"Аумақтық ішкі істер органдары жанындағы консультативтік-кеңесші органдар туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 5 желтоқсандағы № 995 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 651 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 қазанда № 15900 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аумақтық ішкі істер органдары жанындағы консультативтік-кеңесші органдар туралы үлгілік ережені бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12553 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 5 желтоқсандағы № 995 бұйрығына мынадай толықтыру енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Аумақтық ішкі істер органдары жанындағы консультативтік-кеңесші органдар туралы үлгі ереже:
мынадай мазмұндағы 5-1-тараумен толықтырылсын:
"5-1-тарау. консультативтік-кеңесші органның қызметтік әдеп нормаларының сақталуын қоса алғанда, мемлекеттік басқаруды жетілдіру және мемлекеттік аппараттың ашық жұмысын ұйымдастыру мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі.
45-1. Консультативтік-кеңесші органға жолданған қызметтік әдеп нормаларының сақталуын қоса алғанда, мемлекеттік басқаруды жетілдіру және мемлекеттік аппараттың ашық жұмысын ұйымдастыру мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың ауызша және жазбаша өтініштерін құзыреті шегінде қарайды;
45-2. Қараудың мәні ресми мінез-құлық қағидаларына қатысты әдеп нормаларын, іскери әдеп, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексінде (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидаларында) көзделген қызметтен тыс уақыттағы мінез-құлық стандарттарын бұзуы, сондай-ақ полицейлердің қоғамдық резонансқа әкеліп соқтырған, бұқаралық ақпарат құралдарында және әлеуметтік желілерде кеңінен жарияланған әдеп нормаларын бұзуы болуы мүмкін.
45-3. Егер өтінішті қарау өзге мемлекеттік органдардың өкілеттігі мен құзыретіне жатқан жағдайда өтініш тиістілігі бойынша "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңында (бұдан әрі - Заң) белгіленген тәртіппен және мерзімде тиесілігі бойынша жолданады.

О внесении дополнения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 декабря 2015 года № 995 "Об утверждении Типового положения о Консультативно-совещательных органах при территориальных органах внутренних дел"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 651. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 октября 2017 года № 15900
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 декабря 2015 года № 995 "Об утверждении Типового положения о консультативно-совещательных органах при территориальных органах внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12553, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 13 января 2016 года) следующее дополнение:
Типовое положение о консультативно-совещательных органах при территориальных органах внутренних дел, утвержденное указанным приказом:
дополнить главой 5-1 следующего содержания:
"Глава 5-1. Рассмотрение консультативно-совещательным органом обращений физических и юридических лиц по вопросам совершенствования государственного управления и организации прозрачной работы государственного аппарата, включая соблюдение норм служебной этики.
45-1. Устные и письменные обращения физических и юридических лиц по вопросам совершенствования государственного управления и организации прозрачной работы государственного аппарата, включая соблюдение норм служебной этики, адресованные в консультативно-совещательный орган рассматриваются в пределах компетенции.
45-2. Предметом рассмотрения могут быть нарушения этических норм, касающийся официального поведения, делового этикета, стандартов поведения во внеслужебное время, предусмотренных Этическим кодексом государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан", а также нарушений этических норм сотрудниками органов внутренних дел, повлекшие общественный резонанс, широкое освещение в средствах массовой информации и социальных сетях.
45-3. В случае, если рассмотрение обращения относится к компетенции и полномочиям иных государственных органов, обращение направляется по принадлежности в сроки и порядке установленном Законом Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (далее-Закон).

45-4. Келіп түскен өтініштер Консультативтік-кеңесші органға келіп түскен күнінен бастап Заңда белгіленген мерзімде қаралады.
45-5. Консультативтік-кеңесші орган азаматтарды қабылдауды, оның ішінде ішкі істер органдарының құрылымдық бөліністері өкілдерінің қатысуымен жүзеге асырады.".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр жұмысы департаменті (А.Ү. Әбдіғалиев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр жұмысы департаментіне (А.Ү. Әбдіғалиев) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов

45-4. Поступившие обращения, рассматриваются в установленные Законом сроки со дня их поступления в консультативно-совещательный орган.
45-5. Консультативно-совещательный орган осуществляет прием граждан, в том числе с участием представителей структурных подразделений органа внутренних дел.".
2. Департаменту кадровой работы Министерства внутренних дел в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках, заверенной гербовой печатью, в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течении десяти рабочих дней представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадровой работы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Абдигалиев А.У.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов