"Қазақстан Республикасындағы бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 8 қарашадағы № 500 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 18 тамыздағы № 423 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 тамызда № 15569 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасындағы бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 8 қарашадағы № 500 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8170 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2013 жылғы 23 ақпандағы № 74, 78 (28013, 28017) санында жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес оқыту ұйғыр, өзбек, тәжік тілдерінде жүргізілетін бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
3-1) осы бұйрыққа 3-1 қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
3-2) осы бұйрыққа 3-2 қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
3-3) осы бұйрыққа 3-3 қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
3-4) осы бұйрыққа 3-4 қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
3-5) осы бұйрыққа 3-5 қосымшаға сәйкес оқыту ұйғыр, өзбек, тәжік тілдерінде жүргізілетін бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
3-6) осы бұйрыққа 3-6 қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
3-7) осы бұйрыққа 3-7-қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған бастауыш білім берудің үлгілік оқу жоспары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін негізгі орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 ноября 2012 года № 500 "Об утверждении типовых учебных планов начального, основного среднего, общего среднего образования Республики Казахстан"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 августа 2017 года № 423. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2017 года № 15569.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 ноября 2012 года № 500 "Об утверждении типовых учебных планов начального, основного среднего, общего среднего образования Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8170, опубликованный в газете "Казахстанская правда" 23 февраля 2013 года за № 69-70 (27343-27344)) следующие изменение и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) типовой учебный план начального образования с казахским языком обучения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) типовой учебный план начального образования с русским языком обучения согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) типовой учебный план начального образования с уйгурским, узбекским, таджикским языками обучения согласно приложению 3 к настоящему приказу;
3-1) типовой учебный план начального образования для учащихся с ограниченными возможностями с казахским языком обучения согласно приложению 3-1 к настоящему приказу;
3-2) типовой учебный план начального образования для учащихся с ограниченными возможностями с русским языком обучения согласно приложению 3-2 к настоящему приказу;
3-3) типовой учебный план начального образования для классов с казахским языком обучения согласно приложению 3-3 к настоящему приказу;
3-4) типовой учебный план начального образования для классов с русским языком обучения согласно приложению 3-4 к настоящему приказу;
3-5) типовой учебный план начального образования для классов с уйгурским/узбекским/таджикским языком обучения согласно приложению 3-5 к настоящему приказу;
3-6) типовые учебные планы начального образования для учащихся с ограниченными возможностями с казахским языком обучения согласно приложению 3-6 к настоящему приказу;
3-7) типовые учебные планы начального образования для учащихся с ограниченными возможностями с русским языком обучения согласно приложению 3-7 к настоящему приказу;
4) типовой учебный план основного среднего образования с казахским языком обучения согласно приложению 4 к настоящему приказу;

5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін негізгі орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес оқыту ұйғыр, өзбек, тәжік тілдерінде жүргізілетін негізгі орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
6-1) осы бұйрыққа 6-1 қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған негізгі орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
6-2) осы бұйрыққа 6-2 қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған негізгі орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін қоғамдық-гуманитарлық бағыт бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін жаратылыстану-математика бағыты бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін қоғамдық-гуманитарлық бағыт бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін жаратылыстану-математика бағыты бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес оқыту ұйғыр, өзбек, тәжік тілдерінде жүргізілетін қоғамдық-гуманитарлық бағыт бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес оқыту ұйғыр, өзбек, тәжік тілдерінде жүргізілетін жаратылыстану-математика бағыты бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған қоғамдық-гуманитарлық бағыт бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған жаратылыстану-математика бағыты бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған қоғамдық-гуманитарлық бағыт бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін мүмкіндігі шектеулі оқушыларға арналған жаратылыстану-математика бағыты бойынша жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспары;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін қоғамдық-гуманитарлық бағыт бойынша жалпы орта білім берудің (жаңартылған мазмұнның) үлгілік оқу жоспары;

5) типовой учебный план основного среднего образования с русским языком обучения согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) типовой учебный план основного среднего образования с уйгурским, узбекским, таджикским языками обучения согласно приложению 6 к настоящему приказу;
6-1) типовой учебный план основного среднего образования для учащихся с ограниченными возможностями с казахским языком обучения согласно приложению 6-1 к настоящему приказу;
6-2) типовой учебный план основного среднего образования для учащихся с ограниченными возможностями с русским языком обучения согласно приложению 6-2 к настоящему приказу;
7) типовой учебный план общего среднего образования общественно-гуманитарного направления с казахским языком обучения согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) типовой учебный план общего среднего образования естественно-математического направления с казахским языком обучения согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) типовой учебный план общего среднего образования общественно-гуманитарного направления с русским языком обучения согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) типовой учебный план общего среднего образования естественно-математического направления с русским языком обучения согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) типовой учебный план общего среднего образования общественно-гуманитарного направления с уйгурским, узбекским, таджикским языками обучения согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) типовой учебный план общего среднего образования естественно-математического направления с уйгурским, узбекским, таджикским языками обучения согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) типовой учебный план общего среднего образования общественно-гуманитарного направления для учащихся с ограниченными возможностями с казахским языком обучения согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) типовой учебный план общего среднего образования естественно-математического направления для учащихся с ограниченными возможностями с казахским языком обучения согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) типовой учебный план общего среднего образования общественно-гуманитарного направления для учащихся с ограниченными возможностями с русским языком обучения согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) типовой учебный план общего среднего образования естественно-математического направления для учащихся с ограниченными возможностями с русским языком обучения согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) типовой учебный план (обновленного содержания) общего среднего образования общественно-гуманитарного направления с казахским языком обучения согласно приложению 17 к настоящему приказу;

18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ тілінде жүргізілетін жаратылыстану-математика бағыты бойынша жалпы орта білім берудің (жаңартылған мазмұнның) үлгілік оқу жоспары;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін қоғамдық-гуманитарлық бағыт бойынша жалпы орта білім берудің (жаңартылған мазмұнның) үлгілік оқу жоспары;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес оқыту орыс тілінде жүргізілетін жаратылыстану-математика бағыты бойынша жалпы орта білім берудің (жаңартылған мазмұнның) үлгілік оқу жоспары;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес оқыту ұйғыр, өзбек, тәжік тілдерінде жүргізілетін қоғамдық-гуманитарлық бағыт бойынша жалпы орта білім берудің (жаңартылған мазмұнның) үлгілік оқу жоспары;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес оқыту ұйғыр, өзбек, тәжік тілдерінде жүргізілетін жаратылыстану-математика бағыты бойынша жалпы орта білім берудің (жаңартылған мазмұнның) үлгілік оқу жоспары.";
осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес 17, 18, 19, 20, 21, 22 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (Ш.Т. Каринова) Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін ресим жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарында жолдауды;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б.А. Асыловаға жүктелсін.

18) типовой учебный план (обновленного содержания) общего среднего образования естественно-математического направления с казахским языком обучения согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) типовой учебный план (обновленного содержания) общего среднего образования общественно-гуманитарного направления с русским языком обучения согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) типовой учебный план (обновленного содержания) общего среднего образования естественно-математического направления с русским языком обучения согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) типовой учебный план (обновленного содержания) общего среднего образования общественно-гуманитарного направления с уйгурским, узбекским, таджикским языками обучения согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) типовой учебный план (обновленного содержания) общего среднего образования естественно-математического направления с уйгурским, узбекским, таджикским языками обучения согласно приложению 22 к настоящему приказу.";
дополнить приложениями 17, 18, 19, 20, 21, 22 согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Каринова Ш.Т.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б.А.