"Жүк және жолаушы вагондарының және тартқыш жылжымалы құрамның қызмет мерзімдерін ұзарту қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 26 ақпандағы № 93 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 қарашадағы № 774 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 қарашада № 16022 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жүк және жолаушы вагондарының және тартқыш жылжымалы құрамның қызмет мерзімдерін ұзарту қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 26 ақпандағы № 93 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6845 болып тіркелген, 2011 жылғы 11 мамырда № 190-193 (26595) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жүк және жолаушы вагондарының және тартқыш жылжымалы құрамның қызмет мерзімдерін ұзарту қағидасында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қағида 2017 жылғы 2 тамызға дейін айналымға шығарылған Қазақстан Республикасында меншігінде жеке жылжымалы құрамы бар жеке және заңды тұлғаларға, сондай-ақ осы Қағидада белгіленген талаптарға жауап беретін теміржол жылжымалы құрамын жөндеумен айналысатын ұйымдарға қолданылады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгiнiң Көлiк комитетi аумақтық бөлiмшесiнiң басшы Жүк вагондарының қызмет ету мерзiмiн ұзарту жөнiндегi комиссияны (бұдан әрі - Комиссия) құрады және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгiнiң Көлiк комитетi аумақтық бөлiмшесiнiң лауазымды адам басқарады.";
7-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрде көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 февраля 2011 года № 93 "Об утверждении Правил продления сроков службы грузовых и пассажирских вагонов и тягового подвижного состава"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 ноября 2017 года № 774. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2017 года № 16022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 февраля 2011 года № 93 "Об утверждении Правил продления сроков службы грузовых и пассажирских вагонов и тягового подвижного состава" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6845, опубликован 23 апреля 2011 года № 138 (26559) в газете "Казахстанская правда") следующие изменения:
в Правилах продления сроков службы грузовых и пассажирских вагонов и тягового подвижного состава, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Правила распространяются на физических и юридических лиц, имеющих в собственности подвижной состав в Республике Казахстан, выпущенный в обращение до 2 августа 2017 года, а также на организации, занимающиеся ремонтом железнодорожного подвижного состава, отвечающих требованиям, установленными настоящими Правилами.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Руководителем территориального подразделения Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан создается Комиссия по продлению срока службы грузового вагона (далее - Комиссия) и возглавляется должностным лицом территориального подразделения Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.";
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 13 қарашадағы
№ 774 бұйрығына қосымша
"Жүк және жолаушы
вагондарының және тартқыш
жылжымалы құрамның
қызмет мерзімдерін ұзарту
қағидасына 7-қосымша

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 13 ноября 2017 года № 774
Приложение 7
к Правилам
продления сроков службы
грузовых и пассажирских вагонов
и тягового подвижного состава

КЖ, ТҚК-8, ТҚ-8 немесе жаңғыртудан өткен тартқыш жылжымалы құрамға белгіленген жаңа қызмет мерзімінің нормативтері
ТЖҚ, үлгісі мен сериясы
КЖ, ТҚ көрсетуден немесе жаңғыртудан өткен сәттен басталатын жаңа белгіленген қызмет ету мерзімі
Жөндеу немесе жаңғырту көлемі
1. Магистральдық тепловоздар
1.
Барлық түрлендірудегі ТЭ10
15
рельсмайлағыш етіп қайта жабдықтау
2.
Барлық түрлендірудегі, сондай-ақ жол машиналарымен және қар тазалағыштармен жұмыс істеу үшін рельсмайлағыш етіп қайта жабдықталған ТЭП70, ТЭ10
15
КЖ орындап, күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасына ауыстырып, дизель-генераторлық қондырғы мен қосымша жабдықтарды жаңасымен ауыстырып жаңғырту
7
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасына ауыстырып КЖ
6
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасына ішінара ауыстырып ТҚК-8
3
ТҚ-8
2. Маневрлік тепловоздар
1.
Барлық түрлендірудегі ЧМЭ, ТЭМ, ТГМ
15
КЖ орындап, күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасына ауыстырып, дизель-генераторлық қондырғы мен қосымша жабдықтарды жаңасымен ауыстырып жаңғырту
10
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасына ауыстырып КЖ
7
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасына ішінара ауыстырып ТҚК-8
3
ТҚ-8
3. Электровоздар
1.
Барлық түрлендірудегі ВЛ, ОПЭ-1, KZ4
20
КЖ орындап, негізгі тораптарды, электр жабдықтарды және аппарттарды ауыстырып, электр схемасын және басқару жүйесін жаңғыртып жаңғырту
15
рельсмайлағыш етіп қайта жабдықтау
7
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасына ауыстырып КЖ
6
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасына ішінара ауыстырып ТҚК-8
2.
Барлық түрлендірудегі, сондай-ақ рельсмайлағыш етіп қайта жабдықталған ВЛ, ОПЭ-1, KZ4
3
ТҚ-8
4. Электр поездар
1.
Барлық түрлендірудегі ЭР, ЭД
9
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасымен ауыстырып КЖ
7
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасымен ішінара ауыстырып ТҚК-8
5. Дизель поездар
1.
Барлық түрлендірудегі ДР
12
КЖ орындап, күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасымен ауыстырып, дизель-генераторлық қондырғы мен қосымша жабдықтарды жаңасымен ауыстырып жаңғырту
9
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасымен ауыстырып КЖ
7
күш қуатты және төмен вольтты электр сымдарын жаңасымен ішінара ауыстырып ТҚК-8

Нормативы назначенных новых сроков службы ТПС, прошедших КР, ТОУ-8, ТО-8 или модернизацию
Тип и серия ТПС
Новый назначенный срок
службы с момента КР,
ТО или модернизации
Объем ремонта или
модернизации
1. Тепловозы магистральные
1.
ТЭ10 всех модификаций
15
переоборудование в
рельсосмазыватель
2.
ТЭП70, ТЭ10 всех
модификаций, а также
переоборудованные в
рельсосмазыватель, для
работы с путевыми машинами
и снегоочистителями
15
модернизация с выполнением
КР, заменой силовой и
низковольтной электропроводки
на новую, сменой
дизель-генераторной установки
и вспомогательного
оборудования на новые
7
КР с заменой силовой и
низковольтной электропроводки
на новую
6
ТОУ-8 с частичной заменой
силовой и низковольтной
электропроводки на новую
3
ТО-8
2. Тепловозы маневровые
1.
ЧМЭ, ТЭМ, ТГМ всех модификаций
15
модернизация с выполнением
КР, заменой силовой и
низковольтной электропроводки
на новую, сменой
дизель-генераторной установки
и вспомогательного
оборудования на новые
10
КР с заменой силовой и
низковольтной электропроводки
на новую
7
ТОУ-8 с частичной заменой
силовой и низковольтной
электропроводки на новую
3
ТО-8
3. Электровозы
1.
ВЛ, ОПЭ-1, KZ4 всех модификаций
20
модернизация с выполнением
КР, заменой основных узлов,
электрического оборудования и
аппаратов, модернизацией
электрической схемы и системы
управления
15
переоборудование в
рельсосмазыватель
7
КР с заменой силовой и
низковольтной электропроводки
на новую
6
ТОУ-8 с частичной заменой
силовой и низковольтной
электропроводки на новую
2.
ВЛ, ОПЭ-1, KZ4 всех модификаций, а
также переоборудованные в рельсосмазыватель
3
ТО-8
4. Электропоезда
1.
ЭР, ЭД всех модификаций
9
КР с заменой силовой и
низковольтной электропроводки
на новую
7
ТОУ-8 с частичной заменой
силовой и низковольтной
электропроводки
5. Дизель-поезда
1.
ДР всех модификаций
12
модернизация с выполнением
КР, заменой силовой и
низковольтной электропроводки
на новую, сменой
дизель-генераторной установки
и вспомогательного
оборудования на новые
9
КР с заменой силовой и
низковольтной электропроводки
на новую
7
ТОУ-8 с частичной заменой
силовой и низковольтной
электропроводки