Кәсiптік ұйымдардың, сертификаттау жөнiндегi ұйымдардың есептiлiк тiзбесiн, нысандарын және оларды ұсыну мерзiмдiлiгiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 467 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 6 қыркүйекте № 15614 болып тіркелді.
"Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 15) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 16.09.2022 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мен бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымдар есептілігінің тізбесі және мерзімділігі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымы мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Бухгалтерлердің кәсіби ұйымдары, бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымдар есептілікті "www.dfo.kz." мекенжайы бойынша интернет желісінде орналасқан қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсы арқылы электрондық форматта ұсынады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 26.01.2023 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мыналардың күші жойылсын:

Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности профессиональными организациями, организациями по сертификации
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 467. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2017 года № 15614.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2018.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 16.09.2022 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень и периодичность представления отчетности аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров и организациями по профессиональной сертификации бухгалтеров согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета о количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму отчета о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму отчета о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму отчета об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму отчета о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму отчета о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Профессиональные организации бухгалтеров, организации по профессиональной сертификации бухгалтеров представляют отчетность в электронном формате посредством интернет-ресурса депозитария финансовой отчетности, размещенного в сети интернет по адресу "www.dfo.kz."
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 26.01.2023 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу:

1) "Кәсiптік ұйымдардың, сертификаттау жөнiндегi ұйымдардың есептiлiк тiзбесiн, нысандарын және оларды ұсыну мерзiмдiлiгiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 мамырдағы № 296 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11261 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйеде 2015 жылғы 25 маусымда жарияланған);
2) "Кәсiптік ұйымдардың, сертификаттау жөнiндегi ұйымдардың есептiлiк тiзбесiн, нысандарын және оларды ұсыну мерзiмдiлiгiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 мамырдағы № 296 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 17 маусымдағы № 320 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14004 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйеде 2016 жылғы 9 тамызда жарияланған).
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бухгалтерлік есеп және аудит әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
______________ Н. Айдапкелов
2 тамыз 2017 жыл
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
1-қосымша
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мен бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымдар есептілігінің тізбесі және мерзімділігі
Р/с
Есептің атауы
Ұсыну мерзімі
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
1
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп
есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейінгі мерзімде*
2
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп
3
Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп
4
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымдар
5
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым берген және таныған сертификаттар туралы есеп
емтихан өткен күннен бастап үш ай ішінде танылған және берілген сертификаттарда, сондай-ақ емтихандық модульге өзгертулер енгізген күннен бастап *
6
Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихан модульдерінің өзгеруі туралы есеп
Ескертпе: уәкілетті орган пысықтауға жіберілген жағдайда, пысықталған есепті 5 жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысан
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп
20___жылғы есепті кезең

1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 мая 2015 года № 296 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности профессиональными организациями, организациями по сертификации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11261, опубликован 25 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 июня 2016 года № 320 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 мая 2015 года № 296 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности профессиональными организациями, организациями по сертификации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14004, опубликован 9 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет" ).
4. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2018 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
______________ Н. Айдапкелов
2 августа 2017 год
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Перечень и периодичность представления отчетности аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров и организациями по профессиональной сертификации бухгалтеров
п/п
Наименование отчета
Срок представления
Аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
1.
Отчет о количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров
в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом*
2.
Отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
3.
Отчет о сотрудничестве с международными организациями
в области бухгалтерского учета и отчетности
4.
Отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
Аккредитованные организации по профессиональной сертификации бухгалтеров
5.
Отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров
в течении трех месяцев с даты проведения экзаменов, признанных и выданных сертификатов, а также с даты внесения изменений в экзаменационные модули*
6.
Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей
Примечание: в случае отправления уполномоченным органом на доработку, доработанный отчет представляется в течение 5-ти рабочих дней
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет
о количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров
отчетный период 20 ___года

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 16.09.2022 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: № 1-ЧЛ
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатындар: бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
Қайда тапсырады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Тапсыру мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде.
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндірме "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымына кірген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
Жыл _____________________________
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының атауы ____________
Бухгалтерлер мен кәсіби бухгалтерлердің саны туралы мәліметтер
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі,Аты,Әкесінің аты (бар болса)
Мекен жайы
Кәсіби бухгалтер сертификаты
Енген күні
Шыққан күні
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымындағы мүшелік билеті немесе оның мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Консультативтік орган құрамына өкілеттік туралы ақпарат
аймақ
толық мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы
нөмірі
берілген күні
сертификат берген ұйымның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы мәліметтер
Бухгалтерлік ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі
Бухгалтерлік ұйымның атауы
Басшының жеке сәйкестендіру нөмірі
Басшының Тегі, Аты, Әкесінің аты
(бар болса)
Заңды мекенжайы
Тұрақты мекенжайы
Енген күні
Шыққан күні
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымындағы мүшелік билеті немесе оның мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі
аймақ
қала / аудан, мекен-жайы,
телефон, электрондық мекен-жайы
аймақ
қаласы/
аудан, мекен-жай, телефон, электронды мекен-жай
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымының басшысы
___________________________________________________
қолы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
"Бухгалтерлердің
аккредиттелген кәсіби
ұйымына енген (шыққан)
бухгалтерлердің, кәсіби
бухгалтерлердің және
бухгалтерлік ұйымдардың
саны туралы есеп"
әкімшілік деректерін
жинауға арналған
нысанға қосымша
"Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 16.09.2022 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: № 1-ЧЛ
Периодичность: годовая
Представляют: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
Куда представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.gov.kz.
Срок представления: в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом
Примечание: пояснение по заполнению отчета приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров"
Год _____________________________
Бизнес-идентификационный номер профессиональной организации бухгалтеров _________________________________________________________
Наименование профессиональной организации бухгалтеров ____________
Сведения о количестве бухгалтеров и профессиональных бухгалтеров
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
Адрес
Сертификат профессионального бухгалтера
Дата вступления
Дата выбытия
Номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональной организации бухгалтеров
Сведения о делегировании в состав Консультативного органа Министерства финансов Республики Казахстан
регион
полный адрес, телефон, электронный адрес
номер
дата выдачи
наименование организации, выдавшей сертификат
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Сведения о количестве бухгалтерских организаций
Бизнес-идентификационный номер бухгалтерской организации
Наименование бухгалтерской организации
Индивидуальный идентификационный номер руководителя
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) руководителя
Юридический адрес
Фактическое местонахождение
Дата вступления
Дата выбытия
Номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональной организации бухгалтеров
регион
город/район, адрес, телефон, электронный адрес
регион
город/ район, адрес, телефон, электронный адрес
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Руководитель аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
______________ ____________________________________________
подпись             (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о количестве
бухгалтеров, профессиональных
бухгалтеров и бухгалтерских
организаций, вступивших
(выбывших) в аккредитованную
профессиональную организацию
бухгалтеров"
Пояснение
по заполнению формы "Отчет о количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров"

1. "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп" нысан "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп" нысан Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне электрондық форматта аккредиттелген кәсіби ұйымдар ұысынады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"Бухгалтерлер мен кәсіби бухгалтерлердің саны туралы мәліметтер" кестесінде:
нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
"Мекенжайы" нысанының 4, 5-бағандарында мекенжайы, оның ішінде өңір, толық мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы көрсетіледі;
"Кәсіби бухгалтер сертификаты" нысанының 6, 7, 8-бағандарында сертификатты берген ұйымның нөмірі, берілген күні, атауы көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында енген күні көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында шыққан күні көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында бухгалтерлердің кәсіби ұйымына мүшелікті растайтын билеті немесе оның мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Консультативтік орган құрамына өкілеттік беру туралы ақпарат көрсетіледі.
"Бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы мәліметтер" кестесінде:
нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында бухгалтерлік ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында бухгалтерлік ұйымның атауы көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында басшының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
нысанның 6, 7-бағандарында "Заңды мекенжайы", оның ішінде өңір, қала/аудан, мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы көрсетіледі;
нысанның 8, 9-бағандарында "Тұрақты мекенжайы", оның ішінде өңір, қала/аудан, мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында енген күні көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында шыққан күні көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында мүшелік билеттің немесе бухгалтерлердің кәсіби ұйымына мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысан
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп
20___жылғы есепті кезең

1. Форма "Отчет о количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров" разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма "Отчет о количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров" предоставляется в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров в электронном формате.
3. Форма заполняется следующим образом:
в таблице "Сведения о количестве бухгалтеров и профессиональных бухгалтеров":
в графе 1 формы указывается номер по порядку;
в графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер;
в графе 3 формы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии);
в графах 4, 5 формы "Адрес" указывается адрес, в том числе регион, полный адрес, телефон, электронный адрес;
в графах 6, 7, 8 формы "Сертификат профессионального бухгалтера" указываются номер, дата выдачи, наименование организации, выдавшей сертификат;
в графе 9 формы указывается дата вступления;
в графе 10 формы указывается дата выбытия;
в графе 11 формы указывается номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональную организацию бухгалтеров;
в графе 12 формы указываются сведения о делегировании в состав Консультативного органа Министерства финансов Республики Казахстан.
В таблице "Сведения о количестве бухгалтерских организаций":
в графе 1 формы указывается номер по порядку;
в графе 2 формы указывается бизнес-идентификационный номер бухгалтерской организации;
в графе 3 формы указывается наименование бухгалтерской организации;
в графе 4 формы указывается индивидуальный идентификационный номер руководителя;
в графе 5 формы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя;
в графах 6, 7 формы указывается "Юридический адрес", в том числе регион, город/район, адрес, телефон, электронный адрес;
в графах 8, 9 формы указывается "Фактическое местонахождение", в том числе регион, город/район, адрес, телефон, электронный адрес;
в графе 10 формы указывается дата вступления;
в графе 11 формы указывается дата выбытия;
в графе 12 формы указывается номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональной организации бухгалтеров.
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет
о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
отчетный период 20 ___года

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 16.09.2022 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: № Ф-2 БА
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатындар: бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
Қайда тапсырады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Тапсыру мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндірме "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
Жыл _____________________________
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының атауы _____________________________________
Кәсіби бухгалтердің жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, Аты, Әкесінің Аты
(болған жағдайда) кәсіби бухгалтер
Кәсіби бухгалтер сертификатының нөмірі
Кәсіби бухгалтер сертификатының берілген күні
Біліктілікті арттыруды өткізу нысаны мен орны
Біліктілікті арттыруды жүргізген ұйымның атауы
Міндетті сағатар саны
Қосымша сағаттар саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
"Бухгалтерлердің
аккредиттелген кәсіби
ұйымдары мүшелерінің
біліктілігін арттыру туралы
есеп" әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп" нысанын толтыру жөнінде түсіндірме
1. "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымы мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп" нысаны "бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымы мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп нысанын бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымдары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне электрондық форматта ұсынады. Нысанға бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымының басшысы қол қояды. Есептің электрондық форматы есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде қалыптастырылады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында кәсіби бухгалтердің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында кәсіби бухгалтердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында кәсіби бухгалтер сертификатының нөмірі көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында кәсіби бухгалтер сертификатының берілген күні көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында біліктілікті арттыруды өткізу нысаны мен орны көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында біліктілікті арттыруды жүргізген ұйымның атауы көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында міндетті сағатар саны көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында қосымша сағаттардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық туралы есеп
20___жылғы есепті кезең

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 16.09.2022 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: № Ф–2 ПК
Периодичность: годовая
Представляют: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
Куда представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.gov.kz.
Срок представления: в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом
Примечание: пояснение по заполнению отчета приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров"
Год_____________________________
Бизнес-идентификационный номер профессиональной организации бухгалтеров _________________________________________________________
Наименование профессиональной организации бухгалтеров ____________
Индивидуальный идентификационный номер профессионального бухгалтера
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) профессионального бухгалтера
Номер сертификата профессионального бухгалтера
Дата выдачи сертификата профессионального бухгалтера
Форма и место проведения, повышения квалификации
Наименование организации, которая провела повышение квалификации
Количеств обязательных часов
Количество дополнительных часов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о повышении
квалификации членов
аккредитованной
профессиональной организации
бухгалтеров"
Пояснение
по заполнению формы "Отчет о повышении квалификации членов
аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров"
1. Форма "Отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма "Отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" предоставляется в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров в электронном формате. Форму подписывает руководитель аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров. Электронный формат отчета формируется в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 формы указывается номер по порядку;
в графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер профессионального бухгалтера;
в графе 3 формы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) профессионального бухгалтера;
в графе 4 формы указывается номер сертификата профессионального бухгалтера;
в графе 5 формы указывается дата выдачи сертификата профессионального бухгалтера;
в графе 6 формы указывается форма и место проведения повышения квалификации;
в графе 7 формы указывается наименование организации, которая провела повышение квалификации;
в графе 8 формы указывается количество обязательных часов;
в графе 9 формы указывается количество дополнительных часов.
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет
о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности
отчетный период 20 ___года

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 16.09.2022 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: № Ф-3 МС
Кезенділігі: жылдық
Ұсынатындар: Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары бойынша тапсырады
Қайда тапсырылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Тапсыру мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндіру "Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
Жыл_______________________________
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының атауы
р/с №
Ынтымақтастықтың мазмұны мен нысаны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша комитет
Халықаралық бухгалтерлер федерациясы
Біріккен Ұлтар Ұйымының Сауда және даму жөніндегі конференциясының есеп және есептілік стандарттары бойынша Үкіметаралық жұмыс тобы
Басқа халықаралық ұйымдар
Ия /Жоқ
толық жазу
Ия/Жоқ
толық жазу
Ия/Жоқ
толық жазу
Ия/Жоқ
толық жазу
1
Тиісті органдарда өкілдерінің болуы
2
Стандарттар жобалары бойынша ұсыныстар мен ескертулерді жолдау
3
Рұқсатты талап ететін мәселелерді қою, стандарттарды түсіндіру үшін сұраулар жіберу
4
Ұлттық шаруашылық субьектілерімен стандарттардың сынамалық қолдануын жүргізу
5
Бірлесіп конференция, семинарлар, симпозиумдар, конгресстер өткізу
6
Персоналды ұсыну
7
Ынтамақтастықтың басқа да түрлері (қандай екенін көрсету)
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымының басшысы ___________________
______________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты бар болса)
"Бухгалтерлік есеп пен есептілік
саласында халықаралық
ұйымдармен ынтамақтастық
туралы есеп" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға
қосымша
"Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп" нысанын толтыру жөнінде түсіндірме
1. "Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп" нысаны "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп" нысанын бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары электрондық форматта Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне ұсынады. Нысанға бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымының басшысы қол қояды. Есептің электрондық форматы есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде қалыптастырылады.

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 16.09.2022 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: №Ф-3МС
Периодичность: годовая
Представляют: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
Куда представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.gov.kz.
Срок представления: в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом.
Примечание: пояснение по заполнению отчета приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности"
Год ______________________
Бизнес-идентификационный номер профессиональной организации бухгалтеров ________________________
Наименование профессиональной организации бухгалтеров
№ п/п
Формы и содержания сотрудничества
Комитет по международным стандартам финансовой отчетности
Международная федерация бухгалтеров
Межправительственная рабочая группа по стандартам учета и отчетности Конференции Организации Объединенных Наций по торговле и развитию
Другие международные организации
Да/Нет
Расшифровка
Да/Нет
Расшифровка
Да/Нет
Расшифровка
Да/Нет
Расшифровка
1
Наличие представителя в соответствующих органах
2
Направление замечаний и предложений по проектам стандартов
3
Направление запросов для разъяснения стандартов, постановка вопросов, требующих разрешения
4
Проведение пробного применения стандартов национальными хозяйствующими субъектами
5
Совместное проведение конференций, семинаров, симпозиумов, конгрессов
6
Предоставление персонала
7
Иные формы сотрудничества (указать какие)
Руководитель аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
______________ ___________________________________________
подпись             (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о
сотрудничестве с
международными
организациями в области
бухгалтерского учета и
отчетности"
Пояснение
по заполнению формы "Отчет о сотрудничестве с международными
организациями в области бухгалтерского учета и отчетности"
1. Форма "Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности" разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма "Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности" предоставляется в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров в электронном формате. Электронный формат отчета формируется в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом.

3. Нысан мынадай тәртіппен толтырылады:
1-бағанда реттік саны көрсетіледі;
2-бағанда ынтымақтастықтың мазмұны мен нысаны көрсетіледі;
тиісті органдарда өкілдерінің болуы;
стандарттар жобалары бойынша ұсыныстар мен ескертулерді жолдау;
стандарттарды түсіндіру үшін сауалдар жіберу, шешуді талап ететін мәселелерді қою;
ұлттық шаруашылық субьектілерінің стандарттарды сынамалық қолдануын жүргізуі;
бірлесіп конференция, семинарлар, симпозиумдар, конгресстер өткізу;
персоналды ұсыну;
ынтамақтастықтың басқа да түрлері (қандай екенін көрсету) көрсетіледі
3, 4-бағандарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттары жөніндегі комитеті, оның ішінде ия/жоқ, толық жазу көрсетіледі;
5, 6-бағандарда Халықаралық бухгалтерлер федерациясы, оның ішінде ия/жоқ, толық жазу көрсетіледі;
7, 8-бағандарда Біріккен Ұлтар Ұйымының Сауда және даму жөніндегі конференциясының есеп және есептілік стандарттары жөніндегі үкіметаралық жұмыс тобы, оның ішінде ия/жоқ, толық жазу көрсетіледі;
9, 10-бағандарда басқа халықаралық ұйымдар, оның ішінде ия/жоқ, толық жазу көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысан
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп 20___жылғы есепті кезең
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 16.09.2022 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: № Ф-4 РО
Кезенділігі: жылдық
Ұсынатындар: бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары бойынша тапсырады
Қайда тапсырылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Тапсыру мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндіру "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
Жыл_______________________________
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының атауы ______________________________________
Бухгалтерлердің кәсіби ұйым басшысының тегі,аты,әкесінің аты (болған кезде) _____
Жеке сәйкестендіру нөмірі ________________
Сайланған (тағайындалған) күні мен мерзімі ____________________
Р/с
Бөлімшенің атауы
Бөлімше басшысының лауазымы
Бөлімше басшысының жеке сәйкестендіру нөмірі
Басшының Тегі, Аты, Әкесінің аты (болған кезде)
Байланыс телефоны
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
1
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша
2
Бухгалтерлердің біліктілігін арттыру бойынша
3
Этика мәселесі бойынша
4
Дауларды қарастыру бойынша
5
Басқа органдар
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымының басшысы ____________
___________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты бар болса)
"Бухгалтерлердің
аккредиттелген кәсіби
ұйымдарының жұмыс органдары
құрылымының өзгергені туралы
есеп" әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп" нысанын толтыру жөнінде түсіндірме

3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указываются формы и содержания сотрудничества:
наличие представителя в соответствующих органах;
направление замечаний и предложений по проектам стандартов;
направление запросов для разъяснения стандартов, постановка вопросов, требующих разрешения;
проведение пробного применения стандартов национальными хозяйствующими субъектами;
совместное проведение конференций, семинаров, симпозиумов, конгрессов;
предоставление персонала;
иные формы сотрудничества (указать какие);
в графах 3, 4 указывается Комитет по международным стандартам финансовой отчетности, в том числе: да/нет, расшифровка;
в графах 5, 6 указывается Международная федерация бухгалтеров, в том числе да/нет, расшифровка;
в графах 7, 8 указывается межправительственная рабочая группа по стандартам учета и отчетности Конференции Организации Объединенных Наций по торговле и развитию, в том числе да/нет, расшифровка;
в графах 9, 10 указываются другие международные организации, в том числе да/нет, расшифровка.
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет
об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
отчетный период 20 ___года
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 16.09.2022 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: № Ф–4 РО
Периодичность: годовая
Представляют: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров.
Куда представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.gov.kz.
Срок представления: в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом
Примечание: пояснение по заполнению отчета приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров"
Год __________________
Бизнес-идентификационный номер профессиональной организации бухгалтеров ___________
Наименование профессиональной организации бухгалтеров________________
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) руководителя профессиональной организации бухгалтеров_________
Индивидуальный идентификационный номер___________
Дата и период избрания (назначения)
№ п/п
Название подразделения
Должность руководителя подразделения
Индивидуальный идентификационный номер руководителя
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) руководителя
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
6
7
1
По международным стандартам финансовой отчетности
2
По повышению квалификации бухгалтеров
3
По вопросам этики
4
По рассмотрению споров
5
Другие органы
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет об изменении
структуры рабочих органов
аккредитованной
профессиональной организации
бухгалтеров"
Пояснение
по заполнению формы "Отчет об изменении структуры рабочих органов
аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров"

1. "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп" нысаны "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп" нысанын бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары электрондық форматта Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне ұсынады. Есептің электрондық форматы есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде қалыптастырылады.
3. Нысан мынадай тәртіппен толтырылады:
1-бағанда реттік саны көрсетіледі;
2-бағанда бөлімшенің атауы, оның ішінде:
халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша;
бухгалтерлердің біліктілігін арттыру бойынша;
этика мәселелері бойынша;
дауларды қарастыру бойынша;
басқа органдар;
3-бағанда бөлімше басшысының лауазымы көрсетіледі;
4-бағанда басшының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда басшының тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі;
6-бағанда байланыс телефоны көрсетіледі;
7-бағанда электрондық мекен-жайы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысан
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп
20___жылғы есепті кезең
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 16.09.2022 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: № Ф-5 СЕРТ.
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатындар: бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымдар
Қайда тапсырады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Тапсыру мерзімі: емтихандар өткен, танылған және берілген сертификаттар күнінен бастап, сондай-ақ емтихандық модульдерге өзгерістер енгізген күннен бастап үш ай ішінде
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндіру "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________________________
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның атауы ___________________________________________________
Жыл_____________
Тоқсан___________
Жеке сәйкестендіру нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігінің болуы
Сертификатталған алқа бухгалтерлер қауымдастығы сертификатының болуы
Қаржылық есеп және халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша есептілік (ия/жоқ)
Басқарушылық есеп
(иә / жоқ)
Қаржы және қаржы менеджменті
(иә / жоқ )
Салық
Құқық (азаматтық құқық, банк ісі, сақтандыру және зейнетақы заңнамасы)
Этика
Кәсіби бухгалтер сертификаты
Кәсіби бухгалтер сертификатын алу орны
Нөмірі
Берілген күні
Кім берді
Нөмірі
Берілген күні
Нөмірі
Берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Ескертпе: есепті кезеңдегі кәсіби бухгалтерлерге кандидаттардың, сондай-ақ кәсіби бухгалтер сертификатын алған кәсіби бухгалтерлердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау
жөніндегі аккредиттелген ұйымның басшысы _________ ______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Бухгалтерлерді кәсіби
сертификаттау жөніндегі
аккредиттелген ұйым таныған
және берген сертификаттар
туралы есеп" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп" нысанын толтыру жөнінде түсіндірме

1. Форма "Отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма "Отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" предоставляется в комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров в электронном формате. Электронный формат отчета формируется в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается название подразделения, в том числе:
по международным стандартам финансовой отчетности;
по повышению квалификации бухгалтеров;
по вопросам этики;
по рассмотрению споров;
другие органы;
в графе 3 указывается должность руководителя подразделения;
в графе 4 указывается индивидуальный идентификационный номер руководителя;
в графе 5 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя;
в графе 6 указывается контактный телефон;
в графе 7 указывается электронный адрес.
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет
о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров
отчетный период 20 ___года
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 16.09.2022 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: №Ф–5СЕРТ
Периодичность: годовая
Представляют: аккредитованные организации по профессиональной сертификации бухгалтеров
Куда представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.gov.kz.
Срок представления: в течении трех месяцев с даты проведения экзаменов, признанных и выданных сертификатах, а также с даты внесения изменений в экзаменационные модули
Примечание: пояснение по заполнению отчета приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров"
Бизнес-идентификационный номер аккредитованной организации по профессиональной сертификации бухгалтеров___________________________
Наименование аккредитованной организации по профессиональной сертификации бухгалтеров____________________________________________
Год_______________
Квартал___________
Индивидуальный идентификационный номер
Наличие квалификационного свидетельства "аудитор"
Наличие сертификата Ассоциации сертифицированных присяжных бухгалтеров
Финансовый учет и отчетность по международным стандартам финансовой отчетности (да/нет)
Управленческий учет (да/нет)
Финансы и финансовый менеджмент (да/нет)
Налоги
Право (гражданское право, банковское дело, страховое и пенсионное законодательство)
Этика
Сертификат профессионального бухгалтера
Место получения сертификата профессионального бухгалтера
Номер
Дата выдачи
Кем выдано
Номер
Дата выдачи
Номер
Дата выдачи
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Примечание: указывается Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) кандидатов в профессиональные бухгалтеры, а также профессиональных бухгалтеров, получивших сертификат профессионального бухгалтера за отчетный период
Руководитель аккредитованной организации по профессиональной сертификации
бухгалтеров__________ ___________________________________________
подпись       (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о признанных и
выданных сертификатах
аккредитованной организацией
по профессиональной
сертификации бухгалтеров"
Пояснение
по заполнению формы "Отчет о признанных и выданных сертификатах
аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров"

1. "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп" нысаны "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп" нысанын бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым электрондық форматта Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ұсынады. Есептің электрондық форматы емтихандар өткен, танылған және берілген сертификаттар күнінен бастап, сондай-ақ емтихандық модульдерге өзгерістер енгізген күннен бастап үш ай ішінде қалыптастырылады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда Тегі, Аты, Әкесінің аты бар болса көрсетіледі (есепті кезеңде кәсіби бухгалтерлерге кандидаттардың, сондай-ақ кәсіби бухгалтер сертификатын алған кәсіби бухгалтерлердің Тегі, Аты, Әкесінің аты көрсетіледі);
3-бағанда жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4, 5, 6-бағандарда "аудитор" біліктілік куәлігінің болуы, оның ішінде нөмірі, берілген күні, кім бергені көрсетіледі;
7, 8-бағандарда Сертификатталған алқа бухгалтерлер қауымдастығы сертификатының болуы, оның ішінде нөмірі, берілген күні көрсетіледі;
9-бағанда қаржылық есеп және халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша есептілік көрсетіледі (иә / жоқ);
10-бағанда басқарушылық есеп көрсетіледі (иә / жоқ);
11-бағанда қаржы және қаржы менеджменті көрсетіледі (иә / жоқ);
12, 13-бағандарда кәсіби бухгалтер сертификаты, оның ішінде нөмірі, берілген күні көрсетіледі;
14-бағанда кәсіби бухгалтер сертификатын алу орны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп
20 __ жылғы есепті кезең
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 16.09.2022 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: № Ф-ЕМТ
Кезенділігі: жылдық
Ұсынатындар: бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымдар
Қайда тапсырылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Тапсыру мерзімі: емтихандар өткен, танылған және берілген сертификаттар күнінен бастап, сондай-ақ емтихандық модульдерге өзгерістер енгізген күннен бастап үш ай ішінде
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндірме "Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның, бухгалтерлердің кәсіби ұйымының бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның атауы________________________________________
Жыл_______________
Тоқсан___________
№ п/п
Пәннің атауы
Өткізу орны (өңір)
Өткізілген емтихандар саны
Бір емтиханның орташа құны
Өткізілген оқыту курстарының саны
Оқытудың орташа құны (бар болса)
Берілген емтихандар саны
Емтиханды қайта тапсырудың орташа құны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Қаржылық есеп және халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша есептілік
2
Басқарушылық есеп
3
Қаржы және қаржы менеджменті
4
Салық
5
Құқық (азаматтық құқық, банк ісі, сақтандыру және зейнетақы заңнамасы)
6
Этика
Емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп
р/с
Пәндер бойынша емтихан модульдерінің атауы
Өзгерістер енгізу үшін негіз
Өзгеріс кенгізу күні
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ұсыну күні
1
2
3
4
5
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның басшысы
___________ ________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты бар болс
"Пәндер бойынша өткізілген
емтихандар туралы және
емтихандық модульдердің
өзгеруі туралы есеп" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп" нысанын толтыру жөнінде түсіндірме

1. Форма "Отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров" разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма "Отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров" предоставляется в Министерство финансов Республики Казахстан аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров в электронном формате. Электронный формат отчета формируется в течении трех месяцев с даты проведения экзаменов, признанных и выданных
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается Фамилия, Имя, Отчество при его наличии (указывается Фамилия, Имя, Отчество кандидатов в профессиональные бухгалтеры, а также профессиональных бухгалтеров, получивших сертификат профессионального бухгалтера за отчетный период);
в графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер;
в графах 4, 5, 6, указывается наличие квалификационного свидетельства "аудитор", в том числе номер, дата выдачи, кем выдано;
в графах 7, 8 указывается наличие сертификата Ассоциации сертифицированных присяжных бухгалтеров, в том числе номер, дата выдачи;
в графе 9 указывается финансовый учет и отчетность по международным стандартам финансовой отчетности (да/нет);
в графе 10 указываются управленческий учет (да/нет);
в графе 11 указывается финансы и финансовый менеджмент (да/нет);
в графах 12, 13 указывается сертификат профессионального бухгалтера, в том числе номер, дата выдачи;
в графе 14 указывается место получения сертификата профессионального бухгалтера.
Приложение 7 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет
о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей
отчетный период 20 ___года
Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 16.09.2022 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: № Ф–ЭК
Периодичность: годовая
Представляют: аккредитованные организации по профессиональной сертификации бухгалтеров.
Куда представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.gov.kz.
Срок представления: в течении трех месяцев с даты проведения экзаменов, признанных и выданных сертификатах, а также с даты внесения изменений в экзаменационные модули
Примечание: пояснение по заполнению отчета приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей"
Отчет
о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей
Бизнес-идентификационный номер профессиональной организации бухгалтеров аккредитованной организации по профессиональной сертификации бухгалтеров__________________________________________________________
Наименование аккредитованной организации по профессиональной сертификации бухгалтеров_____________________________________________
Год_______________
Квартал___________
№ п/п
Наименование дисциплины
Место проведения (регион)
Количество проведенных экзаменов
Средняя стоимость одного экзамена
Количество проведенных курсов обучения
Средняя стоимость обучения (при наличии)
Количество пересданных экзаменов
Средняя стоимость пересдачи экзамена
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Финансовый учет и отчетность по международным стандартам финансовой отчетности
2
Управленческий учет
3
Финансы и финансовый менеджмент
4
Налоги
5
Право (гражданское право, банковское дело, страховое и пенсионное законодательство)
6
Этика
Отчет об изменении экзаменационных модулей
№ п/п
Наименование экзаменационных модулей по дисциплинам
Основание для внесения изменений
Дата изменения
Дата предоставления в Министерство финансов Республики Казахстан
1
2
3
4
5
Руководитель аккредитованной организации по профессиональной сертификации
бухгалтеров ___________ ________________________________________
подпись       (Фамилия, Имя, Отчество при его наличии)
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о проведенных
экзаменах по дисциплинам и об
изменении экзаменационных
модулей"

1. "Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп" нысаны "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп" нысанын бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым электрондық форматта Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ұсынады. Нысанға бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның басшысы қол қояды. Есептің электрондық форматы емтихандар өткен, танылған және берілген сертификаттар күнінен бастап, сондай-ақ емтихандық модульдерге өзгерістер енгізген күннен бастап үш ай ішінде қалыптастырылады. Осы нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының бухгалтерлік заңнамасын сақтауға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда пәннің атауы, оның ішінде қаржылық есеп және халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша есептілік көрсетіледі;
басқарушылық есеп;
қаржы және қаржы менеджменті;
салық
құқық (азаматтық құқық, банк ісі, сақтандыру және зейнетақы заңнамасы);
этика;
3-бағанда өткізу орны (өңір) көрсетіледі;
4-бағанда өткізілген емтихандардың саны көрсетіледі;
5-бағанда бір емтиханның орташа құны көрсетіледі;
6-бағанда өткізілген оқыту курстарының саны көрсетіледі;
7-бағанда оқытудың орташа құны (бар болса) көрсетіледі;
8-бағанда қайта тапсырылған емтихандардың саны көрсетіледі;
9-бағанда емтиханды қайта тапсырудың орташа құны көрсетіледі.
Емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есепте:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда пәндер бойынша емтихандық модульдердің атауы көрсетіледі;
3-бағанда өзгерістер енгізу үшін негіз көрсетіледі;
4-бағанда өзгеріс енгізілген күн көрсетіледі;
5-бағанда Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ұсыну күні көрсетіледі.

1. Форма "Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей" разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма "Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей" предоставляется в Министерство финансов Республики Казахстан аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров в электронном формате. Форму подписывает руководитель аккредитованной организации по профессиональной сертификации бухгалтеров. Электронный формат отчета формируется в течении трех месяцев с даты проведения экзаменов, признанных и выданных сертификатов, а также с даты внесения изменений в экзаменационные модули. Основной задачей ведения данной формы является осуществление мониторинга за соблюдением бухгалтерского законодательства Республики Казахстан.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается наименование дисциплины, в том числе финансовый учет и отчетность по международным стандартам финансовой отчетности;
управленческий учет;
финансы и финансовый менеджмент;
налоги
право (гражданское право, банковское дело, страховое и пенсионное законодательство);
этика;
в графе 3 указывается место проведения (регион);
в графе 4 указывается количество проведенных экзаменов;
в графе 5 указывается средняя стоимость одного экзамена;
в графе 6 указывается количество проведенных курсов обучения;
в графе 7 указывается средняя стоимость обучения (при наличии);
в графе 8 указывается количество пересданных экзаменов;
в графе 9 указывается средняя стоимость пересдачи экзамена.
В отчете об изменении экзаменационных модулей:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается наименование экзаменационных модулей по дисциплинам;
в графе 3 указывается основание для внесения изменений;
в графе 4 указывается дата изменения;
в графе 5 указывается дата представления в Министерство финансов Республики Казахстан.