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
4. Утвержденная заявителем инструкция по действиям персонала в аварийных ситуациях;
5. Утвержденный заявителем план мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий;
6. Утвержденный заявителем журнал учета радиоактивных отходов;
7. Утвержденный заявителем технологический регламент выполнения заявляемых работ, определяющий основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы, включая способы и этапы сбора, сортировки, передачи на хранение, обработки, переработки, хранения, захоронения отходов, дезактивации помещений, оборудования, материалов;
8. Приказ о создании службы индивидуального дозиметрического контроля и положение о службе индивидуального дозиметрического контроля (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
9. Методика проведения измерений, аттестованных и зарегистрированных в реестре государственной системы обеспечения единства измерений, выписка из актов инвентаризации лаборатории, сертификаты о поверке оборудования для измерения индивидуальных доз облучения (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
10. Индивидуальные карточки дозиметрических измерений, журнал учета индивидуальных доз (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
11. План физической защиты радиоактивных отходов – данный пункт относится только к подвиду деятельности по хранению и захоронению радиоактивных отходов;
12. Санитарно-эпидемиологическое заключение на хранилище для радиоактивных отходов, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем – данный пункт относится только к подвиду деятельности по хранению и захоронению радиоактивных отходов.
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению с радиоактивными
отходами"
Форма сведений к деятельности по обращению с радиоактивными отходами

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру www.еgov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні мынадай жағдайларда:
заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде;
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгергенде;
Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болғанда;
заңды тұлға-лицензиат бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастырылғанында;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші заңды және жеке тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) құжаттарын алған кезден бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және қолданылу мерзімінің өту фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня, в случаях:
изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов;
наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 30 (тридцать) рабочих дней.
Услугодатель с момента получения документов юридического и физического лица (далее – услугополучатель) проверяет полноту и срок действия представленных документов. В случае установления факта неполноты и истечения срока действия представленных документов услугодатель в течение двух рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық түрде алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты портал арқылы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Бірыңғай байланыс орталығы: (1414), 8 800 080 7777.
"Ядролық материалдарды,
радиоактивті заттарды,
иондаушы сәуле шығарудың
радиоизотопты көздерін,
радиоактивті қалдықтарды
транзиттік тасымалдауды қоса
алғанда, Қазақстан
Республикасы аумағының
шегінде тасымалдауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_____________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қағаз тасығышта ______
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi
сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы_______________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға___________ ___________________________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Ядролық материалдарды,
радиоактивті заттарды,
иондаушы сәуле шығарудың
радиоизотопты көздерін,
радиоактивті қалдықтарды
транзиттік тасымалдауды қоса
алғанда, Қазақстан
Республикасы аумағының
шегінде тасымалдауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_____________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы _____________ ____________________________________________________________
қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Ядролық материалдарды,
радиоактивті заттарды,
иондаушы сәуле шығарудың
радиоизотопты көздерін,
радиоактивті қалдықтарды
транзиттік тасымалдауды қоса
алғанда, Қазақстан
Республикасы аумағының
шегінде тасымалдауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау қызметіне құжаттар
93. Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығы);
94. Радиациялық бақылау жүргізу жоспары, радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары; радиациялық бақылау аспаптарын жалға алған жағдайда радиациялық бақылау аспабын жалға алу шарты;
95. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі ядролық, радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
96. Өтініш беруші бекіткен жаңа және пайдаланылған отынды тасымалдау, тиеу және сақтау кезіндегі ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулық;
97. Өтініш беруші бекіткен авария жағдайында персоналдың іс-қимылы жөніндегі нұсқаулық;
98. Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру туралы бұйрықтың, жеке дозиметрлік бақылау қызметі туралы ереже (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
99. Өлшеу жүргізу, аттестатталған және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркелген әдістемелер, зертхананы түгендеу актілерінен үзінділер, тексеру және сәулелену дозаларын өлшеу үшін жабдықтарды тексеру туралы сертификаттар (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
100. Жеке дозиметрлік өлшеу карточкалары, жеке дозаларды есепке алу журналы (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
101. Тасымалдауға болжанған аспаптардың, қондырғылардың, материалдардың, заттардың, қалдықтардың түрлері жөнінде, сонымен бірге тасымалдау жоспарланған көліктік қаптама комплектілері жөнінде түсіндірме жазба – еркін нысанда, түсіндірме жазбаға өтініш беруші немесе лицензиат қол қоюы тиіс;
102. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 415 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11626 болып тіркелген) нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері берген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін ұсыну, лицензиарда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда талап етілмейді.
"Ядролық материалдарды,
радиоактивті заттарды,
иондаушы сәуле шығарудың
радиоизотопты көздерін,
радиоактивті қалдықтарды
транзиттік тасымалдауды қоса
алғанда, Қазақстан
Республикасы аумағының
шегінде тасымалдауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау қызметіне мәліметтер нысаны

14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
16. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
транспортировку, включая
транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных
источников ионизирующего
излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта__________________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________________
Факс_____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо__________ _________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
транспортировку, включая
транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных
источников ионизирующего
излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного
юридического лица), область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта__________________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________________
Факс_____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ ________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
транспортировку, включая
транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных
источников ионизирующего
излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан"
Документы к деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего
излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
1. Положение о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность);
2. План проведения радиационного контроля; сертификаты поверки приборов радиационного контроля; в случае аренды приборов радиационного контроля договор аренды прибора радиационного контроля;
3. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
4. Утвержденная заявителем инструкция по обеспечению ядерной безопасности при транспортировке, перегрузке и хранении свежего и отработавшего топлива – представляется в случае перевозки свежего и отработавшего ядерного топлива;
5. Утвержденная заявителем инструкция по действиям персонала в аварийных ситуациях;
6. Приказ о создании службы индивидуального дозиметрического контроля и положение о службе индивидуального дозиметрического контроля (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
7. Методика проведения измерений, аттестованных и зарегистрированных в реестре государственной системы обеспечения единства измерений, выписка из актов инвентаризации лаборатории, сертификатов о поверке оборудования для измерения индивидуальных доз облучения (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
8. Индивидуальные карточки дозиметрических измерений, журнал учета индивидуальных доз (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
9. Пояснительная записка с перечнем типов приборов, установок, материалов, веществ, отходов, предполагаемых к транспортировке, а также сведений о транспортных упаковочных комплектах, в которых предполагается транспортировка – в произвольной форме, пояснительная записка должна быть подписана заявителем или лицензиатом;
10. Санитарно-эпидемиологическое заключение на транспортное средство для перевозки ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников, радиоактивных отходов, радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, выданное ведомством и его территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 415 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11626), представление копии санитарно-эпидемиологического заключения не требуется при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в санитарно-эпидемиологическом заключении, из соответствующих государственных информационных систем.
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
транспортировку, включая
транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных
источников ионизирующего
излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан"
Форма сведений к деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего
излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарында және жүргізілген ядролық сынақтардың салдарынан ластанған басқа аумақтарда қызметтерді жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру www.еgov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні мынадай жағдайларда:
заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде;
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгергенде;
Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болғанда;
заңды тұлға-лицензиат бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастырылғанында;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды және жеке тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) құжаттарын алған кезден бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және қолданылу мерзімінің өту фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарында және жүргізілген ядролық сынақтардың салдарынан ластанған басқа аумақтарда қызметтерге лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня, в случаях:
изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов;
наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 30 (тридцать) рабочих дней;
Услугодатель с момента получения документов юридического и физического лица (далее – услугополучатель) проверяет полноту и срок действия представленных документов. В случае установления факта неполноты и истечения срока действия представленных документов услугодатель в течение двух рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.