Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының нышандары туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 92 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 қыркүйекте № 15783 болып тіркелді
"Прокуратура туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының нышандары сипаттамалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының нышандарын дайындау Қазақстан Республикасының мемлекеттік нышандарын дайындайтын кәсіпорындар, Қазақстан Республикасының прокуратура органдарын ұстауға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және соның шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы прокуратура органдары нышандарының бейнелері Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының тапсырмасы бойынша шығарылатын баспа, кәдесый өнімдері, бейне және фотоматериалдарда орналастырылады.
4. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қаржы, ақпараттандыру және ақпараттық ресурстарды қорғау департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмелерін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналасуын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының қаржы, ақпараттандыру және ақпараттық ресурстарды қорғау Департаментінің директорына жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 92 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы прокуратура органдары нышанының сипаттамалары
1. Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының нышаны ортасына көк түсті дөңгелек қалқан орналастырылған өрнектелген сегіз бұрышты көк түсті жұлдызды білдіреді. Қалқанға көлбеуінен ұштары төмен қаратылып бір-бірімен айқасқан қылыштар орналастырылған. Қалқанның ортасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген. Қалқан ұлттық өрнектермен көмкерілген. Қалқанның жиегінде "Қазақстан прокуратурасы" деген алтын түсті жазу жазылған, сөздердің арасында екі жағынан орналыстырылған 3 нүкте бейнеленген.

О символах органов прокуратуры Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2017 года № 15783
В соответствиис пунктом 3 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить описания символов органов прокуратуры Республики Казахстан согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Определить, что изготовление символов органов прокуратуры Республики Казахстан осуществляется предприятиями, изготавливающими государственную символику Республики Казахстан, за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание органов прокуратуры Республики Казахстан.
3. Изображения символов органов прокуратуры Республики Казахстан размещаются на печатной, сувенирной продукции, видео и фотоматериалах, выпускаемых по заказу органов прокуратуры Республики Казахстан.
4. Департаменту финансов, информатизации и защиты информационных ресурсов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение копии настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на директораДепартамента финансов, информатизации и защиты информационных ресурсов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Приложение 1
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 92
Описание символа органов прокуратуры Республики Казахстан
1. Символ органов прокуратуры Республики Казахстан представляет собой изображение орнаментированной восьмиугольной звезды синего цвета, в которой расположен круглый щит синего цвета. Щит наложен на две диагонально перекрещенные сабли остриями вниз. В центре щита выполнено изображение Государственного Герба Республики Казахстан. Щит обрамлен элементом национального орнамента. По контуру щита расположена надпись "Қазақстан прокуратурасы" цвета золота, с изображением 3 точек, расположенных между словами с двух сторон.

2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы, қылыштар, ұлттық өрнек элементтері, нүктелер, жұлдыздың ұштары - алтын түсті.
3. Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының нышанын бірыңғай түсте орындауға болады.
4. Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының нышанының бейнесі осы сипаттамаға қоса беріледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 92 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
прокуратура органдары
нышанының сипаттамасына
қосымша
Қазақстан Республикасы прокуратура органдары нышанының бейнесі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 92 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы нышанының сипаттамалары
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының нышаны ортасына алтын түсті дөңгелек қалқан орналастырылған өрнектелген сегіз бұрышты көк түсті жұлдызды білдіреді. Қалқанға көлбеуінен ұштары төмен қаратылып бір-бірімен айқасқан қылыштар орналастырылған. Қалқанның ортасында көк түсті аяда алтын түсті кітаптың бейнесі орындалған. Қалқан ұлттық ою-өрнек белгісімен жиектелген. Қалқанның жиегінде ақ түсті аяда "Құқық қорғау органдарының академиясы" деген қара көк түсті жазу орналастырылған, "Құқық" және "академиясы" сөздерінің арасында орналасқан қара көк түсті 1 нүктенің бейнесі бар.
2. Кітап, қылыш, ұлттық ою-өрнек элементі, қалқанның жиегі бойынша нүктелер, жұлдыздың ұштары – алтын түсті.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының нышанын бірыңғай түсте орындауға болады.
4. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының нышанының бейнесі осы сипаттамаларға қоса беріледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 92 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясы нышанының
сипаттамасына қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы нышанының бейнесі

2. Изображения Государственного Герба Республики Казахстан, сабель, элемента национального орнамента, точек, углов звезды - цвета золота.
3. Символ органов прокуратуры Республики Казахстан допускается выполнять в одноцветном изображении.
4. Изображение символа органов прокуратуры Республики Казахстан прилагается к настоящему описанию.
____________
Приложение к описанию
символа органов прокуратуры
Республики Казахстан,
утвержденному приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 92
Изображение символа органов прокуратуры Республики Казахстан
Приложение 2
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 92
Описание
символа Академии правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
1. Символ Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан представляет собой изображение орнаментированной восьмиугольной звезды синего цвета, в которой расположен круглый щит золотого цвета. Щит наложен на две диагонально перекрещенные сабли остриями вниз. В центре щита выполнено изображение книги золотого цвета на синем фоне. Щит обрамлен элементом национального орнамента. По контуру щита на белом фоне расположена надпись "Құқыққорғауоргандарыныңакадемиясы" темно синего цвета, с изображением 1 точки темно синего цвета, расположенной между словами "Құқық" и "академиясы".
2. Изображения книги, сабель, элемента национального орнамента, точек по контуру щита, углов звезды - цвета золота.
3. Символ Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан допускается выполнять в одноцветном изображении.
4. Изображение символа Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан прилагается к настоящему описанию.
____________
Приложение к описанию
символа Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
утвержденному приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 92
Изображение символа
Академии правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан