"Оқулықтардың, оқу-әдiстемелiк кешендерiнiң, құралдарының және басқа да қосымша әдебиеттердiң, оның ішінде электрондық жеткізгіштегілерінің тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 400 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 28 қыркүйектегі № 483 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 13 қазанда № 15892 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 17 мамырдағы № 217 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.05.2019 № 217 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Оқулықтардың, оқу-әдiстемелiк кешендерiнiң, құралдарының және басқа да қосымша әдебиеттердiң, оның ішінде электрондық жеткізгіштегілерінің тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 400 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8890 болып тіркелген, 2013 жылғы 28 қарашада "Егемен Қазақстан" газетінің № 263 (28202) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1-11-сыныптарға арналған оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер тізбесінде:
"Қазақ тілінде оқыту" деген бөлімде:
"5-сынып" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
Қазақ тілі.
Оқулық + CD
Т. Ермекова,
Ж. Отарбекова,
Р. Мұнасаева
2017
Арман-ПВ
";
"7-сынып" деген кіші бөлімде:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2013 года № 400 "Об утверждении перечня учебников, учебно-методических комплексов, пособий и другой дополнительной литературы, в том числе на электронных носителях"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 сентября 2017 года № 483. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2017 года № 15892. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2019 года № 217.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 17.05.2019 № 217 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2013 года № 400 "Об утверждении Перечня учебников, учебно-методических комплексов, пособий и другой дополнительной литературы, в том числе на электронных носителях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8890, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 28 ноября 2013 года № 325 (27599)) следующие изменения и дополнения:
в перечне учебников и учебно-методических комплексов для 1-11 классов, утвержденном указанным приказом:
в разделе "Казахский язык обучения":
в подразделе "5 класс":
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
Қазақ тілі.
Оқулық + CD
Т. Ермекова,
Ж. Отарбекова,
Р. Мұнасаева
2017
Арман-ПВ
";
в подразделе "7 класс":

реттік нөмірлері 20, 21, 22, 23, 24, 25-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
20.
Алгебра.
Оқулық
Ә. Шыныбеков,
Д. Шыныбеков
2017
Атамұра
21.
Алгебра.
Оқыту әдiстемесi
Ә. Шыныбеков,
Д. Шыныбеков
2017
Атамұра
22.
Алгебра.
Дидактикалық материалдар
Ә. Шыныбеков
2017
Атамұра
23.
Геометрия.
Оқулық
Ә. Шыныбеков,
Д. Шыныбеков
2017
Атамұра
24.
Геометрия.
Оқыту әдістемесі
Ә. Шыныбеков,
Д. Шыныбеков
2017
Атамұра
25.
Геометрия.
Дидактикалық материалдар
Ә. Шыныбеков
2017
Атамұра
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 25-1, 25-2, 25-3, 25-4, 25-5, 25-6, 25-7, 25-8-жолдармен толықтырылсын:
"
25-1.
Алгебра.
Оқулық
А. Әбілқасымова,
Т. Кучер,
В. Корчевский,
З. Жұмағұлова
2017
Мектеп
25-2.
Алгебра.
Әдістемелік нұсқау
А. Әбілқасымова,
Т. Кучер,
В. Корчевский

строки, порядковые номера 20, 21, 22, 23, 24, 25, изложить в следующей редакции:
"
20.
Алгебра.
Оқулық
Ә. Шыныбеков,
Д. Шыныбеков
2017
Атамұра
21.
Алгебра.
Оқыту әдiстемесi
Ә. Шыныбеков, Д. Шыныбеков
2017
Атамұра
22.
Алгебра.
Дидактикалық материалдар
Ә. Шыныбеков
2017
Атамұра
23.
Геометрия.
Оқулық
Ә. Шыныбеков,
Д. Шыныбеков
2017
Атамұра
24.
Геометрия.
Оқыту әдістемесі
Ә. Шыныбеков, Д. Шыныбеков
2017
Атамұра
25.
Геометрия.
Дидактикалық материалдар
Ә. Шыныбеков
2017
Атамұра
";
дополнить строками, порядковые номера 25-1, 25-2, 25-3, 25-4, 25-5, 25-6, 25-7, 25-8, следующего содержания:
"
25-1.
Алгебра.
Оқулық
А. Әбілқасымова,
Т. Кучер,
В. Корчевский,
З. Жұмағұлова
2017
Мектеп
25-2.
Алгебра.
Әдістемелік нұсқау
А. Әбілқасымова,
Т. Кучер,
В. Корчевский

2017
Мектеп
25-3.
Алгебра.
Есептер жинағы
З. Жұмағұлова,
Л. Жұмалиева.
2017
Мектеп
25-4.
Алгебра.
Дидактикалық материалдар
Т. Кучер,
З. Жұмағұлова,
В. Корчевский
2017
Мектеп
25-5.
Геометрия.
Оқулық
В.Смирнов,
Е.Тұяқов
2017
Мектеп
25-6.
Геометрия.
Әдістемелік құрал
В.Смирнов,
Е.Тұяқов
2017
Мектеп
25-7.
Геометрия.
Есептер жинағы
В.Смирнов,
Е.Тұяқов
2017
Мектеп
25-8.
Геометрия. Дидактикалық материалдар
В.Смирнов,
Е.Тұяқов
2017
Мектеп
";
"Орыс тілінде оқыту" деген бөлімде:
"7-сынып" деген кіші бөлімде:

2017
Мектеп
25-3.
Алгебра.
Есептер жинағы
З. Жұмағұлова,
Л. Жұмалиева
2017
Мектеп
25-4.
Алгебра.
Дидактикалық материалдар
Т. Кучер,
З. Жұмағұлова,
В. Корчевский
2017
Мектеп
25-5.
Геометрия.
Оқулық
В. Смирнов,
Е. Тұяқов
2017
Мектеп
25-6.
Геометрия.
Әдістемелік құрал
В. Смирнов,
Е. Тұяқов
2017
Мектеп
25-7.
Геометрия.
Есептер жинағы
В. Смирнов,
Е. Тұяқов
2017
Мектеп
25-8.
Геометрия.
Дидактикалық материалдар
В. Смирнов,
Е. Тұяқов
2017
Мектеп
";
в разделе "Русский язык обучения":
в подразделе "7 класс":

реттік нөмірлері 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
12.
Алгебра.
Учебник
Шыныбеков А.,
Шыныбеков Д.
2017
Атамұра
13.
Алгебра.
Методическое руководство
Шыныбеков А.,
Шыныбеков Д.
2017
Атамұра
14.
Алгебра.
Дидактические материалы
Шыныбеков А.
2017
Атамұра
15.
Геометрия.
Учебник
Шыныбеков А.,
Шыныбеков Д.
2017
Атамұра
16.
Геометрия.
Методическое руководство
Шыныбеков А.,
Шыныбеков Д.
2017
Атамұра
17.
Геометрия.
Дидактические материалы
Шыныбеков А.
2017
Атамұра
18.
Алгебра.
Учебник
Абылкасымова А.,
Кучер Т.,
Корчевский В.,
Жумагулова З.
2017
Мектеп
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 18-1, 18-2, 18-3, 18-4, 18-5, 18-6, 18-7-жолдармен толықтырылсын:
"
18-1.
Алгебра.
Методическое руководство
Абылкасымова А.,
Кучер Т.,
Корчевский В.

строки, порядковые номера 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, изложить в следующей редакции:
"
12.
Алгебра.
Учебник
Шыныбеков А.,
Шыныбеков Д.
2017
Атамұра
13.
Алгебра.
Методическое руководство
Шыныбеков А.,
Шыныбеков Д.
2017
Атамұра
14.
Алгебра.
Дидактические материалы
Шыныбеков А.
2017
Атамұра
15.
Геометрия.
Учебник
Шыныбеков А.,
Шыныбеков Д.
2017
Атамұра
16.
Геометрия.
Методическое руководство
Шыныбеков А.,
Шыныбеков Д.
2017
Атамұра
17.
Геометрия.
Дидактические материалы
Шыныбеков А.
2017
Атамұра
18.
Алгебра.
Учебник
Абылкасымова А.,
Кучер Т.,
Корчевский В.,
Жумагулова З.
2017
Мектеп
";
дополнить строками, порядковые номера 18-1, 18-2, 18-3, 18-4, 18-5, 18-6, 18-7, следующего содержания:
"
18-1.
Алгебра.
Методическое руководство
Абылкасымова А.,
Кучер Т.,
Корчевский В.

2017
Мектеп
18-2.
Алгебра.
Сборник задач
Жумагулова З.,
Жумалиева Л.
2017
Мектеп
18-3.
Алгебра.
Дидактические материалы
Кучер Т.,
Жумагулова З,
Корчевский В.
2017
Мектеп
18-4.
Геометрия.
Учебник
Смирнов В.,
Туяков Е.
2017
Мектеп
18-5.
Геометрия.
Методическое руководство
Смирнов В.,
Туяков Е.
2017
Мектеп
18-6.
Геометрия.
Сборник задач
Смирнов В.,
Туяков Е.
2017
Мектеп
18-7.
Геометрия. Дидактические материалы
Смирнов В.,
Туяков Е.
2017
Мектеп
";
"Ұйғыр тілінде оқыту" деген бөлімде:
"7-сынып" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 19, 20-жолдармен толықтырылсын:
"
19.
Алгебра.
Дәрислик
А. Абилкасымова,
Т. Кучер,
В. Корчевский,
З. Жумагулова
2017
Мектеп
20.
Геометрия.
Дәрислик
В. Смирнов,
Е. Туяков
2017
Мектеп
";
"Өзбек тілінде оқыту" деген бөлім:
"7-сынып" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 15, 16-жолдармен толықтырылсын:
"
15.
Алгебра.
Дарслик
А. Абилкасимова,
Т. Кучер,
В. Корчевский,
З. Жумагулова
2017
Мектеп
16.
Геометрия.
Дарслик
В. Смирнов,
Е. Туяков
2017
Мектеп
";
"Тәжік тілінде оқыту" деген бөлімде:
"2-сынып" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Математика. Китоби дарсий синфи 2 мактаби умумитаълимй
Қисми1,2,3,4.
Акпаева А.,
Лебедева Л.,
Минжасарова М.
2017
Алматыкітап,Жазушы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 2, 3, 4-жолдармен толықтырылсын:
"
2.
Оламшиносй. Китоби дарсй барои синфхои 2 мактаби миенаи тахсилоти умуми
Б. Турмалиев,
С. Салиш,
Т. Мирук
2017
Атамұра, Жазушы
3.
Мехнати бадей. Китоби дарси таълимоти умими барои синфи 2
Н. Раупова
2017
Атамұра, Жазушы
4.
Мусиқа. Китоби дарсй барои синфи 2 дар мактабхои тахсилоти умими
Ш. Құлманова,
Б. Сүлейменова,
Т. Тоқжанов
2017
Атамұра, Жазушы
".
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (Ш.Т. Каринова) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;

2017
Мектеп
18-2.
Алгебра.
Сборник задач
Жумагулова З.,
Жумалиева Л.
2017
Мектеп
18-3.
Алгебра.
Дидактические материалы
Кучер Т.,
Жумагулова З.,
Корчевский В.
2017
Мектеп
18-4.
Геометрия.
Учебник
Смирнов В.,
Туяков Е.
2017
Мектеп
18-5.
Геометрия.
Методическое руководство
Смирнов В.,
Туяков Е.
2017
Мектеп
18-6.
Геометрия.
Сборник задач
Смирнов В.,
Туяков Е.
2017
Мектеп
18-7.
Геометрия. Дидактические материалы
Смирнов В.,
Туяков Е.
2017
Мектеп
";
в разделе "Уйгурский язык обучения":
подраздел "7 класс":
дополнить строками, порядковые номера 19, 20, следующего содержания:
"
19.
Алгебра.
Дәрислик
А. Абилкасымова,
Т. Кучер,
В. Корчевский,
З. Жумагулова
2017
Мектеп
20.
Геометрия.
Дәрислик
В. Смирнов,
Е. Туяков
2017
Мектеп
";
в разделе "Узбекский язык обучения":
подраздел "7 класс":
дополнить строками, порядковые номера 15, 16, следующего содержания:
"
15.
Алгебра.
Дарслик
А. Абилкасимова,
Т. Кучер,
В. Корчевский,
З. Жумагулова
2017
Мектеп
16.
Геометрия.
Дарслик
В. Смирнов,
Е. Туяков
2017
Мектеп
";
в разделе "Таджикский язык обучения":
в подразделе "2 класс":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
Математика. Китоби дарсий синфи 2 мактаби умумитаълимй
Қисми 1, 2, 3, 4
А. Акпаева,
Л. Лебедева,
М. Минжасарова
2017
Алматыкітап, Жазушы
";
дополнить строками, порядковые номера 2, 3, 4, следующего содержания:
"
2.
Оламшиносй. Китоби дарсй барои синфхои 2 мактаби миенаи тахсилоти умуми
Б. Турмалиев,
С. Салиш,
Т. Мирук
2017
Атамұра, Жазушы
3.
Мехнати бадей. Китоби дарси таълимоти умими барои синфи 2
Н. Раупова
2017
Атамұра, Жазушы
4.
Мусиқа. Китоби дарсй барои синфи 2 дар мактабхои тахсилоти умими
Ш. Құлманова,
Б. Сүлейменова,
Т. Тоқжанов
2017
Атамұра, Жазушы
".
2. Департаменту дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Каринова Ш.Т.) в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;

5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.К. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев