Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің "Медицина және фармацевтика мамандықтарының номенклатурасын бекіту туралы" 2009 жылғы 24 қарашадағы № 774 және "Интернатура және резидентурада даярлаудың клиникалық мамандықтар тізбесін бекіту туралы" 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 27 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 28 тамыздағы № 660 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 13 қыркүйекте № 15670 болып тіркелді.
2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 32-бабы 3-тармағының 2) тармақшасының, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 5-тармағына және 22-бабының 3-тармағына және "Құқықтық актілері туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.12.2020 № ДСМ-305/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Интернатура және резидентурада даярлаудың клиникалық мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 27 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5134 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілер жинағында 2008 жылғы наурызда № 3 жарияланған 311-бап) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Резидентурада даярлаудың клиникалық мамандықтар тізбесінде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Гематология (ересектердің)";
15, 17, 19, 20, 22, 23-тармақтар алып тасталсын;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Анестезиология және реаниматология, оның ішінде балалар анестезиологиясы және реаниматологиясы*";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Онкология (ересектердің)";
33-тармақ алып тасталсын;
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Педиатрия*";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Акушерия және гинекология, соның ішінде балалардың гинекологиясы";
46-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 48-тармақпен толықтырылсын:
"48. Жалпы хирургия*";
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"*Ескертпе: Облыс орталықтарында, Астана және Алматы қалаларында орналасқан стационарлық көмек көрсететін ұйымдарда клиникалық практикамен айналысуға үміткер адамдарға арналған.".
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений и дополнения в приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 774 "Об утверждении Номенклатуры медицинских и фармацевтических специальностей" и 30 января 2008 года № 27 "Об утверждении перечней клинических специальностей подготовки в интернатуре и резидентуре"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 660. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 сентября 2017 года № 15670.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 32 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", пунктом 5 статьи 21 и пунктом 3 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2001 года "Об образовании" и пунктом 5 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 21.12.2020 № ҚР ДСМ-305/2020 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 января 2008 года № 27 "Об утверждении перечней клинических специальностей подготовки в интернатуре и резидентуре" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5134, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, март 2008 года, № 3, статья 311) следующие изменения и дополнения:
в Перечне клинических специальностей подготовки в резидентуре, утвержденном указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Гематология (взрослая)";
пункты 15, 17, 19, 20, 22, 23 исключить;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"Анестезиология и реаниматология, в том числе детская*";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Онкология (взрослая)";
пункт 33 исключить;
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Педиатрия*";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Акушерство и гинекология, в том числе детская*";
пункт 46 исключить;
дополнить пунктом 48 следующего содержания:
"48. Общая хирургия*";
дополнить примечанием следующего содержания:
"*Примечание: для лиц, претендующих на занятие клинической практикой в организациях, оказывающих стационарную помощь, расположенных в областных центрах, городах Астана и Алматы.".
3. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде баспа және электронды түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л. М. Ақтаеваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 660 бұйрығына
қосымша
Ескерту. Қосымшаның күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.12.2020 № ДСМ-305/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л. М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 660
Утверждена
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 24 ноября 2009 года № 774
Номенклатура медицинских и фармацевтических специальностей
Сноска. Приложение утратило силу приказом Министра здравоохранения РК от 21.12.2020 № ҚР ДСМ-305/2020 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).