"Техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 246 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 22 қарашадағы № 811 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 қаңтарда № 16217 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2018 жылғы 25 мамырдағы № 393 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.05.2018 № 393 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 246 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10848 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидаларында:
4-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік кадастр осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының техногендік минералдық түзілімдерін мемлекеттік кадастрмен есепке алу паспорттары (бұдан әрі - Паспорт) түрінде ресімделетін, жүйеленген, кезеңділігімен толықтырылатын және нақтыланатын біріздендірілген қысқаша мәліметтердің жиынтығын білдіреді.";
мынадай мазмұндағы 8-тармақпен толықтырылсын:
"8. Егер меншік құқығы ұйымға (жер қойнауын пайдаланушыға) тиесілі техногендік минералдық түзілімдерді қоймалау (сақтау) объектісінде меншік құқығы мемлекетке тиесілі техногендік минералдық түзілімдер орналасқан болса, ұйымдар (жер қойнауын пайдаланушылар) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бөлу балансын Төлқұжатқа қоса береді.";
көрсетілген Қағидаларға қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Техногендік минералдық түзілімдердің
мемлекеттік кадастрын жүргізу
қағидаларына
1-қосымша";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 246 "Об утверждении Правил ведения государственного кадастра техногенных минеральных образований"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 ноября 2017 года № 811. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2018 года № 16217. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 393 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.05.2018 № 393 (вводится в действие с 29.06.2018).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 246 "Об утверждении Правил ведения государственного кадастра техногенных минеральных образований" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10848, опубликованный 15 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения государственного кадастра техногенных минеральных образований, утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственный кадастр представляет собой систематизированный, периодически пополняемый и уточняемый свод кратких унифицированных сведений, оформляемых в виде паспортов учета государственным кадастром техногенных минеральных образований Республики Казахстан (далее – Паспорт) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 8 следующего содержания:
"8. Если на объекте складирования (хранения) техногенных минеральных образований, принадлежащих организации (недропользователю) на праве собственности, расположены техногенные минеральные образования, принадлежащие на праве собственности государству, организация (недропользователь) прилагает к Паспорту разделительный баланс по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
правый верхний угол приложения к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"приложение 1
к Правилам по ведению
государственного кадастра
техногенных минеральных образований";
дополнить приложением 2 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы "14" желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
______________ Қ. Бозымбаев
2017 жылғы "22" желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 22 қараша
№ 811 бұйрығына
қосымша
Техногендік минералдық
түзілімдердің мемлекеттік
кадастрын жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
БӨЛУ БАЛАНСЫ
Есепке алу объектісі ________________________________________________________
Жасаған _____________________________________ ____________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер болса), лауазымы қолы      күні
Тексерген ____________________________________ ____________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер болса), лауазымы қолы      күні
Ұйымның (жер қойнауын пайдаланушының) атауы_________________
1. Есептік, статистикалық, мұрағаттық деректерді қарау нәтижесі бойынша, пропорционалды бөлу әдісімен (қажетін таңдау) техногендік минералдық түзілімдердің көлемі мен саны төмендегідей бөлінді:
1) мемлекеттің меншігінде – көлемі ___________ мың м3, массасы ______ мың т.;
Мемлекеттің меншігіндегі техногендік минералдық түзілімдер шекарасының бұрыштық нүктелерінің координаттары (графикалық қосымша: көрнекі масштабтағы жоспар мен қиық):
Бұрыштық нүктелердің координаттары Солтүстік ендік Шығыс бойлық гр. мин. сек. гр. мин. сек.;
Мемлекетке тиесілі техногендік минералдық түзілімдердің ауданы ____________ км2;
(жазбаша жазылған сан)
2) ұйымның (жер қойнауын пайдаланушының) меншігінде – көлемі __________ мың м3, массасы ______ мың т.;
Ұйымның (жер қойнауын пайдаланушының) сақтауындағы техногендік минералдық түзілімдер шекарасының бұрыштық нүктелерінің координаттары (графикалық қосымша: көрнекі масштабтағы жоспар мен қиық):
Бұрыштық нүктелердің координаттары Солтүстік ендік Шығыс бойлық гр. мин.
Техногендік минералдық түзілімдерге меншік құқығының туындау негіздемесі
______________________________________________________________
Ұйымға (жер қойнауын пайдаланушыға) тиесілі техногендік минералдық түзілімдердің ауданы ____________________________ км2.
жазбаша жазылған сан)

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Т. Сулейменов
14 декабря 2017 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________ К. Бозумбаев
22 декабря 2017 год
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
22 ноября 2017 года № 811
Приложение 2
к Правилам ведения
государственного кадастра
техногенных минеральных образований
Форма
РАЗДЕЛИТЕЛЬНЫЙ БАЛАНС
Объект учета______________________________________________________________
Составил_________________________________________ ____________ ___________
фамилия, имя, отчество (при наличии), должность       подпись       дата
Проверил_________________________________________ ____________ ___________
фамилия, имя, отчество (при наличии), должность       подпись       дата
Наименование организации (недропользователь)________________________________
1. По результатам рассмотрения отчетных, статических, архивных данных, методом
пропорционального распределения (выбрать нужное) объемы и количество техногенных
минеральных образований распределены следующим образом:
1) в собственности государства – объем__________тыс. м3, масса __тыс. т.;
Координаты угловых точек границ техногенных минеральных образований,
находящихся в собственности государства (графическое приложение: план и разрез в
наглядном масштабе):
Координаты угловых точек Северная широта Восточная долгота гр. мин. сек. гр.
мин. сек.;
Площадь техногенных минеральных образований принадлежащих
государству _________________км2;
(цифра прописью)
2) в собственности организации (недропользователя) – объем _________
тыс. м3, масса ____ тыс.т.;
Координаты угловых точек границ техногенных минеральных образований,
складируемые организацией (недропользователем) (графическое приложение: план и разрез
в наглядном масштабе):
Координаты угловых точек Северная широта Восточная долгота гр. мин. сек. гр.
мин. сек.
Основания возникновения права собственности на техногенные минеральные
образования ___________
Площадь техногенных минеральных образований принадлежащих организации
(недропользователю) _________________________км2.
(цифра прописью)