"Мемлекеттік мүліктің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 207 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 8 қыркүйектегі № 548 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 қазанда № 15885 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мүліктің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 207 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10801 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мүліктің тізілімін жүргізу қағидаларында:
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аудандық уәкілетті орган - аудандық коммуналдық мүлікке билік етуге уәкілеттік берілген, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган;
2) бұйрық - тізілімде тіркелетін және есепке алу объектілері бойынша деректерді өзгертуге бағытталған іс-қимыл;
3) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне бекітіліп берілген мүлікті қоспағанда, республикалық мүлікті басқару, мемлекеттің республикалық мүлікке құқығын іске асыру, экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында меншікті және стратегиялық объектілерді жекешелендіру мен мемлекеттік мониторинг жүргізу саласындағы басшылықты өз құзыреті шегінде жүзеге асыратын орталық атқарушы орган (Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі);
4) облыстық уәкілетті орган - облыстық коммуналдық мүлікке билік етуге уәкілеттік берілген, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган;
5) орындаушы-тиісті саланың уәкілетті органының (республикалық меншік бойынша) немесе облыстық (аудандық) уәкілетті органның және аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ (коммуналдық меншік бойынша) әкім аппаратының мүлікті теңгерімге қою жөніндегі бұйрықтарды қоспағанда, тізілімдегі бұйрықтардың орындалуын жүзеге асыратын қызметкері;
6) тізілімнің веб-порталы - www.gosreestr.kz мекенжай бойынша Интернет желісінде орналасқан, тізілім деректеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін интернет-ресурс;
7) тіркеуші - мемлекеттік заңды тұлғаның тізілімде бұйрықтарды тіркеу құқығы берілген уәкілетті тұлғасы;
8) ұйымдар - жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 207 "Об утверждении Правил ведения реестра государственного имущества"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 сентября 2017 года № 548. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2017 года № 15885.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 207 "Об утверждении Правил ведения реестра государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10801, опубликован 18 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения реестра государственного имущества, утвержденных указанным приказом:
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) районный уполномоченный орган - исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение районным коммунальным имуществом;
2) приказ - действие, регистрируемое в реестре и направленное на изменение данных по объектам учета;
3) уполномоченный орган по управлению государственным имуществом - центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции руководство в сфере управления республиканским имуществом, реализации прав государства на республиканское имущество, приватизации и государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, и стратегических объектов, за исключением имущества, закрепленного за Национальным Банком Республики Казахстан (Министерство финансов Республики Казахстан);
4) областной уполномоченный орган - исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение областным коммунальным имуществом;
5) исполнитель - работник уполномоченного органа соответствующей отрасли (по республиканской собственности) или областного (районного) уполномоченного органа и аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа (по коммунальной собственности), осуществляющий исполнение приказов в реестре, за исключением приказов по постановке на баланс имущества;
6) веб-портал реестра - интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к данным реестра;
7) регистратор - уполномоченное лицо государственного юридического лица, наделенное правом регистрации приказов в реестре;
8) организации - акционерные общества и товарищества с ограниченной ответственностью с участием государства в уставном капитале;

9) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
5. Тізілімде мемлекеттік мүліктің түрлері бойынша республикалық және коммуналдық мүліктің бөлек есебі, ал жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару деңгейлері бойынша - облыстық және аудандық коммуналдық мүліктің, сондай-ақ жергілікті өзін-өзі басқарудағы коммуналдық мүліктің бөлек есебі жүзеге асырылады.
6. Тізілімнің есепке алу объектілері (бұдан әрі - есепке алу объектілері) мыналар:
1) мемлекеттік заңды тұлғалар мен оларға бекітіліп берілген мүлік;
2) жер пайдаланудағы жер учаскелері;
3) мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың акциялары және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталындағы қатысу үлестері;
4) мемлекетке тиесілі ұлттық мәдени игілік объектілері;
5) мемлекетке тиесілі зияткерлік меншік объектілері;
6) мемлекеттік заңды тұлғаларға, олардың филиалдары мен өкілдіктеріне тіркелген шағын өлшемді және өзен кемелері;
7) мемлекеттік заңды тұлғаларға, олардың филиалдары мен өкілдіктеріне тіркелген көлік құралдары және ауыл шаруашылығындағы көлік құралдары;
8) мемлекеттік заңды тұлғалар мен ұйымдарға берілген лицензиялар мен рұқсаттар.";
8-тармақтың екінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бекітілетін есепке алу объектілерін тізілімде есепке алуды:
1) республикалық мүлік бойынша - мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган;
2) облыстық коммуналдық мүлік бойынша - облыстық уәкілетті орган;
3) аудандық коммуналдық мүлік бойынша - аудандық уәкілетті орган;
4) жергілікті өзін-өзі басқару мүлкі бойынша-аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты ұйымдастырады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қосымша кіші бөлімде мемлекеттік міндеттерді шешу үшін қажетті әр түрлі серпінді көрсеткіштер қамтылады:
1) мемлекеттік заңды тұлғаларға, олардың филиалдары мен өкілдіктеріне бекітіліп берілген мемлекеттік мүлік туралы мәліметтер;
2) бекітіліп берілмейтін есепке алу объектілері туралы мәліметтер;
3) акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, оның ішінде акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарлары, сондай-ақ оларды іске асырудың мониторингі мен оны бағалау және олардың орындалуы туралы есептер;

9) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
5. По видам государственного имущества в реестре осуществляется раздельный учет республиканского и коммунального имущества, а по уровням местного государственного управления и самоуправления - раздельный учет областного и районного коммунального имущества, а также коммунального имущества местного самоуправления.
6. Объектами учета реестра (далее - объекты учета) являются:
1) государственные юридические лица и имущество, закрепленное за ними;
2) земельные участки, находящиеся в землепользовании;
3) принадлежащие государству акции акционерных обществ и доли участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью;
4) объекты национального культурного достояния, принадлежащие государству;
5) объекты интеллектуальной собственности, принадлежащие государству;
6) маломерные и речные суда, зарегистрированные за государственными юридическими лицами, их филиалами и представительствами;
7) транспортные средства и сельскохозяйственные транспортные средства, зарегистрированные за государственными юридическими лицами, их филиалами и представительствами;
8) лицензии и разрешения, выданные государственным юридическим лицам и организациям.";
часть вторую пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Учет в реестре закрепляемых объектов учета организуют:
1) по республиканскому имуществу - уполномоченный орган по управлению государственным имуществом;
2) по областному коммунальному имуществу - областной уполномоченный орган;
3) по районному коммунальному имуществу - районный уполномоченный орган;
4) по имуществу местного самоуправления - аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. В дополнительном подразделе содержатся различные динамические показатели, необходимые для решения государственных задач:
1) сведения о государственном имуществе, закрепленном за государственными юридическими лицами, их филиалами и представительствами;
2) сведения о не закрепляемых объектах учета;
3) стратегии развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также планы развития государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, в том числе национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинг и оценка их реализации и отчеты об их исполнении;

4) квазимелекеттік сектор субъектілері және олардың кеңістіктік (географиялық) деректері туралы мәліметтер;
5) мемлекеттік мүлікті, оның ішінде мемлекеттік кәсіпорындарды және мемлекет қатысатын заңды тұлғаларды басқару тиімділігінің мониторинг нәтижелері;
6) мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау бойынша, оның ішінде мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы, мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың аландары, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен қамтамасыз ету бойынша ақпарат;
7) мүліктік жалдауға (жалға алуға) немесе сенімгерлік басқаруға беру үшін ұсынылатын есепке алынатын объектілер туралы мәліметтер;
8) жасалған мүліктік жалдау (жалға алу) және сенімгерлік басқару шарттары бойынша, атап айтқанда шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтер;
9) мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар;
10) жасалған концессия шарттары және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша мәліметтер;
11) республикалық және коммуналдық мүлікке жататын мүлікке құқықты мемлекеттің алуы бойынша жасалған сыйға тарту шарттары жөнінде мәліметтер;
12) мемлекеттік тұрғын үй қорының объектілерін жасалған жалға алу шарттары жөнінде мәліметтер;
13) Ресей Федерациясына мүліктік жалдауға (жалға алуға) берілген "Байқоңыр" кешеніндегі Қазақстан Республикасының мүлкі бойынша мәліметтер;
14) жекелеген негіздер бойынша мемлекеттік мүлік құрамына түскен мүлік бойынша мәліметтер (дереу жоюға немесе сатуға жататын мүлікті қоспағанда);
15) кәсіпкерлік ортада мемлекеттің қатысуы орындылығын анықтау мақсатында ұйымдар және мемлекеттік кәсіпорындар бойынша тауар нарықтарындағы бәсекелестіктің жай-күйін талдау нәтижелері туралы мәліметтер;
16) мемлекеттік заңды тұлғалар мен ұйымдардың жылдық қаржылық есептілігі.";
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Кәсіпкерлік ортада мемлекеттің қатысуы орындылығын анықтау мақсатында бәсекелестіктің тауар нарықтарындағы жай-күйін талдау нәтижелері бойынша тізілім мәліметтерін өзектендіруді мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган ұйымдар, мемлекеттік кәсіпорындар бойынша мәліметтерді тізілімінде жаңарту жолымен, оларға мынадай:
1) мемлекеттік меншікте тұрақты/уақытша сақтау;
2) тарату;

4) сведения о субъектах квазигосударственного сектора и их пространственных (географических) данных;
5) результаты мониторинга эффективности управления государственным имуществом, в том числе государственными предприятиями и юридическими лицами с участием государства;
6) информация по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, в том числе о потребности государственных юридических лиц в площадях, по занимаемым площадям зданий или помещений государственными юридическими лицами, а также по оснащенности государственных юридических лиц автомобилями;
7) сведения об объектах учета, предлагаемых для передачи в имущественный наем (аренду) или доверительное управление;
8) сведения по заключенным договорам имущественного найма (аренды) и доверительного управления, в частности по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет;
9) информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности;
10) сведения по заключенным договорам концессии и договорам государственного частного партнерства;
11) сведения по заключенным договорам дарения по приобретению государством прав на имущество, относящимся к республиканскому и коммунальному имуществу;
12) сведения по заключенным договорам найма объектов государственного жилищного фонда;
13) сведения по имуществу Республики Казахстан на комплексе "Байконур", переданному в имущественный наем (аренду) Российской Федерации;
14) сведения по имуществу, поступившему в состав государственного имущества по отдельным основаниям (за исключением имущества подлежащего немедленному уничтожению или реализации);
15) сведения о результатах анализа состояния конкуренции на товарных рынках по организациям и государственным предприятиям, с целью установления целесообразности присутствия государства в предпринимательской среде;
16) годовая финансовая отчетность государственных юридических лиц и организаций.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Актуализация сведений реестра по результатам анализа состояния конкуренции на товарных рынках с целью установления целесообразности присутствия государства в предпринимательской среде проводится уполномоченным органом по государственному планированию, путем обновления в реестре сведений по организациям, государственным предприятиям с присвоением им следующих статусов:
1) сохранить в государственной собственности постоянно/временно;
2) ликвидировать;

3) қайта ұйымдастыру;
4) жекешелендіру;
5) мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісі мәртебелерін бере отырып жүргізеді.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Мемлекетке тиесілі бағалы қағаздармен мәмілелерін бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімінде тіркеу үшін мемлекеттік мүлікті басқару бойынша уәкілетті органның, облыстық уәкілетті органның, аудандық уәкілетті органның бағалы қағаздарымен мәмілесін тіркеу үшін бұйрығы бірыңғай оператордың белгісімен беріледі.
Бағалы қағаздар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бірыңғай оператор болып айқындалған, өзгерістер мен толықтыруларды тізілімге енгізу үшін, келесі мәліметтерін:
бағалы қағаздар эмитентінің атауы мен бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі;
бағалы қағаздарды ұстаушылардың атауы мен БСН;
мәмілені тіркеу күні мен уақыты;
мәмілені тіркеуге дейін және соң бағалы қағаздардың саны көрсетумен, мемлекетке тиесілі бағалы қағаздармен мәмілелерін тіркеуден бас тарту не тіркеудің қорытындылары туралы бірыңғай операторды екі жұмыс ішінде хабарландырылады.";
34-тармақтың 7) және 8) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"7) облыстық уәкілетті орган және облыстық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік орган;
8) аудандық уәкілетті орган және аудандық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік орган;";
35-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тиісті саланың уәкілетті органы, мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган, республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік орган, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган, облыстық (аудандық) уәкілетті орган және облыстық (аудандық) бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік орган жыл сайын бірыңғай операторға тізілімге қолжетімділік беру үшін өз қызметкерлерінің өзекті етілген тізімін жолдайды.";
36-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) кәсіпкерлік ортада мемлекеттің қатысуы орындылығын анықтау мақсатында ұйымдар және мемлекеттік кәсіпорындар бойынша тауар нарықтарындағы бәсекелестіктің жай-күйін талдау нәтижелері туралы мәліметтерді қарау;";
мынадай мазмұндағы 44-1 және 44-2-тармақтармен толықтырылсын:
"44-1. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты үшін тізілімде мынадай функциялар қолжетімді:
1) басқаруды аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жүзеге асыратын ұйымдар мен мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбелерін және олар бойынша тізілімнің қосымша кіші бөліміне енгізілген ақпаратты қарау;

3) реорганизовать;
4) приватизировать;
5) объект государственно-частного партнерства";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Для регистрации в реестре держателей ценных бумаг сделки с ценными бумагами, принадлежащими государству, приказ на регистрацию сделки с ценными бумагами уполномоченного органа по управлению государственным имуществом, областного уполномоченного органа, районного уполномоченного органа подается с отметкой единого оператора.
Единый регистратор, определенный в соответствии с законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, в течение двух рабочих дней извещает единого оператора о результатах регистрации либо отказе в регистрации сделок с ценными бумагами, принадлежащими государству, для внесения изменений и дополнений в реестр с указанием следующих сведений:
наименование и бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) эмитента ценных бумаг;
национальный идентификационный номер ценной бумаги;
наименование и БИН держателей ценных бумаг;
дата и время регистрации сделки;
количество ценных бумаг до и после регистрации сделки.";
подпункты 7) и 8) пункта 34 изложить в следующей редакции:
"7) областной уполномоченный орган и государственный орган по контролю за исполнением областного бюджета;
8) районный уполномоченный орган и государственный орган по контролю за исполнением районного бюджета;";
подпункт 2) пункта 35 изложить в следующей редакции:
"2) уполномоченный орган соответствующей отрасли, уполномоченный орган по управлению государственным имуществом, государственный орган по контролю за исполнением республиканского бюджета, уполномоченный орган по государственному планированию, областной (районный) уполномоченный орган и государственный орган по контролю за исполнением областного (районного) бюджета ежегодно направляют Единому оператору актуализированные списки своих работников для предоставления им доступа к реестру.";
пункт 36 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) просмотр сведений о результатах анализа состояния конкуренции на товарных рынках по организациям и государственным предприятиям, с целью установления целесообразности присутствия государства в предпринимательской среде;";
дополнить пунктами 44-1 и 44-2 следующего содержания:
"44-1. Для аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа в реестре доступны следующие функции:
1) просмотр перечней организаций и государственных юридических лиц, управление которыми осуществляется аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, и информации по ним, включенной в дополнительный подраздел реестра;

2) басқаруды аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жүзеге асыратын мемлекеттік заңды тұлғалардың мүлкі бойынша тізілімде сақталған және орындалған бұйрықтарды қарау;
3) басқаруды аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жүзеге асыратын ұйымдар мен мемлекеттік заңды тұлғалар бойынша есептілікті қалыптастыру.
44-2. Облыстық немесе аудандық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік орган үшін тізілімде мынадай функциялар қолжетімді:
1) облыстық немесе аудандық коммуналдық меншіктегі ұйымдар мен мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбелері мен олар бойынша мәліметтерді қарау;
2) облыстық немесе аудандық деңгейдегі коммуналдық мүлік бойынша талдамалық және статистикалық есептілікті қалыптастыру.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Тиісті салалардың уәкілетті органдары, жергілікті атқарушы органдар және аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты бірыңғай оператордың жазбаша сұрау салуы бойынша тізілімнің негізгі және қосымша кіші бөлімдерінің көрсеткіштерін өзекті ету және нақтылау үшін сұрау салынған деректерді өтеусіз береді.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Ғ.У. Ыбырайымов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін қағаз және электрондық түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық халық саны екі мыңнан астам адаммен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер үшін 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап, халық саны екі мың және одан аз адаммен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер үшін 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының тоғызыншы, оң төртінші, жиырма тоғызыншы, жетпісінші, жетпіс бірінші, жетпіс екінші және жетпіс үшінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
2017 жылғы "___"________

2) просмотр сохраненных и исполненных в реестре приказов по имуществу государственных юридических лиц, управление которыми осуществляется аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
3) формирование отчетности по организациям и государственным юридическим лицам, управление которыми осуществляется аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
44-2. Для государственного органа по контролю за исполнением областного или районного бюджета в реестре доступны следующие функции:
1) просмотр перечней организаций и государственных юридических лиц, находящихся в коммунальной областной или районной собственности и сведений по ним;
2) формирование аналитической и статистической отчетности по коммунальному имуществу областного или районного уровней.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Уполномоченные органы соответствующих отраслей, местные исполнительные органы по письменному запросу Единого оператора безвозмездно представляют запрашиваемые данные для актуализации и уточнения показателей основного и дополнительного подразделов реестра.".
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Ибраимову К.У.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев девятого, четырнадцатого, двадцать девятого, семидесятого, семьдесят первого, семьдесят второго и семьдесят третьего пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2018 года для городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения более двух тысяч человек, с 1 января 2020 года для городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения две тысячи и менее человек.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики
Казахстан
__________Т. Сулейменов
"___"__________2017 года