"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 48 бұйрығына өзгерістер енгзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 28 қарашадағы № 473 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 13 желтоқсанда № 16091 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.07.2018 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 48 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14816 болып тіркелген, 2017 жылғы 7 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен айқындамалар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру үшін, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1м февраля 2017 года № 48 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субьектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 ноября 2017 года № 473. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2017 года № 16091. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.07.2018 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 48 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14816, опубликованный 7 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", а также подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;

2) АӨК-нің басым бағыттары (секторлары) – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес басым бағыттар (секторлар) тізбесінде көрсетілген едәуір даму әлеуеті бар АӨК бағыттары (секторлары);
3) АӨК-дегі инвестициялық жоба (бұдан әрі – инвестициялық жоба) – жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге инвестициялар салуды көздейтін іс-шаралар кешені;
4) АӨК-дегі инвестициялық салымдар (бұдан әрі – инвестициялық салымдар) – жер учаскелерін сатып алуға арналған шығындарды қоспағанда, инвестициялық жоба шеңберінде жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге, оның ішінде техника мен жабдықтар сатып алуға бағытталған шығындар;
5) АӨК-дегі инвестициялық субсидиялар (бұдан әрі – инвестициялық субсидиялар) – инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу;
6) АӨК-дегі инвестор (бұдан әрі – инвестор) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес АӨК-нің басым бағыттарына (секторларына) инвестициялық салымдарды жүзеге асыратын АӨК субъектісі;
7) арнайы шот – осы Қағидалардың 35, 36-тармақтарына сәйкес инвестициялық субсидиялау шартының талаптарын қамтамасыз ету үшін инвестициялық субсидиялардың сомалары аударылатын қаржы институтының екінші деңгейдегі банктегі шоты;
8) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
9) жобаның паспорты – субсидиялауға жататын жабдықтар мен техникалар тізбесі, сондай-ақ инвестициялық субсидияларды есептеуге арналған өтеу нормативі;
10) жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды кеңейту – жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды жетіспейтін немесе қажетті жабдықпен (техникамен) жарықтандыруды немесе өндірістік қуаттылықтарды ұлғайтуды және өндіріс көлемін ұлғайтуға және (немесе) өндірілетін өнімнің өзіндік құнын азайтуға және (немесе) өндірілетін өнімнің сапасын арттыруға, оның орамасын өзгертуге және (немесе) ассортиментті кеңейтуге бағытталған өзге де іс-қимылдарды көздейтін іс-шаралар, сондай-ақ, мақсаты нарықта жаңа тауарлық тауашаға орнығу, өткізу нарықтарын кеңейту және басқалар болып табылатын іс-шаралар;
11) инвестициялық субсидиялау мәселері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) – инвесторлардың өтініштерін қарауға және инвестициялық субсидиялар беру/беруден бас тарту туралы шешімдер қабылдауға арналған тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган;
12) инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі комиссияның жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) – облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы басқармасы;

2) приоритетные направления (секторы) АПК – направления (секторы) АПК, которые имеют значительный потенциал развития, указанные в перечне приоритетных направлений (секторов) согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
3) инвестиционный проект в АПК (далее – инвестиционной проект) – комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции в создание новых или расширение действующих производственных мощностей;
4) инвестиционные вложения в АПК (далее – инвестиционные вложения) – затраты, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей, в том числе приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, за исключением затрат на приобретение земельных участков;
5) инвестиционные субсидии в АПК (далее – инвестиционные субсидии) − возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК в рамках реализации инвестиционных проектов;
6) инвестор в АПК (далее – инвестор) – субъект АПК в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществляющий инвестиционные вложения в приоритетных направлениях (секторах) АПК;
7) специальный счет – счет финансового института в банке второго уровня, на который зачисляются суммы инвестиционных субсидий для обеспечения условий договора инвестиционного субсидирования в соответствии с пунктами 35, 36 настоящих Правил;
8) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
9) паспорт проекта – перечень оборудования и техники, подлежащих субсидированию, а также норматив возмещения для расчета инвестиционных субсидий;
10) расширение действующих производственных мощностей – мероприятия, предусматривающие оснащение действующих производственных мощностей недостающим или необходимым оборудованием (техникой) или увеличение производственных мощностей и иные действия, направленные на увеличение объемов производства и (или) уменьшение себестоимости производимой продукции и (или) повышение качества производимой продукции, изменение ее упаковки и (или) расширение ассортимента, а также другие мероприятия, целью которых является занятие новой товарной ниши на рынке, расширение рынков сбыта и другое;
11) комиссия по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – комиссия) – постоянно действующий коллегиальный орган для рассмотрения заявлений инвесторов и принятия решений о предоставлении/отказе в предоставлении инвестиционных субсидий;
12) рабочий орган комиссии по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – рабочий орган) – управление сельского хозяйства акиматов областей, городов республиканского значения и столицы;

13) инвестициялық субсидиялау шарты – жұмыс органы, инвестор және оператор арасында жасалатын, инвестициялық субсидиялар қаражатын аударудың тәртібі мен талаптарын, мониторинг барысын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де талаптарды көздейтін жазбаша келісім;
14) қаржы институттары – екінші деңгейдегі банктер, банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар микроқаржылық ұйымдар, кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер;
15) машина-трактор станциялары – ауыл шаруашылығы жұмыстарын жүргізу бойынша АӨК субъектілеріне қызмет көрсететін заңды тұлғалар, шаруа/фермер қожалықтары және дара кәсіпкерлер;
16) модулді конструкция – панелдер және/немесе дайын блок-контейнерлер бекітілетін қаңқалы-рамалы және/немесе қаңқасыз-доғалы конструкция негізіндегі модулді, тез құрылатын құрылыс;
17) оператор – инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау жөніндегі операторлық көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын ұйым;
18) өндірістік кешен – ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруге, қайта өңдеуге, сақтауға, буып-түюге бағытталған өзара байланысты өндірістік қуаттылықтар (ғимараттар, құрылыстар, монтаждалатын жабдық, инженерлік желілер және басқалары) жиынтығы.
4. Инвестициялық субсидиялар инвесторларға осы Қағидаларға 2-қосымшада көзделген, субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттар тізбесінің (бұдан әрі – Жобалар паспорттарының тізбесі) 2 және 4-бөлімдерін қоспағанда, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес басым бағыттар (секторлар) тізбесі (бұдан әрі – Басым бағыттар тізбесі) бойынша инвестициялық жоба шеңберінде модулді конструкцияларды салуға кеткен шығындар, сатып алынған немесе пайдалануға берілген жабдықтар мен техника бойынша төленеді.
Субсидиялауға операторға өтінім берілген жылға дейін кемінде екі жыл бұрын пайдалануға берілген, жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған (инвестициялық салымдар) инвестициялық жобалар жатады. Бұл ретте, субсидиялауға инвестордың инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін кемінде 24 ай бұрын шеккен, инвестициялық жоба шеңберінде техника мен жабдықты сатып алуға кеткен шығыстары жатады.
Бұл ретте, тиісті күнтізбелік жылдың 1 шілдесіне дейін Басым бағыттар тізбесінде көрсетілген бірінші топтың бағыттары (секторлары) бойынша инвестициялық субсидиялар беруге арналған өтінімдер қабылданады және қаралады. Бірінші топ ішінде Басым бағыттар тізбесінде көзделген кезектілік бойынша басым тәртіппен инвесторлардың өтінімдері қаралады.
Тиісті күнтізбелік жылдың 1 шілдесінен кейін бірінші және екінші топтың бағыттары бойынша инвесторлардың өтінімдері қабылданады және қаралады. Бұл ретте, басым тәртіппен бірінші топтағы инвесторлардың өтінімдері өтінім беру күніне қарамастан, Басым бағыттар тізбесінде көзделген кезектілік тәртібімен қаралады. Екінші топтың өтінімдері Басым бағыттар тізбесінде көзделген кезектілік бойынша қаралады.
Осы тармақтың үшінші және төртінші бөліктерінде көзделген кезектілік тәртібімен ауыл шаруашылығы кооперативтерінің өтінімдері басым тәртіппен комиссия отырысында бүкіл күнтізбелік жыл бойы қаралады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

13) договор инвестиционного субсидирования – письменное соглашение, заключаемое между рабочим органом, инвестором и оператором, предусматривающее порядок и условия перечисления средств инвестиционных субсидий, хода мониторинга, ответственность сторон и иные условия;
14) финансовые институты – банки второго уровня, микрофинансовые организации, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковских операций, лизинговые компании, кредитные товарищества;
15) машинно-тракторные станции – юридические лица, крестьянские/фермерские хозяйства и индивидуальные предприниматели, оказывающие субъектам АПК услуги по проведению сельскохозяйственных работ;
16) модульная конструкция – модульное, быстровозводимое сооружение на основе каркасно-рамочной и/или бескаркасно-арочной конструкции, к которой крепятся панели и/или готовые блок-контейнеры;
17) оператор – организация, осуществляющая операторские услуги по субсидированию по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
18) производственный комплекс – совокупность взаимосвязанных производственных мощностей (зданий, сооружений, монтируемого оборудования, инженерных сетей и другое), направленных на производство, переработку, хранение, упаковку сельскохозяйственной продукции.
4. Инвестиционные субсидии выплачиваются инвесторам по перечню приоритетных направлений (секторов) согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень приоритетных направлений), по затратам на строительство модульных конструкций, оборудованию и технике, приобретенной или введенной в эксплуатацию в рамках инвестиционного проекта, за исключением раздела 2 и 4 перечня паспортов проектов, подлежащих субсидированию, предусмотренных в приложении 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень паспортов проектов).
Субсидированию подлежат инвестиционные проекты, введенные в эксплуатацию, не ранее двух лет до года подачи заявки оператору, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей (инвестиционные вложения). При этом субсидированию подлежат расходы на приобретение новых, ранее неиспользованных техники и оборудования, понесенные инвестором не ранее 24 месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию.
При этом до 1 июля соответствующего календарного года принимаются и рассматриваются заявки на предоставление инвестиционных субсидий по направлениям (секторам) первой группы, указанным в Перечне приоритетных направлений. Внутри первой группы заявки инвесторов рассматриваются в порядке приоритетности по очередности, предусмотренной в Перечне приоритетных направлений.
После 1 июля соответствующего календарного года принимаются и рассматриваются заявки инвесторов по направлениям первой и второй групп. При этом в приоритетном порядке рассматриваются заявки инвесторов первой группы по очередности, предусмотренной в Перечне приоритетных направлений, независимо от даты подачи заявки. Заявки второй группы рассматриваются по очередности, предусмотренной в Перечне приоритетных направлений.
В течение всего календарного года на заседании комиссии в приоритетном порядке рассматриваются заявки сельскохозяйственных кооперативов в порядке очередности, предусмотренной частями три и четыре настоящего пункта.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. "Етті бағыттағы ауыл шаруашылығы жануарларын өсіруге арналған техника және жабдықтарды сатып алу", "Аналық басы 50 бастан басталатын шаруашылықта сүтті бағыттағы ірі қара мал өсіруге арналған техника мен жабдықтар сатып алу", "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу", "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдарын және жүзім отырғызу", "Сұранысқа ие ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" жобаларының паспорттары бойынша жоба паспортында көрсетілген бір түрдегі техника мен жабдықтың екінші және одан кейінгі бірлігін субсидиялауға жол беріледі.
Бір түрдегі техника мен жабдықтың екінші және одан кейінгі бірліктері техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған аналық бастың ең төменгі нормативінен асқан жағдайда субсидияланады.
Бір түрдегі техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған аналық бастың ең төменгі нормативі аналық бастың 100 шартты басын құрайды.
Субсидиялауға жататын бір түрдегі техника мен жабдықтың екінші және одан кейінгі бірліктері мынадай формула бойынша айқындалады:
Wк = Wж / Н, мұнда:
Wк – субсидияланатын бір түрдегі техника мен жабдықтың саны;
Wж – осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарлары басын ірі қара малдың шартты басына ауыстыру коэффициенттеріне сәйкес ірі қара малдың шартты басына қайта есептегендегі шаруашылықта тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының саны;
Н – жол берілген норматив.
Бөлшек цифр алынған жағдайда, нәтижесі математикалық жолмен бүтін мәнге дейін дөңгелектенеді.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының санын субсидиялауға өтінім берген сәттегі ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор арқылы оператор айқындайды. Оператор куәландырған ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан үзінді-көшірмені оператор инвестордың өтініміне қоса береді.
Бір түрдегі техниканың бір бірлігіне арналған қарқынды алма бағы, жеміс-жидек дақылдары мен жүзім алаңдарының ең төменгі нормативі 20 гектарды құрайды. Белгіленген нормативке сәйкес келетін қарқынды алма баққа, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімге арналған жерлер алаңдарының болуы жер учаскесіне меншік құқығына арналған актімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына арналған актімен расталады.
"Сұранысқа ие ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" және "Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" жобаларының паспорттары бойынша субсидиялау техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер аланының ең төменгі нормативіне сәйкес жүзеге асырылады.
Бұл ретте, техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер аланының ең төменгі нормативі ескерілместен, жер алқаптарының нақты бары ескеріле отырып, көрсетілген жобалар паспорттарындағы бір түрдегі техника мен жабдықтың бір бірлігін ғана субсидиялауға жол беріледі.
Субсидиялауға жататын бір түрдегі техника мен жабдықтың екінші және одан кейінгі бірліктері мынадай формула бойынша айқындалады:
Wк = Wг / Н, мұнда:
Wк – субсидияланатын бір түрдегі техника мен жабдық саны;
Wг – ауыл шаруашылығы алқаптарының алаңы;
Н – жол берілетін норматив.
Бөлшек цифр алынған жағдайда, нәтижесі математикалық жолмен бүтін мәнге дейін дөңгелектенеді.
Белгіленген нормативке сәйкес келетін егістікке арналған жер алқаптарының болуы инвестордың жер учаскесіне меншік құқығын немесе уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) өтемді жер пайдалану (жолдау) құқығын куәландыратын құжатпен расталады.
Ауыл шаруашылығы кооперативінен өтінім берілген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелерінде тіркелген жер алқаптарының жиынтық аумағы және ауыл шаруашылығы жануарларының аналық бас саны ескеріледі.
Машина-трактор станцияларынан өтінім берілген жағдайда, ауыл шаруашылығы алқаптарының болуы туралы талап қажет етілмейді. Бұл ретте машина-трактор станциясы ауыл шаруашылығы техникасына сатып алуға субсидиялар төленген сәттен бастап бір жыл өткен соң жұмыс органына "Сұранысқа ие ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" және "Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" жобаларының паспорттарында көрсетілген техника түрі бойынша нормативке сәйкес келетін, жиынтық алаңға арналған құжаттарды (шарттар, көрсетілген қызмет қабылдау актілері, көрсетілген қызметтерге ақы төленгенін растайтын құжаттар) береді;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. По паспортам проектов "Приобретение техники и оборудования для выращивания сельскохозяйственных животных мясного направления", "Приобретение техники и оборудования для выращивания крупного рогатого скота молочного направления в хозяйстве с маточным поголовьем от 50 голов", "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров", "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров", "Приобретение востребованной сельскохозяйственной техники", "Приобретение сельскохозяйственной техники" допускается субсидирование второй и последующей единицы техники и оборудования одного вида, указанных в паспорте проекта.
Вторые и последующие единицы техники и оборудования одного вида субсидируются при превышении минимального норматива маточного поголовья на одну единицу техники и оборудования.
Минимальный норматив маточного поголовья на одну единицу техники и оборудования одного вида составляет 100 условных голов маточного поголовья.
Вторые и последующие единицы техники и оборудования одного вида, подлежащие субсидированию, определяются по следующей формуле:
Wк = Wж / Н, где:
Wк – количество субсидируемой техники и оборудования одного вида;
Wж – количество маточного поголовья сельскохозяйственных животных, зарегистрированных в хозяйстве, в пересчете в условную голову крупного рогатого скота в соответствии с коэффициентами перевода поголовья сельскохозяйственных животных в условную голову крупного рогатого скота, указанными в приложении 3 к настоящим Правилам;
Н – допустимый норматив.
В случае получения дробной цифры результат округляется математическим путем до целого значения.
Численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных определяется оператором посредством базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки на субсидирование. Заверенная оператором выписка из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных прикладывается оператором к заявке инвестора.
Минимальный норматив площадей интенсивного яблоневого сада, плодово-ягодных культур и винограда на одну единицу техники одного вида составляет 20 гектаров. Наличие соответствующих установленному нормативу площадей земель под интенсивный яблоневый сад, плодово-ягодные культуры и виноград подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
По паспортам проектов "Приобретение востребованной сельскохозяйственной техники" и "Приобретение сельскохозяйственной техники" субсидирование осуществляется согласно минимальному нормативу площадей земель сельскохозяйственного назначения на одну единицу техники и оборудования.
При этом допускается субсидирование не более одной единицы техники и оборудования одного вида в указанных паспортах проектов с учетом фактического наличия земельных угодий без учета минимального норматива площадей земель сельскохозяйственного назначения на одну единицу техники и оборудования.
Вторые и последующие единицы техники и оборудования одного вида, подлежащие субсидированию, определяются по следующей формуле:
Wк = Wг / Н, где:
Wк – количество субсидируемой техники и оборудования одного вида;
Wг – площадь сельскохозяйственных угодий;
Н – допустимый норматив.
В случае получения дробной цифры результат округляется математическим путем до целого значения.
Наличие соответствующих установленному нормативу площадей сельскохозяйственных угодий подтверждается документом, удостоверяющим право собственности инвестора на земельный участок или право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) инвестора.
В случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива учитывается совокупная площадь сельскохозяйственных угодий и численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных, зарегистрированных у членов сельскохозяйственного кооператива.
В случае подачи заявки от машинно-тракторных станций, требование о наличии сельскохозяйственных угодий не требуется. При этом, машинно-тракторная станция по истечении одного года с момента выплаты субсидий на приобретение сельскохозяйственной техники предоставляет в рабочий орган документы (договора, акты приемки оказанных услуг, документы, подтверждающие оплату услуг) на совокупную площадь, соответствующую нормативу по виду техники, указанному в паспортах проектов "Приобретение востребованной сельскохозяйственной техники" и "Приобретение сельскохозяйственной техники".";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Жұмыс органы операторлық қызметтерді тартудың мақсатқа сайлығын айқындайды. Оператордың көрсетілетін қызметтерін тарту жөніндегі конкурстық рәсімдер өткізілгеннен кейін заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті жылдың 25 ақпанына дейін жұмыс органы мен оператор арасында оператордың көрсететін қызметтеріне төлемақы сомасын көрсете отырып, оператордың қызметтер көрсету тәртібін, талаптарын, сондай-ақ тараптардың жауапкершілігін және өзге де талаптарды көздейтін инвестициялық субсидиялау бойынша оператордың қызметтер көрсетуі жөніндегі шарт (бұдан әрі – қызметтер көрсету жөніндегі шарт) жасалады.
Операторлық қызметтер көрсету жөніндегі шартты жасасқанға дейін немесе оператор болмаған кезде осы Қағидаларда көзделген оператордың функцияларын жұмыс органы жүзеге асырады.";
17, 18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Пайдалануға берілмеген инвестициялық жобалар бойынша инвестор өтінімін комиссия екі кезеңде қарайды.
Бірінші кезеңде комиссия инвестордың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды.
Инвестор осы Қағидалардың 35-тармағында тізбеленген инвестициялық жобалар бойынша жабдықты/техниканы кредитке/лизингке алған жағдайда, комиссия инвестордың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы және инвестициялық субсидияларды аванстық төлеммен қаржы институтының арнайы шотына аудару туралы шешім қабылдайды.
Инвесторлардың инвестициялық судсидиялау сомасы 500 (бес жүз) миллион теңге және одан астам болатын өтінімдері бойынша оператор осы Қағидалардың талаптарына сәйкес инвестор ұсынған барлық құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, келісім алу үшін әкімшіге сұраным жолдайды.
Әкімші оператордың сұранымын алған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде инвестициялық жобаны іске асырудың салалық орындылығы немесе орынсыздығы туралы хат береді.
Екінші кезеңде комиссия инвесторға инвестициялық субсидияны беру немесе беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
18. Инвесторлар мынадай құжаттарды қалыптастырады және Мемлекеттік корпорацияға тапсырады:
1) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
2) инвестор қол қойған және мөрмен (болған жағдайда) бекемделген, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім (бұдан әрі - өтінім);
3) бизнес-жоспарды (қайта өңдеуші өнеркәсіпті дамыту бағытары бойынша жобаларды іске асыру кезінде ғана талап етіледі) , шарттарды немесе коммерциялық ұсыныстарды қоса бере отырып, жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері туралы ақпарат;

"14. Целесообразность привлечения операторских услуг определяется рабочим органом. После проведения конкурсных процедур по привлечению услуг оператора, в установленном законодательстве порядке до 25 февраля соответствующего года между рабочим органом и оператором заключается договор по оказанию услуг оператором по инвестиционному субсидированию (далее – договор по оказанию услуг), предусматривающий порядок, условия предоставления услуг оператором, с указанием суммы оплаты услуг оператора, а также ответственность сторон и иные условия.
До заключения договора по оказанию операторских услуг и при отсутствии оператора, функции оператора, предусмотренные настоящими Правилами, осуществляются рабочим органом.";
пункты 17, 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"17. По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, заявка инвестора рассматривается комиссией в два этапа.
На первом этапе комиссия принимает решение о соответствии/несоответствии инвестора условиям настоящих Правил.
В случае приобретения инвестором оборудования/техники по инвестиционным проектам, перечисленным в пункте 35 настоящих Правил, в кредит/лизинг, комиссия принимает решение о соответствии/ несоответствии инвестора условиям настоящих Правил и о перечислении инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на специальный счет.
По заявкам инвесторов, сумма инвестиционных субсидий по которым составляет 500 (пятьсот) миллионов тенге и более, оператор направляет запрос администратору для получения согласования с приложением копий всех документов, представленных инвестором, согласно требованиям настоящих Правил.
Администратор в течение 5 (пяти) рабочих дней, после даты получения запроса оператора предоставляет письмо об отраслевой целесообразности или нецелесообразности реализации инвестиционного проекта.
На втором этапе комиссия принимает решение о предоставлении либо отказе в предоставлении инвестору инвестиционной субсидии.
18. Инвесторы формируют и сдают в Государственную корпорацию следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
2) заявка на инвестиционное субсидирование по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее - заявка), подписанная инвестором и скрепленная печатью (при наличии);
3) информация об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение действующих производственных мощностей и сроках их реализации, с приложением бизнес-плана (требуется только при реализации проектов по направлениям развития перерабатывающей промышленности), договоров или коммерческих предложений;

4) жобаны тартылған қаражат (кредит/лизинг) есебінен іске асыру кезінде қаржы институтына инвестордың субсидиялар алу ниеті туралы хабарламаның көшірмесі.
Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден инвестордың мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді алады
Егер, инвестициялық жоба пайдалануға беріліп қойған, сондай-ақ инвестициялық жоба шеңберінде техника мен жабдықтар сатып алу жүзеге асырылған болса, инвестор осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген құжаттарды қосымша ұсынады.
19. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту және инвестициялық жоба объектісін пайдалануға беру немесе техника мен жабдықтар сатып алу бойынша барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін инвестор Мемлекеттік корпорацияға комиссия екінші кезеңде қарауы үшін мынадай растайтын және құқық белгілейтін құжаттарды ұсынады:
1) өтінім;
2) инвестордың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы комиссияның хаттамалық шешімі (бұдан бұрын инвестор бірінші кезеңде өтінім берген жағдайда);
3) инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттік қабылдау не қабылдау комиссиясы актісінің көшірмесі (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру кезінде);
4) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің көшірмесі (жабдықтар сатып алу кезінде);
5) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың, төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;
7) ауыл шаруашылығы техникасын сатып алған кезде құқық белгілейтін құжаттардың (көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, техникалық паспорт) көшірмелері беріледі;
8) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты куәландырған кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелері;
9) бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде, өндірістік қуаттылықтардың жүктемесі кемінде 30%-ға жеткеннен кейін осы Қағидалардың 11-тармағының 2) тармақшасына сәйкес инвестор растайтын құжаттарды (бизнес-жоспар, өндірілген өнімнің түрлер бойынша өткізілгенін заттай және құндық мәнде растайтын құжаттар) ұсынады. Қуаттылықтардың жүктемесін растау үшін, осы тармақшада көрсетілген құжаттардың, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың өтінім берген сәтінің алдындағы тоқсан үшін инвестордың "Өнеркәсіп статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 20 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11055 болып тіркелген) бекітілген "Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі" жалпымемлекттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының (коды 0311102, индексі 1-П, кезеңділігі тоқсандық) негізінде дайындалатын өндірістік қуаттылықтардың жүктемесіне қол жеткізілгені туралы жұмыс органының мониторинг актісі жасалады.
Инвестор жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын Мемлекеттік корпорацияға ұсынылған көшірмелерді түпнұсқасымен салыстырып тексеру үшін ұсынады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4) при реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга) копия уведомления финансового института о намерении инвестора в получении субсидий.
Работник Государственной корпорации получает сведения о государственной регистрации (перерегистрации) инвестора, о регистрации по месту жительства из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае, если инвестиционный проект уже введен в эксплуатацию, а также осуществлено приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, инвестор дополнительно представляет документы, предусмотренные пунктом 19 настоящих Правил.
19. После завершения всех работ по созданию новых или расширению действующих производственных мощностей и ввода объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию, или приобретения техники и оборудования, инвестор представляет в Государственную корпорацию для рассмотрения на втором этапе комиссией следующие подтверждающие и правоустанавливающие документы:
1) заявку;
2) протокольное решение комиссии о соответствии/несоответствии инвестора условиям настоящих Правил (в случае, если инвестором ранее подавалась заявка на первом этапе);
3) копию акта государственной приемочной либо приемочной комиссии о приемке объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей);
4) копию акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
5) копии договоров купли-продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
6) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
7) при приобретении сельскохозяйственной техники предоставляются копии правоустанавливающих документов (свидетельство о государственной регистрации транспортного средства, технический паспорт);
8) заверенные финансовым институтом копии кредитных/лизинговых договоров в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
9) после достижения загруженности производственных мощностей не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, в соответствии с подпунктом 2) пункта 11 настоящих Правил инвестор представляет подтверждающие документы (бизнес-план, документы, подтверждающие сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении). Для подтверждения загруженности мощностей составляется акт мониторинга рабочего органа о достижении загруженности производственных мощностей, который готовится, на основании документов, указанных в настоящем подпункте, а также статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0311102, индекс 1-П, периодичность квартальная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 20 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11055), инвестора за квартал, предшествующий моменту подачи заявки инвестора на втором этапе.
Инвестор представляет оригиналы вышеуказанных документов для сверки Государственной корпорацией представленных копий с оригиналом.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

"22. Субсидия беруден бас тарту "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 19-1-бабының 2-тармағында көзделген негіздер бойынша жүзеге асырылады.";
41, 42, 43 және 44-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Инвестор дайын объектілердің лизингі бойынша инвестициялық субсидиялар алу үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
2) өтінім;
3) инвестор, лизинг беруші және объектіні сатушы арасындағы үшжақты келісімді;
4) сатушы мен лизинг беруші арасында жасалған объектіні сатып алу-сату шартын;
5) қаржы институты куәландырған объект лизингі шартын;
6) "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу", "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу" жобаларының паспорттарын қоспағанда, мемлекеттік қабылдау не қабылдау комиссиясының инвестициялық объектіні пайдалануға қабылдау туралы актісінің нотариалды куәландырылған көшірмесін;
7) жабдықты және/немесе инвестициялық объектіні пайдалануға беру актісінің көшірмесін;
8) инвестициялық жобаны іске асыру кезіндегі сатушының инвестициялық салымдарын растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың көшірмелерін;
9) жабдықты қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелерін;
10) жобаға бизнес-жоспарды береді.
Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден инвестордың мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді алады.
Дайын объектілердің лизингі бойынша субсидиялау шеңберінде техниканы сатып алуды субсидиялау жүзеге асырылмайды.
42. Инвестициялық субсидиялау мониторингін жұмыс органы мынадай өлшемшарттар бойынша және мынадай мерзімдерде жүзеге асырады:
1) субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде инвестордың сатып алынған техника мен жабдықтарды иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы;
2) "Сүт тасуға арналған көлік құралын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы жануарларын тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы өнімдерін тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу", "Ет тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу" жобаларының паспорттарын қоспағанда, инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істеуі/істемеуі, инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30 % мөлшеріндегі жобалық қуатқа шығуға қол жеткізуі/қол жеткізбеуі тұрғысынан Басым бағыттар тізбесінің 10, 11, 16, 17, 18, 19, 20-тармақтарында көрсетілген басым бағыттар бойынша;

"22. Отказ в выдаче субсидий осуществляется по основаниям, предусмотренным пунктом 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".";
пункты 41, 42, 43 и 44 изложить в следующей редакции:
"41. Инвестором для получения инвестиционных субсидий по лизингу готовых объектов предоставляются:
1) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
2) заявка;
3) трехстороннее соглашение между инвестором, лизингодателем и продавцом объекта;
4) договор купли-продажи объекта, заключенный между продавцом и лизингодателем;
5) заверенный финансовым институтом договор лизинга объекта;
6) нотариально заверенная копия акта государственной приемочной либо приемочной комиссии о приемке инвестиционного объекта в эксплуатацию, за исключением паспортов проектов "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров", "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров";
7) копия акта ввода оборудования и/или инвестиционного объекта в эксплуатацию;
8) копии договоров купли-продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения продавца при реализации инвестиционного проекта;
9) копии актов приема-передачи оборудования;
10) бизнес-план к проекту.
Работник Государственной корпорации получает сведения о государственной регистрации (перерегистрации) инвестора, о регистрации по месту жительства из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В рамках субсидирования лизинга готовых объектов субсидирование приобретения техники не осуществляется.
42. Мониторинг инвестиционного субсидирования осуществляется рабочим органом по следующим критериям и в следующие сроки:
1) не отчуждения и целевого использования инвестором приобретенной техники и оборудования в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования;
2) по приоритетным направлениям, указанным в пунктах 10, 11, 16, 17, 18, 19, 20 Перечня приоритетных направлений на предмет: действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию, достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, за исключением паспортов проектов "Приобретение транспортного средства для перевозки молока", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственных животных", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственной продукции", "Приобретение транспортных средств для перевозки мяса";

3) машина-трактор станцияларының техника сатып алған сәттен бастап 3 (үш) жыл ішінде АӨК субъектілеріне қызмет көрсетілгенін растайтын құжаттарды беруі.
43. Мониторинг функцияларын жүзеге асыру үшін жұмыс органы инвестордан осы Қағидалардың 42-тармағында көзделеген қажетті ақпаратты сұратады. Оператордың көрсетілетін қызметтерін тартқан жағдайда, жұмыс органы оператордан, оператор инвестордан осы Қағидалардың 42-тармағында көзделген қажетті ақпаратты сұратады.
Инвестор 10 (он) жұмыс күн ішінде операторға сұратылған ақпаратты оның болмаған жағдайында жұмыс органына ұсынады. Оператор 2 (екі) жұмыс күн ішінде сұратылған ақпарат бар болған жағдайда жұмыс органына ұсынады.
44. Оператор, ол болмаған жағдайда жұмыс органы келіп түсетін ақпаратты талдайды.
Инвестор сатып алынған техникалар мен жабдықтарды иеліктен шығарған және/немесе мақсатты пайдаланған жағдайда, сондай-ақ объект пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істемеген немесе объект бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30% мөлшеріндегі жобалық қуатқа шықпаған жағдайда, сондай-ақ осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жоба паспортында көрсетілген техника түрі бойынша нормативке сәйкес келетін жиынтық алаңға ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге машина-трактор станцияларының қызметтер көрсетуі бойынша растайтын құжаттар ұсынылмаған және/немесе толық көлемде ұсынылмаған жағдайда, оператор (бар болған жағдайда) 2 (екі) жұмыс күні ішінде жұмыс органын хабардар етеді. Жұмыс органы 2 (екі) жұмыс күні ішінде төленген инвестициялық субсидияларды қайтару және инвестициялық субсидиялауды тоқтату туралы мәселені комиссияның қарауына шығарады.
Комиссия инвестициялық субсидияларды қайтару туралы шешім қабылдаған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде жұмыс органы сот талқылауына және қаражаттың қайтарылуына бастамашылық жасайды.
Комиссия инвестициялық субсидиялауды тоқтату туралы шешім қабылдаған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оператор инвесторды қабылданған шешімнің себебін көрсете отырып, хатпен хабардар етеді.
Бұл ретте, жұмыс органы ағымдағы қаржы жылында жүргізілген төлемді қайтаруды орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және бюджеттік шығыстар сыныптауышының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен жұмыс органының кассалық шығыстарын қайта келтірумен жүзеге асырады. Өткен жылдардың төлемдерін қайтарған жағдайда, қайтарылған сома төлем жүргізілген тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.";

3) предоставления машинно-тракторными станциями документов, подтверждающих факт оказания услуг субъектам АПК в течение 3 (трех) лет с момента приобретения техники.
43. Для осуществления функций мониторинга рабочий орган запрашивает у инвестора необходимую информацию, предусмотренную пунктом 42 настоящих Правил. В случае, привлечения услуг оператора, рабочий орган запрашивает у оператора, оператор у инвестора необходимую информацию предусмотренную пунктом 42 настоящих Правил.
Инвестор в течение 10 (десяти) рабочих дней представляет запрашиваемую информацию оператору, в случае его отсутствия – рабочему органу. Оператор при наличии представляет запрашиваемую информацию рабочему органу в течение 2 (двух) рабочих дней.
44. Оператор, в случае его отсутствия - рабочий орган, анализирует поступающую информацию.
В случае отчуждения и/или нецелевого использования инвестором приобретенной техники и/или оборудования, а также бездействия объекта производства в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию или не выхода объекта на проектную мощность в размере, не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, а также непредставления и/или представления в неполном объеме подтверждающих документов по оказанию машинно-тракторными станциями услуг сельскохозяйственным производителям на совокупную площадь, соответствующую нормативу по виду техники, указанному в паспорте проекта согласно приложению 2 к настоящим Правилам, оператор (при его наличии) в течение 2 (двух) рабочих дней информирует рабочий орган. Рабочий орган в течение 2 (двух) рабочих дней выносит на рассмотрение комиссии вопрос о возврате выплаченных инвестиционных субсидий и прекращения инвестиционного субсидирования.
Рабочий орган в течение 30 (тридцати) календарных дней, с момента принятия комиссией решения о возврате инвестиционных субсидий, инициирует судебное разбирательство и возврат денежных средств.
Оператор в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента принятия комиссией решения о прекращении инвестиционного субсидирования уведомляет письмом инвестора с указанием причины принятого решения.
При этом, рабочим органом возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.";

көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 5, 7 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
___________ Д. Абаев
2017 жылғы 4 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
___________ Ж. Қасымбек
2017 жылғы 5 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 12 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 12 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 28 қарашадағы
№ 473 бұйрығына
1-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Басым бағыттар (секторлар) тізбесі
Бірінші топ
1.
Селекциялық-тұқым шаруашылығы техникасы мен жабдығын сатып алу
2.
Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін техника мен жабдық сатып алу
3.
Сұранысқа ие ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу
4.
Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымына арналған техника мен жабдық сатып алу
Екінші топ
5.
Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу
6.
Сүтті бағыттағы ірі қара мал өсіруге арналған техника мен жабдық сатып алу
7.
Құс етін өндіруге арналған техника мен жабдық сатып алу
8.
Ауыл шаруашылығы жануарларын өсіруге арналған техника мен жабдық сатып алу
9.
Суару жүйелерін құру және кеңейту
10.
Азық өндіру жөніндегі объектілерге арналған техника мен жабдық сатып алу
11.
Сүт және сүт өнімдерін қайта өңдеуге, дайындауға, тасымалдауға арналған техника мен жабдық сатып алу
12.
Ет және ет өнімдерін қайта өңдеуге, дайындауға, тасымалдауға, тері мен жүнді бастапқы қайта өңдеуге арналған техника мен жабдық сатып алу
13.
Балық өсіру шаруашылықтарына (тауарлы балық шаруашылығы) арналған техника мен жабдық сатып алу
14.
Астық және жеміс-көкөніс өнімдерін сақтау жөніндегі кәсіпорындарды құруға және кеңейтуге арналған техника және жабдық сатып алу
15.
Көкөніс және жеміс өсіруге арналған техника мен жабдық сатып алу
16.
Жемісті, көкөніс пен картопты қайта өңдеуге арналған техника мен жабдық сатып алу
17.
Қант өндіруге арналған техника мен жабдық сатып алу
18.
Майлы дақылдар өнімдерін қайта өңдеуге арналған жабдық пен машиналар сатып алу
19.
Дәнді дақылдарды тереңдетіп қайта өңдеуге арналған жабдық сатып алу
20.
Кондитерлік өнімдер өндіру жөніндегі объектілерді кеңейту
21.
Сауда-логистикалық объектілерді құру мен кеңейту
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 28 қарашадағы
№ 473 бұйрығына
2-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидиялауға жататын жобалар паспорттарының тізбесі Бірінші топ 1-бөлім. Селекциялық-тұқым шаруашылығы техникасы мен жабдығын сатып алу Жобаның паспорты: "Селекциялық-тұқым шаруашылығы техникасы мен жабдығын сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 50%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1
Селекциялық комбайндар:
1.1
қуаты 52 ат күшінен бастап

приложения 1, 2, 5, 7 и 8 к указанным Правилам, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту инвестиционной политики Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент правового обеспечения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об иполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев
от 4 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
______________ Ж. Қасымбек
от 5 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
от 12 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Т. Сулейменов
от 12 декабря 2017 года
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2017 года № 473
Приложение 1
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Перечень приоритетных направлений (секторов)
Первая группа
1.
Приобретение селекционно-семеноводческой техники и оборудования
2.
Приобретение техники и оборудования для сельскохозяйственных кооперативов
3.
Приобретение востребованной сельскохозяйственной техники
4
Приобретение техники и оборудования для инфраструктуры обводнения пастбищ
Вторая группа
5.
Приобретение сельскохозяйственной техники
6.
Приобретение техники и оборудования для выращивания крупного рогатого скота молочного направления
7.
Приобретение техники и оборудования для производства мяса птицы
8.
Приобретение техники и оборудования для выращивания сельскохозяйственных животных
9.
Создание и расширение оросительных систем
10.
Приобретение техники и оборудования для объектов по кормопроизводству
11.
Приобретение техники и оборудования для переработки, заготовки, транспортировки молока и молочных продуктов
12.
Приобретение техники и оборудования для переработки, заготовки, транспортировки мяса и мясных продуктов, первичной переработки шкур и шерсти
13.
Приобретение техники и оборудования для рыбоводных хозяйств (товарное рыбоводство)
14.
Приобретение техники и оборудования для создания и расширения предприятий по хранению зерна и плодоовощной продукции
15.
Приобретение техники и оборудования для выращивания овощей и фруктов
16.
Приобретение техники и оборудования для переработки плодов, овощей и картофеля
17.
Приобретение техники и оборудования для производства сахара
18.
Приобретение оборудования и машин для переработки масличных культур продукции
19.
Приобретение оборудования для глубокой переработки зерновых культур
20.
Расширение объектов по производству кондитерских изделий
21.
Создание и расширение торгово-логистических объектов
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2017 года № 473
Приложение 2
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Перечень паспортов проектов, подлежащих субсидированию
Первая группа
Раздел 1. Приобретение селекционно-семеноводческой техники и оборудования
Паспорт проекта: "Приобретение селекционно-семеноводческой техники и оборудования"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 50%, но не более (тенге):
1
Селекционные комбайны:
1.1
мощностью от 52 лошадиных сил

32 000 000
1.2
қуаты 84 ат күшінен бастап
49 400 000
1.3
қуаты 185 ат күшінен бастап
63 650 000
2
Селекциялық тұқым сепкіштер:
2.1
жалпылай себетін
15 500 000
2.2
отамалы
17 600 000
2.3
кассеталық
16 150 000
2.4
өздігінен жүретін
18 430 000
2.5
пунктирлі себетін
33 250 000
2.6
қолмен тұқым сепкіш
2 350 0000
3
Селекциялық-тұқым шаруашылығы жабдығы:
3.1
3 кг дейінгі шағын тұқым партияларын ылғалды дәрілеуге арналған машина
3 603 000
3.2
өнімділігі сағатына 50 кг дейінгі 10 кг басталатын тұқымдардың партияларын ылғалды дәрілеуге арналған машина
4 450 000
3.3
өнімділігі сағатына 300 кг дейінгі масақты бастырғыш
4 073 000
3.4
жеке масақтар мен шағын бауларға арналған масақты бастырғыш
2 296 000
3.5
өнімділігі сағатына 300 кг дейінгі бір собықтық бастырғыш
4 562 000
3.6
Біршүлдікті тіркемедегі бензин қозғалтқышы бар байламдық бастырғыш
5 465 000
3.7
2 барабанастылық байламдық бастырғыш
5 000 000
3.8
астық сынамаларын 6 бөлікке бөлуге арналған сынама бөлгіш
2 103 000
3.9
тұқымды зертханалық есептегіш
1 250 000
3.10
зертханалық ұсақтағыш
5 566 000
3.11
өнімділігі сағатына 50 кг дейінгі тұқым тазалау-сұрыптау машинасы
1 950 000
3.12
өнімділігі сағатына 1,75 тонна дейінгі тұқым тазалау-сұрыптау машинасы
8 150 000
3.13
өнімділігі сағатына 3,5 тонна дейінгі тұқым тазалау-сұрыптау машинасы
9 150 000
3.14
өнімділігі тұқымдық тазалау кезінде сағатына 20 тонна болатына тегісторлы тұқым тазалау-сұрыптау машинасы
4 350 000
3.15
өнімділігі алдын-ала тазалау кезінде сағатына
40 тонна, алғашқы тазалау кезінде сағатына
30 тонна, тұқымдық тазалау кезінде сағатына
10 тонна аэродинамикалық тұқым тазалау-сұрыптау
машинасы
1 850 000
Ескертпе: * қызметiн "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асыратын бірегей тұқым өндірушілер, элиталық тұқым өсiру шаруашылықтары және тұқым өсiру шаруашылықтары субсидияланады.
2-бөлім. Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін техника мен жабдық сатып алу
Жобаның паспорты: "Жабдығымен бірге модулдік сүт қабылдау пунктін және сыйымдылығы тәулігіне 1 тонна сүттен басталатын сүт қабылдау пункттеріне арналған жабдық сатып алу"
Жабдықтың атауы
Өтеу нормативі 50%, бірақ мынадан көп емес (теңге):
1
Модульді сүт қабылдау пункті, оған мыналар кіреді: сорғы жабдығы, сүтті есепке алуға және сүзуге арналған жабдық жиынтығы, суытқыш ванна немесе ашық типті сүт суытқыш танк (сыйымдылығы кемінде 1 тонна), сүт сапасын бақылауға арналған аспаптар (сүт талдағыш)
2 500 000
2
Модульді сүт қабылдау пункті, оған мыналар кіреді: сорғы жабдығы, сүтті есепке алуға және сүзуге арналған жабдық жиынтығы, суытқыш ванна немесе жабық типті сүт суытқыш танк (сыйымдылығы кемінде 1 тонна), сүт сапасын бақылауға арналған аспаптар (сүт талдағыш)

32 000 000
1.2
мощностью от 84 лошадиных сил
49 400 000
1.3
мощностью от 185 лошадиных сил
63 650 000
2
Селекционные сеялки:
2.1
сплошного посева
15 500 000
2.2
пропашная
17 600 000
2.3
кассетная
16 150 000
2.4
самоходная
18 430 000
2.5
пунктирного посева
33 250 000
2.6
ручная сеялка
2 350 000
3
Селекционно-семеноводческое оборудование:
3.1
машина для влажного протравливания малых партий семян до 3 килограмм
3 603 000
3.2
машина для влажного протравливания партий семян от 10 килограмм производительностью до 50 кг/час
4 450 000
3.3
колосовая молотилка производительностью до 300 килограмм/час
4 073 000
3.4
колосовая молотилка для отдельных колосков и малых снопов
2 296 000
3.5
однопочатковая молотилка производительностью до 300 килограмм/час
4 562 000
3.6
пучковая молотилка с бензиновым двигателем на одноосном прицепе
5 465 000
3.7
пучковая молотилка с 2 подбарабаньями
5 000 000
3.8
делитель проб для раздела проб зерна на 6 частей
2 103 000
3.9
лабораторный счетчик семян
1 250 000
3.10
лабораторный измельчитель
5 566 000
3.11
семяочистительно-сортировальная машина производительностью до 50 килограмм/час
1 950 000
3.12
семяочистительно-сортировальная машина производительностью до 1,75 тонн/час
8 150 000
3.13
семяочистительно-сортировальная машина производительностью до 3,5 тонн/час
9 150 000
3.14
плоскорешетная семяочистительно-сортировальная машина производительностью при семенной очистке 20 тонн/час
4 350 000
3.15
аэродинамическая семяочистительно-сортировальная машина производительностью при предварительной очистке 40 тонн/час, при первичной очистке 30 тонн/час, при семенной очистке 10 тонн/час
1 850 000
Примечание: * субсидируются производители оригинальных семян, элитно-семеноводческие хозяйства и семеноводческие хозяйства, осуществляющие деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве".
Раздел 2. Приобретение техники и оборудования для сельскохозяйственных кооперативов
Паспорт проекта: "Приобретение модульного молокоприемного пункта с оборудованием и оборудование для молокоприемных пунктов емкостью от 1 тонны молока в сутки"
Наименование оборудования
Норматив возмещения 50%, но не более (тенге):
1.
Модульный молокоприемный пункт, включающий: насосное оборудование, комплект оборудования для учета и фильтрации молока, ванна охлаждения или танк-охладитель молока открытого типа (емкостью не менее 1 тонн), приборы для контроля качества молока (анализатор молока)
2 500 000
2
Модульный молокоприемный пункт, включающий: насосное оборудование, комплект оборудования для учета и фильтрации молока, ванна охлаждения или танк-охладитель молока закрытого типа (емкостью не менее 1 тонн), приборы для контроля качества молока (анализатор молока)

3 500 000
3
Сыйымдылығы 1 тоннадан басталатын ашық типті сүт суытқыш
1 000 000
4
Сыйымдылығы 1 тоннадан басталатын жабық типті сүт суытқыш
1 300 000
5
Сумен жабдықтау жүйесін тарататын раковинасы бар үстел
45 000
6
Сүт сорғысы
70 000
7
Электрлі су жылытқыш
45 000
8
Сүт есептегіш
60 000
9
Сүт сапасын талдауға арналған аспап
90 000
10
Сүзгісі бар корпус
20 000
11
Электр станциясы (дизельді немесе бензинді)
500 000
12
Маститті анықтау үшін экспресс индикаторлар
50 000
Жобаның паспорты: "Сүт тасуға арналған көлік құралын сатып алу"
Техниканың атауы
Өтеу нормативі 50%-ға дейін, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Сүт тасығыш *:
1.1
сыйымдылығы 1 тоннадан бастап
3 500 000
1.3
сыйымдылығы 4 тоннадан бастап
6 000 000
1.3
сыйымдылығы 7 тоннадан бастап
10 000 000
2
Сүт тасуға арналған тіркеме-цистерна
2.1
сыйымдылығы 300 литрден бастап
980 000
2.2
сыйымдылығы 400 литрден бастап
1 000 000
2.3
сыйымдылығы 900 литрден бастап
1 150 000
2.4
сыйымдылығы 1100 литрден бастап
1 250 000
*бір ауыл шаруашылығы кооперативі үшін тек бір сүт тасығыш субсидияланады
Жобаның паспорты: "Тасымалды/жылжымалы сауын қондырғысын сатып алу"
Жабдық атауы
Өтеу нормативі 50%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Тасымалды сауын қондырғысы
85 000
Жобаның куәлігі: "Тәулігіне қуаттылығы 500 литрден 5 тоннаға дейінгі сүтті өңдеу бойынша жабдығы бар модульді цехты сатып алу"
Жабдықтың атауы
Өтеу нормативі 50%-ға дейін, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Сүтті өңдеу бойынша модульді цех, оған мыналар кіреді: сорғы жабдығы, сүтті есепке алуға және сүзуге арналған жабдық жиынтығы, суытқыш ванна немесе сүт суытқыш танк, жинақтағыш блок, сүт сапасын бақылауға арналған аспаптар (сүт талдағыш), сары май, сүзбе және/немесе ірімшікті өндіру бойынша жабдық/желі
15 000 000
2.
Металл конструкциядан және сэндвич-панелден жасалған модульді конструкция
10 000 теңге/шаршы метр
3.
Сары май, сүзбе және/немесе ірімшікті өндіру бойынша жабдық/желі
10 000 000
4.
Маститті анықтауға арналған жедел индикаторлар
50 000
Жобаның паспорты: "Қуаты тәулігіне 5 бастан бастап сойылатын сою пункттеріне жабдық сатып алу"
Жабдықтың атауы
Өтеу нормативі 50%-ға дейін, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1
Тәулігіне 15 бастан бастап сойлатын модульді сою пункті, оған мыналар кіреді: сою желісі, малды естен тандыруға арналған бокс-қаша, электрлі шынжырлы тельфер, ілгек, іш құрылысын талдауға арналған үстел, тері сыпырғыш жабдық, ұшаны бөлуге арналған ара, ішкі органдарды тазартуға арналған жабдық, қан жинауға арналған ауыспалы сыйымдылық, таразы
11 000 000
2
Тәулігіне 15 бастан бастап сойлатын модульді сою пункті, оған мыналар кіреді: сою желісі, малды естен тандыруға арналған бокс-қаша, электрлі шынжырлы тельфер, ілгек, іш құрылысын талдауға арналған үстел, тері сыпырғыш жабдық, ұшаны бөлуге арналған ара, ішкі органдарды тазартуға арналған жабдық, қан жинауға арналған ауыспалы сыйымдылық, таразы

3 500 000
3
Охладитель молока открытого типа с емкостью от 1 тонны
1 000 000
4
Охладитель молока закрытого типа с емкостью от 1 тонны
1 300 000
5
Стол с раковиной с разводкой системы водоснабжения
45 000
6
Насос молочный
70 000
7
Электрический водонагреватель
45 000
8
Счетчик молока
60 000
9
Прибор для анализа качества молока
90 000
10
Корпус с фильтром
20 000
11
Электростанция (дизельная или бензиновая)
500 000
12
Экспресс индикаторы для определения мастита
50 000
Паспорт проекта: "Приобретение транспортного средства для перевозки молока"
Наименование техники
Норматив возмещения 50%, но не более (тенге):
1.
Молоковоз*:
1.2
емкостью от 1 тонны
3 500 000
1.3
емкостью от 4 тонн
6 000 000
1.4
емкостью от 7 тонн
10 000 000
2
Прицеп-цистерна для перевозки молока:
2.1
емкостью от 300 литров
980 000
2.2
емкостью от 400 литров
1 000 000
2.3
емкостью от 900 литров
1 150 000
2.4
емкостью от 1100 литров
1 250 000
__________________________________________________________________________
* субсидируется только один молоковоз для одного сельскохозяйственного кооператива.
Паспорт проекта: "Приобретение переносной/передвижной доильной установки"
Наименование оборудования
Норматив возмещения 50%, но не более (тенге):
1.
Переносная доильная установка
85 000
Паспорт проекта: "Приобретение модульного цеха с оборудованием по переработке молока мощностью от 500 литров до 5 тонн молока в сутки"
Наименование оборудования
Норматив возмещения до 50%, но не более (тенге):
1.
Модульный цех по переработке молока включающий: насосное оборудование, комплект оборудования для учета и фильтрации молока, ванна охлаждения или танк-охладитель молока, блок накопитель, приборы для контроля качества молока (анализатор молока), оборудование/линия по производству сливочного масла, творога и/или сыра.
15 000 000
2.
Модульная конструкция из металлоконструкций и сэндвич-панелей
10 000 за
квадратный метр
3.
Оборудование/линия по производству сливочного масла, творога и/или сыра.
10 000 000
4.
Экспресс индикаторы для определения мастита
50 000
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования для убойных пунктов мощностью от 5 голов забоя в сутки"
Наименование оборудования
Норматив возмещения 50%, но не более (тенге):
1
Модульный убойный пункт от 5 голов забоя в сутки включающий: линию убоя, бокс-загон для оглушения скота, электрический тельфер цепной, крюк, стол разбора внутренностей, шкуросъемное оборудование, пила для распиловки туши, оборудование для очистки внутренних органов, переносная емкость для сбора крови, весы
11 000 000
2
Модульный убойный пункт от 15 голов забоя в сутки включающий: линию убоя, бокс-загон для оглушения скота, электрический тельфер цепной, крюк, стол разбора внутренности, шкуросъемное оборудование, пила для распиловки туши, оборудование для очистки внутренних органов, переносная емкость для сбора крови, весы

Бір шаршы метр үшін 10 000
17.
Сиыр қора мен бұзау қора жабдығы (сиырларға арналған бокстар, бекітілетін азықтық үстелдер, ішкі өткелдерге арналған қоршаулар, қасынуға арналған айлабұйымдар, өжіреге арналған жабдықтар, желдету, сумен жабдықтау жабдығы, бұзауларға арналған торлар, көң шығару жүйесі, резеңке төсеніш)
Бір мал орыны үшін 230 000
18.
Металл конструкциядан және сэндвич-панельден жасалған модульді конструкция: астық қоймасы
Бір шаршы метр үшін
10 000
Техниканың атауы мен техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 25%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
19.
Тракторлар (дөңгелекті/шынжыр табанды):
19.1
қуаты 60 ат күшіне дейін
800 000
19.2
қуаты 61-89 ат күші
1 500 000
20.
Фронтальді тиегіш
2 000 000
7-бөлім. Құс шаруашылығында объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Жылына 2000 тоннадан бастап құс етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту"
Техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 20%*, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1
Металл конструкциядан және сэндвич-панельден жасалған модульді конструкция
шаршы метрге 4 000
1.1
инкубатор алаңңы
1.2
бройлерлер өсіру алаңдары
1.3
құсты сою, қайта өңдеу зауытының алаңы
1.4
компостирлеу алаңшасы
2
Жабдық
2.1
Инкубаторға арналған жабдық
қуаттылығы 1000 тоннаға 4 100 000
2.2
Бройлер балапандарын өсіруге арналған едендік жабдық (азықтандыру, суару, климаттық жабдық, жарықтандыру (оның ішінде, жинақтаушы/құрамдаушы), төсеніш даярлауға арналған, құс фабрикасы объектілеріне қызмет көрсетуге арналған жабдық)
қуаттылығы 1000 тоннаға 9 000 000
2.3
Бройлер балапандарын өсіруге арналған торлы жабдық (азықтандыру, суару, климаттық жабдық, жарықтандыру (оның ішінде, жинақтаушы/құрамдаушы), төсеніш даярлауға арналған, құс фабрикасы объектілеріне қызмет көрсетуге арналған жабдық)
қуаттылығы 1000 тоннаға 40 000 000
2.4
Құстарды сою және қайта өңдеу бойынша зауытқа арналған жабдық (құсты сою мен қайта өңдеуге арналған, суықпен жабдықтау жүйесі, ет өнімдерін мұздату мен сақтауға арналған, қаптауға, заттаңба жапсыруға, тасымалдауға арналған, етті терең өңдеуге, гигиенаға, жұмсақ қалдықтарды қайта өңдеуге, өндірістік ағындарды тазалауға арналған, қоймалық, зертханаға арналған)
қуаттылығы 1000 тоннаға 30 000 000
2.5
Саңғырықты компостқа кәдеге жарату жөніндегі жабдық
4 000 000
3
Техника
3.1
Пневматикалық түсіргіші бар азық тасығыш
7 000 000
3.2
Балапан тасығыш
8 000 000
3.3
Бройлер тасығыш
3 500 000
3.4
Жұмыртқа тасығыш рефрижератор
3 000 000
3.5
Айырлы электрлі тиегіш /айырлы дизелді тиегіш
2 250 000
3.6
Шағын тиегіш
1 600 000
3.7
Комаров жылжымалы дезинфекциялау қондырғысы

10 000 за квадратный метр
17.
Оборудование коровника и телятника (боксы для коров, кормовые столы с фиксацией, ограждения внутренних проходов, приспособления для чесания, оборудование для денников, оборудования вентиляции, водоснабжения, клетки для телят, система навозоудаления, резиновые маты)
230 000 на одно скотоместо
18.
Модульная конструкция из металлоконструкций и сэндвич-панелей: зерносклад
10 000 за квадратный метр
19.
Тракторы (колесный/гусеничный):
19.1
мощностью до 60 лошадиных сил
800 000
19.2
мощностью 61-89 лошадиных сил
1 500 000
20.
Фронтальный погрузчик
2 000 000
Раздел 7. Создание и расширение объектов в птицеводстве
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для производства от 2000 тонн мяса в год мяса птицы"
Наименование и техническая характеристика, техники и оборудования
Норматив возмещения 20%*, но не более (тенге):
1
Модульная конструкция из металлоконструкций и сэндвич-панелей
4 000 за квадратный метр
1.1
площадка инкубатора
1.2
площадки выращивания бройлеров
1.3
площадка завода по убою переработке птицы
1.4
площадка компостирования
2
Оборудование
2.1
Оборудование для инкубатора
4 100 000 на 1000 тонн мощности
2.2
Напольное оборудование для выращивания цыплят-бройлеров (кормление, поение, климатическое оборудование, освещение (в том числе комплектующие/составляющие), для приготовления подстила, для обслуживания объектов птицефабрики)
9 000 000 на 1000 тонн мощности
2.3
Клеточное оборудование для выращивания цыплят-бройлеров (кормление, поение, климатическое оборудование, освещение (в том числе комплектующие/составляющие), для приготовления подстила, для обслуживания объектов птицефабрики)
40 000 000 на 1000 тонн мощности
2.4
Оборудование для завода по убою и переработке птицы (для убоя и переработки птицы, системы холодоснабжения, для замораживания и хранения мясных продуктов, упаковочные, этикетировочные, транспортировочные, для глубокой переработки мяса, гигиены, переработки мягких отходов, очистки производственных стоков, складское, для лаборатории)
30 000 000 на 1000 тонн мощности
2.5
Оборудование по утилизации помета в компост (машина ворошительная для буртов)
4 000 000
3
Техника
3.1
Кормовоз с пневмовыгрузкой
7 000 000
3.2
Цыплятовоз
8 000 000
3.3
Бройлеровоз
3 500 000
3.4
Яйцевоз рефрижератор
3 000 000
3.5
Электропогрузчик вилочный/дизельный погрузчик вилочный
2 250 000
3.6
Минипогрузчик
1 600 000
3.7
Передвижная дезинфекционная установка Комарова

1 500 000
10.
150 тоннаға дейінгі вагондық таразы
2 000 000
Техниканың атауы мен техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 25%, бірақ мынадан көп емес (теңге):
Техника
11.
Фронтальді тиегіш/айырлы тиегіш
2 000 000
12.
Тіркемесі бар жүк автомашинасы
3 500 000
Жобаның паспорты: "Өндірістік қуаты тәулігіне 500 килограмнан басталатын, жасыл азық өсіруге арналған гидропонды қондырғы сатып алу"
Жабдықтың атауы
Өтеу нормативі 50%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Монтаждауды және іске қосу-баптау жұмыстарын қоса алғанда, гидропонды қоңдырғы:
1.1
қуаты 500 килограмнан бастап
5 000 000
1.2
қуаты 1 тоннадан бастап
7 000 000
1.3
қуаты 2 тоннадан бастап
10 000 000
11-бөлім. Сүт және сүт өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Сүтті қайта өңдеуші объектіге арналған техника мен жабдық сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Пастерленген/ультрапастерленген сүтті, қышқыл сүт өнімін, ірімшік, сүзбе, сары май өндіру жөніндегі жабдық/желі
327 000 000
2.
Құрғақ сүт өндіру жөніндегі жабдық/желі
104 000 000
3.
Металл конструкциялардан және/немесе сэндвич-панельдерден жасалған модульді конструкция
Бір шаршы метрге 6 000 теңге
Жобаның паспорты: "Бие және (немесе) түйе және (немесе) ешкі сүтін қайта өңдеуге арналған техника мен жабдық сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Автоматты саууға арналған желі (сүт құбыры, сауу апараттары, автоматты өткелек, вакуум-сорғылар, сауу кезіндегі автоматты астаулар)
13 000 000
2.
Қосалқы жабдық (100-500 литр сүтті тасымалдау мен сақтауға арналған, ваккумды және салқындатқыш, сақтау параметрлерін бақылау жүйесі бар, жинау және экспресс-талдау жүгізу жүйесі бар жабдықтар, мұздатқыш камера, бу генераторы, науашалар, жылжымалы сөрелер, өлшегіштер, буып-түю жабдықтары, ұнтақтың сапасын бақылауға арналған жабдықтар)
25 000 000
3.
Бір уақытта 200 литрді қайта өңдейтін 2 бірлік лиофильді қондырғылар
80 000 000
4.
Металл конструкциялардан және/немесе сэндвич-панельдерден жасалған модульді конструкция
Бір шаршы метрге 6 000 меңге
Жобаның паспорты: "Сүт тасуға арналған көлік құралын сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Сүт тасуға арналған көлік құралы (сұйықтық температурасының өзгеруіне жол бермеу үшін жылу оқшаулағышы бар, сүт тасуға арналған цистернасы бар автомашина) және (немесе) тіркеме және (немесе) жартылай тіркеме сүт тасығыш:
1.1
сыйымдылығы 1 тоннадан басталатын автомашина базасындағы сүт тасығыш

1 500 000
10.
Весы вагонные до 150 тонн
2 000 000
Наименование и техническая характеристика, техники
Норматив возмещения 25%, но не более (тенге):
Техника
11.
Фронтальный погрузчик/ вилочный погрузчик
2 000 000
12.
Грузовая автомашина с прицепом
3 500 000
Паспорт проекта: "Приобретение гидропонной установки для выращивания зеленого корма, производственной мощностью от 500 килограмм в сутки"
Наименование оборудования
Норматив возмещения 50%, но не более (тенге):
1.
Гидропонная установка, включая монтаж и пуско-наладочные работы:
1.1
мощностью от 500 килограмм
5 000 000
1.2
мощностью от 1 тонны
7 000 000
1.3
мощностью от 2 тонн
10 000 000
Раздел 11. Создание и расширение объектов по переработке, заготовке, транспортировке молока и молочных продуктов
Паспорт проекта: "Приобретение техники и оборудования для молокоперерабатывающего объекта"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.
Оборудование/линия по производству пастеризованного/ультра-пастеризованного молока, кисломолочной продукции, сыра, творога, сливочного масла
327 000 000
2.
Оборудование/линия по производству сухого молока
104 000 000
3.
Модульная конструкция из металлоконструкций и/или сэндвич-панелей
6 000 тенге за квадратный метр
Паспорт проекта: "Приобретение техники и оборудования для переработки кобыльего и (или) верблюжьего и (или) козьего молока"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.
Линия для автоматического доения (молокопровод, аппараты доения, автомат раскол, вакуум-насосы, автомат-кормушки при доении)
13 000 000
2.
Вспомогательное оборудование (транспортировки и хранения молока, на 100-500 литров с вакуумной и охладительной системой, контроля параметров хранения, для забора и проведения экспресс анализа, морозильная камера парогенегаторы, лотки, передвижные полки, мерники, упаковочное оборудование, оборудования для контроля качества порошка)
25 000 000
3.
Лиофильные установки 2 единицы по 200 литров единовременной переработки
80 000 000
4.
Модульная конструкция из металлоконструкций и/или сэндвич-панелей
6 000 тенге за квадратный метр
Паспорт проекта: "Приобретение транспортного средства для перевозки молока"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.
Транспортное средство для перевозки молока (автомашина с цистерной, предназначенной для перевозки молока с теплоизоляцией для недопущения изменения температуры жидкости) и (или) прицеп и (или) полуприцеп молоковоз:
1.1
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 1 тонны

2 000 000
1.2
сыйымдылығы 4 тоннадан басталатын автомашина базасындағы сүт тасығыш
3 500 000
1.3
сыйымдылығы 7 тоннадан басталатын автомашина базасындағы сүт тасығыш
6 000 000
1.4
сыйымдылығы 12 тоннадан басталатын автомашина базасындағы сүт тасығыш
8 000 000
1.5
сыйымдылығы 0,5 тоннадан басталатын цистерна-тіркеме
487 500
1.6
сыйымдылығы 10 тоннадан басталатын жартылай тіркеме
2 250 000
1.7.
ершікті тартқыш
4 500 000
12-бөлім. Ет және ет өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау, тері мен жүнді бастапқы қайта өңдеу жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Етті қайта өңдеуші объектіге арналған техника және жабдық сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Қанын, ішек-қарнын өңдеуді және ұшаны мүшелеуді қоса алғанда, жануарларды сою жөніндегі жабдық/желі
86 000 000
2.
Шұжық өнімдерін өндіру жөніндегі жабдық/желі
75 000 000
3.
Ет және ет-өсімдік консервілерін өндіру жөніндегі жабдық/желі
160 000 000
4.
Термокамераларға арналған есіктерді қоса алғанда, тоңазытқыш жабдығы
70 000 000
5.
Мал шаруашылығы шикізатының қалдықтарын қайта өндеу жөніндегі жабдық/желі
88 000 000
6.
Қосалқы жабдық: санитариялық жабдық, пышақтар мен араларды қайрауға арналған айлабұйымдар, жуу жабдығы, басқару жүйесі, мақробиологиялық зертхана, сервистік және инженерлік жабдық (бу генераторы, бойлер, сорғылар)
30 000 000
7.
Металл конструкциялардан және/немесе сэндвич-панельдерден жасалған модульді конструкция
Бір шаршы метрге 6 000 меңге
Жобаның паспорты: "Ет тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу"
Техниканың атауы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
Рефрижератор (ауыл шаруашылығы өнімін тасуға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина):
жүк көтергіштігі 4 тоннадан бастап
1 500 000
жүк көтергіштігі 10 тоннадан бастап
6 000 000
жартылай тіркеме
1 400 000
Ершікті тартқыш
4 500 000
Жобаның паспорты: "Ауыл шаруашылығы жануарларының жүні мен терісін бастапқы қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарға арналған жабдық сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Жүн жуу қондырғысы (жуылмаған жүнді беру құрылғысы, 2 барабанды қопсытқыш, таспалы тасымалдағыш, баркалар, кептіргіш барабандар, сығуға арналған пресс, шайырды бөлу құрылғысы)
312 576 000
2.
Теріні бастапқы қайта өңдеу жөніндегі жабдық/желі
238 000 000
3.
Металл конструкциялардан және/немесе сэндвич-панельдерден жасалған модульді конструкция
Бір шаршы метрге 6 000 теңге
Жобаның паспорты: "Жүн дайындау пунктіне арналған жабдық сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Қырқу пункті:
1.1.
Қойларды электрлі-механикалық қырқуға арналған құрал (40 бірлік)

2 000 000
1.2
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 4 тонн
3 500 000
1.3
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 7 тонны
6 000 000
1.4
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 12 тонн
8 000 000
1.5
прицеп-цистерна с емкостью от 0,5 тонны
487 500
1.6
полуприцеп с емкостью от 10 тонн
2 250 000
1.7.
седельный тягач
4 500 000
Раздел 12. Создание и расширение объектов по переработке, заготовке, транспортировке мяса и мясных продуктов, первичной переработке шкур и шерсти
Паспорт проекта: "Приобретение техники и оборудования для мясоперерабатывающего объекта"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.
Оборудование/линия по убою животных включая обработку крови, внутренностей и разделке туш
86 000 000
2.
Оборудование/линия по производству колбасных изделий
75 000 000
3.
Оборудование/линия по производству мясных и мясорастительных консервов
160 000 000
4.
Холодильное оборудование, включая двери для термокамер
70 000 000
5.
Оборудование/линия по переработке отходов животноводческого сырья
88 000 000
6.
Вспомогательное оборудование: санитарное оборудование, приспособления для заточки ножей и пил, моечное оборудование, система управления, микробиологическая лаборатория
Сервисное и инженерное оборудование (парогенератор, бойлер, насосы)
30 000 000
7.
Модульная конструкция из металлоконструкций и/или сэндвич-панелей
6 000 тенге за квадратный метр
Паспорт проекта: "Приобретение транспортных средств для перевозки мяса"
Наименование техники
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки сельскохозяйственной продукции):
1.1.
грузоподъемность от 4 тонн
1 500 000
1.2.
грузоподъемность от 10 тонн
6 000 000
1.3.
полуприцеп
1 400 000
2.
Седельный тягач
4 500 000
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования для предприятий
по первичной переработке шерсти и шкур сельскохозяйственных животных"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.
Шерстомоечная установка (устройство подачи немытой шерсти, 2-х барабанный разрыхлитель, ленточный транспортер, барки, сушильные барабаны, пресс для отжима, устройство выделения жиропота)
312 576 000
2.
Оборудование/линия по первичной переработке шкур
238 000 000
3.
Модульная конструкция из металлоконструкций и/или сэндвич-панелей
6 000 тенге за квадратный метр
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования для пункта заготовки шерсти"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.
Стригальный пункт:
1.1.
Инструмент для электромеханической стрижки овец (40 единиц)

жүк көтергіштігі 1,5 тоннадан бастап
3 500 000
3.2
жүк көтергіштігі 4 тоннадан бастап
5 000 000
4.
Металл конструкциялардан және/немесе сэндвич-панельдерден жасалған модульді конструкция
Бір шаршы метрге 6 000
* модульді конструкцияның жеміс сақтау орны үшін өтеу нормативі 6 000 теңге/шаршы метр
** жеміс сақтау орнының сыйымдылығына байланысты бір немесе одан көп тоңазытқыш жабдығын сатып алуға жол беріледі
*** бір өтінім беруші үшін бір рефрижератор ғана субсидияланады

грузоподъемностью от 1,5 тонн
3 500 000
3.2
грузоподъемностью от 4 тонн
5 000 000
4
Модульная конструкция из металлоконструкций и/или сэндвич-панелей
6 000 за квадратный метр
* для фруктохранилища модульной конструкции норматив возмещения 6 000 тенге/кв.м
** допускается приобретение одного и более холодильного оборудования в зависимости от емкости фруктохранилища
*** субсидируется только один рефрижератор для одного заявителя

15-бөлім. Көкөніс және жеміс өсіруге арналған техника мен жабдық сатып алу
Жобаның паспорты: "Жылыжай кешенін салу және кеңейту"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (1 гектарға теңге)
Жылыжай кешенінде мыналар болуы тиіс: жылу энергиясының автономды көздері (қажет болған жағдайда), термоаккумулятор, жылыту және климаттық бақылау жүйесі, ауаны автоматты ылғалдандыру, жарық беру, көмір қышқыл газын (СО2) өндіру, перделеу жүйесі, жасанды субстратта топырақсыз өсіру технологиясы, дақылдарды аз көлемде өсірудің автоматты жүйесі (тамшылатып суару, қоректік ерітінділерді дайындау тораптары, су дайындау).
Инвестициялық жобаның құны мынаны құрайды:
үлдірден/поликорбанаттан жасалған жабын

Раздел 15. Приобретение техники и оборудования для выращивания овощей и фруктов
Паспорт проекта: "Строительство и расширение тепличного комплекса"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге на 1 гектар):
Тепличный комплекс должен включать: автономные источники тепловой энергии (при необходимости), термоаккумулятор, систему обогрева и климатического контроля, систему автоматического доувлажнения воздуха, досветки, производства углекислого газа (СО2), зашторивания, технологию беспочвенного выращивания на искусственном субстрате, автоматические системы малообъемного выращивания культур (капельное орошение, узлы подготовки питательных растворов, водоподготовка).
Стоимость инвестиционного проекта составляет:
- покрытие из пленки/поликарбоната

67 000 000
- шыныдан жасалған жабын
96 000 000
Жоба паспорты: "5 гектардан басталатын қарқынды алма бағын отырғызу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 40%, бірақ мынадан көп емес (1 гектарға теңге)
Қарқынды алма бағын отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады:
- аласа бойлы және жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерін, оның ішінде книп-баум көшеттерін пайдалана отырып, отырғызатын материал аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс;

67 000 000
- покрытие из стекла
96 000 000
Паспорт проекта: "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 40%, но не более (тенге на 1 гектар):
Закладка интенсивного яблоневого сада осуществляется по следующей технологии:
- с использованием саженцев на карликовых и полукарликовых клоновых подвоях, в том числе саженцев книп-баум, посадочный материал должен свободным от болезней и вредителей;

- 1 гектарға көшеттер саны 2000 данадан 3571 данаға дейін:
Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгізілгендер үшін*
Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгізілмегендер үшін*
1 көшетке 315 теңге
1 көшетке 135 теңге
- тіреуіш бағаналы мырышталған сымды пайдалана отырып, тартатын (негізгі) бағаналардан, аралық бағаналардан (биіктігі топырақтың бетінен кемінде 2,0 м) тұратын тіреуіш бағаналарды (тіреуішті), тіреуіш бағанаға көшетті бекіту элементтерін, керме құрылғыларды, зәкір немесе тірек конструкцияларды қолдана отырып;

- с количеством саженцев от 2000 до 3571 штук на 1 гектар:
для включенных в Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан*
315 тенге за 1 саженец
для не включенных в Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан*
135 тенге за 1 саженец
- с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 м над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций;

1 200 000
- құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып (қажет болған жағдайда);
1 100 000
- тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып**
500 000
Техника***
Трактор (қуаты 65 ат күші)
2 000 000
Жабдық***
Мамандандырылған бақ бүріккіші (бак сыйымдылығы 500 литрден кем емес) ***
1 400 000
Трактор тіркемесі (жүк көтергіштігі 3 тоннадан кем емес) ***

1 200 000
- с использованием (при необходимости) защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов;
1 100 000
- с применением системы капельного орошения**
500 000
Техника***
Трактор (мощностью до 65 лошадиных сил)***
2 000 000
Оборудование***
Опрыскиватель специализированный садовый (емкость бака не менее 500 литров)***
1 400 000
Прицеп тракторный (грузоподъемностью не менее 3 тонн)***

700 000
Аспалы бақ культиваторы***
500 000
Бақ шөп шапқышы***
500 000
Тыңайытқыш енгізуге арналған машина***
1 200 000
*- 2017 жылы субсидиялауға 2015-2016 жылдары пайдалануға енгізілген инвестициялық жобалар шеңберіндегі көшеттер жатады;
- 2018 жылы субсидиялауға 2016 жылы пайдалануға енгізілген инвестициялық жобалар шеңберіндегі көшеттер жатады;
- 2017 жылы пайдалануға енгізілген инвестициялық жобалар шеңберінде сатып алынған көшеттерді субсидиялау тұқым шаруашылығын дамыту бағдарламасы бойынша жүзеге асырылады;
**- тамшылатып суару жүйесін орнату міндетті;
*** ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдығын сатып алу (қажет болған жағдайда).
Жобаның паспорты: "5 гектардан басталатын жеміс-жидек дақылдарын және жүзімді отырғызу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 40%, бірақ мынадан көп емес (1 гектарға теңге)
Жеміс-жидек дақылдарын және жүзімді отырғызу былайша жүзеге асырылады:
- орта бойлы және ұзын бойлы телітушілердегі көшеттерді пайдалана отырып, отырғызу материалы аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс;
- 1 гектарға мынадай көшеттер санымен*:
жемісті дақылдар – 500 данадан 2000 данаға дейін;

700 000
Культиватор садовый навесной***
500 000
Косилка садовая***
500 000
Машина для внесения удобрений***
1 200 000
*- в 2017 году субсидированию подлежат саженцы в рамках инвестиционных проектов, введенных в эксплуатацию в 2015-2016 годах;
- в 2018 году субсидированию подлежат саженцы в рамках инвестиционных проектов, введенных в эксплуатацию в 2016 году;
- субсидирование саженцев, приобретенных в рамках инвестиционных проектов, введенных в эксплуатацию в 2017 году, осуществляется в рамках программы развития семеноводства;
**установка системы капельного орошения обязательна;
***приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости).
Паспорт проекта: "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 40%, но не более (тенге на 1 гектар):
Закладка плодово-ягодных культур и винограда осуществляется:
- с использованием саженцев на средне- и высокорослых подвоях, посадочный материал должен быть свободным от болезней и вредителей;
- с количеством саженцев на 1 га*:
плодовые культуры – от 500 до 2000 штук;

жаңғақ жемісті дақылдар – 100 данадан 500 данаға дейін;
жүзім – 1667 данадан 2667 данаға дейін;
жидектер – 1 гектарға 40000 данаға дейін
375 000*
- керме (негізгі) бағаналарды, аралық бағаналарды (биіктігі топырақ деңгейінен кемінде 2,0 м) қамтитын тіреуіш бағананы (тіректі) қолдана отырып (қажет болған жағдайда), тіреуіш бағаналы мырышталған сым, көшетті тіреуіш бағанаға бекіту элементтерін, керме құрылғыларын, зәкір немесе тірек конструкцияларды пайдалана отырып;

орехоплодные культуры от 100 до 500 штук;
виноград – от 1667 до 2667 штук;
ягоды - до 40000 штук на 1 га
375 000*
- с применением шпалер (опор) (при необходимости), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 м над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций

1 200 000
- тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып (Апорт сортты алма ағашын қоспағанда)**;
500 000
Трактор (қуаты 65 ат күші)***
2 000 000
Мамандандырылған бақ бүріккіші (бак сыйымдылығы кемінде 500 литр)***
1 400 000
Трактор тіркемесі (жүк көтергіштігі кемінде 3 тонна)***
700 000
Аспалы бақ культиваторы***
500 000
Бақ шөп шапқышы***
500 000
Тыңайытқыш енгізуге арналған машина***
1 200 000
*- 2017 жылы субсидиялауға 2015-2016 жылдары пайдалануға енгізілген инвестициялық жобалар шеңберіндегі көшеттер жатады;
- 2018 жылы субсидиялауға 2016 жылы пайдалануға енгізілген инвестициялық жобалар шеңберіндегі көшеттер жатады;
- жаңғақ жемісті дақылдардың көшеттерін қоспағанда 2017 жылы пайдалануға енгізілген инвестициялық жобалар шеңберінде сатып алынған көшеттерді субсидиялау тұқым шаруашылығын дамыту бағдарламасы бойынша жүзеге асырылады;
**- тамшылатып суару жүйесін орнату міндетті;
*** ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдығын сатып алу (қажет болған жағдайда).
16-бөлім. Жемістерді, көкөністерді және картопты қайта өңдеуге арналған техника мен жабдық сатып алу
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 1 тонна шикізаттан басталатын жемістерді/көкөністерді қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салуға немесе кеңейтуге арналған жабдық сатып алу"
Жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.
Жеміс-жидекті, көкөністерді және басқа да жемістерді қайта өңдеу жөніндегі желі:
1.1
Қызанақ концентратын өндіру желісі
12 000 000
1.2
Тосап, джем, конфитюрлер өндіру желісі
9 000 000
1.3
Құнарландырылған жеміс шырынын өндіру желісі
16 000 000
1.4
Жемістер мен көкөністерден концентраттар өндіру желісі
12 000 000
1.5
Кептірілген жемістер өндіру желісі
4 500 000
1.6
Жемістер мен көкөністерді консервілеу желісі
3 000 000
2.
Шырын өндіру үшін жаңа жиналған жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу желісі
40 000 000
*- көрсетілген нормативтер бойынша субсидиялау сағатына 1 тонна шикізатқа есептей отырып жүзеге асырылады. Жабдықтың қуаты сағатына 1 тонна шикізаттан асатын жағдайда, субсидиялар сомасы жабдық қуатын өтеу нормативіне көбейту жолымен айқындалады. Бөлшек цифр алынған жағдайда, нәтижесі математикалық жолмен бүтін мәнге дейін дөңгелектенеді.
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 1 тонна шикізаттан басталатын картопты қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салуға және кеңейтуге арналған жабдық сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1.1
Картопты қайта өңдеуге және вакуумдік буып-түюге арналған желі
20 000 000
1.2
Картопты қайта өңдеуге арналған желі

1 200 000
- с применением системы капельного орошения (за исключением яблони сорта Апорт)**
500 000
Трактор (мощностью до 65 лошадиных сил)***
2 000 000
Опрыскиватель специализированный садовый (емкость бака не менее 500 литров)***
1 400 000
Прицеп тракторный (грузоподъемностью не менее 3 тонн)***
700 000
Культиватор садовый навесной***
500 000
Косилка садовая***
500 000
Машина для внесения удобрений***
1 200 000
*- в 2017 году субсидированию подлежат саженцы в рамках инвестиционных проектов, введенных в эксплуатацию в 2015-2016 годах;
- в 2018 году субсидированию подлежат саженцы в рамках инвестиционных проектов, введенных в эксплуатацию в 2016 году;
- субсидирование саженцев, приобретенных в рамках инвестиционных проектов, введенных в эксплуатацию в 2017 году, осуществляется в рамках программы развития семеноводства, за исключением саженцев орехоплодных культур;
**установка системы капельного орошения обязательна;
***приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости).
Раздел 16. Приобретение техники и оборудования для переработки плодов, овощей и картофеля
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования для строительства или расширения предприятия по переработке фруктов/овощей мощностью от 1 тонны сырья в час"
Наименование и техническая характеристика оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге)*:
1.
Линия по переработке фруктов, овощей и прочих плодов:
1.1
Линия по производству концентрата из томата
12 000 000
1.2
Линия по производству варенья, джемов, конфитюров
9 000 000
1.3
Линия по производству концентрированного фруктового сока
16 000 000
1.4
Линия по производству концентратов из фруктов и ягод
12 000 000
1.5
Линия по производству сухофруктов
4 500 000
1.6
Линия консервирования овощей и фруктов
3 000 000
2
Линия по переработке свежих фруктов и овощей для производства соков
40 000 000
*- по указанным нормативам субсидирование осуществляется из расчета на 1 тонну сырья в час. В случае превышения мощности оборудования более 1 тонны сырья в час сумма субсидий определяется путем умножения мощности оборудования на норматив возмещения. В случае получения дробной цифры результат округляется математическим путем до целого значения.
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования для строительства и расширения предприятия по переработке картофеля мощностью от 1 тонны сырья в час"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.1
Линия для переработки и вакуумной упаковки картофеля
20 000 000
1.2
Линия для переработки картофеля

9 000 000
*- кәсіпорынның қуатына қарай жабдықтар мен машиналар бірлігінің саны субсидияланады
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 140 мың тонна шикізаттан басталатын картопты қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салуға арналған жабдық сатып алу"
Жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1
Картопты қайта өңдеу және өлшеп-салу желісі
3 176 600 000
17-бөлім. Қант өндіруге арналған техника мен жабдық сатып алу
Жоба паспорты: "Қант қызылшасын қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салуға арналған жабдық сатып алу"
Жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Салу кезіндегі өтеу нормативі 50%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
Қант қызылшасын қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорын (тасымалдағышы, көтергіші, қызылша тазалауға, ұсақтауға арналған жабдығы, диффузері, жойғышы, әк сүтіне арналған ыдысы, танкері, бірінші және екінші сатураторлары, шырынға арналған сүзгісі, пресс-сүзгісі, булауыштары, тазаланған шырынды қыздырғышы, конденсаторы, кристалдауға арналған цистернасы, бөлгіш миксері, күкірт өртеуге арналған қондырғысы, өздігінен ажырату центрифугасы, кептіргіші, буып-түю жабдығы, су сорғысы, құнарландырылған шырынға арналған сорғысы, күкірт тазалағышы, бу қазаны, бөліп тұратын шкафы, құбырларға арналған клапандары, құбырларға арналған оқшаулағышы, бөлшектеуге арналған құралы, сақиналы вакуум сорғысы бар), жобалық қуаты:
тәулігіне 50 тоннадан бастап

9 000 000
*- субсидируется количество единиц оборудования и машин в зависимости от мощности предприятия
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования для строительства предприятия по переработке картофеля мощностью от 140 тыс. тонн сырья в год"
Наименование и техническая характеристика оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1
Линия для переработки и фасовки картофеля
3 176 600 000
Раздел 17. Приобретение техники и оборудования для производства сахара
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования для строительства предприятия по переработке сахарной свеклы"
Наименование и техническая характеристика оборудования
Норматив возмещения при строительстве 50%, но не более (тенге):
Предприятие по переработке сахарной свеклы (включает транспортер, подъемник, оборудование для очистки, измельчения свеклы, диффузер, удалитель, сосуд для известкового молока, танкер, первый и второй сатураторы, фильтр для сока, фильтр-пресс, выпариватели, нагреватель очищенного сока, конденсатор, цистерна для кристаллизации, миксер-распределитель, установка для сжигания серы, центрифуга для автоматической разрядки, сушилка, упаковочное оборудование, водный насос, насос для концентрированного сока, очиститель серы, паровой котел, распределительный шкаф, клапаны для труб, изолятор для труб, инструмент для демонтажа, вакуумный насос кольцевой) проектной мощностью:
- от 50 тонн/сутки

460 000
2
қауыздан ажыраған өнімді бөлуге арналған сепаратор
440 000
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын макарон өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу мен кеңейту бойынша жабдық сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1
Макарон өнімдердін өндіру жөніндегі желі
106 900 000
2
Дайын макарон өнімдерін жинауға арналған жабдық
13 800 000
3
Макарон өнімдеріне арналған өлшеп-салу желісі
23 900 000
Жобаның паспорты: "Қайта өңдеу қуаты тәулігіне 170 тонна шикізаттан басталатын дәнді дақылдарды тереңдете қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорынды кеңейтуге арналған жабдық сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1
Дәнді дақылдарды тереңдете қайта өңдеу өнімдерін өндіру жөніндегі жабдық
1.1
Бидай маңызын ажырату жөніндегі жабдық
59 000 000
1.2
Крахмал тазарту жөніндегі жабдық
188 000 000
1.3
Крахмалды қалпына келтіру жөніндегі жабдық
39 000 000
1.4
Бидай маңызын кептіру жөніндегі жабдық
158 000 000
1.5
Крахмалды кептіру жөніндегі жабдық
214 000 000
1.6
Азық кептіру жөніндегі жабдық
99 000 000
1.7
Процестер мен басқару жүйесін автоматтандыру
99 000 000
1.8
Астықты қайта өңдеудің сарқынды суларын тазарту жүйесі
297 000 000
1.9
Шикі крахмал цехінің өнімділігін арттыруға арналған жабдық
224 000 000
2
Фруктоза шәрбатын өндіруге арналған кешен
138 000 000
20-бөлім: Кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі объектілерді кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 2 мың тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейтуге арналған жабдық сатып алу"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге)
1
Печенье және құрғақ таңғы ас өндіруге арналған желі

460 000
2
Сепаратор для разделения шелушенного продукта
440 000
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования при строительстве и расширению предприятия по производству макаронных изделий мощностью от 1 тонны килограмм в час"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1
Линия по производству макаронных изделий
106 900 000
2
Оборудование для накопления готовых макаронных изделий
13 800 000
3
Фасовочная линия для макаронных изделий
23 900 000
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования для расширения предприятия по глубокой переработке зерновых культур мощностью переработки от 170 тонн сырья в сутки"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1
Оборудование по производству продуктов глубокой переработки зерновых культур
1.1
Оборудование по отделению пшеничной клейковины
59 000 000
1.2
Оборудование по очистке крахмала
188 000 000
1.3
Оборудование по восстановлению крахмала
39 000 000
1.4
Оборудование по сушке пшеничной клейковины
158 000 000
1.5
Оборудование по сушке крахмала
214 000 000
1.6
Оборудование по сушке кормов
99 000 000
1.7
Автоматизация процессов и системы управления
99 000 000
1.8
Система очистки сточных вод переработки зерна
297 000 000
1.9
Оборудование для увеличения производительности цеха сырого крахмала
224 000 000
2
Комплекс для производства фруктозного сиропа
138 000 000
Раздел 20: Расширение объектов по производству кондитерских изделий
Паспорт проекта: "Приобретение оборудования по расширению предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 2 тысяч тонн продукции в год"
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1
Линия для производства печенья и сухих завтраков

213 000 000
2
Кәмпит өндіруге арналған желі
216 000 000
21-бөлім: Сауда-логистикалық объектілерді құру мен кеңейту
Жобаның паспорты: "Сақтау ауданы 5 000 шаршы метрден басталатын АӨК өнімдерінің көтерме саудасы стационарлық объектілерін (көтерме-тарату орталықтарын) құру және кеңейту"
Техника мен жабдықтың және модулді конструкцияның атауы және техникалық сипаттамасы (монтаждау, орнату және іске қосу-баптау жұмыстарына жұмсалатын шығыстарды қоса алғанда)
Өтеу нормативі 30%, бірақ мынадан көп емес (теңге):
1.
Металл конструкциялар мен сэндвич-панельдерден жасалған модульді конструкция

213 000 000
2
Линия для производства конфет
216 000 000
Раздел 21. Создание и расширение торгово-логистических объектов
Паспорт проекта: "Создание и расширение стационарных объектов
оптовой торговли продукцией АПК (оптово-распределительных центров), площадью хранения от 5 000 кв. м."
Наименование и техническая характеристика техники, оборудования и модульной конструкции (включая расходы по монтажу, установке и пуско-наладочные работы)
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.
Модульная конструкция из металлоконструкций и сэндвич-панелей

Бір шаршы метріне 6 000 теңге
Жобаның паспорты: "Ауыл шаруашылығы өнімдерінің бөлшек саудасын жүзеге асыруға арналған объектілерді құру"
Техника мен жабдықтың және модулді конструкцияның атауы және техникалық сипаттамасы (монтаждау, орнату және іске қосу-баптау жұмыстарына жұмсалатын шығыстарды қоса алғанда)
Өтеу нормативі 30%, бірақ одан көп емес (теңге):
1.
Сауда павильоны түрінде жабдықталған 10 шаршы метрге дейінгі контейнер типіндегі модульді ғимарат (қымталған, терезелері мен есіктері, еден жабыны бар, электрмен жабдықталған, іші және сырты әрленген)
240 000
2.
Сауда павильоны түрінде жабдықталған 10 шаршы метрден басталатын контейнер типіндегі модульді ғимарат (қымталған, терезелері мен есіктері, еден жабыны бар, электрмен жабдықталған, іші және сырты әрленген)

6 000 тенге за квадратный метр
Паспорт проекта: "Создание объектов розничной торговли сельскохозяйственной продукцией"
Наименование и техническая характеристика техники, оборудования и модульной конструкции (включая расходы по монтажу, установки и пуско-наладочные работы)
Норматив возмещения 30%, но не более (тенге):
1.
Модульное здание контейнерного типа до 10 квадратных метров, оборудованного в виде торгового павильона (с утеплением, с окнами и дверью, напольным покрытием, электроснабжением, внутренней и внешней отделкой)
240 000
2.
Модульное здание контейнерного типа от 10 квадратных метров, оборудованного в виде торгового павильона (с утеплением, с окнами и дверью, напольным покрытием, электроснабжением, внутренней и внешней отделкой)

360 000
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 28 қарашадағы
№ 473 бұйрығына
3-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім
Кімге:__________________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы))
Кімнен: _________________________________________________________________________
(инвестордың атауы)
Қатысушы туралы мәліметтер
1.
Инвестордың атауы
2.
Бірінші басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
3.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама көшірмесі – заңды тұлға үшін немесе жеке басты куәландыратын құжат – жеке тұлға үшін;
4.
Заңды мекенжайы
5.
Нақты мекенжайы
6.
Банктік деректемелері
7.
Байланыс телефондары
Инвестициялық жобаның қысқаша сипаттамасы және ол іске асырылатын/іске асырылған
қаражат көзі, инвестиция сомасы және субсидия сомасы
___________________________________________________________________
Мен/біз ұсынып отырған ақпараттың дұрыстығын растаймын. Дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы
хабардармыз.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын,
сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша
тоқтатылмағандығын растаймыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он
жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруды жүргізуге
міндеттенемін/міндеттенеміз.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісеміз.
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және инвестордың қолы
____________________________________________________
Мөр (бар болса) орны
Оператордың өтінімді қабылдаған күні 20__ жылғы "____"_____________
Өтінімді қабылдаған адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 28 қарашадағы
№ 473 бұйрығына
4-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп
Есептік кезең: 20___ жылғы ___________
(ай)
Индекс: № 1-ИС нысаны
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының ауыл шаруашылығы басқармалары
Қайда ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей
20__ жылғы "___"_________________
Мемлекеттік органның атауы _______________________________________________________
Субсидиялар атауы _______________________________________________________________
Есеп кезеңі ______________________________________________________________________
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы _________________________________
________________________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
________________________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
Р/с№
бағыт бойынша №
Инвестордың атауы
Инвестордың ЖСН/БСН
Жоба параметрлері
Тұрақты жұмыс орындарының саны
Жобаның жалпы құны, мың теңге
Өтеу үлесі, %
Төленген субсидиялар сомасы, мың теңге
Пайдалануға берілген күні, күні/айы/жылы
Комиссия шешімінің күні және нөмірі, күні/айы/жылы
Жоба паспортының атауы
Өндірістік көрсеткіштер (өндірістік қуат)
барлығы
оның ішінде субсидиялауға жататыны
ағымдағы
жобалық қуатқа шыққан кезде
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Әкім ___________________________________________      ________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))                        (қолы)
Төмен тұрған бюджеттің
бюджеттік бағдарламасы
әкімшісінің бірінші басшысы
_______________________________________________            ________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))                        (қолы)
Мөр (бар болса) орны
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп" айлық нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

360 000
Приложение 3
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2017 года № 473
Приложение 5
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка
на инвестиционное субсидирование
Кому:________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
От кого: _____________________________________________________________
(наименование инвестора)
Сведения об участнике
1.
Наименование инвестора
2.
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя
3.
Копию свидетельства или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица или документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
4.
Юридический адрес
5.
Фактический адрес
6.
Банковские реквизиты
7.
Контактные телефоны
Краткое описание инвестиционного проекта и источник финансовых
средств, за счет которых он будет реализовываться/был реализован, сумма
инвестиций и сумма субсидий
__________________________________________________________________________
Настоящим подтверждаем достоверность представленной мною/нами
информации. Осведомлены об ответственности за представление недостоверных
сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Подтверждаем, что в отношении меня/нас не начаты процедуры
ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша
деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики
Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных
сведений, обязуюсь/обязуемся в течение десяти рабочих дней произвести возврат
незаконно полученных денежных средств.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственной
услуги.
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись инвестора
__________________________________________________________________________
Место для печати (при наличии)
Дата принятия заявки Оператором "____"_____________20__ года
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона лица, принявшего заявку
Приложение 4
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2017 года № 473
Приложение 7
к Правилам субсидирования по
возмещению части
расходов,понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
Отчетный период: ________ 20___ года
(месяц)
Индекс: форма № 1-ИС
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц представляющих: управления сельского хозяйства акиматов
областей, городов Астаны и Алматы
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления – не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем
"____" ___________ 20__ года
Наименование государственного органа _____________________________________________
Наименование субсидий __________________________________________________________
Период отчета ___________________________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета _________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
________________________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
п/п
№ по направлению
Наименование инвестора
ИИН/БИН инвестора
Параметры проекта
Количество постоянных рабочих мест
Общая стоимость проекта тысяч тенге
Доля возмещения, %
Сумма выплаченных субсидий, тысяч тенге
Дата ввода в эксплуатацию, число/месяц/год
Дата и номер решения комиссии, число/месяц/год
Наименование паспорта проекта
Производственные показатели (производственная мощность)
всего
в том числе подлежало субсидированию
текущая
при выходе на проектную мощность
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Продолжение таблицы
Общая стоймость проекта тысяч тенге
Доля возмещения, %
Сумма выплаченных субсидий, тысяч тенге
Дата ввода в эксплуатацию, число/месяц/год
Дата и номер решения комиссии, число/месяц/год
всего
В том числе подлежало
11
12
13
14
15
16
Аким ________________________       ____________
(Ф.И.О. (при его наличии))       (подпись)
Первый руководитель -
администратора бюджетных
программ нижестоящего бюджета _________________________ ____________
(Ф.И.О. (при его наличии))       (подпись)
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению ежемесячной формы " Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"

1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп жөніндегі айлық нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Есептің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
3. 2, 5-бағандарда деректер Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына 1, 2-қосымшаларға сәйкес толтырылады;
4. 3-бағанда инвестордың атауы көрсетіледі;
5. 4-бағанда инвестордың ЖСН/БСН көрсетіледі;
6. 6, 7, 8, 9-бағандарда инвестордың статистикалық есептілігі және өндірілген өнімдерді заттай және құндық бейнелеу түрлері бойынша өткізуді растайтын бастапқы құжаттар негізіндегі кәсіпорынның өндірістік қуаты көрсетіледі;
7. 10-бағанда тұрақты жұмыс орындарының саны көрсетіледі;
8. 11, 12 бағандарда жобаның барлық жалпы құны, оның ішінде субсидиялауға жататыны көрсетіледі;
9. 13-бағанда инвестициялық жобаның паспортына сәйкес өтеу үлесі көрсетіледі;
10. 14-бағанда төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі;
11. 15-бағанда инвестициялық жобаны пайдалануға енгізу күні көрсетіледі;
12. 16-бағанда комиссия шешімінің күні және нөмірі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 28 қарашадағы
№ 473 бұйрығына
5-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп Есептік кезең: 20______ жыл
Индекс: № 2-ИС нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының ауыл шаруашылығы басқармалары
Қайда ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей
20__ жылғы "___"_________________
Мемлекеттік органның атауы _______________________________________________________
Субсидиялар атауы _______________________________________________________________
Есеп кезеңі ______________________________________________________________________
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы _________________________________
________________________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
________________________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
Р/с№
бағыт бойынша №
Инвестордың атауы
Инвестордың ЖСН/БСН
Жоба параметрлері
Тұрақты жұмыс орындарының саны
Жобаның жалпы құны, мың теңге
Өтеу үлесі, %
Төленген субсидиялар сомасы, мың теңге
Пайдалануға берілген күні, күні/айы/жылы
Комиссия шешімінің күні және нөмірі, күні/айы/жылы
Жоба паспортының атауы
Өндірістік көрсеткіштер (өндірістік қуат)
барлығы
оның ішінде субсидиялауға жататыны
ағымдағы
жобалық қуатқа шыққан кезде
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Әкім ___________________________________________      ________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))                        (қолы)
Төмен тұрған бюджеттің
бюджеттік бағдарламасы
әкімшісінің бірінші басшысы
_______________________________________________            ________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))                        (қолы)
Мөр (бар болса) орны
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп" жылдық нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1. Настоящее пояснение разработано в соответствии с подпунктом 2) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и детализирует заполнение ежемесячной формы по отчету об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях.
2. в графе1 отчета указывается порядковый номер;
3. данные в графах 2, 5 заполняются в соответствии с приложением 1, 2 к Правилам субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
4. в графе 3 указывается наименование инвестора;
5. в графе 4 указывается ИИН/БИН инвестора;
6 в графах 6,7,8,9 указывается производственная мощность предприятия на основании статистической отчетности инвестора и первичных документов, подтверждающих сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении;
7. в графе 10 указывается количество постоянных рабочих мест;
8. в графах 11,12 указывается общая стоимость проекта всего, в том числе подлежащая субсидированию;
9. в графе 13 указывается доля возмещения в соответствии с паспортом инвестиционного проекта;
10. в графе 14 указывается сумма выплаченных субсидий;
11. в графе 15 указывается дата ввода в эксплуатацию инвестиционного проекта;
12. в графе 16 указывается дата и номер решения комиссии.
Приложение 5
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2017 года № 473
Приложение 8
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
Отчетный период: 20___ год
Индекс: форма № 2-ИС
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: управления сельского хозяйства акиматов областей, городов Астаны и Алматы
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления – не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом
"____" ___________ 20__ года
Наименование государственного органа _____________________________________
Наименование субсидий __________________________________________________
Период отчета ___________________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета _________________________
______________________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
______________________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
№ п/п
№ по направлению
Наименование инвестора
ИИН/БИН инвестора
Параметры проекта
Количество постоянных рабочих мест
Общая стоимость проекта тысяч тенге
Доля возмещения, %
Сумма выплаченных субсидий, тысяч тенге
Дата ввода в эксплуатацию, число/месяц/год
Дата и номер решения комиссии, число/месяц/год
Наименование паспорта проекта
Производственные показатели (производственная мощность)
всего
в том числе подлежало субсидированию
текущая
при выходе на проектную мощность
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Продолжение таблицы
Общая стоймость проекта тысяч тенге
Доля возмещения, %
Сумма выплаченных субсидий, тысяч тенге
Дата ввода в эксплуатацию, число/месяц/год
Дата и номер решения комиссии, число/месяц/год
всего
В том числе подлежало
11
12
13
14
15
16
Аким ________________________       ____________
(Ф.И.О. (при его наличии))       (подпись)
Первый руководитель -
администратора бюджетных
программ нижестоящего бюджета _________________________       ____________
(Ф.И.О. (при его наличии))       (подпись)
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению ежемесячной формы " Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"