Тағайындау кезінде әскери қызметшілер мен азаматтық персонал адамдарына қатысты психологиялық-физиологиялық және полиграфологиялық зерттеулер қолданыла отырып, тексеру жүргізілетін әскери лауазымдар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 8 тамыздағы № 542 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 қыркүйекте № 15656 болып тіркелді
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тағайындау кезінде әскери қызметшілер мен азаматтық персонал адамдарына қатысты психологиялық-физиологиялық және полиграфологиялық зерттеулер қолданыла отырып, тексеру жүргізілетін әскери лауазымдар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы (Р.Ф. Жақсылықов) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың қағаз және электронды түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі, елтаңбалық мөрмен расталған көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-лейтенанты М.Ғ. Демеуовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 8 тамыздағы
№ 542 бұйрығымен
бекітілген
Тағайындау кезінде әскери қызметшілер мен азаматтық персонал адамдарына қатысты психологиялық-физиологиялық және полиграфологиялық зерттеулер қолданыла отырып, тексеру жүргізілетін әскери лауазымдар тізбесі

Об утверждении перечня воинских должностей, при назначении на которые в отношении военнослужащих и лиц гражданского персонала проводится проверка с применением психофизиологического и полиграфологического исследований
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 августа 2017 года № 542. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2017 года № 15656
В соответствии с пунктом 4 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень воинских должностей, при назначении на которые в отношении военнослужащих и лиц гражданского персонала проводится проверка с применением психофизиологического и полиграфологического исследований.
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан (Жаксылыков Р.Ф.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках, заверенной гербовой печатью, в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-лейтенанта полиции Демеуова М.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 8 августа 2017 года № 542
Перечень
воинских должностей, при назначении на которые в отношении военнослужащих и лиц гражданского персонала проводится проверка с применением психофизиологического и полиграфологического исследований

1. Қару-жарақ және автоброньдытанк техникасын жөндеу қызметінің бастығы.
2. Қару-жарақ қызметінің бастығы (өңірлік қолбасшылықтың, әскери бөлімнің).
3. Қару-жарақ, оқ-дәрілер, инженерлік және радиациялық, химиялық, биологиялық қорғау қызметінің мүлкі қоймасының аға маманы (қойма бастығы).
4. Қару-жарақ және радиациялық, химиялық, биологиялық қорғау құралдарын жөндеу шеберханасының бөлініс бастығы (шеберхана бастығы).
5. Қару-жарақ жөндеу орталығының (қару-пулемет шеберханасы) бастығы.
6. Қару-жарақ жөндеу орталығының (қару-пулемет шеберханасы) бөлімше бастығы.
7. Қару-жарақ жөндеу орталығы (қару-пулемет шеберханасы) бөлімше бастығының аға көмекшісі.
8. Қару-жарақ жөндеу орталығының (қару-пулемет шеберханасы) аға маманы.
9. Қару-жарақ жөндеу бөлімшесі бастығының аға көмекшісі.
10. Бөлшектеу, жинау және ақауын анықтау цехының маман – технигі.
11. Токарь-слесарь цехының маман – технигі.
12. Қару-жарақ қоймасының бөлініс бастығы (қойма бастығы).
13. Қару-жарақ қоймасының сақтау орны бастығы.
14. Жеке рота командирі.
15. Жеке рота старшинасы.

1. Начальник службы по ремонту вооружения и автобронетанковой техники.
2. Начальник службы вооружения (регионального командования, воинской части).
3. Старший специалист (начальник склада) склада вооружения, боеприпасов, имущества инженерного и службы радиационной, химической и биологической защиты.
4. Начальник подразделения (начальник мастерской) мастерской по ремонту вооружения и средств радиационной, химической и биологической защиты.
5. Начальник центра по ремонту вооружения (оружейно-пулеметная мастерская).
6. Начальник отделения центра по ремонту вооружения (оружейно-пулеметная мастерская).
7. Старший помощник начальника отделения центра по ремонту вооружения (оружейно-пулеметная мастерская).
8. Старший специалист (старший техник) центра по ремонту вооружения (оружейно-пулеметная мастерская).
9. Старший помощник начальника отделения по ремонту вооружения.
10. Специалист-техник цеха разборки, сборки и дефектовки.
11. Специалист-техник токарно-слесарного цеха.
12. Начальник подразделения (начальник склада) склада вооружения.
13. Начальник хранилища склада вооружения.
14. Командир отдельной роты.
15. Старшина отдельной роты.