"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы № 72 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 395 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 16131 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы № 72 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9946 болып тіркелген, "Әділет" құқықтық-ақпараттық жүйесінде 2014 жылғы 26 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар ензгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсету қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсету қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) және Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес әзiрлендi, ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға (бұдан әрі – мамандар) бюджет қаражаты есебінен көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредит түрiнде әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну шарттары мен тәртiбiн айқындайды.";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Мамандарға көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредит беру тиісті қаржы жылына арналған міндетемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес бөлінген сома шегінде жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Маман немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі әлеуметтік қолдау шараларын алу үшін жүгінген кезде осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдау, сондай-ақ баламалы негізде әлеуметтік қолдау шараларын көрсету (бас тарту) туралы хабарламаны алу "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" комерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Әкімші әлеуметтік қолдау шараларын алуға үміткер мамандардың құжаттарын қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді, қаржы қаражатының қажеттілігін есептеуді жүргізеді және құжаттарды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде комиссияға жібереді.
10. Комиссия Әкімшіден құжаттар келіп түскен күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды қарайды және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне маманға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуге ұсыным жасайды.
Әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуден бас тартылған жағдайда, Әкімші комиссияның ұсынысы түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде:
маманға (егер маман құжаттарды Әкімшіге тапсырса);
Мемлекеттік корпорацияға (егер маман құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы тапсырса) әлеуметтік қолдау шараларын беруден бас тарту туралы дәлелді жауап жолдайды.
Маман осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Әкімші немесе Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат (бұдан әрі – Қолхат) береді.
Қолхат Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан екі данада жасалады.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 72 "Об утверждении Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 395. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2017 года № 16131.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 72 "Об утверждении Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9946, опубликованный 26 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в заголовок внести изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внести изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внести изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внести изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Предоставление специалистам подъемного пособия и бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья осуществляется в пределах выделенных сумм, согласно планам финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Прием документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил, необходимых для получения мер социальной поддержки при обращении специалиста или его представителя по нотариально удостоверенной доверенности, а также получение уведомления о предоставлении (отказе) мер социальной поддержки на альтернативной основе осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Администратор осуществляет прием и регистрацию документов специалистов, претендующих на получение мер социальной поддержки, проверяет достоверность предоставленных документов, производит расчеты потребности финансовых средств и в течение трех рабочих дней со дня принятия документов направляет в комиссию.
10. Комиссия в течение семи рабочих дней с момента поступления документов от Администратора рассматривает предоставленные документы и рекомендует акимату района (города областного значения) о предоставлении специалисту мер социальной поддержки.
В случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки, Администратор в течение трех рабочих дней с даты поступления рекомендации комиссии, направляет мотивированный ответ об отказе в предоставлении мер социальной поддержки:
специалисту (если специалист подал документы Администратору);
в Государственную корпорацию (если специалист подал документы через Государственную корпорацию).
В случае представления специалистом неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящих Правил, Администратор или работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – Расписка).
Расписка готовится в двух экземплярах, по одному для каждой из Сторон.

Маман осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын және (немесе) оларда қамтылған деректерді (мәліметтерді) дұрыс және (немесе) толық ұсынбаған, сонымен қатар маман Заңның 18-бабы 8-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда Әкімші мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.";
мынадай мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету үшін бюджет қаражаты жетіспеген жағдайда, Комиссия аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне әлеуметтік қолдау шараларын алушы үміткерлердің қатарынан мамандардың өтініш берген күні бойынша кезектілікті қалыптастыру жолымен әлеуметтік қолдау шараларын беруді тоқтатуға ұсыным жасайды.
Әлеуметтік қолдау шараларын алуға кезекте тұрған мамандардың құжаттарын қайта қарау мерзімін Әкімші белгілейді және ол бір жылдан артық болмайды.
Әкімші әлеуметтік қолдау шараларын беру мерзімін тоқтату туралы хабарламаны:
маманға (егер маман құжаттарды Әкімшіге тапсырса);
Мемлекеттік корпорацияға (егер маман құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы тапсырса) жолдайды.";
11, 12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі комиссияның ұсынымы келіп түскен сәттен бастап жеті жұмыс күні ішінде мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету және/немесе мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын алуға есепке және кезеккке қою туралы қаулы қабылдайды.
12. Осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген қаулы қабылданғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде Әкімші, маман және сенім білдірілген өкіл (агент) арасында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ауылдық елдi мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсету туралы келісім (бұдан әрі – Келісім) жасалады.
13. Келісім жасалғаннан кейін:
1) Әкімші бес жұмыс күні ішінде көтерме жәрдемақы сомасын мамандардың жеке есеп шоттарына аударады;
2) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) жиырма бес жұмыс күнi iшiнде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен маманға тұрғын үй сатып алуға немесе салуға кредит бередi.";
20, 21 және 22-тармақтар мындай редакцияда жазылсын:
"20. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі комиссиядан ұсыным келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде маманға мынадай шарттарды ескере отырып, тұрғын үйлердің үлгілік жобаларының нұсқаларын ұсынады:

В случаях представления специалистом недостоверных данных (сведений), содержащихся в пакете документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил, а также несоответствия специалиста требованиям пункта 8 статьи 18 Закона, Администратор отказывает в предоставлении мер социальной поддержки.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. При недостатке бюджетных средств для оказания мер социальной поддержки специалистам, Комиссия рекомендует акимату района (города областного значения) приостановить сроки предоставления мер социальной поддержки, путем формирования очередности из числа претендентов на получение мер социальной поддержки по дате подачи заявления специалистами.
Сроки повторного рассмотрения документов специалистов, состоящих в очереди на получение мер социальной поддержки, устанавливаются Администратором и не превышают более одного года.
Администратор направляет уведомление о приостановлении сроков предоставления мер социальной поддержки:
специалисту (если специалист подал документы Администратору);
в Государственную корпорацию (если специалист подал документы через Государственную корпорацию).";
пункты 11, 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"11. Акимат района (города областного значения) в течение семи рабочих дней с момента поступления рекомендации комиссии принимает постановление о предоставлении мер социальной поддержки специалистам и/или постановке на учет и очередность специалистов на получение мер социальной поддержки.
12. В течение пяти рабочих дней после принятия постановления, указанного в пункте 11 настоящих Правил, между Администратором, специалистом и поверенным (агентом) заключается Соглашение о предоставлении мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Соглашение).
13. После заключения Соглашения:
1) Администратор в течение пяти рабочих дней перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета специалистов;
2) поверенный (агент) в течение двадцати пяти рабочих дней в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предоставляет специалисту кредит на приобретение или строительство жилья.";
пункты 20, 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"20. Акимат района (города областного значения) в течении трех рабочих дней с момента поступления рекомендации комиссии предлагает специалисту варианты типовых проектов жилых домов для отбора с учетом следующих условий:

1) тұрғын үйдің бір шаршы метрінің құны қырық алты айлық есептік көрсеткіштен аспайды;
2) тұрғын үй құрылысының жалпы сметалық құны берілетін кредиттің екі еселік мөлшерінен аспауға тиіс;
3) тұрғын үй құрылысының ең ұзақ мерзімі кредит берген сәттен бастап он екі айдан аспауға тиіс.
21. Маман үлгілік жобалардың ұсынылған нұсқаларымен жазбаша түрде келіскен жағдайда аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі келісім алған сәттен бастап төрт жұмыс күні ішінде тұрғын үй салуға бюджеттік кредит беру туралы қаулы қабылдайды.
22. Осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген қаулы қабылданғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде Әкімші, маман және сенім білдірілген өкіл (агент) арасында Келісім жасалады.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Өңірлік даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді, сондай-ақ осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне бұйрықтың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_________________ Д. Абаев

1) стоимость одного квадратного метра жилья не превышает сорок шесть месячных расчетных показателей;
2) общая сметная стоимость строительства жилья не должна превышать двукратного размера выдаваемого кредита;
3) максимальный срок строительства жилья не должен превышать двенадцати месяцев с момента предоставления кредита.
21. Акимат района (города областного значения) при письменном согласии специалиста с предложенными вариантами типовых проектов в течение четырех рабочих дней с момента получения согласия принимает постановление о предоставлении бюджетного кредита на строительство жилья.
22. В течение пяти рабочих дней после принятия постановления, указанного в пункте 21 настоящих Правил, между Администратором, специалистом и поверенным (агентом) заключается Соглашение.";
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 3 согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту регионального развития Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_________________ Д. Абаев

2017 жылғы 11 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 395 бұйрығына
1-қосымша
Ауылдық елдi мекендерге
жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау, бiлiм
беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы мамандарға
әлеуметтiк қолдау шараларын
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
облысы
_________________________
ауданының (облыстық маңызы
бар қаланың) әкiмi
____________________________
тегi, аты-жөнi
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
жұмыс орны, лауазымы
____________________________
өтiнiш берушiнiң тегi, аты,
әкесiнiң аты (болған жағдайда)
(бұдан әрі –Т.А.Ә.)
Өтініш
Сiзден Келiсiмде (қоса берiледі) көрсетілген мөлшерде және шарттарда маған көтерме
жәрдемақы төлеуiңiздi және/немесе тұрғын үй сатып алуға/салуға (қажеттісін сызу)
бюджеттiк кредит ресiмдеуге құқық беруiңiздi сұраймын.
__________ ____________
күнi             қолы
Құжаттар қабылданды:
20__ жылғы "___" _______
________ ___________________________________________________________
қолы                  құжаттарды қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.
________________________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Өзгерiстер туындаған жағдайда, олар туралы 15 жұмыс күн iшiнде хабарлауға
мiндеттенемiн. Дұрыс емес мәлiметтер және/немесе жасанды құжаттар бергенiм үшiн
жауапкершiлiк туралы ескертiлдiм.
Азамат ____________ өтiнiшi қоса берiлген саны ________ дана құжаттармен бiрге
20__жылғы "__"_________________ қабылданды.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
________ ___________________________________________________
қолы             құжаттарды қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 395 бұйрығына
2-қосымша
Ауылдық елдi мекендерге
жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау, бiлiм
беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы мамандарға
әлеуметтiк қолдау шараларын
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ауылдық елдi мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсету туралы келісім
Елдi мекен _________ 20 ___ жылғы "__"__________
Бұдан әрі "Әкiмшi" деп аталатын "__________________" мемлекеттiк мекемесi
атынан басшы ________________________________ бiр тараптан, бұдан әрi "Алушы" деп
аталатын әлеуметтiк көмек алушы _________________________, екінші тараптан және бұдан
әрi "Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент)" деп аталатын ____________________________ үшiншi
тараптан төмендегiлер туралы осы Өзара мiндеттемелер келiсiмiн жасасты:

11 декабря 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 7 декабря 2017 года № 395
Приложение 1
к Правилам предоставления мер
социальной поддержки
специалистам в области
здравоохранения, образования,
социального обеспечения,
культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания в сельские
населенные пункты
Форма
Акиму
____________________ района
(города областного значения)
___________________ области
___________________________
фамилия, инициалы
от ________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.)
________________________
место работы, должность
_________________________________
заявителя, проживающего по адресу
_________________________________
Заявление
Прошу Вас выплатить мне подъемное пособие и/или предоставить право на
оформление бюджетного кредита на приобретение/строительство жилья (нужное
подчеркнуть) в размере и на условиях Соглашения (прилагается).
________ _________________
(дата)       (подпись)
Документы приняты:
"____" ________ 20____ года
_______________ _______________________________________________
Подпись       Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы
____________________________________________________________________
(линия отреза)
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 рабочих дней сообщить о
них. Предупрежден(-а) об ответственности за представление недостоверных сведений и/или
поддельных документов.
Заявление гражданина(-ки) ____________________ с прилагаемыми документами в
количестве ____________ штук принято "____" __________ 20____ года.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
____________ __________________________________________________
Подпись       Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 7 декабря 2017 года № 395
Приложение 2
к Правилам предоставления мер
социальной поддержки
специалистам в области
здравоохранения, образования,
социального обеспечения,
культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания в сельские
населенные пункты
Форма
Соглашение
о предоставлении мер социальной поддержки специалистам в области
здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и
агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские
населенные пункты
Населенный пункт _________________ "___" ___________ 20__ года
Государственное учреждение "___________________________" в лице руководителя
______________________________, именуемое в дальнейшем "Администратор", с одной
стороны, получатель социальной помощи, ________________________________, именуемый
в дальнейшем "Получатель", с другой стороны и __________________________________,
именуемый в дальнейшем "Поверенный (агент)", с третьей стороны заключили настоящее
Соглашение взаимных обязательств о нижеследующем:

1. Келiсiмнiң мәні
Тараптар өзара жауапкершiлiктi және келiсiмдi ескере отырып, ешқандай тараптан мәжбүр етiлмей тараптар толық көлемде орындауы тиiс мiндеттемелер қабылдайды, атап айтқанда:
1.1 Әкiмшi, _______________ мәслихатының (20 __ жылғы "__" _____ № _____) шешiмiнiң негiзiнде өзiне мынадай:
1) ___________________________________ теңге мөлшерiнде көтерме жәрдемақы;
2) ___ жыл мерзiмге __________________________________________ теңге сомасында тұрғын үй сатып алуға/салуға бюджеттiк кредит түріндегi әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну мiндеттемелерін қабылдайды.
1.2 Алушы өзiне жоғарыда көрсетiлген әлеуметтiк қолдау шараларын алған кезде ___________ ауылдық елдi мекенiнде орналасқан (денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт, агроөнеркәсіптік кешен) ұйымында кемiнде үш жыл қызмет iстеуге мiндеттемелер қабылдайды.
1.3 Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) өзiне тапсырма шарты негiзiнде әкiмшiнiң атынан және оның есебiнен және оның нұсқауларына сәйкес бюджеттiк кредит беруге байланысты белгiлi бiр тапсырмаларды орындауға мiндеттеме қабылдайды.
2. Тараптардың құқықтары мен мiндеттерi
2.1 Әкiмшi:
1) алушыдан осы Келiсiмге сәйкес өзiне алған мiндеттемелердi адал және тиiсiнше орындауды талап етуге құқылы.
2.2 Әкiмшi:
1) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмдiгiнiң қаулысы қабылданғаннан кейiн он жұмыс күнi iшiнде және осы Келiсiм негiзiнде көтерме жәрдемақысының тағайындалған сомасын алушының жеке есеп шотына аударуға мiндеттi.
2.3 Алушының:
1) қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде әлеуметтiк қолдау шараларын ерiктi түрде таңдауға;
2) үш жылдық мерзiм өткенге дейiн, өндiрiстiк жағдайларға немесе әкiмшiлiктiң бастамасына байланысты басқа ауылдық елдi мекендерге (немесе бір ауылдық елді мекеннің шегінде) жұмысқа ауысқан кезде, қосымша келісім бойынша міндеттемелер қабылдай отырып, алынған әлеуметтiк қолдау шараларына құқығын сақтауға құқығы бар.
2.4 Алушы:
1) тұрғын үй сатып алуға/салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтiк қолдау шараларын алған күннен бастап 60 жұмыс күні iшiнде комиссияның Әкімшіге бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылғаны туралы растау құжаттарын беруге;
2) меншiгiне сатып алынған/салынған жылжымайтын мүлiктi әдiлет органдарында тiркегеннен кейiн Әкімшіге тұрғын үй құжаттарының түпнұсқаларын алған бюджеттік кредитті толық өтегенге дейін осы Келiсiмдi кемiнде үш жыл мерзiмге қамтамасыз ету жөнiндегi кепiл ретiнде беруге;

1. Предмет Соглашения
Стороны, учитывая взаимную ответственность и согласие, без принуждения ни с чьей
стороны принимают на себя обязательства, которые должны быть исполнены в полном
объеме сторонами, а именно:
1.1 Администратор на основании решения маслихата ______________
(№ ____ от "___"_______ 20__ года) принимает на себя обязательства предоставить
меры социальной поддержки в виде:
1) подъемного пособия в размере _______________________________
_______________________________________________________ тенге;
2) бюджетного кредита на приобретение/строительство жилья в сумме
_________________________________________________________ тенге сроком на ____ лет.
1.2 Получатель принимает на себя обязательства при получении вышеуказанных мер
социальной поддержки не менее трех лет отработать в организации __________________
(здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта,
агропромышленного комплекса), расположенной в сельском населенном пункте
_____________.
1.3 Поверенный (агент) принимает на себя обязательства на основе договора
поручения совершать от имени и за счет администратора и в соответствии с его указаниями
определенные поручения, связанные с бюджетным кредитованием.
2. Права и обязанности сторон
2.1 Администратор вправе:
1) требовать от получателя добросовестного и надлежащего исполнения обязательств,
взятых на себя в соответствии с настоящим Соглашением.
2.2 Администратор обязан:
1) в течение десяти рабочих дней после принятия постановления акимата района
(города областного значения) и на основании настоящего Соглашения перечислить
назначенную сумму подъемного пособия на индивидуальный лицевой счет получателя.
2.3 Получатель имеет право:
1) добровольного выбора мер социальной поддержки при предоставлении
необходимых документов;
2) сохранять право на полученные меры социальной поддержки при переводе на
работу в другие сельские населенные пункты (или в пределах одного сельского населенного
пункта) до истечения трехлетнего срока, связанного с производственными условиями или по
инициативе администрации, принимая обязательства по дополнительному соглашению.
2.4 Получатель обязан:
1) в течение 60 рабочих дней со дня получения мер социальной поддержки в виде
бюджетного кредита на приобретение/строительство жилья представить Администратору
комиссии подтверждающие документы о целевом использовании бюджетных средств;
2) после регистрации в органах юстиции приобретенной в собственность/построенной
недвижимости представить оригиналы документов на жилье Администратору в качестве
залога по обеспечению данного Соглашения сроком не менее чем на три года до полного
погашения полученного бюджетного кредита;

3) Әкімшіге тоқсан сайын жұмыс орнынан анықтама ұсынуға;
4) жыл сайын Әкімшіге мекенжай анықтамасын ұсынуға;
5) осы Келiсiмнiң шарттары орындалмаған жағдайда әлеуметтiк қолдау шаралары ретiнде алынған бюджет қаражатын толық көлемде қайтаруды қамтамасыз етуге мiндеттi.
2.5 Сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агент):
1) алушымен есеп айырысуды жүргiзуге;
2) алушының қаржылық жағдайына мониторинг жүргiзуге құқығы бар.
2.6 Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент):
1) Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес бюджеттiк кредитке қызмет көрсетуге;
2) кредиттiк шарт бойынша әлеуметтiк қолдау шараларын алған маман мiндеттемелерiнiң орындалуына мониторинг жүргiзуге;
3) Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес осы Келiсiмнiң шарттары орындалмаған және орындаудан бас тартылған жағдайда алушыдан берешектi өндiрiп алуды жүзеге асыруға мiндеттi.
3. Дауларды шешу
3.1 Осы Келiсiмдi орындау кезiнде туындауы мүмкiн барлық мәселелер мен келiспеушiлiктер мүмкiндiгiне қарай Тараптардың арасында келiссөздер жолымен шешiлетiн болады.
3.2 Егер даулар мен келiспеушiлiктер келiссөздер жолымен реттелмейтiн болса, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес сот тәртiбiмен шешiлуге тиiс.
4. Келiсiмнiң қолданылу мерзiмi
4.1 Осы Келiсiм тараптар қол қойған күннен бастап күшiне енедi.
Келiсiм 20___ жылғы "__" ____________ бастап қолданылады.
4.2 Келiсiм әр тарап үшін бiрдей заң күшi бар үш данада жасалды.
5. Тараптардың заңды мекенжайлары
Әкiмшi            Алушы       Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент)
__________________  _______________  __________________________
__________________  _______________  __________________________
__________________  _______________  __________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 395 бұйрығына
3-қосымша
Ауылдық елдi мекендерге
жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау, бiлiм
беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы мамандарға
әлеуметтiк қолдау шараларын
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, ______________
облысы _________________________ ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) әкiмдігi /
Мемлекеттік корпорация ________________________ (мекенжайын көрсету керек), Сіздің
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар
топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, __________________________ мемлекеттік
көрсетілетін қызмет үшін құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
______________________;
______________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден екі данада құрастырылған.
_____________________________                        _____________
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің)                   (қолы)
тегі,аты,әкесінің аты (болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Орындаушы: Т.А.Ә.____________
Телефон нөмірі____________
Қабылдадым: Т.А.Ә. / қызметті алушының қолы
"___" ___________ 20__ ж.

3) ежеквартально представлять Администратору справку с места работы;
4) ежегодно представлять Администратору адресную справку с места жительства;
5) обеспечить возврат в полном объеме полученных в качестве мер социальной
поддержки бюджетных средств при неисполнении условий данного Соглашения.
2.5 Поверенный (агент) имеет право:
1) проводить расчеты с получателем;
2) проводить мониторинг финансового состояния получателя.
2.6 Поверенный (агент) обязан:
1) обслуживать бюджетный кредит в соответствии с бюджетным законодательством
Республики Казахстан;
2) осуществлять мониторинг выполнения обязательств специалиста, получившего
меры социальной поддержки по кредитному договору;
3) осуществлять взыскание при неисполнении и отказе от исполнения условий
данного Соглашения с получателя в соответствии с бюджетным законодательством
Республики Казахстан.
3. Разрешение споров
3.1 Все вопросы и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении
настоящего Соглашения, будут по возможности решаться путем переговоров между
Сторонами.
3.2 В случае если споры и разногласия не могут быть урегулированы путем
переговоров, они подлежат разрешению в судебном порядке в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
4. Срок действия Соглашения
4.1 Настоящее Соглашение вступает в силу со дня его подписания сторонами.
Начало действия Соглашения с "___" _________ 20__ года.
4.2 Соглашение составлено в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую
силу, для каждой из сторон.
5. Юридические адреса сторон
Администратор             Получатель             Поверенный (агент)
__________________       ________________       __________________
__________________       ________________       __________________
__________________       ________________       __________________
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 7 декабря 2017 года № 395
Приложение 3
к Правилам предоставления мер
социальной поддержки
специалистам в области
здравоохранения,
образования, социального
обеспечения, культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания в сельские
населенные пункты
Форма
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", Акимат ____________________ района
(города областного значения) ________________ области / Государственная корпорация
___________________ (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание
государственной услуги __________________________________ ввиду представления Вами
неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)      ________________________________________;
2)      ________________________________________;
3)      ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
____________________________________             ________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
(далее – Ф.И.О.) (работника Государственной корпорации)
Исполнитель Ф.И.О._____________
Номер телефона__________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.