Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 172 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 6 қазанда № 15853 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № 173 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 08.12.2020 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервіне қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары, біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) алып тасталды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 05.03.2019 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
5) алып тасталды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 05.03.2019 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 05.03.2019 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 133 "Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13821 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 11 шілдеде жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам государственной службы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 августа 2017 года № 172. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2017 года № 15853. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2020 года № 173.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 08.12.2020 № 173 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу приказом приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
2) регламент государственной услуги "Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан по образовательным программам послевузовского образования, по программам повышения квалификации" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 05.03.2019 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
5) исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 05.03.2019 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 05.03.2019 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
2. Признать утратившим силу приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 133 "Об утверждении Регламентов государственных услуг по вопросам государственной службы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13821, опубликованный 11 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").

3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызмет департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығының" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 172 бұйрығына
1-қосымша
"Мемлекеттiк қызметшiлерді, бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді және құқық қорғау қызметіне алғаш рет кіретін азаматтарды тестілеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 172 бұйрығына
2-қосымша
"Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 96 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14632 болып тіркелген) бекітілген "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

3. Департаменту государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, курирующего вопросы государственной службы.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
и противодействию коррупции
К. Кожамжаров
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 29 августа 2017 года № 172
Регламент государственной услуги "Тестирование государственных служащих, претендентов на занятие вакантной административной государственной должности и граждан, впервые поступающих на правоохранительную службу"
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 29 августа 2017 года № 172
Регламент государственной услуги "Зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы", утвержденного приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 декабря 2016 года № 96 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам государственной службы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14632) (далее – Стандарт), Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальными органами по областям, городам Астане, Алматы и Шымкенту (далее – услугодатель).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 20.12.2018 № 282 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұлан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және/немесе қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) төрағасының "А" корпусының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметiнің кадр резервіне алу туралы бұйрығынан үзінді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық/қағаз жүзінде беріледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Порталы немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну арқылы өтінішті тапсыру мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті беруші мен Портал арқылы өтінішті тапсыру (30 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштің қабылданғаны Порталда қалыптастырылатын қолхатпен расталады;
2) кандидаттардың құжаттарын Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 151 Жарлығымен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының талаптарына сәйкес келуін тексеру (10 жұмыс күні ішінде);
3) кандидаттардың тестілеуден өтуіне рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешімді қабылдау (5 жұмыс күн ішінде);
4) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында тестілеуді өткізудің кестесін жариялау (тестілеуді өткізуге дейін 5 жұмыс күнінен кешіктірмей);
5) тестілеуден өту (8 жұмыс күн ішінде);
6) тестілеудің оң нәтижесін алған кандидаттардың тізімін Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның (бұдан әрі – Ұлттық комиссия) жұмыс органына жолдау (5 жұмыс күні ішінде);
7) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында әңгімелесуді өткізу кестесін жариялау (әңгімелесуді өткізуге дейін 5 жұмыс күнінен кешіктірмей);

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20.12.2018 № 282 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
Форма оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выписка из приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство) о зачислении в кадровый резерв.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является направление запроса через Портал или подача заявления услугодателю.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) подача заявления (запроса) услугополучателя через услугодателя и Портал (не более 30 минут).
Принятие от услугополучателя заявления (запроса) подтверждается распиской, в том числе в электронном виде, формируемой в Портале;
2) рассмотрение документов кандидатов на соответствие Специальным квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "А", утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 151, требованиям пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" (в течение 10 рабочих дней);
3) принятие решения о допуске кандидатов к участию в тестировании либо об отказе в допуске (в течение 5 рабочих дней);
4) опубликование графика проведения тестирования на интернет-ресурсе услугодателя (не позднее 5 рабочих дней до дня начала проведения тестирования);
5) прохождение тестирования (в течение 8 рабочих дней);
6) направление списка кандидатов, получивших положительные результаты тестирования, в рабочий орган Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан (далее – Национальная комиссия) (в течение 5 рабочих дней);
7) опубликование графика проведения собеседования на интернет-ресурсе услугодателя (не позднее 5 рабочих дней до дня начала проведения собеседования);

8) Ұлттық комиссияда әңгімелесуден өту;
9) көрсетілетін қызметті берушіге Ұлттық комиссияның "А" корпусы әкімшілік мемлекеттік қызметінің кадрлық резервін қалыптастыру бойынша шешімін жолдау;
10) мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою (көрсетілетін қызметті беруші Ұлттық комиссияның шешімін алған күннен бастап 5 жұмыс күні);
11) Агенттік төрағасының "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне қою туралы бұйрығынан үзінді жазбаны беру (көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 1 жұмыс күні).
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) Агенттіктің Мемлекеттік қызмет департаменті Мемлекеттік және құқық қорғау қызметіне іріктеу басқармасының қызметкері және (немесе) Агенттіктің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары Мемлекеттік қызмет басқармасының қызметкері (бұдан әрі – қызметкер);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (бұдан әрі – басшы);
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 20.12.2018 № 282 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссиямен кадр резервiне қою үшін ұсынылған адамдарға:
1) қызметкер үміткерлердің құжаттарын Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 151 Жарлығымен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының талаптарына сәйкестігін қарайды. Орындау ұзақтығы құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталған күннен бастап 10 жұмыс күнін құрайды;
2) басшы құжаттарды қарау қорытындылары бойынша үміткерлерді тестілеуге қатысуға жіберу туралы шешім қабылдайды. Орындау ұзақтығы 5 жұмыс күнінен ұзақ емес;
3) қызметкер көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында тестілеуді өткізудің кестесін тестілеуді өткізуге дейін 5 жұмыс күнінен кешіктірмей жариялайды;
4) көрсетілетін қызметті алушылар тестілеуден қызметкер жасаған кесте негізінде 8 жұмыс күн ішінде өтеді;

8) собеседование в Национальной комиссии;
9) направление решения Национальной комиссии услугодателю для формированию кадрового резерва административной государственной службы корпуса "А";
10) зачисление в кадровый резерв административной государственной службы (5 рабочих дней со дня получения услугодателем решения Национальной комиссии);
11) выдача выписки из приказа Председателя Агентства о зачислении в кадровый резерв административной государственной службы корпуса "А" (1 рабочий день с момента обращения услугополучателя).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник Управления отбора на государственную и правоохранительную службу Департамента государственной службы Агентства и (или) работник Управления государственной службы территориального органа Агентства по областям, городам Астане, Алматы и Шымкенту (далее – работник);
2) руководитель услугодателя (далее – руководитель).
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20.12.2018 № 282 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) работник рассматривает документы кандидатов на соответствие Специальным квалификационным требованиям к должностям корпуса "А", утвержденным Указом Президента Республик Казахстан от 29 декабря 2015 года № 151, требованиям пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан". Длительность выполнения составляет не более 10 рабочих дней с момента окончания приема документов;
2) по итогам рассмотрения документов руководитель принимает решение о допуске кандидатов к участию в тестировании либо об отказе в допуске. Длительность выполнения составляет не более 5 рабочих дней;
3) работник публикует график тестирования на интернет-ресурсе услугодателя не позднее 5 рабочих дней до дня начала проведения тестирования;
4) услугополучатели проходят тестирование в течение 8 рабочих дней на основании графика, составляемого работником;

5) Агенттіктің Мемлекеттік қызмет департаменті Мемлекеттік және құқық қорғау қызметіне іріктеу басқармасының қызметкері тестілеудің оң нәтижесін алған кандидаттардың тізімін Ұлттық комиссияның жұмыс органына жолдайды. Орындау ұзақтығы тестілеу аяқталған күннен бастап 5 жұмыс күнін құрайды;
6) Агенттіктің Мемлекеттік қызмет департаменті Мемлекеттік және құқық қорғау қызметіне іріктеу басқармасының қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында әңгімелесуді өткізу кестесін әңгімелесуді өткізуге дейін 5 жұмыс күннен кешіктірмей жариялайды;
7) Ұлттық комиссияда әңгімелесуден өту;
8) Ұлттық комиссияның жұмыс органы көрсетілетін қызметті берушіге Ұлттық комиссияның "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадрлық резервін қалыптастыру бойынша шешімін жолдайды;
9) Агенттіктің Мемлекеттік қызмет департаменті Мемлекеттік және құқық қорғау қызметіне іріктеу басқармасының қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне қою туралы бұйрығының қабылдауын қамтамасыз етеді. Орындау ұзақтығы Ұлттық комиссияның шешімін алған күннен бастап 5 жұмыс күнін құрайды;
10) Агенттіктің Мемлекеттік қызмет департаменті Мемлекеттік және құқық қорғау қызметіне іріктеу басқармасының қызметкері "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне қою туралы бұйрықтан үзінді жазбаны береді. Орындау ұзақтығы көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 1 жұмыс күнін құрайды.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимыл және пайдалану тәртібін сипаттау
8. "А" корпусының кадр резервіне қабылдау туралы өтінішті тапсыру Портал арқылы, "Жұмысқа орналастыру және жұмысты іздеу", "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау" бөліктерінде жүзеге асырылады.
9. Портал арқылы тестілеуге өтінішті тапсыру келесі кезеңдерді қамтиді:
1) Порталда тіркелу (қажет болған жағдайда);
2) Порталда авторлану;
3) қызметті алу үшін өтініш беру;
4) өтініштің қалып-күйін қарап шығу;
5) қолхатты алу;
6) өтінішті жою (қажет болған жағдайда).
10. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін Порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);

5) работник Управления отбора на государственную и правоохранительную службу Департамента государственной службы Агентства направляет список кандидатов, получивших положительные результаты тестирования, в рабочий орган Национальной комиссии. Длительность выполнения составляет 5 рабочих дней со дня завершения тестирования;
6) работник Управления отбора на государственную и правоохранительную службу Департамента государственной службы Агентства публикует график проведения собеседования на интернет-ресурсе услугодателя не позднее 5 рабочих дней до дня начала проведения собеседования;
7) собеседование в Национальной комиссии;
8) рабочий орган Национальной комиссии направляет услугодателю решение Национальной комиссии по формированию кадрового резерва административной государственной службы корпуса "А";
9) работник Управления отбора на государственную и правоохранительную службу Департамента государственной службы Агентства обеспечивает принятие приказа услугодателя о зачислении в кадровый резерв административной государственной службы корпуса "А". Длительность выполнения составляет 5 рабочих дней со дня получения услугодателем решения Национальной комиссии;
10) работник Управления отбора на государственную и правоохранительную службу Департамента государственной службы Агентства выдает услугополучателям выписки из приказа о зачислении в кадровый резерв административной государственной службы корпуса "А". Длительность выполнения составляет 1 рабочий день с момента обращения услугополучателя.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подача заявления на зачисление в кадровый резерв корпуса "А" осуществляется через Портал в разделе "Трудоустройство и занятость", далее "Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы".
9. Подача заявления на зачисление в кадровый резерв корпуса "А" через Портал включает в себя следующие этапы:
1) регистрация на Портале (при необходимости);
2) авторизация на Портале;
3) подача заявления на получение услуги;
4) просмотр состояния заявления;
5) получение расписки;
6) отмена заявления (при необходимости).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;

3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы Порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – Порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілген қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті Порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – Порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және Порталда сұрау салуды өңдеу;
7) 5-үдеріс – талап етілетін шарттарға сәйкес еместігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының Порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (қолхатты) алуы.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Мемлекеттiк әкiмшiлiк
қызметтiң кадрлық резервiне
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 172 бұйрығына 3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары, біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 05.03.2019 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары, біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 96 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14632 болып тіркелген) бекітілген "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары, біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги в Портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в Портале и обработка запроса в Портале;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае несоответствия требуемым условиям;
8) процесс 6 – получение услугополучателем расписки, сформированной Порталом.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Зачисление в кадровый
резерв административной
государственной службы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы"
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 29 августа 2017 года № 172
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан по образовательным программам послевузовского образования, по программам повышения квалификации"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 05.03.2019 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан по образовательным программам послевузовского образования, по программам повышения квалификации" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан по образовательным программам послевузовского образования, по программам повышения квалификации", утвержденного приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 декабря 2016 года № 96 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам государственной службы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14632) (далее – Стандарт), Республиканским государственным казенным предприятием "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан" (далее – услугодатель).

2. Қоса берілген құжаттармен өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және/немесе қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша:
1) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылардың қатарына қабылдау туралы көрсетілетін қызметті беруші бұйрығынан үзінді көшірме;
2) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Академияның білім алушылары қатарына қабылданбауы туралы хабарлама;
біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша:
1) тыңдаушылар қатарына қабылдау туралы көрсетілетін қызмет берушінің бұйрығынан үзінді көшірме;
2) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Академия тыңдаушыларының қатарына қабылданбауы туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз жүзінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін (бұдан әрі – құжаттар пакеті) тапсыру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну немесе портал арқылы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы (20 минуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттардың қабылданғаны туралы Стандарттың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талонмен, оның ішінде порталда қалыптастырылатын электрондық түрімен расталады;
2) конкурстық қабылдау емтихандарын сәтті тапсыру (жыл сайын 29 шілдеден 3 тамызға дейін);
3) конкурсқа қатысу (жыл сайын 5 тамыздан 9 тамызға дейін);
4) білім алушылар қатарына қабылдау (жыл сайын 10 тамызға дейін).
біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну немесе портал арқылы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы (15 минуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттардың қабылданғаны туралы Стандарттың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талонмен, оның ішінде порталда қалыптастырылатын электрондық түрімен расталады;

2. Прием заявления с прилагаемыми документами и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал);
2) услугодателя.
Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и/или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
по образовательным программам послевузовского образования:
1) выписка из приказа услугодателя о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура);
2) уведомление о незачислении в число обучающихся Академии по форме, согласно приложению 1 к Стандарту;
по программам повышения квалификации:
1) выписка из приказа услугодателя о зачислении в число слушателей;
2) уведомление о незачислении в число слушателей Академии по форме, согласно приложению 1 к Стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача пакета документов согласно пункту 9 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
по образовательным программам послевузовского образования:
1) подача услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта услугодателю или через портал (не более 20 минут).
Принятие от услугополучателя документов подтверждается талоном о приеме документов по форме, согласно приложению 7 к Стандарту, в том числе в электронном виде, формируемым на портале;
2) успешная сдача вступительных конкурсных экзаменов (ежегодно с 29 июля по 3 августа);
3) участие в конкурсе (ежегодно с 5 по 9 августа);
4) зачисление в число обучающихся (ежегодно до 10 августа).
по программам повышения квалификации:
1) подача услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта услугодателю или через Портал (не более 15 минут).
Принятие от услугополучателя документов подтверждается талоном о приеме документов по форме, согласно приложению 8 к Стандарту, в случае обращения через портал отражается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги;

2) білім алушылар қатарына қабылдау (көрсетілетін қызметті берушінің Жоспар-кестеге сәйкес).
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша:
1) техникалық хатшы;
2) емтихан комиссиясы;
3) қабылдау комиссиясы;
4) жауапты хатшы.
біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша:
1) көрсетілетін қызметті берушінің институты (бұдан әрі – Институт);
2) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілік сипаттамасы:
жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша:
1) Стандарттың 8-тармағында көрсетілген, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес техникалық хатшы құжаттарды жыл сайын 1 қаңтардан бастап шілде айының екінші жұмасы Астана уақыты бойынша сағат 18.30-ға дейін қабылдайды;
2) пәндік комиссия қабылдау емтихандарын жыл сайын 29 шілдеден 3 тамызға дейін өткізеді;
3) конкурсты өткізу бойынша қабылдау комиссиясының жұмысы жыл сайын 5 тамыздан 9 тамызға дейін жүзеге асырылады;
4) жауапты хатшы Академияның білім алушылары қатарына қабылдау бойынша жұмысты (қабылдау туралы бұйрықты әзірлеу) ұйымдастырады, ол жыл сайын 10 тамызда жүзеге асырылады;
5) техникалық хатшы жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылар қатарына қабылдау туралы бұйрықтан үзінді көшірмені немесе Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша білім алушылар қатарына қабылданбау туралы хабарламаны береді.
біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша:
1) Институт қызметкері Стандарттың 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес құжаттарды қабылдайды;
2) Институт қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға Стандартқа 8-қосымшаға сәйкес құжаттардың қабылданғаны туралы талон береді.
1) және 2) тармақшаларда көрсетілген рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындау ұзақтығы 15 минуттан артық емес уақытты құрайды;
3) Институт қызметкері біліктілікті арттыру семинарларының жоспар-кестесіне сәйкес тыңдаушылар тобын құрады және оларды Академия тыңдаушылары қатарына қабылдауға бұйрықтың жобасын әзірлейді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы көрсетілетін қызметті алушыны Академия тыңдаушылары қатарына қабылдау туралы бұйрыққа қол қояды.
3) және 4) тармақшаларда көрсетілген рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындау ұзақтығы 1 жұмыс күнінен артық емес уақытты құрайды.
5) Институт қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға Академия тыңдаушылары қатарына қабылдау туралы бұйрықтан үзінді көшірмені немесе Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңдаушылар қатарына қабылданбауы туралы хабарламаны жібереді.
5) тармақшада көрсетілген рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындау ұзақтығы 1 жұмыс күнінен артық емес уақытты құрайды.

2) зачисление в число обучающихся (согласно Плану-графику услугодателя).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
по образовательным программам послевузовского образования:
1) технический секретарь;
2) экзаменационная комиссия;
3) приемная комиссия;
4) ответственный секретарь;
по программам повышения квалификации:
1) Институт услугодателя (далее – Институт);
2) должностное лицо услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
по образовательным программам послевузовского образования:
1) технический секретарь принимает документы ежегодно с 1 января до 18 часов 30 минут по времени Астаны второй пятницы июля, согласно графику работы услугодателя, указанному в пункте 8 Стандарта;
2) предметная комиссия проводит вступительные экзамены, которые осуществляются ежегодно с 29 июля по 3 августа;
3) работа приемной комиссии по проведению конкурса, который осуществляется ежегодно с 5 по 9 августа;
4) ответственный секретарь организовывает работу по зачислению в число обучающихся Академии (подготовка приказа о зачислении), которая осуществляется ежегодно 10 августа;
5) технический секретарь выдает выписку из приказа о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура) или уведомление о незачислении в число обучающихся по форме, согласно приложению 1 к Стандарту;
по программам повышения квалификации:
1) работник Института принимает документы согласно графику работы услугодателя, указанному в пункте 8 Стандарта;
2) работник Института выдает услугополучателю талон о приеме документов согласно приложению 8 к Стандарту.
Длительность выполнения процедур (действий), указанных в подпунктах 1) и 2), составляет не более 15 минут;
3) работник Института формирует группу слушателей согласно плану-графику семинаров повышения квалификации и составляет проект приказа на их зачисление в число слушателей Академии;
4) должностное лицо услугодателя подписывает приказ о зачислении в число слушателей Академии услугополучателя.
Длительность выполнения процедур (действий), указанных в подпунктах 3) и 4), составляет не более 1 рабочего дня;
5) работник Института направляет услугополучателю выписку из приказа о зачислении в число слушателей Академии или уведомление о незачислении в число слушателей по форме, согласно приложению 1 к Стандарту.
Длительность выполнения процедур (действий), указанных в подпункте 5), составляет не более 1 рабочего дня.

4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылы мен оларды пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті тапсыру портал арқылы "Жұмысқа орналастыру және жұмысты іздеу", одан әрі "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары, біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" бөліктерінде жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін портал арқылы өтінішті тапсыру келесі кезеңдерді қамтиды:
жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша:
1) порталға тіркелу;
2) порталда авторластыру;
3) қызметті алу үшін өтініш беру;
4) өтініштің қалып-күйін қарап шығу;
5) талонды алу;
6) өтінішті жою (қажет болған жағдайда).
біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша:
1) порталға тіркелу;
2) порталда авторластыру;
3) қызметті алу үшін өтініш беру;
4) өтініштің қалып-күйін қарап шығу;
5) талонды алу;
6) өтінішті жою (қажет болған жағдайда).
10. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталға тіркелуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының құпиясөзін енгізу процесі (авторластыру процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және құпиясөз арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – порталдың көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілген қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және порталда сұрау салуды өңдеу;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін талап етілетін шарттарға сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – талап етілетін шарттарға сәйкес еместігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының портал қалыптастырған талонды алуы.
біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша:

Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подача заявления на получение государственной услуги осуществляется через портал в разделе "Трудоустройство и занятость", далее "Прием документов и зачисление в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан по образовательным программам послевузовского образования, по программам повышения квалификации".
9. Подача заявления на получение государственной услуги через портал включает в себя следующие этапы:
по образовательным программам послевузовского образования:
1) регистрация на портале;
2) авторизация на портале;
3) подача заявления на получение услуги;
4) просмотр состояния заявления;
5) получение талона;
6) отмена заявления (при необходимости);
по программам повышения квалификации:
1) регистрация на портале;
2) авторизация на портале;
3) подача заявления на получение услуги;
4) просмотр состояния заявления;
5) получение талона;
6) отмена заявления (при необходимости).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
по образовательным программам послевузовского образования:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
7) условие 2 – проверка соответствия данных услугополучателя требуемым условиям;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае несоответствия требуемым условиям;
9) процесс 6 – получение услугополучателем талона, сформированной порталом;
по программам повышения квалификации:

1) көрсетілетін қызметті алушы порталға тіркелуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының құпиясөзін енгізу процесі (авторластыру процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және құпиясөз арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – порталдың көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілген қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және порталда сұрау салуды өңдеу;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін талап етілетін шарттарға сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – талап етілетін шарттарға сәйкес еместігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының портал қалыптастырған талонды алуы.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-әрекеттерінің), өзара іс-әрекеттері реттілігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясына жоғары оқу
орнынан кейінгі білімнің білім
беру бағдарламалары,
біліктілікті арттыру
бағдарламалары бойынша
құжаттар қабылдау және оқуға
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
Қосымша
"Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша:
біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша:
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 172 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алып тасталды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 05.03.2019 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 172 бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алып тасталды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 05.03.2019 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги напортале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
7) условие 2 – проверка соответствия данных услугополучателя требуемым условиям;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае несоответствия требуемым условиям;
9) процесс 6 – получение услугополучателем талона, сформированной порталом.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и
зачисление в Академию
государственного управления
при Президенте Республики Казахстан
по образовательным программам
послевузовского образования,
по программам повышения
квалификации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан по образовательным программам послевузовского образования, по программам повышения квалификации"
по образовательным программам послевузовского образования:
по программам повышения квалификации:
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 29 августа 2017 года № 172
Регламент государственной услуги "Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 4 исключено приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 05.03.2019 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
Приложение 5
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 29 августа 2017 года № 172
Регламент государственной услуги "Обучение по программам
переподготовки и повышения квалификации в Академии
государственного управления при Президенте Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 5 исключено приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 05.03.2019 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);