"Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 25 шілдедегі № 495 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 қыркүйекте № 15751 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдарында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11704 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 тамыздағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларында:
3-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 1992 жылы 26 қыркүйекте жасалған Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Қытай Халық Республикасының Үкiметi арасындағы халықаралық автомобиль қатынасы туралы келiсiмге сәйкес отандық тасымалдаушылар Қытай Халық Республикасының аумағына автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру кезiнде мыналар қажет:
1) жолаушылар (туристерді қоса алғанда) мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды орындаған кезде, отандық тасымалдаушыға тасымалды жөнелту пунктiнен межелi пунктке дейiн күнтiзбелiк бiр жыл қолдану мерзiмiмен "А" түрiнiң рұқсаты;
2) тура және керi бiр рейстi орындауға құқығы бар өткізу пункттері ауданында шекара маңындағы терминалдар арасында жолаушылар (туристерді қоса алғанда) мен багаждың тұрақты емес автомобиль тасымалын орындау кезiнде "В" түрiнiң рұқсаты;
3) тура және керi бiр рейстi орындауға құқығы бар өткізу пункттері ауданында шекара маңындағы терминалдар арасында жүктерді автомобиль көлiгiмен тасымалдау кезiнде "С" түрiнiң рұқсаты;
4) анықталған маршруттар бойынша жүктерді автомобиль көлігімен тура және кері бір рейсті орындау құқығымен тасымалдау кезінде "D" түрiнiң рұқсаты.
"А", "В", "С", "D" түрiндегi рұқсаттар ағымдағы жылғы 31 желтоқсанға дейiн қолданылады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Отандық тасымалдаушылардан жылдық өтінімдер жыл сайын 30 қыркүйекке дейінгі мерзімде қабылданады.
Жылдық өтiнiмде:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 июля 2017 года № 495. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2017 года № 15751
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11704, опубликованный 5 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении, утвержденных указанным приказом:
подпункт 4) пункта 3 исключить;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о международном автомобильном сообщении, заключенным 26 сентября 1992 года, при осуществлении отечественными перевозчиками автомобильных перевозок на территорию Китайской Народной Республики требуется:
1) разрешение вида "А" со сроком действия один календарный год при выполнении регулярных автомобильных перевозок пассажиров (включая туристов) и багажа, которое позволяет отечественному перевозчику осуществлять перевозку от пункта отправления до пункта назначения;
2) разрешение вида "В" при выполнении нерегулярных автомобильных перевозок пассажиров (включая туристов) и багажа между приграничными терминалами в районе пунктов пропуска с правом совершения одного рейса туда и обратно;
3) разрешение вида "С" при перевозке грузов автомобильным транспортом между приграничными терминалами в районе пунктов пропуска с правом выполнения одного рейса туда и обратно;
4) разрешение вида "D" при перевозке грузов автомобильным транспортом по определенным маршрутам с правом выполнения одного рейса туда и обратно.
Разрешения вида "А", "В", "С", "D" действуют до 31 декабря текущего года.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Годовые заявки от отечественных перевозчиков принимаются ежегодно в срок до 30 сентября.
Годовая заявка содержит:

1) отандық тасымалдаушының жеке сәйкестендiру нөмiрi немесе бизнес сәйкестендiру нөмiрi және атауы;
2) елдер және орындалатын тасымалдардың түрлерi бөлiнiсiнде шетелдiк рұқсаттарды ықтимал пайдаланудың саны қамтылады.
9. Алмасу квотасы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің (бұдан әрi – Министрлік) интернет-ресурсында орналастырылады.";
13, 14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Шетелдiк рұқсаттар аумақтық органдарға бөлуге жатады.
14. Шетелдiк рұқсаттар отандық тасымалдаушылардың арасында, шетелдiк рұқсаттың бланкiлерiн алуға өтiнiмдер түсуiне орай олардың қолданысындағы жылжымалы құрамын ескере отырып бөлуге жатады.
15. Аумақтық органдармен шет мемлекеттердiң құзыреттi органдарымен келiсiлген, белгiленген маршруттар мен осы маршруттар бойынша жүру кестесiн ескере отырып, күнтiзбелiк бiр жыл қолдану мерзiмiмен жолаушыларды және багажды тұрақты тасымалдуға арналған шетелдiк рұқсаттарды үлестiредi.";
17-тармақ алып тасталсын;
18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Отандық тасымалдаушылардың шетелдiк рұқсаттардың бланкiлерiне қажеттігі туындаған жағдайда уәкілетті органмен шет мемлекеттiң уәкiлеттi органдарымен хат алмасу арқылы ағымдағы жылға тиiстi шетелдiк рұқсат бланкiлерiмен алмасу квотасын келiседi.
19. Отандық тасымалдаушыларға шетелдiк рұқсаттарды ресiмдеудi және берудi аумақтық органдар жүзеге асырады.";
20-тармақ алып тасталсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Шетелдiк рұқсаттарды алуға арналған өтiнiмдердi аумақтық органдар өтiнiмдердi алған күннен бастап өтiнiм берушiге хабарлай отырып, екi жұмыс күні мерзімінде қарайды.";
23-тармақ алып тасталсын;
24, 25, 26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Отандық тасымалдаушы күнтiзбелiк бiр жыл қолдану мерзiмiмен жолаушыларды және багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдiк рұқсаттарға жылдық өтiнiмдердi берген кезде маршрутта пайдалануға жататын жылжымалы құрамның түрi (класы) және мемлекеттiк тiркеу нөмiрлiк белгiлерi туралы мәлiметтердi жiбередi, сондай-ақ мынадай құжаттар қоса берiледi:
1) шетелдiк тасымалдаушымен бiрлескен қызмет туралы шарттың көшiрмесi;
2) көрсетiлген көлiк құралдары жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдаудың басқа маршруттарында iске тартылмауы туралы мәлiмделген автобустар мен шағын автобустардың тiркелген жергiлiктi атқарушы органдарының жазбаша растауы.
25. Шетелдік рұқсаттарды алуға өтінім отандық тасымалдаушылардың тіркелген орны бойынша аумақтық органда қаралады.

1) индивидуальный идентификационный номер или бизнес идентификационный номер и наименование отечественного перевозчика;
2) количество потенциального использования иностранных разрешений в разрезе стран и видов выполняемых перевозок.
9. Квота обмена размещается на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункты 13, 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"13. Иностранные разрешения подлежат распределению в территориальные органы.
14. Иностранные разрешения подлежат распределению среди отечественных перевозчиков с учетом имеющегося у них подвижного состава по мере поступления заявок на получение бланков иностранных разрешений.
15. Территориальными органами иностранные разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год распределяются с учетом установленных маршрутов и расписания движения по данным маршрутам, согласованных с компетентными органами иностранных государств.";
пункт 17 исключить;
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"18. В случае потребности отечественных перевозчиков в иностранных бланках разрешений сверх установленной квоты обмена, уполномоченным органом путем переписки согласовывается с компетентными органами иностранного государства соответствующая квота обмена бланками иностранных разрешений на текущий год.
19. Оформление и выдачу иностранных разрешений отечественным перевозчикам осуществляют территориальные органы.";
пункт 20 исключить;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Заявка на получение иностранных разрешений рассматривается территориальными органами с уведомлением заявителя в срок два рабочих дня со дня получения заявки.";
пункт 23 исключить;
пункты 24, 25, 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"24. При подаче заявок на получение иностранных разрешений на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год отечественным перевозчиком направляются сведения о типе (классе) и государственных регистрационных номерных знаках подвижного состава, подлежащего для использования на маршруте, а также прилагаются следующие документы:
1) копия договора о совместной деятельности с иностранным перевозчиком;
2) письменное подтверждение местных исполнительных органов, где зарегистрированы заявленные автобусы, микроавтобусы, о незадействованности данных транспортных средств на других маршрутах регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа.
25. Заявка на получение иностранных разрешений рассматривается в территориальном органе по месту регистрации отечественного перевозчика.

26. Отандық тасымалдаушылар шетелдік рұқсаттамаларды алу үшін өтінімдерді Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы береді.
Отандық тасымалдаушылар күнтiзбелiк бiр жыл қолдану мерзiмiмен жолаушыларды және багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдiк рұқсаттарды алуға арналған өтiнiмдердi аумақтық органға береді.
Өтінімдерді қарау, сондай-ақ берілетін шетелдік рұқсаттамалар санын есептеу шетелдік рұқсаттамалар бланкілерін таратудың автоматты үйлестіру жүйесін пайдалана отырып жүзеге асырылады.
27. Отандық тасымалдаушыларға шетелдiк рұқсаттарды беру аумақтық органға "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексiнде (Салық кодексi) (бұдан әрі – Салық кодексі) белгiленген ставкалар бойынша Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлiк құралдарының жүрiп өткенi үшiн алым сомасын төлегенi туралы төлем құжаты түскен күнiнен бастап бiр жұмыс күнi мерзімiнде жүзеге асырылады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Күнтiзбелiк бiр жыл қолдану мерзiмiмен жолаушыларды және багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдiк рұқсаттарды қоспағанда, отандық тасымалдаушы пайдаланған шетелдiк рұқсаттар жол жүру аяқталғаннан кейiн бiр ай iшiнде, ал пайдаланылмағаны – олардың қолданылу мерзiмдерi аяқталған күннен бастап күнтiзбелiк жиырма күннен кешiктiрмей олар берiлген жер бойынша аумақтық органға қайтаруға жатады.
Күнтiзбелiк бiр жыл қолдану мерзiмiмен жолаушыларды және багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдiк рұқсаттар олардың қолдану мерзiмдерi аяқталған күннен бастап күнтiзбелiк жиырма күннен кешiктiрмей аумақтық органға қайтаруға жатады.
Отандық тасымалдаушылар шетелдiк рұқсаттарды осы рұқсаттарды қоса бере отырып, қайтару күнi, шетелдiк рұқсаттардың нөмiрi көрсетiлген, еркiн нысанда жасалған iлеспелi хатпен қайтарады.
Елдер және түрлер бөлінісінде отандық тасымалдаушыдан шетелдік рұқсаттарды алуға өтінімдерді қарау кезінде, мәлімделген шетелдік рұқсаттар саны осы Қағидаларда белгіленген мерзімде жоғалған және (немесе) қайтарылмаған шетелдік рұқсаттарының санына мөлшерлес азайтылады.";
31, 32 және 33-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Аумақтық органдар қайтарылған және жоғалған шетелдiк рұқсаттардың есебiн елдер бөлiнiсiнде жүргiзедi.
Шетелдiк қайтарылған және жоғалған рұқсаттардың есебi көлiктiк деректер қорының ақпараттық талдау жүйесiн және тасымалдау қауiпсiздiгi серпiнiнiң мониторингiнде (бұдан әрi – КДҚ АТЖ) жүзеге асырылады және мынадай мәлiметтердi қамтиды:

26. Заявка на получение иностранных разрешений отечественными перевозчиками подаются через Государственную корпорацию либо портал.
Заявка на получение иностранных разрешений на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год отечественными перевозчиками подаются в территориальный орган.
Рассмотрение заявок, а также расчет количества выдаваемых иностранных разрешений осуществляются с использованием системы автоматического распределения иностранных бланков разрешений.
27. Выдача бланков иностранных разрешений отечественным перевозчикам осуществляется в срок один рабочий день со дня поступления в территориальный орган платежного документа об уплате суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс).";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Использованные отечественным перевозчиком иностранные разрешения подлежат возврату в территориальный орган по месту их выдачи, за исключением иностранных разрешений на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год, в течение одного месяца после завершения поездки, а неиспользованные – не позднее двадцати календарных дней со дня окончания их срока действия.
Иностранные разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год подлежат возврату в территориальный орган не позднее двадцати календарных дней со дня окончания их срока действия.
Отечественными перевозчиками иностранные разрешения возвращаются сопроводительным письмом, составленным в произвольной форме, в котором указывается дата возврата, номера иностранных разрешений с приложением данных разрешений.
При рассмотрении заявок на получение иностранных разрешений от отечественного перевозчика в разрезе стран и видов заявленное количество иностранных разрешений соразмерно уменьшается на количество иностранных разрешений, утерянных и (или) невозвращенных в установленные настоящими Правилами сроки.";
пункты 31, 32 и 33 изложить в следующей редакции:
"31. Территориальные органы ведут учет возвращенных и утерянных иностранных разрешений в разрезе стран.
Учет возвращенных иностранных разрешений осуществляется в информационной аналитической системе транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок (далее - ИАС ТБД) и включает в себя следующие сведения:

1) жеке сәйкестендiру нөмiрi немесе бизнес сәйкестендiру нөмiрi;
2) отандық тасымалдаушының атауы;
3) рұқсат түрi;
4) рұқсаттың қолданылу мерзiмi;
5) рұқсаттың қайтарылған күнi.
32. Аумақтық органдар отандық тасымалдаушылардан өтiнiмдер түсуiне қарай КДҚ АТЖ пайдалана отырып, белгiленген мерзiмде қызмет көрсетудi, сондай-ақ қайтарылған шетелдiк рұқсаттар туралы мәлiметтердi бір жұмыс күні ішінде енгiзудi қамтамасыз етедi.
33. Мынадай жағдайларда отандық тасымалдаушыларға шетелдiк рұқсаттарды беруден бас тартылады:
1) осы Қағидалардың 22 және 24-тармақтарында көзделген құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтаған;
2) ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген;
3) шетелдiк рұқсаттардың аумақтық органда болмаған.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Отандық рұқсат, оның ішінде бірінші рейстің тасымалы жүзеге асырылған мемлекеттің аумағына Қазақстан Республикасының аумағынан кері бағытта жолшыбай жүк арту жағдайында бір жолсапар үшін жарамды болады.
"А", "D" түріндегі отандық рұқсаттар жөнелту пунктінен межелі пунктке дейін жарамды, "В" мен "С" түріндегі Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасынан 90 километрге дейін шегінде орналасқан шекара маңы терминалдарына дейін жарамды.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Қазақстан Республикасы аумағына үшiншi елдерден жүк тасымалдауы жүктiң жөнелту немесе межелi пунктi болып табылмайтын елдiң аумағына жүктi асқын жүктеумен (тиеу/түсiру) Қазақстан Республикасы аумағына үшiншi елдерден тасымалды орындауға арналған рұқсат болған жағдайда жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден тасымалдау кезінде жүктің жөнелту немесе межелі пункті болып табылмайтын елдің аумағында кедендік транзит аяқталмаған жүкті қазақстандық автокөлік құралына, және бастапқы тасымалдаушының тіркеу елінде тіркелмеген автокөлік құралына аударып тиеуге жол берілмейді.";
мынадай мазмұндағы 39-1-тармақпен толықтырылсын:
"39-1. Шетелдік автокөлік құралының тіркелу елінің аумағындағы заңнамаға сәйкес құрылған және тіркелген, үшінші елдердің кәсіпорындары мен филиалдарында өндірілетін жүктердің тасымалын жүзеге асыру кезінде, үшінші елдерден/елдерге отандық рұқсаттар осы тасымалдардың мынадай ілеспе құжаттарымен расталған жағдайларда талап етілмейді:
халықаралық көліктік жүкқұжаты (CMR);
тауардың шығарылуы туралы сертификаты;
жүк жөнелтушінің немесе жүк алушының шетелдік тасымалдаушыға жүк тасымалына тапсырысы;
шот-фактура (инвойс);
ветеринарлық сертификат, фитосанитарлық сертификат, өнімдердің (тауарлардың) санитарлық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарға (қажет болған жағдайда) сәйкестігі бөлігінде қауіпсіздікті растайтын құжат.
Бұл ретте, осы тасымал Қазақстан Республикасының аумағына кіруге отандық рұқсат негізінде жүзеге асырылады.
Шетелдік автокөлік құралдарының тіркелу елінің аумағындағы заңнамаға сәйкес тіркелген үшінші елдердің кәсіпорындары мен филиалдарының тізбесі туралы уәкілетті органды тасымалдау басталғанға дейін тиісті шет мемлекеттің құзыретті органы хабардар етеді.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) индивидуальный идентификационный номер или бизнес идентификационный номер;
2) наименование отечественного перевозчика;
3) вид разрешения;
4) срок действия разрешения;
5) дата возврата разрешения.
32. Территориальные органы по мере поступления заявок от отечественных перевозчиков обеспечивают оказание услуги в установленные сроки с использованием ИАС ТБД, а также внесение в один рабочий день сведений о возвращенных иностранных разрешениях.
33. В выдаче отечественному перевозчику иностранного разрешения отказывается в случаях:
1) установление недостоверности документов, предусмотренных пунктами 22 и 24 настоящих Правил, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) отсутствия иностранных разрешений в территориальном органе.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Отечественное разрешение действительно на одну поездку, в том числе в случаях попутной загрузки в обратном направлении с территории Республики Казахстан на территорию государства, из которого была осуществлена перевозка первого рейса.
Отечественные разрешения вида "А", "D" действительны от пункта отправления до пункта назначения, вида "В" и "С" действительны до приграничных терминалов, находящихся в пределах до 90 километров от государственных границ Республики Казахстан.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Перевозка груза из третьих стран на территорию Республики Казахстан с перегрузкой (погрузкой/выгрузкой) груза на территории страны, не являющейся пунктом отправления или назначения груза, осуществляется при наличии разрешения из третьих стран на территорию Республики Казахстан.
Не допускается перегрузка на территории страны, не являющейся пунктом отправления или назначения груза из третьих стран на территорию Республики Казахстан, груза, таможенный транзит которого еще не завершен, на казахстанское автотранспортное средство, а равно на автотранспортное средство, которое не зарегистрировано в стране регистрации первоначального перевозчика.";
дополнить пунктом 39-1 следующего содержания:
"39-1. При осуществлении перевозок грузов, производимых в предприятиях и филиалах третьих стран, созданных и зарегистрированных в соответствии с законодательством на территории страны регистрации иностранного автотранспортного средства, отечественные разрешения в/из третьих стран не требуются в случаях подтверждения указанной перевозки сопроводительными документами:
международная транспортная накладная (CMR);
сертификат происхождения товара;
поручение грузоотправителя или грузополучателя иностранному перевозчику на перевозку груза;
счет-фактура (инвойс);
ветеринарный сертификат, фитосанитарный сертификат, документ, подтверждающий безопасность продукции (товара) в части ее соответствия санитарно-эпидеомиологическим и гигиеническим требованиям (в случае необходимости).
При этом данная перевозка осуществляется на основе отечественного разрешения на въезд на въезд на территорию Республики Казахстан.
О перечне предприятий и филиалов третьих стран, зарегистрированных в соответствии с законодательством на территории страны регистрации иностранного автотранспортного средства, уполномоченный орган информируется компетентным органом соответствующего иностранного государства до начала перевозки.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:

"41. Қазақстан Республикасының аумағына жүктерді тасымалдауды жүзеге асыру кезінде тартқышты немесе жүк автомобилін тасымалдаушының тіркеу мемлекетінде тіркелген басқа тартқышқа немесе жүк автомобиліне ауыстырып тіркеуге рұқсат етіледі.
Жүру жолындағы тасымалдаушыны ауыстыру оның аумағында тасымалдаушыны ауыстыру жүзеге асырылса, келесі тасымалдаушының деректерін халықаралық көлік жүкқұжатына (CMR), Халықаралық жолдарда тасымалдау және кеден органының рұқсат кітапшасына енгізген жағдайда рұқсат етіледі.";
мынадай мазмұндағы 48-1-тармақпен толықтырылсын:
"48-1. Шетелдік тасымалдаушылар Қазақстан Республикасының аумағына (аумағынан) кіру (шығу) кезінде көліктік бақылау органдарына отандық рұқсат қағаздарын осы Қағидаларда көзделген талаптарға сәйкес ресімделуін тексеру, сондай-ақ отандық рұқсат бланкісінің үзбелі бөлігін алу үшін ұсынады.".
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________________ Д. Абаев

"41. При осуществлении перевозки грузов на территорию Республики Казахстан замена тягача или грузового автомобиля допускается на другой тягач или грузовой автомобиль, который зарегистрирован в государстве регистрации перевозчика.
Замена перевозчика в пути следования допускается в случае внесения данных последующего перевозчика в международную транспортную накладную (CMR), в книжку Международной дорожной перевозки и разрешения таможенного органа, на территории которого осуществлена замена перевозчика.";
дополнить пунктом 48-1 следующего содержания:
"48-1. Иностранные перевозчики при въезде (выезде) на территорию (с территории) Республики Казахстан предъявляют органам транспортного контроля отечественные разрешения для проверки оформления в соответствии с требованиями, предусмотренными настоящими Правилами, а также для изъятия отрывной части бланка отечественного разрешения.".
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Д. Абаев

2017 жылғы 27 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 17 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 9 тамыз

27 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Султанов
17 августа 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
9 августа 2017 года