"Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 27 қыркүйектегі № 582 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 16 қазанда № 15898 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығына ("Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 наурызда жарияланған, Нормативтiк-құқықтық актiлердi мемлекеттiк тіркеу тізбесінде № 10367 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттары, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтер, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік кірістер органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне көтермелеуді қолдану қағидасы;";
5) тармақша алып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы, сондай-ақ оларды беру қағидасы.";
10) тармақша алып тасталсын;
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі лауазымдарының санаттары үшін тестілеуден өту қағидасы мен шарттары, шекті мәндер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне көтермелеу түрлерін қолдану қағидасында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік кірістер органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне көтермелеуді қолдану қағидасы";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 сентября 2017 года № 582. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 октября 2017 года № 15898. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 3.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10367, опубликован 26 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункты 3) и 4 изложить в следующей редакции:
"3) Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов согласно приложению 3 к настоящему приказу;
"4) Правила применения поощрений к сотрудникам службы экономических расследований органов государственных доходов согласно приложению 4 к настоящему приказу;";
подпункт 5) исключить;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) Описание служебных удостоверений, а также Правила их выдачи сотрудникам службы экономических расследований органов государственных доходов согласно приложению 9 к настоящему приказу.";
подпункт 10) исключить;
1) Правила и условия прохождения тестирования, а также пороговые значения для категорий должностей службы экономических расследований органов государственных доходов, утвержденных указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в Правилах применения видов поощрения к сотрудникам службы экономических расследований органов государственных доходов, утвержденным указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила применения поощрений к сотрудникам службы экономических расследований органов государственных доходов";

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлеріне көтермелеуді қолдану қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 55-бабына сәйкес әзірленді және мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлеріне көтермелеуді қолдану тәртібін айқындайды.
2. Міндеттерін үлгілі атқарғаны және қызметте жоғары нәтижелерге қол жеткізгені үшін мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне, Заңның 55-бабымен көзделген көтермелеуден басқа, көтермелеудің мына түрлері қолданылады:
1) атқарып отырған штаттық лауазымы бойынша көзделген біліктілік сыныбынан бiр саты жоғары тұрған кезекті біліктілік сыныбын белгілеу;
2) кезектен тыс біліктілік сыныбын белгілеу;
3) бұрын салынған тәртіптік жазаны мерзімінен бұрын алу.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы Қағиданың 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларымен көзделген көтермелеу түрлерін заңнамамен көзделген шегінде ауыр экономикалық және қаржылық қылмыстардың және құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу кезіндегі ерекшеленгені үшін, мемлекеттік кірістер органдары қызметінің тиімділігін арттыруға ықпал еткен жұмыстардың жаңа нысандары мен әдістерін әзірлеу және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) төрағасы белгілейді.
Атқарып отырған штаттық лауазымы бойынша көзделген біліктілік сыныбынан бір саты жоғары тұрған кезекті біліктілік сыныбы бұның алдындағы біліктілік сыныбында еңбек сiңiрген жылдарының кемiнде бiр жарым жыл мерзiмi өткен соң белгіленеді.
Кезектен тыс біліктілік сыныбы қызметкерлерге заңнамамен көзделген шегінде ауыр экономикалық және қаржылық қылмыстардың және құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу кезіндегі ерекше жетістіктері үшін иеленіп отырған штаттық лауазымы бойынша көзделген бұның алдындағы біліктілік сыныбында белгіленген еңбек еткен жылдары мерзімінің кемінде үштен бірі өткенде белгіленеді.
Біліктілік сыныбын кезектен тыс және атқарып отырған штаттық лауазымы бойынша көзделген біліктілік сыныбынан бір саты жоғары белгілеу әрбір негіздеме бойынша барлық қызмет ету кезеңі ішінде екі реттен артық емес жүргізіледі.";
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдары экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің дербес деректері бар жеке істерді жүргізу қағидасында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила применения поощрения к сотрудникам службы экономических расследований органов государственных доходов (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 55 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее - Закон) и определяют порядок применения поощрения к сотрудникам органов государственных доходов.
2. К сотрудникам службы экономических расследований органов государственных доходов за образцовое исполнение обязанностей и достижение высоких результатов в служебной деятельности, кроме поощрений, предусмотренных статьей 55 Закона, применяются следующие виды поощрений:
1) установление очередного квалификационного класса на одну ступень выше квалификационного класса, предусмотренного по занимаемой штатной должности;
2) установление внеочередного квалификационного класса;
3) досрочное снятие ранее наложенного дисциплинарного взыскания.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Виды поощрений, предусмотренные подпунктами 1) и 2) пункта 2 настоящих Правил, устанавливаются председателем Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) за особые отличия в службе при предупреждении, выявлении, пресечении, раскрытии и расследовании тяжких экономических и финансовых преступлений и правонарушений в пределах, предусмотренных законодательством, за разработку и внедрение новых форм и методов работы, позволивших повысить эффективность деятельности органов государственных доходов.
Очередной квалификационный класс на одну ступень выше квалификационного класса, предусмотренного по занимаемой штатной должности, устанавливается по истечении не менее полутора срока выслуги лет в предыдущем квалификационном классе.
Внеочередной квалификационный класс устанавливается сотрудникам за особые заслуги при предупреждении, выявлении, пресечении, раскрытии и расследовании тяжких и особо тяжких экономических и финансовых преступлений и правонарушений в пределах, предусмотренных законодательством, по истечении не менее одной трети установленного срока выслуги лет в предыдущем квалификационном классе, предусмотренного по занимаемой штатной должности.
Установление внеочередных квалификационных классов или на одну ступень выше квалификационного класса, предусмотренного занимаемой штатной должностью, производится не более двух раз за весь период службы в органах государственных доходов по каждому основанию.";
3) в Правилах ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Мемлекеттік кірістер органдарында жеке іс қызмет өткеру жері бойынша бір данада жүргізіледі. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – Комитет) қызметкерлерінің, сондай-ақ аумақтық органдар басшыларының құқық қорғау қызметіне жетекшілік ететін орынбасарларының жеке істерінің түпнұсқаларын Комитеттің адам ресурстары бөлімшесінің (бұдан әрі – кадр қызметі) жұмыскерлері жүргізеді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Жеке іс осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес бес бөлімнен тұрады:
бірінші бөлімде: осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысандағы қызметтік тізім, қызмет өтілін анықтау жөніндегі комиссияның қорытындысы, қызметінің жеке кезеңдерін растау туралы қорытындысы сақталады;
екінші бөлімде хронологиялық реттілігімен мынадай құжаттар салынады:
1) лауазымға тағайындауға, ауыстыруға, атқарып отырған лауазымынан босатуға, мемлекеттік кірістер органдарынан жұмыстан босатуға ұсынымдар;
2) қызметтік мінездемелер;
3) аттестаттау парақтары;
4) біліктілік сыныптарын белгілеу туралы ұсынымдар;
5) мемлекеттік және басқа да наградалармен марапаттау парақтары;
6) қызметкерлердің өз қолымен жазылған ауыстыруға, ротациялауға, тағайындауға және атқарып отырған лауазымынан босатуға арналған баянаттары;
7) лауазымын жоғарылатуға кадр резервінде тұрған кандидатпен жұмыс туралы анықтамалар;
үшінші бөлімде хронологиялық реттілігімен мынадай құжаттар салынады:
1) қызметкердің мемлекеттік кірістер органдарына қызметке қабылдау туралы өтініші;
2) өмірбаян (өз қолымен жазылған);
3) кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ;
4) әскери-дәрігерлік комиссия қорытындысы;
5) қызметкер қол қойған ант мәтіні;
6) осы Қағидаға 3-1-қосымшаға сәйкес нысандағы міндеттеме;
7) осы Қағидаға 3-2-қосымшаға сәйкес насандағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы шектеулер;
8) осы Қағидаға 3-3-қосымшаға сәйкес нысандағы мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны сақтау туралы кепілхат;
9) осы Қағидаға 3-4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің әдеп қағидалары) сақтауы жөніндегі міндеттеме;
10) мүлікті сенімді басқаруға арналған шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі (бар болған кезде);
төртінші бөлімде: мұрағаттық материалдар: ескірген қызметтік тізімдер, өмірбаяндар, сауалнамалар, ішкі қауіпсіздік бөлімшелері жүргізген тексеру материалдары бойынша қорытындылар, қызметкерге тәртіптік жаза қолдану және оны алып тастау туралы ұсынымдар мен шешімдердің көшірмелері, мұрағат анықтамалары және басқа да қызметінің жеке кезеңдерін растау туралы құжаттар, денсаулық жағдайы туралы куәлік, жарақаттары туралы анықтамалар, кірісі туралы декларация, бастапқы даярлық туралы куәлік, біліктілігін арттыру туралы құжат сақталады;
бесінші бөлімде: (арнайы папкада) қызметкерді және оның жақын туысқандарын арнайы тексеру материалдары, арнайы тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдары хатының түпнұсқасы немесе көшірмесі, құпия құжаттармен жұмыс істеуге рұқсат беру туралы қорытынды сақталады.";
16-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"2. В органах государственных доходов личное дело ведется в одном экземпляре по месту прохождения службы. Оригиналы личных дел сотрудников Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), а также заместителей руководителей территориальных органов, курирующих правоохранительную деятельность ведутся работниками подразделений человеческих ресурсов (далее – кадровая служба) Комитета.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Личное дело состоит из пяти частей согласно приложению 2 к настоящим Правилам:
в первой части хранятся: послужной список по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, заключение комиссии по определению стажа службы, заключение о подтверждении отдельных периодов службы;
во второй части в хронологической последовательности хранятся:
1) представления к назначению на должность, перемещению, освобождению от занимаемой должности, увольнению с органов государственных доходов;
2) служебные характеристики;
3) аттестационные листы;
4) представления об установлении квалификационных классов;
5) наградные листы о награждении государственными и другими наградами;
6) рапорта сотрудников, написанные собственноручно на перемещение, ротацию, назначение и увольнение с занимаемой должности;
7) справки о работе с кандидатом, состоящим в резерве кадров на выдвижение;
в третьей части в хронологической последовательности хранятся:
1) заявление сотрудника о приеме на службу в органы государственных доходов;
2) автобиография (написанная собственноручно);
3) личный листок по учету кадров;
4) заключение военно-врачебной комиссии;
5) подписанный текст присяги сотрудника;
6) обязательство по форме, согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам;
7) антикоррупционные ограничения по форме, согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам;
8) подписка о соблюдении государственных секретов и иной охраняемой законом тайны по форме, согласно приложению 3-3 к настоящим Правилам;
9) обязательство по соблюдению Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153, согласно приложению 3-4 к настоящим Правилам;
10) нотариально засвидетельствованная копия договора на доверительное управление имуществом (при наличии);
в четвертой части хранятся архивные материалы: устаревшие послужные списки, автобиографии, анкеты, заключения по материалам проверки, проведенной подразделениями внутренней безопасности, представления и копии решений о наложении на сотрудника дисциплинарных взысканий и их снятии, справки архивов и другие документы о подтверждении отдельных периодов службы, свидетельства о состоянии здоровья, справки о ранениях, декларация о доходах, свидетельство о первоначальной подготовке, документ о повышении квалификации;
в пятой части (в специальной папке): хранятся материалы специальной проверки на сотрудника и его близких родственников, оригинал или копия письма Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориального органа о результатах специальной проверки, заключение о допуске к секретным документам.";
часть первую пункта 16 изложить в следующей редакции:

"16. Кадрларды есепке алу бойынша жеке парақ (бұдан әрі – Жеке парақ) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес ресімделеді.".
17-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Өмірбаян осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес ресімделеді.".
31 және 32-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Жеке істер тіркеуге және үміткерді лауазымға тағайындау туралы бұйрық шығарылғаннан кейін бес күндік мерзімнен кешіктірмей сақтауға тапсыруға жатады.
Жеке істің тіркеу нөмірі мұқабада көрсетіледі және тіркеу есеп нысанына (журналдық немесе автоматтандырылған ақпараттық жүйедегі деректер базасы) енгізіледі.
32. Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеу осы Қағидаға 7-1-қосымшаға сәйкес нысандағы Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеуді бақылау журналында (Түгендеу кітабы) жүргізіледі.
Жеке нөмірлердің саны сақтауға жататын жеке істердің санына сәйкес келуі тиіс. Бақылау журналын неғұрлым ұзақ уақыт қолдану мақсатында әр нөмірдің астында келесі бес жазба үшін орын көзделеді. Бақылау журналында жеке іс есепке алынған нөмір жеке істің беткі жағына және мұқабасының түбіршегіне қойылады. Жеке істер шкафтың сөрелерінде нөмірлердің реттері бойынша сақталады.".;
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Жеке істерді ведомостволық мұрағатқа беру үшін оларды толық түрде ресімдеу жүргізіледі: құжаттар тігіледі, парақтар номерленеді, растау парағы құрылады.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Жеке істің парақтарының саны осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес ресімделетін растау парағында көрсетіледі. Растау парағы нөмірленбейді және жеке істің соңғы құжатынан кейін тігіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 4, 5 және 9-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 5-9 қосымшаларға сәйкес 3-1, 3-2, 3-3, 3-4 және 7-1-қосымшалармен толықтырылсын.
4) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

"16. Личный листок по учету кадров (далее – Личный листок) оформляется по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.".
часть первую пункта 17 изложить в следующей редакции:
"17. Автобиография оформляется в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам.".
пункты 31 и 32 изложить в следующей редакции:
"31. Личные дела подлежат регистрации и сдаче на хранение не позднее пяти рабочих дней после издания приказа о назначении кандидата на должность.
Регистрационный номер личного дела указывается на обложке и вносится в регистрационную учетную форму (журнальная или база данных в автоматизированной информационной системе).
32. Регистрация личных дел сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов ведется в Контрольном журнале (Инвентарной книге) регистрации личных дел сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов в соответствии с приложением по форме 7-1 к настоящим Правилам.
Количество личных номеров должно соответствовать количеству личных дел, подлежащих хранению. В целях более длительного пользования Контрольным журналом под каждым номером предусматривается место для последующих пяти записей. Номер, за которым в Контрольном журнале учтено личное дело, проставляется на лицевой части и на корешке обложки личного дела. Личные дела на стеллажах в шкафу хранятся по порядку номеров.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Для передачи личных дел в ведомственный архив производится их полное оформление: подшиваются документы, нумеруются листы, составляется лист-заверитель.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Количество листов личного дела указывается в листе-заверителе, который оформляется согласно приложению 9 к настоящим Правилам. Лист-заверитель не нумеруется и подшивается за последним документом личного дела.";
приложения 4, 5 и 9 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 3-1, 3-2, 3-3, 3-4 и 7-1 согласно приложениям 5-9 к настоящему приказу.
4) Описание служебных удостоверений сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов, утвержденное указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына 3-қосымша
Аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін
және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен
шарттары, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтер, сондай-ақ
лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттары, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтер, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 48-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген және аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің тәртібі мен шарттарын, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтерін, сондай-ақ экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің лауазымдарының санаттары үшін шекті мәндерді айқындайды.
2. Мемлекеттік кірістер органының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлерін тестілеу олардың кәсіби дайындығының деңгейін, атестацияны өткізу кезінде логикалық ойлау мүмкіндігін айқындау үшін өткізіледі. Тестілеу компьютерлік техниканы пайдаланып тест сұрақтарына жауап беру нысанында жүзеге асырылады.

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2017 года № 582
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок и условия прохождения компьютерного тестирования (далее - тестирование) сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов.
2. Тестирование сотрудников службы экономических расследований проводится для определения уровня их профессиональной подготовленности, способности к логическому мышлению. Тестирование осуществляется в форме ответов на вопросы теста с использованием компьютерной техники.

2-тарау. Аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасының
заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өту
тәртібі мен шарттары, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер
3. Тестілеуді ұйымдастыру мемлекеттік кірістер органының адам ресурстары бөлімшелерімен (бұдан әрі – кадр қызметі) жүзеге асырылады. Компьютерлік тестілеуді өткізу процесін қамтамасыз ету үшін ақпараттық технологиялар бөлімшелерінің жұмыскерлері тартылады.
Экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің компьютерлік тестілеуге қатысты мәліметтерді жария етуге жол берілмейді.
4. Қызметкерлерді тестілеуден өткізу орны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – Комитет) төрағасымен және облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша мемлекеттік кірістер департаменттері басшыларымен айқындалады және оны өткізуді қамтамасыз ететін қажетті құралдармен жабдықталады.
5. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге компьютерлік тестілеу осы Қағиданың қосымшасында көрсетілген лауазым санаттарына сәйкес тестілеу бағдарламасы бойынша тестіленетін қызметкердің таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілінде жүргізіледі.
6. Кадр қызметі тестіленушілердің тізімін және тестілеуді өткізу орнын, күні мен уақытын көрсете отырып тестілеуді өткізу кестесін құрады, оны Комитет төрағасы немесе уәкілетті басшысы бекітеді.
7. Тестілеуді өткізетін жұмыскерлер:
1) тестіленушілердің барлығы үшін тестілеуді өткізудің тең шартын сақтайды;
2) тестіленушілер немесе басқа тұлғалар тарапынан тестілеу тәртібін бұзу әрекетінің жолын кеседі.
Тестілеу нәтижесін түзеуге, ауыстыруға тыйым салынады.
8. Тестілеуді бастар алдында кадр қызметінің жұмыскері ақпараттық технологиялар бөлімшелерінің жұмыскерлерімен бірлесіп тестіленуші тұлғаға нұсқама өткізеді.
9. Тестіленуші адамның басқа тестіленуші тұлғалармен сөйлесуіне, материалдармен алмасуына, қағаз және электронды тасымалдағышта ақпаратпен алмасуына, үй-жайдан кетуіне жол берілмейді. Тестілеуді өткізу уақытында тестіленушілердің қабылдау-беру электрондық қондырғылары (соның ішінде қалталы дербес компьютерлер және өзге электронды жабдықтар) сөндіріледі.
Қағиданың осы тармағының талаптарын тестіленуші адам бұзған жағдайда, мұндай адамды тестілеу процесі тоқтатылады және бұзушылыққа жол берген адам тестілеу үй-жайынан шығарылады. Бұл ретте, кадр қызметінің жұмыскері еркін нысанда бұзушылық туралы акт жасайды.

Глава 2. Порядок и условия прохождения компьютерного тестирования, сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, а также пороговые значения для категорий должностей
3. Организация тестирования осуществляется подразделениями человеческих ресурсов (далее – кадровая служба) органов государственных доходов. Для обеспечения процесса проведения компьютерного тестирования привлекаются работники подразделений информационных технологий.
Разглашение сведений, касающихся компьютерного тестирования сотрудников службы экономических расследований, не допускается.
4. Место проведения компьютерного тестирования сотрудников определяется Председателем Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) или руководителем департаментов государственных доходов по областям, городам Астана и Алматы (далее – уполномоченный руководитель) и оборудуется необходимыми средствами, обеспечивающими его проведение.
5. Компьютерное тестирование на знание законодательства Республики Казахстан проводится по программам тестирования согласно приложению 1 к настоящим Правилам в соответствии с категорией должности, на государственном или русском языках по выбору тестируемого лица.
6. Кадровой службой составляется список тестируемых лиц и график проведения тестирования согласно пунктов 8 и 9 Типового положения о проведении аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 1612, с указанием места, даты и времени проведения тестирования, который утверждается Председателем Комитета или уполномоченным руководителем.
7. Работники, проводящие тестирование:
1) соблюдают равные для всех тестируемых условия проведения тестирования;
2) пресекают попытки со стороны тестируемых или других лиц нарушающих порядок тестирования.
Не допускается исправления, подмены результатов тестирования.
8. Перед началом тестирования работник кадровой службы совместно с работниками подразделений информационных технологий проводит инструктаж с тестируемом лицом.
9. Тестируемым лицам не допускается разговаривать с другими тестируемыми лицами, обмениваться материалами, использовать информацию на бумажных и электронных носителях, покидать помещение. Принимающе-передающие электронные устройства (в том числе карманные персональные компьютеры и иное электронное оборудование) тестируемых лиц отключаются на время проведения тестирования.
В случае нарушения тестируемым лицом требований настоящего пункта Правил, процесс тестирования такого лица останавливается и лицо, допустившее нарушение удаляется из помещения для тестирования. При этом составляется акт о нарушении в произвольной форме работником кадровой службы.

10. Бұзушылыққа жол берген қызметкер тестілеуді тапсырмаған болып саналады.
11. Тестілеуді еңсерілмейтін күш жағдайлары (дүлей апаттар, әскери қимылдар) салдарынан, сонымен қатар техникалық ақаулықтарға байланысты себептермен жалғастыру мүмкін болмаған жағдайда тестілеу тоқтатыла тұрады.
Мұндай жағдайда еркін нысандағы тестілеуді тоқтата тұру туралы акт жасалады, ал тестілеу осы күнгі басқа уақытта немесе басқа күні өткізіледі.
12. Тестіленушілер үшін C-GD-2, C-GD-3, C-GDО-2, C-GD-4, C-GDО-3, C-GD-5, C-GDО-4 лауазым санаттары бойынша тестіленуші үшін компьютер бағдарламасының көмегімен базалық сұрақтардан әрбір тест үшін белгіленген кездейсоқ санды іріктеу тәсілімен таңдалған сұрақтардың саны 120 сұрақты құрайды.
C-GD-6, C-GDО-5, C-GDО-6 лауазым санаттары бойынша сұрақтардың саны 70 сұрақты құрайды.
Әрбір дұрыс жауап үшін бір бал саналады. Тестілеуден өту уақыты тиісінше 120 және 70 минутты құрайды.
Қазақстан Республикасы заңнамалық актілерін білуге арналған тестілеу бойынша шектік мәні әр нормативтік құқықтық акті бойынша 70 % құрайды.
Логикалық ойлауға арналған тест бойынша шекті мәндер белгіленбейді.
Егер, тестіленуші Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу тапсырмаларының біреуінен шекті мәндер жинай алмаса, онда қалған тестілеу тапсырмаларынан шекті мәндер жинауына қарамастан, тестілеуден өтпеген болып саналады.
13. Тестілеу нәтижесі көрсетілген парақта:
тестіленушінің тегі, аты, әкесінің (ол болған кезде) аты;
атқаратын лауазымы;
тестілеуді өткізу күні;
нормативтік құқықтық актілер тізбесі;
тест сұрақтарының саны;
дұрыс жауаптардың саны;
"Тесттен өтті", "Тесттен өткен жоқ" деген жазба түрінде тестілеудің жалпы нәтижесі көрсетіледі;
тестілеу нәтижесімен танысқаны туралы қызметкер және тестілеуді өткізуші қызметкер қол қояды.
14. Тестілеудің нәтижесі екі данада принтерден басып шығарылады және тестіленуші адамға танысу үшін беріледі. Танысқаннан кейін тестіленуші тестілеудің нәтижесіне қол қояды.
15. Тестілеу нәтижесінің бірінші данасы тестілеуден өткен қызметкерге беріледі, екінші данасы кадр қызметінің бөлімшесінде қалады.
16. Тестілеу өткізу кезінде шекті мәндерден төмен баға алған қызметкерлер қайта аттестатау кезінде қайтадан тестілеуден өтеді.
3-тарау. Кәсіби жарамдылығын анықтау жөніндегі нормативтерді тапсыру тәртібі
17. Аттестаттауға жатқызылған экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби жарамдылығын анықтау жөніндегі нормативтерді қызметкерлердің тестілеуді өткеннен кейін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тапсырады.
Тестілеу нәтижесінде шекті мәннен төмен баға алған қызметкерлер дене шынықтыру және жауынгерлік дайындық нормативтерін тапсыруға жіберілмейді.

10. Сотрудник, допустивший нарушения, считается не сдавшим тестирование.
11. В случае невозможности продолжения тестирования вследствие непреодолимой силы (стихийные явления, военные действия), а также по причине технических неполадок тестирование приостанавливается.
В этом случае оформляется акт о приостановлении процедуры тестирования в произвольной форме, а тестирование проводится в другое время.
12. Количество вопросов для тестируемых лиц по категории должностей C-GD-2, C-GD-3, C-GDО-2, C-GD-4, C-GDО-3, C-GD-5, C-GDО-4 составляет 120 вопросов, выбираемых из базовых вопросов с помощью компьютерной программы методом отбора случайных чисел, установленных для каждого теста.
Количество вопросов по категории должностей C-GD-6, C-GDО-5, C-GDО-6 составляет 70 вопросов.
За каждый правильный ответ начисляется один балл. Время прохождения тестирования составляет 120 и 70 минут соответственно.
Пороговые значения по тесту на знание законодательных актов Республики Казахстан составляют не менее 70 % по каждому нормативному правовому акту.
Пороговые значения по тесту на логическое мышление не устанавливаются.
В случае, если по одному из тестовых заданий на знание законодательства Республики Казахстан тестируемое лицо не наберет порогового значения то, несмотря на набранные пороговые значения по остальным тестовым заданиям, тестирование считается не пройденным.
13. В листе с результатами тестирования указываются:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) тестируемого;
занимаемая должность;
дата проведения тестирования;
перечень нормативных правовых актов;
количество тестовых вопросов;
количество правильных ответов;
общий результат тестирования в виде записи "Тест пройден", "Тест не пройден";
росписи сотрудника об ознакомлении с результатами тестирования и сотрудника, проводившего тестирование.
14. Результаты тестирования распечатываются на принтере в двух экземплярах и предоставляются тестируемому лицу для ознакомления. После ознакомления, тестируемое лицо расписывается на листе с результатами тестирования.
15. Первый экземпляр результатов тестирования передается сотруднику, прошедшему тестирование, второй экземпляр остается в подразделении кадровой службы.
16. Сотрудники, получившие при прохождении тестирования оценку ниже пороговых значений, проходят повторное тестирование при проведении повторной аттестации.
Глава 3. Порядок сдачи нормативов по определению профессиональной пригодности
17. Нормативы по определению профессиональной пригодности сотрудников службы экономических расследований, подлежащих аттестации, согласно приложению 2 к настоящим Правилам сдаются после прохождения сотрудниками компьютерного тестирования.
Сотрудники с результатами тестирования ниже пороговых значений не допускаются к сдаче нормативов по физической и боевой подготовке.

18. Қызметкерлердің дене шынықтыру және жауынгерлік дайындық бойынша нормативтерді тапсыруы кезінде объективтілікті қамтамасыз ету мақсатында кәсіби жарамдылығын анықтау жөніндегі комиссия құрылады.
19. Кәсіби жарамдылығын анықтау жөніндегі комиссия кемінде үш мүшеден құралады және Комитет төрағасының және уәкілетті басшының бұйрығымен құрылады.
20. Кәсіби жарамдылық нормативтерін тапсырмаған қызметкерлер әңгімелесуге жіберілмейді және аттестаттау комиссиясының шешімімен қайта аттестатталуға жатады.
Аттестаттауға жатқызылған
қызметкердің Қазақстан
Республикасы заңнамасын
білуін және логикалық ойлау
қабілетін компьютерлік
тестілеуден өткізудің
қағидалары мен шарттары,
кәсіби жарамдылығын айқындау
жөніндегі нормативтер,
сондай-ақ мемлекеттік кірістер
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
лауазымдардың санаттары үшін
шекті мәндеріне 1-қосымша
Тестілеу бағдарламасы
Тестілеу бағдарламасы
Лауазым санаттарының атауы
Лауазым санаттары
Нормативтік құқықтық актілердің атауы
Сұрақтардың саны
Шекті мәні
1

18. В целях обеспечения объективности при сдаче сотрудниками нормативов по физической и боевой подготовке создаются комиссии по определению профессиональной пригодности.
19. Комиссия по определению профессиональной пригодности состоит не менее чем из трех ее членов и образуется приказом Председателя Комитета или уполномоченного руководителя.
20. Сотрудники, не сдавшие нормативы профессиональной пригодности, не допускаются к собеседованию и решением аттестационной комиссии подлежат повторной аттестации.
Приложение 1
к Правилам и условиям прохождения
компьютерного тестирования сотрудника,
подлежащего аттестации, на знание
законодательства Республики Казахстан и
логическое мышление, нормативы по определению
профессиональной пригодности, а также пороговые
значения для категорий должностей сотрудников
службы экономических расследований органов
государственных доходов
Программа тестирования
Программа тестирования
Наименование категории должностей
Категория должностей
Наименование нормативных правовых актов
Количество вопросов
Пороговое значение
1

Заңнаманы білуге арналған тест: 120 сұрақ (120 минут):
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы;
2) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
3) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
4) "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
5) "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
6) "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
7) Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі
8) Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексі
9) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі
10) "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексі
11) Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары)
120
15
15
10
5
5
5
20
20
10
10
5
әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша70 %
Мемлекеттік кірістер комитетінің орталық аппараттың (бұдан әрі - ОА) Департамент директоры
ОА Басқарма басшысы
ОА Басқарма басшысының орынбасары
Аумақтық органның (бұдан әрі - АО) басшы орынбасары
АО Басқарма басшысы
АО Басқармасының бөлім басшысы
C-GD-2
C-GD-3
C-GD-4
C-GDО-2
C-GDО-3 C-GDО-4
2
70 сұрақ (70 минут):
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы;
2) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
3) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
4) "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
5) "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
6) "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;

Тест на знание законодательства: 120 вопросов (120 минут):
120
70 % по каждому нормативному правовому акту
Директор департамента центрального аппарата Комитета государственных доходов (далее - ЦА)
C-GD-2,
1) Конституция Республики Казахстан;
15
Руководитель управления ЦА
C-GD-3,
Заместитель руководителя управления ЦА
C-GD-4,
2) Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции";
15
Заместитель руководителя территориального органа (далее - ТО)
C-GDО-2,
Руководитель управления ТО
C-GDО-3,
3) Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе";
10
Руководитель отдела Управления ТО
C-GDО-4.
4) Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
5
5) Закон Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности";
5
6) Закон Республики Казахстан "О государственных секретах";
5
7) Уголовный кодекс Республики Казахстан;
20
8) Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан;
20
9) Кодекс Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан";
10
10) Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
10
11) Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153
5
2
70 вопросов (70 минут):
70
70 % по каждому нормативному правовому акту
Главный эксперт-старший следователь (офицер) по особо важным делам ЦА
C-GD-5,
Главный эксперт-старший следователь (офицер) ЦА
Эксперт-следователь (офицер) ЦА
C-GD-6,
1) Конституция Республики Казахстан;
5
Главный специалист- старший следователь (офицер) по особо важным делам ТО
C-GDО-5,
Главный специалист- старший следователь (офицер) -ТО
Ведущий специалист- следователь (офицер) ТО
C-GDО-6.
2) Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции";
5
3) Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе";
5
4) Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
5
5) Закон Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности";
5
6) Закон Республики Казахстан "О государственных секретах";
5

Ескертпе: Аттестаттаудан өтудің қыс мезгілінде 100 метрге жүгіру нормативін қабылдауға жабдықталған жабық спорт және басқа да объектілер болмаған жағдайда, 60 метрге жүгіру бойынша нормативін қабылдауға жол беріледі.
Дене шынықтыру бойынша жаттығуларды орындау шарттары
1. 60, 100 метрге жүгіру стадионның жүгіру жолында немесе кез келген түзу жерде жүргізіледі.
2. Ерлер үшін – қолды созу және бүгу жатқан қалыпта орындалады - денені тік ұстап, қолдарды кеудесі жерге тигенше бүгу.
Әйелдер үшін аталған жаттығуды орындауды тізеден жасауға болады.
3. Ерлер үшін – биік салмадан тартылу бастапқы орнынан тартылған қалпы жоғарыдан ұстап жерге аяғын тигізбей орындалады. Иегі салмадан асқан жағдайда, жаттығу орындалды деп есептеледі. Тартылғанда тартылып тұрған орнынан 5 секундттан артық демалуға (тоқтауға) және тартылуды шайқалудан бастауға рұқсат етілмейді.
4. Әйелдер үшін - кеудені көтеру шалқадан жатып орындалады, аяғы тізеде 90 градус бұрышымен бүгіліп, қолдың басы иыққа қойылады, табанын әріптесі ұстады.
Ескертпе: жаттығуларды дұрыс орындамаған жағдайда, "санамау" деген бұйрық үш реттен артық болмай беріледі, содан кейін тестіленуші жаттығуды орындаудан алынады.
Нысана: атушының көз тұсы биіктігінде 75х75 қалқанда орнатылған (50х50) шеңберлі нысана.
Нысанаға дейінгі ұзақтық: 25 метр.
Оқ-дәрі саны: 6 (3 атып көруге, 3 сынақтық).
Ату жағдайы: тік тұрып қолмен ұстап ату (екі қолмен де рұқсат етіледі).
Атуға берілетін уақыт: шектелмеген.
Бағалау көрсеткіштері: 20 және одан да жоғары - "өте жақсы", 15-19 – "жақсы", 10-14 – "қанағаттанарлық".
Атудың ең үздік көрсеткіштері бойынша баға қойылады (атып көру немесе сынақтық).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдары
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің дербес
деректері бар жеке істерді
жүргізу қағидасына 4-қосымша
Кадр есебі жөніндегі жеке І С П А Р А Ғ Ы Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К по учету кадров
Фото суретке
арналған
орын
(4х6)
Место для
фотокарточки
1. Тегі___________________________________________________________________
Фамилия
аты_____________________________________________________________________
имя
әкесінің аты______________________________________________________________
отчество (при его наличии)
2.________________________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын өзгерткен болсаңыз, қашан, қайда және
қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
__________________________________________________________________________
если изменяли фамилию, имя или отчество, то укажите их, а также когда, где и
по какой причине изменяли

Примечание: в случаях отсутствия крытых спортивных и других объектов, приспособленных для принятия норматива по бегу на 100 метров в зимний период проведения аттестации, принятие норматива по бегу – на 60 метров.
Условия выполнения упражнений по физической подготовке
1. Бег на 60, 100 метров проводится на беговой дорожке стадиона или на любой ровной местности.
2. Сгибание и разгибание рук выполняется в упоре лежа – тело прямое, руки сгибать до касания грудью пола – для мужчин.
Для женщин допускается выполнение данного упражнения с колен.
3. Подтягивание на высокой перекладине выполняется из исходного положения на вис хватом сверху, не касаясь ногами пола (земли). Упражнение считается выполненным при пересечении подбородка грифа перекладины. Не разрешается отдыхать (останавливаться) в положении виса более 5 секунд и начинать подтягивание с раскачивания – для мужчин.
4. Подъем туловища выполняется из положения, лежа на спине, ноги согнуты в коленях под углом 90 градусов, кисти рук на плечах, стопы удерживаются партнером – для женщин.
Примечание: при неправильном выполнении упражнения дается команда "не считать" не более трех раз, после чего, тестируемый снимается с выполнения упражнения.
5. Стрельба (мужчины)
Цель: мишень с кругами (50х50) установленная на щите 75х75, на уровне глаз стреляющего.
Дальность до цели: 25 метров.
Количество боеприпасов: 6 (3 пробных, 3 зачетных).
Положение для стрельбы: стоя с руки (допускается с двух рук).
Время на стрельбу: не ограничено.
Оценочные показатели: от 20 и выше - "отлично", 15-19 – "хорошо", 10-14 – "удовлетворительно".
Оценка выставляется по лучшим результатам стрельб (пробных или зачетных).
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2017 года № 582
Приложение 4
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные данные
сотрудников службы
экономических расследований
органов государственных доходов
Форма
Кадр есебі жөніндегі жеке
І С П А Р А Ғ Ы
Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К
по учету кадров
1.Тегі__________________________________________________
Фамилия
аты____________________________________________________
имя
әкесінің аты___________________________________________________
отчество (при его наличии)
Фото суретке
арналған
орын
(4х6)
Место для
фотокарточки
2._____________________________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын өзгерткен болсаңыз, қашан, қайда және қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
_______________________________________________________________________________
если изменяли фамилию, имя или отчество, то укажите их, а также когда, где и по какой причине изменяли

3. Жынысы________________ 4. Туған күні, айы және жылы______________________
Пол                              Год, число и месяц рождения
5. Туған жері _____________________________________________________________
Место рождения                   (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
(село, деревня, город, район, область, край, республика)
6.Ұлты_____________________________ 7. Азаматтық___________________________
Национальность                        Гражданство
Білімі _______________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения
и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
9. Қандай шетел тілдерін және ТМД халықтарының тілдерін білесіз
Какими иностранными языками и языками народов СНГ владеете
__________________________________________________________________________
(оқи аласыз ба, әлде сөздікпен аудара аласыз ба, оқи аласыз ба,
(читаете и переводите со словарем , читаете и можете
__________________________________________________________________________
әлде түсінісе аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе)
объясняться, владеете свободно)
10. Ғылыми дәрежеңіз, ғылыми атағыңыз _______________________________________
Ученая степень, ученое звание            (қашан берілген, дипломдарыңыздың нөмірі)
(когда присвоены, номера дипломов)
11. Қандай ғылыми еңбектеріңіз бен жетістіктеріңіз бар __________________________
Какие имеете научные труды и изобретения
__________________________________________________________________________
12. Еңбек жолыңыз (жоғары және арнаулы орта оқуорындарында оқыған жылдарыңыз,
әскери қызмет, қоса атқарған жұмысыңыз, кәсіпкерлік қызметіңіз және т.б. түгел жазылады)
__________________________________________________________________________
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер мен кәсіпорындар кезінде қалай аталса, сол
қалпында берілсін, әскери қызметтің лауазымы мен әскери бөлімі қоса көрсетілсін
Трудовая деятельность (включая учебу в высших и средних специальных учебных
заведениях, военную службу, работу по совместительству, предпринимательскую
деятельность и т.п.)
__________________________________________________________________________
При заполнении данного пункта учреждения организации и предприятия необходимо
именовать так, как они назывались в свое время, военную службу записывать с
указанием должности и номера воинской части
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
келген
вступления
кеткен
ухода
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақминистрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
келген
вступления
кеткен
ухода

3. Жынысы________________ 4. Туғанкүні, айы және жылы___________________________
Пол                               Год, число и месяц рождения
5. Туған жері _______________________________________________________________________________
Место рождения                   (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
(село, деревня, город, район, область, край, республика)
6.Ұлты________________________________ 7. Азаматтық____________________________
Национальность                               Гражданство
8. Білімі _______________________________
Образование
Оқу орнының атауы және
Оның тұрған жері
Название учебного заведения
и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
9. Қандай шетел тілдерін және ТМД халықтарының тілдерін білесіз _____________________
Какими иностранными языками и языками народов СНГ владеете (оқи аласыз ба, әлде
сөздікпен аудара аласыз ба, оқи аласыз ба,
(читаете и переводите со словарем , читаете и можете
_______________________________________________________________________________
әлде түсінісе аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе)
объясняться, владеете свободно)
10. Ғылыми дәрежеңіз, ғылыми атағыңыз ___________________________________________
Ученая степень, ученое звание             (қашан берілген, дипломдарыңыздың нөмірі)
(когда присвоены, номера дипломов)
11. Қандай ғылыми еңбектеріңіз бен жетістіктеріңіз бар _______________________________
Какие имеете научные труды и изобретения
_______________________________________________________________________________
12. Еңбек жолыңыз (жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқыған жылдарыңыз,
әскери қызмет, қоса атқарған жұмысыңыз, кәсіпкерлік қызметіңіз және т.б. түгел жазылады)
_______________________________________________________________________________
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер мен кәсіпорындар кезінде қалай аталса, сол қалпында
берілсін, әскери қызметтің лауазымы мен әскери бөлімі қоса көрсетілсін
Трудовая деятельность (включая учебу в высших и средних специальных учебных
заведениях, военную службу, работу по совместительству, предпринимательскую
деятельность и т.п.) _______________________________________________________________________________
При заполнении данного пункта учреждения организации и предприятия необходимо
именовать так, как они назывались в свое время, военную службу записывать с указанием
должности и номера воинской части
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
келген
вступления
кеткен
ухода
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
келген
вступления
кеткен
ухода

3-1- қосымша
Нысан
МІНДЕТТЕМЕ
Мен, __________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарына қызметке орналаса отырып, "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес
Қазақстан Республикасының Конституциясын және Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтауға;
адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарының, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделерінің сақталуы мен қорғалуын қамтамасыз етуге;
заңмен көзделген тәртіп пен мерзімде жеке және тұлғалардың өтініштерін қарауға, олар бойынша қажетті шаралар қабылдауға;
өздеріне берілген құқықтар шегінде және лауазымдық міндеттеріне сәйкес өкілеттігін жүзеге асыруға;
қызметтік және еңбек тәртібін сақтауға;
Қазақстан Республикасы Заңнамаларымен белгіленген қызметтік әдеп нормаларын сақтауға;
барлық автобиографиялық өзгерістерді жеке іске көрсетілген өзгерістер енгізу үшін кадр қызметіне уақытылы хабарлауға;
басшылардың заңды бұйрықтары мен өкімдерін, жоғары тұрған органдар мен лауазымды адамдардың өз өкілеттіктері шегінде шығарған шешімдері мен нұсқауларын орындауға;
мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны, оның ішінде құқық қорғау қызметін тоқтатқаннан кейін де ол жөнінде қолхат бере отырып, заңмен белгіленген уақыт ішінде сақтауға;
қызметтік міндеттерін атқару кезінде алған, азаматтардың жеке өмірін, ар-намысын және қадір-қасиетін қозғайтын мәліметтерді құпия сақтауға және заңдарда көзделген жағдайларды қоспағанда, олардан мұндай ақпарат беруді талап етпеуге;
мемлекеттік мүліктің сақталуын қамтамасыз етуге;
қызметкердің жеке мүддесі өзінің өкілеттігімен ұштасатын немесе оған қайшы келетін жағдайларда, жазбаша нысанда баянат беруге және тікелей және уәкілетті басшыны дереу хабардар етуге;
өзінің кәсіптік деңгейі мен біліктілігін арттыруға;
мемлекеттік қызмет мүдделеріне зиян келтіретін жария сөйлеуге жол бермеуге;
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы өтініш бергендігі туралы оны берген күні өзінің тікелей басшысына хабарлауға;
өз өкілеттіктерін орындау кезеңінде жыл сайын, сондай-ақ олардың жұбайлары (зайыптары) тұрғылықты жеріндегі мемлекеттік кіріс органына Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен кірістері мен Қазақстан Республикасы аумағында және одан тыс жерлердегі мүлкі туралы декларацияны табыс етуге;
құқық қорғау қызметінен теріс себептер бойынша босатылған жағдайда өзіме және менің жұбайыма (зайып) үш жыл бойы тұрғылықты жеріндегі мемлекеттік кіріс органына Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен кірістері мен мүлкі туралы декларацияны табыс етуге мiндеттенемiн.
20 __ жылғы "___" ___________                   ________________
(Қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына 6-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидасына

Приложение 3-1
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов государственных
доходов
Форма
ОБЯЗАТЕЛЬСТВО
Я, ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
вступая на службу в органы государственных доходов Республики Казахстан в
соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года
"О правоохранительной службе"
Обязан:
соблюдать Конституцию Республики Казахстан и законодательство
Республики Казахстан;
обеспечивать соблюдение и защиту прав и свобод человека и
гражданина, а также законных интересов физических и юридических лиц,
государства;
рассматривать в порядке и сроки, установленные законом, обращения
физических и юридических лиц, принимать по ним необходимые меры;
осуществлять полномочия в пределах предоставленных им прав и в
соответствии с должностными обязанностями;
соблюдать служебную и трудовую дисциплину;
соблюдать нормы служебной этики, установленные законодательством
Республики Казахстан;
своевременно сообщать обо всех автобиографических изменениях в
кадровую службу для внесения указанных изменений в личное дело;
выполнять законные приказы и распоряжения руководителей, решения и
указания вышестоящих органов и должностных лиц, изданные в пределах их
полномочий;
хранить государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, в
том числе и после прекращения правоохранительной службы в течение
времени, установленного законом, о чем дается подписка;
сохранять в тайне получаемые при исполнении служебных обязанностей
сведения, затрагивающие частную жизнь, честь и достоинство граждан, и не
требовать от них предоставления такой информации, за исключением случаев,
предусмотренных законами;
обеспечивать сохранность государственного имущества;
подать рапорт в письменной форме и незамедлительно информировать
непосредственного и уполномоченного руководителя в случаях, когда частные
интересы сотрудника пересекаются или входят в противоречие с их
полномочиями;
повышать свой профессиональный уровень и квалификацию;
не допускать публичных выступлений, причиняющих вред интересам
государственной службы;
сообщить непосредственному руководителю о подаче заявления о
выходе из гражданства Республики Казахстан в день его подачи;
ежегодно в период выполнения своих полномочий в порядке,
установленном налоговым законодательством Республики Казахстан,
представлять, а также на супругу (а) в орган государственных доходов по месту
жительства декларацию о доходах и имуществе, являющемся объектом
налогообложения и находящемся как на территории Республики Казахстан, так
и за ее пределами;
ежегодно, в случае увольнения из правоохранительной службы по
отрицательным мотивам, в течение трех лет обязуюсь представить на себя и на
мою супругу (- супруга) декларацию о доходах и имуществе в орган
государственных доходов по месту жительства в порядке, установленном
налоговым законодательством Республики Казахстан.
"___"________20___ год ____________________
(подпись)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2017 года № 582

3-2-қосымша
Нысан
СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ШЕКТЕУЛЕР
Мен __________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарына қызметке орналаса отырып, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы "Құқық қорғау қызметі туралы" және 2015 жылғы 18 қарашадағы "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Заңдарына сәйкес мәртебесін және оған негізделген беделді, қызметтік өкілеттіктер мен жеке, топтық және өзге де қызмет мүддесіндегі емес қызығушылықтарды пайдалануға алып келетін іс-әрекеттерге жол бермеу мақсатында, құқық қорғау қызметіне келуіме байланысты шектеулерді қабылдаймын.
1. Мыналарға:
1) уәкілетті органдардың депутаты және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарының мүшесі болуға, партиялар, кәсіптік одақтар қатарында болуға, қандай да бір саяси партияны қолдауға, құқық қорғау органдары жүйесінде өз мүшелерінің еңбек, сондай-ақ басқа да әлеуметтік-экономикалық құқықтары мен мүдделерін білдіру мен қорғау және еңбек жағдайын жақсарту үшін олардың кәсіптік мүдделерінің ортақтығына негізделген саяси мақсаттарды көздейтiн қоғамдық бірлестіктер құруға;
2) педагогтiк, ғылыми және өзге де шығармашылық қызметтердi қоспағанда, басқа да ақылы қызметпен айналысуға;
3) кәсiпкерлiк қызметпен айналысуға, оның iшiнде оның ұйымдық-құқықтық нысанына қарамастан, коммерциялық ұйымды басқаруға қатысуға;
4) заңдарда көзделген жағдайларды қоспағанда, үшiншi тұлғалардың істерi бойынша уәкiл болуға;
5) өзiнiң қызметтiк әрекетiн қамтамасыз ететін материалдық-техникалық, қаржылық және ақпараттық қамтамасыз ету құралдарын, басқа да мемлекеттiк мүлiк пен қызметтiк ақпаратты қызметтiк емес мақсатта пайдалануға;
6) ереуiлдердi қоса алғанда, мемлекеттiк органдардың қалыпты жұмыс iстеуiне және қызметтiк мiндеттердi орындауға кедергi келтiретiн әрекеттерге қатысуға;
7) лауазымдық өкiлеттiктерін атқаруға байланысты жеке және заңды тұлғалардың қызметiн жеке мақсатында пайдалануға;
8) пайдакүнемдiк мақсатта, оның ішінде лауазымды немесе өзге де адамдармен сөз байласу арқылы қызмет бабын пайдалануға;
9) егер шаруашылық етуші субъектіні басқару немесе басқаруға қатысу Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес олардың лауазымдық міндеттеріне кірмейтін болса, шаруашылық етуші субъектіні басқаруға өз бетінше қатысуға, мүліктік немесе өзге де игіліктер алу мақсатында өздерінің қызметтік өкілеттіктерін құқыққа сыйымсыз пайдалану арқылы ұйымдардың немесе жеке тұлғалардың материалдық мүдделерін қанағаттандыруға жәрдемдесуге;

Приложение 3-2
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов государственных
доходов
Форма
АНТИКОРРУПЦИОННЫЕ ОГРАНИЧЕНИЯ
Я ______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
вступая на службу в органы государственных доходов Республики Казахстан в
целях недопущения действий, которые могут привести к использованию
статуса и основанного на нем авторитета в личных, групповых и иных
неслужебных интересах, в соответствии с Законами Республики Казахстан от
6 января 2011 года "О правоохранительной службе" и "О противодействии
коррупции
" от 18 ноября 2015 года, принимаю ограничения, связанные с
пребыванием сотрудника на правоохранительной службе
1. Не вправе:
1) быть депутатом представительных органов и членом органов местного
самоуправления, состоять в партиях, профессиональных союзах, выступать в
поддержку какой-либо политической партии, создавать в системе
правоохранительных органов общественные объединения, преследующие
политические цели, основанные на общности их профессиональных интересов
для представления и защиты трудовых, а также других социально-
экономических прав и интересов своих членов и улучшения условий труда;
2) заниматься другой оплачиваемой деятельностью, кроме
педагогической, научной и иной творческой деятельности;
3) заниматься предпринимательской деятельностью, в том числе
участвовать в управлении коммерческой организацией независимо от ее
организационно-правовой формы;
4) быть представителем по делам третьих лиц, за исключением случаев,
предусмотренных законами;
5) использовать в неслужебных целях средства материально-
технического, финансового и информационного обеспечения его служебной
деятельности, другое государственное имущество и служебную информацию;
6) участвовать в действиях, препятствующих нормальному
функционированию государственных органов и выполнению служебных
обязанностей, включая забастовки;
7) в связи с исполнением должностных полномочий пользоваться в
личных целях услугами физических и юридических лиц;
8) использовать свое служебное положение в корыстных целях, в том
числе путем сговора с должностными и иными лицами;
9) самостоятельно участвовать в управлении хозяйствующим субъектом,
если управление или участие в управлении хозяйствующим субъектом не
входит в должностные обязанности в соответствии с законами Республики
Казахстан, содействовать удовлетворению материальных интересов
организаций или физических лиц путем неправомерного использования своих
служебных полномочий с целью получения имущественных или иных благ;

10) ашық және аралық инвестициялық пай қорларының пайларын, ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында облигацияларды, ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында коммерциялық ұйымдардың акцияларын (ұйымдардың дауыс беретін акцияларының жалпы санының бес пайызынан аспайтын көлемде жай акцияларды) сатып алуды және (немесе) өткізуді қоспағанда, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға;
11) өз атынан емес бөгде адамдар атынан, жасырын, бүркеншiк атпен және басқаша да азаматтық-құқықтық мәмiлелер жасауға
12) өзінің жақын туыстары (ата-аналары, балалары, бала асырап алушылары, асырап алынған балалары, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері және апа-сіңлілері, қарындастары, аталары, әжелері, немерелері) немесе жұбайы (зайыбы), сонымен қатар жақындары атқаратын қызметіне тікелей бағынысты лауазымды атқаруға;
13) мүліктік және мүліктік емес игіліктер мен артықшылықтар алу немесе табу мақсатында, ресми таратылуға жатпайтын қызметтік және өзге де ақпаратты пайдалануға;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтік өкілеттіктерін орындауына байланысты сыйлықтар қабылдауға құқығым жоқ.
2. Лауазымға кіріскеннен кейін бір ай ішінде құқық қорғау қызметін өту уақытына меншігімдегі коммерциялық ұйымдардың акцияларды (жарғылық капиталға қатысу үлесі) және ақшаны, облигацияларды, заңды түрде маған тиесілі ашық және аралық инвестициялық пай қорларының пайларын қоспағанда, кірістер алуға әкелетін өзге мүлікті, сондай-ақ нотариалдық расталған мүліктік жалдауға берілген басқа да мүліктерді сенімгерлік басқаруға беруге міндеттелемін.
3. Көрсетілген шектеулерді қабылдамаған жағдайда жұмысқа қабылдаудан бас тартуға немесе лауазымнан шығаруға (лауазымнан босату) әкелетініне ескертілдім.
20 __ жылғы "___" ____________            ________________
(Қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына 7-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдары
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің дербес
деректері бар жеке істерді
жүргізу қағидасына
3-3-қосымша
Нысан
Кепілхат
Мен, _________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
"Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларға рұқсат етілген немесе бұрын рұқсат етілген лауазымды адамы немесе азаматы өзінің құқықтары жөнінен уақытша 5 жыл (мемлекеттік құпия болып табылатын мәліметтермен жұмыс аяқталғаннан кейін) мерзімге республикадан тыс жерлерге шығу құқығына шектелетінім туралы;
мемлекеттік құпиялар туралы заңдарды бұзғаным үшін және осындай мәліміттерден тұратын құжаттарды жоғалту және басқа да құпиялылық тәртібін бұзғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап беретіндігім туралы ескертілді.

10) заниматься предпринимательской деятельностью, за исключением
приобретения и (или) реализации паев открытых и интервальных паевых
инвестиционных фондов, облигаций на организованном рынке ценных бумаг,
акций коммерческих организаций (простые акции в объеме, не превышающем
пяти процентов от общего количества голосующих акций организаций) на
организованном рынке ценных бумаг;
11) заключать гражданско-правовые сделки не под своим именем – на
подставных лиц, анонимно, под псевдонимом и других;
12) занимать должность, находящуюся в непосредственной
подчиненности должности, занимаемой его близкими родственниками
(родителями, детьми, усыновителями, усыновленными, полнородными и
неполнородными братьями и сестрами, дедушками, бабушками, внуками) или
супругом (супругой), а также свойственниками;
13) использовать служебную и иную информацию, не подлежащую
официальному распространению, в целях получения или извлечения
имущественных и неимущественных благ и преимуществ;
14) принимать подарки в связи с исполнением служебных полномочий в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. В течение месяца после вступления в должность обязуюсь на время
прохождения правоохранительной службы передать в доверительное
управление находящиеся в собственности акции (доли участия в уставном
капитале) коммерческих организаций и иное имущество, использование
которого влечет получение доходов, за исключением денег, облигаций, паев
открытых и интервальных паевых инвестиционных фондов, законно
принадлежащих мне, а также иного имущества, переданного в имущественный
наем, заверенное нотариально.
3. В случае непринятия указанных ограничений письменно
предупрежден, что влечет отказ в приеме на работу, либо увольнение с
должности (освобождение от должности).
"___"__________ 20___год             ____________________
(подпись)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2017 года № 582
Приложение 3-3
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов государственных
доходов
Форма
Подписка
Я, ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
предупрежден(а): что в соответствии с Законом Республики Казахстан от
15 марта 1999 года "О государственных секретах" должностное лицо или
гражданин Республики Казахстан, допущенные или ранее допускавшиеся к
государственным секретам, временно ограничены в своих правах выезда за
границу до истечения срока секретности, но не более чем на 5 лет (после
прекращения работы со сведениями, составляющими государственную тайну);
что за разглашение сведений, составляющих государственные секреты,
или утрату документов и предметов, содержащих такие сведения, а также иные
нарушения режима секретности буду привлечен(а) к ответственности в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны, оның iшiнде құқық қорғау қызметiн тоқтатқаннан кейiн де, ол жөнiнде қолхат бере отырып, заңмен белгiленген уақыт iшiнде сақтауға міндеттенемін.
20 __ жылғы "____"_____________ қолы _____________________________
Кадр қызметінің қызметкері (жұмыскері)
_________________________________________________________________
20 __ жылғы "____" _____________ қолы _____________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына 8-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдары
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің дербес
деректері бар жеке істерді
жүргізу қағидасына
3-4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің әдеп қағидалары) сақтауы жөніндегі міндеттеме
Мен, _________________________________________________________,
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
Экономикалық тергеу қызметі қызметкері болып, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексімен (мемлекеттік қызметшiлерiнiң қызметтік әдеп қағидалары) таныстым және онда көрсетілген міндеттемелерді қабылдап, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексімен қөзделген талаптарды бұзғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында қөрсетілген тәртіппен жауапкершілікке тартылатындығым туралы ескертілді.
20 __ жылғы "____"_______________ Қолы __________________________
Кадр қызметінің жұмыскері
________________________________________________________________
20 __ жылғы "____"_______________ Қолы __________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына 9-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдары
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің дербес
деректері бар жеке істерді
жүргізу қағидасына
7-1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік кірістер органдары экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеу бақылау журналы
(түгендеу кітабы)
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты/
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Кімге іс берілген
Кому выдано дело
1
2
3
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына 10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
29 қаңтардағы 2015 жылғы
№ 56 бұйрығына 9-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің
қызметтік куәлігінің сипаттамасы, сондай-ақ оларды беру қағидалары
1 Тарау. Жалпы ереже

Обязуюсь в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 16 Закона
Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе"
хранить государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, в том
числе и после прекращения правоохранительной службы в течение времени,
установленного законом.
"____" _____________ 20 __ года                   Подпись ________________
Сотрудник (работник) кадровой службы ______________________________
"____" _____________ 20 __ года             Подпись ____________________________
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2017 года № 582
Приложение 3-4
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов государственных
доходов
Форма
Обязательство по соблюдению Этического кодекса государственных
служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных
служащих)
Я, ________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
являясь сотрудником службы экономических расследований, ознакомлен с
Этическим кодексом государственных служащих Республики Казахстан
(Правила служебной этики государственных служащих), утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее –
Этический кодекс), и принимаю установленные им стандарты поведения, а
также предупрежден(а) о возможности привлечения меня к ответственности в
установленном законодательством Республики Казахстан порядке за
нарушение требований, предусмотренных Этическим кодексом.
"______"_______________20 __ года             Подпись _____________________
Работник кадровой службы____________________________
"______"_____________ 20__ года             Подпись _____________________
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2017 года № 582
Приложение 7-1
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов государственных
доходов
Форма
Контрольный журнал (Инвентарная книга) регистрации личных дел
сотрудников службы экономических расследований
органов государственных доходов
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты (бар боған кезде)/
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Кімге іс берілген
Кому выдано дело
1
2
3
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2017 года № 582
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Описание
служебных удостоверений, а также Правила их выдачи сотрудникам службы экономических расследований органов государственных доходов
Глава 1. Общие положения

1. Осы Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы, сондай-ақ оларды беру қағидалары "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 20-бабына сәйкес әзірленді.
2. Экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәлігі оның атыс қаруын, арнайы құралдарын тасуға және сақтауға, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметкерге ұсынылған өзге өкілеттіктерге құқығы барын растайды.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) төрағасы, облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша мемлекеттік кірістер департаменттерінің басшылары (бұдан әрі – уәкілетті басшы) қол қойған қызметтік куәлік мемлекеттік кірістер органдарының барлық әкімшілік ғимаратына кіруге рұқсат береді.
Тиісті түрде ресімделмеген, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз болып есептеледі.
2-тарау. Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік кірістер органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері пластикалық куәліктер жиектерінен 3 миллиметр радиуспен жұмырланған 70 миллиметр*100 миллиметр мөлшерінде ақ глянцті пластиктен жасалады.
5. Куәлік пластик материалдан жасалған және екі беттен: негізгі мен қосымша парақтан тұрады.
Қызметтік куәліктің негізгі реңі ашық көк түсті, күрделі құрастырылған гильоширлі (тангирлі) тордан тұрады. Тордың негізі күрделі құрастырылған және иілген-дөңес (көлемді) құрайтын әртүрлі түстегі өзара қиылысатын сызықтардан тұрады.
6. Қызметтік куәліктің негізгі парағында мынадай мәліметтер көрсетіледі. Куәліктің жоғарғы бөлігінде шетінің жоғары жиегінен 3 миллиметр қашықтықта қызыл түспен "МЕМЛЕКЕТТІК КІРІСТЕР ОРГАНДАРЫНЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ТЕРГЕУ ҚЫЗМЕТІ" деген сөздер және мемлекеттік кірістер органының атауы жазылған.
Жоғарғы бөлігі негізгі бөліктен қызыл түсті сызықпен ажыратылған. Қызыл түсті сызықтан 3 миллиметр қашықтықта куәліктің ортасында мемлекеттік тілде қара қаріппен "КУӘЛІК" деген сөз, куәліктің сериясы мен нөмірі көрсетіледі.
Қызметтік куәліктің сол жақ бөлігінде қалыңдығы 1,95 миллиметр диаметрі 24 миллиметр болатын шеңбер нысанындағы жезден дайындалған мемлекеттік кірістер органдарының айырым белгісі орналасқан. Айырым белгісі куәлікке алынып-салынатын темір қапсырманың көмегімен бекітіледі. Алынып-салынатын темір қапсырма айырым белгісіне қызметтік куәліктің келесі бетінен бекітіледі.
Қызметтік куәліктің оң бөлігінде мөлшері 3 сантиметр х 4 сантиметр түрлі түсті фотосурет (анфас) орналастырылады.
Мемлекеттік кірістер органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері іскери киім кию нысанында бас киімсіз ақ түстің аясында суретке түседі.
Айырым белгісінің орналасу бойына қызметтік куәліктің ортасына бас (ірі) әріптермен қызметкердің аты, әкесінің аты, тегі көрсетіледі.
Айырым белгісінің, фотосуреттің, атының, әкесінің атының (бар болған кезде), тегінің астында құрылымдық бөлімшенің атауын көрсете отырып, қызметкердің атқарып отырған лауазымы жазылады.
Төменгі бөлік негізгі бөліктен қызыл түсті сызықпен бөлінген.
Сол жақ төменгі бұрышында қазақ және орыс тілдерінде қызметтік куәлікті берген күні қойылады.
Оң ішкі жағының төменгі бөлігінде мемлекеттік кірістер органы басшысының қолы қойылады.

1. Настоящие описание служебных удостоверений, а также Правила их выдачи сотрудникам службы экономических расследований разработаны в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе".
2. Служебное удостоверение сотрудника службы экономических расследований подтверждает его право на ношение и хранение огнестрельного оружия, специальных средств, иные полномочия, предоставленные сотруднику в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Служебные удостоверения, подписанные Председателем Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), руководителями департаментов государственных доходов по областям, городам Астане и Алматы (далее – уполномоченный руководитель) предоставляют доступ во все административные здания органов государственных доходов.
Служебные удостоверения без соответствующего оформления, с помарками и подчистками признаются недействительными.
Глава 2. Описание служебных удостоверений сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов
4. Служебные удостоверения сотрудников службы экономических расследований изготавливается из глянцевого пластика размером 70 миллиметров*100 миллиметров с закруглением по краям радиусом 3 миллиметра.
5. Служебное удостоверение изготовлено из пластикового материала и состоит из двух сторон: основной и обратной.
Основной фон служебного удостоверения имеет светло-голубой цвет, состоит из сложнопостроенной гильоширной (тангирной) сетки. Основа сетки состоит из сложнопостроенных и взаимно пересекающихся линий разных цветов, которые образуют выгнуто-выпуклый (объемный) орнамент.
6. На основной стороне служебного удостоверения указываются следующие сведения. В верхней части удостоверения на расстоянии 3 миллиметра от верхней кромки края находится красным цветом надпись "МЕМЛЕКЕТТІК КІРІСТЕР ОРГАНДАРЫНЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ТЕРГЕУ ҚЫЗМЕТІ" и наименование органа государственных доходов.
Верхняя часть отделена от основной части - линией красного цвета. На расстоянии 3 миллиметра от линий красного цвета в середине удостоверения на государственном языке указывается черным шрифтом следующее слово: "КУӘЛІК", серия и номер удостоверения.
В левой части служебного удостоверения расположен опознавательный знак органов государственных доходов, изготовленный из латуни в форме круга диаметром 24 миллиметра, толщиной 1,95 миллиметр. Опознавательный знак крепится к удостоверению с помощью съемной железной заклепки. Съемная железная заклепка прикручивается к опознавательному знаку с обратной стороны служебного удостоверения.
В правой части служебного удостоверения размещается цветная фотография (анфас) размером 3,5 сантиметра x 4,5 сантиметра.
Сотрудники службы экономических расследований фотографируются в деловом стиле одежды на белом фоне без головного убора.
Вдоль расположения опознавательного знака в центре служебного удостоверения заглавными (крупными) буквами указываются имя, отчество, фамилия (при его наличии) сотрудника.
Под опознавательным знаком, фотографией и именем, отчеством, фамилией прописывается занимаемая должность сотрудника.
Нижняя часть отделена от основной части линией красного цвета.
В левой части нижнего угла на казахском и русском языках проставляется дата выдачи служебного удостоверения.
Внизу, на правой внутренней стороне, располагается подпись руководителя органа государственных доходов.

7. Қызметтік куәліктің келесі парағында мынадай мәліметтер көрсетіледі. Куәліктің жоғарғы бөлігінде шетінің жоғары жиегінен 3 миллиметр қашықтықта қызыл түспен орыс тілінде "СЛУЖБА ЭКОНОМИЧЕСКИХ РАССЛЕДОВАНИЙ ОРГАНОВ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ДОХОДОВ" деген сөздер және мемлекеттік кірістер органының атауы жазылған.
Жоғарғы бөлігі негізгі бөліктен қызыл түсті сызықпен ажыратылған. Қызыл түсті сызықтан 3 миллиметр қашықтықта қара қаріппен "КУӘЛІК" деген сөз, куәліктің сериясы мен нөмірі көрсетіледі.
Қызметтік куәліктің ортасында бас (ірі) әріптермен қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) көрсетіледі.
Тегінің, атының, әкесінің атының астында қызметкердің атқарып отырған лауазымы жазылады.
Төменгі бөлік негізгі бөліктен қызыл түсті сызықпен бөлінген.
Қызметтік куәліктің сол жақ бөлігінде төменгі бұрышында қазақ және орыс тілдерінде оның қолданыста болатын мерзімі көрсетіледі. Қызметтік куәлік үш жыл мерзімге беріледі.
Қызметтік куәліктің оң жақ төменгі бөлігінде қызыл түспен шеңберде "РАЗРЕШЕНО ХРАНЕНИЕ И НОШЕНИЕ ОГНЕСТРЕЛЬНОГО ОРУЖИЯ" деген жазба орналастырылған.
3-тарау. Қызметтік куәліктерді беру, ауыстыру және қайтару тәртібі
8. Қызметтік куәліктер экономикалық қызмет қызметкерлеріне лауазымға тағайындалған, қызмет бабында ауысқан және бұрын берілген қызметтік куәліктің қолданылу мерзімі өтіп кеткен кезде беріледі.
9. Қызметтік куәліктер 3 жылдық мерзімге:
Комитет төрағасының қолымен – Комитеттің экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне және аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының басшыларына;
уәкілетті басшының қолымен – тиісті аумақтық органның экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне беріледі.
10. Мемлекеттік кірістер органдарындағы құқық қорғау қызметіне алғаш рет қызметке қабылданған қызметкерлерге қызметтік куәлікті беру кезінде мемлекеттік кірістер органдарының адам ресурстары бөлімшесі (бұдан әрі – кадр қызметі) пайдалану және сақтау бойынша нұсқама береді. Одан әрі қызмет бабында ауысу кезінде және бұрын берілген қызметтік куәліктің қолданылу мерзімі өтіп кеткен кезде қызметтік куәлік оны алған жеріне қайтарады.
Мемлекеттік кірістер органдарының кадр қызметінің жұмыскерлері ай сайын қызметтік куәліктің болуын тексереді.
11. Қызметтік куәлікті жоғалтқан жағдайда қызметкер тез арада тікелей басшысына, ол кадр қызметіне орын алған жағдай туралы жазбаша түрде баяндайды.
Қызметтік куәлікті жоғалту, бұзу, оны басқа тұлғаларға беру, оны жеке басының пайдакүнемдік немесе өзге де заңсыз мақсатта пайдаланудың әрбір фактісі бойынша ішкі қауіпсіздік бөлімшесі 10 күнтізбелік күн ішінде қызметтік тексеру (тергеу) жүргізеді, жоғалған қызметтік куәлікті іздеуге, оқиғаға ықпал еткен себептерді және жағдайларды жоюға және кінәлі тұлғаларды тәртіптік жауапкершілікке тартуға шаралар қабылдайды.

7. На обратной стороне служебного удостоверения указываются следующие сведения. В верхней части удостоверения на расстоянии 3 миллиметра от верхней кромки края находится красным цветом надпись на русском языке "СЛУЖБА ЭКОНОМИЧЕСКИХ РАССЛЕДОВАНИЙ ОРГАНОВ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ДОХОДОВ" и наименование органа государственных доходов.
Верхняя часть отделена от основной части - линией красного цвета.
На расстоянии 3 миллиметра от линии красного цвета на государственном языке указывается черным шрифтом следующее слово: "КУӘЛІК", серия и номер удостоверения.
В центре служебного удостоверения заглавными (крупными) буквами указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника.
Под фамилией, именем, отчеством прописывается занимаемая должность сотрудника.
Нижняя часть отделена от основной части линией красного цвета.
В левой части служебного удостоверения слева внизу на казахском и русском языках указывается срок его действия. Служебные удостоверения выдаются сроком на три года.
В правой нижней части служебного удостоверения впечатано в рамке красным цветом слова "РАЗРЕШЕНО ХРАНЕНИЕ И НОШЕНИЕ ОГНЕСТРЕЛЬНОГО ОРУЖИЯ".
Глава 3. Порядок выдачи, замены и возврата служебных удостоверений
8. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам службы экономических расследований при назначении на должность, перемещении по службе и по истечении срока действия ранее выданного служебного удостоверения.
9. Служебные удостоверения выдаются сроком на три года:
за подписью председателя Комитета – сотрудникам службы экономических расследований Комитета и заместителям руководителей территориальных органов государственных доходов, курирующим правоохранительную деятельность;
за подписью уполномоченного руководителя – сотрудникам службы экономических расследований соответствующего территориального органа.
10. При вручении впервые принятому на правоохранительную службу в органы государственных доходов сотруднику служебного удостоверения подразделением человеческих ресурсов органов государственных доходов (далее – кадровая служба) проводится инструктаж по пользованию и его хранения. При последующем перемещении по службе и по истечении срока действия ранее выданное служебное удостоверение возвращается по месту его получения.
Работники кадровых служб органов государственных доходов ежемесячно проверяют наличие служебных удостоверений.
11. В случае утраты служебного удостоверения сотрудник немедленно письменно докладывает о случившемся непосредственному руководителю, который сообщает об этом в кадровую службу.
По каждому факту утраты, порчи, передачи служебного удостоверения другим лицам, использования его в корыстных или иных незаконных целях подразделением внутренней безопасности в течение 10 календарных дней проводится служебная проверка (расследование), принимаются меры к розыску утраченного служебного удостоверения, устранению причин и условий, способствовавших происшествию и привлечению виновных к дисциплинарной ответственности.

12. Экономикалық тергеу қызметінің қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе лауазымының өзгеруі кезінде қызметтік куәліктің пластикалық материалы ауыстырылуға жатады.
13. Қызметкерлер атқарып отырған лауазымдарынан босатылған, сондай-ақ басқа құқық қорғау органдарының қарамағына іссапарға жіберілген кезде қызметтік куәліктерін оны алған жеріне кадр қызметіне тапсырады.
14. Қызметтік куәліктерді, оған тиісті материалдарды дайындау мемлекеттік кірістер органдарының ұйымдастыру-қаржы бөлімшесіне жүктеледі.
15. Қызметтік куәліктер белгіленген сипаттамаға, сондай-ақ осы сипаттаманың 1-қосымшасына сәйкес сериялар негізінде дайындалады.
4-тарау. Қызметтік куәліктерді есепке алу, сақтау және жою тәртібі
16. Қызметтік куәліктерді есепке алуды және беруді кадр қызметі осы Сипаттамаға 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша Қызметтік куәліктерді есепке алу және беру кітабында (бұдан әрі – Есепке алу кітабы) тіркей отырып жүргізеді.
17. Қызметтік куәліктер және Есепке алу кітабы құпиялы құжаттар үшін белгіленген тәртіпте металды шкафтарда сақталады.
18. Қызметтік куәліктерді тапсырған немесе ауыстырған жағдайда қызметтік куәліктің пластикалық материалы жылына бір реттен кем емес тиісті акті жасай отырып оларды жоюға жатады. Қызметтік куәліктерді жою актісіне Комитет төрағасының орынбасары немесе уәкілетті басшының орынбасары бекітеді және құрамы Комитеттің төрағасы немесе уәкілетті басшысы бекітетін комиссия мүшелері қол қояды.
Комиссия құрамы кадр қызметі, заң қызметі, ұйымдастыру-қаржы бөлімшелерінің жұмыскерлерінен және экономикалық тергеу қызметі қызметкерінен тұрады.
19. Металдан әзірленген мемлекеттік кірістер органдарының қызметтік куәліктеріне айырым белгілерін есептен шығару және жою мемлекеттік кірістер органдарының ұйымдастыру-қаржы бөлімшесіне жүктеледі.
Мемлекеттік кірістер
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
қызметтік куәлігінің
сипаттамасы, сондай-ақ оларды
беру қағидасына 1-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәліктерінің сериялары
р/с
Мемлекеттік кірістер органының атауы
Куәліктің сериясы
Куәліктің нөмірі
1
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті
KZ
№0000
2
Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – МКД)
KZ-01
№0000
3
Алматы қаласы бойынша МКД
KZ-02
№0000
4
Ақмола облысы бойынша МКД
KZ-03
№0000
5
Ақтөбе облысы бойынша МКД
KZ-04
№0000
6
Алматы облысы бойынша МКД
KZ-05
№0000
7
Атырау облысы бойынша МКД
KZ-06
№0000
8
Батыс Қазақстан облысы бойынша МКД
KZ-07
№0000
9
Жамбылоблысы бойынша МКД
KZ-08
№0000
10
Қарағанды облысы бойынша МКД
KZ-09
№0000
11
Қостанай облысы бойынша МКД
KZ-10
№0000
12
Қызылорда облысы бойынша МКД
KZ-11
№0000
13
Маңғыстау облысы бойынша МКД
KZ-12
№0000
14
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша МКД
KZ-13
№0000
15
Павлодар облысы бойынша МКД
KZ-14
№0000
16
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша МКД
KZ-15
№0000
17
Шығыс Қазақстан облысы бойынша МКД
KZ-16
№0000
18
Алматы облысы бойынша МКД-ның "Достық" кедені

12. При изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) или должности сотрудника службы экономических расследований пластиковый материал служебного удостоверения подлежит замене.
13. При увольнении, а также откомандировании в распоряжение других правоохранительных органов, сотрудники сдают служебное удостоверение в кадровую службу по месту его получения.
14. Изготовление служебных удостоверений, а также соответствующие к нему материалы возлагается на организационно-финансовое подразделение органов государственных доходов.
15. Служебные удостоверения изготавливаются согласно установленному описанию, а также сериям, согласно приложению 1 к настоящему Описанию.
Глава 5. Порядок учета, хранения и уничтожения служебных удостоверений
16. Учет и выдача служебных удостоверений ведутся кадровой службой, которой предоставлено право выдачи служебных удостоверений в Книге учета и выдачи служебных удостоверений (далее – Книга учета), по установленной форме согласно приложению 2 к настоящему Описанию.
17. Служебные удостоверения и Книга учета хранятся в металлических шкафах, в порядке, установленном для секретных документов.
18. При сдаче или замене пластиковый материал служебного удостоверения не реже одного раза в год подлежит уничтожению с составлением соответствующего акта. Акты уничтожения служебных удостоверений утверждаются заместителем Председателя Комитета или заместителем уполномоченного руководителя и подписывается членами комиссии, состав которой утверждается Председателем Комитета или уполномоченным руководителем.
В состав комиссии входят работники подразделений кадровой службы, юридической службы, организационно-финансового подразделения и сотрудник службы экономических расследований.
19. Списание и уничтожение опознавательных знаков к служебным удостоверениям органов государственных доходов, изготовленных из металла, возлагается на организационно-финансовое подразделение органов государственных доходов.
Приложение 1
к Описанию служебных
удостоверений, а также порядку
их выдачи сотрудникам службы
экономических расследований
органов государственных
доходов
Серии служебных удостоверений сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов
№ п/п
Наименование органа государственных доходов
Серии удостоверений
Номера удостоверений
1
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
KZ
№0000
2
Департамент государственных доходов (далее - ДГД) по городу Астана
KZ-01
№0000
3
ДГД по городу Алматы
KZ-02
№0000
4
ДГД по Акмолинской области
KZ-03
№0000
5
ДГД по Актюбинской области
KZ-04
№0000
6
ДГД по Алматинской области
KZ-05
№0000
7
ДГД по Атырауской области
KZ-06
№0000
8
ДГД по Западно-Казахстанской области
KZ-07
№0000
9
ДГД по Жамбылской области
KZ-08
№0000
10
ДГД по Карагандинской области
KZ-09
№0000
11
ДГД по Костанайской области
KZ-10
№0000
12
ДГД по Кызылординской области
KZ-11
№0000
13
ДГД по Мангистауской области
KZ-12
№0000
14
ДГД по Южно-Казахстанской области
KZ-13
№0000
15
ДГД по Павлодарской области
KZ-14
№0000
16
ДГД по Северо-Казахстанской области
KZ-15
№0000
17
ДГД по Восточно-Казахстанской области
KZ-16
№0000
18
Таможня "Достык" ДГД по Алматинской области

KZ-05-1
№0000
Мемлекеттік кірістер
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
қызметтік куәлігінің
сипаттамасы, сондай-ақ оларды
беру қағидасына 2-қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді есепке алу және беру кітабы
Қызметтік куәліктің №
Берілген күні
Қолданылу мерзімі
Кімге берілді (тегі, аты, әкесінің аты)
Атқаратын лауазымы
Алғаны туралы қолхаты
Қайтару туралы белгі
Жою туралы белгі

KZ-05-1
№0000
Приложение 2
к Описанию служебных
удостоверений, а также порядку
их выдачи сотрудникам службы
экономических расследований
органов государственных
доходов
Форма
Книга учета и выдачи служебных удостоверений
№ служебного удостоверения
Дата выдачи
Срок действия
Кому выдано фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Расписка в получении
Отметка о возврате
Отметка об уничтожении